Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18278

Szerintem mindegy mikor szeded az algát,ha mindennap veszel be,folyamatosan jelen lesz az emésztő rendszeredben. Azt nem tudom,hogy mást is megköt-e a toxinokon kívül,de szerintem nem.

A sport megemeli a vérnyomásod és gyorsítja  a keringésed. Biztos,hogy minden sejted megmozgatja és elárasztja friss oxigénnel a szervezeted. A vendégeid nem nagyon díjazzák ezt. Nem a szaporodási ciklust érzed erősebbnek,hanem az elpusztult borreliáid toxinjai árasztanak el.

A maca csodaszer. Az egyetlen gyógynövény,aminek egyértelműen éreztem a pozitív hatását...kézzelfoghatóan... :)))

Végre sósat izzadok. Évekig nem volt ilyen. Sajnos olyan rossz volt a felszívódásom,hogy mindenféle hiányállapotaim alakultak ki. Éreztem,hogy nincs minden rendben és kétpofára ettem a Lenkei multivitaminját,ami pisiléskor világított a sötétben,de szart sem ért. Most nagyon megváltozott minden. Sokkal egészségesebbek lettek a körmeim,a bőröm és a hajam is erősödik,pedig arról már rég lemondtam...

 

Előzmény: Döndöleg (18275)
Vándorló Palota Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18277

"Ha a maj kezd beteg lenni az nem fog ugy fajni mint amikor a gyomor. 

Azt csak akkor veszi eszre az ember ha nagy a baj." 

 

Ez egy nagyon igaz megállapítás! Ezért kell a májfunkciós értékeket ellenőriztetni a kúra után. 

Előzmény: Jesurun under Lyme (18273)
illatos-fű Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18276

Huuuu!

Mennyi kerdes! 

Sajnos ma mar nem birok gondolkodni. Mindjart elalszok. Holnap ujra elolvasom a kerdeseidet. Aztan valaszolok, ha tudok, mert nagyon fogosak.

Előzmény: Döndöleg (18275)
Döndöleg Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18275

Á, hello babos, örülök, hogy egyrészt újra itt vagy, másrészt jobban vagy.

 

Lenne pár kérdésem: az algát mi után mennyivel kell beszedni? Az is megköti a vitaminokat, meg a gyógynövényi hatóanyagokat?

Már nem bírom követni a rendszert :D.

És egy logikai kérdés: ha két elkezdtem rendszeresen mozogni, akkor elképzelhető-e, hogy az aktuális borrelia szaporodási ciklusomat azért érzem  erősebbnek, mert innen-onnan kipumpálódtak a vérembe a kórokozok?

Vagy tulajdonképpen mit csinál a középhosszú távon a mozgás a borreliával vajon?

Részben ott helyben pusztítja, ezt értem, te az egyéb zugokból is kiszedi?

Marobert: megjött a kis macácskám, bűn rossz az íze, de azért meg lehet inni alapvetően.

Illetve arra nem emlékszem, hogy a sós izzadsággal mi volt végül a konlkúzió? Az jó vagy rossz?

Így most ezek, ma egy kicsit kómásabb vagyok a szokásosnál, megyek megpróbálom a chlorellát rá.

Jesurun under Lyme Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18274

Szia Baboss!  Orulok h ujra itt vagy a forumon. 

Emlekszem rad. 

En meg mindig neha ujnak erzem magam pedig februar ota forumozok. 

Nagyon sokat koszonhetek a forumnak mert nagyon hulye voltam amikor elkezdtem. 

Jesurun under Lyme Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18273

Igen a bogancs az tobbfele noveny neve a magyarban. 

A Dipsacus sativus aminek a hivatalos magyar neve takacsmacsonya.  Nemetul Karden.  Angolul teasel. 

Nekem sajna nem sikerult beszerezni ebayen.  Van de csak amerikabol. 

Angliaban egyszeruen nem lehet kapni.  Se boltokban se online.  Csak ha nemetektol v amerikabol rendelem. 

