Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

czi.gab Creative Commons License 2006.06.23 0 0 623
Június 24.-én lesz a MÚZEUMOK ÉJSZAKÁJA" című országos és budapesti rendezvény, többek között a bp.-i Közlekedési Múzeum előtt is lesznek jónak igérkező szórakoztató programok! Mindig jó programokat állítottak össze ezidáig, remélem idén is ilyen lesz ! Többek között 21 órakor indul az OLDTIMER AUTÓ és MOTORKERÉKPÁR FELVONULÁS az Andrássy úton /igazit el a program/! www.muzeumokejszakaja.hu
georges49 Creative Commons License 2006.06.23 0 0 622
Tervezem, hogy elmegyek a MÚZEUMOK ÉJSZAKÁJA . Remélem, hogy érdekes OLDTIMER autók jönnek el . Olvastam a programot az "éjszaka fénypontja" a kovojozás lesz az Andrássy úton ! Remélem, hogy ott leszünk jó páran a citrosók közül . info: www.muzeumokejszakaja.hu
Előzmény: kis-rut-rece (620)
czi.gab Creative Commons License 2006.06.20 0 0 621
Részt vettem az osztrák 2cv-sek 32.HOLLAREITHULLIÖH találkozóján a Sierning melletti PICHLERN-ben . Ezt a talit mindig Pünkösd után két héttel rendezik meg egy katolikus ünnepet kihasználva, így már csütörtökön kezdődik és vasárnapig tart. Kb 150 regisztrált KÁTSÁS vett részt rajta, külföldiek föleg németek voltak, de "Kelet európát" csak mi magyarok képviseltük ! 1 BX és 1 C15 Ausztriában dolgozó hazánkfiai osztrák frsz-ú Citorenekkel, 1 BX magyar frsz-ú, valamint én a 2CV-émvel a DONALD-dal . Sikerült egy bp.-i játékboltban egy kerekekre szerelt CITROM-t vennem, amely egyúttal gyermek lábhajtos "járgány" is, sőt még szára is van amivel tolni lehet ! Nagy sikere volt, többen le is fényképezték ! Legközelebb a a "MÚZEUMOK ÉJSZAKÁJÁN" viszem el ezt a szerzeményemet a "zöld kerekes sárga citromot" ! Ragyogó időjárás fogadott bennünket, "hétágra sütött" a nap. Természetesen megrendezték a szokásos kovnojozást szombaton délután, esténként pedig élő zenekar szórakoztatta a "nagyérdemüt" ! Különben a szokásos "bolha piac" valamint egy német alkatrész kereskedő gondoskodott az alkatrészekről . A "szokásos" eső is megjött, mert szombatig nem esett, de vasárnap hajnalra igazi zivatar kerekedett és "leporolta" a sok port a sátrakról. de délelőttre már minden szintén felszáraradt a sok napsütéstől ! Jó volt találkozni a régi KÁTSÁS ismerősökkel, s kitárgyaltuk a skóciai világtalit ! Már tervezgettünk és beszélgettünk a svédországi 2CV világtalitól is, kaptam egy -két jó tippet ! Hiányoltak valakit a COCH vezetéséből, hogy felvehessék végre a kapcsolatot velünk a 2CV+ szekcióval ! Talán az I. össz-osztrák citroen találkozón végre létre jön a személyes találkozás a két klub vezetői között a burgenlandi/ Várvidéki Illmitz / ILMIC-ben július 14 - 16 közöt. Amikor is SOPRON-ban a főtéren lesz Citroen tipus bemutató ! Bizom benne, hogy számosan fogunk megjelenni ezen az ausztriai találkozón !
kis-rut-rece Creative Commons License 2006.06.20 0 0 620
"Ember tervez, s az Isten végez" Nagyon készültem az e hétvégi "MÚZEUMOK ÉJSZAKÁ-jára" ! Élveztem a korábbi évek ilyen rendezvényeit, jó volt cikázni az igazi OLDTIMERek között és konvojozni a városban ! Idén ez sajnos nem fog sikerülni, mert váratlanul beutalót kaptunk a Balatonra erre a hétre. Így nem tudok jelen lenni a hétvégén a "MÚZEUMOK ÉJSZAKÁ-ján", de remélem, hogy jó páran ott lesznek helyettem is a KÖZLEKEDÉSI MÚZEUM előtt szombat délutántól ! Mint minden rosszban van, van valami jó is ! Bár nem terveztem a COCH révfülöpi taliján való résztvételt, így most élve a lehetőséggel megpróbálok a "Piroskával" oda vonatozni, hiszen az északi parton nyaralok ! Jó szórakozást és jó időt kivánok a "leghosszabb éjszakázáshoz" valamint sok - sok látni valót a KM előtt és bent az épületben !
Előzmény: kis-rut-rece (618)
czi.gab Creative Commons License 2006.06.19 0 0 619
Meghoztam a gumiköpenyeket MABOR tipusú 135 X 15 méretben, francia gyártmányú ! Ha érdekel hívjál a 06 30 5490586 fel a mobilon vagy e.Mail-en keressél meg, ha érdekel !Elfogadható áron tudom adni !
kis-rut-rece Creative Commons License 2006.06.16 0 0 618
Rendhagyó hóvégi találkozónkat áttehetnénk kivételesen csütörtökről /06.29./ a MÚZEUMOK ÉJSZAKÁJÁRA azaz június 24.-re szombat estére 18 - tól 02-ig ! Érdekes programokkal vár bennünket a KÖZLEKEDÉSI MÚZEUM 2006.06.24.-én ! Össze kellene jönnünk a 2CV+ szekciónak ! Akik nem mennek RÉVFÜLÖPRE ! Mi a véleményetek ? Két évvel ezelőtt már volt egy ilyen, aki ott volt akkor, jól érezte magát ! Várom a reagálásaitokat ! www.muzeumokejszakaja.hu
czi.gab Creative Commons License 2006.06.15 0 0 617
A hétvégén megyek felétek, jó lenne személyesen is találkozni, hogy megbeszéljünk a hiányzó alkatrészekről. Várom a jelentkezésedet !
Előzmény: Rouge Vital (604)
czi.gab Creative Commons License 2006.06.15 0 0 616
Tudom a beszerzési forrását a Michelin-t helyettesítö gumiköpenynek, de csak 135 x R15-ös méretben ! Akit érdekel jelentkezen, ha lehet e.Mail-en vagy SMS-ben a 06 30 5490586 mobil számon. Hétvégén megyek a keresett méretű gumiköpenyekért ! Minél előbb hívjál fel, különben a Budai Skála környékén vagyok megtalálható napközben !
Előzmény: T. Józsi (615)
T. Józsi Creative Commons License 2006.06.13 0 0 615

