Keresés

Részletes keresés

xlsxls Creative Commons License 2012.10.26 0 0 29933
Ha tetszik neki, és kézreáll nyugodtan megveheti. Ezek Zwillingek jó minőségű konyhakések, és ennyiért jó áron vannak.
prs Creative Commons License 2012.10.26 0 0 29932

Az asszony is kinézett egy Zwilling santokut a Tacskóban. (A santoku a lényeg, nem a tescos zwilling kés.)

 

De akkor inkább ne azt vegyem 7,5e-ért?

 

Ez jobb? http://extrametal.hu/tojiro-170-mmes-szakacskes-santoku-p-2973.html?cPath=15_19

 

Előzmény: theraphosa (29901)
ponggi Creative Commons License 2012.10.26 0 0 29931

Persze, hogy hengerelt szalagtekercs az alapanyag. Ezek utáni megmunkálás a különbség. A sima hengerelt változatnál a robot benyomja a csiszolóba, és lemunkálja a felesleget, kovácsolt változatnál hevíti, és egy gép formára üti a pengét (zömíti), és csak utána megy a csiszolás. Pont ez a lényeg, hogy a penge zömítve lesz, azon túl, amit korábban a hengerléskor kapott.

A videón egyébként egy igen komoly gépsor látható!

Előzmény: Szepy2884 (29928)
canonfan Creative Commons License 2012.10.26 0 0 29930

Sziasztok!

 

Köszi szépen az infókat fenőacél ügyben, sajnos a városomban nincs extrametál üzlet, vagy nagyobb speciálisan késes bolt, úgyhogy akkor lehet tényleg marad a mostani, aztán késöbb veszek egy normálisabb fenőacélt, de még nem döntöttem el.

Alacsonyabb árkatba mit javasoltok, állítólag a Fiskarsé se rossz, de azt még egy boltban nem láttam...

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.26 0 0 29929

Lehet, hogy neked van igazd és nem vállal. Én annyira még nem vagyok vele képben.

Nekem egy közép is teljesen jó lenne, ha lenne rá büdzsé:-)

Előzmény: ponggi (29924)
Szepy2884 Creative Commons License 2012.10.26 0 0 29928

Sok tekintetben egyet értek veled. A gagyi fogalmán ellehetne még mélázni de nem akarok filozofálgatni.

 

Egyébként csodálkozom, hogy senki sem kételkedett a kijelentésemben, hogy a Wüsthof sem egészen az aminek látszik. Ezek szerint más is tisztában van vele, vagy ennyire hitelesnek tekintik a hozzászólásom? :)

 

Mindenesetere belinkelek egy videót azok kedvéért akik kiváncsiak hogyan is készül egy Wüsthof

 

Már rögtön az elején bemutatja, hogy hengerelt szalagtekercs az alapanyag. Nincs is ezzel baj hiszen a Victorinox vagy a Leathermann is gyakorlatilag ezzel dolgozik. 

 

Ha már az órák is szóba kerültek. Azért még szerencse, hogy a késeknél nincsenek akkora kummantások mint amit mondjuk az órák világában tapasztalhatunk. Vagy legalább is nem akkora mértékű mint amikor ugyan az az ETA szerkezet mondjuk egy Certinában 120 ezer forint, míg mondjuk egy Bretyóban már 1 millió 200 ezer forint és még sorolhatnánk a hasonló marketing fogásokat :D

 

Előzmény: Törölt nick (29910)
theraphosa Creative Commons License 2012.10.26 0 0 29927

A kalapálás során a kipattanó szikrákra gondoltam. Persz nem olyan vészes de van némi veszteség.

Előzmény: Szepy2884 (29926)
Szepy2884 Creative Commons License 2012.10.26 0 0 29926

Ugye nem a revésedésre gondolsz? Csak mert az nem számít annak ;) A sorja eltávolítása vagy egyébb felesleg eltávolítása pedig csak anyagfelesleg de nem veszteség. Ne keverjük össze a forgács képződéssel pl fúrás, marás, forgácsolás stb. :)

 

 

 

 

Előzmény: theraphosa (29912)
ponggi Creative Commons License 2012.10.26 0 0 29925

Mondjuk a közép kinyítva 221 mm, a kicsi 193 mm...

Előzmény: ponggi (29924)
ponggi Creative Commons License 2012.10.26 0 0 29924

Feri ismét vállal nagy Fejest?! Én úgy tudtam, hogy csak kicsi, és közép Fejest készít...

Előzmény: Törölt nick (29922)
theraphosa Creative Commons License 2012.10.26 0 0 29923

Kocsis féle nagy Fejesgörbére érdemes kuporgatni. Viszont ha szeretnéd eladni a bicskádat ide tedd árral és paraméterekkel együtt.

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9209837

Előzmény: Törölt nick (29922)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.26 0 0 29922

Üdv!

