Keresés

Részletes keresés

April07 Creative Commons License 2014.09.30 0 0 5398

Kedves Ciccmicc!

Megrendítő volt olvasni, hogy nagyjából ugyanazokon a szenvedéseken mentél keresztül :(

Most hol tartasz,mármint mennyire vagy gyógyult?

Mielőbbi jobbulást kívánok teljes szívemből!

Előzmény: Ciccmicca (5395)
life14 Creative Commons License 2014.09.28 0 0 5397

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. 

Mi vagy milyen elváltozás okozhat állandó eros fájdalmat a huvelybemenet két oldalán és a nagyajkak kozépso harmadában? 
A fájdalom nyomásra erosodik, és egyre jobban fáj, egy hónapja kezdodott. 
Ugy kezdodott, hogy fájdalmat éreztem a bal nagyajkam alján, a kisajkak mellett, a huvelybemenet elott. Pirosságot is láttam azon a teruleten. Kitapintottam egy kis csomót is. 
Már mindkét oldalon fáj, és ez a fájdalom besugárzik a kornyezo teruletekre is. Napról-napra erosodik a fájdalom. 
Tobb orvosnál jártam. STD vizsgálatok negatívak, a tenyésztés e colit igazolt(már évek óta kezelik, sikertelenul az e colit, mindig visszatér). 
Elofordulhat, hogy a bartholin mirigy elváltozásait nem veszi észre az orvos a vizsgálatnál és a huvelyi ultrahangnál? Lehet úgy is ott elváltozás, hogy nem látják? Ilyenkor is meg lehet muteni? Volt olyan orvos aki kitapintott kis csomót, de csak antibiotikumot adott vagy krémet, és olyanok is, akik nem tapintottak ki semmit, csak az érzékenységet vették észre bizonyos pontok megnyomásánál. Nem tudta senki megmondani, hogy mi a bajom. 
Én is tapintottam ki egy kis valamit kívulrol. 
Kétféle antibiotikum kúra sem használt semmit, és tobbfajta krém:pimafucort, advantan, boraxos kenocs, ovestin-lidocain-szteroidos krém sem segített. Ez utóbbitól még jobban fájt. Semmilyen javulást nem tapasztaltam a kezelésektol. 
Ahogy telik az ido egyre erosebb a fájdalom, már aludni sem tudok tole. Fogfájás vagy fulgyulladás szeru fájdalomhoz tudnám hasonlítani. Nem tudom elterelni a gondolataimat sem róla. 
Flektor port ittam, de nem használ. 
Irritábilis bélszindrómában is szenvedek. A bélproblémák okozhatnak ilyen tuneteket? 

Mi okozhatja? Milyen vizsgálatokat lehetne még elvégezni? Az MRI vizsgálat kimutatja, ha van ott valami elváltozás? Hogyan kéne kezelni? Nem lehet felvágni, mint a bartholin mirigy tályognál, hogy kiderítsék van-e ott valami? 
Az orvosok, akiknél jártam, tanácsatalanok voltak, a gyógyszerek nem hatottak. Már nem tudom, hová forduljak. 

Koszonom a választ.

bonap arte Creative Commons License 2014.09.27 0 0 5396

Nem tudom, hogy Mosonmagyaróvártól hány km-re lax, de ennyi szenvedés után engem már nem érdekelne a távolság, csak egy jó szakorvos kezébe kerüljek.

A be nem gyógyuló sebet meg kell műteni, kivágni a hibás részt és összevarrni addig míg komolyabbra nem fordul. Gondolom nem akarsz zacskóval a derekadon élni. Nem minden proktológus sebész. Ezért fontos, hogy olyan sebésszel beszélj amelyik jártas a végbél sebészetben.

Dr. Wellner István vezető főorvos Mosonmagyaróváron. Maximálisan tudom őt ajánlani.

