Keresés

Részletes keresés

caterina3 Creative Commons License 2014.02.18 0 0 13789

Ha jól értem, a két "halmaz" nem ugyanaz részben sem, és nem ugyanaz a jogszabály vonatkozik rájuk. Vagy van átfedés ("metszet")?

 

Olyanra, akinek papírja van róla, hogy közalkalmazott, vonatkozhat-e a 2011. évi CXCIX. tv (Kttv.)? Azért kérdezem, mert egy közalkalmazott ma kapott olyan hivatalos papírt a munkahelyén, melyben egy rá nézve kedvezőtlen változásról értesítik a 2011. évi CXCIX. tv. alapján. Ez jogszerű?

Előzmény: Törölt nick (13788)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.18 0 0 13788

1992. évi XXXIII. tv. Kjt.

-          közalkalmazottak jogállásáról: állami vagy önkormányzati intézmény dolgozói

 

2011. évi CXCIX. tv Kttv.

-          közszolgálati tisztviselők: kormányzati vagy önkormányzati hatóság dolgozói,

-          közvetlenül kormány alá: kormánytisztviselők,

-          nem közvetlenül kormány alá: köztisztviselők

-          más: bírók, rendőrség, katonák, tűzoltók

Előzmény: caterina3 (13786)
piroska 11 Creative Commons License 2014.02.18 0 0 13787

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy a közalkalmazottakra is ugyan úgy vonatkozik a táppénz elszámolása? mert ahol én dolgozom , azt a tájékoztatást kaptam, hogy hétvégére nem jár a táppénz, és ez miatt sok mínusz órám lett, amit most dolgozok le. A Főnököm azzal érvelt, hogy hétvégén dolgoznom kellett volna és arra a napra nem számolnak táppénzt, ez miatt lettek a mínusz óráim.

 

Előre is köszönöm a választ.

ÜDv.

caterina3 Creative Commons License 2014.02.18 0 0 13786

Sziasztok! Tudnátok abban segíteni, hogy a 2011. évi CXCIX. törvény a közszolgálati tisztviselőkről a közalkalmazottakra is vonatkozik-e?

 

A közszolgálati tisztviselő nem a köztisztviselővel azonos?

András80 Creative Commons License 2014.02.13 0 0 13785

Értem.

Előzmény: Törölt nick (13782)
shopping basket Creative Commons License 2014.02.12 0 0 13784

Kedves András80!

 

Közben, kicsit megkésve ugyan, de feladtuk a levelet a görög munkáltatónak, aki elfelejette a párom munkabérét kifizetni. A tértivevény visszajött, tehát átvették a levelünket.

Most mennyi időt érdemes/kell várni, mielőtt közjegyzőhöz fordulunk? Kb. mi a díja ennek a dolognak (európai fizetési meghagyás)?

Köszönöm!

Előzmény: András80 (13486)
Cersz Creative Commons License 2014.02.12 0 0 13783

A törvény szerint, a köztisztviselő kötelező időszakos minősítése után az illetménye eltéríthető. A dolgozó bérét, a minősítésétől függően, lehet akár csökkenteni is,  az illetménytábla szerinti, ha jól emlékszem alapilletményét 80%-ra? De lehet felfelé is eltéríteni (alapilletmény 30%-ával)

 

Egyebekben pedig szerintem a ktv. bértábla már rég idejét múlta, ráférne a felülvizsgálat.

 

Az elvégzett munkát kellene figyelembe venni és azt megfizetni!

Előzmény: trubicsnora (13779)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.12 0 0 13782

lehet

de nem biztos. lehet ez egy magyar magánszemélyek által létrehozott németországi székhelyű cég,

és ráadásul Németországban van a munkavégzés helye is....

szóval...

Előzmény: András80 (13778)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.12 0 0 13781

mit értesz azon, hogy mindkét fél magyar?

a céget kérdezem, amelyikkel munkaszerződést kötöttél,

és a munkavégzés helyét.

Előzmény: Jancsi372 (13770)
zsanna Creative Commons License 2014.02.12 0 0 13780

Szerintem itt nem a munkáltató a hunyó, hiszen ő kifizette a bért. Hanem az a bizonyos "régi ismerős közvetítő", aki visszaszedte a lóvét :-(((

Első körben én keresnék valakit, aki jól pofán veri ezt a régi ismerős közvetítőt :-(((

Előzmény: András80 (13778)
trubicsnora Creative Commons License 2014.02.12 0 0 13779

Sziasztok!
Egy közös hivatal köztisztviselői közül a II besorolásban lévőknek, vagyis a középiskolai végzettségűeknek a Jegyző 20 %-os illetményeltérítést ad (10 fő), a I. besorolási osztályban lévő, felsőfokú szakirányú végzettségű dolgozók (2 fő) illetményét változatlanul hagyja. Jogszerű -e ez a döntés? Lehet-e differenciálni, diszkriminálni ily módon a béreket?
Köszönöm!

András80 Creative Commons License 2014.02.12 0 0 13778

Akkor szerintem a magyar jog vonatkozik erre a dologra. Fogalmam sincs hogyan értékelné a bíróság, hogy alá van írva az átvétel, de valójában ez nem történt meg. Bíróságra éppen lehet menni vele, aztán majd megy a meccsezés, hogy ott van az átvételi papír, de 4 dolgozó egyformán állítja, hogy aláíratták vele az átvételt, de bért nem kaptak. Ha perre kerülne a dolog, kábé a bíró kedvén múlna, kinek ad igazat.  Az eljárás egy év, vagy több is lehet.

 

Mit írtatok pontosan alá, mi volt az átvételi nyilatkozaton?

 

Egy tértivevényes levelet meg lehet próbálni, felszólítani a munkáltatót, hogy fizesse ki a bért, mert ez nem történt meg.

Még jobb lenne, ha egy ügyvéd írná ezt a levelet, akkor talán komolyabban vennék a követelést.

 

Ha nagyobb összegről van szó, én megpróbálnám a rendőrségi utat is, csalás/sikkasztás, valami hasonló jogcímen (büntetőjoghoz nem értek, de valami csak megállna, hogy nem fizették ki, amit aláírattak), ha elindul egy rendőrségi vizsgálat, én munkáltatói oldalon nagyon nem örülnék egy rendőrségi megkeresésnek... Gondolom ilyenkor a rendőrség is szóban megpróbálja elküldeni a feljelentőt, hogy munkaügyi bíróságra tartozik a dolog, de lehet írni a rendőrségre is egy levelet, hogy ezt történt, hátha indítanak eljárást.

 

Nyilván ennél a cégnél munka nem lesz többet, ha elindítod ezt az egészet.

Előzmény: Jancsi372 (13777)
Jancsi372 Creative Commons License 2014.02.12 0 0 13777

Csak magyar szerződésünk van,mert itt kiküldetésben vagyunk,de abban nincs benne,hogy vissza kell adni ezt nem is tagadja senki,cég elismeri rárakta,kapcsolattartó elismeri ,hogy visszaadtuk,most az nem bizonyított ki rakta el,csak azt kérdem ha bebizonyosodik hogy a kapcsolattartó rakta el és a négy másik kolléga esetleg kap vissza pénzt,mi meg nem ,mert aláírtuk ezt a papírt,amit mint írtam még nem tudtuk mi a helyzet,esetleg lehet e peres úton nekünk is keresni valamit?Már máshol azt mondták,ezt a papírt meglehet támadni,mert nem kis pénzről van szó.Választ előre is köszönöm.

Cersz Creative Commons License 2014.02.12 0 0 13776

Üdvözlöm a fórumot!

 

Kérdezni szeretnék. 60. éves vagyok és (2011. januári összevonás miatt) kormányzati tisztségviselő, na nem a szokásos tisztviselő, hanem félig fizikai (autó szervíz jellegű) félig adminisztratív munkát végzek.

 

Eléggé leromlott az egészségi állapotom (mentálisan és fizikailag egyaránt) vérnyomás, cukor, látásromlás, izületi gondok, fogak jó részének elvesztése valamint melanómás műtétek (Kékgolyó) miatt nehezen tudom ellátni a feladatom.

 

Gondoltam az egészségi állapotomra tekintettel történő felmentésemre.

 

Szeretném megkérdezni, hogy mi a gyakorlat, hogyan kezdjem el a folyamatot, egyáltalán van e valamilyen tapasztalat, mit javasoltok, esetleg valaki már végig vitt ilyen ügyet?

 

A jogszabályi hátteret elolvastam, de más a gyakorlat.

 

Előre is köszönöm a szíves válaszaitokat.

 

Üdvözlettel: Cersz

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.11 0 0 13775

igen

ha nem veszi át, a jogszabály szerint életbe lép a kézbesítési vélelem.

 

a levelet a székhely címére küldd.

itt tudod megnézni:

http://www.e-cegjegyzek.hu/index.html

a tértire írd rá valahova a szélére, hogy mit tartalmaz

Előzmény: PowerRangers (13773)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.11 0 0 13774

majdnem. 

azután is kapsz majd nyugdíjat. a módját nem tudom.

