Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

dutrasjoci Creative Commons License 2011.08.20 0 0 11606

bocsi hogy most írok vissza de sajnos nem voltam gép közelben.az 1000-es dutráéra gondolok h az milyen árban megy?

Előzmény: joebatyo (11562)
dutráskarcsi Creative Commons License 2011.08.20 0 0 11605

Helló dbazsi74! Engem érdekelne az adagoló végében a jeladó maghajtás kompletten. Jól néz ki a motorod. Várom válaszod privátban a mail cimem:tothkaroly61@freemail.hu  Üdv:Dutráskarcsi

Előzmény: dbazsi74 (11185)
dagidutrás Creative Commons License 2011.08.20 0 0 11604

Mi használtunk 1 soros MENGELE SILOZÓT. A 28-as megdöglik vele.Viszont probáltunk 1 soros CLASS-t azt sokkal könnyebben huzta csak a hidraulika volt kevés.

Előzmény: .búsmagyar (11561)
endrebá Creative Commons License 2011.08.19 0 0 11603

...verébteszkó igencsak messze esik tőlünk... de igyexem megjegyezni a terméknevet.

 

Köszönöm a jótanácsot, itt minálunk szerencsés a helyzet, valahogy megpuhultak ezek a kecskedarazsak, az ablaküvegen mászkálókat mutatóujjal nyomogatom agyon, amikor meg a platósUAZból kellett őket kifüstölni, akkor se csíptek meg pedig kánikula is volt, meg voltak is vagy százhúszan...

 

Mégse...

 

Szóval Cobra - mint Stallone volt a NielsenBrigi mellett a filmben...

 

:-))))

Előzmény: csokas_rich (11602)
csokas_rich Creative Commons License 2011.08.19 0 0 11602

Tudom ajánlani a madaras teszkóból a rovarírtó részlegen sárga flakonban 400Ft ért a Cobra márkájú írtószert attól hullanak mint a legyek már a barátaimnak rekesz számra hordom és mindenki azzal írtja. Használjátok Ti is :))

Előzmény: endrebá (11599)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.19 0 0 11601

Ezek a multik mocskosul pofátlanok, itt legalább is.

 

De azt nemtudom mondották-e, hogy annak ellenére még kértek pénzt a tagoktól a szövetkezet "megsegítésére", pedig tudták már, hogy annyit ér mint a döglött lónak a beöntés!

Pedig kár érte mert a hatása igencsak érezhető, hogy bebukott.

Előzmény: pléhúsz (11583)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.19 0 0 11600

"Már az új MTZ-ék is ilyen fix első híddal jönnek."

 

Hát nem mondhatni, hogy olyan mint a Dutra hídja mert van benne z.-profil még mindig.

Magyarán egy rakás szar az a ruszki fix híd is!

Előzmény: pléhúsz (11581)
endrebá Creative Commons License 2011.08.19 0 0 11599

Akcióra a hajnali világosodás az ideális időpont, mert a lehető leghűvösebb van, és aligéppen látható még a röpcsiknek a felszállásjelző... mert az eltárcsázást kiássák, a vodát elnyeli a mentőgödrük, a hidegindító spray meg hiába csillagos ötös hatású, ha hüjedrága....

A Chemotox meg az első tizenöt másodpercben csak megőrjíti őket.... disznópörzsölőt nekik.

Előzmény: pléhúsz (11598)
pléhúsz Creative Commons License 2011.08.19 0 0 11598

Hosszú a bosszú, mindenesetre ott nem maradhatnak. Mostmár tudom, hogyan megy ez. S ajánlom, minen Dutrás kollégának. Odafele átrongyol az ember az illegális lakásfoglalókon, nincs még semmi gond. Visszafele, ha bárki lát egy bogár felhőt a talajtól 0,5-1 méterre, ami az előbb még nem volt ott. akkor onnan hurcukodás, fél óra múlva már lehet újra próbálkozni, nagy léptekkel.

Előzmény: endrebá (11596)
pléhúsz Creative Commons License 2011.08.19 0 0 11597

Nem mondanám, hogy így lenne. Mindkettő méreg, és allergiásoknak életveszélyes. Annyiból egészséges idézőjelben, hogy felkészül a szervezet, az ilyenfajta támadásra. Képet kap az immunrendszer ezekről a fehérjékről, mérgekről. Akit még nem csípet meg egyik sem, kifekszik az első csóktól.

