Keresés

Részletes keresés

Abulafia Creative Commons License 2004.08.26 0 0 66

Nem tudja meg.

 

A.

Előzmény: magyar_ (63)
mmormota Creative Commons License 2004.08.26 0 0 65

Ez igaz, csak éppen a világon semmi köze információtovábbításhoz...   :-)

 

A Kossuth Rádió lead egy hírt, és egy nagy körben mindenki pont egyszerre kapja meg. Akkor szerinted a kör egy átmérőjének két vége között 0 idejű információátvitel történt?  

Előzmény: magyar_ (61)
dhcp Creative Commons License 2004.08.26 0 0 64
Ha en elolvasom amit irtal, azutan valaki mas is elolvassa,akkor en informaciot kozoltem vele?
Előzmény: magyar_ (63)
magyar_ Creative Commons License 2004.08.26 0 0 63
/Hogyan?/

C megtudja azt amit B már ismer.
Előzmény: Abulafia (62)
Abulafia Creative Commons License 2004.08.26 0 0 62

"B és C között megvalósul az információ átadás akkor is ha az adó nem B hanem A. Ugyanis B által ismert információt C fénysebességnél gyorsabban ismeri meg, ha feltételezzük, hogy a fényfolt sebesség valóban nagyobb mint a fénysebesség."

 

Hogyan?

 

A.

Előzmény: magyar_ (61)
magyar_ Creative Commons License 2004.08.26 0 0 61
mmormota és Abulafia, a kérdésetek alapját NevemTeve prezentálta a 47-ben.

"A" a jeladó, "B" és "C" fogadók a "fal" két pontja.

B és C között megvalósul az információ átadás akkor is ha az adó nem B hanem A. Ugyanis B által ismert információt C fénysebességnél gyorsabban ismeri meg, ha feltételezzük, hogy a fényfolt sebesség valóban nagyobb mint a fénysebesség.
Előzmény: Abulafia (58)
magyar_ Creative Commons License 2004.08.26 0 0 60
/Itt nem a puszta fényről van szó./

Hanem?

/Próbáltam.. Nem segített senki idáig../

Nem vagyok korrepetítor, de meglátom mit tehetek.

/Még most szólok, hogy ez nem azt jelenti hogy arra gondolnék, fel kell hagyni minden kutatással./

?
Előzmény: Törölt nick (53)
dhcp Creative Commons License 2004.08.26 0 0 59
"Foton nincs"
Szegeny foton.

Miert nincs?
Előzmény: magyar_ (57)
Abulafia Creative Commons License 2004.08.26 0 0 58

hogyan?

Ha B-ben van az információ ami szerint modulálni kell a lézert (amit csak te tudsz megtenni mert a te kezednben van) azt előbb el kell küldeni hozzád (fénysebességgel), hogy te modulálva küldd a lézert C-be.

 

A.

Előzmény: magyar_ (57)
magyar_ Creative Commons License 2004.08.26 0 0 57
/olyan nincsen, amelyik B-ből C-be jut/

Foton nincs. Az információ B-ből C-be a fotonok hiánya folytán jut el.
Előzmény: NevemTeve (52)
magyar_ Creative Commons License 2004.08.26 0 0 56
Akkor ív helyett interferáló modulált lézersugarat használnék.
Előzmény: Gneer (48)
dhcp Creative Commons License 2004.08.26 0 0 55
A fotonok inkabb a gorbult ter teriti el,mas kerdes hogy az a bolygok miatt van.

"Egy masik kerdes: ha lehet a feny sebesseget lassitani (pl. anyagon keresztul lassul,ahogy mar szo volt rola), akkor lehetne valahogy gyorsitani is?"

Inkabb azt mondanam, anyagban kisebb a fenysebesseg.
Eddig a vakuumban volt a leggyorsabb,lehetne gyorsitani?.Nem hiszem.

Nem anyagi dolgok? Azok mik?
Előzmény: Gneer (30)
dhcp Creative Commons License 2004.08.26 0 0 54
Az , hogy "végül is nem is létezik mint materiális jelenség." nekem azt jelenti most is, hogy szimplan nincs, de ertem mit jelent neked .No problem.

