Keresés

Részletes keresés

anlu2 Creative Commons License 2015.05.20 0 0 7604

A kedvencek közt a kertészet nálam 1970.01.01 TINTUS hozzászólásával jelenik meg. Töröltem majd újra hozzáadtam a kedvencekhez, de ugyanúgy maradt. Mit tegyek?

djuice Creative Commons License 2015.05.19 0 1 7603

Micsoda precíz informatikusok! Csak remélni tudjuk hogy nem betanuló iskolásokkal csináltatják mint mostanság az M1 műsorait. :D

 

Addig is hibaként:

- nálam is törlődött a bejárt topikok fekete doboza

- androidon még mindig nem működik a hosszú érintésre a másolás-beillesztés a szövegboxban és képet sem enged becsatolni! (nem hozza fel a fájlkezelő appokat rá)

Előzmény: |en| (7593)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.17 0 0 7602

Most már nálam is. :)

Előzmény: illetlenke (7600)
illetlenke Creative Commons License 2015.05.17 0 0 7600

Nálam működik.

Előzmény: Törölt nick (7599)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.17 0 0 7599

A kedvencekből eltűntek a fórumcsoportok, és vissza se lehet őket tenni.

Pl. az "Aktuálpolitika" fórumcsoportot megpróbálom betenni, de nem lehet, pedig ott  link rá.

Előzmény: Nebáncs!virág (7598)
Nebáncs!virág Creative Commons License 2015.05.17 -1 0 7598

Szoftverfrissítés miatt törlődtek. Jobban jársz, ha csinálsz "kedvencek" listát: A topikcímek alatt van egy "Hozzáadás a kedvencekhez" gomb. Bal oldalt megjelenik a Kedvencek listában, ami bármikor utolérhető, a lista szerkeszthető.

Előzmény: Sándor-68 (7597)
Sándor-68 Creative Commons License 2015.05.17 0 0 7597

Szép napot!

 

A bejárt topikokban lévőket vissza kapom????? Hiányoznak nagyon!!!!

 

Köszi!

la.cumbre Creative Commons License 2015.05.17 0 0 7596

rossz a dátum?

kavicsos64 Creative Commons License 2015.05.16 0 0 7595

Látjuk, remélem helyre jön minden ! A bejárt topikok rész is gyakorlatilag megszűnt !

Előzmény: |en| (7593)
|en| Creative Commons License 2015.05.15 0 0 7593

Forum.index.hu - üzemzavar a köbön

Drága Fórumozók! A Fórum létfontosságú szerverei tegnap esti egyébként tervezett fizikai költöztetés folyamán sérültek - számos más Inda szolgáltatás szervereivel együtt. Sajnos, reggelre csak részben sikerült életet lehelnünk beléjük, de dolgozunk a azon, hogy[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

 

Szóval, üzemzavarokkal küzdünk. Gyenge lábakon állunk, de már bírjuk a terhelést.

Dolgozunk tovább, hogy így is maradjon!

master_cookie Creative Commons License 2015.05.15 0 0 7589

Sziasztok!

 

Az a helyzet, hogy a Fórum létfontosságú szerverei tegnap esti egyébként tervezett fizikai költöztetés folyamán sérültek - számos más Inda szolgáltatás szervereivel együtt. Sajnos, reggelre csak részben sikerült életet lehelnünk beléjük, de dolgozunk azon, hogy ismét rendben működjön a Fórum. Belátható időn belül..

 

 

Nagyon sajnáljuk és köszönjük a türelmet!

 

Fórum.index.hu csapata.

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.09 0 0 7575

Tiszteletem!

a telefonom Nokia kumia 735. A böngészőm:

Böngésző adatok:

Mozilla/5.0 (Mobile; Windows Phone 8.1; Android 4.0; ARM; Trident/7.0; Touch; rv:11.0; IEMobile/11.0; NOKIA; Lumia 735; Vodafone) like iPhone OS 7_0_3 Mac OS X AppleWebKit/537 (KHTML, like Gecko) Mobile Safari/537

 

a problémám: Ha elrontom a gépelést, nem lehet visszatörölni a del vagyis a x balranyil gombbal.

a következő sor gomb működik, mega az összes többin is , de mint it t is látszik , törölni és javítani nem tudok.

scarabaeus Creative Commons License 2015.05.07 0 0 7574

A jumpTree-s (mint pl. az előzményemre kattintva megjelenő) lapok hozzászólásain a képekre kattintás nem hívja be a képnézőt.