Előzmény: Ciccmicca (5395)
Ciccmicca Creative Commons License 2014.09.27 0 0 5395

Kedves April07 & Sorstársak! Én nagyon gondolkozom, hogy megpróbáljam. Először is a műtét utáni 2 hetes kontroll nem történt meg, ugyanis az egész klinika elment 1 teljes hónapra nyaralni. Tehát közel 1,5 hónapig a kutya sem nézett rám. Három alkalommal is felhívtam a D-t, mint három alkalommal sikerült a tengerparton elcsípnem ő nagyságát. Minden alkalommal "megnyugtatott", hogy teljesen normális, hogy a műtét után 3 héttel még pelenkában kellett itthon lennem (ugyanis 0 széklettartásom volt), 2 hónapig véreztem. Amikor visszamentem a kontrollra, előre szóltam neki, hogy nagyon fáj és vérzik még mindig. Még mielőtt "megvizsgált" volna, közölte, hogy azért, mert be vagyok görcsölve (rohadtul nem voltam). A "vizsgálat" annyiból állt, hogy a vérző fájdalmas végbelembe, úgy ahogy volt minden lazítás nélkül (1 mp-et sem várt, hogy elhelyezkedjek "kényelmesen" vagy valami), se síkosító vagy valami úgy vágta belém a kezét, mintha szánt szándékkal akart volna eszméletlen fájdalmat okozni. Konkrétan majdnem elájultam a fájdalomtól. Bírom nagyon a fájdalmat, de ekkor olyat üvöltöttem fájdalmamban, hogy a folyosón is hallották. Majd megkérdezte, hogy "Mi a baj? Fáj? Kér egy fájdalomcsillapítót?" ...hát a jó ..va anyukádat!!! Reszkető lábakkal, sírva másztam le az asztalról, szerettem volna a panaszaimat elmondani, de meg sem hallgatott, csak a szavamba vágva közölte, hogy be vagyok görcsölve. Majd a kezembe nyomott egy vizsgáló eszközt (ezt mindenki ismeri...amivel bevezetik a kamerát), hogy naponta kétszer JÓÓÓÓ nagy lendülettel, nem kell finomkodni, dugjam fel!!!!! Aztán ezek után természetesen többet nem mentem oda. Elmentem EGY ORVOSHOZ, aki proktológus is egyben. Az érdekes az volt, hogy nem mondtam se a klinika sem pedig a műtétet végző személy (mert ezt orvosnak nem nevezem) nevét és mégis tudta, hogy miről/ kiről van szó. Ugyanis nagyon sokan keresik fel ezt a rendelőt és orvost, akiket elcseszett ez az idióta pénzhajhász szemétláda. Nekem már több, mint 2 hónapja volt a műtétem és a mai nincs ingerem, tehát teljesen random szerűen megyek wc-re, hátha kell és vagy sikerül vagy nem. Szerintetek lehet így élni, hogy nem tudod mikor fogod magad összecsinálni???? Munkanélküliként mentem el ehhez a vadbaromhoz a gyors gyógyulás reményében, hogy minél előbb tudjak munkát találni, ehhez képest, 2 hónapig a lakásból sem tudtam nagyon kimenni. De ha lett is volna munkahelyem, árulja el nekem valaki, hogy melyik munkáltató tartana meg engem úgy, hogy hónapokig nem tudok dolgozni menni????? Akihez elmentem Orvoshoz (aki ugye proktológus is)mondta, hogy Ők proktológus orvosok teljes mértékben ellenjavallják a lézeres műtétet, ugyanis a hazugságaikkal ellentétben, nagyon- nagyon sok a szövődménye!!! Azt is mondta, hogy jól döntöttem, amiért nem követtem a D utasítását, ugyanis a még mindig nyílt sebeimet fel- és át is szakíthattam volna, olyan maradandó károsodással, amit nem lehet már helyrehozni!!!!! Tudom, hogy egyik kutya sem harap a kölykébe, de azt gondolom, hogy szó nélkül ezt akkor sem lehet hagyni! Arról persze ne is beszéljünk, hogy egész napos tisztálkodás és ülőfürdőzés ellenére természetesen lett egy jó kis hüvely- és méh gyulladásom is, ami ráment a hólyagomra is...hát az is kellemes és olcsó játék volt! :( 

Előzmény: April07 (5394)
April07 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 5394

Szia, csak magamról tudok beszámolni, én nem kerestem a betegjogi képviselőt. Az az általános tapasztalat, hogy az orvosok összezárnak, ha bármilyen támadás éri őket. Nem tartom valószínűnek, hogy bármelyikük nyíltan kiállna "Dr" Dömötör ellen.

Hiszen a szakmájukban köztudottnak kell lennie, mit művel, az általa "elrontott" betegek utána más orvosokat keresnek fel, ahol nyilván elmondják, mi történt. Mégsem történik semmi, a TB-támogatása pl. ugyanúgy megvan, ugyanúgy reklámozza magát.

