Keresés

Részletes keresés

Aval Creative Commons License 2008.09.29 0 0 1070
Hát, az írásbelim az már bő egy éve megvan. Már nagyon a témákra sem emlékszem :)

Szóval rendesek? Hát, bizakodom. Utolsó esélyem. Aztán átnyergelek lovárira vagy nemtudom, talán ki kéne próbálni valami más nyelvvizsgarendszert...

Van olyan, amiben nincs magnó? :D
Előzmény: leena87 (1069)
leena87 Creative Commons License 2008.09.29 0 0 1069
ia!! igen középfok!!
amikor előzőleg voltam vizsgázni akkor nagyon rendes volt a viustgáztató tnár!!
igazából a magnóühallgatás z ami kifogott sok mindenkin sztem!!
hallottam h nyelvvizsgásoknak nem sikerült z a szóbeli meg ilyenek szal most reménykedek hogy milyen jó lesz!!...
irásbelid hogy sikerült??milyen témák voltak??
Előzmény: Aval (1068)
Aval Creative Commons License 2008.09.29 0 0 1068
nekem is :D

Középfok?

Tudsz valamit a vizsgáztatókról, hogy milyenek?

Eddig Debrecenben voltam mindig vizsgán, először leszek Szegeden...
Előzmény: leena87 (1067)
leena87 Creative Commons License 2008.09.29 0 0 1067
sziaAval!!
én is szegeden!!
szpombaton lesz a szóbelim!!!
Sporty86 Creative Commons License 2008.09.29 0 0 1066

Sziasztok!

 

Volt valaki mostanában TELC vizsgán? Le tudná nekem írni a prezentációs témaköröket? Mert a TELC honlapján nem az az 5 témakör van fent, amit mindenki emleget....Szóval, ha tudtok valamit, légysz írjátok meg! Köszi!!!

Aval Creative Commons License 2008.09.29 0 0 1065
Hát ez oltári!

Nagyon köszönöm!

És témakörök szerint csoportosítva! Issteni! Köszi! :)

Zeneszövegek mellett ezt is csinálgatom :)
Előzmény: leena87 (1063)
Aval Creative Commons License 2008.09.29 0 0 1064
Szia!

Jajj de jó! Köszi!

Te hol mégy? Én Szegeden.
Előzmény: leena87 (1063)
leena87 Creative Commons License 2008.09.29 0 0 1063
szia Aval!!
én is szeptemberi zöld útra megyek szóbelire!!
magnóhallgatás:www.voanews.com itt van angol szöveg és le lehet tölteni és ki lehet nyomtatni a szöveget érthető modón beszélnak benne
ezt nagyon jó nézdd meg!!!!!!!!!!
Angel DC Creative Commons License 2008.09.28 0 0 1062
optimális esetben nem csak a nyelvhasználat élvezetes hanem a tanulás is:)
sok sikert!
Előzmény: Aval (1061)
Aval Creative Commons License 2008.09.28 0 0 1061
Ez egy nagyon jó ötlet köszönöm, ezt még élvezni is fogom! :)
Előzmény: Angel DC (1058)
Angel DC Creative Commons License 2008.09.28 0 0 1060
ja, és youtube és amit hallgatsz ahhoz lyrics
mcsontos Creative Commons License 2008.09.27 0 0 1059
Ez nekem is így van, az írásbeli ment, a szóbeli ,,beszélgetése'' is, de a magnóson elvéreztem (BME közép angol). Pedig azt éreztem sikerülni fog :S
Előzmény: Aval (1057)
Angel DC Creative Commons License 2008.09.27 0 0 1058
írd le a kedvenc számaid szövegét, hallgasd sokszor és csak akkor szedd le a netről a lyricset, amikor már tényleg sokszor megpróbáltad

speak up újság

angol kommunikáció alapvetően, a mostani vizsgázóink azt mondták, a hat vizsgarászből kettő van amitől nem tartanak: a speaking és a listening
ez az állandó angolórai célnyelvi kommunikáció eredménye

bármilyen más szöveget is megpróbálhatsz szó szerint leírni, de ehhez könnyebb szöveg kell, mint a szinted
a saját szinted szövegeid (tankönyvekből lehet válogatni) nagyjából elég érteni

utólag csekkold mindig, mit mennyire értettél és ennek tudatában hallgasd meg újra

heti 3-4 film angolul, felirat nélkül, nem baj ha már láttad magyarul
Előzmény: Aval (1057)
Aval Creative Commons License 2008.09.27 0 0 1057
Sziasztok!

Van valakinek jó tippje, hogy hogyan lehetne igazán jól felkészülni MAGNÓHALLGATÁSRA?

Egyszerűen nem megy ez nekem, szörnyű. Az írásbelim meglett azonnal, a szóbelinek meg már harmadszorra futok neki a magnó miatt. Egyszerűen nem hallom ki a szavakat, mást hallok a szó helyett, és ha valami ismerős de nem jut azonnal eszembe, leáll az agyam azon az egyen gondolkodni, és a többi szöveget meg sem hallom. :(

Zöld út amúgy, és angol, középfok.

Persze folyamatosan angolt hallgatok, jutúbon BBC-t meg CNN-t, próbálok olyan témákban hallgatózni ami nagyjából várható. De itt elakadtam, nincs több ötletem.

Köszi előre is, ha valakinek lenne pár jó szava egy kétségbeesett, jövőhéten utolsó lehetőséges, szerencsétlen nyelvvizsgapróbálkozóhoz :)
Angel DC Creative Commons License 2008.09.26 0 0 1056
euro b2-es eredmények már a neten!
gratulálok mindenkinek:))
Master555 Creative Commons License 2008.09.15 0 0 1055
Szia!

Szóbelin 2 vizsgáztató van. A vizsgázás párban folyik (névsorban mennek be a vizsgázók, általában egy veled egykorú és azonos nyelvi szintű vkivel), ami szerintem jobb, mintha egyedül kellene. Elvileg a vizsgáztatók csak a feladatok előtt vezetik be a beszélgetést, utána csak hallgatnak. Ha esetleg elakad a beszélgetés, akkor beleszólnak, segítő kérdés v ilyesmi, de nálunk szerencsére nem volt rá szükség :p Németen nagyon szimpatikus vizsgáztatók voltak, angolon kicsit szerintem nem bírt engem az egyik :p, de ez helyfüggő, h hol vizsgázol és mikor. De én mindenképpen azt mondom, h a szóbelitől NEM kell félni, aki kijön a teremből vizsga után, mindenki azt mondja, h sokkal könnyebb, mint az írásbeli. Ha kicsit tudsz szövegelni angolul és reagálsz arra, amit a másik mond, akkor átengednek!!!

Írásbelin csak ceruzával lehet írni, asszem rotringgal nem, mert scannerrel javítják a válaszlapot amin be kell satírozni a szted helyes választ. Nem gondolom, h van olyan nyelvvizsga ahol segítenek írásbelin, néhány instrukciót azért adtak, h mire figyeljünk pl. levélírásnál.
Előzmény: Sporty86 (1054)
Sporty86 Creative Commons License 2008.09.15 0 0 1054

Szia Master555!

 

Én is örülök annak, amiket írtál! Kicsit megnyugodtam :) De lenne még egy pár kérdésem: A szóbelin kedves a vizsgáztató, közbeszól?, Milyen ceruzát kell vinni?, Írásbelin egyáltalán nem segítenek? Köszi a válaszokat előre is!

Törölt nick Creative Commons License 2008.09.13 0 0 1053
Köszönöm a választ! :) A következő szűk másfél évben jó lenne valamit "alkotnom" angolból...
Előzmény: Master555 (1051)
Master555 Creative Commons License 2008.09.13 0 0 1052
mentoloscukor!
Ezt egy másik oldalon találtam:
A 137/2008. (V.16.) Korm. rendelet 2.§. (5) bekezdése szerint: „Ugyanazon nyelvből tett részvizsgák egyesíthetők”.

Bármelyikkel párosítható, a végeredményről, azaz, hogy a komplex vizsga egynyelvű vagy kétnyelvű lesz e a www.nyak.hu oldalon kaphat tájékoztatást a "kaphatók e komplex igazolás" menüpont alatt.
Előzmény: mentoloscukor (1048)
Master555 Creative Commons License 2008.09.13 0 0 1051
Ja, és még annyi, hogyha meg tudod csinálni 60% fölöttire a gyakorlófeladatokat, akkor tuti átmész a vizsgán, mert élesben úgy tapasztaltam, h könnyebb :p
Master555 Creative Commons License 2008.09.13 0 0 1050
Hali!

Többféle könyv van angol TELC-hez, én az alábbi kettőről halottam (és tudom is :P) hogy jó:

Akadémiai Kiadó: TELC angol nyelvvizsga gyakorlófeladatok
http://www.konyvlelo.hu/index.php?id=termekek&art_id=121741&search_co=&PHPSESSID=1652655fa40a67b24f07fb3261f22453
(Ez teljes felkészítőkönyv tippekkel, mintalevéllel, feladatsorokkal, CD-vel...stb.)

