Keresés

Részletes keresés

bob87 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18488

a németből kapható kardenről. A prospektusban, amit küldtek, azt írják, hogy ők a dipsacus fullonum aka. dipsacus sylvestris növényt használják, ami Magyarországon az erdei mácsonya néven ismert (elvileg). Tehát nem takácsmácsonyát kell keresni (megint csak elvileg). Az említett d. sativus fajta a fullonum kultúrnövény verziója. Angolban van közös nevük is: Fuller's teasel néven. Azt mondják, hogy régen a d. fullonumnak volt takácsmácsonya a neve, de mostmár a kultúrnövénynek a neve vette fel, vagy csak szimplán két neve lett. Ahogy látom elég bonyolult. Szóval érdemes latin név alapján menni tovább, ha valaki máshonnan szerzi be.

hornet599 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18487

Szia Jesurun,

 

Dobj rám egy mailt, válaszolok. Így egyszerűbb: smici31@freemail.hu

Előzmény: Jesurun under Lyme (18481)
Jesurun under Lyme Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18486

Hat Igen en is. October elsejen kezdtem es mar tobb mint a fele elfogyott. 

Valszeg nagyon tuladagoltam magamnak a Kardent. 

De nem banom.  Rajottem Artur nagyon nem szereti.  Bedurrant tole rendesen. 

Nem lehet szamolni a cseppeket rendesen. 

Előzmény: bob87 (18484)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18485

A németet vetted? Azon tök jól látni...

Előzmény: bob87 (18484)
bob87 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18484

ezen a kardenen ki vagyok akadva. azt hittem lesz hozzá rendes csepegtető. Erre van rajta egy birkapöcsnyi lyuk, azt sem látom, mikor cseppen :D

Jesurun under Lyme Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18483

Szia Gepard. 

Nagyon erdekes a szemgyakorlatok amit csinaltal. V csinalsz. 

Ki fogom azokat is probalni. 

Nekem nincs gond a szememmel csak eleslatast szeretnek. 

Van eleg konnyem.  Stb. Nem hordok szemuveget. 

2011ben minusz 3.5 volt.  Akkor megmutettem lezerrel.  Akkor 110% lett.

Sokaknak kellet mukonny.  En nagyon hamar abbahagytam. 

Es napszemuveg. 5 honap utan en azt sem hordtam csak 5000m felett napfenyben. 

Igy tudom h nagyon jo szemem van es orulok h nem volt semmi komplikacio. 

Nem is forumozok ott. 

De az eleslatas valtozo es neha rosszabb.  Aztan jobb lesz.  Nem akarok visszaromlani. 

Erdekes h a hatrafele menet javitja a latast. 

Nem ertem az osszefuggest. 

Előzmény: ghepard (18471)
Adelaideee Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18482

Nincs gond az intrinsic faktorral sem, ezt is nézték!:) egyenlőre sajna úgy tűnik megnyertem magamnak ezt is!:( mármint a szurit.

Előzmény: hornet599 (18479)
Jesurun under Lyme Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18481

Szia Hornet. 

Doxy a lyme miatt testsuly kg fuggo.  Nekem pont 400 mg volt amit te irtal. 

 

Engem erdekel a felfedezes es az uj fejlemenyek amit kideritettel. Jo lenne ha el tudnad kuldeni. 

Marobert tudja az email cimemet. 

Előzmény: hornet599 (18473)
hornet599 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18480

Még annyit milla, hogy te kaptad ezt intravénásan? Mi a neve, hogy szerezted be? Most beszéltem európa patikával, de ők csak egy 100mg-os ampullásat látnak, az meg édes kevés nekem. 400mg kéne naponta.

Előzmény: milla10 (18474)
hornet599 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18479

A gyomor termelte intrinsic faktor kell hozzá, hogy fel tudjon szívódni. Ha ez nem termelődik rendesen, az is hiányt okoz. Jó lenne tudni esetedben az okot, mert ha vmi, amit nem lehet rendbetenni, akkor szükséged van b12 utánpótlásra életed végéig (úgy tudom, ha fel vannak töltve a "raktárak", akkor utána elég havonta egy injekció szintentartásra).

