Keresés

Részletes keresés

Tudorka69 Creative Commons License 2010.12.31 0 0 211

Tessék:

http://www.sg.hu/cikkek/79002/tobb_univerzumra_utal_a_hattersugarzas

 

Az univerzumok közt lévő "teret" minek nevezed,ha még nincs benne anyag és energia?

Tudorka69 Creative Commons License 2010.12.31 0 0 210

Szeretnék még egy apró észrevételt megosztani a jelenlévőkkel.

Nemrég láttam egy tudományos kisfilmet,ahol egy fiatal amerikai csillagász fejtegette különböző elméleteit és a gravitációval kapcsolatban felmerült egy olyan dolog is,hogy valójában nem is létezik.Mert hogy van egy olyan elmélet is,hogy az égitestek a tért benyomják maguk körül (pl a napunk) és a föld emiatt a benyomódott tér miatt kering a nap körül.Ezt azzal szamléltették hogy egy fekete lepedőre tettek egy vasgolyót és köré dobtak egy pénzérmét ami szabályos köröket írt le a golyó körül.

Csak azzal nem számoltak szerintem,hogy ha ez igaz lenne,akkor a föld nem ellipszid pályán keringene a nap körül,hanem szabályos kör pályán.

Ez úgy kikívánkozott még belőlem.

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.31 0 0 209

Ezt már nem tudom megállni.

Mutass már nekem teret anyag/energia és idő nélkül.

Légyszi légyszi.

Előzmény: Tudorka69 (208)
Tudorka69 Creative Commons License 2010.12.31 0 0 208

annihiláció 1 L,ha már ennyire ragaszkodsz a helyesíráshoz.)

de nem értem miért ragaszkodsz ehhez a fogalomhoz,illetve jelenséghez ennyire.

hogy jöhetne létre,ha a 2 különböző anyagú univerzum között van egy gigantikus tér és a két anyag sosem találkozik?

ettől még a vonzzás fennálhat.

csak mert ugye nem taszítja egymást az anti és a rendes anyag hanem pont fordítva.roppant módon vonzzák egymást.

már csak azt kéne tudni,hogy mennyire nagy távolságból képesek erre a húzóerőre...

na és mit is tartasz te szükségtelen többletnek a lentiből?

az antianyagot vagy Istent?)

mivel utóbbit nem is említettem,ezért feltételezem hogy az előbbit.

 

Előzmény: Törölt nick (205)
Tudorka69 Creative Commons License 2010.12.31 0 0 207

.....lletve, ha lenne antianyag tartomány az ugyanúgy összeállhatna csillagokká, galaxisokká mint az anyag, vagyis agyunúgy viselkedne, mint az anyag. Vagyis látható anyag lenne, nem pedig sötét anyag......

 

 

viselkedhetne sötét energiaként egy mienkénél sokkal nagyobb univerzum,mely ebből az anyagból tevődik össze?

Előzmény: Aurora11 (202)
Angelica Archangelica Creative Commons License 2010.12.31 0 0 206

A WIMP-ek tömege kb. 200-300 GeV/c^2 lehet.....

Előzmény: Törölt nick (205)
Aurora11 Creative Commons License 2010.12.30 0 0 204

Dehogynem! :)

Előzmény: Törölt nick (203)
Aurora11 Creative Commons License 2010.12.30 0 0 202

Szia!

 

Ha lenne valahol nagyobb antianyag tartomány, akkor a szomszédos anyagtartománnyal való érintkezési felületről kellene érkeznie intenzív gamma fotonoknak a szétsugárzás miatt. Ilyet nem találtak. Szóval a sötét anyagra nem lehet ez magyarázat. Illetve, ha lenne antianyag tartomány az ugyanúgy összeállhatna csillagokká, galaxisokká mint az anyag, vagyis agyunúgy viselkedne, mint az anyag. Vagyis látható anyag lenne, nem pedig sötét anyag.

Előzmény: Törölt nick (194)
őszszakál Creative Commons License 2010.12.29 0 0 201

Ez meg a logikáról.

A logikáról.

  Az értelmes ember úgy gondolja, hogy a logikai érzéke az, amely a legkevésbé csapható be. Ugyanakkor az érzékelő képességünk és a tudatunk is könnyen manipulálható, becsapható. Ebből kifolyólag soha nem szerezhetünk tökéletesen objektív képet a valóságról. De ha[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Előzmény: Törölt nick (200)
őszszakál Creative Commons License 2010.12.27 0 0 199

Ami az anyagot illeti, itt egy szösszenet róla.

Az anyag dialektikája

    A dialektika eredete az abszolút és relatív fogalompárra vezethető vissza. Az abszolút szinonimái: változatlan, változtathatatlan, minden, egész, teljes. A relatív szinonimái: változó, változtatható, felcserélhető, rész, nem teljes. Az abszolútnak tartalmaznia kell a[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Angelica Archangelica Creative Commons License 2010.12.27 0 0 198

Igen, és a WIMP-ek állítólag SUSY részecskék. Csak az a baj velük, hogy ha WIMP-ek léteznek, akkor meg kell találnunk a többi SUSY részecskét is, de eddig még semmiféle SUSY részecskét nem sikerült kimutatni......

Előzmény: Törölt nick (194)
Angelica Archangelica Creative Commons License 2010.12.27 0 0 197

Hát, sajnos, még a bránelméletek is csak extra TÉR dimenziók lehetőségét vetik fel, szó sincsen bennük semmi olyasmiről, hogy pl. az egyik bránon másképpen telne az idő, mint a másik bránon....

Előzmény: Törölt nick (169)
Tudorka69 Creative Commons License 2010.12.26 0 0 192

én meg úgy érzem hogy pont te vagy a korlátolt.

miért ragaszkodsz az időhöz ennyire?

nélküle nem tudod elképzelni a világot?

és többféle idővel eltudod képzelni?

volt idő a nagy bumm előtt?

lesz idő ha megáll a tágulás?

milyen időt mérsz egy fekete lyukban_?

hol van a valódi idő ,ha elhajítok egy követ egy mozgó vonatról?

a vonaton?ahova a kő esett?vagy a kövön?

 

ma már nem kérdezek többet ígérem.

Előzmény: Törölt nick (191)
Tudorka69 Creative Commons License 2010.12.26 0 0 190

1-a sötét energiáról volt szó,ami széthúzza/tágítja az univerzumot és nem a sötét anyagról.

2-sokkal több a bizonyíték a létezésére,mint a nem létezésére:

        1-maga a tágulás

        2-a bizonyítottan több idősík,illetve többdimenziós tér léte.

3-nincs más magyarázat az univerzum tágulására.

 

 

 

 

 

szerinted ez nem elég?

Előzmény: Törölt nick (188)
Tudorka69 Creative Commons License 2010.12.26 0 0 189

Szóval szerinted a bizonyíték teljes hiánya, kizárja Isten létét?

nincs több kérdésem.

oldjátok meg a rejtélyt,nélkülem.

Előzmény: Törölt nick (188)
Tudorka69 Creative Commons License 2010.12.26 0 0 186

úgy lett volna a helyes,ha azt írom,hogy jelentős része nem a mi univerzumunkban van.

fentebbi álltásaim alapjait lentebb leíták már,hogy ha itt lenne,akkor

1-látnánk

2-rádiósugárzás

3 -annihillálna

4 -integetne hogy itt vagyok

 

 

de semmi.

az egyetlen tény,hogy valami tágítja az univerzumot.a galaxisok távolodnak egymástól,a hold távolodik a földtől stb stb...tehát

valami erősebb mint a gravitáció.

ez pedig semmi más nem lehet mint az antianyag egy nagy csoportja egy másik univerzumban vagy idősíkban.

 

vagy esetleg megmagyarázhatod azzal is, hogy Isten szórakozik a lufijával és ki akarja pukkasztani a világunkat.)

de ha szerinted butaság,akkor adj jobb magyarázatot a történésekre kérlek.

kíváncsian várom.

Előzmény: Törölt nick (185)
Tudorka69 Creative Commons License 2010.12.26 0 0 184

sokkal izgalmasabb lenne azt kitalálni,mitől keletkezett az a nagy bumm?

csak mert a semmiből nem lesz anyag.

az egyetlen tény a bumm előtti időről az,hogy k hideg volt.

 

valami olyasmit tudok elképzelni,hogy az rendkívül alacsony hőmérséklet megroppantotta/görbítette a (teret?),bár ugye nem volt tér a mai értelemben véve.a mozgás pedig valamit elindított.persze ezek csak találgatások.

legutóbb azt olvastam hogy a tér képes volt anyagot kölcsönözni és ezért jött létre a nagy bumm.

kíváncsi vagyok mások szerint miből keletkezett a nagy bumm?

Előzmény: Törölt nick (182)
Tudorka69 Creative Commons License 2010.12.26 0 0 183

ezt mind látom a szememmel,de az időt....?

