Keresés

Részletes keresés

theraphosa Creative Commons License 2012.10.26 0 0 29912

Kovácsolásnál van anyagvesztés.

Előzmény: Szepy2884 (29909)
emyl Creative Commons License 2012.10.26 0 0 29911

"Gagyi Hasselbladról még nem hallottam"

 

pont most volt belőle botrány, hogy gyakorlatilag egy másik gyártó digitgépét minimálisan átfazonírozva sokszoros áron árulják hassy márkanév alatt...

már a jövő sem a régi...

Előzmény: Törölt nick (29910)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.26 0 0 29910

Maradjunk annyiban, hogy vannak kovácsolt kések, és vannak olyan hengerelt kések, amelyeket a vásárló megtévesztésére olyan formai jegyekkel látnak el, mintha kovácsoltak lennének.

 

Azok a gyártók, amelyek viszonylag nagyobb mennyiségben forgalmaznak valóban kovácsolt késeket, nem szégyellnek olyan bemutató táblákat készíteni és jobb kereskedőik rendelkezésére bocsátani, amelyeken láthatók a kés készítésének egyes fázisai, mondjuk hyolc-tíz kés van felszerelve egy táblára, az első nyers vasdarab formájában, az utolsó csomagolásra kész állapotban, és közte az egyes gyártási fázisokból kivett példányok.

 

Hogy a gagyit hogy lehet felismerni, arra sajnos nem tudok biztos módszert. Nemcsak a késeknél, mindenféle gyártmányoknál vannak gyártók, amelyek igazi, minőségi termékek mellett nem átallanak gagyit is forgalomba hozni, mert abban van az értékesítési volumen. És itt gagyi alatt nem azt értem, hogy nagyon rossz minőségű, hanem azt, hogy nem az, aminek látszik. A Wüsthofnak vannak nagyon jó kései, de ha árul olyat is, aminél hengerelt lemezre hegesztenek vállat, hogy kovácsoltnak látsszon, akkor az a konkrét termék bizony gagyi, megtévesztő. A Nikonnak is vannak nagyon jó fényképezőgépei, de soha nem riadt vissza attól sem, hogy nagy tömegben gagyit is gyártson saját márkaneve alatt, mert az jól fogy. Gagyi Hasselbladról még nem hallottam. A Casio nagyon megbízható, pontos karórákat készít, de a piac kedvéért ráfröccsönt például forgatható lünettának kinéző dolgot. Attól az az óra lehet jó, de gagyi. Nem úgy, mint a nagyapám bicskája, ami pont annak néz ki, ami.

Előzmény: Szepy2884 (29909)
Szepy2884 Creative Commons License 2012.10.26 0 0 29909

Ez a téma már felmerült annó a portálon is. Pont én voltam aki felvetette.

 

A konklúzió:

 

Sajnos ki kell hogy ábrándítsalak Téged is és a kedves fórumozókat is, de sajnos még a Wüsthof is hengerelt lemezből stancolja ki a pengéit és a baknit is utólag hegeszti rá indukciósan. Magyarán a klasszikus értelembe vett kovácsoláshoz semmi az ég adta világon köze nincs. De még az iparilag alkalmazott süllyesztékes kovácsoláshoz sem. 

 

Amúgy nem kell elkeserdni. A hengerelt acélnak semmivel sem rosszabb a mechanikai tulajdonsága a kovácsolthoz képest. A szövetszerkezete is csaknem azonos. A hengerlés és a kovácsolás egy és ugyan az a képlékeny alakító anyagvesztéssel nem járó eljárás. A külömbség csak annyi, hogy az egyik folytonos a másik pedig szakaszos alakítás.

Előzmény: Törölt nick (29907)
fenyooldrider Creative Commons License 2012.10.25 0 0 29908

Kösz a válaszokat,igaz,ha előbb gondolkodok,mint kérdezek rájöhettem volna magamtól is,mert így logikus a fém bakni!

Csakhát ugye vannak a boltokban saválló nyelű egybe pengés kések,amik nyilván nem kovácsoltak,mivel kong a nyelük:D!

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.25 0 0 29907

Vannak formai jegyek, amik segítenek felismerni a kovácsolt és a hengerelt kés közötti különbséget. A hengerelt kés pengéjét lemezből vágják ki, így a penge végig lapos, a markolattüske is a lemez anyagából van kivágva. Régebben fém pakni volt jellemző a penge és a markolat között, a mai konyhai késekrt ez higiéniai elvárások miatt már kevésbé jellemzi, inkább tömör, zárt, műanyagból készül a markolat, hogy semmi ne legyen, ahová beférkőzhet a baktériumtenyészetként is funkcionáló szennyeződés.