Előzmény: Adelaideee (18478)
Adelaideee Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18478

Szerintem kérhetné, de valszeg elutasít, hogy akkor vérszegény is lennél. Sajnos a legtöbb orvos szinte semmit nem tud erről. A neurológus az igen, csodálkozott is hogy nem lettem vérszegény (még) Ő is, mert előbb-utóbb kialakul az is mert vashiányt generál. A neurólógiai klinikán elismerték hogy bizony előbb okoz idegrendszeri tüneteket

... anno kerestem erről fórumot, de csak angolul találtam... Azért ez érdekes nem?

 

Mindenképpen érdemes megcsináltatni, mert egyszer olvastam hogy a lyme is képes B12 hiányt okozni, mert nem szívodik fel. Amúgy is rossz a felszívódása!!! Nekem vizsgálták hogy miért van, de rejtély maradt... Nincs autoimmun felszívódási problémám, bélférgem, nem vagyok vega...- ezek leheténenek az okai!

Előzmény: bob87 (18472)
Jesurun under Lyme Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18477

Teljesen Egyetertek.  Szerintem is a lyme ba minden belefer. 

 

A reumatologus tapasztalataidra kivancsi vagyok. 

 

En is elkezdtem a kalvariamat itt angliaban s az eredmenye Artur. 

Kaptam gyogyszert de az arthritisz rol utana olvastam es ezutan en semmilyen gyogyszert nem akarok se reumara se arthritisz re. Sztereoid semmifelekeppen sem jo a lyme miatt. 

Es a tobbirol sem vagyok meggyozve. 

Vigyazz a reumabol konnyen lesz arthritis. Artur ahogy en hivom az enyemet. 

Alternativ modszerekkel probalkozom. 

Előzmény: Törölt nick (18468)
hornet599 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18476

Itthon vagyok már néhány éve, ráadásul Pesten :)

Hogy érted, hogy szuper? Milyen értelemben?

Reménykedem benne, hogy az európa patikában be tudják szerezni.

Előzmény: milla10 (18474)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18475

Nem a sok gyógyszer marta meg a gyomrodat? Mert én ma úgy vagyok, hogy bár nem szúr olyan élesen, de még fáj azért kicsit, ha étel kerül bele. És én majdnem biztosra veszem, hogy ez a gyógyszer műve. A gyomor jó regenerálása után lehet, hogy újra tudnád szedni az AB-t, de ezt a regenerálást nem tudom, hogyan lehetne végrehajtani. Talán gyomorvédő készítményekkel.

Előzmény: hornet599 (18473)
milla10 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18474

doxy iv szuper, itthon nincs. de már nem tudom, ki van itthon és ki nincs.

Előzmény: hornet599 (18473)
hornet599 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18473

Aha, megvolt mindkét irány :) Igaz, alulról egyszer, 5 éve. Felülről vagy 6x. Reflux, enyhe krónikus gastroduodenitis, hol kis felmaródással, hol anélkül. Meg volt hasi CT 2x. Ott meg ilyen gyulladásra utaló aspecifikus fali megvastagodást találtak a vakbél előtti részen, meg azt írták mindkétszer: mesenteriálisan megnagyobbodott nyirokcsomók. No, ezzel egyik egyik gasztródoki se foglalkozott, mert a tudásuk addig terjed, hogy ez nem specifikus crohn-ra, akkor meg minden oké... Egyik doki meg is mondta kerek perec, hogy "eddig terjed az orvostudomány", de utána nem sokkal persze a lóvét legombolta rólam... Most, hogy Balaiczának gyanús lett a yersinia, kicsit utánanéztem, és ezek a dolgok pontosan beleillenek egy krónikus yersinia fertőzésbe, így teljesen összeáll a kép! Csak ugye arról is azt tartják, hogy normál esetben pár hét alatt magától gyógyul, csak ha van vmi immungyengítő tényező (génhiba?, lyme?, stb.) akkor krónikus formát ölt(het). Nos, nálam tuti ez történt, mivel egy akut bélgyulladással kezdődtek a tüneteim a semmiből anno, s azóta vannak ezek a gyomor-bél problémáim. Előtte vas gyomrom volt, a szöget is meg tudtam enni. Azóta hiába diétázok, fáj (függetlenül antibiótól). Ha meg ráeszek/iszok vmit, ami irritál, akkor meg sokkal rosszabb lesz (ezt tette az antibió is).

