Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.12.12 0 0 5555
Az ültető széken én azt értem amin a fúrószár meg ül és tudod oldani, vagy toldani, csak a zigu-nak italozás közben öltető széket írtam. Képzelem ahogy törte a fejét rajta :) most meg ez a mokány, írja hogy gondolkoztak rajta.(sértés/nem sértés/dicséret)
hi hi.
Bocsi zigu jót nevettem
jól van na :I
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.12 0 0 5554
Nincs mit elnézni tetszett
H3x Creative Commons License 2009.12.12 0 0 5553
Jól van na!
Még1x elnézést!
Előzmény: Törölt nick (5550)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.12 0 0 5552
Jaj nehogy sértődés legyen a "parasztgyerek"-ből csak nézem a sok menagert a környezetemben és hát ő hozzájuk képest: Vili?
Pl: output/input menager = portás
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.12 0 0 5551
http://www.kislexikon.hu/mokany.html
Nna meg a vidéki lány :)

Bocsi ha nem voltam érthető, Tudjátok én csepeli parasztgyerek vok :)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.12 0 0 5550
hx3 :) besz..rás :) ez jó ilyen gyorsan csípőből :) :)
Előzmény: H3x (5516)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.12 0 0 5549
A mokány mifelénk az olyan jó is! rossz is! a fene tudja ! de mindenféleképpen jól néz ki és erős masszív. Olyan ránézésre rendben van :)
Előzmény: zigu (5511)
H3x Creative Commons License 2009.12.12 0 0 5548
Bocs, hogy megint belekotnyeleskedek.
lalibátyó
Előzmény: Törölt nick (5545)
H3x Creative Commons License 2009.12.12 0 0 5547
Bocs zigu, nem állt szándékomban fogyatékosnak beállítani/nézni.
Előzmény: zigu (5522)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.12 0 0 5546

További szép estét mindenkinek, tényleg elmentem az elektronokhoz.

Holnap ugyanitt!

Üdv!

Törölt nick Creative Commons License 2009.12.12 0 0 5545

Hello Zigu !

Megkeresed a honlapot, a keresőben lévő címet kijelölöd, megnyomod a control és a c billentyűt. Ezután belekattintod a kurzort a fórumhozzászólásos felületre és ha jól nyomtad a kontrol és v billentyűt akkor beilleszted a hozzászólásba a linket http://www.videkilany.hu/ mint én. Ha nem jól nyomtad akkor az általam beillesztett linken gyakorolhatod a nyomást is és a fúrást is :)

A csövekről annyit hogy a te hajtóműved csomót kötne a csöveimre ezért nem szívesen adnék meg paramétereket, de ha visszaemléxel H3x nek írt mai 5526 os válaszomra, a lényeget beírtam oda amit tarts szem előtt ! Mégpedig azt hogy legyenek arányban az erőviszonyok. Tehát ha 1/2" a fúrószárad akkor ne akard 10Kw os motorral hajtani és ne akarj 100 méteres lyukat fúrni 200 as átmérővel.  

A te hajtóművedhez legalább 2" os és lehetőleg vastagfalú fúrószár illenék esztergált trapézmenetes toldópárokkal de talán valami szabvány gyári cucc még jobb lenne.

Üdv !

Előzmény: zigu (5541)
Innodrill Creative Commons License 2009.12.12 0 0 5544

Szia Ziqu! Nagy nehezen mégis átment a kép,egy kicsit lejebb megtalálod.
Üdv :NT
Előzmény: zigu (5541)
zigu Creative Commons License 2009.12.12 0 0 5543

Helló Lalibátyó!

 Annyit megtennél esetleg hogy ha  hozzám szólsz nekem címzed a hozzászólást?

A másik dolog ha nem akarsz válaszolni, nem gond, de azt azért hagy szögezzem le, lehet hogy tapasztalatlan vagyok, DE NEM HÜLYE!

Tehát máskor ügyesebben csináld ezt a dolgot, mert így túl átlátszó!!!

 Üdvözlöm az elektronokat!

Előzmény: Törölt nick (5542)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.12 0 0 5542

Jószerencsét Freddy4!

Ebből a Tonny1 ből még a végén lesz valaki úgy tűnik! Ez nekem egy kakasba fáj de nagy öröm hogy Neked tartozom vele!

Én már tegnap megdícsértem Laci honlapját (amikor még nem is tudtam hogy ennyire közel áll hozzád,de ezt csak azért írom mert egyszer valakinek én voltam a nép ) és az ott található információk csak megerősítik mindazt amit mondassz. Nincs semmi "okoskodás", nem "fényezi" magát egyszerűen közli az infoormációkat úgy hogy azok tények és eszembe sem jut kételkedni egyetlen szavában sem. A munka közben készült képek magukért beszélnek.  Sok szakmabeli példát vehetne róla.

A csövekkel kapcsolatban Zigunak annyit hogy amiért árulják az kb a fuvardíja annak amiért elvinnék az újat a boltból az esztergályoshoz majd onnan ha elkészült haza.

Esetleg az esztergályos borravalója még meglenne, de az esztergálás már nem.

Jó fórumozást én most megyek vissza az elektronokat idegesíteni.

Előzmény: Törölt nick (5533)
zigu Creative Commons License 2009.12.12 0 0 5541

Helló Lalibátyó!

 Amit kérsz nem tudom hogy kell csinálnom, tudod én csak egy egyszerű autószerelő vagyok.

 De kezdem sejteni a dolgokat, tehát menj fel a vaterára és nézd meg a 203mm-es védőcsőrakatra feltett kérdéseket, és ott megtalálod magad.

 Amúgy nem váaszolnál a fúrócsöveidre feltett kérdéseimre, vagy mégis megsértődtél tán? Nagyon érdekelne a dolog mert pont ennél a résznél tartok most a beszerzésnél.

 Üdv!

Előzmény: Törölt nick (5539)
Tonny1 Creative Commons License 2009.12.12 0 0 5540

Az e-mail elérhetőségem szojetani@gmail.com.

Köszönöm szépen!

Üdv Tonny

Előzmény: vizeslaci (5534)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.12 0 0 5539

Zigu !

Dobj már egy linket lécci hogy tudjam mit csináltam !

Üdv !

Előzmény: zigu (5532)
zigu Creative Commons License 2009.12.12 0 0 5538

Helló !

 Várom a képet, és leírást is küldj légyszi, szivattyú fajtája szálított vízmennyiség típusa stb...

 Mire gondolsz? Írd le hogy mi érdekel az ültetőszékkel kapcsolatban, ha a kép nem elég világos.

 Üdv!

Előzmény: Innodrill (5536)
zigu Creative Commons License 2009.12.12 0 0 5537

Helló Freddy 4!

 Eszemben sincs kételkedni a szavadban, egyébként is gondoltam hogy ismeritek egymást már csak a szövetség miatt is.

 De csupán lalibátyónak akartam segíteni, mert  láttam hogy ő is érdeklődött utánnuk. Nekem most meg éppen nem aktuális más kiadások miatt.

 De azért köszönöm a jóindulatú segítségedet.

 Jószerencsét!

Előzmény: Törölt nick (5533)
Innodrill Creative Commons License 2009.12.12 0 0 5536
Szia ziqu kolléga!
Küldök Neked egy képet egy jó szivatyúról,lehet jó lenne a gépedhez .
Szeretném megkérdezni amit Te ültető széknek nevezel azt Te mire használod?
Üdv: NT
Előzmény: zigu (5532)
Innodrill Creative Commons License 2009.12.12 0 0 5535
Helo Ziqu! www.screw water pump.com A szivatyú képe túl nagy ezért nem tudom elküldeni,feltétlenül nézdd meg a neten/spirálszivatyú!/br> A képet megnéztem Te a fúrószármegvezetőt nevezed ültetőszéknek?<br> Én 1 zollos fúrószárakat használok mindkét oldalon felhegesztett tömöranyagból<br> esztergált sima zollos menettel semmi gondom vele.Különben is egy trapéz menetes<br> toldatot horrorisztikus áron esztergálnak így nem tartom fontosnak.<br> Üdv :NTszivatyú

vizeslaci Creative Commons License 2009.12.12 0 0 5534
Be beszkenneltem word Formátumba csak fölrakni nemsikerül ide. Esetleg emailba +próbálom.
Üdv:vizeslaci
Előzmény: Tonny1 (5531)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.12 0 0 5533

 

Helló  Zigu kolléga !

