Keresés

Részletes keresés

JimmyQ Creative Commons License 2019.03.11 0 0 17763

Elég nevetséges amikor fizikai érvelés helyett citátumokkal hadakozol. Pláne olyan kétes személyeskedő szövegekkel, mint Michelsoné vagy olyan bomlott elmék termésével, mint Tesla.

Jánossy könyvében is előfordulnak hajmeresztően dilettáns szövegek:

 

Az ikerparadoxonról:". . . feltételezhetjük, hogy az űrhajóban elhelyezett emberekben a sebességváltozás folytán valóban lelassulnak az összes folyamatok: az ideg- és izomműködések, a szív ritmusa. Ugyancsak lelassul az oxigén felhasználásának az üteme, épp úgy, mint az összes a testben lefolyó kémiai folyamatok. Egy ilyen "kábult" állapotban elképzelhető, hogy az egész szervezet a normálisnál lassabban öregszik. Emlékeztethetünk arra, hogy bizonyos baktériumok belső tevékenysége rendkívüli mértékben lelassul, ha lehűtjük őket, és újra történő felmelegítés esetén aktivitásuk újra normális ütemben megkezdődik. Ezen baktériumok nem öregednek azon idő alatt, amelyben hőmérsékletük alacsony. Az ikerparadoxont tehát úgy értelmezhetjük, hogy az utazás időtartama alatt az ikertestvér szervezete a külső beavatkozások folytán lassabban fejlődik."

 

Szóval igazán okos fizikusok is tudnak olykor elképesztően dilettáns mondatokat írni. Még a saját szorosan vett szakterületükön belül is. Így aztán nem csoda, ha egy olyan kizárólag kísérleti munkákkal foglalkozó fizikus, mint Michelson, vagy egy olyan mérnök-feltaláló, mint Tesla, akik számára teljesen idegen terület volt az elméleti fizika, néha butaságokat mondtak a relativitáselméletről.

Előzmény: destrukt (17761)
szaszg+++ Creative Commons License 2019.03.11 0 0 17762

„Gyula, hagyd a fenébe ezeket az idiótákat!

Beszéljünk inkább az új fizika alapelveiről.“

 

Azokat már százszor felírtam, de legyen itt mégegyszer!

Az atomisztikus fizika alapelev:

 

„A világmindenségünk négyféle oszthatatlan részecskékböl áll, az elektronokból (e), a pozitronokból (p), a protonokból (P) és az eltonokból (E). Ezek a részecskék kétféle megmaradó elemi töltést hordoznak:

elektron:{ -e, -g∙me},  pozitron:{ +e, +g∙me},    proton:{ +e, +g∙mP},  elton:{ -e, -g∙mP}; az elemi gravitációs töltésekböl fenomenologikusan következik, hogy az elemi tömegek aránya, mP/me =1 836, az egyetemes gravitációs állandó meg G = g2/4π = 6.576(6) ∙10-11 m3kg-1s-2 és nem 6.673(10) ∙10-11 m3kg-1s-2.

A két elemi töltés aránya: e/gmP = 0.966∙10+21, tehát az elektromágnesesség sokkal erösebb, mint a gravitáció.

 

Az elsö elemi töltések okozzák az elektromágnesességet, a másodikok a gravitációt.  Az elemi töltések által okozott mezök c-vel terjednek és nem-konzervatív mezök, tehát a részecskék energiája folytonotosan változik. Az energia nem kvantált. A Planck állandó egy Lagrange multiplikátor szerepét töltí be, a részecskék megmaradása miatt, és

csak a részecskék mozgásegyenleteiben lép fel.“

 

Einstein relativitáselvéröl annyit, hogy inercialrendszerek a klasszikus fizika fogalmai, és ezeket lehetetlen fizikailag megszerkeszteni. De legyen itt más vélemények is https://www.youtube.com/watch?v=mhG3R66wFpg A tudomány rovatban is vannak topicok mit “Cáfoljuk a relativitáselvet”, “Mi a relativitáselv lényege?”

 

Inercialrendszerek a klasszikus fizikában kölcsönhatásmentes rendszerek, amiben a “tömeg” fogalma nem definált, nem határozható meg. Hogy Einstein honnan celebrálta elö az E = mc2 relációját, az az ö dolga. Ez semmi esetre nem határozhatta meg a tehetetlen tömeget. A súlyos tömeget meg Einstein nagy ügyesen kidobta a fizikából. Az áltrel alaptétele, hogy “minden test azonos gyorsulással esik” csak Galilei feltevése volt, de nem állja meg tudományosan a helyét.Einstei tehát a tömeg fogalma tisztázásához nem is járult hozzá.

