Keresés

Részletes keresés

kerekhegy Creative Commons License 2006.02.08 0 0 203

Szia!

Tudom hogy polgárőr vagy.Persze csak onnan hogy beírtad ide.Szóval mi van most itt Solymáron?Tudsz valamit?"Sorozatos" kocsifeltörések?Ez nem a belváros?!

Jó lenne ha megosztanád velünk szenvedő alanyokkal mi zajlik a faluban.Mert ez itt nem megszokott.Legalább is én igy gondolom.Ha nem publikus ird a mail cimre,de tényleg nyugtalanok vagyunk emiatt.Jó lenne ha történne valami.

Köszi

 

Előzmény: regisztrálatlan (200)
kerekhegy Creative Commons License 2006.02.08 0 0 202

Szia!

Hát nagyon sajnálom ami történt.Át tudom érezni.Nálunk azóta semmi.

Adok egy mail cimet       kittimail@citromail.hu

ott folytassuk.Ok?

Előzmény: szkitty (201)
szkitty Creative Commons License 2006.02.07 0 0 201

"Kerekhegy"! SOS!!!

 

Nagyon fontos lenne tudnom, hogy a Ti kocsi-feltörésetek pontosabban mikor és milyen módon történt. Kérlek, jelentkezz itt, vagy a megadott e-mailen!

 

Köszi! Szkitty

 

UI.: Ma reggelre a hátsó szélvédőm volt betörve. Kezdek kikészülni... +...elgondozni azon, hogy ez most pech, vagy v.ki nagyon nem szeret mostanában... 

 

 

Előzmény: kerekhegy (197)
regisztrálatlan Creative Commons License 2006.02.07 0 0 200

Erről a tábláról kapásból a Hidegkúti út jutott eszembe. Ott szerintem már évtizedekkel ezelőtt kitehettek volna egy ilyen táblát, csak éppen úgy, hogy azon mindig az aktuális évszám szerepeljen. Elvégre azt az utat a Fővárosi Önkormányzat kivétel nélkül minden évben felújítja, és kivétel nélkül minden évben egyre rosszabb.

Előzmény: kerekhegy (197)
regisztrálatlan Creative Commons License 2006.02.07 0 0 199
Még valami. Jó néhány hozzászólással korábban már jeleztem, hogy helyi civil szervezetek meghívták Aba Botond BKV-vezérigazgatót Solymárra, egy vitaestre. Akkor a helyszín, és főleg az időpont még nem volt biztos, de tegnap megtudtam, hogy most már az. Február 14. este (ha jól tudom, 18h), Műv.Ház. Nagyterem.
regisztrálatlan Creative Commons License 2006.02.07 0 0 198

Elindult a Pilis TV adása Solymáron!

Az alábbi részleteket tudtam meg: az adás az S28-as csatornán, 359,25 Mhz-es frekvencián látható. A műsorok kezdési ideje: minden nap 6, 9, 12, 15, 18, 21, 23:30. Új műsorral szerdán és vasárnap este jelentkezünk. Szerdai adásunk kulturális összeállításokat, közéleti eseményeken rögzített felvételeket, közvetítéseket tartalmaz, vasárnap a Pilis Híradó, a Sport és a SolymArt magazin látható.

A kezdeti, kísérleti időszakban eltérések lehetnek a kitűzött műsortervtől.

kerekhegy Creative Commons License 2006.02.06 0 0 197

regisztrálatlan Creative Commons License 2006.02.06 0 0 196
Felhívom minden kedves fórumozó figyelmét a Solymári Környezetvédők Egyesületének alábbi programjára:

 

Küszöbön áll községünkben a szemétdíj elszállított mennyiség szerinti megállapítása. Ezért minden kerttel rendelkező solymárinak érdekében áll a komposztálás, amivel a felére lehet csökkenteni a szemét mennyiségét, s ezzel a szemétdíjat is.

 

E sokakat érintő témáról tart - színes képekkel illusztrált - előadást Tamás Enikő 2006. február 24-én, pénteken 18 órakor, a Művelődési Ház kistermében. Minden érdeklődőt szívesen látunk.

 

 

saabi Creative Commons License 2006.02.06 0 0 195
Magyarán összecsapták az egészet, csak legyen kifizetve. Azért megkérdeném azt, aki ezt műszakilag elfogadhatónak tekintette és átvette, hogy az újrafestés költségét saját zsebből állja? Mert bár lehet, hogy a gagyi festék ára harmada a normálisnak, de ha ezt havonta kell újrafesteni, a másikat meg évente, akkor máris négyszer drágább a gagyi festék. Ez a közpénz igazi pazarlása. Ave, Saabi.
Előzmény: notar (190)
regisztrálatlan Creative Commons License 2006.02.06 0 0 194

Szia!

