Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.16 0 0 18368

Mivel volt reflux, nyáron alakult ki, attól is fulladtam. Erre néztek helicobaktert az rohadt magas lett, erre szedem most az Aktil Duot és a Fromilid uno retardot. De kapok mellé 2*40 mg savlekötőt is, ezért nem értem a slejmet. Szerintem ez is a lyme. Mint a néha folyó orr, kaparó torok.

 

Ebédidőben sajnos új tünetem is jelentkezett, méghozzá a karom van elgyengülve. Nekem ilyen még nem volt.:-(

 

 

Előzmény: Adelaideee (18355)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.16 0 0 18367

Brrrr! Orrpolip? Az volt nekem is , de előtte az orrsövényt rakták rendbe és a polip felszivódott .

Legalább két orvos lásson! 

Keress meg privátban és mondok neked egy nagyon speckó doktornőt aki ért is a szakmához .

Pusz

Előzmény: milla10 (18363)
Jesurun under Lyme Creative Commons License 2014.10.16 0 0 18366

Ha nem szemtornaztal akkor hogyan foglalkoztal a latasoddal? 

Előzmény: ghepard (18347)
Jesurun under Lyme Creative Commons License 2014.10.16 0 0 18365

Anyumnak kronikus vastagbel gyulladasa volt es semmi mast nem ehetett csak fott rizst. 

O orul ennek mert azt mondja h nem kell gondolkodni h mit fozzon. 

En nem orulnek neki.

Mar elmult neki. Kb 60 evesen volt es most 70.

De jo ha hetente egyszer rizst eszik az ember mert nagyon egeszseges. 

Es jo a hus detoxra. Husevoknek :)

Szerintem ha vmi gond van akkor annyi ideig amig megvan. 

Ha baj van a vastagbellel akkor csak rizst amig el nem mulik a hasmenes stb. 

Csirkehus is jo zsirmentesen es fokozatosan visszaterni a normalis kaja ra. 

De jobb megelozni a bajt es nem megvarni a vastagbel gyulladast mert az nagyon nehezen gyogyithato. 

Előzmény: Adelaideee (18349)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.16 0 0 18364

Ez nekem rendszeres. De a gyógyszer óta fokozottabb. Én ezt eddig allergiás reakciónak gondoltam. Sokszor kapar is a torkom azóta.

Előzmény: Törölt nick (18352)
milla10 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 18363
Nekem most van.mintha kb. Orrpolipom lenne.el is megyek egy ful orr gegeszhez.
Előzmény: Törölt nick (18352)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.16 0 0 18362

A Te eseted más, mint az enyém, szerintem neked lehet folytatni ott, ahol abbahagytad. Kitartást előre is!

Előzmény: Adelaideee (18340)
Jesurun under Lyme Creative Commons License 2014.10.16 0 0 18361

Nekem az elso ab kuram egy harmas koktel volt. Hatott az biztos. 

Kicsit herxeltem tole de igy utolag nem volt veszes. 

Nagyon felkeszultem a herxekre es talan azert nem. 

volt egy ragya az arcomon ami 3 honappal korabban jelent meg es az is a lyme miatt es az eltunt es nem is jott vissza. 

 

A gyogyszeres ab kurakat amikor olvastam akkor nem volt egyseges allaspont ebbe sem.

 

Vannak olyan irasok melyek azt mondjak h egyszerre csak egyfele gyogyszer. 

Mas iras pedig azt h vannak biztato jelek a harmas kombonak. De meg nincs kialakult protokoll ra. 

A protokoll csak nagyszamu ismetles utan alakul ki.

Meg gyerekcipoben van.  Ezt tudomasul kell venni. 

 

Es nem egyforman hat rank mert masok vagyunk.  A Borrelia tobb es mas alfajaval lehetunk fertozottek es mas asvanyi anyagokbol all a szerevezetunk es mas vitaminbol van hianyunk. 

Ez nincs rairva a homlokunkra es muszaj kiserletezni. 