 

max a vasfogát érzem magamon.)

Előzmény: Törölt nick (181)
Tudorka69 Creative Commons License 2010.12.26 0 0 180

Volt egy elírás,amiért bocsánat(inhalál helyett annihilált szerettem volna,de végül is majdnem mindegy)

 

Most már tényleg felbosszantottál,mert nem értem hogy ha képes vagy elképzelni a több idősíkot,dimenziót,akkor hogy nem vagy képes elképzelni azt,hogy az antianyag egy másik dimenzióban van?

és mivel NEM az univerzumunkban van ezért:

1-nem láthatod

2-nem jön belőle rádiósugárzás

3-nem találkozik az anyaggal ezért nem ANNIHILLÁL vele

4-semmilyen nyoma nincs kivéve:

hogy magával húzza az univerzumunkat annak minden anyagával együtt, legyőzve benne  minden gravitációt!

 

de ha neked van a tágulásra más ötleted,akkor igazán szívesen olvasnám!

Előzmény: Törölt nick (176)
Tudorka69 Creative Commons License 2010.12.26 0 0 178

Véleményem szerint nincs determinizmus(ez megint az ember által kitalált valami a káosz ellen),csak alapvető fizikia törvények vannak,melyek jórészét még nem ismerjük.ezeknek a fizikai törvényeknek köszönhetően nincs valódi káosz.ezek a törvények egy viszonylagos rendet tartanak a világban,ami valójában elég kaotikus,főleg hogy a fizikát sem ismerjük teljes egészében.

Előzmény: Törölt nick (174)
Tudorka69 Creative Commons License 2010.12.26 0 0 175

Ez az idő téma,egy csomó időt elvesz fizikusainktól és tudósainktól,ráadásul mindenkit összezavar.)

Az eredeti témára visszatérve a véleményem annyi,hogy egyszerűen nem létezhet más anyag,ami képes legyűrni a gravitációt is,és ezzel galaxisokat eltávolítani egymástól,illetve univerzumunkat széthúzni,szóval nem lehet más a bűnös,mint az antianyag.akármibe fogadok hogy ennek köszönhetjük világunk tágulását,csak idő(hehe) kérdése hogy bebizonyítsák,mert túl hamar elvetették az ötletet azzal megmagyarázva a dolgot,hogy ha így lenne akkor a "peremen" folyton inhalálna az anyaggal.ez a jelenség véleményem szerint azért nincs,mert a rendes anyaggal egyszerűen nem találkozik.

képzeljük már el,hogy amikor akkora volt a tér,mint egy leveses tányér.és olyan töménytelen anyag és antianyag volt benne,ami a képzeletünket is felülmúlja,és ezek folyton találkoztak és hatalmas energiát termeltek,az úgy szétlökhette a teret,hogy az antianyag akár tovább is szaladhatott magán a téren is,vagy az időn is,(nem tudom miért pont az antianyag,talán egy fokkal könnyebb volt mint a rendes,vagy valami más fizikai összetevője miatt pont ő),de kiszorult az univerzumból és húzza magával annak anyagát,hiszen vonzzák egymást.nem lehet más a bűnös mint antianyi,vagy még egyet tudok elképzelni az pedig egy másik univerzum a mienk mellett,amiben még több anyag van és hát a tömegvonzzás ugye...

de ha van valakinek jobb ötlete ezzel kapcsolatban, azt szívesen elolvasom.SS

Tudorka69 Creative Commons License 2010.12.26 0 0 173

Szerintem ami ennél sokkal érdekesebb, az az egynél több idődimenzió létezésének lehetősége.

 

érdekesebb,de bonyolultabb is.

én elképzelhetőnek tartom,de :

 

egy rendszerből kiindulva, és időben előbb t1, majd t2 mentén lépve determinisztikusan ugyanazt a rendszert kell kapnunk, mintha előbb t2, majd t1 mentén mozogtunk volna előre. Még nemdeterminisztikus kvantummechanikai rendszer esetében is!

