Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2005.02.16 0 0 208

Sziasztok!

 

A segitsegeteket szeretnem kerni:)

 

Tarsashazi lakas epites eseten, pontosan mit jelent a 85%-os keszultsegi szint, mi az amit tartalmaz, es mi az amit nem?

 

Koszonom

 

Peter

amator1 Creative Commons License 2005.02.15 0 0 207
Most írok egy árat PTH38 N+F Bruttó 290 Ft/db leszállítva. Sok vagy kevés? Ha Őbottányban laksz akkor sok, ha Zalaegerszegen (nem tudom van-e Wienerberger a környéken) akkor kevés. Keress egy kereskedőt aki neked szinpatikus és kérdezz rá az árra, hogy leszállítva vagy ha te mész érte akkor mennyibe kerül. Referenciának (kiindulási alapnak: www. balintker.hu) Amator
Előzmény: sylvanus67 (204)
jarokelo Creative Commons License 2005.02.15 0 0 206
Igen így pontos, én sem zártam ki, ha a kettő egybe esik, az általában szerencse.
Előzmény: Törölt nick (205)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.15 0 0 205

Szia jarokelo!

 

Igazad van,hogy ki lehet felelős műszaki vezető. Attól hogy "csak" építész, attól még nem. De sok építész és építőmérnök is leteszi eme jogosultságot. Mint ahogy az én építészem is.

 

Attila

Előzmény: jarokelo (202)
sylvanus67 Creative Commons License 2005.02.14 0 0 204

Azért néhány árat ideírhatnál /főként anyagdíjakat/ mert ez hihetetlen.

 

Csak, hogy tudjam milyen árakat érdemes felhajtani.

 

 

Előzmény: Törölt nick (188)
amator1 Creative Commons License 2005.02.13 0 0 203
Azért egy jó tanács! Mint látható ennyiből is ki lehet hozni - jó minőségben. De mielőtt bárki beszorozná a saját négyzetmétereit nem mindegy, hogy milyen a ház felépítése. A topictárs 3 szintet épített, mindhárom szint alapterülete durván egyforma. Így elmaradnak a sávalap lépcsőzései (1 méterenkét 0,5 m ami akkor van ha nem a teljes ház alatt van pince. Ez m3 számra eszi a betont. Nekünk eddig 55 E Ft-ban van m2-re (68 m2 pince, 164 hasznos földszint, 34 m2 félszinteltolás a garázs felett.) A többi megjegyzést is ajánlom mindenki figyelmébe, a sajátjaim lejjebb olvashatók. Amator
Előzmény: Törölt nick (188)
jarokelo Creative Commons License 2005.02.13 0 0 202
A felelős műszaki vezető külön jogosultsághoz kötött, a tervezői jogsi még nem elég. Javaslom amúgy: http://www.archiweb.hu/archiweb/katalogus/jogtar/epkiv/index.htm
Előzmény: réce (196)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.13 0 0 201

Kedves Réce!

 

Ki a felelős műszaki vezető? Nálunk speciál az építész-tervező, aki barátom is egyben, és minden fázisnál ellenőrzi a házat.

 

 Statikai dolgokat - pl. monolitfödém zsaluzás, alap - pedig a statikus ellenőrizte.

 

Attila

Előzmény: réce (196)
Bogie Creative Commons License 2005.02.13 0 0 200

Nagyon felbátorítottál:))

Küldj már nekem néhány címet, ha még megvannak a feljegyzéseid az őrbotyeszi telkekkel kapcsolatban!

 

Ha nem akarod idelistázni, nyugodtan küldheted az emilcímemre is, él. Ha nincsenek címeid, de rémlenek az utca nevek, már az is támpont lenne.

 

Előre is köszi!

Előzmény: vájolet (195)
Norcee Creative Commons License 2005.02.13 0 0 199
Nálunk meg az építész lesz, aki a haverunk családjának (aki mellesleg házépítéssel foglalkoznak) az építésze meg műszaki kivitelezője.
betonos Creative Commons License 2005.02.13 0 0 198

Kedeves Mindenki!

 

Engedjétek meg,hogy egy kicsit OFF témában hozzászóljak és bemutatkozzak.

Gábor vagyok, 45 éves. Évekig egy multicégnél dolgoztam, mint diszpécser egy nagy betongyárban Budapesten. Pl. az egész Asia Center építkezés betonozási munkáit én vezényeltem le. Jelenleg fősulira járok, és ezt a cég nem tolerálta, ezért szakítottam velük.

Rengeteg kapcsolattal, a betonok, valamint a segédanyagok, a szállítás, a szivattyúzás ismeretével és ismeretségével rendelkezem.

Itt már kapcsolódok is a topic témájához, hiszen senkinek nem mindegy, hogy mennyiért vásárolja, és fuvarozza a betont az építkezéséhez. 100m3 esetén 500, vagy 1000 Ft. árdifferencia már jelentős megtakarítást jelenthet. A szivattyúzás (pumpa), és a szállítás területén tudunk  megtakarítást produkálni. Természetesen nem a minőség rovására. Sok utánajárástól is megkímélhetik magukat az építkezők.

Nézzétek meg a weblapot. (csak egy kis egyszerű) Kesőbb árajánlatot is tudok közzétenni, de ez még képlékeny. Most lesz cementáremelés.

Ha tetszenek a gondolataim, láttok benne fantáziát, kérem, hogy valaki nyisson egy BETON topicot. (én még nem tudok) Ígérem, hogy lehetőség szerint válaszolok az esetleges kérdésekre, akár a beton, akár a bedolgozás tekintetében.

 

Köszönöm a figyelmeteket, és a segítséget.

 

Üdvözlettel: B. Gábor

Dióhéj Creative Commons License 2005.02.13 0 0 197

Heló

 

Akivel előre lebeszéled és válallja. Nekem a tüzépes vállalta ingyen mert nála vettem mindent és mellesleg építész. Néha kijött megnézni hogy a terv szerint készül e a ház.

Előzmény: réce (196)
réce Creative Commons License 2005.02.13 0 0 196
A kalákás építkezőkhöz van egy kérdésem : ki lesz az a felelős műszaki vezető, aki a használatba vételi engedélyhez aláírja a papírokat, vállalva ezzel minden felelősséget a hobbyépítkező köztisztviselők és rokonaik építési munkái után?
vájolet Creative Commons License 2005.02.12 0 0 195

Szia!

 

Őrbottyáni árakkal kapcsolatban bátoritanálak, mi most vettünk telket (1530 nm, villany, gáz van bent) Nagyon szép eldugott utcában 5,2 Mft-ért, szerintem korrekt áron és vpolt még pár amiket mi is megnéztünk hasonló áron.

Előzmény: Bogie (111)
Axióma Creative Commons License 2005.02.12 0 0 194

Pataxi, korabban azt mondtad, hogy hozzaszolnal a feltett koltsegveteshez, hogy hol nagyon tulzo. Csak kicsit elorebb hoztam a topicban... egyebkent azota mar varunk egy masik ajanlatot is, nagyon kivancsi leszek.

(http://sztproba.inf.elte.hu/~axioma/hazepites_arajanlat.xls).

Előzmény: pataxi (190)
MZ/Y Creative Commons License 2005.02.12 0 0 193
Na, délután beírom, ami anyagból kinéz (a nagyját), hátha mond valamit.
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.12 0 0 192

Szia pataxi!

 

Az itt látott m2 árak szerintem is horrrorak. Egy kis odafigyeléssel lejjebb lehet ezeket tornászni. Na persze ha nem akarsz vele foglalkozni és nem mászol bele, és kiadod generálkivitelezőnek az más. Akkor valóban kijöhetnek ilyen árak.

 

Még annyit tennék hozzá, hogy mindkét födém monolit, és ha gerendást csináltam volna, akkor még azon is kb 800000-1000000-ot lehetett sporolni. De a statikus rábeszélt, hogy ha van rá ennyi plussz keret (ami persze nincs) akkor lehetőség szerint csináljuk ebből.

 

És mint mondtam, teljesen normális anyagokból készül, nem sporolunk ki semmit.

 

Attila

Előzmény: pataxi (190)
Bogie Creative Commons License 2005.02.11 0 0 191

Most építtettem ki egy 420 nm-es irodában a 200db 220V-os  és adatvégpont, villanykapcsolók és egyebek kiépítése nem tartott 2 hétig. Azért egy házon se kellene, hogy tovább tartson.

 

Ja, közben haladtak a gipszkartonosok is, mert ugye nem lehet, hogy "csak" a villanyszerelők és a gyengeáramosok dolgozzanak egyszerre.

Előzmény: felis (184)
pataxi Creative Commons License 2005.02.11 0 0 190
Na most mar lathatjatok, hogy nem egy lehettlen dolog ennyibol megcsinalni.
Pedig itt meg munkadijjak is vannak benne.
Koszonom szepen Jazzkedvelő.

Teny hogy igy nagyon oda kell figyelni mindenre, de ez nekem egy kihivas is, es azokat szeretem.

pataxi
Előzmény: Törölt nick (188)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.11 0 0 189

Egy kis kiegészítés:

a 75 m2 pince amiatt, mert abból 36 m2 kétbeállós garázs.

 

És bocsika a szerinten szerintem szóismétlésért....

A tetőtér emelt tetőtér 1.1 méteres térdfallal.

 

Attila

Előzmény: Törölt nick (188)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.11 0 0 188

Üdv!

 

Négyeztméter árakról saját tapasztalat.

 

Amít építek:

Az össz nettó terület durván 210m2.

Három szint:

Teljes pince: 75m2 hasznos

Földszint: 70m2 hasznos

Tetőtér: 65 m2 hasznos

 

Ahogy most állok:

 

50% készültség durván. Tető nagyjából rajta van, válaszfalak kémény, cserép kész. tetőtér teljesen beépítve, értem ezalatt teljesen lelambériázva, 20 cm szigetelés bent. Szigetelés körben kész, mármin vízszigetelés, és drén. Ami még hátravan az a gépészet, nyílászárók és burkolás, vakolás. Legalábbis ezek a nagyobb tételek + a sok kicsi.

 

Eddig a közművekkel és tervezéssel együtt 9.5millióban van az egész ház.

 

Tehát szerintem nagyságrendileg kihozható 100ezerből m2re.

 

De ami a nagy kérdés a felhasznált anyagok. Ez nagyon megváltoztatja az árat.

 

Nem mindegy hogy 1000 forintos vagy 5000 forintos csempét teszel le, milyen gépészet, stb., tehát nehéz ezt megmondani.

A ház saját szervezésben épül és félig meddig a munka egy része is önerős lesz (pl. villyanszerelés, burkolás). Mi igyekesztünk mindenhol rendes igényes anyagokat felhasználni.

Tehát szerintem kihozható 100ezer körül szerintem. De ennek nagy ára van:

 

Mindennek te mész utána, járod állandóan a tüzép telepeket, lesed a netet, akciókat, előtte minimum egy éves tanulmányt kell folytatnod az egésszel kapcsolatban ha minnél kevesebb hibát szeretnél. Ez sok idő és idő. Kérdés hogy megéri-e, az ember a munkája mellett megteheti-e, stb.

 

Tehát sok idő és fáradtság meg idegesség tud rámenni kérdés kinek mi éri meg. Sok vita az asszonnyal, ami nem jó dolog, viszont élvezetes hogy valahol te szervezed az egészet.

 

Tehát ki lehet hozni, kérdés azonban az ára. Sőt még igénytelenebb anyagokból olcsóbban is meg lehet úszni, de úgy minek.

 

Röviden ennyit, remélem nem voltak feleslegesek soraim.

 

Üdv

Attila

pataxi Creative Commons License 2005.02.11 0 0 187
Felis!

Amiket leirtam munkakat, azokat nem eloszor, es nem is masodszor csinalom majd a sajat hazamon.
Pedagoguskent, pedig idom hala istennek lesz, mert az orarendet a sulinkban en csinaltam, es rendesen tele leszek ora nelkuli napokkal majustol (kimegy a sok vegzos).
Az Igazgato is rabolintott a dolgokra, igy meg zaklatni sem fognak.
Segedmunkasnak meg annyi gyerek jelentkezett mar , akar ingyen is, hogy Tiszat lehetne veluk rekeszteni. (Persze nem akarom oket kihasznalni)
Igy aranylag nyugodtan varom az epitkezest, mar csak a banktol fugg a dolog.

Es mivel en is dolgoztam joforman mindenfele szaki mellett, ezert azt mondhatom, hogy minden amit 3 hetig csinal egy szaki, azt 1 het alatt is meg lehet csinalni, csak akkor nem lehet elkerni erte annyi penzt, meg akkor mindenki azt mondana az o munkajukra, hogy ez nem is nagy valami.
Pedig minden szaki szereti azt ereztetni, hogy az o munkaja a legfontosabb.
Ugyanugy mint a pedagogusoknal, mindenkinek a sajat tantargya a legfontosabb a vilagon.

Pataxi

Előzmény: felis (184)
Norcee Creative Commons License 2005.02.11 0 0 186

Felis!

Időnk, rokonunk, haverunk (építkezésben jártas) több van, mint pénzünk.

 

Előzmény: felis (184)
Norcee Creative Commons License 2005.02.11 0 0 185

Úgy lett ez a dátum, hogy férjem telefonált, hogy kész van-e, és hogy visszadátumoznák-e januárra.

Na, majd referálok, hogy ölünkbe pottyant-e plussz 400 000, vagy sem.

(Folyton bújom a jogszabályokat, de túl matekos az agyam némelyik értelmezéséhez.)

Előzmény: Axióma (182)
felis Creative Commons License 2005.02.11 0 0 184

Pataxi (es Norcee),

Ha tenyleg mindent te akarsz csinalni, akkor persze tarthato a negyzetmeterar, amit irtal. Viszont nem szivesen lennek a helyedben...

 

Ami nalunk sajat munkaban keszult, az a futes, viz, laminalt padlo lerakasa. A tobbiben szakik is mukodtek, de sok mindent mi csinaltunk, pl. lazurozasok, teglapucolas (bontott tegla homlokzat van), szigeteles egy resze, kontenerpakolasok, mindenfele foldmunka (alapot gep asta), meg sok mindenre mar nem is emlekszem. Es mar masfel eve tart a munka.

 

Azt hiszem, ha en csinaltam volna mindent, amit leirtal, kb. 10 evig tartana. Mert komolyan, azert pl. csak a kulso belso vakolason dolgoztak 5-en kb. ket honapig. A villanyszereles legalabb ket-harom het volt 3 embernek. Falazasrol meg nem is beszeltem, a betonozas meg megint csak igen idoigenyes volt. Gletteles/festes 2 embernek 3 het.

 

Egyszoval marhara ra kell erni, ha mindent te csinalsz. Arrol nem is szolva, hogy nekunk, egyszeru foldi halandoknak minden 5-szor annyi ideig tart, es bizony nem jo, ha az ember a sajat hazan gyakorol... Es az epitkezes amugy is eleg kemeny, hat meg ha fizikailag is mindent te csinalsz... Bar nem sok kozom van hozza, ha nem vagy baromi gyakorlott, ugyes ezermester tipus kotel idegekkel es vegtelen idovel, mindenkepp lebeszelnelek az ilyen kivitelezesrol.

felis

Előzmény: pataxi (171)
MZ/Y Creative Commons License 2005.02.11 0 0 183
Nem tudom... Szerintem ebben a topikban írta valaki, hogy az áfa-vissza feltétele a jogerős építési engedély, de fogalmam sincs, így van-e.
Előzmény: Norcee (181)
Axióma Creative Commons License 2005.02.11 0 0 182
Addig nem kezdhetsz. De ha a szomszedoknak is ilyen "sebesseggel" kuldtek ki, akkor nem nagyon lesz idejuk fellebbezni... bar kerdes, hogy ilyenkor mikor indul a 15 nap hatarido. Viszont ha alairatod veluk, hogy nincs kifogasuk es beviszed, akkor onnantol jogeros tudtommal. Nalunk az epitesz eleve adott egy ilyen alairato nyomtatvanyt...
Előzmény: Norcee (181)
Norcee Creative Commons License 2005.02.10 0 0 181
Nem, még van 15 nap felebbezési idő. Ez baj?
Előzmény: MZ/Y (180)
MZ/Y Creative Commons License 2005.02.10 0 0 180
Jogerős?
Előzmény: Norcee (176)
Bogie Creative Commons License 2005.02.10 0 0 179
Valami nem stimmel a linkkel, pedig nagyon meg akarom nézni!!! :(
Előzmény: Pmobile (178)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!