 

Az új fizika nélkülözi Einstein relativitáselvét, egyszerüen nincs rá szükség a természet leírásánál. A hatásintegrál, amiböl a mezök és a részecskék mozgásegyenletei le lettek vezetve, viszont Lorentz invariánsan lett a véges Minkowski térben felírva. Ez elég a természet leírásánál.

 

Az elfogadott fizikának nincsenek (tudományosan érvényes) alapelvei, és ezt én már többször hangoztattam. A relativáselvek semmi esetre nem nem azok.

 

 

Az elfogadott fizikának nincsenek (tudományosan érvényes) alapelvei, és ezt én már többször is hangoztattam. A relativitáselvek nem azok.

Előzmény: destrukt (17761)
destrukt Creative Commons License 2019.03.11 0 0 17761

Jánossy Lajos:

„A harmincas évek vége felé a manchesteri egyetemen, éveken keresztül adtam elő – többek között – a relativitáselméletet is. Nagyon igyekeztem úgy előadni, hogy az valóban érthető legyen. Sikerült is évről évre jobban meggyőzni hallgatóimat a relativitáselmélet fogalmi meghatározásainak helyességéről. Eközben azonban önnönmagamban kételyek támadtak, és – éppen ama törekvésem nyomán, hogy a dolgokat egyszerűen és érthetően fejezzem ki – ezek a kételyek megerősödtek. Így történt, hogy mire végül tökéletesen meggyőzően tudtam a hivatalos elméletet előadni, addigra számomra világossá vált, hogy a dolgok még sincsenek rendben.”

Előzmény: destrukt (17758)
construct Creative Commons License 2019.03.11 0 0 17760

"Beszéljünk inkább az új fizika alapelveiről.

 Abban egyetértünk, hogy a relativitáselmélet egy mese."

 

Ez volna egy alapelv?

Egy fundamentálisan új fizika egyik alapigazsága?

Persze, ha semmi másban nem tudtok megegyezni, és semmi más nem is jut eszedbe, úgy ez is jobb iszugyi örökös szarozásánál.

Előzmény: destrukt (17755)
pk1 Creative Commons License 2019.03.11 0 0 17759

Lénárd Fülöp idézeted is van?

Előzmény: destrukt (17758)
destrukt Creative Commons License 2019.03.11 0 0 17758

Albert Abraham Michelson (1852-1931), Nobel-díjas amerikai fizikus, aki az éter kimutatására irányuló kísérletek kiagyalója és végrehajtója volt, ezt írta a relativitáselméletről:

 

„Az Einstein-elmélet téveszme. ... csak mint egy őrült szeszély írható le, ami korunk szégyene.

Előzmény: destrukt (17755)
pk1 Creative Commons License 2019.03.11 0 0 17757

Ez Heine idézet. Hogy Jánossy ezt Novobátzkyra alkalmazta, az bizony azt jelenti, hogy sajnos Jánossyban is volt egy kis "újfizikás" löket.

Olyan misztérium ez melyet

Nem érthet csak a jámbor,

Aki megszökött az ész

És értelem birodalmából

Előzmény: destrukt (17755)
pk1 Creative Commons License 2019.03.11 0 0 17756

Ezek jó kérdések. Csakugyan, melyik mérést is magyarázza jobban fizikád?

Előzmény: szaszg+++ (17753)
destrukt Creative Commons License 2019.03.11 0 0 17755

Gyula, hagyd a fenébe ezeket az idiótákat!

Beszéljünk inkább az új fizika alapelveiről.

 

Abban egyetértünk, hogy a relativitáselmélet egy mese.

Ezt már Einstein is tudta bölcsebb korában.

De tudta Mach, Michelson, Tesla, Miller, Jánossy és Eötvös Loránd is.

 

Jánossy könyvében pl. ez áll:

"Olyan misztérium ez, melyet

nem érthet csak a jámbor"

 

Szóval csak az együgyű buta emberek "értik".

 

Előzmény: szaszg+++ (17754)
szaszg+++ Creative Commons License 2019.03.11 0 0 17754

Tökkelütött, szadista szarházi, elvégezted az alkotómunkádat megint? De ne felejtsd lehúzni.

