Keresés

Részletes keresés

Biovadász Creative Commons License 2013.01.08 0 0 39450

Nekem a szelektív gyomírtóval kombinált gyeptrágya szépen kitakarította. (más kérdés, hogy a tavalyi száraz nyár miatt annyi a gyepemnek)

Előzmény: nyárimádó (39448)
nyárimádó Creative Commons License 2013.01.08 0 0 39449

Nem tom, én is rárepülnék egyre.

Üdv

Előzmény: Törölt nick (39447)
nyárimádó Creative Commons License 2013.01.08 0 0 39448

Á, tiszta gyom, meg lóhere. Levágva mutat csak.Már 8 éves, általában 10 éves korban újravetik. A szomszédom is ( régebben én is) négykézláb másztunk, de a szél, autó csak behozza a kertbe az idegen magot is.

Szoktam locsolni és minden tavasszal műtrágya.

Sűrű inkább.

Üfb

 

Előzmény: lac1 (39446)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.07 0 0 39447

sziasztok,

 

melyik tuskóban árulnak ilyet? lehet megnézném :)

 

Előzmény: Jnika0101 (39443)
lac1 Creative Commons License 2013.01.07 0 0 39446

Tesó,

 

a pázsitod szép ám! Te gyomirtózod?

Előzmény: nyárimádó (39445)
nyárimádó Creative Commons License 2013.01.07 0 0 39445

Egy kutya. Bestway, Intex néven ugyanez fut itthon, ha rá szeretnél keresni akkor csővázas medence között megtalálod biztos. Itt ezeken a neveken 38 eft körül mozognak. Az én ugyanilyen Bestwayem 3 évet húzott már le, nincs valami jó állapotban már ( a nap kikezdte, azaz felül enyhén barnás lett, de csak esztétikai probléma, a fehér tartólábak alja és teteje pára és kifröccsenő víz miatt felületi rozsdás enyhén). Akcióban 20 vagy 24 eft volt az enyém.

Ennyiért nem pénz, lehet én is vennék egyet, ha Debrecenben is lesz.

A szivattyúja / szűrője nem 101-es, de maga a medence ér annyit.

Kép:

Olvasd el fejlécben lévő honlapot, mert nem csak a medence ár a legnagyobb kiadás vásárláskor.

 

Üdv

Előzmény: Jnika0101 (39444)
Jnika0101 Creative Commons License 2013.01.07 0 0 39444

Megtaláltam az oldalukat sokat nem irnak....

 

http://www.jilong.com/en/product_info.aspx?id=83&parentid=20

 

Jnika0101 Creative Commons License 2013.01.07 0 0 39443

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni, a Tescoba most van akcióba merevfalú medence 3x,076 méretü 16000ft-ért. A márkája Jilong Round Steel Frame pool. Érdemes e ezt megvenni valakinek valami tapasztalata ezzel a márkával vagy esetleg felejtős ez a márka a minősége végett.

Előre is köszönöm.

lac1 Creative Commons License 2013.01.07 0 0 39442

Ez a fólia nem a szokásos mezgaz, hanem a lágy - talán - PE fólia, amiből a felfújható gyerekjátékok IS készülnek. Egyszer utánajártam, lehet ezt kapni méterben is Magyarországon. Előnye az, hogy sokkal átlátszób, mint a mezgaz. fólia. Hátránya az, hogy drágább is valamennyivel.

Van ám ez olyan hosszúkásban is, mint amit rajzoltál. De nem kell ezt elvinni és nekitámasztani, az összes hátrahajlik, mint a kabriók puhateteje. Az, hogy sarkosak az ívek, az se agasszon senkit, a normális félkör alakú fóliasátor rúd szerintem teljesen megfelelő lenne hozzá.

És egy emberes, ahogy írtad. Tulajdonképpen a medi két ellentétes oldalára (van ilyenje a kerek medinek?) két csövet kéne lebetonozni, ahhoz lehetne erősíteni azt a részt, amin forognának a merevítők.

..

De jól van, látom nem vagyok egyedül, amikor a medencézés "örömei" 99%-ban mindig rajtam csattannak.

Előzmény: nyárimádó (39440)
nyárimádó Creative Commons License 2013.01.06 0 0 39441

2. kép: Otthon én is lógatok mindent:)

Előzmény: lac1 (39439)
nyárimádó Creative Commons License 2013.01.06 0 0 39440

Az nem lenne próbléma, de...

 

- ilyen szép feszes fóliát honnan vegyek, mennyiért és kitől?

- szerinted ez a fóliház mennyire illik bele a kertbe?

 

Jól van na, élőben lehet jobb lenne, de még mindig idegenkedek tőle.

Ha kint esik az eső, de a fólia alatt király lenne, kirohannál a kertbe fürdeni? A fólia alatt ha nincs napfény, a levegő ott is lehül.