Előzmény: scarabaeus (7550)
csaveri Creative Commons License 2015.05.04 0 0 7571

Firefox böngésző.

 

Jobb gomb, "Kép megjelenítése" opcióra kattintva a megjelenítés csak a hozzászólásban szereplő méretben "bélyegméretben" jelenik meg ! Ha másolást választok akkor az is bélyegméret lesz !

Előzmény: illetlenke (7558)
Der Teufelsgeiger Creative Commons License 2015.05.04 0 0 7570

Chrome alatt továbbra sem jó a képberakás. Levágja a kép bal oldalát. Viszont rákattintáskor mutatja az egészet.

UazosMisi Creative Commons License 2015.05.03 0 0 7569

Böngésző adatok:

Mozilla/5.0 (Windows NT 6.2; ARM; Trident/7.0; Touch; rv:11.0; WPDesktop; Lumia 520) like Gecko

Előzmény: UazosMisi (7568)
UazosMisi Creative Commons License 2015.05.03 0 0 7568

Üdv!

lumia telefonon a win 8.1 es frissítés óta nem jeleníti meg a videókat! Linket megjelenít, el is indít, csak azokat nem amelyeknek a képe látszik, youtube ablak.

böngésző internet explorer, másikkal még nem próbáltam mert ezen kívül minden rendben működik!

LRJudit Creative Commons License 2015.04.17 0 1 7563

Lesz egyszerűbb a nagy méretű képek letöltése?

convar Creative Commons License 2015.04.14 0 0 7560

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=134573784&t=9007978

 

Nem magyarázom el újra, nem kellett volna azt a hsz-t törölni amikor először leírtam a problémát. Nem értem miért csináljátok.

Carina_S Creative Commons License 2015.04.12 -1 0 7559

Köszönöm a pontosított leírást kedves modi, így már működik!!! :)

 

További szép napot... !

 

 

Előzmény: illetlenke (7558)
illetlenke Creative Commons License 2015.04.12 -2 0 7558

Képek mentése nagy méretben.

 

Chrome

A hsz ablakban lévő képre jobb egérgombbal kattintva, kép megnyitása új lapon.

 

Firefox

A hsz ablakban lévő képre jobb egérgombbal kattintva, kép megjelenítése.

 

IE

A hsz ablakban lévő képre jobb egérgombbal kattintva, másolás.

Új lapot nyitsz, a címsorba beillesztés.

 

Több böngészőt nem ismerek.

Mind három esetben megkapod a "THM"-es linket.

THM átírása BIG-re ill. IMG-re.

Carina_S Creative Commons License 2015.04.12 -1 0 7557

Lemaradt két szó.:>>

 

Más.:>>

Van valami, amire írtak ugyan alternatív megoldást, de vagy én nem értelmezek valamit helyesen és emiatt hibásan követem a lépéseket, vagy pedig ebben a formában nem működik a dolog, vagy pedig más-más böngészője van illetlenke modinak, és másfajta nekem (Mozilla Firefox 37.0.1 ---> mindig a legfrissebbje!); nálam nem működő tanács ez itt:>>

Előzmény: Carina_S (7556)
Carina_S Creative Commons License 2015.04.12 -1 0 7556

"Gondolom, a régi alatt az új ablakban nyílót, az új alatt az albumost érted. Nem a régi kis képes, új nagy képes különbségét."

Igen, tökéletesen jól gondoltad: a régi alatt a még "szűz", valóban a még megbabrálatlan(!) képmegjelenítőre gondoltam!

_______________________________________________________________________________

Más.:>>

Van valami, amire írtak ugyan alternatív megoldást, de vagy én nem értelmezek valamit helyesen és emiatt hibásan követem a lépéseket, vagy pedig ebben a formában nem működik a dolog, vagy pedig más-más böngészője van illetlenke modinak, és másfajta nekem (Mozilla Firefox 37.0.1 ---> mindig a legfrissebbje!) működő tanács ez itt:>>

 

illetlenke moderátor írja tanácsként az illetlenke (7535)-ös hsz.-ában:

"Jobb oldalon a kis képre kattintasz jobb egér gombbal és megnyitod új lapon.