Ha beírjuk a google-ba, hogy aranyér, 3. találatot adja az Ars Medica, mégpedig így "OEP finanszírozott ingyenes műtét". Ami egyébként nem is igaz, mert mindenért felszámolnak díjat, én pl. több mint 50.000-et hagytam ott.

 

További hazugságok az oldalról:

A teljes gyógyulási idő 4-6 hét, ez alatt fizikai kímélet szükséges, szellemi munkavégzés természetesen ez időszak alatt gondtalanul folytatható.

Mivel a lézer "lehegeszti az ereket" és nincs vérzés.

 

És ha már felmentem az oldalukra, kíváncsiságképpen, ehhez mit szólsz/tok:

 

Kiújulás elleni garancia

Az elvégzett műtétre tíz éves garanciát adunk, ami azt jelenti, hogy ha a betegség ez idő alatt kiújul, az újabb műtétet díjtalanul elvégezzük, valamint magánklinikai szolgáltatási díjat sem kell fizetni!

 

Ki menne vissza a kése alá közületek? Ezt aztán nyugodtan bevállalhatja, én pl. a környékére sem!

Előzmény: Ciccmicca (5392)
Go Daddy Creative Commons License 2014.09.22 0 0 5393

Neked milyen következményei voltak a műtétnek? 

Előzmény: Ciccmicca (5392)
Ciccmicca Creative Commons License 2014.09.22 0 0 5392

Kedves Sorstársak! Úgy látom, hogy jó néhányan (velem együtt) pórul jártatok egy bizonyos lézer klinikán végzett aranyér műtét során- következtében. Érdeklődnék, hogy Valaki felhívta már a betegjogi képviselőt? És ha igen, milyen eredménnyel?

bonap arte Creative Commons License 2014.09.19 0 0 5391

Ez látszatra egy külső aranyér. Egyszerű műtét és kész.

Előzmény: Zitus30 (5390)
Zitus30 Creative Commons License 2014.09.06 -1 0 5390

Kedves sorstársak!

 

Segítséget szeretnék kérni ,hogy vajon mi lehet ez a kis csomó a végbelemnél?

Egy képet is mellékelek.

Üdv: Zita

 

Ciccmicca Creative Commons License 2014.09.02 0 0 5389

Kedves April07! Én tegnap voltam Csatári doktornő kollégájánál Mikes Csaba doktor úrnál. "Dr. D" ...-vel nem említjük őket egy napon sem!!! De gondolom a legkevésbé sem vagyok egyedül evvel a véleményemmel. Minden lépést meg fogok tenni annak érdekében, hogy másokat ne tehessen tönkre ez a pénzhajhász Lyuk Száj-walker a lézerkardjával!!!!

Előzmény: April07 (5388)
April07 Creative Commons License 2014.09.01 0 0 5388

Kedves Ciccmicca!

 

A tapasztalataimat az első hozzászólásomban leírtam. Nekem is sokáig vérzett, meg  fájdalmas volt a széklet, teljesen összeszűkült a végbélnyílásom, s még három "pukli" is visszamaradt. Ezeket műtötte le később Csatár doktornő. Még most 3 évvel a műtét után sem érzem magam egészségesnek ott... Persze a kezdeti 2 hónap volt a legrosszabb, utána már mindig jobb lesz. Szerintem mindenképpen nézesd meg magad egy igazi proktológussal, s ha nem bízol benne, akkor egy másikkal is. Én többet egy orvosban sem bízom meg, ezt is okozta "Dr" Dömötör. Mielőbbi gyógyulást kívánok!

Előzmény: Ciccmicca (5377)
Ciccmicca Creative Commons License 2014.08.31 0 0 5387

Kedves Zoli84! Ez elég rosszul hangzik, főleg talán ez a fájdalom és a váladékozás is egyértelműen rossz jel. Szerintem mindenképpen fordulj mielőbb egy JÓ orvoshoz. Magánklinika választásában sajnos én is mellényúltam, lézerrel műtöttek, ennek már több, mint 2 HÓNAPJA!!! Még mindig vannak fájdalmaim és egyéb komolyabb problémáim is, amit mind amellett, hogy végig sem hallgatott, legyintett is mindre!!!. Holnap este megyek másik orvoshoz, aki nem "csak" sebész, hanem proktológus, belgyógyász és gasztroenterológus is. Minden reményem Benne van. Ő Bp.-en rendel. Ha jársz itt Budapesten és érdekel a Doki, akkor örömmel megosztom Veled a tapasztalataimat. 