Idegimpulzus tema, igazad van.

Az elektron meretenek meghatarozasara vannak kiserletek, annyit biztosan tudunk, hogy kisebb mint 10e-18m.
Es tartom azt is, hogy a merete es a megtalalhotosaga nem ugyan az.

A tobbirol tartom amit irtam.
Előzmény: Törölt nick (35)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.26 0 0 53
"Ezt ezért át kellene gondolnod. A látható fény csak egy szűk tartomány. A két általunk nem érzékelhető széle is terjedő hullám."

Itt nem a puszta fényről van szó.

"Hitetlen vagy mert csökevényesek az érzékszerveid? Pótold őket műszerekkel, tudással, ésszel."

Próbáltam.. Nem segített senki idáig.. Lásd:"elektronikai kérdés!" :)
Minden ami elgondoláson alapszik, akármilyen szép mondjuk matemaikailag is, csak az adott vonatkoztatási rendszerben lesz igaz(már most is tele vagyunk ellentmondásokkal:)., és tévedésnek van kitéve.. Még most szólok, hogy ez nem azt jelenti hogy arra gondolnék, fel kell hagyni minden kutatással..
:)
Előzmény: magyar_ (36)
NevemTeve Creative Commons License 2004.08.26 0 0 52
Mégis milyen módon menne információ B-ből C-be? A fotonok A-ból indulnak, és onnak jutnak vagy B-be, vagy C-be, olyan nincsen, amelyik B-ből C-be jut!
Előzmény: magyar_ (51)
magyar_ Creative Commons License 2004.08.26 0 0 51
B és C között. Az információ lehet egyetlen bit is.
Előzmény: NevemTeve (47)
mmormota Creative Commons License 2004.08.26 0 0 50

Most látom, leírtam majdnem szó szerint ugyanazt amit te...   :-(

 

Előzmény: NevemTeve (47)
mmormota Creative Commons License 2004.08.26 0 0 49

Sajnos nem segítetted a megértést.

 

Ok, a fényt modulálják. Az A pont az adó, B és C pedig vevő. A-ból a modulált fény (az információ) c-vel ér el B-be és C-be is. Az lehetséges, hogy B és C távolsága nagyobb, maximum AB+AC, és B-ből C-be nem érhetne át AB/c idő alatt az info, de ilyen infoterjedés nincs is. Mindkettő ugyanazt az A-ból származó infot kapja.

 

Tudod, konkrétan milyen össszeállítással milyen kísérletet végeztek az említett oroszok?

Előzmény: magyar_ (46)
Gneer Creative Commons License 2004.08.26 0 0 48
Az ivvel csak az a baj,hogy az sem tud eleg rovid ido alatt eltunni,es kialakulni. Ugyanis a nagyfeszultsegu iv egyik jellemzoje a magas homerseklet,ami nemtud gyorsan valtozni. A masik problema az hogy az ionizacios csatorna ami tulajdonkeppen maga az iv, es elektromos toltesek (aram) haladnak at rajta, erosen fugg a kornyezettol (levego,homerseklet,stb.) ezert ez a csatorna kiszamithatatlan. Informacioatviteli celbol biztos alkalmatlan lenne.
Előzmény: magyar_ (46)
NevemTeve Creative Commons License 2004.08.26 0 0 47
Nemigazán... Tf a fényfolt (vagy árnyékfolt) fénynél gyorsabban mozog a fal két pontja (B és C) között. Nyilván a fény modulálásával információt lehet eljuttani a forrásból (A) B-be illetve C-be. Kérdés hogy hol lenne fénynél gyorsabb információ-továbbítás? A és B között? Vagy B és C között?
Előzmény: magyar_ (46)
magyar_ Creative Commons License 2004.08.26 0 0 46
A kéz helyett mátrixba szervezett nagyfeszültségű ivet használnék az átviendő inormációnak megfelelően szaggatva. Kódoláshoz megfelelő lehet a Morse-ábc is. Megfelelő méretezés esetén előállhat a kívánt eredmény.

