Keresés

Részletes keresés

spooler Creative Commons License 2004.10.15 0 0 36
Nem lehet hogy egy esküvői vacsorát próbálnak emlékezetessé tenni? Adyligeten a Country clubban szinte minden hétvégén van lagzi és tüzijáték...
Előzmény: Snakeins (27)
misimacko Creative Commons License 2004.08.09 0 0 35
ez bizony szamoca
Előzmény: Snakeins (27)
Snakeins Creative Commons License 2004.08.01 0 0 34
Nem, tök véletlen volt, hogy benéztem abba a topikba.
Előzmény: gigalo (33)
gigalo Creative Commons License 2004.08.01 0 0 33

kovetsz?

:)

Előzmény: Snakeins (32)
Snakeins Creative Commons License 2004.08.01 0 0 32
Tényleg nincs.
Előzmény: gigalo (31)
gigalo Creative Commons License 2004.08.01 0 0 31

nakam volt egy csajom akinek voltak solymaron rokonai.

nemmintha ennek lenne jelentossege.

Snakeins Creative Commons License 2004.08.01 0 0 30

Máskülönben Solymár nagyszerű hely, szeretek itt élni.

Hülyék mindenütt vannak.

 

Sajnálom, hogy a Solymári Polgár által nyitott topik elsűllyedt, igaz, csak mi ketten írtunk bel, de talán van másvalaki is ezen a több mint 8000 lakosú településen, akivel virtuálisan össze lehetne jönni, megbeszélni a helyi ügyeket.

GFQ Creative Commons License 2004.08.01 0 0 29

lehet, hogy nem így hívják, de ezen a hétvégén is van a szentiváni pályánál valami banzáj...

mindenesetre a tegnapi tüzi télleg igen hangos volt.

Előzmény: Snakeins (28)
Snakeins Creative Commons License 2004.08.01 0 0 28

A tegnapi (vagy tegnap előtti?)  különösen hangos volt.

Assszem a SztIváni napok régebben voltak, pár hete.

Előzmény: GFQ (25)
Snakeins Creative Commons License 2004.08.01 0 0 27

Nem örülök neki, mert egy ünnepnap, amikor az ember jóelőre tudja, mit várhat, ez természetes, de ha lefeküdtél 10kor, és már alszol, amikor 11 felé arra ébredsz, hogy szinte beszakad az ablakod, a solymáron élő uckve 6-8000 kutya egyszerre kezd el vonítani, ugatni, örjöngeni, és szegény macskáim is félőrülten rohangálnak a lakásban, az már nem olyan vidám.

Néha 10körül kezdődik, de volt már 3/4 12kor is, és  heti 2-3 alkalommal a legváratlanabb éjjeli időpontokban őrjítő.

Előzmény: misimacko (26)
misimacko Creative Commons License 2004.08.01 0 0 26
nem hogy örúlmél neki ::--)
Előzmény: Snakeins (24)
GFQ Creative Commons License 2004.08.01 0 0 25
tegnap én is hallottam puffogást, de én azt hittem, a Szentiváni Napokon lövöldöznek..
Előzmény: Snakeins (24)
Snakeins Creative Commons License 2004.07.31 0 0 24

Ki az a barom, aki hetente többször tüzijátékozik Solymáron?

Hogy kaphat engedélyt ilyen méretű/mennyiségű pirotechnikai eszköz felhasználására sűrün lakott területen, este 11 után?

Miért nem megy ki a járőr vagy a polgárőrség leállítani?

Ez már elviselhetetlen!

sztár Creative Commons License 2004.01.30 0 0 23
Hello Solymári Polgár!

Én is itt élek (kb 10 éve), szeretem is, csak pár dolog idegesít!

- miért 23:10-kor megy az utolsó busz (64-es)? Ha nincs kedvem reggel 5-ig bulizni (ugyanis akkor jön az els?), jöhetek haza taxival, ami mondjuk a moszkva tért?l kb 4000 ezer ft, ezt meg nem szeretem túl gyakran eljátszani. A szar 956-os meg csak Solymár határáig (se) megy, szeretek onnan hazagyalogolni..