Előzmény: joebatyo (11592)
endrebá Creative Commons License 2011.08.19 0 0 11596

Akkor pedig azok simaegyszerű kecskedarazsak voltak... csak alagsori lakással.

Ezek nem dolgoznak össze a növényevő méhekkel.

 

Édesapám erdészeti történeteiből rémlik hasonló eset, mikor az útjavításra kibérelt tolólapos Sz100-asból is menekülni volt kénytelen a traktoros... aztán mikor elültek a dögök, akkor az addíg békésen egyhelyben pöfékelő erőművet elkormányozta biztonságosabb erdőrészbe...

A fülkén minden létező likat petróleumos rongyokkal eltömiszölve visszazakatolt, aztán mélyre engedve a tolólapátot kidrehálta a fészket a földből.

Bosszúból kétszer körbefordult rajta a lánctalppal... aztán eltemette félméternél is mélyebbre.

A hajléktalanok estig fenyegették a bádogdobozt, de ahogy hűvösödött úgy csökkent a harci kedvük... aztán hazamehetett a traktoros, de jó nagy vimedlik lettek szegényen....

 

Te megbosszulod?  :-)))

Előzmény: pléhúsz (11595)
pléhúsz Creative Commons License 2011.08.19 0 0 11595

Ügye 10 méterről kis max 2 cm-es akármiknek láttam őket. A fejemre pályázókból nem láttam semmit a hadonászásban. Az egyetlen kezitcsókolom, meg sárga átlagos nyikhaj volt.

Előzmény: endrebá (11593)
pléhúsz Creative Commons License 2011.08.19 0 0 11594

Csak nem vagyok én olyan tápos!? Beeceteztem magam, oszt ennyi.

Előzmény: joebatyo (11592)
endrebá Creative Commons License 2011.08.19 0 0 11593

Ezek speciális tököli darazsak lehettek...

Erre mifelénk nem száll le a feketesárga kabátos hogy megcsípjen, hanem röptében szinte odavágva csíp, aztán huss tovább... aztán már jön is vissza a következő fordulóra.

Nem lehet hogy valami megszökött méhcsalád volt...?

Az illegális afrikai vagy keresztezett félafrikai méhek tudnak rettenetesen megharcolni minden ellenségnek tartott betolakodóval... és azt nem is tudom hogy azok benneszakítják-e a fullánkjukat vagy előkapják a tartalékszablyát továbbharcolni...

Az viszont a méhek ellen szól, hogy azok tudtommal földbe nem építenek fészket.

 

Darázscsíkosak, vagy méhszínűek voltak?

Előzmény: pléhúsz (11591)
joebatyo Creative Commons License 2011.08.19 0 0 11592

A háziméh szúrása egészséges, a darázsé kifejezetten rossz, söt könnyen fertözö lehet.

A darázs ugyanis mindenevö, azaz dögöt is eszik.

Ebböl máris tudhatjuk, mi mindent lehet beszerezni egy darázs szúrással.

Azért én azt javasolnám, mutasd meg orvosnak, pláne, hogy a fejed is zúg,

ugyanis vsz. felment a vérnyomásod az egekbe a sok darázsméregtöl.

Ez nem vicc.

Előzmény: pléhúsz (11591)
pléhúsz Creative Commons License 2011.08.19 0 0 11591

Ki tud még eldicsekedni azzal, hogy fülke nélküli 28-assal belerongyolt a vaddarázs fészekbe?