Előzmény: JimmyQ (17752)
szaszg+++ Creative Commons License 2019.03.11 0 0 17753

A világmindenségnek csak kb 5%-át ismerik a fizikusok, 95%-a sötét anyag + sötét energia. Mit ugrálsz tudományos érvelésröl, te hülye? Mi az a "valóság", amit a fizika leír, te bunkó?

Előzmény: JimmyQ (17752)
JimmyQ Creative Commons License 2019.03.11 0 1 17752

"Negatív gravitációs töltés, véges Minkowski tér, nem konzervatív elektromágneses mező, elton, stb. az atomisztikus fizika kellékei. De ezek neked magasak, bunkó!"

 

Ellenkezőleg, nagyon alacsonyak, nem ütik meg a tudományos érvelés elemi kritériumait se. Csak az elméleted és a valóság közötti ellentmondást akarod velük elsikálni. Ha eddig bármelyikre rákérdeztünk, te folyton a szart kezdted emlegetni. Mert megrettensz, hogy nem tudod megvédeni, s rögtön a fekáliához menekülsz, a te jellemző kifejezőeszközödhöz? Ami fogva tartja a gondolkodásodat. Ez valami furcsa paranoid anális fixáció? Vagy te egyszerűen erre műveletlen alvégi beszédmódra szocializálódtál? A németet vagy az angolt is ilyen kocsmai pidgin szinten köpödöd?

 

Előzmény: szaszg+++ (17747)
pk1 Creative Commons License 2019.03.11 0 1 17751

"én magam is tartottam több előadást Jánossyról."

 

Ez érdekes. Ha van róla felvétel, vagy legalább valami vázlat, szívesem megtekintem.

Előzmény: destrukt (17643)
szaszg+++ Creative Commons License 2019.03.11 0 0 17750

A részecskefizika Standard modellje elemi részecskéivel szemben az atomisztikus fizika tudja, milyen tulajdoságokkal vannak az elemi részecskéi felszerelve.

 

Előzmény: szaszg+++ (17749)
szaszg+++ Creative Commons License 2019.03.11 0 0 17749

Egy hülyének nem magyarázom el megint mi az elton!

Előzmény: jogértelmező (17748)
jogértelmező Creative Commons License 2019.03.11 0 0 17748

" Neked meg már bemeszelték az agyadat és nem müködik. "

 

A tied viszont működig, csak sajnos rosszul: téveszmék bugyognak belőle.

 

" A részecskefizika Standard modellje elemi részecskéi tehát kitalációk."

 

A te eltonod bezzeg nem. Kac-kac!

 

Előzmény: szaszg+++ (17745)
szaszg+++ Creative Commons License 2019.03.11 0 0 17747

Negatív gravitációs töltés, véges Minkowski tér, nem konzervatív elektromágneses mező, elton, stb. az atomisztikus fizika kellékei. De ezek neked magasak, bunkó!

Előzmény: szaszg+++ (17746)
szaszg+++ Creative Commons License 2019.03.11 0 0 17746

"A valóság ezzel szemben az, hogy én egész életemben alkotómunkát végeztem."

 

Igen, minden reggel a kaja után, aztán lehuztad. Itt az igazi alkotó munkádnak nyoma sincs, te szadista buhóc.

 

Előzmény: JimmyQ (17741)
szaszg+++ Creative Commons License 2019.03.11 0 0 17745

Neked meg már bemeszelték az agyadat és nem müködik.

 

Most csak arra szeretnék utalni, hogy minden összetett részecskét fel lehet épíeni a négy e, p, P és E-böl https://atomsz.com/prognoses-of-composite-particles/ A részecskefizika Standard modellje elemi részecskéi tehát kitalációk. https://en.wikipedia.org/wiki/Elementary_particle

 

A magfizikusok meg nem tudják miböl állnak az atommagok http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=150759143&t=9173849

 

Te meg reggeltöl estig véded a rosszul megszerkesztett elfogadott fizikát, de gondolkodni nem tudsz.

Előzmény: JimmyQ (17743)
jogértelmező Creative Commons License 2019.03.11 0 0 17744

" Amit itt csinálsz, az egy alkotóképtelen ember pótcselekvése."

 

Te viszont rombolásban próbálsz örömködni - alkotóképtelen tudománytagadó.