 

Új vagyok még ezen a fórumon. Gyerekkorom óta van bicskám (kb. 25 éve) egy Nagy István féle közép maskara. Többször elvesztettem, de eddig még mindig meglett. Most már az asztalomon van. Soha oda nem adnám senkinek, mivel a szüleimtől kapott első késem ez. Ha sikerül feltennem a képet, akkor meg is mutatnám. Van még néhány másik is, de igazándiból egy Kocsis féle nagy fejesgörbére kuporgatok. S, ha nem pofátlanság mindjárt bizniszelni, fel is tenném a képeket ide.

De egyenlőre a maskaráról.

Na, nem hittem volna, hogy elsőre sikerül!

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.26 0 0 29921
Nem vagyok szakember, csak egy lelkes órabuzi. ;-)
Előzmény: theraphosa (29917)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.26 0 0 29920

Azért a Don-kanyar óta volt már karbantartva...

Előzmény: Törölt nick (29915)
GPF Creative Commons License 2012.10.26 0 0 29919

Erről valami bővebb infó?

Előzmény: emyl (29911)
theraphosa Creative Commons License 2012.10.26 0 0 29918

Tényleg, ha jól emlékszem, te értesz hozzá. Tisztitáson, olajozáson volt tavaly. Egy kicsit siet, de ez normális dolog.

Előzmény: Törölt nick (29916)
theraphosa Creative Commons License 2012.10.26 0 0 29917

Az érték/márka nem számít. Az eszmei érték meg a hozzá kapcsolodó emlékek számítanak. Ha az az óra mesélni tudna :)

Előzmény: Törölt nick (29914)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.26 0 0 29916
Ha megkapja a kellő karbantartást, akkor akár 200 év múlva is működni fog!
Előzmény: theraphosa (29913)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.26 0 0 29915
Ne húzd fel!
Tisztítás-olajozás nélkül nagyobb lesz a kár, mint a haszon!!!!!
Előzmény: Törölt nick (29914)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.26 0 0 29914

Nekem is van egy órám, az első világháborúban megjárta Isonzót, a másodikban a Don-kanyart, és még működik, fel is húztam hirtelen, hadd járjon egy kicsit. Kitüntetései szerint hős, rossz nyelvek szerint viszont a legsumákabb katona lehetett, aki mindkét frontról épségben visszajött - a láncos zsebórájával együtt. Végiggondolva, hogy mikor voltak az isonzói csaták, az óra száz éves körüli lehet, bár arról semmi ismeretünk nincs, milyen korú volt, mikor az első hadjáratra elindult. Lehet, hogy nem egy nagy márka, de hogy nem gagyi, az biztos. Hacsak nem aranyozva volt egykor, azt a látszatot keltve..., mindenesetre ma már pontosan annak látszik, ami: egy sárgás, grünspanosodó fémből készült zsebóra, amit gondos kezek kitisztítottak, én pedig őrzöm, mint kukucskálónyílást a múlt kerítésén.

Előzmény: theraphosa (29913)
theraphosa Creative Commons License 2012.10.26 0 0 29913

Van egy Vostok órám , 1970 valahányból, anno katonai megrendelésre készült, még mindig müködik.

Előzmény: Törölt nick (29910)
theraphosa Creative Commons License 2012.10.26 0 0 29912

Kovácsolásnál van anyagvesztés.

Előzmény: Szepy2884 (29909)
emyl Creative Commons License 2012.10.26 0 0 29911

"Gagyi Hasselbladról még nem hallottam"

 

pont most volt belőle botrány, hogy gyakorlatilag egy másik gyártó digitgépét minimálisan átfazonírozva sokszoros áron árulják hassy márkanév alatt...

már a jövő sem a régi...

Előzmény: Törölt nick (29910)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.26 0 0 29910

Maradjunk annyiban, hogy vannak kovácsolt kések, és vannak olyan hengerelt kések, amelyeket a vásárló megtévesztésére olyan formai jegyekkel látnak el, mintha kovácsoltak lennének.

 

Azok a gyártók, amelyek viszonylag nagyobb mennyiségben forgalmaznak valóban kovácsolt késeket, nem szégyellnek olyan bemutató táblákat készíteni és jobb kereskedőik rendelkezésére bocsátani, amelyeken láthatók a kés készítésének egyes fázisai, mondjuk hyolc-tíz kés van felszerelve egy táblára, az első nyers vasdarab formájában, az utolsó csomagolásra kész állapotban, és közte az egyes gyártási fázisokból kivett példányok.