Ma kelő nappal indultam a Duna melletti gyümölcsösömbe, a fa csíkokat jobbról, balról meghúzni a kis tárcsával. A történet 2/3-adánál tőlem úgy 10 méterre marha sok legyet látok idegesen röpködni, gondoltam valami dög lehet ott. Amikor odaérve tízesével repültek a fejemre, már tudtam, hogy ezek nem legyek. Olyasmi biztonság érzetem volt, mint amikor, a 80 -as években apósom fehér zsiguliján kereket cseréltem este Németországban az autópálya padkáján. Először eljátszottam, hogy én nem bántom őket, akkor ők sem. Fa arccal, mozdulatlanul. No elkeztem én kapálódzni, mint a vízbe esett macska, amikor minden szabad felületemen darázs volt. Átjutottam az epicentrumon, pár csípéssel a homlokomon. Gondoltam ezennel vége, a következő sor 8 méterre. Pechemre a sor vége előtt kb 30 méterre volt a fészkük, s pont oda fordultam vissza, fordítva nem lett volna olyan súlyos, ha 10-15 perc múlva jövök újra. A következő sor dettó, úgyan úgy megbolygattam a vízparti nyaralójuk, még csak az előörsök csaptak le rám. Egyből próbáltam tolatni, persze eredeti dutra hidralukával, leengedett tárcsával nem olyan hirtelen ez. Eszembe is jutott Dagidutrás, aki esküszik a motor elejére szerelt állandó hidraulikára. Biztos nem megyek be újra, mint a Jancsó filmekben a lányok a vesszőzésre. Oldalt eltűntem, miközben próbáltam levakarni a kezemre ragadt 3 cm-es darazsat. Állítólag a darázs csípés egészséges, én ma majdnem kicsattanok az egészségtől. Talán az elmúlt 10 évben nem csípettem meg magam annyiszor mint ma. Fejem pöttyös, mint a babos kendő. Zúg is rendesen, hasonlatos mintha egy emeszpés kiadványt olvastam volna végig. 3-4 másik sor megtétele után, csak visszamegyek befejezni a darazsas sort, lehet hogy az egész gyümölcsösből el kellett volna húzni. Dugovics Titusz nyomdokain, újra beálltam. A Kis-Dutrát bekapcsoltam igyekvőbe, s megúsztam, nem találkoztam egyetlen zizegővel sem.

Nem egy veszélytelen üzem ez a dutrázás. Nem tudom miféle társaság volt ez? Ha házi méh csíp meg, majdnem észre sem veszem. A kézfejem egy csípés kb. 7 cm-es duzzanat, s mintha kék-zöldre vetrem volna be.

A meló hátra lévő részén, ha rámhullott akár egy száraz levélke, rángatóztam, mint egy fürdős rossz lány.

csokas_rich Creative Commons License 2011.08.19 0 0 11590

hát 4 új gumi meg teljes felujítás kellene annak a gépnek. Van az 400e is amivel felette van szerintem bár mint jó apám szokta mondani "minden annyit ér amennyiért elviszik"

Előzmény: gajtox (11576)
csokas_rich Creative Commons License 2011.08.19 0 0 11589

Én is belefektetném a saját kis komoly vagy komolytalan összegemet egy D4kb-be vagy egy 1000-esbe csak már nem igazán találok csak nagyon komoly árakon. Mert a többit meg elviszik azok akinek igazából nem kell csak ebből akar meggazdulni.

Előzmény: pléhúsz (11585)
csokas_rich Creative Commons License 2011.08.19 0 0 11588

Olvasgaton néha ilyen olyan gazdasági portálokat, ez egyiken kaptan fel magam és azt éreztem valamit szét kell hogy verjek. A cikk arról szólt, hogy a termelői árak idén magyarországon 35%-al nőttek a tavalyihoz képest. Irta mind ezt a ksh kérdem én honnan vették ezt a számot amikor ilyen olcsó mint idén a mezőgazdaságban soha nem volt még talán az életben semmi. Mi is termelünk lassan már ingyen hordjuk a zöktséget-gyümölcsöt az átvevőnek. Azt látom hogy pl tőlünk a paprikát érkezési elsős az azt jelenit hogy kb 14-18 centi hosszú egyenes és az átmérője 10cm kb 60Ft/kg veszik és a multinál 290-ért árulják. Ott biztosan volt árnövekedés de mi eddig soha nem adtuk 60 Ft-ért a zöltéget ma meg ez van.

Előzmény: pléhúsz (11583)
endrebá Creative Commons License 2011.08.19 0 0 11587

...akkor visszavonjam azt a verekedős kérdést...?

Előzmény: pléhúsz (11585)
endrebá Creative Commons License 2011.08.19 0 0 11586

Nyet... a ruszki elsőre a negyvenötös kismotorindítású alapgépje alá a négykerékhajtású Molotov első hídját építette, de nagyon mélyen járt az első differenciálház is, meg a kanyarodáskészség is kritikán aluli volt.

Az utódtípust megoldották portálhidasra, az meg túl sok kophatós alkatrészt tartalmaz...

