Keresés

Részletes keresés

amator1 Creative Commons License 2005.02.09 0 0 157

Ezt a tetős dolgot a hajadra is kenheted.

 

A tető 265 m2 és négyzetméterenként kell 15 db, vagyis 3.975 db. A vápa meg az él készítése eszi a cserepet. Utána nem győzöd majd takarítani a sok cserép maradványt. Ugyan ez a helyzet a féltéglával is. 2 féltégla ára > mit egy egész tégla ára. Csak mutass nekem valakit aki 1 téglából 2 felet csinál. (Van olyan csak nem tudod megfizetni.)

 

 

Ja és ha a részletes kiírást készítő tévedett? Akkor megvered? Az egész csak arra jó, hogy összetudd hasonlítani az árakat, utána pedig megegyezel, hogy a fizetés a tényleges m2 alapján fog történni. (Lehet csökkenés és növekedés is).

Amator

Előzmény: Törölt nick (156)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.09 0 0 156

persze hogy többet számol, nyilván csalni akar az anyagokkal.

 

én biztos úgy fogom kérni az ajánlatot, hogy megmutatom a szakinak a tervet, meg a részletes számolást, amiben benne van, hogy a tetőfelület 260 m2. Ezek után a szakika gondolja át az egészet, aztán mondjon 1 db árat, és kész. Ha neki van kedve számolni, akkor számoljon, de a végeredmény 260 m2- legyen, ne 265 és ne 290 m2 kell, Mert ha igen, akkor vagy szevasz, vagy számolja ki újra!

 

Egyik ismerősöm mesélte, hogy amikor építette a lakását, akkor járólapot tetetett fel a konyhába, fürdőszobába, wc-be egy 68 m2-es lakásba. A szaki kiment, aztán mondta telefonba a gyereknek, hogy 48 m2 kell. A srác mondta, hogy kizárt dolog, erre a szaki mondta, hogy márpedig annyi, 2 x is átszámolta. A srác nem vitatkozott, annyit mondott csak, hogy jó, de ő csak utólag fizet. Pár nappal később a szaki megvett 600 kg járólapot, és felcipelte azokat a lakásba. Lift nem volt a házban, 3. emeletre kellett vinni.

 

Egy-két nap múlva arra jár a gyerek, aztán meglát a falon egy számolást.

 

 

1,2 x 2,4 +

 

3,2 x 2,6 +

 

1,8 x 4,2 =

 

 

1,2 + 3,2 + 1,8 = 6,2

 

2,4 + 2,6 + 4,2 = 9,2

 

 

6,2 * 9, 2 = .....

 

 

a gyerek megszakadt a röhögéstől.

Előzmény: MZ/Y (150)
amator1 Creative Commons License 2005.02.09 0 0 155
Nézd meg a szomszéd topikban a részletes áraimat.
Előzmény: Bogie (153)
amator1 Creative Commons License 2005.02.09 0 0 154

Nem akarok ünneprontó lenni.

 

Nekem a villany ajánlatban 2,5 km vezeték szerepel. (Laciwill-el kiveséztük).

Mi előtt döntenél:

egy 200 nm-es házban (négyzet alakú)  cca 3*60 m vezetékkel bekötheted az összes konnektort (10+20+10+20) és egy körön van minden. Nagy eséllyel lecsapja a biztosítékot. Minél több köröd van (24-36) annál több vezeték kell.

Ezt sohasem tudjátok összehasonlítani.

 

Amator

Előzmény: Bogie (151)
Bogie Creative Commons License 2005.02.09 0 0 153

A szerelvény része inkább olcsónak tűnik, bár látnom kellene, hogy miből mennyit és milyet számolt. De nem úgy tűnik, hogy fényerőszabályozókkal, időzítő kapcsolókkal vagy mozgásérzékelős kapcsolókkal lenne megspékelve.

 

Előzmény: MZ/Y (152)
MZ/Y Creative Commons License 2005.02.09 0 0 152
Emlegetett számítógépet, de fogalmam sincs, hogy került oda. (Nem a hálózatot.)
Egyébként br. 875 e ft az ajánlat, ebből durván 80 e a szerelvények.
Mondta, majd még átbeszéljük, de egyrészt annyira drága, hogy hozzá sem kezdek alkudni, másrészt meg amúgy se szimpatikus ez a piaci kofa módszer. Mondja meg, neki mennyiért éri meg, én meg majd eldöntöm, annyiért jó-e.
Előzmény: Bogie (151)
Bogie Creative Commons License 2005.02.09 0 0 151

Remélem a központi számítógépet is belevették a villanyász ajánlatba, mert ugye intelligens házban gondolkodsz?

Mire írta ki Siemens, Legrand, ABB vagy vegyes kereskedelem?

Előzmény: MZ/Y (150)
MZ/Y Creative Commons License 2005.02.09 0 0 150
Nem azért kell a tervezővel csináltatni a tételeket, mert a mester nem ért hozzá, hanem mert, ahogy Amatőr írta, mindenki máshogy képzeli el a formátumát.
Te megcsináltatod a tervezővel a ktg-vetést (egy táblázatot gyakorlatilag), a mesterek meg beírják, mire mit gondolnak.

Nem kiviteli terv. Abban aprólékosan benne van, hogy mit-mikor-hogyan, itt meg a tervező kiszámolja, hogy 250 m2 főfal, 130 m2 válaszfal, 260 m2 tetőfelület és ezzel számolhat mindin kivitező. Nálam pl. tetőre az első ajánlkozó (a legrészletesebb, legtutibb) 350 (!) m2-t számolt, a középső (félig részletes) 290 m2-t, a harmadik meg nem írt m2-t, csak egyszerűen olcsóbb.

Most ért ide a villanyász ajánlat. Részletes, tuti, csak éppen 2 km vezetéket számolt föl. Mingyá meg is kérdem a szomszéd topikban, nem kevés-e véletlenül. :o)
Előzmény: Törölt nick (147)
amator1 Creative Commons License 2005.02.09 0 0 149

Hm. Érdekes felvetés.

 

Ez nem kivitelezési terv. Adva van a jogerős építési engedély és a hozzá tartozó tervrajz. Ebből kiszámolják, hogy m2 falazás van 38N+F-ből ennek mi az anyag és munkadíj vonzata (ettől függetlenül kérheted csak munkadíjra is), ? m2 válaszfal, ? db 1,5-es áthidaló , stb. Ettől függetlenül kezdhetik a fallal és utána jön az alapozás, de legelőször a tetőt készítik el, hogy ne ázzanak :-))))))):

 

A kiviteli terv az más:

- merre nyílnak az ablakok, és ajtók

- hol vannak a villanykapcsolók, szerelvények

Szvsz egy ajánlatot nem befolyásol, hogy a két ablak milyen távolságra van egymástól,de egy érdekesség:

 Pincét építesz:

a, változat:

 

- zsalukő (anyag ktg)
- zsalukőbe beton
- szálvas a merevítéshez
- munkadíj

b)
ugyanaz mint a) csak betonpincefalazóból vas nélkül, speicális ragasztóval

c)

Porotherm pincetégla

 

Számolj utána a munkadíj és anyagktg után elgondolkozol..

 

Amator

Előzmény: Törölt nick (147)
sylvanus67 Creative Commons License 2005.02.09 0 0 148
Kösz! Megtaláltam a segítségeddel.

A keresőben beütöttem az "anyagkiíró" szót és nulla a találat.

Na mindegy!

Lényeg, hogy megvan. Kösz még egyszer.
Előzmény: amator1 (144)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.09 0 0 147

ez nem egy kivitelezési terv lenne?

 

Mert ebbe szerintem részeletesen le lennének bontva a munkafázisok, aztán ezekre lehet az árajánlatokat kérni. Ha az mesterember erre nem képes, akkor nem az fogja építeni a házamat. Kész.

Előzmény: amator1 (145)
MZ/Y Creative Commons License 2005.02.09 0 0 146
Az egyoldalas ajánlat sem feltétlenül elvetendő, feltéve, hogy a végleges tervet adod a kivitelező kezébe.
Nekem most jött egy olyan, amiben van egy
Főfalak falazás, terasznál tűzfal falazás, pillér, áthidalók, boltívek készítése, ereszalj falazás: 480 e ft tétel.
Egy másikban ez 4 tétel (szerkezeti fal, áthidaló, boltív, pillér készítés), a harmadikban meg sok (külön tétel például az áthidalók zsaluzása, vasalása, betonozása).
Nekem megfelel az "egyoldalas", mert túl vagyunk a falak ide-oda tologatásán.

Bár nem ide tartozik, de mi az az ereszalj falazás?
Előzmény: amator1 (137)
amator1 Creative Commons License 2005.02.09 0 0 145

Ki készít részletes költségvetést?

 

- tervező
- másik tervező

- kivitelező (akkor viszont nehéz lesz összehasonlítani, ezért célszerű árazatlant adni)

A VIKING is ilyen (ha jól emlékszem)

 

Amator

Előzmény: amator1 (144)
amator1 Creative Commons License 2005.02.09 0 0 144

Műszaki oldalak, letöltések, segédprogramok (használd a keresőt!)

Más.

A tercet/King-et nem érdemes bérelni. Egyrészt nem értetek a munkafázisokhoz (pl. hogyan számolod ki a szükséges vasszerkezet mennyiségét, stb.) Másrészt ez nem több mint egy Excel tábla a hozzá tartozó egységárakkal. A költségvetés készítése nem abból áll, hogy mennyiség * ár, hanem tudni kell, hogy miből kell mennyit venni.

Nekem az árazatlan és árazott költségvetés bruttó 30.000 Ft-ba került.

Más.

Az általam megadott programok ingyenesek.

 

Amator

 

 

Előzmény: sylvanus67 (143)
sylvanus67 Creative Commons License 2005.02.09 0 0 143
Megadnád a pontos helyét a Wienerberger honlapon. Kicsit béna vagyok és most nem találom.
Előzmény: amator1 (136)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.09 0 0 142

szerintem beszélek majd a tervezővel, ha eljön majd a házépítés ideje.

 

Megnéztem a honlapjukat, a King havi bérleti díja 50e Ft. Első ránézésre én is azt mondanám, hogy nem éri megvenni, de ha az ember maga szeretné levezényelni az építkezést, akkor nyilván szükséges mondjuk a M* Projekt-el projekttervet készíteni, ott ismerni kell az egyes munkafázisokat, azok idejét stb stb.

 

Persze ha korrekt kivitelezőt bíz meg az ember, akkor az nyilván áttekinthető költségvetést fog produkálni.

Előzmény: sylvanus67 (141)
sylvanus67 Creative Commons License 2005.02.09 0 0 141
Ezek a programok /a jobbak/ sajnos hardverkulcsosak. Nem tudom megéri-e megvenni.

Egy jó tervezőnek van ilyen, vagy ennyi pénzért papíron megcsinálja az árazatlan költségvetési kiírást.
Előzmény: Törölt nick (139)
sylvanus67 Creative Commons License 2005.02.09 0 0 140

Nos valóban a King a Terc kft költségvetéskészítő  programja. /A cégnél nekem is meg van./

 

 

És sajnos abban is igazad van, hogy van bennem egy kis félsz, hogy a 2. és a 3. ajánlat /egyoldalas ajánlatok/ ne tartalmaznak mindent. De rákérdeztem mindenre a kivitelezőktől és esküdöztek, hogy igen.

 

Ezt viszont csak úgy tudom kivédeni, hogy a szerződésbe bele veszem hogy a terv szerinti minőségben kérem és attól nem engedek összegben eltérni.

 

 

Előzmény: amator1 (137)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.09 0 0 139

hol lehet ezekhez a programokhoz hozzájutni (megvásárolni)? Nem tudom ki hogy van vele, de ha teszem azt, hogy 200e Ft egy ilyen program, amely segít levezényelni az építkezést, akkor aká 1 munkánál is visszajön már a program ára.

 

De konkrétan kik foglalkoznak igy ház beárazásával?

 

Illetve ha valaki tud még az interneten fellelhető programokról, akkor kérem írja ide. köszi előre is.

Előzmény: amator1 (137)
Bogie Creative Commons License 2005.02.09 0 0 138

Tök jó, márcsak egy tervet kell gyártanom mert, hogy az még nincs:) De minenképpen megnézem ezeket az oldalakat is. Majd rajzolok valami elképzelésfélét, kezdetnek az is nagyon megfelel, csak azért, hogy a dimenziókat érzékeljem.

 

 

Előzmény: amator1 (136)
amator1 Creative Commons License 2005.02.09 0 0 137

Tételes anyagkiíró és költségvetés készítő program (ilyen a Terc is). Ha ajánlatot kérsz akkor a kész tervek birtokában kérj meg valakit (tervező, stb) aki a tervek birtokában be tudja árazni a házat.

Utána kérj egy árazatlan költségvetést is (árak nélkül, de a mennyiségek szerepelnek benne) és ezt add oda a kivitelezőknek. Utána már soronként/tételenként össze tudod hasonlítani az árakat (és később ha változik valami -csökken/nő akkor ott az egységár, hogy mi mennyivel változik).

Az egyoldalas ajánlatokat felejtds el. (Később jön, hogy ez nem volt benne, ezt nem úgy értettem, stb.)

 

Amator

Előzmény: Törölt nick (132)
amator1 Creative Commons License 2005.02.09 0 0 136

Ha esetleg téglából építenél:

 

A Wienerberger honlapján van egy anyagkiíró program. Neked csak a falak hosszát kell megadnod meg a nyílások méretét benne (ajtó, ablak). Ezt eljátszhatod külön falanként is (tehát nem kell hozzá nagy szaktudás). Utána kiszámolja neked a tégla darabszámot, az athidalókat, a gerendákat, a kefniket és ezt ki is nyomtatja. Ezt utána beárazod (a rendszerben régi árak vannak) és ezzel kész is.

Ugyanezt eljátszhatod a Schiedellel (kémény), a tetővel (tondach) a fűtétéssel (Dunaferr radiátor méretező program -DÉG honlapja, vagy Danfoss padlófűtés méretező - Danfoss honlapja, stb.)

És még nem beszéltem a különböző tervezői CD-kről tele képpekkel és adatbázisokkal.

Egyre vigyázz!!!

Sose db árat nézz, hanem négyzetméterben gondolkodj!!

 



És még két dolog:


- ne a környékeden lakó kereskedők árait hasonlítsd össze (mivel ők is figyelik egymás árait), hanem néz szét a neten. Oda méssz egy árral, hogy te ennyiért tudod megszerezni ők mit mondanak. Ehhez képest a kínai piac egy szabott áras valami lesz.
- ha valamit ingyen szállítanak az országban (pl cserép bizonyos fajtái) akkor te azt az ország tulsó végén is megrendelheted..

 

Amator1

Előzmény: Bogie (135)
Bogie Creative Commons License 2005.02.08 0 0 135

Így már kezd világosodni:)

 

Jó, ha sikerült valami jobbról indulni, mert a tapasztaltak elmondásából azt lehet kivenni, hogy a végén úgyis több lesz, mint amit az elején számoltál.

 

Milyen jó, hogy te már bele tudsz fogni! Bár, azt hiszem, hogy nekünk szükségünk van egy kis adatgyűjtő időszakra (mellesleg talán a pénzünk is gyűlik addig, igaz az árak sem stagnálnak sajnos).

 

Az építkezés minden részletére vevők vagyunk, úgy értem kíváncsiak:)) Számítások, fényképek, minden jöhet!!!

Előzmény: sylvanus67 (131)
Bogie Creative Commons License 2005.02.08 0 0 134

Vannak mindenféle tervező szoftverek, amik egyben ki tudják számolni az egyes munkák komplett anyagigényét valamint munkaigényét. Adatbázis van hozzájuk, így aztán a kellően karbantartott adatbázissal elég gyorsan lehet, szépen átlátható, megbízható tételes költségtervet készíteni. Gyanúm az, hogy ez a King 5.1 is egy ilyen alkalmazás lehet.

 

 

Előzmény: Törölt nick (132)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.08 0 0 133

nem kell hogy értsd.

 

elég az, hogy amikor a kisiskolások körében felmérést végeztek, hogy ki mi szeretne lenni, akkor a menő fogalkozások.

 

sztárügyvéd, építési vállalkozó, plasztikai sebész, bankár, munkanélküli.

 

szóval hogy a számolások nem túl konzisztensek, nem nagyon zavarja szerintem az építési vállalkozót.

Előzmény: Bogie (130)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.08 0 0 132
mi az a king 5.1?
Előzmény: sylvanus67 (129)
sylvanus67 Creative Commons License 2005.02.08 0 0 131
Úgy látszik nem voltam világos.


"Ezen utóbbi munkadíjhoz az első ajánlat tételsorait aktualizáltam /kigyűjtöttem az internetről a főbb anyagárakat/. Így kompletten kulcsrakészen kb. 22 MFt jött ki. "

Amint azt írtam az első ajánlat 16,5 MFt-os anyagdíjában nagyon sok a tartalék /legalább 2 Ft/. A kifogásolt anyagárakhoz találtam olcsóbbakat az interneten. Így jött ki. Ja meg víz, gáz, világítás, fűtésszerelés munkadíjával nem számoltam, mert családtag lesz a kivitelező. Az is kb. 1-1,5 MFt.



Persze lehet hogy így is tévedek. Aztán meg aki számol a kétszer számol a közmondás szerint. Majd egy év múlva megmondom, hogy kijöttem-e a 22 MFt-ból vagy kellett az első vállalkozó ajánlatába adott 26-28 Ft-os összeg.


Most mennem kell. A többit holnap megbeszélhetjük.
Előzmény: Bogie (130)
Bogie Creative Commons License 2005.02.08 0 0 130

Nem kötekedni akarok, de valami nekem nem stimmel.

 

5249e. a munka+16,5 millió az anyag "de nincs benne a víz, gáz, világítás, fűtésszerelés, külső vakolás"

 

A gépészet és villanyászat egyenként több millió...

 

Ebből, hogy lesz 22 millió kulcsra készen???

Előzmény: sylvanus67 (129)
sylvanus67 Creative Commons License 2005.02.08 0 0 129

Na!

 

Elkészüktek az én költségvetéseim, amelyek a következők:

A ház NyMo-i, 120 m2+20m2 garázs +50 m2 pince. Semmi luxus, nagyon szerény kivitel, talán csak a hosszú L-alak dobja meg a költséget. A pince az L-alak egyik szárában van.

 

Az ajánlatok:

 

1. A munkadíj 9.925 eFt, az anyagot kb. 16,5 MFt-ra számolta a KING 5.1 -es szoftverrel, itt van "valamennyi" tartalék (szerintem kb. 2-3 MFt). Az ajánlat komplett, de nincs benne a víz, gáz, világítás, fűtésszerelés, külső vakolás.

Ez tételes ajánlat a "legutolsó szögig".

 

 

2. Az anyag és munkadíj összesen 18 MFt egyösszegben szerkezetkész állapotig, de nincs benne a víz, gáz, világítás, fűtésszerelés, külső +belső vakolás, nyilászárók, padlóburkolás. Ez már kedvezőbb egy kicsit. Amennyiben én szerzem be az anyagot rászámol valamennyit, mert akkor többet kell szállítania telken belül. Itt is van "valamennyi" tartalék (szerintem kb. 0,5 -1 MFt).

Ez csak egyösszegben van megadva /átalányárban/.

 

 

3. Csak munkadíj 5249 eFt, de nincs benne a víz, gáz, fűtés, világítás szerelés, nyilászárók munkadíja, de benne van a külső +belső vakolás.

 

 

Elég nehéz így összehasonlítani őket, de azt hiszem nagy nehezen sikerült. Ezen utóbbi munkadíjhoz az első ajánlat tételsorait aktualizáltam /kigyűjtöttem az internetről a főbb anyagárakat/. Így kompletten kulcsrakészen kb. 22 MFt jött ki.

 

Na így tessék a m2 árakat kiszámolni. /kb. 115 eFt, de van benne egy "igénytelen" garázs és pince is"./

 

 

Elég húzós.

 

Előzmény: Bogie (126)
Bogie Creative Commons License 2005.02.08 0 0 128
Tulajdonképpen nekem is azért tetszik a kulcsra kész, ha az én terveim szerint van elkészítve, mert akkor egyben le van tudva az egész. De sokan mondják, hogy ha az elejétől benne van az ember, akkor ígyis-úgyis megy rá az idő. Másrészt, ha 32 lesz a 22-ből, csak azért mert valaki más szervezi le, akkor lehet, hogy mégiscsak meggondolandó a dolog (márha a házépítés ideje alatt az ember nem keres többet 10 milliónál).
Előzmény: Axióma (127)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!