 

Azok a bizonyos  203 mm. átm. acél köpenycsövek tőlem származnak, amelyeket a Papp László Úr most árul. Újonan vitte el tőlem, -  és elmondása alapján, csak 1 alkalommal használta, mert általában nincs rá igény a beépitendő csőátmérőt illetően, hogy ilyen nagy köpenycsövet vigyen le.  Amúgy a Laci, 1 nagyon megbizható és izig - vérig rendes úriember, valamint jó szakember is, ismerem jól, garanciát vállalok szavaiért. Azok 1 prima csövek, nagyon megérik az árukat. További szép estét ! Jószerencsét ! Freddy 4.

Előzmény: zigu (5532)
zigu Creative Commons License 2009.12.12 0 0 5532

Helló Lalibátyó!

 Láttam a kérdéseidet a vaterán a 203mm-es védőcsőre.

Próbálkozz telefonon személyesen vele, ha komolyan érdekel.

 Pap kútfúrás szigetszentmiklós, a honlapjukat meg ismered már, ott megtalálod az elérhetőségüket.

 Üdv!

Tonny1 Creative Commons License 2009.12.12 0 0 5531

Előre köszönöm! Természetesen ha be tudod szkennelni mindenképpen nagy segítség, mert a csőbe hegesztve tök mindegy, hogy maga a menet 5/4 vagy 6/4"-ra készült eredetileg, a hegesztéshez a csatlakozó átmérőt akkor a csőhöz igazítjuk!

Köszi!

Üdv Tonny

Előzmény: vizeslaci (5527)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.12 0 0 5530

 

Helló  Tonny1 !

 

Én szivesen adok nektek kölcsön, vagy akár megvételre is  1 ilyen Goszt szabv. Ziff - 50 tipusú apa és anyás menetű rúdvégkapcsolópárt, amelyről beszéltünk a telefonon, akár holnap délelőtt is, vagy később 1 egyeztetett időpontban bármikor. Üdv. Freddy 4.

Előzmény: Tonny1 (5525)
zigu Creative Commons License 2009.12.12 0 0 5529

Helló Lalibátyó!

 Látom most beszélgetős kedvedben vagy, elárulnád nekünk esetleg a te általad használt csövek átmérőjét, és falvastagságát és anyagát? És hogy mennyiért szerezted be szálját?

 Jószerencsét!

Előzmény: Törölt nick (5526)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.12 0 0 5528
Az a baj hogy a 6/4 nél már méretlépés van, ha coll menetben gondolkodunk mert ugye csak ilyen kész karmantyút tudsz venni. Magyarul ha rávágod a csőre a menetet alig marad "hús" ami tartson és szerintem el fog törni. Ha van ingyen eszterga akkor inkább csatlakozó párok és ráhegeszteni a csővégekre. Amúgy a trapézmenetet ajánlanám.
Előzmény: Tonny1 (5524)
vizeslaci Creative Commons License 2009.12.12 0 0 5527
Hello Tony1

Van rajzom méretekkel az kupos anyáról és csavarról beméretezve,Csak 5/4-es csőhöz készült. Ha betudom szkennelni és érdekel +próbálom elküldeni.Erről 1 jó esztergályos már tud dolgozni.
Üdv:vizeslaci
Előzmény: Tonny1 (5525)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.12 0 0 5526

Ez így igaz sőt még most is. Ugyan van trükkje a dolognak nem is kevés mert az esztergályos sem értette egyből hogy miért kell a gyári kész karmantyút befognia a tokmányba, de a végére rájött. Mellesleg a húzott karmantyúnak való cső arányosított ára drágább a vaskereskedésben mint a kész karmantyú egy jobb szerelvénynagykerben. Ha visszaemléxel az volt a lényeg hogy legyenek arányban az egész szerkezetben az erőviszonyok úgy hogy a leggyengébb pont mindig felül legyen. Ha törik akkor fent törik :) Ilyen kiscserkésznek mint én vagyok hobbizni felesleges vagyont érő fúrószárba pénzt ölni. Ezzel is elkészül csak kicsit lassabban.

Vagy annyira nem is lassú ?

Előzmény: H3x (5521)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!