Vagy amiből én is készültem:
Klett Kiadó:
http://www.klett.hu/termekcsalad/309
(Ebben 4 feladatsor van CD-vel +vizsgaleírás)

Előzmény: Törölt nick (1049)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.12 0 0 1049
Szia!

Tetszik, amit írtál!!! :D Tudnál valami könyvet ajánlani angolból? Főleg tesztes és magolós könyvekre lennék vevő... :) Előre is köszi!
Előzmény: Master555 (1047)
mentoloscukor Creative Commons License 2008.09.12 0 0 1048

Sziasztok!

Megcsináltam pannon nyelvvizsga szóbeli részét, de az írásbeli másodszorra sem ment. Szerintetek válthatok vizsgát és letehetem csak az írásbelit máshol, mondjuk a Bme-n? Elfogadják együtt C-nek?

Köszi

Master555 Creative Commons License 2008.09.09 0 0 1047
Sziasztok!

Azoknak adnék tanácsot, akik könnyen akarnak középfokút szerezni. Erre van a TELC. Nem reklámozni akarok, de nekem teljesen bevált angolból és németből is. Rendkívül népszerű, és ennek a fő oka az, h kiszámítható a feladatsor. A legtöbb feladatnál lehet tippelni-ez főleg a magnós feladatnál hasznos- és szinte minden feladatra előre fel lehet készülni:
Írásbelire legkönnyebben, ha veszel egy felkészítő könyvet kb. 4000 forintért, ami kifejezetten TELC-re készít, a trükk most jön: a levélírás részt be lehet tanulni úgy, hogy előre megírsz otthon egy levelet, beleírod az önéletrajzodat, formalitásokat, (2-féle levél van mindig a vizsgán, az egyik általában jelentkezés vmi munkára vagy tanfolyamra) majd kihagysz részeket, ahová majd a vizsgán beírod az aktuális infókat, kijavíttatod egy tanárral, majd gyakorlásképpen leírod 3-4-szer. A vizsgán tuti siker, maximális pontot kaptam rá.
Szóbelire meg a prezentációs részt egyszerűen bemagolod az előre megadott témákat (5 van, ebből 2-őt adnak meg vizsgán amiből választhatsz, tehát 4-et kell megtanulni) és ott úgy adod elő, mintha ott találnád ki. Biztos a siker. És ha már az első feladatnál látják, h "milyen jól tudsz", a többi feladatot felpontozzák még ha nem is olyan jó, ez tapasztalat. Egyébként szóbelin szinte mindenkit átengednek, aki megszólal.
Remélem, tudtam segíteni
m.adri1 Creative Commons License 2008.09.07 0 0 1046
Szia!

Én is most kezdenék el zöld utazni, igaz angolból, de a szisztéma gondolom ugyanaz :)

Te miből tanulsz? Könyv vagy saját kútfő? Tanfolyamon vagy magán úton? Minden részlet érdekel :)
osvaldszabina Creative Commons License 2008.09.07 0 0 1045

Sziasztok!

 

Abból a reményből irok nektek, hogy segíteni tudtok, hogy melyik szakmai gazdasági német nyelvvizsgára menjek? Mit javasoltok? Kb ugy fél év mulva tervezem a nyelvvizsgát, tehát ugy kb jovő január vagy február. Esetleg már a decemberire is fel tudok készülni.

Amugy már féléve tanulok a szakmait,ami zöld útas. Mondtak már jót is meg rosszat is a nyelvvizsgáról. És most nem tudok dönteni?

Amugy mire érdemes odafigyelni? Egyik résszel sincs ugy különösebb nehézségem. Talán a magnó nem mindig az igazi. De azt majd még gyakorolom.

 

Segítsetek!!

 

Előre is Köszi!

 

Sporty86 Creative Commons License 2008.09.04 0 0 1044
Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy volt-e már valaki Nyíregyházán TELC nyelvvizsgán? Ha leírná a tapasztalalatait, azt nagyon megköszönném! Ciao!
mcsontos Creative Commons License 2008.09.01 0 0 1043
ma szóbeliztem és ez a része sikerült :) :) :) a magnós meg az írásbeli 22.én
m.adri1 Creative Commons License 2008.08.30 0 0 1042
ha ajánlottak vkit aki szerinted jó akkor a cím jöhet majd piviben v emailben :)
Előzmény: a.sofie (1038)
nicky18 Creative Commons License 2008.08.30 0 0 1041

Sziasztok!

 

Nemsokára megyek latin középfokú nyelvvizsgára. Ha valaki volt már ilyen vizsgán nagyon megköszönném ha elmondaná a tapasztalatait.

 

Előre is köszönöm.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!