Előzmény: Törölt nick (18342)
illatos-fű Creative Commons License 2014.10.16 0 0 18360

Nagyon remelem, hogy az apro zugokbol kimozditja a bb-t a mozgas. Tobbek kozott ezert csinalom.

Amikor jon a tunet erosodes, akkor en rakapcsolnek a meregtelenitesre, baci irtasra es meregtelenitesre.

Elvileg a bb. elethossza az egyedre ertendo ugye? Rengeteg bb- nek nem pont ugyanakkor kellene szuletni es meghalni? A ciklikussagot akkor tudom ertelmezni, hogyha volt egy bb. irtas, amitol egyik resze elpusztult, a masik resze atalakult cisztaformava, hogy atveszelje a szamara kedvezotlen idoszakot, es amikor kiurult a szervezetbol a bb- nek kedvezotlen anyag, akkor tomegesen kinyiltak es innentol, beallt egy ciklikussag.

De nalam peldaul ez nincs. Mert ha megerzem a jelenletuket, azonnal kapnak a pofajukra egy kis meregtelenitot, aztan valami hatasos irtoszert, es megint meregtelenites, nagy adag pihenessel megfuszerezve. Hetedik honapja igy csinalom. Mukodik.

Előzmény: illatos-fű (18351)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.16 0 0 18359

Reflux! Azt el is felejtettem : volt az is , de az e coli baci miatt , akkor még nem tudtam hogy lymeos vagyok .

Klabaxot kaptam rá két hétig , piszok rosszul voltam tőle , de kijöttem a refluxból, ami érdekes az , hogy soha nem volt savam sem , de azért a csövet lenyelették velem ami piszok rossz és mintát is vettek amit kitenyésztettek , itt bukott ki a helicobacter pylori

Előzmény: Adelaideee (18355)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.16 0 0 18358

Nekem kimaradt egy hét, mint tudjuk. Teljes, 56 napos kúrát írt, de nekem azért, mert a Tetralysalt csak 30 napig szedtem, s az nagyon kevés. Te - ha jól emlékszem - már elég jól haladsz a kúráddal. Hogy vagy vele most? Most nem szedsz semmit? Mikor kezded újra? A gyomortüneteid javultak? Kaptál arra is valamit, vagy csak diétázol?

Előzmény: Adelaideee (18340)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.16 0 0 18357

Nagyon köszönöm, ezt tuti kipróbálom.

 

Adelaide, te hogy vagy azóta?

Előzmény: Jesurun under Lyme (18348)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.16 0 0 18356

Nehézlégzésem nekem is volt , már elmúlt .

Tüdőasztmára fogták, miután 3 féle befújós gyógyszert kipróbáltak rajtam és nem segített akkor mondta a tüdőgyógyászom , hogy ne fújjunk tovább ,mert felesleges . Egyik napról a másikra tettem le a befújós gyógyszert .De akkor már túl voltam a két cefi kúrán .A befújós tesztem 80%-os volt akkor .

Előzmény: Adelaideee (18345)
Adelaideee Creative Commons License 2014.10.16 0 0 18355

A váladék lehet refluxos tünet is! Nekem a légzésfunkcióm csak 80% volt, mègis kizárták hogy asztmás lennék!

Előzmény: Törölt nick (18352)
illatos-fű Creative Commons License 2014.10.16 0 0 18354

A slejmet kopjetek ki, ha modotok van ra. A gyomorba kerulve tonkre teszi azt. A belbol felszivodva pedig nagyon hamar szedulest gyengeseget test szerte fajdalmat okoz.

Előzmény: Törölt nick (18352)
illatos-fű Creative Commons License 2014.10.16 0 0 18353

En is fujtam kb tiz evvel ezelott. Ram is neztek, hogy mit szorakozok veluk. Aztan ahogy multam az evek.Mar nem ereztem azt  ketsegbe ejto fulladast, hanem hogy allandoan mindenutt rossz a levego. Hiaba sohajtottam, semmi eredmenye nem volt.

Ne essetek ketsegbe ez is rendbe jott.