Igy en mindenkinek ajanlom azt ahonnan Marobert rendeli. Nemet.

 

Van egy masik bogancs ami szinten nagyon jo de masra. 

Angolul Milk Thistle a neve. 

Ez majvedo. Alkoholistaknak nagyon ajanlott es azoknak is akik grapefruttal szedtek be az ab-t. 

Mint en.

mindenkinek.

Ha a majam kezd beteg lenni az nem fog ugy fajni mint amikor a gyomor. 

Azt csak akkor veszi eszre az ember ha nagy a baj. 

Igy azt mindenkinek erdemes Aki ab kurat csinal. 

Előzmény: bob87 (18254)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18272

Komolyan gondoltam,hogy rettenetes lesz... Vigyázz magadra!

Előzmény: Adelaideee (18270)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18271

A német ismerősöm azt állítja...de tudjátok,én az atombombában hiszek....

Előzmény: Jesurun under Lyme (18268)
Adelaideee Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18270

Köszi, remélem én is. Ilyen vacakul sose voltam még. :(

Előzmény: Törölt nick (18267)
Adelaideee Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18269

Szia baboss!

 

Én is gondolkozom valami intravénás cuccon. Azt szeretném megkérdezni hogy a Esztó miért nem szívesen írja ki akár többször is? Illetve miért volt szükség ennyiszer ismételni? Mást is kaptál mellette? Mennyi idő maradt ki két kúra között?

 

Kösziiii

 

Előzmény: Törölt nick (18181)
Jesurun under Lyme Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18268

Marobert! 

A Karden onmagaban is jo B.b kinyirasara? 

Előzmény: Törölt nick (18229)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18267

Örülök, hogy picit jobban vagy! Remélem hamar felépülsz, és valóban egy kósza vírus volt. 

Előzmény: Adelaideee (18265)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18266

Oliva levél kivonatot hol rendeltetek? Honnan a leggazdaságosabb? Köszi,

Adelaideee Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18265

HELYZETJELENTÉS:

 

hasimasim ma "békésnek" mondható, de!!! reggel óta bemerevedett a nyakam, irgalmatlanul fáj, alig tudom mozgatni, valamint menni is, mert pont ezt érzem a combomban is.A fejem tompán fáj, de olyan mintha egy burába lenne, és ha beszélek "berezonál", szédülök, gyenge vagyok. Lázam nincs. (vv a HCRP-m egy picit emelkedett volt) Ennyi.

 

Szerintem ezek így összességében tuti hogy nem az AB-től van. Benyaltam valamit, vagy az AB hatására felélénkült valami a szervezetembe. Szerintetek?

 

Délelőtt felhívtam Esztót is, azt mondta hogy egyenlőre hagyjam az AB-t, legyen meg a vizelet leoltás, majd csörögjek rá és megbeszéljük a továbbiakat.

 

Köszönöm mindenkinek aki az elmúlt pár napban hozzá-hozzá szólt a bejegyzéseimhez.

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18264

A rezisztenciát meg kellene kérdezni E doktornőtől, nekem kétszer egymás után akarta a doxit felirni 50-50 napra.

Az első kura után menjek vissza és felirja újra. 

Na erre mondtam neki , hogy miért nem most? Mit tud velem kezdeni 50 nap után? Max legombol rólam 7000 forintot egy recept írásért . Egy ilyet a házidokim is felir szó nélkül,mert ő is tudja milyen lyme kóros betegnek lenni .

És még annyit hogy két kúra doxi nekem semmit nem segitett , ekkor jött a cefi ami már jó volt .

Előzmény: hornet599 (18250)
Vándorló Palota Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18263

Az alumínium edények káros hatásai

 

"Ma már ismert, hogy az alumínium edényben — különösen a város által szolgáltatott fluoros vízzel — való főzés gyorsan mérgező anyagot állít elő.