Előzmény: pririmami (13772)
PowerRangers Creative Commons License 2014.02.11 0 0 13773

Hogyha én bejelentem a terhességemet a főnökömnek egy ajánlott tértivevényes levélben, de ő azt nem veszi át akkor ilyenkor él a felmondási védelem? Igazolni tudom majd az ajánlott levéllel a küldemény feladásának tényét.Így semmiképpen sem tud kijelenteni? Határozatlan idejú szerződésem van. Igazából én attól félek, hogy mivel kínai a főnököm ők bármit megtehetnek és simán kijelent. Nem tudom mennyit tud az itteni törvényekről, de gondolom a könyvelő csak tudja ezeket. Milyen címre küldjem a terhességemet közlő levelet? Ami a bélyegzőn van cím az jó? Egy táppénzen lévő 12 hetes kismama

pririmami Creative Commons License 2014.02.11 0 0 13772

Nyugdíj kérdés EU-s tagországgal:

 

Barátnőm 61 éves. 3 éve Angliában dolgozik. Kérdezem, ha az ottani munkaadója levonja a nyugdíj járulékot, az beszámít-e majdan a magyar nyugdíjba?

 

ez gondolom többeket is érdekel!

 

Előre is köszönöm nyugdíj szakértő válaszát!

András80 Creative Commons License 2014.02.10 0 0 13771

Munkaszerződést kötöttetek, magyar nyelven?

Előzmény: Jancsi372 (13770)
Jancsi372 Creative Commons License 2014.02.10 0 0 13770

Köszönöm a választ.De akkor sem ha mindegyik fél magyar?Mert végülis mikor aláírtam meg még most sem bizonyított semmi,csak ha esetleg kiderül és tudják bizonyítani akkor az a papír ér valamit?Mert mikor aláírtuk még nem tudtuk mi a helyzet.

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.10 0 0 13769

ha német cégnek dolgozol Németországban, akkor nem valószínű, hogy a magyar jog vonatkozik az esetre...

Előzmény: Jancsi372 (13768)
Jancsi372 Creative Commons License 2014.02.10 0 0 13768

Kedves Szakértők.Érdeklődni szeretnék.Németországban dolgozom egy magyar cégen keresztül,plusz még van egy kapcsolattartónk,akit régóta ismerek.Kialkudtunk egy bért amit mindig megkaptunk,de a kapcsolattartónk azt mondta rárakják az otthoni fizut pluszba,de ez csak könyvelési dolog,azt a cég kéri vissza.Most mondták a cégnél nem kellett volna azt visszaadni,a miénk lett volna pluszba.Közbe mi aláírtuk a kapcsolattartóval,hogy megkaptuk a bérünket és nincs tartozása felénk.Kérdésem,ha kiderül ,hogy átvert lehet e pereskednem,vagy lemondtam erről a jogomról.Választ előre is köszönöm.

PoliBili3 Creative Commons License 2014.02.09 0 0 13767

A lényeg. :

 

"A magánbiztonsági szolgáltatási ágazatban felmerül az a kérdés, ha egy biztonsági vállalkozás tulajdonosa készenléti jellegű munkát vár az egy fő biztonsági őrétől és emiatt arra kényszeríti, hogy a munkaidő egy részében az őr ne végezzen őrzési tevékenységet, ne lássa el vagyonvédelmi feladatát, akkor teljesíti-e megrendelőjével kötött szerződésben foglaltakat?

A megrendelő tudja-e hogy a szerződésben foglalt őrzési idő 1/3-ban nincs őrzés? (Ha egy fő vagyonőr látja el a szolgálatot)
Továbbá felmerül az a kérdés, ha a vagyonőr pihenő idejében káresemény történik ki a felelős a kárért? (Ha nem a fővállalkozó, akivel szerződést kötött a megrendelő?)

Felhívom mindenkinek a figyelmét, hogy a készenléti jellegű munkakör nem csak és kizárólag abból áll, hogy beleírják ezt a munkaszerződésbe, hanem meg is kell lennie a feltételeinek! Pl. erre a célra kialakított pihenő helység, hiteles és érvényes dokumentumokban részletezve, hogy ki, mikor, hol, mettől, meddig tud 8 órát (és nem kevesebbet) megszakítás nélkül aktívan pihenni. Amíg a vagyonőr pihen, addig meg kell valaki a helyére, aki ébren van, és dolgozik, hiszen egy fő vagyonőrnél nem lehet készenléti jellegű a munkakör.