- ugyanehhez a témához rendkívül "gyakran" járnak a buszok (kedvencem, hogy 21:50 után NEGYVEN (!) percenként)

- évekre visszamen?leg nem emlékszem, hogy valaha is f?töttek volna a buszokon

- a fapados busz, a kedvencem, aki nem látta még volna, ezt a bkv-nál szerintem egyedülálló buszt pont ide tették, jellemz?je, hogy az egyik ülésen sincs semmi b?rhuzat, a m?anyagra kell ülni, ami kemény minuszokban elég megrázó élmény

OK, ez mind a BKV hibája, de úgy hallottam, hogy állítólag a Solymári önkormányzat nem fizet eleget, ezért járnak még csúcsid?ben is negyed óránként (emlékszem, amikor 8 percenként mentek) a járatok, amikor is mozdulni sem lehet a járm?veken (ezért járok inkább autóval, de ez megint egy másik téma...)

- a kábelteleviziós rendszer csekély kiépítettsége

- rendkívül okos módon csak olyan szemetesek vannak, amelyeknek nincs csikkelnyomó része! így vagy szemetelek, és az utcára dobon az elszívott cigarettám végét, vagy felgyújtom a szemetet..

- csatornázás...

- "rengeteg" bankautomata, a Templom téri hankerben meg pl csak 1000 Ft felett lehet kártyával fizetni, kérdésem, ezt törvényesen megtehetik???

- hogy lehet ilyen drága egy kondibérlet (templom tér)??? ezen kívül ez az egyetlen általam ismert konditerem, ahol nem ingyenes a szauna, de nem hogy nem ingyenes, drágább mint 1 alkalom kondizás!

- több fodrász van Solymáron, mint kocsma, mégis csak kb 1 hétre el?re lehet id?pontot kérni, bár ez talán szubjektív, személyes probléma :)

- senkit nem akarok megsérteni, de a nénik, akik nyelvészeket megszégyenít? módon keverik a német és a magyar nyelvet. szörny?! "Szép az id?, jetzt, ice habe eine kutya, de az uram azt mondta, hogy keine schule" - ezt nem lehet kibírni 1 percnél tovább! és legalább 5 tucat ilyen néni van! Csak nénik, fekete kend?ben, és egykorúak! ?ket erre a nyelvre tanították? Miért nem tudnak németül VAGY magyarul beszélni, miért kell a kett?t egyszerre?

- az 1-2 éve ideköltözött újgazdagok kiskirálynak érzik magukat, anyám mesélte, hogy leszorították az útról, stb, na velem még valahogy nem merték megpróbálni..

- rugalmasan kezelt nyitvatartási id?k..

- még sorolhatnám, de sokkal több a pozitívum, például hogy szinte nincs b?nözés, 0 a zajszint, de most inkább pár negatívumra akartam felhívni a figyelmet, hátha elindít egy vitát, és páran még idetalálnak erre a fórumra. ezek ellenére kevés olyan hely van, ahol jobb élni!

Pozitívum, hogy kb 1 éve a kis falunkba is megérkezett az ADSL, kérdésem, van-e valakinek tapasztalata róla? És mennyi id?, míg bekötik, mert én már 1 hónapja megrendeltem, és semmi hír róla!

Tudsz már valamit arról, hogy épül-e tesco? Mert én a Solymári Hírmondó címlapján láttam ilyet, hogy a "Tesco-legenda", vagy ilyesmi, de ezért nem fogom megvenni azt a rendkívül szórakoztató újságot.

Előzmény: Solymári Polgár (22)
Solymári Polgár Creative Commons License 2003.12.15 0 0 22
Hello Kedves Mindenki!

Kicsit hanyagoltam a fórumot,mert nem vezetett átütő sikerhez, pedig igencsak belecsaptam az emilküldésbe, a solymári vállalkozások nyílvános emilcímjeire. Természetesen válasz nem érkezett sehonnan, viszont legalább elindult a honéap szuperlassú fejlesztése.