Akkor inkább egy műanyag csövet meghajlítok 3,7 m-es átmérőre, azt átlóba merevítem és kap egy szoknyás feszes fólia fedést. A 3,7 m nem pontos adat, csak úgy fedne, hogy x irányban ( oldal) irányban nem tudna elmozdulni (mint a fazék fedele csak kívülről cuppanna). A szoknyás részt pedig lehetne gumipókkal rögzíteni a mendence falhoz. Előnye, hogy olcsó lenne, anyaga miatt könnyű, a légrés megmaradna, az esővíz is lefolyhat róla, ha a merevítők metszésénél kap egy kis lejtést.

Furdéskor keritéshez támasztani vagy valami fal mellé, és nem leszek b@szottul ideges, hogy fürdés végén mindenki elrohan és cibálhatom fel a fóliát magam, ami persze tiszta fű, mert a párától ráragad :)))

Egy ilyet elfogadnék ( én skicceltem, nem röhög):

Üdv

 

Előzmény: lac1 (39439)
lac1 Creative Commons License 2013.01.06 0 0 39439

Na de már egyszer régen mutattam ezt a képet. Csak és kizárólag azt kell kifundálni, hogy hogyan lehet jól megoldani (én tudom) hogy azok az ívek könnyen elforduljanak egy pont körül.

 

 

És ha már víz:

 

Előzmény: nyárimádó (39437)
lac1 Creative Commons License 2013.01.06 0 0 39438

Ez 2013 eddigi legigazabb kijelentése.

Előzmény: nyárimádó (39436)
nyárimádó Creative Commons License 2013.01.06 0 0 39437

Üdv Alibá!

Na de milyen áron és mit tud kihozni az amber ??

Én szeretem a természetes napfényt, de azt csak úgy tudnám megoldani, mint Te, azaz eltolhatós vagy nyithatóst csinálni.

Valami ilyesmit gondoltam anno:

 

A gond a felsővel, hogy baromi csúnya bár használható lenne, az alsó már jobban tetszik, de annak a vége nyílik csak. 

Itt abba is hagytam főleg úgy, hogy télen még ezzel is kínlódhatok ( megdermed, szél, hó ).

Marad a fóliás takarás.

Üdv

 

 

 

Előzmény: Ali-bá (39435)
nyárimádó Creative Commons License 2013.01.06 0 0 39436

A lottó 5-ös hatásosabb :)))

Előzmény: lac1 (39434)
Ali-bá Creative Commons License 2013.01.05 0 0 39435

A fedett medencénél éppen az a jó, hogy kis napsütés hatására is egyből meleg van bent.

(bgaby is ezt tapasztalta)

Előzmény: nyárimádó (39433)
lac1 Creative Commons License 2013.01.05 0 0 39434

Csákó,

 

én azért majd gondolkodom. Tudod mi a véleményem - ami részben a te igazságodat erősíti - hogy a fedés és a kollektor együtt ér valamit. Hiába van jó kollektorom és csinálja a meleg vizet, ha kint még nem igazán megfelelő az időjárás...

94? Akkor én már bőven alattad vagyok, tegnap voltam egy hirtelen ötlettől vezérelt 15 km-es túrán, jól megittam a Zero-mat, két szelet süti a tóparton és este 87 voltam. Igazándiból 87,5, de az már nem számít.

És hát... nyomom időre a felüléseket, az első 250 most 6:35 alatt volt meg. Ha ez nem fogja meg a lyányokat, akkor semmi.

Előzmény: nyárimádó (39433)
nyárimádó Creative Commons License 2013.01.05 0 0 39433

Szeva lac1!

Nekem így jó ahogy van.

Tudod, ha hideg van kint, de a víz meleg, akkor én inkább nem medencézek.

Víz hűtéssel sem volt nagyon gondom idén, mindig utánatöltöttem csapvízzel.

Ejjj, mikor lesz már május???

Már unom bent magam, és karácsony hatására vagyok vagy 94 kg.

Dagadok.

Üdv

Előzmény: lac1 (39432)
lac1 Creative Commons License 2013.01.05 0 0 39432

Tesó,

 

beszéltem a medencés haverral - nem nagy dolog, mert kollégák vagyunk - a kollektorról. Mondtam neki, hogy adjon ötletet valami jóra, mert hát nincs kedvem és időm arra, hogy lessem a hőmérőt és csapokat csavargassak, hogy most keringessen csak vagy a kollektoron keresztül menjen a víz. Azt mondta, az elketromos szelepet úgysem veszem meg, a tolózár kicsit olcsóbb de azt sem fogom megvenni.

Azt az ötletet adta, hogy hőcserélővel oldjam meg, de úgy, hogy mellékkörös módszerrel vigyem át a kollektor által termelt hőt, így relatíve fillérekből megoldom a problémát.

A nyári túlmelegedésre túl olcsó megoldás nincs, ami korrekt. Azon még gondolkodni kéne.

Mesélte amikor a a 100 fokig felmelegedett kollektoros víz miatt a ragasztás elengedtte magát, és állt a bál utána, nagyon cifrán beszélt a tulaj, nem gondolta volna, hogy ilyen kifejezések is léteznek...

:-)

 

Előzmény: nyárimádó (39430)
bgaby Creative Commons License 2013.01.05 0 0 39431

kitaposott út... - nem nagyon szoktam használni, az olyan öreges... :D

fő a kreativitás !

Előzmény: nyárimádó (39430)
nyárimádó Creative Commons License 2013.01.05 0 0 39430

Mert nincs kitaposott út előtted, majd ha kész lesz mi megkapjuk a terveket és a költégeket:)

Természetesen ingyé:)

Előzmény: bgaby (39429)
bgaby Creative Commons License 2013.01.04 0 0 39429

jaaa

és miért SAJNA???

engem sajnálsz vagy magatokat??? :D

Előzmény: nyárimádó (39427)
bgaby Creative Commons License 2013.01.04 0 0 39428

perszeee, ezt én is tudom, főleg úgy, h esély nincs rá, h én ki tudjam javítani

 

de ez kivétel volt

mert senki nem bízott benne a környezetemben, h működni fog - nem is értem, h miért... :D

 

egyébként nagy gond nincs, mert a levettük a fóliasátras takarófóliát 3 db 1,5x4 m csík és a váz áll magában

a medencén meg rajta van a téli feketefólia

ez csak egy plussz lett volna

 

én azééé büszke vagyok a megvalósításra, nyáron hihetetlenül megkönnyítette a medence tisztántartását, a hőfokról ne is beszéljünk, és a rászánt büdzséből is kifutotta

úgyhogy 3 évszakban jól vizsgázott, a többit meg javítjuk

Előzmény: nyárimádó (39427)
nyárimádó Creative Commons License 2013.01.04 0 0 39427

Egy biztos amit megtanultam már így fiatalon ( és szépen meg okosan), hogy egyszer kelljen valamit megcsinálni, de az jó legyen. Gondolom ezt Te is tudod, de inkább áldozok több pénzt a dologra, minthogy 1 -2 év alatt újra több pénzért kelljen megcsinálni / csináltatni.

Sajna Te vagy az etalon, Mindenki várja a végeredményt:)))

Előzmény: bgaby (39426)
bgaby Creative Commons License 2013.01.03 0 0 39426

így volt eddig:"Végigvezetnek  egy  egyenes  műanyag  csövet  és  valamennyire  rugalmas  kötözővel több 8-as alakú kötést alkalmaznak a találkozási pontokon"

az esővízzel nem is volt gond, csak jött az ónoseső, meg a hó, és az megmaradt a tetején, ami alatt a fólia meg tudott nyúlni és a laza merevítők meg szintén meghajoltak... :(

most levettük a fóliát, így jelenleg nincs gond, de kell egy végleges megoldás minden évszakra; 4-ből 3-nál működött ez a konstrukció

nálam csak az egyik vége van lezárva a helyi adottságok miatt, de így is sokkal tovább élveztük a nyarat

majd gondolkozom a terasz felöli lezáráson is, h milyen legyen

Előzmény: Ali-bá (39423)
bgaby Creative Commons License 2013.01.03 0 0 39425

zseniális vagy :)

hogy ez nekem nem jutott eszembe...

Előzmény: Ali-bá (39424)
Ali-bá Creative Commons License 2013.01.03 0 0 39424

Ha nem túl vastag a műanyag csöved, akkor gyalult tetőlécbe furj majdnem pászos lyukakat és huzd rá a csövekre. A párától beledagad, ha akarod se tudod széthúzni.

Előzmény: bgaby (39422)
Ali-bá Creative Commons License 2013.01.03 0 0 39423

A vasszerkezet Hammerite festékkel van lekenve. 5 évet birt utána ujra kellett festeni. (Ismét aktuális.)

A kertészek a műanyag csöves fóliaháznál csak fent alakalmaznak merevítőt.  (Végigvezetnek  egy  egyenes  műanyag  csövet  és  valamennyire  rugalmas  kötözővel több 8-as alakú kötést alkalmaznak a találkozási pontokon.) Azért, hogy az esővíz akadálytalanul leszaladjon. Különben meggyűlik és kinyujtja a fóliát.

Még egy észrevétel: ha a végét nem zárod le a fóliaházadnak, akkor ugyanúgy hűl, illetve nem melegszik tavasszal hamarabb fel a vized és nem hűl le később ősszel. (Én minimum egy hónapot nyerek az enyémmel. Az elmult év /2012/ ősze  szép napos volt így okt. 1-én fürödtem utoljára. Ez volt eddig a rekord. Az átlag ápr.közepe, szept.közepe.)

Előzmény: bgaby (39420)
bgaby Creative Commons License 2013.01.03 0 0 39422

vmi ilyesmiben gondolkozunk, csak tömörfa lenne pl. seprűnyél darab, amibe menetet lehet hajtani, hogy fixen meg lehessen fogni, össze lehessen huzatni

vasat nem szeretnék használni a medence felett

 

a problémám: a 2 műanyag - az ívek és a köztük lévő merevítők - rögzítése nem fix teljesen, ráadásul csövek, így a felületeik sem illeszkednek egymáshoz

Előzmény: pajaci (39421)
pajaci Creative Commons License 2013.01.03 0 0 39421

Nem lehet a műanyagba csőbe belehúzni, egy vékonyabb vascsövet, az erősebb tartás kedvéért?

Előzmény: bgaby (39420)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!