Keresés

Részletes keresés

Amari bp Creative Commons License 2009.11.14 0 0 13535
Szerintem nem mond semmit, de erre mondják, a szeme sem áll jól :)
Én, olyan busszal mentem jöttem , hogy akármit is hozhattunk-vihettünk volna.
Előzmény: 4picces4 (13533)
Amari bp Creative Commons License 2009.11.14 0 0 13534
Hát nézd, ki az az őrült akinek ennyi pecsétje van útlevelében, és le fel mászkál, az már csak egy futár lehet :o))
Írtad, hogy mosolyogtál, oké, de nehogy mondj valamit, mert sosem érsz haza, mint az az utas, akinél jelzett reptéren a kapu, és azt mondta, ő mindig bombával utazik:)
Amit reddevil írt, arra nem is merek vizionálni :o)))
Előzmény: szervezkedő (13531)
4picces4 Creative Commons License 2009.11.13 0 0 13533
Úgy látszik manapság már bűvös jelszó, ha egy balkáni határállomáson bemondod, hogy foglalkozásod. " szervezkedő". Anno: 15 év volt...

Vicc nélkül: csak bámultam, hogy mit tudnak matatni egy buszon is!
Bezzeg az út Bosznia Montenegro felé eső részén még ma is olyan mint 40 éve...
Előzmény: szervezkedő (13531)
reddevil35 Creative Commons License 2009.11.13 0 0 13532

 

 

Örülj, hogy nem vittek végbéltükrözésre.:-)))

Mert ugye ott is szoktak rejtegetni dolgokat, már a kikívánkozón kívül.:-)))

Nehogy a következző alkalommal így gondolja a kis túlbuzgó.:-)))))

Előzmény: szervezkedő (13531)
szervezkedő Creative Commons License 2009.11.12 0 0 13531

Inkább csak a vonat. Montenegróban is maszatolnak a menetrenddel. December 13-tól jön ki az új menetrend amiben már kevesebb belső járat lesz mint eddig,mert a hozzáértők szerint a jegyekárak nem fedezik a kiadásokat. Remélem ez bennünket "interkontinentális" utazókat nem érint!!!

 

Azt hiszem nem szoriztam a legutóbbi kalandjaimról,pedig ismét izgalmas volt ez a pár nap!

A vonat számomra úgy tűnt hogy tisztább volt (vagy csak már megszoktam az igénytelenséget), egy dolog azonban negatív irányban változott!!! A határátlépés! Ezek a majmok eddig szinte csak benéztek a kupéba hogydarabra egyezik e a bakterológusnálleadott jegyek száma,ellenben most????? Eszméletlen ideig röntgenezték a vonatot. A szerb határőrök/vámosok/rendőrök/vasutasok/stb egy csomószorelkérték az útleveleket. Szerintem még a Jézus utolsó csókja nevű prijelopolei alapítvány aktivistái is átnéztek mindent! Az egyik kis nyikhaj idióta amint meglátta hogy eléggé tele vn pecsétekkel az útlevelem elővette a zseblámpáját és kitalálta hogy a lámpatest melletti szellőzőbe kábítószer van! "Drooooga"! Drooooooga! Csak ezt hajtogatta. Lekapcsoltatta velem a villanyt és úgy nézegette hogy mi van ott. A fülketársaim be voltak stresszelve és meg finom mosolygássá szelídítettem azt a röhögést amit legszívesebben felszabadítottam volna magamból, amint egy kb 350,-Ft-os, 2db ceruzaelemmel működő kínai lámpávál keresik a semmit. Na amikor nem találta én megkérdeztem hogy rendben van minden? Erre nagyon szigorúan azt mondja,hogy várjak!!! Kb 10 perc múlva visszajött egy idősebb és gondolom magasabb beosztású kollégéjával. Arról gondolom hogy magasabb beosztású volt,mert neki 4góliátelemes lámpája volt!!! Na ennek felajánlottam hogy másszon fel mellém a legfelső ágyra és nézze meg onnan. Ő megnézte az útlevelemet, megkérdezte mivel foglalkozom, én elmondtam hogy mivel, visszadta az útlevelemet és jó utat kívánt mindenkinbek. Amikor csukta be a kupé ajtaját akkor valamit mondott a fiatal majomnak, kicsit olyan mérgesen.

 

Le is fényképeztem! Hogy lehetne ide bármit betenni??!! majd kivenni???

 

 

cc
Előzmény: Amari bp (13528)
sfi Creative Commons License 2009.11.12 0 0 13530
+ 1-2-3-4 plasztikai műtét. :))
Előzmény: szervezkedő (13527)
Amari bp Creative Commons License 2009.11.11 0 0 13529
Hmm, nehéz ezt megmondani, egyszer ugorj át, és ha nem tetszik, legfeljebb visszaugrassz. Kérdés mit keresel, kalandot, vagy kevés ember látogatott partokat?
300km-es tengerparton mondjuk, ez nem könnyű. De rövid távolságokban elérhetsz érdekességeket, ha érdekel.