Azt hiszem,rendezhetnénk gyűjtést is szegény önkormányzatunknak a faluban, hogy végre tudjanak egy épkézláb honlapra költeni:)

Néhány téma, amit megvitathatnánk,és elemezgethetnénk:

Örömmel látom,hogy a karácsonyi díszkivilágítás újra nagyon szép!

Év végére megszületett az Auchan építésről szóló határozat is az önkormányzatnál.

Sajnos olyan pletykákat hallok, hogy szegény az önkormányzatunk, és komoly megszorító intézkedéseket terveznek.

Végre fellelhető a neten a műszaki bizottság névsora, kissé meglepetten vettem észre, hogy Huber András, helyben is dolgozó építészmérnök a műszaki osztály vezetője. Ez nem összeférhetetlenség??? Avagy miért dolgozhat valaki olyan területen, ahol ő maga egyben a hatóság is? Nem ismerem ugyan a vonatkozó jogszabályokat, de erkölcsileg kétségeim vannak.

Valaki szuperbiztos zebrát akart csinálni a Várhegy üzletháznál, de mérsékelt sikereket ért el. Éjszaka úgy világít, mint Tokyo, de a fényvisszaverős bukkanók szerintem nem ilyen elrendezésben a leghatékonyabbak.
Észrevettem,hogy a felszerelét követő rövid idő alatt a helyiek elkezdték kerülgetni a bukkanókat, és így talán még veszélyesebbé tették a zebrát.
Ha valaki idegen,aki nagy sebességgel közelít, és esetleg beleblokkolna a zebra előtt, (akár a fényvisszaverők hatására is), az sajnos nem fog tudni megállni annyi idő alatt,mint eddig, mert a sűrűn rakott fémkütyük meggátolják az autó kerekének folyamatos tapadását.

Mi a fene lesz a Shell benzinkút mellett?
Óriási túrásokat látok...
Azt beszélik Tesco lesz vagy lakópark.
Ki mit tud?
Tájékoztat az önkormányzat?

SP

Előzmény: Snakeins (21)
Snakeins Creative Commons License 2003.10.13 0 0 21
Üdv S.P.!

Én a Terstyánszky úton figyeltem meg, hogyan rakták a viacolor járólapot; egy speciális önjáró gép 1m2 követ emelt le a raklapról, és rakta le nagyon precízen a jól előkészített, ledöngölt alapra.
Nagyon gyoran végzett az a brigád, és a járda minősége is nagyon jó a mai napig; sehol nem sűlyedt meg, ami pedig általános az ilyen típusú útfelületnél.
No persze a "brazil gépsor" biztos sokkal olcsóbb...
Az előirányzott és a kifizetett öltség közötti különbséggel pedig valaki talán jól jár.

Előzmény: Solymári Polgár (20)
Solymári Polgár Creative Commons License 2003.10.13 0 0 20
Hoppá::)))

Ma néztem meg a www.solymar.hu-t, és örömmel vettem észre, hogy van aki foglalkozik a honlappal.
Persze néhányan nézegetik is, mert a számláló 38000 feletti látogatást jelez.
Szerintem ebből talán észreveszi a vezetőség, hogy van rá igény.

Gyors közélet:

A Mátyás kir. u-ban járdát építenek, csak nem tudom kik, mert 20-25 unatkozó munkás közt nehéz észrevenni azt aki éppen dolgozik.
Eddig nem láttam ilyen mennyiségben etnikumot a járdafelújításnál, kíváncsi lennék, kinek az ötlete volt ,hogy új céggel csináltassák, az eddigi jól bevált helyett.

Előzmény: Snakeins (19)
Snakeins Creative Commons License 2003.09.21 0 0 19
Üdv mindenkinek! :-)

Megtaláltam a Solymár.hu, a kivetelezés nem rossz, de a tartalom 0 a búcsu progjamján kívül, ám annak már 1 hete vége.
Tehetnének fel solymárról is valamit.

Előzmény: Snakeins (18)
Snakeins Creative Commons License 2003.09.16 0 0 18
Üdv SP.

Sajnos én nem találtam a Solymár.hu-t. :-(
Van valami pontosabb cím, esetleg?