Sziasztok!

 

2db jó állapotú 135R15-ös gumit keresek elfogadható áron Bpest és környékéről.

czi.gab Creative Commons License 2006.06.10 0 0 614
Két zápor között megérkeztem ABÁ-ra a DONALD 85-tel ! Torlódtak a programok, a felvonuláson csak a DPJ - 732 frsz. KATSA vett részt a fekvő kerékpárosok mögött, mert én késve érkeztem a helyszínre ! Mire leértem éppen kezdtek az árusok ismét kirakodni. Mindenütt finom ételek illata érződött a levegőben, minden kaja 350 Ft-ba került ! Söt tudtam venni igazi "korondi szilvalekvár beföző fakanalat", mert a hét elején KOROND-on nem kaptunk ! Igy tudtam hozni a felestársamnak ABÁ-ról vásárfiát, s nem mentheti meg semmi sem, hogy összel szilvalekvárt fözön be ! Úgy tünt, hogy meguszúk a délutánt eső nélkül, kb 16 óra tájban ismét "jött az égi áldás", söt még borsó nagyságú jég is esett ! Igen csak elvette a kedvemet a további maradástól, s hazafelé vettem az útirányt a zápor után ! Pedig estére komoly programokat igértek, sőt még holnap is érdemes lemenni ! Kedv csinálónak álljon itt újra még egyszer a www.aba.hu honlap címe ! Reméljük jövőre többen leszünk a 2CV+ szekcióból !
kis-rut-rece Creative Commons License 2006.06.09 0 0 613
Nincs nagy aktivítás az ABA-i felvonulással kapcsolatban, pedig nagy hagyománya volt / van és lesz is ! Szerveződik egyántalán valamilyen konvoj, vagy csak ott találkozunk ? Autópálya matrica sem kell, mert szép utakon el lehet jutni ABA-ra ! Remélem én is lejutok valakivel, lesz olyan bp.-i 2cv+ s, aki levisz magával ! Jó buli szokott lenni, senki sem fog "unatkozni", mert gazdag program vár bennünket ! A kaja mindig jó szokott lenni, változatos és bőséges ! Remélem ki tesz magáért a 2cv+ szekció tagsága és sok - sok kacsás és az unokatestvérei ott lesznek as felvonuláson ! Ismét lehet "KACSÁZNI" billegetni a szárnyasainkat ! A holnapi viszontlátásig, legalább 11 óra körül érjetek le ABA-ra !
Előzmény: A Tigris (611)
BBalazs3 Creative Commons License 2006.06.07 0 0 612
Citroen "kacsa" (dobozos) felújításra szoruló alváz eladó. Felújítás megoldható. Érd:+36208245702 
A Tigris Creative Commons License 2006.06.07 0 0 611