A címsorban a THM-et átírod BIG-re vagy IMG-re, akkor megjelennek a nagyobb képek.

Ezek már menthetőek.

Nem azt mondom, hogy ez így rendben van, de áthidalható, míg tesznek valamit.:)"

 

Én is rákattintottam jobb oldalon a kis képre, és megnyitom új ablakban. Probléma: az URL-sorban (=címsorban) nem látom a "thm" karaktersorozatot az URL-kód egyik részén sem!!!>> Akkor hogyan váltsak át bélyegképről megjelenítési formátumra (THM-ről BIG-re, ha a kódban a THM kódrészlet nem jelenik meg??! <(Mit írjak át ez esetben akkor, hogy tudjak képet menteni?) Nem értem... .. .

 

Azzal is próbálkoztam, hogy jobb gombbal klikk a kis képre jobboldalt, aztán tovább>> "Kép mentése..." parancs, majd pedig az ott megjelenő THM-et átírtam BIG-re. Az eredmény: THM-formátumú letöltött kép BIG-képfájlnévvel és kis felbontással.

 

Teszerinted, scarabaeus, mit csináljak, hogyan kövessem a lépéssort, hogy a BIG-eket valóban lementse, ha csak egy képet akarok letölteni, és nem pedig mindet? (Ha elronto, akkor hol rontom el???)

 

Az egyedüli megoldás, ami valóban menti a BIG-formátumot, a következő: egér bal gombbal klikk a letölteni kívánt képe(ke)t tartalmazó hsz.-nak a letölteni kívánt cél-képjére, akkor megjelenik az album, tovább>> a megjelenő nagy(!!!!) képre jobb klikk, és azután az "Oldal mentése..." parancs a helyi menüből kiadva. Igaz ugyan, hogy ez egy egész html-fájlt (weboldal-fájlt) ment le, ámde mivel minden html-fájl két részből áll, nevezetesen a "*.html" állományból + a html-mappájából, most hogyha tehát belépek a html-mappába, akkor ott le van mentve a megcélzott BIG-képfájl, eredeti nagyfelbontású BIG-formátumban, és ami külön előnye még, hogy nemcsak ezt az egy képet menti le, hanem az adott hozzászólás összes BIG,- és THM-képfájljait is lementi. Előnye: minden képet ment egy kommenten belül. Hátránya: a sokféle html-tartozékfájl (script-fájlok, stb.-fájlok...) mentése miatt növeli a lefoglalt merevlemezterületet, a mentett képeket babrás a HDD-n megtalálni(!), stb... .

 

Előzmény: scarabaeus (7554)
farkzoli Creative Commons License 2015.04.11 0 0 7555

A "régen minden jobb volt" elv kézzelfogható valóság az index fórum képmegjelenítésében. Az állandóan, ha kell/ha nem görcsösen újítókat egészen egyszerűen be kéne kúrni egy kőbányába. És ha azzal védekeznek, hogy "haladni kell a korral és az igényekkel", akkor az első napon kikötni őket.

 

Most picit aggódóm, hogy nem minősül-e hozzászólásom "túlságosan elragadtatott hibajelzéseknek"?

scarabaeus Creative Commons License 2015.04.11 0 0 7554

Gondolom, a régi alatt az új ablakban nyílót, az új alatt az albumost érted. Nem a régi kis képes, új nagy képes különbségét.

Az, hogy ide balra fentre új opció kerüljön be (vagy inkább azon belül a "Beállítások"-ba, ahová a hozzászólásfejléc időpontkiírásának módját is kellett volna már pakolni, hogy relatívról abszolútra is lehessen váltani), végül is megoldható, hiszen a többi opció is belekerült valahogy. Mondjuk ilyen, kinézetet befolyásoló dolgot ki lehetne rakni a topikcím blokkja alatti beállításokba is (pluszban, ahogy a hozzászólás sorrendje is megvan ott is, nemcsak a beállításokban), hiszen azt a be nem jelentkezett népek is tudnák pipálgatni, a bal oldali beállítás doboz viszont azoknál meg sem jelenik.

 

Nem kell ahhoz kétféle fórummotor meg ilyesmi. A többi opcióhoz sem kell. A fórummotor a beállítások függvényében generálja az oldalt, ha a felhasználó változtat a beállításain, másféle lesz a generált oldal is.