Előzmény: Solymári Polgár (16)
Snakeins Creative Commons License 2003.09.16 0 0 17
Ilyen kevés solymári lenne az Indexen?
Nem kéne ennek a topiknak elsűllyednie, épp az lenne a szép az internetben, hogy bárki hozzászolhat, és nem is kell felfednie magát, ha nem akarja.
Solymári Polgár Creative Commons License 2003.09.02 0 0 16
Csoda történt:)

Új tartalom a Solymar.hu-n!
Üdvözölöm a kezdeményezést:)
Csak így tovább!

Solymári Polgár Creative Commons License 2003.08.30 0 0 15
Szia!

Nem, még nem is a közszférában:)

Előzmény: Snakeins (14)
Snakeins Creative Commons License 2003.08.29 0 0 14
Esetleg az önkormányzatnál dolgozol?
Előzmény: Solymári Polgár (13)
Solymári Polgár Creative Commons License 2003.08.28 0 0 13
Terveim szerint a jövőben közéleti dolgokkal is foglalkozik majd a fórum.
Vitaindítónak szerintem legjobb a Solymári Hírmondó cikkeire támaszkodni, mégiscsak ez a lap a közszolgálatunk:)
Részemről megpróbálok elfogulatlan lenni, de ehhez jó lenne néhány vitapartner is, aki ellenkező esetben kompenzálná a véleményem:)
Solymári Polgár Creative Commons License 2003.08.26 0 0 12
http://www.museums.hu/search/permanent.asp?IDP=812&ID=544

Fent látható néhány sor a Helytörténei Múzemumról.

Solymári Polgár Creative Commons License 2003.08.26 0 0 11
http://www.pointernet.pds.hu/solymar/

Egy újabb link solymárról.
Szedegetem az infókat szépen - lassan..

Solymári Polgár Creative Commons License 2003.08.26 0 0 10
Egy újabb link a címerünkről:

http://www.ngw.nl/int/hon/s/solymar.htm

Az alsó-jegenye-völgyről, azaz a Rózsika forrásról:

http://galeria.organic.hu/2002_11/solymar/

Solymári Polgár Creative Commons License 2003.08.26 0 0 9
A jövőben közölni fogok minden Solymárral foglalkozó netes anygot, ami az interneten fellelhető.

A solymári Szarkavárról:
http://mars.elte.hu/varak/solymar/solymar.htm

Jó olvasgatást:)

Snakeins Creative Commons License 2003.08.25 0 0 8
Ez jó ötlet, annál is inkább, mert az itteni közéletet kisé belterjesnek érzem. (bár ez korántsem helyi sajátosság)
Nagyon szeretek itt élni, mert csendes, kellemes település, gyönyörű környezetben.
Bár negatívumként feldobok mindjárt három témát, ami engem legjobban bosszant:
-a kocsmák nyitvatartása, és az ezzel járó problémák-hangoskodás, részegek gajdolása, üvegdobálás.
-a főutakon az autók esztelen száguldozása
-És ami nekem legjobban fáj; a környéken található rengeteg illegálisan lerakott szemét.

Kíváncsi vagyok, más solymáriaknak is van-e hozzászolni valójuk a témákhoz, esetleg további témákat is bedobhatnak, akár negatív, akár pozitív vonatkozásban.

Remélem, ráakadnak a topikra annyian, hogy meginduljon itt az élet!
Hajrá! :-)

Előzmény: Solymári Polgár (7)
Solymári Polgár Creative Commons License 2003.08.25 0 0 7
Szia!

Örülök, hogy máris befutott egy solymári a fórumba:)
A fórum egyik célja az lenne, hogy a nemrégiben idetelepült Solymáriak is véleményt nyílváníthassanak, és kifejthessék gondolataikat a falu ügyeivel és közéletével kapcsolatban.
Szeretném, ha a frissen érkezett Solymáriak is bekapcsolódnának a falu közéletébe, és ez talán leggyorsabban a netes kommunikációval valósítható meg. Végülis, ha már itt lakik valaki, akkor érdeke tudni mindenről, hiszen érintett:)

Előzmény: Snakeins (6)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!