Programajánló:

 

XV. ABA NAPOK 2006. június  9 - 11

 

Június 10. 11 órától örömmel fogadnának régi és kevésbé régi citroeneket a hagyományos, korábban kacsás felvonulásra. A résztvevőket meghívják a faluebédre (kiváló pörkölt szokott lenni). Emellett számos népművészeti, gasztronómiai és könnyűzenei élmény várja a Székesfehérvártól 20km-re található településre ellátogatókat.

 

Részletek: www.aba.hu

kis-rut-rece Creative Commons License 2006.05.29 0 0 610
Kár, hogy nem tudtál eljönni, mert akkor személyesen is megismerkedhettünk volna ! De szerintem találkoztunk már valamelyik COCH rendezvényen ! Különben választottunk "csillag" helyett jelszót: KERCERÉCE ! Sajnos hordóból kellett innom a sört, mert különben megromlott volna, ha legközelebb lesz tali akkor rád is számítunk ! Következő 2CV+ szekció klubest június 29.-én lesz, remélem akkor sikerül a személyes találkozás !
Előzmény: bp0414 (607)
bp0414 Creative Commons License 2006.05.29 0 0 609
bp0414 Creative Commons License 2006.05.25 0 0 608
Ja én itt a "Tibi" vagyok. (a bordó Canard-al)
Előzmény: bp0414 (607)
bp0414 Creative Commons License 2006.05.25 0 0 607

Szia!

Hát azt sajna nem igérhetem, hogy találkozunk, bár igyekszem!!!

Kacsámról és magamról: http://www.citroen2cv.fw.hu/

Üdv.! Tibor

Előzmény: kis-rut-rece (606)
kis-rut-rece Creative Commons License 2006.05.24 0 0 606
Sajnos nem tudtam elmenni a tullni OLDTIMERMESSE-re, de a fotós beszámoló magáért beszél ! Ha tudjátok nézzétek meg a www.oldtimermesse.at honlapon lévő képeket ! Remélem jövőre sikerül személyesen is elmenni ! Reméljük, hogy az "időjárás felelős" is a kegyeibe fogad bennünket, s szikrázó napsütés lesz az első 2CV+ szekció bp.-i összejövetelén, vagy legalább ne essen! Jó lenne hagyományt teremteni ezekből az 2CV+ szekciós összejövetelekből. Elhisszük, hogy van ilyen autód, de fényképpel, s klubtagságival igazolhatod magad!Nem feltétlenül kell 2CV+ -al jönni, mert mi "környzet barátok" is vagyunk ! A "fönökség" részéről jön valaki/valakik ? Mindenkit sok szeretettel várunk az ERZSÉBET HÍD ESZPRESSZÓ-nál lévő parkban 18 órától.
Előzmény: bp0414 (602)
czi.gab Creative Commons License 2006.05.19 0 0 605
Hívjál légyszi a 06/30/5490586 sz. T-Mobilon. Vasárnap megyek az ausztriai TULLN-ba az OLDTIMERMESSE kiállításra és vásárra ! Feltétlenül keress meg, hogy pontosítsunk ! Ha szerencséd lesz, akkor rögtön tudom hozni is !
Rouge Vital Creative Commons License 2006.05.19 0 0 604

Sziasztok, üdvözlök mindenkit a klubban.

Egy kacsa felújításában vagyok benne nyakig.

Beszerzési forrást keresek jobb és bal, első és hátsó ajtókeret illetve jobb és bal B oszlop gumitömítésekhez.