Előzmény: Törölt nick (18352)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.16 0 0 18352

Volt valakinek olyan tünet, hogy a torkában slejm képződött? Ez is hullámokban jön. A fulladás is. Az idegrendszeri tünet. Voltam tüdő vizsgálaton 114%-os volt, jól elküldtek a francba, hogy mit keresek ott, menjek pszichiátriára.:-(

illatos-fű Creative Commons License 2014.10.16 0 0 18351

Valaki azt irta regebbe  hogy az algat ehgyomorra kell bevenni reggel. Kiprobaltam. Ugy tenyleg nagyon jo volt. Ha tehettem fel ora elteltevel ettem ra vagy vettem be marmj mast, hogy jobb legyen a hatasa. En is gondoltam ra hogy esetleg megfogja a gyogynoveny hatoanyagat is. De ez evy orok dilemma, mert a dioszegfuszeg is ehgyomorra jo es a citromos viz is. Na de igy valovathatok. .ikor mit eloszor. Most pl a citrom elvez elsobseget.

Aztan volt hogy rendkivuli esetben vettem be, mert mondjuk elkezdett fajni a fejem, vagy mert mondjuk nem volt idom enni es gyorsan bekaptam egyet, hogy legyen valami a gyomromba, taplaleknak is nagyon jo. Apukam lucerna tapnak hivja, ilyet kapnak a baranyok.

Az esti pedig segiti a nyugodt alvast. Bevezettem, hogy este hat utan  nem eszek. Sokkal jobb igy az ejszakam. Irom azoknak akiknek nehezen megy az alvas, az etel pocsek ejszakat tud csinalni.

 

 

Előzmény: Döndöleg (18275)
ghepard Creative Commons License 2014.10.16 0 0 18350

Én is nyomom már 4 éve kb 120 decibelen. Ilyen hangerő 2004-ben 10-12 nap alatt majdnem kinyírt. De 2010-től figyelek a 6 alapirányra és semmi bajom ettől a rettenetes hangerőtől, nemhogy rossz lenne, de egyenesen ki is használom így a hang erejét, rengeteg zenét hallgatok. Bepótolom az 58 év kihagyást..... :)

Előzmény: Törölt nick (18338)
Adelaideee Creative Commons License 2014.10.16 0 0 18349

Semmi mást csak rízst? És mennyi ideig?

Előzmény: Jesurun under Lyme (18348)
Jesurun under Lyme Creative Commons License 2014.10.16 0 0 18348

Barna rizs fove kicsit sozva.  Ez onmagaban is meregtelenit es taplal. 

Gyenge gyomruaknak jo.

akinek vastabelgyulladasa van az meg csak ezt ehet.  Rizst. Feheret is de a barna jobb.

Előzmény: Törölt nick (18309)
ghepard Creative Commons License 2014.10.16 0 0 18347

Én mondjuk rengeteget foglalkoztam a látásommal, de nem szemtornáztam úgy, ahogy a szemtrénerek irogatják fel a gyakorlatokat. A mozgás hat mindig, a kérdés csak az, hogy hogyan - ha rosszul csinálod, akkor a hatás is rossz lesz..... Hat alapirány van, ha csak az egyikben nyomod, akkor néha igencsak rosszul sülhet el a jónak beállított dolog.......

Előzmény: Rita2222 (18332)
ghepard Creative Commons License 2014.10.16 0 0 18346

OK. Az ismétlés a tudás anyja - a gyakorlás meg nem más, mint folyamatos ismétlés - tehát kb sok gyakorlat tudás jelent, már a test szempontjából is.........

Előzmény: illatos-fű (18328)
Adelaideee Creative Commons License 2014.10.16 0 0 18345

Köszi. Jó hallani hogy egész jól ki lehet belőle "gyógyulni"!:) Neked egyébként voltak szív és érrendszeri tüneteid is? Nekem is van nehézlégzésem állandóan két éve, de nem tudom eldönteni hogy ezt szív, tüdő v. idegrendszer okozza!?