Előzmény: zooli84 (5385)
thomas_the_tank Creative Commons License 2014.08.29 0 0 5386

Sziasztok!

 

Mivel ígértem írok egy rövid helyzetjelentést picivel több, mint egy évvel a Longo műtétem után. Csak nagyon röviden a műtétről, mivel látom most is sokan gondolkodnak valamiféle műtéten: 3. fokú aranyerem volt körkörös előeséssel, amire a Longo műtét tűnt a legjobb megoldásnak. A műtétet gerincérzéstelenítéssel végezték. Kb. egy napot volt viszonylag erős fájdalmam amikor fájdalomcsillapító kellett, utána még 1.5 napot volt egyre csökkenő fájdalmam és kb. a 3. naptól semmi fájdalom nem volt. Ekkor már - mivel sajnos szükség volt rá - egy 250km-es autóutat is be tudtam vállalni a hátsó ülésen és délután már a kertben sétálgattam. Először a műtét 5. napján voltam wc-n, nagyon féltem de nem volt semmi probléma. Egy héttel a műtét után mentem dolgozni (irodai munkát végzek), 10-12 nappal a műtét után már minden beállt a normális állapotba. 4 hét után kezdtem el újra sportolni. A javulás teljes és remélem tartós is, teljesen elégedett vagyok. Olyan, mintha soha nem lett volna semmi problémám ott hátul. Összességében 99.5%-osnak tartom az eredményt - a kieső 0.5% az egy alkalmankénti egészen minimális inkontinencia wc után, ami régebben nem volt, de mostanában ez is egyre ritkább.

zooli84 Creative Commons License 2014.08.29 0 0 5385

Tisztelt Doktor Úr, fórumozó társak! Én is egy aranyérrel kapcsolatos problémámat szeretném megosztani jó tanácsért reménykedve. Két és fél éve mentem el egy magánklinikára aranyeres panaszokkal itt Romániában. Előtte már pár évig éreztem, hogy van ilyen problémám, szóval már elég előrehaladott állapotban voltak.

Az orvos aki fogadott 3-as fokozatúra becsülte őket és elmondta, hogy ennek ellenére ha nehezen is, de műtét nélkül gyógyítható a betegség, fajdalommentesen. Az egyedüli kellemetlenség csak az lehet, hogy több alkalommal kell elmenni a rendelőbe, körülbelül 4-5-ször. Gyorsan bemutatta nekem a technológiákat is amiket használtak: gyűrűzés meg lézer. Előtte már olvastam egyet-mást ezekről, jót meg rosszat is, de az volt a benyomásom, hogy jobb opció egy ilyen beavatkozás mint egy szikés műtét.

Miközben feküdtem a konzultáción enyhén kiszolgáltatott állapotban, rám kérdezett a doktor úr, hogy kezdhessük-e is azonnal kezelést, én pedig igent mondtam jobb opció hiányában és a gyors gyógyulás reményében. Kifele menet ki is fizettem a kezelésre az előleget. A kezelés hivatalosan egy évre szólt és nem volt semmi kötelezettség, garancia benne. Miután elhagytam a rendelőt, hideg fejjel, kicsit megbántam a gyors döntésem, de a remény, hogy jobb lesz élt bennem.

A kezelés végül eltartott egy félévet is. Voltam legalább 12 alkalommal. A doktor mindig feltett egy-két gyűrűt és a sebeket lézerrel forrasztotta be. Mindig azzal búcsúztunk, hogy minden a legjobban megy és hogy már csak 1-2 alakalom és vége. A beavatkozások gyakran erős fájdalommal jártak és a vérzéseim sem szűntek, viszont az aranyeres csomók eltünedeztek lassan, így egy ideig türelmesen jártam, de aztán mikor kezdett túlságosan elnyúlni, egyre türelmetlenebb lettem. Egy félév után rákérdeztem, hogy mikor lesz már vége, mire a válasz az volt hogy ott akkor az volt az utolsó beavatkozás és vége is van, meg vagyok gyógyulva.