A segítséget előre is köszönöm.

czi.gab Creative Commons License 2006.05.18 0 0 603
Részemről támogatom az ötletet, ami a havi klubesték megszervezését illeti ! Pákozdon már beszélgettünk erről, ha "kutyafuttában" is ! Puding próbája az evés, még az angolok is így csinálják, megkóstolják ha elkészül ! Ök tudnak valamit, amiért legalább havonta egyszer összejönnek ! Nem szégyen a másolás, de sokszor hasznos és követendő lehet ! TALÁLKOZZUNK 2006.05.25.-én 18 órától az Erzsébet híd budai hídfőjénél az ERZSÉBET HÍD ESZPRESSZÓnál lévő parkban.
Előzmény: bp0414 (602)
bp0414 Creative Commons License 2006.05.17 0 0 602

Szia!

Engem is meglep ez a  negativ "pazsgő" élet!

Sajna még a pákozdi taliról is lemaradtam! Hozzászoktam a szerveződéshez, figyelemfelkeltéshez, találkozóhóz a kampónánál stb. Persze nem hibáztathatok senkit mert miért nem néztem meg az esemény "naptárt".

Amit kitaláltál jónak tünik! ÉN egy szavazattal  MELLETTE!!!

Üdv.! Tibor

Előzmény: kis-rut-rece (601)
kis-rut-rece Creative Commons License 2006.05.17 0 0 601
Motto: HA ÉN EZT A KLUBBAN ELMESÉLHETNÉM.... vagy akár a 2CV+ szekcióban Úgy tünik, hogy megvalósulni látszik a közel 10 éves jóslat, "lehet nem Pesten, hanem vidéken alakul újjá a citorenes klubélet hazánkban, az sem biztos, hogy kacsás lesz a klub vezetője, hanem más Citroen modell tulajdonosa". Egy valami akadozik az pedig a "klubélet", a rendszeres havi összejövetel ! A sok - sok program lehetőséget ad a személyes kapcsolat tartásra, de nem mindenki jut el ezekre a találkozókra, különböző okok miatt. Üres kifogás az internettel nem rendelkezők részéről, hogy nekik erre "nem tellik" ? Ma már számtalan helyen van internet kávézó szerte az országban, s aki infót akar szerezni, az felkereshet egy ilyen helyet, megfizethető áron ! "Lehet-e úgy mint régen volt, s ami müködött azt nem kell helyből elvetni" ? JAVASLAT: Legyen minden hónap utolsó csütörtökjén a 2CV + szekciónak találkozója Bp-en az Erzsébet híd budai oldalán az ERZSÉBET HÍD ESZPRESSZÓ melletti parkban 18 órától természetesen nem kell feltétlenül kocsival jönni, mert könnyebben megközelíthető a 18-as és 19-es villamossal, valamint az 5-ös busszal ! Az Erzsébet híd lejárója alatt lehet parkolni is ! Ez azért is érdekes, mert "anno" némelyek furcsálták, hogy "valakik" kocsi nélkül jelentek meg a klubesteken ! Ugyanis aki kocsival jön az nem hörpinthet le "egy jó pofa sőrt" ! Remélem jó páran összejövünk és rendszeressé válik ez fajta klubest is !
czi.gab Creative Commons License 2006.04.24 0 0 600
Mint köztudott minden páratlan évben van a 2CV barátainak a világtalálkozója más - más országban. A páros években pedig nagy nemzeti találkozókat rendeznek ma már egyre több országban. Föleg a franciák járnak elöl jó példával. 1989 óta szinte minden évben megrendezik a maguk nemzeti találkozójukat. Idén ORLEANS közelében SALBRIS-ban lesz május 25 - 28 között. www.asso2cvclubsfrance.org "Kicsiben ugyan", de mégis a 2CV világtalálkozónak felel meg ez a nemzeti tali, mert több ezer KATSA vesz részt rajta. Akinek elege lesz a katsákból, annak ajánlom a Loire menti kastélyokat megnézni felüdülés képpen. Föleg az assszonyságok lehet ezzel jobban kapacitálni! Nekünk volt szerencsénk még 1989-ben, a francia 2CV barátainak a világtalija után szervezett RAID keretében ezen a vidéken katsázgatni több száz KATSA kiséretében és élvezni az épített örökséget! Aki teheti és elöbbre tudja hozni a nyári szabadságát az ne habozzon, hanem menjen. A nyelv ismeret nem olyan fontos, bár a franciák nagyon büszkék a nyelvükre, s elvárják, hogy más is beszélje, de azért más idegen nyelven is el lehet boldogulni. Természetesen a legfontosabb feltétel, hogy "winklis" autóval menjünk, mert láttam összetörve, megtaposva idegen márkákat a találkozók közelében! Jó hápogást, vagyis katsázást!
szpacsek Creative Commons License 2006.04.24 0 0 599
Szépjónapot!

