Keresés

Részletes keresés

drnyulas Creative Commons License 2011.09.02 0 0 315

Amit írsz, az úgy marhaság ahogy van.

Remélem nem kell magyaráznom miért.

Előzmény: zsitvica (314)
zsitvica Creative Commons License 2011.09.02 0 0 314

de odakint Oroszországban a mi alkotmány ünnepünkkel nagyjából egy időben tartják a Nemzeti Zászló napját."

Ez nálatok valami mánia,

Vagy ilyen posztkommunista az attitűd a "szerkesztőségben"?

 

---------------------

 

1974-ben taxiztam a főiskola melllett. (mint sok sorstársam)

 

Többször előfordult, hogy beült a néni és így szólt :.

..............."....Fiam! Vigyen a Vilmos Császár út xx-be......"...........

1974-ben!

 

Odavittem és közben nem oktattam ki a nénit, hogy milyen legitimista attitűddel rendelkezik és felejtse már el ezt a royalista szemléletet.

 

 

vöri_ae Creative Commons License 2011.09.01 0 0 313

Mi köszönjük! Nem tudom, az illetékesek miért nem javították ki időben, ez most én voltam.

Előzmény: phontanka (312)
phontanka Creative Commons License 2011.09.01 0 0 312

Nem tudok elég hálás lenni a kedves szerkesztőknek, végre kanánvizsgát olvashatok a sokszor linkelt cikkben. Köszönöm!

Előzmény: phontanka (308)
drnyulas Creative Commons License 2011.08.31 0 0 311

Szerintem a 737 300-asnak is már függesztett - gondolás - hajtőműve volt, nem csak a NG-nek.

1047 005-2 Creative Commons License 2011.08.30 0 0 310

"ebben a bordó festésben talán utoljára fut magyar síneken a 481 001 és a 481 002."

 

 

Honnan a bizonyosság,hogy nem változik meg a pályaszámuk?

drnyulas Creative Commons License 2011.08.30 0 0 309

"Daka Olga...

Van viszont közöm Walter Extrához, aki az Extra típusokat megalkotta (a formatervezésbe besegítettem),"

 

Ki hinné?

(Avagy mondja maga Intim Pista!)

phontanka Creative Commons License 2011.08.29 0 0 308

Ezt a Hódmezővásárhelyi Népkertet rendbe kéne már tenni a szerkesztőségben...

 

Ceterum censeo, javítsátok már ki a kazánpróbát kazánvizsgára.

hmsoft Creative Commons License 2011.08.29 0 0 307

Egy apróságra azért felhívnám még a figyelmet.

 

Idézet a vonatkozó, wikis szócikkből:

День Государственного флага Российской Федерации — один из официально установленных праздников России; установлен в 1994 году указом президента Российской Федерации[1] и отмечается 22 августа, не является выходным днём.

(kiemelés pirossal tőlem)

 

Tehát nem munkaszünetes nap.

 

hm

 

Előzmény: drnyulas (305)
drnyulas Creative Commons License 2011.08.28 0 0 305

"...de odakint Oroszországban a mi alkotmány ünnepünkkel nagyjából egy időben tartják a Nemzeti Zászló napját."

Ez nálatok valami mánia,

Vagy ilyen posztkommunista az attitűd a "szerkesztőségben"?

drnyulas Creative Commons License 2011.08.28 0 0 304

"Büssing nosztalgiajárat Ausztriában az alkotmányünnep tiszteletére kitett magyar trikolorral"

 

1989 óta Augusztus 20. nem az Alkotmány ünnepe.

Most már végkép nem az.

(Hacsak nem tudok valamit az Osztrák Alkotmány ünnepéről, amit rejtélyes okból Ausztriában magyar zászlóval ünnepelnek.)

nazareth Creative Commons License 2011.08.27 0 0 303

Most már nincs akadálya, hogy a valóban forradalmian új 787-es – igaz, súlyos késések árán – valóban szolgálatba álljon.

 

A Boeing vezetői Everettben vették át az okmányokat, amelyekhez 4800 órás berepülési programot kellett teljesíteni, és nem kevesebb, mint 25 ezer, az európai és az amerikai hatóság által előírt feltételt kellett teljesíteni.

nazareth Creative Commons License 2011.08.27 0 0 302

"egy másik pedig Balatonszárszón tépte le a drótot."

 

"Fonyós egyik csonkavágánya mellett kigyulladt egy fa, és a felsővezetékre dőlt, ..."

(továbbá szerintem szerencsésebb lenne "...mellett kigyulladt, majd a felsővezetékre dőlt egy fa,...")

rf.csaba Creative Commons License 2011.08.27 0 0 301

Szerintem attől sokkal többet. Nem érdekel a repülő és egyébb............

Előzmény: V43_1285 (1)
Deaf Creative Commons License 2011.08.27 0 0 300

Valami gond van a facebookos hozzászóláskezelő motorral, ugyanis több 10 hsz tűnt el a "Bz a nyugatiban" cikk alól. Van róluk print screen, ha az segít javítani a dolgokon szívesen belinkelem.

drnyulas Creative Commons License 2011.08.27 0 0 299

"A tavalyi villamosnapon külön érdekesség volt a szóló Tátra megjelenése, amely üzemszerűen már hosszú évek óta nem közlekedik szóló üzemben"

drnyulas Creative Commons License 2011.08.26 0 0 298

Az un. "képgalériában" több kép miért szerepel többször is?