 

Kiderült, hogy az alumínium az agy bizonyos részeiben való lerakódása az agysejtek idegcsatlakozásainak sorvadását okozza. A károsodás nemcsak hogy gyógyíthatatlan, de fokozatosan rosszabbodik is. Alzheimer-betegségnek nevezték el e kórt és a 65 évesnélidősebbek7 százaléka szenved tőle.

 

A széleskörben használt fájdalomcsillapítók — mint az annyira magasztalt aszpirin is — jelentős mennyiségű alumíniumot tartalmaznak. Azonban a gyomorpanaszokra használt, szabadon kapható szerek az alumínium legnagyobb forrásai: Amphojel, Alternagel, Delcid, Estomil-M, Mylanta. Az Alzheimer betegség jelenlegi áldozatainak tanulmányozása bizonyosan felderítené, hogy legtöbbjük — orvosa javaslatára — gyomorpanaszok elleni készítményt szedett."

illatos-fű Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18262

Lymetol fuggetlen. Csecsemo kori tudogyulladas, gyerekkori baleset, szulesi komplikacio. 

Előzmény: hornet599 (18257)
illatos-fű Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18261

Ez a karden hatoanyaga. Parlagokon, szantofoldi tablak szelen no.

Előzmény: illatos-fű (18260)
illatos-fű Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18260

http://www.zempleninfo.com/novenyek/takacsmacsonya.html

 

 

Volt nekem ilyen szaraz viragdiszem. 

Van nalunk is!

Vándorló Palota Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18259

http://hu.wikipedia.org/wiki/Antibiotikum-ellenállás

 

"Antibiotikum-ellenállás (vagy -rezisztencia) a baktériumok azon tulajdonsága, hogy az antibiotikumok károsító hatására nem vagy csak kevéssé érzékenyek. Egyes mikrobákra sosem voltak hatással a különféle antibiotikumok (természetes vagy elsődleges ellenállás), míg más baktériumok a természetes kiválasztódás következtében válnak ellenállóvá a gyógyszerekkel szemben (szerzett vagy másodlagos ellenállás). Ez utóbbi jelenség csöppet sem számít ritkaságnak; a kórokozók és a gyógyszergyártók között folyamatos verseny zajlik. Az úgynevezett kórházi fertőzések kórokozói különösen hírhedtek nagyfokú ellenállásukról; az általuk okozott betegségek nehezen kezelhetők, hiszen a leggyakrabban használt gyógyszerek hatástalanok rájuk nézve.

 

Egyes antibiotikumok ellen gyorsabban alakul ki rezisztencia, mint mások ellen. Például könnyű a makrolidok ellen védekezni, mivel csak egy enzimet, a transzlokáztgátolja. Ha ez mutálódik, akkor a makrolidok nem hatnak többé. Éppen ezért egyre gyakoribb a makrolidok elleni rezisztencia, habár csak az 1990-es évek óta használják őket. Ellenben a penicillin hat különböző fehérjét támad, és még ma is jól használható, pedig az 1940-es években fedezték fel.

 

A több különböző hatóanyag erősíti a gyógyszerek együttes hatását, és csökkenti az ellenálló-képesség kialakulásának valószínűségét. Érdemes úgy összeválogatni az antibiotikumokat, hogy ugyanazt az anyagcsereutat gátolják, de különböző helyeken. Ezért társítják a szulfonamidokat más folsavantagonistákkal.

 

 

A fontos okok egyike az antibiotikumok mérlegelés nélküli használata. Például a hörghurutot az esetek 95%-ában vírusok okozzák, és csak 5% vezethető vissza bakteriális fertőzésre, ezért ha a beteg mérlegelés nélkül kap antibiotikumot, akkor az legtöbbször nem használ. Ha ez általános gyakorlat, akkor alkalmat teremt az ellenállás kialakulására, és ha valóban szükség lenne rájuk, akkor az antibiotikumok már nem hatnak.