 

Stimmelnek az infóid. A római eredetű, kupolaszerű forrásfoglalás méterekkel a mai terepfelszín alatt van, 1927-ben fedezték fel a római eredetét. Bővebb információk is vannak a Seres István-féle Solymár-könyvekben, melyek egyike a neten is olvasható (http://www.solymar.hu/pre2005/_solymarkonyv/s1_konyv.htm). Emellett a téma iránt érdeklődők keressék majd a Szólj Már újság februári számát, ami várhatóan huszadika táján fog megjelenni :-)

 

A forrás rendbehozatalát, illetve a környékének rendezését egyébként ebben az évben több helyi civil szervezet is a programjába vette.

 

A.

Előzmény: szentivany (193)
szentivany Creative Commons License 2006.02.06 0 0 193
 

 

"Egyes feltételezések szerint az ún. Török-kút-forrás kiképzése is római eredetű. Ugyancsak abból a korból származik az onnan épített első vízvezeték."

 

(Solymár honlap-- Solymár története és néprajza)

Előzmény: regisztrálatlan (192)
regisztrálatlan Creative Commons License 2006.02.06 0 0 192

Sziasztok!

 

Na, szabad a gazda a múltkori képpel kapcsolatban! Az, tisztelettel a Törökkút-forrás forrásházát ábrázolja, 2006. januári állapotában. Kiváncsi volnék, hány ember látta az elmúlt - mondjuk - harminc év folyamán.

 

Amúgy én is telepi vagyok és harmincas, 1977 óta ott élek. A telkes járattal is sokat jártam, amíg működött, mert tájfutó voltam, és a hétvégi versenyekről sokszor azzal mentem haza. Jó kis busz volt, kár hogy megszűnt. Tavaly novemberben volt 20 éve, hogy utoljára járt (összesen négy szezonban létezett, 1982-85 között).

 

Figyelem-figyelem! Tegnap elindult a Pilis TV solymári műsorának kísérleti adása. Azt még nem tudom, hogy melyik csatornán lehet fogni a kábelen, tegnap nem sikerült rátalálnom. De ha megtudom, jelentkezem!

 

András

Előzmény: saabi (185)
regisztrálatlan Creative Commons License 2006.02.06 0 0 191

Üdv mindenkinek!

 

Néhány kép a "miről maradt le, aki kihagyta a hétvégi kirándulást" topikba :-)

 

zúzmara10

 

zúzmara11

 

zúzmara12

 

zúzmara13

notar Creative Commons License 2006.02.06 0 0 190
Üdv mindenkinek! A tél folyamán létesített zebráknál az útburkolati jelet csak valami hagyományos, oldószeres anyaggal festették fel, gondolom az átadás-átvétel miatt. Bízom benne, hogy ha jön a jó idő nem fogják sajnálni ún. tartós burkolatjellel (melegplasztik anyag) megoldani a problémát, persze ennek négyzetméter ára 7500.- Ft+ÁFA, míg az előbbié 2500.- +ÁFA.
saabi Creative Commons License 2006.02.04 0 0 189
Mivel vannak felfestve az utakra a jelek? Ma hazaugrottam és a Bécsi út felől mentem a lakótelepre. Öcsém ült mellettem és mutatta, hova kerültek új zebrák. A temető környékén egy se látszott már, ugyanakkor a telep alján lévő zebrának kutya baja. Persze azon látszik, hogy van benne anyag, vastagabb.
De a többit mivel festik, vízfestékkel? Vagy - ó döbbenet - itt autók is járnak az utakon, de erre a jelfestők nem gondoltak? Szánalmas.

Ave, Saabi.
szkitty Creative Commons License 2006.02.03 0 0 188

Szia!

 

Na ne! Az enyémet is! Fogjunk össze! Kapjuk el!!!

 

Szerda éjjel. Profi volt. Csüt. reggel 3/4 6h-kor indultam volna Pécsre. lebotorkáltam a sötét utcánkon a kocsimhoz, hát majd' elájultam! Kifeszítve a jobb első ajtó, kitörve az üveg, kivágva a fólia. Gagyi, 10000 Ft-os no name, kínai kütyü volt,amit elloptak. De az ajtó... Egész nap üveg után rohangásztam+még egyéb javítás is kellett. Végül du. 5h-kor kishíjján elbőgtem magam, ekkor megszánt egy fickó, és beszerelte az üveget,meg használható állapotba hozta az ajtót...

 

Reggel 6h-kor hívtam ki a zsarukat. Fél 12-kor(!) értek ide. Nem kapkodták el... (Helyszínelőt hívtam, hátha találnak v.mi nyomot, az meg Budaörsről jön, és 17(!) településre van egy kocsijuk. - ennyit a rend őreiről...) Kesztyüben dolgoztak. Ráadásul a szomszédtól azt is tudom, hogy 2h után nemsokkal voltak itt, ketten egy kocsival,  mert akkor ugattak a kutyák. Csak Ő azt hitte, hogy mi jövünk haza...

 

Megjegyzem, hogy az utcánkban MