Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

poczok1978 Creative Commons License 2012.02.08 0 0 60846

elfogyott a cigi Hannoverben?

Előzmény: Gyulus84 (60845)
Gyulus84 Creative Commons License 2012.02.08 0 0 60845

Sziasztok.Nem jár ki közületek valaki Hannover közelébe?Ha tudna nekem valaki cigit hozni aki erre jár azt megköszönném,természetesen nem ingyen kérem.Bárhova kiugrok érte a pályára.

cicó Creative Commons License 2012.02.08 0 0 60844

Biztos azért nem kaptál választ, mert a Mindenható nem ír ide a többiek meg nem tudták:)

Előzmény: bullapo (60842)
poczok1978 Creative Commons License 2012.02.08 0 0 60843

szerintem erre csak a svajci rendortol kapsz csak valaszt :) speciel en 1x voltam furgonnal, meg 1x kamionnal CH-ban, de akkor is csak kb 5km-t kellett bemenni, igy nekem gozom nincs... 

Előzmény: bullapo (60842)
bullapo Creative Commons License 2012.02.08 0 0 60842

Sziasztok!

 

Remélem nem baj bemásolom újbol a kérdésem mert nem kaptam választ.

 

 

A mult héten voltam svájcba a  19 úton mentem a lerakóhelyre, és másfél métere hó volt az úton vissza kelettem fordulni és 500 km kerülővel tudtam megközelítteni a lerakóhelyet.

Kifelé 200 kevesebbet írtam az autópálya papirra , igy is mentem 520 svájcba papír szerint, amugy 720 volt.  Abbol 130 kilóméter volt a 19 út el vissza ahol szerintem nem voltak rendszámfelismerő kamerák. Ezt most igy utólag olvastam hogy ilyenek is vannak.

Azt gondoltam hogy a belépés + lerakóhely + ahol kilépek annak alapján ellenőrzik a kilómétereket. Szerintetek számíthatok büntetésre? Ha igen mennyire?

Köszi!

95xf Creative Commons License 2012.02.08 0 0 60841

Egy idő után megtanulja az ember, ha akarja. Sokan nem akarják, sokan meg folyamatosan "képzik" magukat mert érdekli Őket. Na ez is egy különbség a gépkocsivezető és a sofőr közt:)

 

A térkép nem csóróság téma, kb 10Eur egy jó (nem turista) országtérkép.

Nekem tudnom kellett, különben megbuktatnak...

Családomról nem is beszélve:P

Előzmény: Törölt nick (60840)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.08 0 0 60840

háát igen aki sokat megy annak fejből megy, szinte bárhova.

 

Én általába megkapom a cimet megterveztettem, átnézem, majd egy papirra leirom a föbb gocpontokat és ennyi. Cim közelébe meg leteszem a kocsit és sétállok, néha az is kell, bár most a hidegbe valahogy nehezebben megy a séta:D

 

Térképem nincs, csoro vagyok

Előzmény: 95xf (60835)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.08 0 0 60839

na ja a PDA volt anno vagy 80 ezer valami Acer, a program meg vagy egy 30-as nagykerbe

 

Előzmény: Roadtrain (60838)
Roadtrain Creative Commons License 2012.02.08 0 0 60838

Én meg Európa Atlasszal,olyan vastag mint a Révai Lexikon össze kötete :o)))

2006-os még megvan nekem mert az gyári :o) nem volt olcsó.

Előzmény: Törölt nick (60837)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.08 0 0 60837

Én 1.2-est haználom, mert bevállt elég régota , valahogy a 2.0-ás nincs kiforva, illetve sok a rosz verzió:D

csak gondoltam jelzem.

Egyelőre nekem gondom ezzel nem volt soha, bár a kereskedőket kicsit seggberugnám, mert most januárba egy értelmes cimet nem tudtak leirni. A postafiok az nem cim:D vagy ömlesztve a betüket én meg hámozam ki a cégnevet és az utcanevet. Itt volt az hogy amire én azt hittem cégnév az volt az utcanév és bolyonghattam a városba össze vissza, sajnos nem találtam ingyen netett ahol is utánanézhettem volna. Mondjuk mikor odaértem akkor leesett hogy mi a pontos üzenet tárgya

 

 

 

Anno én még 2006-os Igoval indultam , igaz akkor még álmomba se gondoltam kamionozni fogok

 

 

Előzmény: Roadtrain (60825)
Roadtrain Creative Commons License 2012.02.08 0 0 60836

Nekem tetszik,sokkal több minden van benne mint "énmegyekbe".Pedig eleinte óckodtam tőle.Meg ugye a nyócas kifutott széria,bár a térképet még megzabálja addig elketyeg.Szóval én váltottam :) sebbességet is :)

Én meg beütöm a célt,megnézem az útvonalat,kiválasztom a nekem megfelelőt,oszt GO :D mouse camion :D

Előzmény: 95xf (60835)
95xf Creative Commons License 2012.02.08 0 0 60835

Gabesz mutatta primóját (+copy paste), de nemtetszik.

Amatőr:)

Nálam ez úgy néz ki

-régen: fix "D+BeNe(Lux)" ahol szinte nem volt kérdés fejből merre, majd városhatárban kúton kérdés-rajz és címkuksolás

-most: ált irszámból tudom merre, ha megvan cím bepötyögöm, tervezés térképen (doxáék elkerül), variálós kedvemben (vagy ha utcát nem tud igo) megnézem laptotyon a 2 progival, esetleg km-t összehasonlítom guglimapszal és rendszeresen a papírtérképen is "kontrollálok"

 

Egyébként se mész messze, csak egyszerűen kikönyökölsz motorra:o)

Előzmény: Roadtrain (60833)
95xf Creative Commons License 2012.02.08 0 0 60834

Országon belül titok merre felé vagy?

Amúgy németben általában a korlátozások tökéletesek (mármint a táblás városiak), igaz a didergős néha belezavarodik. Pl Halleban van terelés és azon első tábla 4m magasság (az jó), majd befordulsz és a felüljáróra kicseszve a 3,8!

 

Kis helyeknél én ledobom a gépet és sétálok 1et, igaz pénteken a kenyérvételt 15Eur-ral díjazták:(

Előzmény: J0C (60831)
Roadtrain Creative Commons License 2012.02.08 0 0 60833

Énmegyek nyóccal is ugyanezt kell csinálni szerintem :o))

Régen mi volt??Ifjú titán korunkba?? :D térkép elővesz,mutató akár matató :) új rárak és végig néz,merre hogyan,miért :) meg minek :)

Előzmény: 95xf (60829)
Roadtrain Creative Commons License 2012.02.08 0 0 60832

Elérhetőséget mi???A régi bútor darab meg le van szarva,mi??Pösti gyerek :o))))))))))

Előzmény: Gerob (60828)
J0C Creative Commons License 2012.02.08 0 0 60831

Így van. Jómagam elég sokat járok óvárosok piactereire 12-es kofferrel. De ha valahová először megyek, inkább besétálok és megnézem, egyáltalán elférek-e. Egyszer volt meglepi.. A navim egyenesen küldött tovább, de kb 150 méret múlva két massziv demszky karó volt az utca közepén.. :) Tolatás, centizés a sarkon, izzadás, anyázás mögöttem.. Azóta inkább a séta előtte.

Előzmény: 95xf (60829)
J0C Creative Commons License 2012.02.08 0 0 60830

Amennyiben van kihelyezett alakulata valahol némethonban is, akkor meggondolom:) De amíg nincs, inkább errefelé keresgélek..

Előzmény: ativera (60758)
95xf Creative Commons License 2012.02.08 0 0 60829

A jó válasz: Igo8:o)

 

A navigáció egy utcaszintű elektronikus papírtérkép, nem helyettesíti a gondolkodást csak segít megtervezni az útvonalat.

Előzmény: Roadtrain (60825)
Gerob Creative Commons License 2012.02.08 0 0 60828

Küldtem elérhetőséget!

Előzmény: ativera (60813)
95xf Creative Commons License 2012.02.08 0 0 60827

Olaszban a táblák csak tájékoztató jellegűek, ha elférsz nincs gond:)

 

Számolgathatsz akármennyit, ha olyan a szerv akkor fizetni fogsz! A gyorshajtásnál mindegy, hogy 5 másodperc vagy 5 perc és erre van 180as bizonyítékom!

 

Ez a szöges dolog új, ezután a kerék alá is nézhetünk:(

 

Ne dudálj az olaszt nem fogod meghatni. Menj be ésszerűen lassan a kanyarba, hidd el megáll és tolat ha nem fér el.

 

2 heti láz az már nem "játék", dokinak igaza van kicsit pihenj és nézesd meg magad. Jobbulást:P

Előzmény: Törölt nick (60818)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.08 0 0 60826

Szia!A waberers-es felvételi után érdeklödnék.Hogy ment?Mit kértek,mit kellett csinálni,stb.?Ha leirnád megköszönném !

Előzmény: ativera (60809)
Roadtrain Creative Commons License 2012.02.08 0 0 60825

Az én véleményem :

A GPS nem arra való,hogy vakon megbízz benne.Ezt már jó pár újság cikk bebizonyította,hogy eltévedt,kamiont bevit a belvárosba, meg hasonló nyalánkságok.Amennyiben GPS-t használok megtervezem az utat nagyából.A Primo 2.0-ban vannak alternatív útvonalak amiket cím beadás után meg lehet tekinteni talán 4-5 alternatív útvonalat fel ajánl,de volt már példa mikor mind ugyanaz volt :o)

A 1,2 nem ismerem nem használtam.Esetleg ha egyik sem felel meg akkor köztes pontot beillesztek.Amennyiben megfelelő az útvonal,esetleg végig ellenőriztem,hogy jó felé visz akkor el indítom.Szerintem így eléggé kevés probléma merülhet fel.Max ha útlezárás,felújítás folyik az adott szakaszon.

A másik dolog ha két hete lázas vvagy az nem vicces hiszen a szervezeted jelzi,hogy gind van esetleg valami gyulladás féle van bent.Érdemes kivizsgáltatni pláne ha már a doki is javasolja.Nem játék ez szerintem a másik pedig egészséged egy van és életed is.

Előzmény: Törölt nick (60818)
dögös jani Creative Commons License 2012.02.08 0 0 60824

Csákó!Nem akarok bele ugatni de annyival kiegészíteném ,hogy tev.lap csak abban az esetben kötelező ha a korong kivétel helye a telephelyen történik egyéb esetben igazolhatod a 24 órát meghaladó pihenőt korongon is.

Előzmény: moklys (60823)
moklys Creative Commons License 2012.02.07 0 0 60823

Én is így gondolom )

------------------------

"de ha a pihenőidő meghaladja a 24h-t akkor tev igazolóval( szabis papír) kell igazolnod, hogy mi a tényállás".


Negyedik bekezdés vége érdekes.

 

http://www.mkfe.hu/dokumentumok/pdf/tevekenysegig_nkh_mkfe-nek_2010_majus_25_2010_06_02.pdf

 

Előzmény: husky610 (60821)
moklys Creative Commons License 2012.02.07 0 0 60822

Én ugy vagyok ezzel ha tudok és akarok akkor segítek ha kérnek. Ha nem tudok vagy nem akarok akkor nem. DE sosem gunyolódok, cinikuskodok, nem nevetem ki és nem verem a mellem, hogy én milyen rutinus vagyok vagy valamiben jobb vagyok. Szerintem az életben nagyon fontos az alázatosság. 

Lényeg! 

Ha nem tudsz vagy nem akarsz segíteni azzal semmi gond sincs. De kérlek tisztelj meg azzal, hogy nem szolsz és nem teszel megjegyzéseket forumbeírásaimmal kapcsolatban. 

 

Előzmény: 95xf (60816)
husky610 Creative Commons License 2012.02.07 0 0 60821

Az a nagy baj, hogy még  a hatóság emberei se tudják, hogy mi a jó és mi nem... így nehéz jót mondani, és cselekedni. Ha nem az autóban töltöd a pihenőidőt akkor ki kell venni a korongot/kártyát. Korongnál ahogy Kene is írta a hátuljára rajzolsz illetve üres korongot húzol ha 24h-t állsz. Kártyánál tudsz csinálni kiegészítést mikor vissza teszed a kártyát, de ha a pihenőidő meghaladja a 24h-t akkor tev igazolóval( szabis papír) kell igazolnod, hogy mi a tényállás.

 

Most már pesten is ráálltak a kártya kiolvasásra. Pont szombat hajnalban szedtek ki és csak a kártyát kérték, meg a szabis papírokat. Illetve az írásbeli figyelmeztetést meg a nyomtatást mert volt 12 perc túlvezetésem az egyik nap:S

Előzmény: moklys (60819)
bullapo Creative Commons License 2012.02.07 0 0 60820

Sziasztok!

 

A mult héten voltam svájcba a  19 úton mentem a lerakóhelyre, és másfél métere hó volt az úton vissza kelettem fordulni és 500 km kerülővel tudtam megközelítteni a lerakóhelyet.

Kifelé 200 kevesebbet írtam az autópálya papirra , igy is mentem 520 svájcba papír szerint, amugy 720 volt.  Abbol 130 kilóméter volt a 19 út el vissza ahol szerintem nem voltak rendszámfelismerő kamerák. Ezt most igy utólag olvastam hogy ilyenek is vannak.

Azt gondoltam hogy a belépés + lerakóhely + ahol kilépek annak alapján ellenőrzik a kilómétereket. Szerintetek számíthatok büntetésre? Ha igen mennyire?

Köszi!

moklys Creative Commons License 2012.02.07 0 0 60819

Köszi a kioktatást :)

Akkor tudod mi 95xf akkor hazudtam hogy nagyzóljak előtted...  valójában csak lovas szekeret hajtottam arra meg nem kell korong sem digikártya sem tev. igazoló lap. :D :D :D

 

Amikor nemzetközibe mentem akkor ÁLLANDÓAN bent volt a digi kártyám. És amikor hazajöttem és kivettem akkor attól a pertől a betételig kértemtev.ig.lapot ennyi. A tacho folyamatosan rögzített és amikor nem akkor arra volt papírom enyyyyyyi. Itt meg picit más. És nem is mindenki egyformát mond.

Előzmény: 95xf (60816)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.07 0 0 60818

én a primo 1.2-est használom. Fenn van a 2.0-ás is, de valahogy nem bizom benne. Föleg azután hogy elvitt városnézésre:DD ahelyett hogy a cimre vitt volna, meleg helyzett volt, mivel csak ugy tudtam kijönni onnan hogy figyelmen kivül hagytam a táblákat, mondjuk nem lőttek le az olasz rendőrők

. Tudom még nem álliottam be rendesen, ezért is maradam a 1,2-nél azt már joideje használom.

 

Érdekes menet volt, mert 4 kézbe mentem a srácot akivel voltam nagyon nem érdekelte a 3,5 vagy 7,5-es tábla, mondjuk a sebbeségtábla se:D

1x volt gyorshajtásom, elszámoltam az 1 percet, remélem ezért még nem végeznek ki az ut szélén:D

 

Most meg betegen itthon fekszem, vagyis feküdnék, de minden bajom van, mondom a dokinak ne szorakozunk adjon valami lötyöt, mert már unom magam itthon, erre meg el akar küldeni kivizsgálásokra, ilyen vérvétel meg hasonlo hülyeség.

Mondtam neki nem haldoklom, hanem lázas vagyok. Nem tudom én dokit láttok teljesen kivagyok.

 

 

érdekes volt az utam, elöször álltam rá a vonatra ilyen szerelvénnyel, mondom a srácnak esetleg nem akarod te?? nehogymár összetörjem a kocsiját. Mondja nem, álljak rá nyugodtan, majd figyeljem az előttem lévő kocsit hogy huzza ki és utánozzam.

Jol hangzott, csak az volt a baj én voltam az első:D igy rögtönöztem

Csak picit kellett tolatnom, pedig nem is huztam át annyira mint javasolta. Mindegy , hazafele már laza volt

 

Csokoltattom a lengyelt is aki a parkoloba mellénk át, mit mellénk, nem lehetett kinyitni az ajtot, mondjuk akkor nem tünt fel, de később kiderült hogy lopni akarta a gázolajat, de mivel nem jött neki össze ezért a gumi alá szögeket tett, mindjárt 2-öt a pot középső kereke bánta ezt

 

Az olasz meg egy idiota volt mit össze nem tudott kiabálni?? Mondjuk nem tudom mit ordibált secc perc alatt ráálltam ahova kellett, igaz a könnyebik utat választottam, de neki nem tetszettt és sofőrt akart cserélni. Az meg egy dolog hogy beálltam ahova kellett, utána meg eltünt szünetre 1 orára. Idegbajos volt a lelkem végig üvöltözött, no de minek?? Majd ők lekötözik az árut, háát imbolygott az egész cucc, nem vagyok profi, de ennél még én is jobban leköttöm a tüzhelyüket

 

3x mentem mount blancon 1x frejus, a végén már untam a magaslati levegőt

 

érdekes volt mondjuk ez a kanyar is. Természetesen az olaszon a bundáson mentünk párszor, háát voltam olyan helyen ahol már tériszonyom volt, nem baj szokni kell ezt is, de csak ugy tudtam befordulni hogy előtte nyomtam a dudát hogy hékás jövök egy dömperrel. Sööt olyan utra is kellett menni ahol macskakő volt. Olyan érzésem volt hogy ez sétálóutca, legalábbis nálunk igy néz ki. A társam erösködött hogy tényleg ez az ut.

 

nem baj hétfőre rendbejövök és már mehetnékem is van, ha csak le nem betegit jobban a doki, ma felcseszett hogy talán el kellene mennem még tüdöszürőre is, mondtam ennyi most már elég, én hamar rendbejönni akarok, nem pedig szenvedni hetekig

 

Nem anyámaszony katonája vagyok hanem egyszerüen nem tudok kijönni a lázból vagy 2 hete ezzel küzdők, de kinn hösiesen tartottam magamat:DDD

 

 

nemÍROKmár Creative Commons License 2012.02.07 0 0 60817

60798 ;)

Előzmény: 95xf (60816)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!