Örvendtem, hogy vége ennek a hosszas szenvedésnek, viszont ott lenn nem éreztem és azóta sem érzem egészségesnek magam, hiába telt el már szinte 3 év azóta. A csomókat nem érzem és vérzéseim sem nagyon vannak székelés után, maradt viszont egy állandó szúró fájdalom, ami székelés után felerősödik és gyakorlatilag állandóan érzem, hol jobban hol gyengébben. Mintha állandóan széklet lenne ott benn nekem.

Úgy hiszem hogy összeszűkült nekem a kezeléstől az egész járat ott lent és amiatt vannak ezek a problémáim. Az már csak a bónusz, hogy székelés előtt mindig kifolyik valami váladék is onnan.

Kérem segítsenek, hogy lehetne ezeket a panaszokat megoldani esetleg enyhíteni. Most már sok rosszat olvastam a lézeres kezelésről, hogy kerülni kell, de rajtam ezek a tanácsok már nem segítenek. Kezelés, kenőcs, gyógyszer, ilyesmik  érdekelnek. Nem szeretném ezekkel a problémákkal leélni a hátralévő életem, ha lehetséges. 

Köszönöm előre is!

Ciccmicca Creative Commons License 2014.08.23 0 0 5384

Tisztelt Dr. Bánfalvi Péter! Sokfelé olvastam Önről -valószínűleg sajnos túl későn- és engem meggyőzött szakmai hozzáértéséről, ezért is szeretném a segítségét kérni. Már ötödik hete, hogy lézeres aranyér (3-as fokú) műtéten estem át, ám ürítéskor még mindig fájdalmaim vannak és vérzek is. Elvileg egy hét múlva nekem teljesen gyógyultnak kellene lennem, de nem érzem, hogy efelé jól haladnék, pedig minden orvosi utasítást betartottam, kivéve a műtét utáni második hetet követő kontroll vizsgálatot, mivel a klinika, ahol végezték a műtétet elment nyaralni. A műtétet végző orvossal telefonon többször is beszéltem, ő minden alkalommal elmondta, hogy teljesen normális, hogy a második héten széklettartási gondjaim voltak, illetve a fájdalom és a vérzés is teljesen normális a negyedik héten is. Jövő héten hétfőn (25-én) lesz a kontroll vizsgálat, de szinte kizárt dolognak tartom, hogy számomra valóban megnyugtató választ fogok kapni, ha egyáltalán kapok választ a kérdéseimre. Szeretném kérni a véleményét, hogy Ön szerint (bár így látatlanban nem lehet könnyű megállapítani) a gyógyulásom normális, elvárható ütemben történik-e? Válaszát előre is nagyon köszönöm! 

Picibogyócska Creative Commons License 2014.08.19 0 0 5383

Sziasztok!

 

Nekem holnap lesz két hete,hogy kivágták az aranyeremet, kb-25 perces kis műtét volt. Trombotizált aranyér volt, kb 4 hónapja bajlódtam vele. Az egy hetes kontrollon azt mondta az orvos, hogy minden oké, nem újult ki újabb, így nem kell megműteni. Kúppal és kenőccsel kezelem, de még mindig van ott csomó, bár az orvos azt mondta,hogy még bő egy hónap kell neki, mire teljesen rendbe jön. Néha rettenetesen viszket, és húzódik. Szerintetek ez természetes folyamata a gyógyulásnak??? Bízom benne. :)

Mindenkinek mielőbbi gyógyulást!

bonap arte Creative Commons License 2014.08.13 0 0 5382

Engem tavaly december 13.-án műtöttek meg durva belső aranyérrel. 3. fokozatú minden székeléskor erősen vérző. Sajnos húztam-halasztottam hosszú évekig, durva vashiányom is lett emiatt, de nem is ez a lényeg.

 

A műtétet hagyományos módon végezte egy profi orvos. A 3 aranyérből kettőt orerált ki egyszerre. A harmadik műtétjét most októberre tervezem.

A műtét utáni napok keservesek voltak. Január 6.-án úgy mentem dolgozni mint a maszületett bárány. Rendes 8 órás nehéz munkám van.

Semmi utóhatás nincs a műtéttel kapcsolatban. Szépen gyógyult és szűnt a fájdalom napról napra. A fájdalomcsillapítót is szépen lehetett csökkenteni. A Fortedol tabletta nagyon hatásos erre a célra. Erős fájdalom és gyulladáscsökkentő.

