Keresés

Részletes keresés

majamaja Creative Commons License 2016.08.04 0 0 14596

most mehetek az allt dr hoz, hogy irjon ki az idegsebeszetre a masik varosba. setalgatok, setalgatok. Ping pong labda erzes. en vagyok a labda. -:(

Ezek az orvosok ITT sz.....t se ernek. ugyhogy irany a masik varos, onnan meg majd küldenek a Fövarosba.

Nekem is pszichikailag mar nagyon nehez. Tegnap nappal is bevettem azt a vaczak lyricat, aztan aludtam egesz nap, ha felkeltem akkor meg dülöngeltem.

 

majamaja Creative Commons License 2016.08.04 0 0 14595

kivetelesen ez megnezte aZ MR felvetelt. Onnan latta, hogy a nyaki lordozis kiegyenesedett. Ezert mondta, hogy, ha a nyaknal akkor biztos mashol is. Aztan kiirt a massik varosban levö idegsebeszetre, mert, hogy Ök foglalkoznak mütettel (nyakival) vagy csak ez mar neki "magas" lett volna. Ez itt egy kis hely össz vissz van 3 idegsebesz a korhazba.

Előzmény: Törölt nick (14593)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.08.04 0 0 14594

Sajnálom, hogy ilyen a helyzet veled is. Tudom milyen borzalmas érzés:-(

 

Sajnos én ráadásul egyedül vagyok még beszélni sem tudok senkivel arról amit érzek. Már nem csak fizikailag hanem lelkileg is rámegyek erre az egészre.

Előzmény: majamaja (14591)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.04 0 0 14593

Sokra nem mentél vele.

Ha nem vizsgált meg, honnan veszi, hogy ferde a gerinced? Rtg?

Ha így lenne, akkor azt az ortopédus a múltkor csak látta volna.Vagy ő sem vizsgált meg?

Remek orvosok!

Torna ügyben ne az orvosokat kérdezd, nem az ő asztaluk.

Milyen beutalót akarsz kérni, hova?

Előzmény: majamaja (14591)
majamaja Creative Commons License 2016.08.04 0 0 14592

az nem lehet, hogy mindig valami elromoljon. marmint a gerincbe.

majamaja Creative Commons License 2016.08.04 0 0 14591

Okosabb nem lettem. Max. 5 percet voltam bent.

Elküldött masik varosba, ahol vegeznek ilyen müteteket. De csak akkor menjek, ha mütetröl akarok beszelni nem tabletakrol. Szerinte miert mentem hozza? Unalombol? Valami fiatal. Ezert erdemes volt 1h varni .

Azt mondta, hogy ferde a gerincem. Azt mar tudom , hogy a nyaki resz egyenes, de, hogy mi ahelyzet a hati resszel fogalamam sincs. Megkerdeztem, hogy a hati is erre meg se nezett, valasza ha a nyaki akkor biztos a hati is. Meg egesz eletemben fogok szenvedni a gerincemmel. Marmint mivel görbe vagy egyenes vagy ki tudja, hogy mi van, mert lusta volt meg azt is megnezni.  

KERDES: Ferde gerinccel, kiegyenesedt nyaki gerinccel lehet valamit csinalni? Nem akarom elfogadni, hogy eletem vegeig gerinc problemaim lesznek. A dr kerdeztem valasz a kedvenc tornagyakorlat volt. Hogy ...

Uszas meg persze munka, ami megfelel a gerincemnek. Amin gondolkozhatom, hogyy mi lehetne, mert fizikai munka nem jo, de ülö munka sem jo hatnak meg persze a nyaknak sem. Allandoan görnyedni es fökepp bamulni a monitort.

Holnap megyek megint beutaloert es most jön az. amin Portug csodallkozott. Mikor kapok  majd idöpontot.

A bal kezem es vallam azert faj, mert a porckorong ott is kint van, de a jobb oldalon jobban. Fantasztikus.

 

Előzmény: Törölt nick (14586)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.08.04 0 0 14590

Én nagyon kiborultam. Felhívtam őket és azt mondták hogy a jövő héten sem lesz műtét mert akivel műtene az nincs a jövő héten. De két hét múlva már tuti biztos.
Mondom neki hogy a múlt héten is ezt mondták. Meddig várjak? már nem bírom tovább....
Teljesen tanácstalan vagyok és kiborultam....

noncsi2004 Creative Commons License 2016.08.04 0 0 14589

Szia,remélem hivnak ma! A leszázalékolásodra mennyi esélyt mondot a körzeti orvosod?Az enyém nem tud semmit mondani mert nem volt ilyen betege elégé fiatal a doki?

Előzmény: Adrienm79 (14588)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.08.04 0 0 14588

El sem tudom mondani mennyire ideges vagyok. Remeg a gyomrom....

Adrienm79 Creative Commons License 2016.08.04 0 0 14587

nekem a januári műtétnél slégan megemelték az egyik csigolyámat fél cm-el hogy ettől lesz szép íves a gerincem. nem jött össze mert ugyanúgy ki van egyenesedve:-(

majd a mostani műtét után sokkal komolyabban veszem a tornát.

Törölt nick Creative Commons License 2016.08.03 0 0 14586

Értem, de a csodálkozásom arra vonatkozott, hogy:

"Ja fej hátra hajlitása nem túl okos dolog!"

 

Esetemben két Mckenzies gyógytornász is ragaszkodott ehhez.Nálad nem?

 

Az első mr leletemen: díszharmonikusan kiegyenesedett lordosis, sőt 3-6 között egy enyhe ellentétes irányú görbület, kyphosis volt.

Bene tanácsa az volt, hogy ezt a "kunkort varázsoljam ki". Akkor ez volt a feladat!

A második mr leletemen már nem volt kyphosis (ezt megerősítette az ortopédus is egy rtg-vel), és egy protrusio visszahúzódott.

Nálam a porckorong nem komprimálja a gyököt, viszont az V-ös discus benyomatot képez a gerincvelőn és a durazsákon.Nincs végtagi fájdalmam, nyak, lapocka, hát.

Szóval van még mit csinálnom!

 

 

 

 

Előzmény: noncsi2004 (14585)
noncsi2004 Creative Commons License 2016.08.03 0 0 14585

Diszharmonikusan kiegyenesedet nyaki lordosis.Spondylosis Polydiscopathia.Clll-lV csigolyák közti subligamentalis prostrusio látszik,mely modellája a myelont a gyökök kifutása szabadCIV-V ben hasonló a helyzet,CV-Vl ban jobb domináns porckorongsérv látszik,mely a myelont és jobb dominanciával a gyököket kompromitáljaCVI-VII ben myelont modelláló kompromitáló porckorongsérv látszik de itt egy 3,3mm nagyságu sequnder darabka látható  ezt sürgösségel  mütöttel mütét utánni mr :CIl discus szabályos Clll szintben porckorong előboltusolás,megnyúlt peremszélek bal oldaliforamen bemenetett szükiti.Subligamenter kis fragmentum követhető dorsomed caudalisan.ClV elülső liquortér szükebb,foramen szükület compressio nem látszik.A CV szinten jobb oldalon a gyökmkilépésének megfelelően egy kiszakadt 5x4 mmporckorong fragmentum látszik,mely a jobb oldali foramen bemenetett obliterálja.A gyököt nyomja.CVl szintben műtét utánni állapot cage beültetéssel  

 

Előzmény: Törölt nick (14582)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.03 0 0 14584

Véleményem szerint neked nem volt más megoldás, mint a műtét.

Mert mit csinál a Mckenzie vagy a Bene a gyakorlataival? A "tokásítás" mellett erősen nyújtja a nyak hátsó részét, hogy ezzel középre zárja a porckorong magját, így akarja lehúzni a porckorongot a gyökről.(Persze ez nem hipp-hopp).A csontos kinővéseket viszont nem lehet lehúzni a gyökről.Ezekkel nem volt esélyed sajnos.

Előzmény: Adrienm79 (14575)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.03 0 0 14583

Amíg nem próbáltad ki a Mckenziet, addig ne gondolj a műtétre.És nem egy, két hét.

De el kéne már kezdeni!

 

Előzmény: majamaja (14577)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.03 0 0 14582

Azért csodálkozom azon amit írsz, mert több mint fél évet jártam a Mckenzie Intézetbe és az volt a gyakorlat, hogy: "tokásítás", fejtetővel nyújtózni felfelé, a tarkó hátul nyúljon, majd megtartva ezt a poziciót, a fejet hátra kellett engedni.Majd vissza és utána felengedni az állat.

A fej hátra engedésével az volt a céljuk, hogy így hátul a csigolyák összezárjanak és a csatornától eltolják a kiboltosulást.Röviden, ők is hátra hajtották a fejem.

Úgy látszik a Mckenzie sem jó minden problémára.

Azért kezdtem bele az új gyakorlatba, hogy hassak erre a kiegyenesedett lordosisra, mert úgy vélem ez a porckorong kiboltosulásom oka.

Aztán majd kiderül, hogy használ-e.

Előzmény: noncsi2004 (14568)
portug Creative Commons License 2016.08.03 0 0 14581

Reméljük, jó nap lesz a csütörtök!! Adriennek is, neked is Maja!

Előzmény: majamaja (14580)
majamaja Creative Commons License 2016.08.03 0 0 14580

Igen, Mckenzie. Nem tudom, de szerintem itt nagyon elkezeltek. Tornazni a nagy fajdalmakban, semmi fajdalom csillapitot, gyulladas csökkentöt, izomlazitot nem irtak ki. Csak ra 3 honapra, amikor magan uton mentem el neurologushoz.

Majd kikerdezem a sebeszt. Szerintem Ö sem fog mindjart mütetre küldeni. Leteznek inekciok is, amik lehet, hogy segitenek, lehet, hogy nem. Fogalmam sincs. De igy nem tudok funkcionalni. Az otthoni teendöket se csinalom meg mind. Igy pedig dolgozni sem tudok sehova elmenni. Begyogyszerezve meg nem mehetek. Segitsegem meg semmi.

Előzmény: portug (14579)
portug Creative Commons License 2016.08.03 0 0 14579

 A fizikoterápia a tünetek enyhítésére szolgál, van akinek használ, van akinek nem...de nem változtat az alapállapoton!Nekem 5 hónapig csak súlyosbodtak a tüneteim, pedig gyógyszereztem, tornáztam, pihentem, kezelésre jártam stb.....De nem a megfelelő tornát csináltam....s írtam már azt hiszem, a McKenzies gyógytornász látva, milyen gyakorlatokat kaptam, csak fogta a fejét, hogy azt én nem is csinálhatnám....

Van az a pont,a mikor tényleg műteni kell, ez is biztos. De akár itthon, akár Szegeden, ha még nem tartják annyira súlyosnak a helyzetet, a McKenzie megér egy próbát.

Előzmény: majamaja (14577)
noncsi2004 Creative Commons License 2016.08.03 0 0 14578

Nem neurologushoz jársz? Nekem is ki van irva a fürdő ,de még nem mehetek.A porckorongsérv műtétnek ami sürgös beavatkozást igényel vannak indikàciói a nyakamon két egészsėges csigolya van .

Előzmény: majamaja (14577)
majamaja Creative Commons License 2016.08.03 0 0 14577

Nekem is furcsa volt. Gondolom nincs az idegsebeszeknel valami "tolongas". Ez valami fiatal drnö. Ez a menetrend. A fizikoterapias drnö a fürdöbe is ezt mondta, ha nem javul, akkor idegsebeszt ajanl. Az ortoped latta, hogy nincs javulas, söt mostmar a masik oldalam is faj+a kezeim. Kiirta a beutalot ai idegsebeszhez. Az a baj, hogy pont a foramen fele indult a serv. Persze maradt meg a Mckenzie, mast mar nem tudok kiprobalni. A fizikoterapia nekem is ideig oraig segitett. Fajdalmaim kicsit lecsökkentek, de mostmar mindig több reszen faj a jobb tenyerem meg a karjaim is, ami nem biztato.

Aztan a fürdöbe nem is csinaltam semmit, de, ha kell valamit csinalni, utanna egnek a karjaim. Tegnap nem csinaltam semmit es akkor is. Söt a bal vallamon is volt olyan hangyamaszos erzes, amin eddig sosem.

Fel eve minden nap faj, es ez az embert kikesziti teljesen. Orvosag melett is faj. Raadasul az orvosag olyan erös, hogy nappal nem merem szedni.

Nem errtem miert terjedt szet a fajdalom es miert nincs javulas, meg fürdöbe is voltam, ahol allitolag csodat csinalnak az emberekkel.

Csak attol tartok, hogy vegül csak a mütet marad, ami segithet.

Előzmény: portug (14569)
noncsi2004 Creative Commons License 2016.08.03 0 0 14576

Láttod ezt nem èrtem,hogy akkor màr mièrt nem mütöttek már meg? Ha ennyire szarul vagy sürgösségivel már simmán meg kéne csinálni, engem idegsebész professzor kezel idáig bejött amit mondot két hetet adott ha nem javul megműt de hál istennek javul.

Előzmény: Adrienm79 (14575)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.08.03 0 0 14575

Én a magam részéről már túl vagyok a konzervatív módokon és lótúrót sem értek nekem. Max 1 - 2 hétig az abbahagyás után. Én is túl vagyok már egy műtéten.