Ezt a teóriát az elispot teszt is megerősítette, mert jó magas érték jött ki.

Amúgy néztek sokszor helicobakterre, negatív. Allergia/intoleranica -> szinte negatív (picit magasabb érték kazeinre, meg tojásfehérjére, de ilyen diétával se javult). Gluténérzékenység -> negatív. Laktóz/laktázérzékenység -> negatív.

 

Még egy gyöngyszem a dokik hozzáértéséről: az 5 gasztródoki közül, akiket meglátogattam a 6 év alatt, egynek jutott eszébe, hogy megnézzen fertőzésekre - persze azt is magánban. Történt egyszer széklettenyésztés, s megnézték a yersiniát is akkor, de negatív lett. Csak azt felejtette el a jó doktor, hogy protokoll szerint legalább háromszor kellene egymás után megnézetni, és negatív eredmény esetén sincs teljesen kizárva, mert szakaszosan ürül. Szóval, ezután jöttek az olyan tanácsok jó pénzért, hogy: "felejtse el a betegségtudatot", és barátai...

 

Egyébként szedtem AB alatt PPI-t, sőt, most is szedek (20g rabeprazol). Szedtem korábban ezekből is minden fajtát: omeprazol, lanzoptol, noacid, nexium, stb. De kb mint halottnak a csók, talán refluxra kicsit jó. Nekem egyetlen gyógyszer csökkenti a panaszokat: cerucal. De, ha beindul a baci, akkor ez se csillapítja, csak a tünetekre jó kicsit. Enélkül már megpusztultam volna. Csak az a gond, hogy 1-2 hétig ajánlott szedni, maximum fél évig lehet. No, én most szedem 4 éve...

 

Én most azt gondolom, hogy gyomor-bélrendszer kapcsán a fő bűnös a yersinia, de ott a lyme is. Nem tudtom, melyik tünet melyikhez kapcsolható pontosan.

 

Most, hogy ez kiderült, megy a találgatás, hogyan tovább a kezeléssel? Ennek magas dózisú antibogyó kéne, akár kombináltan, csak ugye nem bírom... Ezért volt ez az intravénás kérdésem is. Doxy az egyik legjobb rá amúgy. Lehet, ezt megpróbálom felirattatni intravénásan, aztán meglátjuk... Lyme-ban amúgy mennyi ennek az adagja? Yersiniára elvileg 400mg kéne naponta.

 

Egybként másik vonalon is van történés: Marobert, amit felraktál videót múlt héten, annak kicsit utánajártam. Nem értettük, hogy mi az "új felfedezés". Ha vkit érdekelnek a fejlemények, privátban megírom. Hát, mindenesetre nem tudom, mit gondoljak erről...

Előzmény: Törölt nick (18438)
bob87 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18472

folsav / b12 -t tud nézetni a házi orvos? Majd jövő héten azért megyek, vegyenek le vért, ha ő le tudja venni ezt is, akkor megemlítem neki, hogy kéne ez is :)

ghepard Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18471

Na, hát ez klassz. Minden elismerésem. Csak jobb lesz még, ha fogod gyakorolni ezt azt. Mindenki tudja, hogy lélegezni kell, az megy folyamatosan  - és az nagyon fontos tevékenység. Csak az emberek gyakorlatilag magása hagyják a légzést, pedig irányításával rengeteg dologra lehet hatni. Mint írtam sok féle légzés van, gyorsat is lehet és kellene is gyakorolni (rekeszizommal, ez nagyon klassz, nem is kellenek a kezek se és rezeg az egész test, de kell egy kis idő, hogy megtanulja az ember), no meg a lassút is, a nagyon lassút. De majd fokozatosan rátérhetsz.

 

Hát valószínűleg jobbkezes vagy, így a jobb feled jobban tud összhangban muzsikálni. DE javulhat a bal fél is csak nyomni, gyakorolni kell. Mikor kezdtem a gerelyt, a bal kéz csak 66%-át tudta a jobb kéz teljesítményének. Hét hónap alatt (miközben mindkét kéz rengeteget javult, de a bal sokkal nagyobbat) - elérte a jobb kéz 90%-át - na azóta egy tapodtad se közelített és maradt a 87-90%-os tartományban. Az már nem is fog menni fejjebb, persze nagyon remélem, hogy még mindkét kéz többet fog tudni, de a kettő aránya már nem igen fog változni.

 

Nagyszerű, biztos ki fogsz még sok mindent találni magadnak, csak gyakorolni kell  - az agyad folyamatosan azon fog agyalni, hogy nem megy e ez egyszerűbben, vagy így is lehetne. Ha gyakorolsz, akkor folyamatosan megy az agyba is az infó, meg onnan is vissza, új neuronkapcsolatok képződnek, amik egy idő után azt fogják eredményezni, hogy talál az agy újabb vagy egyszerűbb megoldást és ezt közölni fogja veled.

Előzmény: Jesurun under Lyme (18463)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18470

Arra vigyázz a reumatológusnál, hogy ha felír szteroid tartalmú kenőcsöt/gyógyszert, azt nem szabad beszedni, mert ha lyme-od van, arra nagyon rossz a szteroid, rontja a gyógyulási esélyeket. Anno engem is oda akart küldeni a fehérvári infektológia, mondván hogy "lyme nem lehet, mert az elisa negatív lett". Gratula nekik.

Előzmény: Törölt nick (18468)
Melpoma Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18469

Sajnálom. Te hol voltál lyme szűrlsen, kit ajánlasz?

Előzmény: Törölt nick (18468)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18468

Én szerintem a lyme-ba az is belefér aki tud sportolni az is aki nem. Mindenkinél másképp jelentkezik. Nekem tegnap olyan gyengék voltak az izmaim mint a puding, mégis elmentem futni. Este még súlyzóztam is. Ma egy fokkal jobb, de gyengék a karjaim.:-( Közben sajnos zsibbad a bal lapockámnál, és a tarkómnál is nyillal bal oldalt a borelia.

 

Este megyek reumatológushoz, bár nem tudom minek. Beutalt a háziorvos 1 hónapja. Azóta rohamosan romlott az állapotom, és jöttek a teljesen specifikus lyme tünetek.

Előzmény: Melpoma (18467)
Melpoma Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18467

Ajajj, én már nagyon régóta nem tudok magassarkút húzni, nem bírna megtartani a testem, azt sem mindegy, hogy milyen cipőben vagyok. Nekem a hátam, fenekem, lábaim, talpam, karom, vállam...mindenem le van gyengülve, szóval minden izmom érintett. Nagyon el vagyok keseredve, és még hinni sem hisznek nekem:-(. Mindez 1-1,5 év alatt történt. Szóval tényleg nincs okod aggódni!

Előzmény: Törölt nick (18466)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18466

Okés :) Majd azért keresek egy normális neurológust a jövő évben, addigra lemennek a lyme kúrák, és lehet már látni, hogy van-e javulás (most nincs is rá pénzem, sokat elvitt a lyme kezelés).Most jobban vagyok ugyan, de ez csak átmeneti, szóval semmit nem jelent.

 

Én nagyon sokat gyaloglok, de főleg a bal lábammal én is rendszeresen megbotlom, viszont észrevettem, hogy csak a magassarkúban és csak a térkövön, ha ferdén van lerakva. Szóval nem mindegy, hogy milyen terepen mész, milyen ott az út, milyen a cipőd, mert lehet, hogy csak ezzel van baj. Csak ugye sokáig ez is megijesztett, mert közben meg a bal térdem van begyulladva, meg abban van sok rángás. De ha gyengébb is a láb, az még attól írható a lyme számlájára is.

Előzmény: Melpoma (18465)
Melpoma Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18465

Viszont, ha komolyabb bajod lenne, nem tudnál sportolni. Én járni alig tudok, mindenben megbotlok. A bokasüllyedésem van, olyan, mintha a talpammal puha valamin járnék, meg mintha a sarkam is besüllyedne, úgy érzem. Szerintem ne aggódj, ameddig futni vagy sportolni tudsz!

 

Előzmény: Törölt nick (18461)
Melpoma Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18464

Szia!

 

Köszi a segítséget, egyébként én már megnézettem, igaz, tavaly szeptemberben, de nekem akkor nem volt B12 vitaminhiányom, D-re is néztek, meg azt hiszem a C vitamint. Minden normális volt.

Előzmény: Adelaideee (18459)
Jesurun under Lyme Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18463

Artuttol eltekintve en is jol vagyok. 

Es mar nem is fazom ugy. Csinalom rengeteget. 

A legzest nagyon konnyen megtanultam. 

A tobbivel voltak kis el akadasaim de most mar megy. 

Erdekes h mennyire jobboldali rezonanciam van. 

Csak jobboldali rezegtetes egybol ment. Baloldalon nehezebben ereztem ra.

egyutt a ketto mindig kiestem az utembol.  De mar kezdem megtalalni. 

Es kitalaltam egy hasonlo dolgot ami jo az Arturnak. 

Előzmény: illatos-fű (18441)
ghepard Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18462

Ha nem szemtornaztal akkor hogyan foglalkoztal a latasoddal? 

 

Már rossz volt a helyzet (nagyon szárazak voltak a szemeim, meg kezdődő szürkehályog volt a szemlencsén), 9 évig hordtam szemcsit, de a 2.5D már kevés volt és azon gondolkodtam 2009 elején, hogy erősebb szemcsi kell  - de a nyakam miatt elkezdtem a túrákon hátrafelé járkálni, meg futni is, hogy rendbejöjjön a nyakam (focin elszenvedett kacifánots nyaksérülés). A legnagyobb meglepetés otthon ért TV nézés közben, szinte nem tudtam elhinni, hogy tök élesen látom a TV-t, még a legapróbb betűket is simán olvastam 3.5 méterről, pedig akkor még csak  kis képernyőjű színes TV-m volt (kb 57cm átmérő). Fogalmam se volt, hogy mi hatott pontosan, de ezzel párhuzamosan elkezdtem gyorspislogást is tanulni (ameddig bírom s a leggyorsabban, ahogy csak lehet, persze akkor még nem tudtam, azt amit ma). Ez a két dolog segített az elején és 3 nap alatt letettem a szemcsit.  Első nap 20 percet bírtam a melóban, másnap már 40 percet, a harmadik nap 2 teljes órát (mindig reggel), na és a negyedik napon az egész napot szemcsi nélkül melóztam le a számgép mögött. Egész hihetelen volt, a kollégák is belkekezdtek (mindenki szemüveges 50 év felett, fiatal meg csak egy kettő van szemcsi nélkü), vagy 12-en, de mindegyik pár nap után feladta. Innentől alaposan utánajártam a saját elképzeléseim szerint a látásproblémának. Ezeket csináltam:

 

hátrafelémenés, hatrafeléfutás, kilométerek szinte naponta, mert nem tudtam, hogy mi hat

 

nagyon sokszor lehajoltam és úgy voltam hosszú percekig, sokat álltam kézen is

 

nyomtam a dalokat csukott szájjal, hogy fent rezegjenek a hangok

 

rengeteget voltam a két ideális tartásban: pont felfelé, meg pont lefelé (fej is meg a szemek is). Lefelé meg így rengeteget olvasni tanultam, beállítani közelebbre a fókuszt. Kezdetben 130centitől közelebbit nem tudtam olvasni, de simán megtanultam levinni egész kevesebb, mint 2 (azaz kettő) centiig. Ezt a mai napig csinálom a hétvégén, reggel, mikor a feleségem alszik.

 

gyorspislogásos edzések

 

könnytermeléses edzések

 

pislogás nélküli edzések: 15-20 perc pislogás nélkül nyitott szemekkel. Ehhez tudni kell sok dolgot egyszerre csinálni.

 

rengeteget vagyok sötétben, nem ojtogatok sehol villanyt. Ez télen csak reggel olyan 3-4 óra sötétben. Olyan jó lett a sötétbeli látásom is, hogy meg vagyok lepődve, mikor a srácok télen a focin aszongyák, hogy be kell fejezni, mert sötét van és nem látnak. Én meg észre se vettem, hogy sötétedett.......

 

rengeteget edzettem a mikromozgásokat éjjel. Ezt látni lehet, nem egyszerű, de nekem már simán megy. Az előbb említett srácot sikerült rávezetnem, persze eltartott neki, míg megértette, hogyan lehetne látni, de sikerül már neki. Ez nagyon fontos a látás szempontjából.

 

kivesésztem az olvasást és készítettem elég sok programot, melyekkel különböző animációkat generáltam  - ami az olvasás megkönnyítéséhez vezetett

  

a negatív (komplementer) színek kisérletezgetésével (a mesterek auralátásnak nevezik – de szerintem nem az, a kolléganőmet 5 perc alatt megtanítottam aurát látni – vagyis a negatív színeket)

 

ezután tudtam szerkeszteni olyan programot, mellyel olyan animációkat készítettem gyorsolvasásra, melyek ki tudják küszöbölni a negatív (komplementer) színek zavaró hatását. Így szinte elképesztően gyorsan lehet olvasni mindenféle edzés nélkül

 

Rengeteg infó van ezekről (meg amit kihagytam) az említett topikomban: Szemtorna, látástorna – megéri? No meg a Szemszárazság (k.lencse) című topikban, szintén itt az indexen a szemészeten.

Előzmény: Jesurun under Lyme (18366)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18461

Na ez akkor gáz. Mert nekem pont hogy ilyen bemélyedések vannak, nagyon furcsa. Ezek nem ráncok v. ilyesmi. Én is sokat mozgok, de úgy tűnik, ez ettől teljességgel független. Most akkor tényleg megijedtem.

Előzmény: Melpoma (18454)
Adelaideee Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18460

mér = még :)

Adelaideee Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18459

Köszi!:-)

 

Figyu..., itt már írtam korábban valakinek, hogy könyörgöm nézessetek már B12-vitamin szintet vérből!!! Hagyjátok már ezeket a kínzó, költséges EMG és társai vizsgálatot. Nekem is volt kétszer, engem elküldtek, de vérvételre nem, pedig az csak kb. 2000 Ft. Egyébként a B12 hiány és az ALS között egyértelmű összefüggés van, szóval ha még sokáig vártok, előbb utóbb az is lesz ha hiánybetegség áll fenn.

 

Korábban raktam már fel egy jó kis linket erről, de itt egy másik is, hátha ez jobban meggyőz. Én egy évvel ezelőtt menni alig tudtam, pedig mér orvosilag nem volt súlyos hiányom...

 

http://tgy-magazin.hu/index.php?page=3001&action=SHOW&id=3429

Előzmény: Melpoma (18443)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!