Természetesen a matematikai modellel való számolás egyszerűbb. Ezt végezték el az oroszok már régen. Cáfolatáról nem tudok csak kísérleti megerősítésről.

Remélem segítettem a megértést.
Előzmény: NevemTeve (43)
dhcp Creative Commons License 2004.08.26 0 0 45
Nagyon lemaradtam, kesobb tudok csak valaszolni.
Előzmény: Törölt nick (35)
Gneer Creative Commons License 2004.08.26 0 0 44

Igen en is erre gondoltam,es ebben igy elso ranezesre tenyleg lehet is valami...

De lehet hogy ez is valami becsapos dolog. Azert az egyertelmu hogyha a kezem mozgatom,akkor az arnyek gyorsabban halad,mint a kezem.Vagyis ugyanannyi ido alatt nagyobb utat tesz meg a falon. Viszont... ha a fenysebesseg szempontjabol nezed,akkor az arnyekot is a fotonok hozzak letre,meghozza veges ido alatt! A szemunk nem tudja erzekelni ezt a sebesseget..marmint az arnyek kialakulasanal. Ezert hiaba van ez a nagy sebesseg a falon, ez a kialakulasi sebesseg akkor sem fogja tudni atlepni a fenysebesseget. Nekem ez a velenyem,de lehet hogy tevedek.

 

Előzmény: magyar_ (37)
NevemTeve Creative Commons License 2004.08.26 0 0 43
Szerintem az index.hu ezt megengedi, a topikot nyitó Norcrys pedig még nem is szólt hozzá, úgyhogy szerintem vezesd elő!
Előzmény: magyar_ (41)
magyar_ Creative Commons License 2004.08.26 0 0 42
Nem sértődöm meg.
Előzmény: NevemTeve (40)
magyar_ Creative Commons License 2004.08.26 0 0 41
Elmagyarázhatom, de Nobel-díjból már tele a padlás és mivel itt ez off topic, csak akkor, ha a fórumgazda megengedi.
Előzmény: mmormota (38)
NevemTeve Creative Commons License 2004.08.26 0 0 40
kár... így viszont ne sértődj meg, ha kételkedem...
Előzmény: magyar_ (39)
magyar_ Creative Commons License 2004.08.26 0 0 39
/tehát az hogy a fénysebességnél gyorsabb megy, nem azt jelenti, hogy valóságos dolog menne gyorsabban c-nél./

Így igaz.

/Úgyhogy ezt az fénynél gyorsabb információközlést magyarázd el egy kicsit pontosabban légyszíves!/

Csak olvastam róla. A kísérlet körülményeit nem ismerem. Magam is el tudom képzelni, viszont nem szeretnék az offolás bűnébe esni, ezért nem folytatom.
Előzmény: NevemTeve (34)
mmormota Creative Commons License 2004.08.26 0 0 38

Ha lerajzolod egy papírlapra, magad is egyből rájössz a mikéntjére.

Én pl. nem jöttem rá. :-)

Sőt, egészen határozottan arra jutottam, hogy a dolog nem működik.

 

Ha úgy gondolod, lehetséges c-nél gyorsabban információt átvinni valamilyen árnyjátékszerű összeállítással, légy szíves részletesen írd le. (Nobel-díj esélyes ötlet lenne)

Előzmény: magyar_ (37)
magyar_ Creative Commons License 2004.08.26 0 0 37
/Legyszi akkor magyarazd el reszletesebben!/

Játszottál már kiskorodban árnyjátékot? Mókás figurákat csinálhatsz a kezeddel. Az árnyék gyorsabban halad mint a kezed. Ha lerajzolod egy papírlapra, magad is egyből rájössz a mikéntjére.

"ja? es ha mar az 50es evekben rajottek erre,akkor hogyhogy meg azota sem tortent semmi attores ezzel kapcsolatban?"

Mert a "semminek" semmi jelentősége sincs, gondolták. Van aki viszont másképpen gondolkodik.
Előzmény: Gneer (33)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!