M41 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 297

Milyen "szokásosnál több extra megrendelést" jelentő vonatok voltak tavasszal Óbudára/ról? Kár, hogy a cikk nem számol be a szintén tavasszal közlekedett Dunakeszi - Makó-Újváros kővonatokról, amiket szerintem tekinthetünk extrának, hisz viszonylag sokszor közlekedtek és az esetek többségében Szergej vitte őket fradiig, illetve az üreseket fradiból. Bár lehet, hogy ezek a makói vonatok az óbudaiak? és ócsaiakhoz képest nem voltak jelentősek mennyiségben és a szerző ezért nem említi.

1047 005-2 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 296

"A 230-as májusi talpraállításával a 089-es hazatérhetett Dombóvárra,"

 

 

??Mikor állomásították át?

P.stephenson Creative Commons License 2011.08.25 0 0 295

Türelem, tornaterem. Lassan visszakerülnek. :-)

 

P.s

Előzmény: alkotasu (235)
drnyulas Creative Commons License 2011.08.25 0 0 294

"A hidat a pillérek kivételével teljesen, szinte az utolsó csavarig újították fel,"

 

A szinte például a főtartó gerendákat is jelenti.

drnyulas Creative Commons License 2011.08.24 0 0 293

Nem Rókusi az a körút?

(3x Rókosi szerepel. Lehet, én tudom rosszul.))

alkotasu Creative Commons License 2011.08.24 0 0 292

Egy kigyulladt busz újjászületése c. cikk címét újra kéne gondolni. Ha a szöveget is elolvassuk, a képeket pedig megnézzük, az derül ki, hogy nem újjászületett, hanem csak kijavították a miskolci buszt, az is csak ímmel-ámmal (l. megégett és megmaradt kapaszkodó borítást, tűzoltási nyomokat.)

alkotasu Creative Commons License 2011.08.23 0 0 291

Jé, most akartam volna Alsó Madárfogásnak válaszolni, de mire bejelentkeztem, eltűnt a hozzászólás...

 

De annyit azért megjegyeznék, hogy Bécset sohasem lakták magyarok, mésem írják az IHO-n Wien-nek. De mondhatnék más példát: Harkovot is így írjuk, mert az orosz nevén szoktuk meg, nem tértünk át az ukrán Harkiv-ra.

Tehát nem tartom szentségtörésnek, ha valamilyen települést a magyar/magyarban használt nevén írnak le először.

nazareth Creative Commons License 2011.08.23 0 0 290

Ezesetben elnézést, ha valakinek a lelkivilágába gyalogoltam volna...

Előzmény: Törölt nick (289)
nazareth Creative Commons License 2011.08.23 0 0 286

Hát az bizonyos, hogy dédnagyapám még a Fiumei Tengerészeti Akadémiát végezte. Sőt, valószínűleg Kádár is Fiumében született (bár ez már lehet kérdéses:)

Hogy azóta kik és milyen agymosásokon estek át, azzal én is csak fokozatosan szembesülök...

Előzmény: alkotasu (281)
phontanka Creative Commons License 2011.08.23 0 0 284

Nem tudom, más hogy van vele, de engem zavar a kommentelés, vagy komment szó. Ha egyszer van magyar megfelelője, jobb lenne azt használni. Tudom, hogy több helyen így használják, de ugye az iho magasabb szintet céloz?

Egyrészt kommentelték cikkeinket >> Egyrészt hozzászóltak cikkeinkhez
A kommentek között >> A hozzászólások között

 

 

Ceterum censeo, a kazánpróbát kazánvizsgára kell javítani, mert a kazánpróba szó ebben a formában és e helyen értelmetlen.

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.23 0 0 283

"Több, gyorsabb vonat Nyugaton

 

...Ahogy arról korábban beszámoltunk, augusztus 29-étől a zöld-sárga vasúttársaság átvesz több nyugati mellék- és fővonalat, s bár éppen az érintett vonalak menetrendje nem változik, a Szombathely és Sopron közötti vonatok közül több – igaz, néha hosszas várakozás után – továbbközlekedik Szentgotthárd felé."

 

Nem arról volt szó, hogy a decemberi menetrendváltástól veszik át az üzemeltetést? Honnan jött ez az augusztus 29?

alkotasu Creative Commons License 2011.08.22 0 0 281

Az ígéret szép szó, ha megtartják úgy jó.

 

A baj az, hogy nem tartottátok:

 

http://iho.hu/hir/rijeka-ahogy-kevesbe-ismerjuk

 

Azt hiszem, nem kell részleteznem a problémát...

Előzmény: nagyvasfan (212)
mestska Creative Commons License 2011.08.22 0 0 280

huh, köszönöm, hogy kiraktatok.

Előzmény: mestska (276)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!