 

Hogy a gagyit hogy lehet felismerni, arra sajnos nem tudok biztos módszert. Nemcsak a késeknél, mindenféle gyártmányoknál vannak gyártók, amelyek igazi, minőségi termékek mellett nem átallanak gagyit is forgalomba hozni, mert abban van az értékesítési volumen. És itt gagyi alatt nem azt értem, hogy nagyon rossz minőségű, hanem azt, hogy nem az, aminek látszik. A Wüsthofnak vannak nagyon jó kései, de ha árul olyat is, aminél hengerelt lemezre hegesztenek vállat, hogy kovácsoltnak látsszon, akkor az a konkrét termék bizony gagyi, megtévesztő. A Nikonnak is vannak nagyon jó fényképezőgépei, de soha nem riadt vissza attól sem, hogy nagy tömegben gagyit is gyártson saját márkaneve alatt, mert az jól fogy. Gagyi Hasselbladról még nem hallottam. A Casio nagyon megbízható, pontos karórákat készít, de a piac kedvéért ráfröccsönt például forgatható lünettának kinéző dolgot. Attól az az óra lehet jó, de gagyi. Nem úgy, mint a nagyapám bicskája, ami pont annak néz ki, ami.

Előzmény: Szepy2884 (29909)
Szepy2884 Creative Commons License 2012.10.26 0 0 29909

Ez a téma már felmerült annó a portálon is. Pont én voltam aki felvetette.

 

A konklúzió:

 

Sajnos ki kell hogy ábrándítsalak Téged is és a kedves fórumozókat is, de sajnos még a Wüsthof is hengerelt lemezből stancolja ki a pengéit és a baknit is utólag hegeszti rá indukciósan. Magyarán a klasszikus értelembe vett kovácsoláshoz semmi az ég adta világon köze nincs. De még az iparilag alkalmazott süllyesztékes kovácsoláshoz sem. 

 

Amúgy nem kell elkeserdni. A hengerelt acélnak semmivel sem rosszabb a mechanikai tulajdonsága a kovácsolthoz képest. A szövetszerkezete is csaknem azonos. A hengerlés és a kovácsolás egy és ugyan az a képlékeny alakító anyagvesztéssel nem járó eljárás. A külömbség csak annyi, hogy az egyik folytonos a másik pedig szakaszos alakítás.

Előzmény: Törölt nick (29907)
fenyooldrider Creative Commons License 2012.10.25 0 0 29908

Kösz a válaszokat,igaz,ha előbb gondolkodok,mint kérdezek rájöhettem volna magamtól is,mert így logikus a fém bakni!

Csakhát ugye vannak a boltokban saválló nyelű egybe pengés kések,amik nyilván nem kovácsoltak,mivel kong a nyelük:D!

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.25 0 0 29907

Vannak formai jegyek, amik segítenek felismerni a kovácsolt és a hengerelt kés közötti különbséget. A hengerelt kés pengéjét lemezből vágják ki, így a penge végig lapos, a markolattüske is a lemez anyagából van kivágva. Régebben fém pakni volt jellemző a penge és a markolat között, a mai konyhai késekrt ez higiéniai elvárások miatt már kevésbé jellemzi, inkább tömör, zárt, műanyagból készül a markolat, hogy semmi ne legyen, ahová beférkőzhet a baktériumtenyészetként is funkcionáló szennyeződés.

 

A kovácsolt késeket egy vastag vastömbből kovácsolják. A pengét kovácsolják laposra, a markolattüske és a penge közötti rész általában vastag marad. Ezeken a késeken tehát nem rászerelt pakni van, hanem a markolat és a penge közötti vastag rész a penge anyagából van, és általában úgy köszörülik (ugyancsak higiéniai okból), hogy jól látható és mosogatható legyen a penge és a markolat találkozása.

 

Nem állítom, hogy száz százalékos a módszer, de erről a vastag vállról, ami a penge anyagából van, illetve a penge vastagságának változásából általában felismerhető a kovácsolt kés.

Előzmény: fenyooldrider (29905)
ponggi Creative Commons License 2012.10.25 0 0 29906

Fiskarsnál ez elég egyszerű. A Functional Form Pro kivételével az összes hengerelt acélból készül. Azt az egy kovácsolt szériát meg ránézésre felismered. http://homeware.fiskars.com/web/fiskarsweb.nsf/hu/kesek_functional_form_pro

Amikor én vettem Wüsthofot, én is előzőleg "kiokosodtam" a neten, mivel kovácsolt acélpengés kést szerettem volna.

Előzmény: fenyooldrider (29905)
fenyooldrider Creative Commons License 2012.10.25 0 0 29905

Hogyan mondod meg ránézésre a boltban a Fiskars-ról ,hogy hengerelt,vagy kovácsolt?

Miből derül ez ki,főleg egy olyan áruházban,ahol nem a kés az eladási profil,csak melléktermék?

Előzmény: Törölt nick (29899)
theraphosa Creative Commons License 2012.10.24 0 0 29904

Mi lett a damaszt fejessel?

Előzmény: ponggi (29903)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!