Ez a Dumtz lehet hogy egyenesben jobb mint az elsőhajtás nélküli, de komolyabb kanyarkényszer esetén fel lesz adva a lecke a kormányosnak hogy hányszor is tolat majd hátra mire becsűri a pajtaajtón a vontatmánnyal együtt...

Előzmény: pléhúsz (11581)
pléhúsz Creative Commons License 2011.08.19 0 0 11585

Egyébként nem spasszer, komoly pénzt fektet a Dutrákba. Sok német ment ki tőle lógó orral, mert van ami nem eladó. Ó olyan Ulrichosan csinálja, ad is, vesz is. Pillanatnyilag az egyetlen egyben lévő Münch-Dutra az övé, mert mint mondottam a másikat elvitte nem rég a svéd. Egy spasszer azt egyből kimérte volna. Ha azt mondom a sárga Gödöllő is nála, akkor vissza kell szürcsölni a ....

Előzmény: gajtox (11576)
pléhúsz Creative Commons License 2011.08.19 0 0 11584

adig=addig

Előzmény: pléhúsz (11582)
pléhúsz Creative Commons License 2011.08.19 0 0 11583

Talán egy éve, láttam egy TV műsort. Benne a Mórakert vezetője, meg 3-4 múlti kukac. Már akkor is erről volt szó, hogy létezhetetlenek a feltételek.

 

Hogy normálisak lennénk? Biztosan nem. Melyik a nagyobb teljesítmény? Ocsmány kinézetű, lágereket gyors elemekből építeni, s diktálni 100 éven keresztül az erőpénz poziciójából. Vagy termelni, igazi táplálékot előállítani nagyon nagy szaktudással, hagyománnyal, értéket őrizve?

Ezek a Föld golyó szégyenei soha sem fognak előállítani, földet túrni, csak a hasznot lefölözni.

Előzmény: Törölt nick (11573)
pléhúsz Creative Commons License 2011.08.19 0 0 11582

Én tavasszal adig jutottam hogy felvettem. Azután megállapítást nyert, hogy át kell hegeszteni rajta a felfogatásokat, hogy jó legyen a 28-asra.

Előzmény: .búsmagyar (11561)
pléhúsz Creative Commons License 2011.08.19 0 0 11581

Sajnos nem javítják, hanem véglegesre, jóra megoldják. Jobb lett volna, ha az a kép kimarad, de már mindegy. Zalaegerszegi dutra alkatrész forrásom még tavasszal mesélte, csak lapítottam ezzel az infóval, már 3 első hídat is eladott egy manusznak. Megkérdezte minek neki, hát erre. Jó pár 28-as végét jelenti ez. Már az új MTZ-ék is ilyen fix első híddal jönnek.

Az orosz csodán olyan az első hajtás, hogy nem mindegyik fokozatban kapcsolható. Ugyanígy van ez a 28-as híddal építettben.

Azért nem semmi, 50 -60 évvel Korbuly Pál után, már az oroszok is kezdenek Dutrát építenek, fix stabil első híd, egyre növekvő első kerékkel.

Előzmény: joebatyo (11569)
joebatyo Creative Commons License 2011.08.19 0 0 11580

Tulajdonképpen megérdemelné, de nem vagyok egy verekedös tipus.

Az a baj, hogy ö megveszi olyan áron, amilyenen meg tudná venni valaki, aki

magának szeretné, munkára, esetleg szépen felújítani.

Majd olyan áron kínálja eladásra, amit ez utóbbi nem tud megfizetni.

Számos ilyet ismerek.

Persze ö üzletember, és ebböl él....lehet, hogy én gondolkodom rosszul.

Az én mottóm: Élni és élni hagyni.

Előzmény: endrebá (11578)
.búsmagyar Creative Commons License 2011.08.19 0 0 11579

Köszönöm a tanácsot! Tipust esetleg nem tudtok ami megfelelne ennek a feltételnek? Félek nem lesz egyszerű.

Előzmény: MDW (11571)
endrebá Creative Commons License 2011.08.18 0 0 11578

..megverjük...?

 

:-)))

Előzmény: joebatyo (11577)
joebatyo Creative Commons License 2011.08.18 0 0 11577

Így nem is kérdöjeles hogy  spasszer-e a koma.

Van ott vagy 5 Dutra.

Sok ilyesmit árul, és vesz is, hirdet, hogy venne.

Előzmény: endrebá (11574)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!