 

mert az idő,nem egy irányban halad kizárólag előre.(szerintem)

de még csak nem is két irányba.(szerintem)

 

 

Előzmény: Törölt nick (169)
Callie Creative Commons License 2010.12.26 0 0 172

A válasz pedig az, hogy a modellek kezelik ezt a kérdést. Ha a Kozmológiai Elvből indulunk ki, vagyis abból, hogy az anyag eloszlása az univerzumban homogén és izotróp, akkor ebből levezethető az, hogy létezik világidő. Vagyis, a négydimenziós téridő felszeletelhető egyértelműen olyan háromdimenziós hipersíkokra, amikben a 3d a szokásos teret jelenti, és homogén és izotróp minden időpillanatban. Aprópénzre váltva pedig azt jelenti, hogy a metrika szétesik egy időkoordinátás részre + a térbeli részre, és az első arányos a ds2-el. A koordinátaidő és a sajátidő tehát egy konstans erejéig azonos (ami persze 1-é is tehető a megfelelő mértékegységválasztással) - tehát nincs gravitációs idődilatáció. Nem tér el a koordinátaidő és a sajátidő múlásának üteme.

 

Igy nem is kell a modell ismertetésekor olyasmiket mondani -persze, azt meg lehetne világítani, hogy miért nem, és sokszor nem térnek ki rá.

Az idődilatáció hiánya tehát a homogén-izotróp jelleg következménye. Ha ezek közül valamelyik nem teljesül, akkor újra nyílttá válik a kérdés.

Előzmény: Callie (171)
Callie Creative Commons License 2010.12.26 0 0 171

A Világegyetem tágulását ábrázoló diagramok azt a benyomást keltik, mintha lineáris idő-skálán volna értendő a VE 13,7milliárd éves kora.

A VE mainál nagyobb korábbi energiasűrűsége netán nem járt mindig is együtt az időnek a mainál "lassabb múlásával" ?

 

Érdekes kérdés, már ha a "lineáris skála" kifejezéstől eltekintünk, amin nem tudom, mit értesz. Szerintem arra gondolsz, hogy az ált relben ismert időlelassulás a koordinátaidő és a sajátidő között (ami a gravitációs hatás következményeképpen értendő) miért nem jelentkezik az univerzum-modellekben? vagyis, miért nem mondanak az ismeretterjesztő cikkek olyasmiket, hogy "a Big Bang után kicsivel az idő sokkal lassaban telt, mint manapság", vagy hasonlókat. Jól értem?

Előzmény: Törölt nick (157)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.26 0 0 168

Nem kapcsolódik közvetlenül de. A nagyon kicsi, és a nagyon forró, egy bizonyos tömeg felett kizárja egymást, legalábbis a mai modellek szerint. Ez egy elég érdekes ellentmondás az ősrobbanás mai modelljében.

Előzmény: Törölt nick (158)
Angelica Archangelica Creative Commons License 2010.12.26 0 0 167

Ez lehet, hogy a Biblia hatására volt így: ugyanis a Bibliában ha jól emlékszem, 4 ember születésnapja van pontosan megemlítve, de mindegyikük élete erőszakos halállal végződött. Jehova Tanúi ezért nem is ünneplik a születésnapjukat:))

Előzmény: Törölt nick (165)
Tudorka69 Creative Commons License 2010.12.26 0 0 166

látom nincs is más érdemi hozásszolásod a topik témályát iletöen mint az én kizzárrolaggos gyengge hejesirásom!ezértt kár kopptattnod az újaidat.

Előzmény: Törölt nick (164)
Angelica Archangelica Creative Commons License 2010.12.26 0 0 163

Meg fogsz lepődni, de vannak olyan bennszülött törzsek, akiknek nyelvében nincsen szó az "idő" fogalmára. Ezért feltehetőleg Ők nem is számolják azt sem, hogy hány évesek:)), sem nem élik meg az időt úgy, amely "gyorsan vagy lassan telik", stb. De Ők feltehetőleg olyan életmódot folytatnak, hogy napkeltekor kelnek, és napnyugtakor fekszenek le aludni, amit meg is tehetnek, mert olyan helyen élnek, ahol egész évben  napéjegyenlőség van:)) Már nem emlékszem, konkrétan melyik törzsekről van szó, a pszichológia szakon a kultúrantropológia kurzuson tanultunk erről.....

Előzmény: Tudorka69 (160)
Tudorka69 Creative Commons License 2010.12.26 0 0 162

ezt egy másik topikban találtam,pont ideillik a téma.)

 

http://index.hu/tudomany/urkutatas/time071221/

Tudorka69 Creative Commons License 2010.12.26 0 0 161

A világunkban minden tapintható,látható,szagolható,ízlelhető(csak túlzok,de amúgy tényleg),kísérletekkel,egyenletekkel kimutatható a létezése.A fizikai dolgok (atom,gravitáció,fény,tér stb) mind létező dolog,kivéve ezt az egyet...mint idő.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!