Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

dbazsi74 Creative Commons License 2011.08.23 0 0 11688

Köszi! Az első hidat már meg gyógyítottuk ami még hátra van azt mint ahogy a telefonban is említettem  a elkövetkezö hetekben megcsináljuk.

Előzmény: joebatyo (11684)
dbazsi74 Creative Commons License 2011.08.23 0 0 11687

Minden szavad igaz! dagidutrással még a tavasszal pont erről beszéltünk, hogy a papír ér kb. 100-150 ezret ezt levonva a vételárból pedig már áránál volt a masina.

Előzmény: MDW (11681)
MDW Creative Commons License 2011.08.23 0 0 11686

Üdv!Az olaj nem csak a gumigyűrűknél tud szivárogni,hanem a hengerfej leszorító csavaroknál is.Vagy az alátét és a hengerfej között,vagy szépen át szivárog a menetek között.Ezért tették a későbbi motorokon a belső csavarokra az alu sapkát.Régen feséket,vagy hermetiket  öntöttünk az anyák tetejére,hogy ezt megszüntessük.A hűtőfolyadék sem mindig a gumigyűrűknél folyik.Gyakran előfordul,pláne új hengerperselyek beszerelése után,hogy a blokk és a hengerpersely között folyik.Régen azbeszt zsinórt tettünk közé ma már sok jó tömítőanyagot lehet kapni.

Előzmény: jozsitraktor (11683)
hotib Creative Commons License 2011.08.23 0 0 11685

Megkeresed az alvázszámot.

20091/097            1955ös

Előzmény: gerbomessias (11679)
joebatyo Creative Commons License 2011.08.23 0 0 11684

És a motor- váltó- hajtáslánc milyen?

Mert amiket írtál, orvosolható, persze nem olcsón.

De kis szerencsével/ügyeskedéssel akár olcsón is.

Már emlékszem a sztoridra, a tz4k történetre.

(Lehet, hogy orrburkolat-motorháztetö ügyben tudok segíteni.)

 

 

Előzmény: dbazsi74 (11678)
jozsitraktor Creative Commons License 2011.08.23 0 0 11683

Szia szép napot neked és minden dutrásnak. Olyan kéréssel fordulok hozzád (hozzátok) Mi lehet a baj már nem értem? Eddig a vizzel harcoltam a hengerfej alól a motorba az most sikerült megfékezni. De most meg az olaj jön a hengerfej alól! Jó nem ömlik de szépen szivárog. De ha áll a motor akkor is jön de honnan tanácstalan vagyok.........

Előzmény: joebatyo (11677)
MDW Creative Commons License 2011.08.23 0 0 11682

Üdv! A GAZ-66,os híddal az lenne a baj,hogy túl széles.Azok az autók elég nagy nyomtávval készültek.

Előzmény: endrebá (11611)
MDW Creative Commons License 2011.08.23 0 0 11681

Üdv!Nemtudom,hogy mikor vetted a gépet,de mikor én vettem a D-4kb,traktoromat 200000-ft volt az ára.Ebben kaptam egy üzemképes gépet,és egy bontott gépet.Papírok nélkül.nem sokkal utána kínáltak háromszög rendszámot papírokkal 120000-ft,ért.Mondjuk akkor nagy hibát követtem el,hogy nem érdekelt az a rendszám,mert egyszerűen képtelen voltam levizsgáztatni,pedig mindent végig jártam amit lehetett.Volt olyan hely ahonnan majdhogy nem kidobtak:Mit képzelek én ilyen rozsdás ócskavasat akarok vizsgáztatni,mikor már rég a kohóban volna a helye!!!?????Pedig nem is látták a gépet!!!Mára azért sokat javult a helyzet.Ezt csak azért írtam le mert lehet,hogy az a két renszám elég sokat ér ami a gépeden van??!!

Előzmény: dbazsi74 (11678)
gerbomessias Creative Commons License 2011.08.23 0 0 11680
gerbomessias Creative Commons License 2011.08.23 0 0 11679

Sziasztok !

 

Hogy tudnám megállapítani a Dutra UE-28-omról, hogy melyik évben gyártották ?

dbazsi74 Creative Commons License 2011.08.23 0 0 11678

Tulajdon képpen a két rendszám között minden! :-) Sorolom: Gányolt hidraulika, szar elsőhíd, Mtz orrburkolat, Mtz hűtő, Rossz első gumik. Előnye: érvényes műszaki, eredeti kerék súlyok. Na most majd jól megkapom mindenkitől azt, hogy miért vettem meg! Az indok csak annyi, hogy már régóta szerettem volna egy Dutrát ( ezt hori67 is meg tudja erősíteni). Szégyen gyalázat de egy műszaki és papírok nélküli TZ4K-14B-ért kaptam annyit amenyiből megvettem a 28-ast.

Előzmény: joebatyo (11677)
joebatyo Creative Commons License 2011.08.23 0 0 11677

Az a hiba a tiéd megvásárlásával kapcsolatban mi is volna?

Előzmény: dbazsi74 (11676)
dbazsi74 Creative Commons License 2011.08.23 0 0 11676

Tudod Dutrákkal kapcsolatban 2 nagy hibát követtem el életemben: 1. Mikor az enyémet megvettem. 2.  Amikor ezt az exportot meg sem kérdeztem, hoy eladó-e. Mentségemre legyen mondva, hogy akkor még nem voltam jelen itt a fórumon és nem tudtam, hogy mi a dörgés. Privátban meg keresett egy ízig vérig Dutrás úri ember ezzel az exp. 28-assal kapcsolatban és hidd el, hogy nagyon sajnálom , azt, hogy nem tudtam neki segíteni. Nagy valószínűséggel ugyan arról az emberről beszélünk de ezt majd személyessen megbeszéljük.

Előzmény: joebatyo (11673)
dbazsi74 Creative Commons License 2011.08.23 0 0 11675

Ugye ezzel most nem azt akarod mondani, hogy lecseréled a Dutrákat? Vagy esetleg a fiad hozott haza egy Dér Jánost és megtetszett?:-) Egyébként tényleg tervezem még egy 28-as vásárlását.

 

Előzmény: dagidutrás (11671)
joebatyo Creative Commons License 2011.08.23 0 0 11674

OFF.

Nem Dutra, de minden Dutrást és nem dutrást érint.

http://www.magyarhirlap.hu/velemeny/marx_es_az_o_igaza.html

Gondoltam, lesz itt is olyan, akit érdekel

 

Üdv.

joebatyo Creative Commons License 2011.08.23 0 0 11673

Talán most megtanultad, hogy bárhol, bármikor látsz egy Dutrát, ott és akkor érdeklödni kell felöle.

Persze az esetek 90 %-ában (ha nem több) az az elsö mondat hogy: "Nem eladó"

Ám lehet szerencséje az embernek, és ha nem is magának, de olyannak, akit ismer,

és az régóta keres ilyesmit, annak nagy segítség lehet.

Nekem ez egyszer mér sikerült, igaz, nem teljesen így, de segítettem valakinek gépet felhajtani.

Ott pedíg biztos helyen, felújításra vár, és nem külföldön.

A legtöbben ismeritek is.

 

Üdv.

 

Előzmény: dbazsi74 (11669)
csokas_rich Creative Commons License 2011.08.23 0 0 11672

Nem tudom honnan vetted de nem írtam sehol ingyen alkatrészekről arról írtam hogy ahogyan te is írtad neked van hát cserélünk vagy kitalálunk egy baráti árat. De amiről te írtál az már nem baráti ár hanem arról írtál hogy ki kell találni minden alaktrészre egy forgalmi árat. Ebből indult az ami engem megindított és egyéb következtetésekre sarkalt.

 

Nem kufároztalak le csupán azt írtam hogy ha ez irányba megyünk akkor lassan azokhoz fogunk hasonlítani. Akinek nem inge ne vegye magára.

 

Én nem kértem ingyen alkatrész senkitől, bár nem is adtam senkinek. Mellesleg megjegyzem pénzért sem adtam egyetlen darabot sem, sem belföldre, külföldre meg pláne nem.

Előzmény: pléhúsz (11668)
dagidutrás Creative Commons License 2011.08.23 0 0 11671

Tudod az enyém tele van mindenféle extrával,forgatható kormány,nyitható ablak,ez volt a DELUX változat.Még egy nagyon nagy előnye van,ha nem dolgozik nem romlik mint a forint.Gondold meg a vételt.

Előzmény: dbazsi74 (11669)
dagidutrás Creative Commons License 2011.08.23 0 0 11670

Exportáljunk az enyémből,nekem csak jó lenne.

Előzmény: dbazsi74 (11669)
dbazsi74 Creative Commons License 2011.08.23 0 0 11669

Teljes kudarc exp. 28-as ügyben. Tegnap délután elmentem megnézni a kis dutrát de csak a hűlt helyét találtam. Beszéltem egy nénivel mint kiderült az unokája eladta a tavaszszal.  Megkérdeztem, hogy mennyiért erre mondott egy olyan alacsony árat, hogy azt hittem ott helyben megüt a guta.

pléhúsz Creative Commons License 2011.08.23 0 0 11668

Te legény, úgy gondolom, nagyon eltévesztetted a házszámot, meg a súlykot is. Nem probléma, itt a "nagy" vitaindítódban. Legyek én kufár. Dutra alkatrészt még az 53 évem alatt el nem adtam, ami remélem hamarosan változik. Adtam kölcsönbe vízszivattyút, ingyen javító készletet, stb. 95 %-ban igaz ez a pannónia alkatrészekre is, ott sokkal több időt töltöttem, s megtanultam egy s mást. Az ilyen műmájerek, az ingyen alakatrészeikkel, egyszer csak azt veszi észre az ember, hogy hoppá eladta, a tele pumpált alkatrészes gépezetet.