 

Az orvosom azt mondta, hogy semmiképpen nem csinálna lézeres műtétet aranyérnél. Sok lehet a szövődmény és a gyógyulási idő is jelentősen meghosszabodik.

A szikés változatnál 20-25 nap után már munkába lehet állni. Nálam legalábbis így történt. Ha fájt volna akkor biztosan vártam volna még egy hetet. 

 

Jobbulást!

Előzmény: Ciccmicca (5376)
Ciccmicca Creative Commons License 2014.08.13 0 0 5381

Kedves Szepi111! Ha nem vagyok nagyon indiszkrét... Neked milyen panaszaid voltak és mi lett rájuk a megoldás? Tényleg nagyon kétségbe vagyok esve, hogy mi lesz velem így :( 

Előzmény: szepi111 (5380)
szepi111 Creative Commons License 2014.08.13 0 0 5380

Doktor Úrnak azért ne nevezd! :(:(:(

 

Az orvostudomány szégyene, aki kihasználja az embereket, és még a stílusa is bicskanyitogató.

Rég be kellett volna tiltani a lézeres aranyérműtétet, ő meg csak erőlteti. (persze, jó pénz)

 

Nekem is volt 2008-ban náluk, szerencsére "nem túl sok" szövődménnyel, de azért akad... :(

Magyarul sajnos Te is beleestél többünk hibájába.

 

Az mondjuk igaz hogy a gyógyulás sok-sok hét volt, de inkább hónapokban számoltam.

Előzmény: Ciccmicca (5379)
Ciccmicca Creative Commons License 2014.08.13 0 0 5379

Nem szeretnék farkast kiáltani...nagyon bízom benne, hogy ez tényleg a normális gyógyulási folyamat (ahogy most telefonon tájékoztatott). Nagyon reménykedem, hogy tényleg nem lesz semmi gond, hiszen azért mentem oda, hogy segítsenek nekem egy olyan problémámon, ami megkeserítette az életemet. Most munkanélküliként vagyok itthon, tehát nem kell "szerencsére" munkába járnom, de nem is tudnám megoldani...tehát már amúgy is munkanélkülivé váltam volna e-miatt. De hamarosan lejár a biztosításom, utána mi a frászt fogok csinálni??? Annyira reménykedek, hogy nekem nem lesz semmi problémám. 28-án lett volna a kontroll, de 25-én nyit a klinika így már 25-én fogad a Doktor Úr. persze a szerződésben benne van, hogy gyakorlatilag semmiért nem vonhatóak felelősségre. (nem tudom, hogy ez más magánkórházaknál is így van-e) 

Előzmény: PETYUS (5378)
PETYUS Creative Commons License 2014.08.13 0 0 5378

Hogy lehet az, hogy ezek még mindig szabadlábon vannak?

Előzmény: Ciccmicca (5376)
Ciccmicca Creative Commons License 2014.08.13 0 0 5377

Kedves "Sorstárs?"! Ha megengedi tegeződve írnék az egyszerűség kedvéért... érdeklődni szeretnék, hogy nálad az utó probléma miben mutatkozott meg? Hogyan lehetett megoldani? Nagyon köszönöm előre a választ!

Előzmény: April07 (5366)
Ciccmicca Creative Commons License 2014.08.13 0 0 5376

Tisztelt Doktor Úr! Kedves "Sorstársak"! Szeretnék a segítséget kérni, igencsak kétségbe vagyok esve. Három hete volt lézeres műtétem az Ars Medicába. Most olvastam itt, hogy járt ott, szintén aranyér műtéttel. A tájékoztatóban hangsúlyozták a kontroll vizsgálat fontosságát, ehhez képest az én második heti kontrollom kimaradt mert nyaralni ment az egész klinika. Így a műtéthez képest a kontroll időpontot majdnem 6 hétre adták. Azóta még mindig erős fájdalmaim vannak, illetve széklettartási gondok is felléptek, illetve van valami pukli is, aminek (szerintem) nem kellene, hogy ott legyen. Nem értek hozzá persze, nem tudom, hogy mit kellene érezzek, de azt biztos nem, hogy 3 héttel a műtét után még mindig nem merek utcára menni, mert nem tudom, hogy mikor....nem írom le. Azóta pedig most már vizelettartási gondjaim is lettek, ami korábban soha nem volt. Mit javasolnának, mit tegyek? Előre is köszönök minden segítséget.