 

A régi rendszer új ablakban nyitotta meg az akkoriban még 640x480-as téglalapba beleférőnek méretezett képeket, aztán egy ideig a fizikai átméretezés szabályai változtak, de még új ablakos volt a megjelenítés, aztán jött az albumnézegető, ami aztán még külön a böngészővel is méreteztet, a böngésző ablak méreteihez. Lehetne itt új ablakban megnyitás meg albumos megjelenítés a létező képekre ugyanúgy. Működhetne. A képek rendelkezésre állnak, a generált html kódba kerülhetne az egyik script is, másik script is.

 

Nem lenne gond amúgy egyik megjelenítési móddal sem. Egy képnek ugye három változata van, amióta a fórum képszervere van. Van a feltöltött eredeti, az IMG_ kezdetű, van a bélyegkép, a THM_ kezdetű, és van a megjelenítésre szánt, a BIG_ kezdetű. Régen a bélyegképnek 200x150-es téglalapba, a nagyobbnak 640x480-asba kellett beleférnie, azokat olyanra méretezve tárolta el a rendszer. Rákattintottunk, jött az új ablakban a max. 640x480-as kép. Mindenhol elfért, kicsi volt. Az idő elmúlt a 640x480 fölött, az új rendszer fizikailag 1280 szélesre méretezi a vízszintes állású, 1600 magasra a függőleges állású újonnan feltöltött képeket. Probléma, hogy akkor is, ha kisebbek az eredeti képek. Az 1600 magas képek aztán egy olyan új ablakban jelentek meg, amelyen nem volt gördítősáv, a népek furfangos módszereket dolgoztak ki a normális képmegjelenítésre (ki IMG_-t nézett, ki RSS-re használt felületen nézte, ki az ablakot méretezgette, ki a forrásba nyúlt bele szkripttel, hogy az eredeti IMG-t lássa, kreatívak a népek). Aztán jött az album, amibe utóbb már a kép ablakhoz igazítása is bekerült, így az 1600 magasra felfújt képek is vissza lettek szelídítve a böngésző ablakának keretei közé.

 

Szerintem a tárolt eredetiekből le lehetne generálni az új, 1280x1600 (?? miért 1600?) határoknak megfelelő képeket a sokmillió régen feltöltött esetén is, nomeg a mostanában feltöltött, de kis méretükről is felfelé méretezett nézőképek helyére is. A négyzetes bélyegképek helyett is jobbak voltak a teljes képet tartalmazó max. 200x150 bélyegképek. Pl. egy 3:2 arányú kép egyharmadát eldobni bélyegképnél sem helyes. Ha pedig valaki direkt 1280x960-ban tölt fel egy képet, hogy megóvja a feltöltés utáni átméretezés veszteségeitől, pl. optimalizált jpeget, amire egy piros nyilat húzott, akkor nem kellene mégis feldolgoznia a rendszernek, és a saját jpeg-tömörítésével blokkossá-fakulttá tennie azt a piros nyilat... a mérethatárokba beleférő képekkel nem kellene semmit csinálni, lehetnének simán a másolataik a nézőképek, úgy, ahogy fel lettek töltve.

 

Ha lenne a régi képnéző is, az új ablakban nyitó változat, az is simán használhatóan működhetne, ha a böngészőre lenne bízva, hogyan jelenítse meg a képet. A böngésző majd megoldja, alapból megmutatja a teljes képet az ablakban, ha rákattint az ember a nagyítóvá alakult kurzorral, akkor pedig teljes méretben görgetheti gördítősávokkal.