Milyen volt a Pákozdi tali?

Üdv Szpacsek
bp0414 Creative Commons License 2006.04.12 0 0 598

Szia!

Bocs!

A jövőhéten talán ráérek, engem most "behavaztak"!

Válaszolok becsszó!

Előzmény: czi.gab (594)
bp0414 Creative Commons License 2006.04.12 0 0 597

Üdv! A cspatban!

Szerintem Szepes Gábor 06 30/ 9488841 "BOGARAS!".

Tibor

(ha egy kicsi időm ...........dumcsizunk)

Előzmény: Sünimanó (596)
Sünimanó Creative Commons License 2006.04.12 0 0 596

 

  Üdv Tibor! Nehidd, hogy utógyújtásom van de ahogy olvastam alaposan

  körbejártad a biztosítás témát. Az érdekelne ha valaki most vesz Kacsát

  és a kicsi 80-as én A-0 köthetek-e kedvezményes biztosítást amit te is kötöttél.

  Esetleg van ötleted merre keresgéljek. Segítséged elöre is köszi. András. 

Előzmény: bp0414 (543)
Sünimanó Creative Commons License 2006.04.12 0 0 595

 

 Üdv CziGab. Öröm látni, hogy elökerültél. Összel nagyon vártunk Pomázon tanácsot

 szerettem volna kérni többek közt. A telefonszámok nem élnek azaz amik nekem

 vannak. Kérlek küld el az elérhetöséged. Emil cimem: andreas11@citromail.hu

 Gondolom ebböl már sejted kivagyok, de teszek még rá egy lapáttal: én és a párom

 is MOGÜRT-ösök voltunk. Üdv.: ,,A''

czi.gab Creative Commons License 2006.04.04 0 0 594
Sajnos csak igen felületesen ismerjük egymást úgy általában!

Mi a te szakmai végzettséged ? Mindig nehéz tanácsot adni, hogy mit hogyan kell csinálni!

Én csak egy "koszos kezű" géplakatos voltam, kb félévéig gyakoroltam a szakmát, de akkor is csak TMK gélakatos voltam a Csepel Művek Motorkerékpárgyárában.
Majd 3 évig IFA teherautókat szereltem össze az NDK-ban s közben elvégeztem az IFA szervizszerelö tanfolyamát és közben "motorozgattam" 125 és 250 -s ETS motorakkal. Innen ered a "bátorságom" a szereléshez!
Majd 1977-ben bele csaptam a közepibe és a Nulla km-s 1200-s LADA-t eladva arra az elhatározásra jutottam, hogy 1000 kcm alatti autót veszek!

A fenntartási költségek és persze szerelhetöség is nagy szerepet játszott a döntésben!
Már akkor sem "NEM VOLT PÉNZEM A SZERELŐKRE", akik nem is igen akartak a 2CV-hez hozzá nyúlni. Ekkor ismertem meg a csepeli AUTÓSZÖV-ben dolgozó TAKÁCS urat is, a késöbbi tököli Citroen szerviz tulaját.

Nem véletlen, hogy a "nagy szerelési titkokat" nem akarják elárulni, mert a mai világ még inkább a pénzröl szól, annak idején még kicsit máskép volt, mert azért el lehet lesni a szakmát!
A költö szavával élve: Ne fogjon a húrok pengetésébe az aki .....
Kicsit megint hosszúra sikeredett megint a hozzászólásom!

Ha levetted a "lemez borításokat", akkor egy 11-s CROVA hosszú szárú diókulcssal már le kell, hogy jöjjön az AC Pumpa!
S tied a világ, azt teszel az AC pumpával amit akarsz, persze ha rövid az üa.csö akkor sem áll meg a tudomány, csak a helyzetet kell megoldani mint mindig!
Nekem sokáig csak egy "távol-keleti" CROVA készletem volt és azzal már sikerült
párszor ez a szerelés is!

Gondolj bele, ha útközben történik ilyen probléma akkor sem áll meg a tudomány !
Csak ha van AUTÓKLUB tagságid, akkor "hiba elhárítás címén" a "SÁRGA ANGYAL" is megjavíthatja, elháríthatja a problémát! Ez persze nem a reklám helye!

Felajánlottam már, hogy gyere el hozzám a bp-i XI., Eszék utcába és "akár ingyen bérmentve segítek" a helyszínen megoldani a problémádat, de azért a végén egy pár jó szót elvárható !
Előzmény: bp0414 (593)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!