Előzmény: Gaijin (13525)
Amari bp Creative Commons License 2009.11.11 0 0 13528
Cöcöcö, nekem már csak busz-vonat marad :o))
Előzmény: szervezkedő (13527)
szervezkedő Creative Commons License 2009.11.11 0 0 13527

Sokkal könyebb lemenni Montenegróba,mint gondolnátok!

 

1., Be kell szereni egy széles fekete filcet!

 

2., Venni kell egy láda banánt!

 

3., A banánosdobozt szépen szétoperálni....

 

4., ...a többi pedig az alábbi képen látható!

 

 

l
Előzmény: sfi (13523)
ahatos Creative Commons License 2009.11.11 0 0 13526
Sajna a válasz is olyan mint kérdésed:-)

kérdésed
Előzmény: Gaijin (13525)
Gaijin Creative Commons License 2009.11.11 0 0 13525

Sziasztok!

Én Horvátországba szoktam menni évente egyszer-kétszer.

Mennyire más és miben Montenegro?

Tudom, ez tájkép jellegű kérdés, de úgy nagy vonalakban?

THX!

Gaijin

4picces4 Creative Commons License 2009.11.11 0 0 13524
..... cherish an illusion of montenegro....
Előzmény: sfi (13523)
sfi Creative Commons License 2009.11.11 0 0 13523

De szigorú vagy! :)

Ez az egész arról szól, hogy idén Montenegroban jártunk, kicsit ismerkedtünk az országgal és nagyon tetszett. Szívesen visszamennék.

Előzmény: 4picces4 (13519)
4picces4 Creative Commons License 2009.11.10 0 0 13522
Még több döglött hal. Jaj de jó, közös ismerősök is !
Előzmény: ahatos (13521)
ahatos Creative Commons License 2009.11.10 0 0 13521
Némi döglött pisztráng...

Balodalon Lili a vajdasági, magyarul is beszélő menyecske.
Előzmény: 4picces4 (13520)
4picces4 Creative Commons License 2009.11.10 0 0 13520
Pomski bácsi virággal kedveskedik a hölgyeknek a Skodari-tónál.Hm. Neked legalább Hümi anyósa biztos, engem sfi csak szédít.....
Előzmény: szervezkedő (13516)
4picces4 Creative Commons License 2009.11.10 0 0 13519
Ha válaszoltál volna a kérdésemre, én is konkrétabb lennék!
Soha nem számítottam senkitől áldozat vállalásra, mindig megküzdöttem a prédáért!
Itt beteszem a könyvjelzőt, hátha egyszer vissza kell lapozni!
Előzmény: sfi (13518)
sfi Creative Commons License 2009.11.09 0 0 13518
Persze, hogy ez nem az a topik! Nem is a kivel, hanem a hová a hangsúlyos. Montenegróért áldozatokra is képes vagyok. :)))
Előzmény: 4picces4 (13515)
sfi Creative Commons License 2009.11.09 0 0 13517
Hogy lehetne nekem már 25 éves lányom??? Arról volt szó, hogy fiatallal szeretne menni. :))
Előzmény: szervezkedő (13516)
szervezkedő Creative Commons License 2009.11.09 0 0 13516
Háááát úgy gyanítom "sfi"-nek inkább cicije van, mint fütyije! :-) ...és ha jól értelmezem a hozzászólást visz még valakit magával! (Most esz meg az irigység ha kiderül sfi-t befüzted a 25éves lányával!) Nekem meg csak Hümi anyósa jut! :-)
Előzmény: 4picces4 (13515)
4picces4 Creative Commons License 2009.11.09 0 0 13515
Ez nem az a topik, de azért megkérdezném: fiu, lány, hány éves?
Egyébként, persze hogy mehet!
Előzmény: sfi (13514)
sfi Creative Commons License 2009.11.09 0 0 13514

Viszek egy fiatalt is magammal, aki még szeret és tud autót vezetni.
Montenegró szép!

 

Montenegro tényleg szép! Én még fiatalnak érzem magam, szeretek (talán tudok is) vezetni, mehetek? :))

Előzmény: 4picces4 (13513)
4picces4 Creative Commons License 2009.11.09 0 0 13513
Neked is!
Hát igen, kerestem a Balkánt és ifjuságomat! De csak civilizációt és építkezést találtam. Igaz, most nem állt módomban kanyont vizslatni, barlangot mászni!
Hegyi emberekkel is alig-alig találkoztam. Annál több orosszal. A MIRAX- rémálommal is.( Hallom, Pamela Anderson is be akarja tenni a buxáját!)
Tivatban szálltam meg. Már elhanyagolt. A strandja is. Kb. 5-6 km.-re lehetett fürödni ( jó idő volt ) mert egyébként piszkos. De a prsut, a sajt, a Vranac, a pisztráng még mindig finom...
Jövőre-- ha megérem--nyaralni megyek. De Budvát messze elkerülöm!
Viszek egy fiatalt is magammal, aki még szeret és tud autót vezetni.
Montenegró szép!
Előzmény: szervezkedő (13506)
reddevil35 Creative Commons License 2009.11.08 0 0 13512

 

 

   Uff.:.))))