 

A kovácsolt késeket egy vastag vastömbből kovácsolják. A pengét kovácsolják laposra, a markolattüske és a penge közötti rész általában vastag marad. Ezeken a késeken tehát nem rászerelt pakni van, hanem a markolat és a penge közötti vastag rész a penge anyagából van, és általában úgy köszörülik (ugyancsak higiéniai okból), hogy jól látható és mosogatható legyen a penge és a markolat találkozása.

 

Nem állítom, hogy száz százalékos a módszer, de erről a vastag vállról, ami a penge anyagából van, illetve a penge vastagságának változásából általában felismerhető a kovácsolt kés.

Előzmény: fenyooldrider (29905)
ponggi Creative Commons License 2012.10.25 0 0 29906

Fiskarsnál ez elég egyszerű. A Functional Form Pro kivételével az összes hengerelt acélból készül. Azt az egy kovácsolt szériát meg ránézésre felismered. http://homeware.fiskars.com/web/fiskarsweb.nsf/hu/kesek_functional_form_pro

Amikor én vettem Wüsthofot, én is előzőleg "kiokosodtam" a neten, mivel kovácsolt acélpengés kést szerettem volna.

Előzmény: fenyooldrider (29905)
fenyooldrider Creative Commons License 2012.10.25 0 0 29905

Hogyan mondod meg ránézésre a boltban a Fiskars-ról ,hogy hengerelt,vagy kovácsolt?

Miből derül ez ki,főleg egy olyan áruházban,ahol nem a kés az eladási profil,csak melléktermék?

Előzmény: Törölt nick (29899)
theraphosa Creative Commons License 2012.10.24 0 0 29904

Mi lett a damaszt fejessel?

Előzmény: ponggi (29903)
ponggi Creative Commons License 2012.10.24 0 0 29903

...és itt van ennek a nagyobb változata: http://gox.hu/index.php?mod=knv_gransf_wildl

Előzmény: szabi72 (29886)
ace22 Creative Commons License 2012.10.24 0 0 29902

Itt az említett baltácska. Van valakinek ötlete, hogy anno miből csinálták az exportra szánt baltákat?

 

Előzmény: nyíltirányzék (29885)
theraphosa Creative Commons License 2012.10.24 0 0 29901

Az Extrametálnak volt tavaly és idén jó konyhakés akciója. Pl. Icel séf kés olajfa nyéllel valami 2800 Ft, nekem bevált. Nem akciós árak, de még mindig jobb mint a Tescó akciós árak. Minőségben nem hiszem, hogy akkora különbség lenne a Zwiling javára.

 

http://extrametal.hu/icel-m-3.html?zenid=4e82d7b024d0836312c9eb8b9e22e285&page=2&sort=20a

Előzmény: canonfan (29898)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.24 0 0 29900

Vegyél egy Dick acélt, az életed végéig kiszolgál, sőt! A pontokat meg váltsd be valami finomságra, ha lehet. :-)

 

Előzmény: canonfan (29891)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.24 0 0 29899

Egy konyhába miért kellene nagy szám? Mit szeretnél ott csinálni vele, fát hasogatsz, csontot repesztesz, esetleg medvét nyúzol?

 

Részemről a konyhában ennyi a követelmény: nézzen ki jól, tisztítható legyen a nyele is, ne legyenek rések, ahol megbújhat a szennyeződés, ne csak az éle legyen kezelve (egyszer használatos felületkezelt kések), hanem a penge teljes anyaga, és jól fenhető legyen. A legtöbb konyhai munkára nekem kiválóan megfelelnek a Dreizack és a Zwilling legalsó kategóriás hengerelt kései, de még a mások által sokat szidott Fiskars pengék is jól teljesítenek: saját görgős-köves fenőjével a hölgyek is borotva élesre tudják húzni, húst, zöldséget, tésztát kitűnően lehet vágni velük, csak ezeknek kalapálni nem szabad az élükkel, mert ejhajlanak, és úgy is maradnak. Nálunk elég a konyhában három, valóban kemény kovácsolt kés: egy szakácskés, egy kisebb egyenes kés a csontos hús feldolgozására, és egy bárd. Az összes többi munkára teljesen megfelelnek az ismert, egyes késmániások által erősen lenézett lenézett márkák alsó kategóriás hengerelt kései. Lehet, hogy sokkal olcsóbb noname kések között is lehet találni jót, de nekem soha nem sikerült ilyet találnom, az összes régebbi ikeás, teszkós vagy egyéb noname kés ment a devnullba, mert nem tudtam fenni őket.

 

Szóval részemről a Dreizack, Zwilling, Fiskars alsó széle konyhába teljesen megfelel, és mivel tömegtermékek, évek során esélyes, hogy az ember egyszer igazán jó árat, jó akciót talál valahol. A teszkó akciója nekem árban nem tűnik annyira jónak, a Cora felszámolásakor például kovácsolt Fiskars-okat lehetett venni olcsóbban, mint a mostani Tesco akció Zwilling hengerelt kései, amiknek az árába bele kell számolni, hogy egy csomót vásárolni kell a Tescoban ahhoz, hogy a kést ennyiért megvehesd. Ami a fenővasat illeti, egy régi Dreizack Silverpoint-ot használok régóta, és még nem volt rá panasz. Csak rendszeresen el kell mosni, hogy ne maradjon rajta vaspor, és azonnal csontszárazra megszárítani, ahogy a késeket is.