Előzmény: noncsi2004 (14574)
noncsi2004 Creative Commons License 2016.08.03 0 0 14574

Miért nem próbálkoztok konzervativan?Lassú folyamat az biztos ,de a műtétnél jobb az tutti  ha sürgöss lenne nektek már rég megcsináltàk volna nekem spec a gyököt nyomja csak 3 sérv van a nyakamon  a műtęt elég rizikos engem már megmütótek volna hagyom, nem kell heteket hónapokat várnom 

Előzmény: portug (14572)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.08.03 0 0 14573

Nem tudom Portug! Most is rám tört a sírás. Érzem, hogy majd szétfeszít az idegesség. A bal kezem már használhatatlan. Éjjel sem aludtam max 1 órát összesen.

Ráadásul nem tudom megbeszélni senkivel hogy mit érzek. Mindenhol azt kapom hogy türelem.... már azon is gondolkodtam hogy írok email-t az orvosomnak, hogy mocskosul rosszul vagyok és hogy meddig kell még várnom. nem tudom mennyire jó ötlet ez?

Előzmény: portug (14572)
portug Creative Commons License 2016.08.03 0 0 14572

Adrienn, nem csoda , hogy kiborultál...hónapok óta tart ez az egész, sokkal kevesebb fájdalom, zsibbadás is kikészíti az embert....Annyira bízok benne, hogy holnap ténylegesen hívnak végre!!!!De ha van erőd, csörögj rájuk, hátha megnyugszol akkor.....

Előzmény: Adrienm79 (14571)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.08.03 0 0 14571

Egyszerűen tanácstalan vagyok. Hívjam ma a kórházat vagy az orvost? Vagy bízzak abban amit mondtak egy hete hogy holnap várjam a telefont?

Annyira zsibbadok és fájok hogy az idegtől tegnap este kiborultam és sírógörcsöm lett. A férjem kiabált velem, hogy ennek van e értelme? Amúgy magamra hagyott....

portug Creative Commons License 2016.08.03 0 0 14570

"Néha annyira unom ezt a küzdelmet, olyan jó lenne egyszerűen csak élni és nem tudni arról, hogy van gerincem"......hát ezt megértem....nekem is jelez megint, valamit rosszul csináltam...hideg volt a víz, amikor úsztam, nem vettem le a fördőruhát??nem tudom....no visszalépés a gyógytornához......

Előzmény: Törölt nick (14565)
portug Creative Commons License 2016.08.03 0 0 14569

Szerintem fontos, hogy kédezz az idegsebésznél! Én amikor voltam, azt mondta, hogy meg lehet műteni...Rögtön kérdeztem, hogy lehet vagy kell???Nekem az a tapasztalatom, hogy nem túl fejlett nálunk  a konzervatív kezelés, vagy műtenek, vagy hagynak kínlódni...Megkérdeztem (igaz, addigra már fejből tudtam) melyek azok a tünetek, amelyeknél mindenképp jelentkeznem kell.....igazából ő azt mondta, szerinte egyszerűbb, ha megműti és megszabadulok tőle - de elfogadta, hogy én nem akarom, és azt is mondta, voltak konzervatív úton gyógyuló páciensei....Hogy sikerült ilyen gyorsan időpontot kapnod? Megijedtem, hogy most hónapokig várhatsz a beutalóddal....Szorítok neked!!!!!

Előzmény: majamaja (14566)
noncsi2004 Creative Commons License 2016.08.03 0 0 14568

Sziasztok a Mkenzi torna+fizioterápia csodákra képes már majdem tökéletes a kezem ja 4×5 mm ki van szakadva a CV-Vl sérvem izomlazitó+gyulladås csökkentő+b vitamin vissza lehet forditani nekem elėg volt egy műtėt is nem akarok többet.Ja simmán már megműtöték volna ezt is (nyak fixálás lenne a vège) .Ja fej hátra hajlitása nem túl okos dolog! Úgy keztem se fogat mosni,se fésűlködni pólót egyedül le venni nem tudtam innen indultam,állandó fájdalommizom feszülés zsibbadás az 1,2 ujj érzéketlensége stb

Előzmény: Törölt nick (14567)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.03 0 0 14567

Igen, rossz szót használtam.Olyasmire gondoltam, hogy végre foglalkozik már veled valaki, történik valami.Mert ennél a kórságnál hónapok telnek el úgy, hogy nem történik semmi érdemi.

Remélem ez egy jó doki lesz.

Előzmény: majamaja (14566)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!