Előzmény: destrukt (17738)
JimmyQ Creative Commons License 2019.03.11 0 0 17743

"Itten már megmondtam mit lehet tartani pl. a nukleáris iparról, az űriparról és a kvantumfizikáról. Az einsteini reltivitáselméletre meg semmi szükség nincsen, elég a véges Minkowski tér fogalma."

 

Az nem számít, hogy mit mondtál meg te itten. A bolondok házában óbégatsz. A fizikád eszelős gagyogás csupa képtelenségekről: negatív gravitációs töltés, véges Minkowski tér, nem konzervatív elektromágneses mező, elton. Semmire se használható, egy hasznavehetetlen kacat.  Te meg reggeltől estig itt toporzékolsz a győzelmi dobogódon, és aggatod a saját nyakadba a babérkoszorúkat: "Cáfoltam Einsteint" "Cáfoltam Newtont", "Cáfoltam Galileit"

 

Nincs neked jobb dolgod ennél az örökös vesszőfutásnál?

Előzmény: szaszg+++ (17737)
jogértelmező Creative Commons License 2019.03.10 0 0 17742

Magam is élvezem, ha eszelős tudománytagadókat szívathatok. (az ilyenek szerintem épp úgy a féreg kategóriába tartoznak, mint az önjelölt sarlatán "gyógyítók").

Előzmény: destrukt (17740)
JimmyQ Creative Commons License 2019.03.10 0 0 17741

"Ha alkottál volna . . ."

 

Ez a következtetésed ugyanolyan alaptalan, mint az, amivel folyton vakvágányra futsz a fizikában.

A valóság ezzel szemben az, hogy én egész életemben alkotómunkát végeztem.

Előzmény: destrukt (17738)
destrukt Creative Commons License 2019.03.10 0 0 17740

Te vagy a másik nulla, aki az itteni piszkálódásban éli ki magát. 

Előzmény: hitname (17739)
hitname Creative Commons License 2019.03.10 0 0 17739

JimmyG csak etetésért jár ide. Nagynéha, mint a macska a gombolyaggal el lehet szórakozni vele, de már trollnak is egyre nyomorúságosabb. Egy darab fában több ész van, mint a szuperfizikusban.

Előzmény: JimmyQ (17735)
destrukt Creative Commons License 2019.03.10 0 0 17738

Ha alkottál volna valamit is életedben, akkor nem abban lelnéd az örömödet, hogy Gyulát cseszegeted. Az alkotás örömét éreznéd, és tisztelnéd mások alkotását, még akkor is ha nem értesz egyet vele. Mindez láthatóan nagyon messze áll tőled. A viselkedésed elárulja, hogy sosem alkottál semmit. 

 

Nulla vagy és ezt te is tudod. Amit itt csinálsz, az egy alkotóképtelen ember pótcselekvése. 

 

 

 

Előzmény: JimmyQ (17735)
szaszg+++ Creative Commons License 2019.03.10 0 0 17737

"Az elektronikus és optikai távközlés, a távirányítás és a telemetria, a számítástechnikai ipar, a nukleáris ipar, az űripar mind a kvantumfizika és a relativitáselmélet alkalmazásai." Na nem mond te barom! Itten már megmondtam mit lehet tartani pl. a nukleáris iparról, az űriparról és a kvantumfizikáról. Az einsteini reltivitáselméletre meg semmi szükség nincsen, elég a véges Minkowski tér fogalma.

 

Előzmény: JimmyQ (17733)
szaszg+++ Creative Commons License 2019.03.10 0 0 17736

Mint ahogyan mások már mondták, neked még egy ép gondolatod sincs, nemhogy gyöngyöd.

 

Előzmény: jogértelmező (17732)
JimmyQ Creative Commons License 2019.03.10 0 0 17735

"ha netán kiderülne, hogy téves"

Az már rég kiderült.

"Te semmit nem alkottál."

Ismét olyasmikről fecsegsz, amiről semmit se tudsz.

Előzmény: destrukt (17734)
destrukt Creative Commons License 2019.03.10 0 0 17734

Elég szánalmas egy életmű.

Egyáltalán nem az. Gyula elmélete egy teljesen eredeti gondolatra épül. Ezek az új elképzelések viszik előre a világot. Még akkor is előre viheti a tudományt, ha netán kiderülne, hogy téves. Ha pedig az derül ki, hogy igaza van, akkor meg pláne.

 

Nézz már magadba! Te semmit nem alkottál. A te életműved Gyula cseszegetésében merül ki. 

Ez az igazán szánalmas életmű.

Előzmény: JimmyQ (17733)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!