Az is egy nagyon fontos tényező, hogy, ha a megrendelőknek vagyonőrönként átlag havi 240 órát számolnak el (vagy még többet), de a munkavállalóknak csak havi 174 órát a készenléti jellegű munkakörre hivatkozva, akkor az munkáltatással összefüggésben elkövetett adó és TB csalás gyanúját is kimerítheti. Ha az eseménynaplókban, jelenléti ívekben, és munkaidő-beosztásokban 24 óra van feltüntetve, és annyit is számláznak ki a megrendelőknek, de a vagyonőrök 240 órára is csak a bérminimumot kapják, akkor az jogsértés! Gyakorlatilag, ha a készenléti jellegű munkakör feltételei fennállnak, akkor a megrendelőnek is csak annyit számlázhatnak el óránként, amennyit a vagyonőröknek! Ennek ellenére szinte mindig napi 24 óra munkavégzés van elszámolva a megrendelő felé.

Összefoglalva, ha nem tud 8 órát aktívan és megszakítás nélkül pihenni egy ember az erre a célra kialakított helységben, akkor nem készenléti jellegű a munkakör, akár mit mond a munkáltató."

Előzmény: PoliBili3 (13766)
PoliBili3 Creative Commons License 2014.02.09 0 0 13766
Előzmény: Laci.D. (13761)
PoliBili3 Creative Commons License 2014.02.09 0 0 13765

Nyílván. :)

Előzmény: zsanna (13763)
PoliBili3 Creative Commons License 2014.02.09 0 0 13764

Minden hónapban meg van állapítva a kötelezően ledolgozandó napok száma amit 8 órával szorozva kijön a ledolgozandó óraszám. Ez átlagban 168 óra. Az ezen felül ledolgozott órák száma túlóra ha nincs munkaidőkeret.

Viszont a biztonsági őr munkaköre nem tudom, hogy készenléti-e vagy milyen, ugyanis a neten találtam egy ilyen magyarázatot:

"

24 órás szolgálat ellátására az Mt. alapján két esetben van lehetőség:

  • készenléti jellegű munkakörben történő foglalkoztatásnál, illetve
  • ha a foglalkoztatottak a munkáltató közeli hozzátartozóinak minősülnek

Nos, mivel úgy sejtem a második eshetőség egy az egyben kizárható, marad az első.

Készenléti jellegű munkakörben történő foglalkoztatás esetén a teljes munkaidő napi 8 óráról 12 órára emelhető, azzal, hogy a ténylegesen munkával töltött napi munkaidő 24 óránál több nem lehet.

Készenléti jellegű munkakörben történő foglalkoztatás esetén - többek között - azért lehet 24 órára beosztani a munkavállalót, mert a munkaidő 1/3-át lényegében pihenéssel töltheti, nem kell effektíven munkát végezni, mint pl. annak aki szalag mellett áll egy üzemben. Ilyen esetben a foglalkoztatónak kell biztosítani a pihenés tárgyi feltételeit, melyek a munkaügyi ellenőrzések gyakorlatában ágyat, tv-t, rádiót, külön helyiséget jelentenek.

Az egy más kérdés, hogy 5 éves munkaügyi ellenőrzési tapasztalattal én azt mondom, hogy az a munkakör, ahol óránként kell járőrözni nem készenléti jellegű munkakör... :("

Előzmény: Laci.D. (13758)
zsanna Creative Commons License 2014.02.09 0 0 13763

Egyenlőre nem kéne még ezzel fenyegetőzni. Ugyanis ahogy írta, csak február 7-én, azaz pénteken járt le a felmondási ideje, tehát ekkor szúnt meg a munkaviszonya. 

És az MT szerint a munkáltatónak ettől számított 5 munkanap áll a rendelkezésére, hogy kiadja a papírokat. (Feltételezve, hogy az illető le is dolgozta a felmondási időt, nem volt a munkavégzés alól felmentve.)

Előzmény: PoliBili3 (13762)
PoliBili3 Creative Commons License 2014.02.09 0 0 13762

Emléítsd meg nekik a munkaügyi bíróságot vagy, hogy jelented a munkaügyi felügyeletnek. Ugyanis kötelesek kiadni a papírokat.

Előzmény: mnéévike (13757)
Laci.D. Creative Commons License 2014.02.09 0 0 13761

A kérdésem ,hogy vajon a munkaidő módosult-e 168 órára vagy maradt a 240 óra? most 24 - 48 váltásban dolgozunk mint közalkalmazottak havi minimálbérért. Köszönöm.

Előzmény: Törölt nick (13760)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.09 0 0 13760

de mi a kérdés?

Előzmény: Laci.D. (13758)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!