Előzmény: Carina_S (7553)
Carina_S Creative Commons License 2015.04.11 -1 0 7553

Mondd scarabaeus, arról a megoldási javaslatról, amit én írtam le a Carina_S (7545)-ben, vagyis hogy a képnézegetőt régi/új átváltós rendszerűre alakítsák át úgy hogy ezt minden felhasználó egyénileg állíthassa be a saját gépén a fórumon belül úgy, mint a "nicknév"-átváltást vagy a "kedvencek"-tartalmakat is már régóta megteheti, ennek a megoldásnak ugye nem lenne komolyabb akadálya? Mert én a fórummotort úgy képzelem el, hogy ugye az ott van egy nagy (több gépből és sok-sok merevlemezből álló) szerveren, ami ugyebár több egymással összekapcsolt nagyteljesítményű szerver-számítógépből áll, több merevlemezzel, hogy az egyik szervergép merevlemezére telepítenék fel az új programverziójú képnézegető-fórummotort <<("A"-képnézegető), a másik szervergép merevlemezére meg a régi programverziójú képnézegető fórummotort <<("B"-képnézegető), és amikor az fórum-"user" (a fórum-felhasználó nick) magának egyénileg állítgat úgy, hogy azt a fórum csak az ő nickjére tegye érvényessé -- mivelhogy ettől válik egyéni beállítássá -- , akkor tulajdonképpen az történjék, hogy a képfájlok társításának elérési fórumszoftver-elérési útvonala <<("patch") az Index Fórum rendszerén belül az átállítás előtti "A"-képnézegetőről (az újról) az átállítás után már a "B"-képnézegetőre (a régire) tevődjön át, és akkor ezzel már meg is valósult volna, hogy a képeket az user az új képnéző helyett a régi képnézővel nézegesse. A beállítás elérhetőségét pedig a nick egyéni menüjébe kellene elhelyezni, ugyanúgy, mint a nicknév-váltás beállításáét, valahogyan így!:>>

 

 

 

Hát persze ennek az itt leírt elvnek a gyakorlatba való átültetéséhez már a fórumtechnikusok értenek igazából, de azért megkédezlek Téged is, meg a fórumtechnikusokat is: Egy ilyen megoldás kivitelezhető, lehetséges volna??? ((Nem számít mennyi idő alatt, lehet lassan és nem sietve is, csak végre már jó legyen... !

 

Előzmény: scarabaeus (7551)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.11 0 0 7552

Ezek szerint, van még mit csiszolgatni a képmegjelenítőn. Láthatóan dolgoznak rajta de, hogy mennyire bonyolult bármilyen monitoron, böngészőn vagy akár oprendszeren jól működőt "alkotni" azt mélységeiben nem látom át.

Előzmény: scarabaeus (7551)
scarabaeus Creative Commons License 2015.04.10 0 1 7551

Nos, a 640x1280 képet felnagyította 800x1600-ra, majd a böngészővel átméreteztette az ablakméretre, 1018 pixel magasságúra. Az ablakba így már belefért, de az 1600-ra való nagyítás +1 minőségrontás (ráadásul ezek a nagyítgatások csak feleslegesen pazarolják a helyet a szerveren, elegendő lenne 1280-nál szélesebb, 1600-nál magasabb képeket csökkenteni, a kisebbekhez nem kellene nyúlni.

Az ablakba így már belefért, de az 1600-ra való nagyítás +1 minőségrontás (ráadásul ezek a nagyítgatások csak feleslegesen pazarolják a helyet a szerveren, elegendő lenne 1280-nál szélesebb, 1600-nál magasabb képeket csökkenteni, a kisebbekhez nem kellene nyúlni.

Előzmény: scarabaeus (7550)
scarabaeus Creative Commons License 2015.04.10 0 1 7550

Az előző hozzászólásomban szereplő kép így nézett ki. 300x600 pixel. Soha nem nagyítunk képet az eredeti mérete fölé! Kivéve: az index fórum új rendszere, az bizony adott ennek a kis képnek, 1280x640-re nagyította fel, mivel mindent 1280 pixel szélesre méretez, akár nagyobb a kép, akár kisebb. Ja, látod amúgy az új képmegjelenítés is simán levágta a bélyegképem két oldaláról a négyzetes részen kívüli kék részeket? Ez is szép volt tőle...

 

A másik, írod, nem vágja le a képek alját. OK, monitorfüggő, mivel ezt a 640x1280 pixel képemet (ami a teljes tornyot tartalmazza, nem úgy, mint ahogyan itt a bélyegképen látszik) a képadatok alapján 800x1600-ra fogja NAGYÍTANI. Az én 1920x1200 monitoromból legalábbis ki fog lógni, szerintem, de majd meglátom, elküldés után.

Előzmény: Törölt nick (7549)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.10 0 0 7549

Hogy biztos e? Mivel végre nem hiányzik a képek alja, nekem úgy tűnt rendben lesz most már.

Előzmény: scarabaeus (7548)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!