Előzmény: canonfan (29898)
canonfan Creative Commons License 2012.10.23 0 0 29898

Köszi, :) szóval nem nagy szám...

 

Mit gondolsz, azért érdemes egy próbát tenni vele, vagy ebben az árkatban (max 5-6e ) lenne más lehetőség is?

Előzmény: king jerry (29892)
ace22 Creative Commons License 2012.10.23 0 0 29897

"A fa és a fém nem ötvözhető"

 

Élő szövet a fém vázon? :-o

 

Van nekem egy kb. 30 éves tiszta fém (na jó, gumiboritás a nyél alján) orosz erdész baltám (szekercém), ami nagyon bírja a gyűrődést, azt lefotózom, mert nem tudtam rájönni, miből van. Nem nagyon rozsdásodik ugyanis...

Előzmény: fenyooldrider (29894)
jamescook Creative Commons License 2012.10.23 0 0 29896

Biztos vasfából készült... :D

Előzmény: fenyooldrider (29894)
Magyar kir.erdész Creative Commons License 2012.10.23 0 0 29895

   Én meg régebben vettem egyet, mert meg voltam győződve, hogy Made in PENTAX...  :)

Előzmény: emyl (29893)
fenyooldrider Creative Commons License 2012.10.23 0 0 29894

Idézek:OOOBalta: Súlyos fa-fém ötvözetOOO

A fa és a fém nem ötvözhető a mai tecnológiák mellett,talán a jövőben,egy távoli galaxisban...... :D!

Előzmény: nyíltirányzék (29885)
emyl Creative Commons License 2012.10.23 0 0 29893

"Annyit tudok hogy egy német cég ami bíztató"

 

LOL

Előzmény: canonfan (29891)
king jerry Creative Commons License 2012.10.23 0 0 29892

Sztem nem lesz rosszabb mint a noname acélod.

Mondjuk jobb se :D

Előzmény: canonfan (29891)
canonfan Creative Commons License 2012.10.23 0 0 29891

Sziasztok!

A Tesco-ban most hűségpontokért kedvezménnel kapható Zwilling cuccokról mi a véleményetek?

Engem igazán a fenőacéljuk érdekelne, mert gondoltam ha nem rossz akkor 2500 Ft-ot simán megér, mert most egy noname késkészlet fenőacélját használom, ami a célnak megfelel, de nem igazán nagy szám.

Annyit tudok hogy egy német cég ami bíztató, de nem tudom mennyire lehet használható a fenőacéljuk, mit gondoltok, szerintetek érdemes tenni vele egy próbát?

Válaszotokat előre is köszi!

xlsxls Creative Commons License 2012.10.22 0 0 29890
elválalja=elvállalja
xlsxls Creative Commons License 2012.10.22 0 0 29889
Ha tényleg emlékek fűznek ehhez az öreg bicskához, szerintem kár lenne hozzányúlni. Az ilyen régi darabok varázsát éppen az adja, hogy látszik rajta az idő múlása, és mikor kézbevesszük szép emlékeket ébreszt. Ha mégis fel szeretnéd újíttatni, a késportálon biztos találsz olyat aki elválalja.
laci-ka Creative Commons License 2012.10.22 0 0 29888

Tisztelt Urak!

 

Van e valaki köztetek aki elvállalna egy Okapi bicskát felújítani? Van vagy ötven éves. Tulajdonképpen az éle is meg a markolata is rendben van de meglátszik rajta a kor.

Komoly emlékek fűződnek hozzá.

Sajnos képet valamiért nem tudok feltenni ezért csak a mail marad.

lacko610216@gmail.com

köszönöm.

kopiteki Creative Commons License 2012.10.22 0 0 29887

Köszi

Előzmény: szabi72 (29886)
szabi72 Creative Commons License 2012.10.22 0 0 29886
Előzmény: kopiteki (29884)
nyíltirányzék Creative Commons License 2012.10.22 0 0 29885

Balta: Súlyos fa-fém ötvözet, egyik oldalán előnyös élecskével.

           Kifejezetten alkalmas megunt Volvo-k aprítására! ;-D

Előzmény: kopiteki (29884)
kopiteki Creative Commons License 2012.10.22 0 0 29884

A baltáról írnál kicsit bővebben?

Előzmény: ponggi (29882)
H_G Creative Commons License 2012.10.20 0 0 29883

Fixpengés nagyon sok európai országban tilos EDC-re, csak nyomós indokkal (gyakorlatilag = munka) lehet nálad mérettől függetlenül.

 

Előzmény: Törölt nick (29881)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!