Ha baktérium okozta a fertőzést, akkor az antibiotikumokat a megszabott rend szerint és a megszabott ideig kell szedni. A kevés vagy túl rövid ideig szedett antibiotikumok nem pusztítják el az összes baktériumot, így a túlélők továbbadhatják a rezisztenciagéneket. Erre leginkább éppen a kórházakban van lehetőség, ahol az egyes baktériumtörzsek tagjai találkozhatnak egymással. Ez segíti az ellenálló-képesség kialakulását és terjedését.

 

Egy további kritikus pont, hogy a szervezet nem bontja le eléggé az antibiotikumokat, így a szennyvízben élő baktériumoknál rezisztencia alakul ki a szelekciós nyomás miatt."

 

"Módjai

Az alkalmazott antibiotikum hatása többféleképpen is kivédhető, vagy legalábbis csökkenthető.

 

Biofilmek

Ha elég sok a baktérium, akkor összegyűlnek és biofilmet hoznak létre. A biofilmek nyálkamátrixba ágyazott mikroorganizmusok együttese. A nyálka elszigeteli a baktériumokat a külvilágtól, és a közelség miatt megkönnyíti a rezisztenciagének átadását. A biofilmek kialakulását a baktériumok kommunikációjának megzavarásával igyekeznek megakadályozni."

Előzmény: hornet599 (18250)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18258

Mi ez a karden tulajdonképpen? Nem beszélek németül, így nem értem. Gyógynövény?

Előzmény: bob87 (18239)
hornet599 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18257

Sajnálom, illatos-fű, hogy ilyen dolgokon kellett keresztül menned. Mi történt ekkor, mikor megmentettek? Lyme függő dolog volt, vagy teljesen más okból kifolyólag?

Előzmény: illatos-fű (18242)
illatos-fű Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18256

Koszonom

Előzmény: bob87 (18254)
illatos-fű Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18255

A nepi nyelvjaras nagyon sok novenyre hasznalja a bogancs szot. Gyakorlatilag mindenre ami ragados agas bogas dudva.

Előzmény: bob87 (18252)
bob87 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18254

a hivatalos neve: Dipsacus sativus

Vigyázat, ebayen, amazonon stb. egyéb mácsonya-féléket is árulnak (teasel néven). A megkülönböztetést az összetevőknél feltüntetett latin név alapján lehet megejteni. A dipsacus (mácsonya) utáni névből.

Előzmény: illatos-fű (18251)
illatos-fű Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18253

Engem az remisztett el, amikor valaki azt irta hogy a hetedik cefi szetlotte a voros versejtjeimet es transzfuzioval hoztak vissza az eletbe.

Előzmény: hornet599 (18250)
bob87 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18252

azonos törzs, csoport, de más rendbe is tartoznak, a kettő nem ugyanaz.

Előzmény: Törölt nick (18249)
illatos-fű Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18251

Na azt jo lenne kideriteni. Mar regota fenem a fogam egy olcsobb, termeszetes valtozatara, de nem jutok otrol a hatra, hogy pontosan mi az a takacsmacsonya.

Előzmény: Törölt nick (18249)
hornet599 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18250

Engem az is érdekelne, hogy vajon miért van mindenki az intravénás antibiotikumok ellen? Miért csak a legvégső esetben használják? Ahogy elnéztem mellékhatásokat, egy cefi-nek kevesebb mellékhatása lehet (s tán nem is annyira súlyos), mint pl egy minocyclin-nek, vagy azythromicinnek.

 

Rezisztenciával kapcsolatos kérdés. Aki tudja, mondja: ha én szedek egy hatóanyagú gyógyszert, majd pl 50 nap múlva leállok vele, akkor későbbiekben ez még szedhető lesz? Nem alakul ki rezisztencia? Ez  fogalom eléggé ködös nekem...

Előzmény: Törölt nick (18221)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18249

Takácsmácsonya =Bogánccsal? Mert ha igen akkor én simán be tudom szerezni a gyökerét Erdélyből .

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!