Belák Józsi testvérem, nem vér szerinti. Nem volt országosan motortartó. Neki mindene van, de 3 ezrese is, ami ma is, meg tegnap és holnap is turbóval kíméletlenül dolgozik. Vagyis hasonlatossan hozzám, nem Dutra alkatrész értékesítésben képzeli a jövőt. Azt mondja, most mennyit kérjek tőled érte, te sem akarnád ingyen. Műmájerek ez így van! Kellemetlen helyzetbe hozott volna... Az általam említett használt MTZ ár, nagyon sporttársi, ha még ingyenjózsiknak nem is tetszik. Be kell árazni a dolgokat, mert el fog indulni egy utángyártás, s igény lesz rá.

Na most drága barátom vegyünk górcső alá téged. Az általad említett béke idők óta mennyi, s hány Dutrást láttál el ingyen felesleges alkatrészekkel? Várom azon fórumosok jelentkezését, akiket csokas rich elhalmozott grátisz Dutra cuccokkal. No nem lepukkant hengerfejre gondolok, amelyikkel a garázsajtó volt kitámasztva évekig. A barteres pudert azt hagyjuk, az minden kendőzésre jó, csak semmi konkrétumra.

Röviden szólva, elmehetsz a sunyiba. Méghogy emberek változnak.

Farizeus kufározik itten?

Előzmény: csokas_rich (11655)
gyurikaur Creative Commons License 2011.08.22 0 0 11667

Bocsi!

A helyes telefonszám: 70/453-6742

gyurikaur Creative Commons License 2011.08.22 0 0 11666

Helló!

Érdekelne a turbó!

Mennyit kérsz érte?

Esetleg nem érdekel cserébe 50-s kerék súlyok?

70/43-6742

Előzmény: Dencsi Dutrás (11662)
endrebá Creative Commons License 2011.08.22 0 0 11665

:-))))

 

Számítok is rá... a grúber meg ott toporzékol a kerted végében, ugye?

Előzmény: Dencsi Dutrás (11664)
Dencsi Dutrás Creative Commons License 2011.08.22 0 0 11664

Még nem vagyok teljessen késsz. Szerdán jönnek üvegezni, meg a hidraulika még nem tökéletes de már nagyon közel vagyok a célhoz . Az ajánlatom most is áll ha késsz leszek vele.

Előzmény: endrebá (11663)
endrebá Creative Commons License 2011.08.22 0 0 11663

Szervusz földim... hogyan szuperál a büszkeséged?

Előzmény: Dencsi Dutrás (11662)
Dencsi Dutrás Creative Commons License 2011.08.22 0 0 11662

JÓ ESTÉT DUTRÁSOK. A csepel turbó nálam van .Csak az olajvezetékek hiányoznak a többi része komplett

Előzmény: gajtox (11644)
csokas_rich Creative Commons License 2011.08.22 0 0 11661

Szia,

 

küldtem egy mailt.

 

Ricsi

Előzmény: babszis28 (11660)
babszis28 Creative Commons License 2011.08.22 0 0 11660

Üdv mindenkinek! Van két eladó Dutra tankom. Az egyik U(E)-28-ashoz való a másik D4K-B-hez vagy 1000-reshez(szerintem gyári a színe mégpedig bordó).  Mindkettőben fáradt olaj volt ezért alaposan ki kell mosni főleg a nagyot. Ha valakit érdekel szóljon és teszek fel képet. Köszönöm előre is!!!

endrebá Creative Commons License 2011.08.22 0 0 11659

Jó kérdés rich.... remélem jön több jó válasz is.

 

Még erősen befelé megyünk a kapitaliszt sűrűségbe, még mindíg nincsen mindendeminden pénzre váltva, vagy legalább az értéke eurocentben meghatározva.

Mennél inkább tisztában van valaki azzal hogy nála mekkora értékek vannak, annál inkább érzi is annak az értéknek változását ha a gazdasági helyzet megváltozik. És akkor dehogyis adja akárkinek azt az értéket. egy idő után már a jó ismerősnek se. Aztán ezen az úton elér mindenki odáig is, hogy "a barátság alapja a korrekt elszámolás"... és már csak ezüstpénz.. eurocentekeket lát az emberek helyén.

Szerencsére itt még ettől messze vagyunk, csak mivel ez egy nyílt fórum, ezért az ide (is) olvasgató kufárokhoz alakul kissé a stíl....  A kupectől meg azt hiszem hogy az ITTENI MÚLTJA különbözteti meg az idevalósit.

Amúgy egymás között azért hidd el, nem "olyan" az árképzés - illetve itt nem is hallasz a konkrét árakról, amennyiért mondjuk pléhúsz eladná a Steyer-dutráját.  :-))))

Előzmény: csokas_rich (11655)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!