Marsee Creative Commons License 2014.08.05 0 0 5375

Ugyan ilyen problemam volt, egyebkent egy 20perces kellemetlen mutettel orvosolhato.

Masik dokit is kerdezz meg talan o mashogy latja. Nekem 4 napja kaptak le, jobban faj de bizom a gyogyulasban.

Hosszutavon jobbnak kell lennie.

Zonguldak11 Creative Commons License 2014.08.04 0 0 5374

Sziasztok.

Egy pár hónapja egy csomót éreztem a végbélnyílásomnál. Voltam proktológusnál, Külső aranyerem van, de nem adott rá semmit, se krémet se gyógyszert, mert hogy panaszt nem okoz csak ott van. De én meg nagyon szeretném eltüntetni, mert zavar, tudom, hogy senki nem látja, de akkor is nem tudom nem akarom hogy ott legyen. Van bármiféle ötlet mi használhat? Hemorid nem segített, most Reparont használok, meg detralexet kezdem szedni holnap. De akármilyen ötletre vevő vagyok, házi praktika bármi csak tűnjön el onnan...

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.27 0 0 5373

Tisztelt Doktor Úr! 

 

Válaszát tisztelettel köszönöm. Kaphatnék egy privát elérhetőséget? Ősszel mennék Önhöz, de az idő számomra nagyon fontos tényező. (Utókezelés, varratszedés, kontroll..) Kérem adjon egy privét elérhetőséget, hogy egyeztetni tudjak Önnel.

Megtisztelő válaszát előre is köszönöm.

Előzmény: dr. Bánfalvi Péter (5372)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.27 0 0 5371

Köszönöm, sokat segítettél. Ha esetleg Bánfalvi Doktor Úrhoz ha esetleg olvassa: Ön foglalkozik esetleg végbéltrombózis sebészeti megoldásával a székesfehérvári rendelőjében? 

Előzmény: gabriella33 (5370)
gabriella33 Creative Commons License 2014.07.27 0 0 5370

Nekem ugyanez a paroblémám volt,még kb.10évvel ezelött.Nem fájt, csak "kilógott".Egyszer aztán egy hasmenés után begyulladt.Futottam a sebészhez a kíntól,annyira fájt.És a neve:végbéltrombózis.Megmütött helyben az asztalon,nem fájt söt azt sem tudtam levette az a "kilógó bört".2naponta visszakellet járnom bekenték valamivel,(ami csak a korhazban használható) és 1hét utan helyre jöttem,minden wc-zés után megkellett mosni kamillás langyosvizzel..Ugyhogy én mindenképp ajánlanám a sebész idöbeni felkeresését,hogy megtudd mi is a valódi probléma,és idöben elkerüld az esetleges szörnyü kínos fájdalmat.

Előzmény: Törölt nick (5369)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.27 0 0 5369

Üdv mindenkinek. Sokat olvasgattam a fórumot, mert nem tudom mi a problémám. Segítene valaki? A végbelem két helyen is kilóg a végbélnyíláson kívülre, amit laikusként aranyérnek hittem de mióta nyomozok a neten, realizálódott bennem, hogy ha nincs benne csomó, akkor nem az. Ez lenne akkor az úgynevezett végbél-előesés? Kb 1 cm-re lóg ki, állandóan kinnt van, nem húzódik vissza és ha vissza is teszem, kijön kültérre. Nem fáj, nem vérzik, csak optikai és higéniai probléma.

Ezzel mit csinálnak? Gondolom mindenképpen műtét. Hasi műtétet nem akarok, a Longo- műtét kockázatairól is sokat olvastam, azt sem vállalnám ha nem elkerülhetetlen.Szívesen veszek minden tanácsot és segítséget. Köszönöm.  

Nagy Károly77 Creative Commons License 2014.07.27 0 0 5368

Üdvözlök mindenkit! 

 

Egy olyan betegséget állapítottak meg nemrég nálam ami nagy fájdalmakat okoz, neve: levator spasmus.

Roppant kellemetlen a napjába többször jelentkező fájdalom, állítólag a a sok ülés is kiválthatja... 

Előzőleg aranyérre gyanakodtak, de mint kiderült a az izomzattal van gond. Sirdalud kapszulát írtak rá.

Van valakinek ilyen betegsége az itt lévők közül?

Köszönöm előre is!

 

 

Jobbulást minden betegnek!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!