Előzmény: szervezkedő (13511)
szervezkedő Creative Commons License 2009.11.08 0 0 13511

Hogy hogy netezek?

Sajna én itthon vagyok az óhazába, de a különböző technikai kütyüimnek köszönhetően, azért van "rálátom" a portára.

 

A 10 kg-os dinnye?

Az valahogy ilyesmi lehet:

 

 

1
Előzmény: reddevil35 (13510)
reddevil35 Creative Commons License 2009.11.08 0 0 13510

 

A 10 kg-os dinnye az mekkora kő (térfogat)??:-)))

Akkor, hogyan netezel?)))A többieknek nincs áramfejlesztőjük?))))

A MIRAX meg csússzon bele a tengerbe legalább a tengeri élőlényeknek lesz otthonuk.Jó kis hely lenne merüléshez.))))

Előzmény: szervezkedő (13509)
szervezkedő Creative Commons License 2009.11.08 0 0 13509
Montenegro! - Ki mit tud róla?

 

A kinti híreket olvasva látom most hétvégén rendezték Montenegróban a szerelmesek hétévégjét!

 

Eszméletlen nagy eső van az ország majd teljes területén. A helyi autóklub (AMSCG) felhívta mindenki figyelmét, hogy figyelmesen vezessen, mert kisebb omlások, vízátfolyások sok helyen lehetnek az eső miatt. Ez egyébként általánosan nyáron is igaz. Néhány alkalommal volt részem olyan élményben hogy eső után különböző méretű kődarabok voltak az úton (A méret az alma és egy 10kg dinnye között változott és tuti hogy közvetlen kanyar után volt mindegyik).

Tehát nagy esők vannak! Több városban az eldugult átfolyók nem tudják levezetni a vizet és emiatt belvizes károk vannak, amelyek egész napos elfoglaltságot adtak pl a mojkovaci tűzoltóknak is!

 

Le se merem írni, nehogy kitudódjon és ha ismét lemegyek, ne engedjenek be az országba, a múlt héten fűmagot vetettem, ami után rituális eső-táncot jártam. Lehet hogy meghallották az esőszellemek? -nem tudni, de az biztos hogy reggel 7 és este 7 között Zabljakon 101 mm csapadékot mértek, ami gyakorlatilag azt jelenti hogy minden m2 területre 100 liter vizet öntöttek a "szellemek".  (Podgorica 66mm,  Ulcinj 83 mm, Bar 62mm, Pljevlja 57mm, Herceg Novi 70mm, Kolasin 86mm). Ismerve hogy Montenegróban nincs egy centi rész sem ami ne lejtene valahová, brutális lehet aholy ez a mennyiségű víz keresi magának az utat!!!  

A híradásokban beszámoltak arról hogy a viharos idő miatt több helyen áramszünet van. Nálunk is elment pár percre az áram  tegnap este 1/4 9körül, de pár perc múlva visszajött, majd egy órával később ismét elment és azóta nincs!

 

Tehát ezért írom, hogy a szerelemesek hétvégéje van, mert az eső miatt behúzódik mindenki és ha villany sincs még a tv-t sem lehet nézni!

:-)

 

További hírek emellett, hogy szinte naponta van valahol valami új hír a budvai MIRAX-os beruházásról. Inkább a viták, az engedélyeztetés összevisszasága és a zűr tűnik ki a hírekből. Remélem megvalósul majd az építkezést, mert nagyon elrondítaná Budva képét ha csak félig meddig készülne el és ott csúnyálkodna.

 

A héten többször szerepelt a hírekbe a vízum, az áram díjának esetleges emelésének kérdése, de ezek az átlagos kiutazót nem érintik!

 

De ami minden magyar és minden montenegrói szívet meg kell hogy dobogtasson:

Varga Tamás LEN kupa Kotor-Galatasaraj meccsen villantott 7!!! gólja a török csapat ellen!

 

Na ennyit az elmúlt napi hírek eseményekről, már ami hozzám eljutott!

 

szervezkedő Creative Commons License 2009.11.08 0 0 13508

Hozzám hasonló fanatikusoknak a mára szóló időjárásjelentés a tegnaps esti híradó végéről:

 

 

Igőjárás 2009.11.07-08
szervezkedő Creative Commons License 2009.11.08 0 0 13507

Ez az!!!!!

Na igen így finomabb fordításban sokkal szebben hangzik ez az első pont!!!

Előzmény: baffalolev (13505)
szervezkedő Creative Commons License 2009.11.08 0 0 13506

Jó nagyot!!!

Mester Úr!!!

Hogy érezte magát a Tolnatoursos különítmény????

 

Várjuk ám az élménybeszámolót!!!!!

 

Az idő szerintem nagyon szuper volt rátok!!! és ha jókor voltatok jó helyen, akkor szerintem a fürdőrucikat is össze lehetett még vizezni!

Előzmény: 4picces4 (13497)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!