Előzmény: Törölt nick (18342)
ghepard Creative Commons License 2014.10.16 0 0 18344

Én úgy állítom be magamat, hogy még a harmadában se vagyok..... :)

Előzmény: Jesurun under Lyme (18319)
illatos-fű Creative Commons License 2014.10.16 0 0 18343

Alga

Ez a csodas a termeszetben, az alga latszolag ellentetes muveletet hajt vegre, megkoti a merget, ugyanakkor taplalekul is szolgal. Nem tudom hogyan, es mas sem, de a tapasztalat ezt igazolja.

A bb. elve es elpusztulas kozben es holtan is tud betegseget okozni. Azt hogy melyik a sulyosabb, nem lehet eldonteni, mikor hogy, sok mas tenyezotol is fugg.

Előzmény: Döndöleg (18283)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.16 0 0 18342

A további kúrákat a megmaradt tünetek miatt csináltam.

A doktornőt felhivtam és Bózsik dokival egyeztetve csináltam az injekciós kúrát is . 

Az idei ceroxim kúrámat Esztó doktornő javasolta , ez egy mellékhatás mentes gyógyszer (legalább is nekem) mellette bármit csinálhattam, nyáron szedtem és nem volt semmi bajom, az első két hét után jó lett minden , a többi hetet úgy éreztem feleslegesen szedem , de végig csináltam.

Én úgy gondolom , ha a vérben van kint a borelia azt két hét alatt ki lehet nyirni , sejten belül meg nem igazán értem,mert arra egyik gyógyszer sem bizonyitotta be a dolgát. Lásd Boxerkutya : ő is a mino mellé szedte a tinidazolt és semmi eredménye nem volt ha jól tudom. De ezt inkább kérdezd meg tőle ,mert ő jobban tudja a választ . 

Én nem kevergettem a koktélokat és főleg három fajtát nem.

Esztó doktornő mikor elkezdett kezelgetni akkor még kétféle gyógyszert alkalmazott , most már hármat ír fel. Mindent összevetve ez nyakló nélküli gyógyszerelés és persze jönnek a mellékhatások is rendesen. 

Nekem azért nem volt mert nem kevertem a koktélokat , én arra a pályára léptem ami nekem hatásos és saját bőrömön tapasztaltam meg . 

Herxem a nyáron semmi nem volt , nem fájt semmim sem . 

Nálam a herx abban nyilvánul meg , hogy 10-ik nap környékén max egy kis láz vagy hőemelkedés.

A gyomrom jól bírja az ab-t , gyakorlatilag probio sem kell ,mert attól nekem besül a gyomrom .

De ismétlem azt , hogy senki ne próbálja azt amit én vagy csak saját felelősségre , én nem szeretném ha bárkinek valami baja esne miattam . 

Én ezt az utat jártam végig és nekem bevált . Ezek száraz tények és nem kamuból írtam le .

Előzmény: Adelaideee (18287)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.16 0 0 18341

Én sem bírom a zenét és a zajokat sem. Utólag látom ez is lyme tünet. Korábban sokat hallgattam zenét, de mostmár idegesít. Akkor van remény, hogy elmúlik... 

Előzmény: Törölt nick (18339)
Adelaideee Creative Commons License 2014.10.16 0 0 18340

Aki volt hasonló helyzetben, hogy kihagyott 4-5 napot a kúrából, annak hogy folytatódott a kezelése? Mit javasol a doktornő? Egy teljesen új kúrát kell elölről kezdeni? Vagy lehet folytatni ott ahol abbamaradt?

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.16 0 0 18339

Én sem bírok zenét hallgatni, előtte folyton szólt a fülemben az MP4, meg otthon is a zene, most amit korábban szerettem, már zavar. Plusz illatok, amik régen tetszettek, most hányingerkeltőek, a hajfesték, különféle vegyszerek pl. nagyon. Akkor ha meggyógyulnék egyszer, lehet, hogy újra bírnám mindezt? Mert én már azt hittem, örökre ilyen maradok.

Előzmény: Törölt nick (18338)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!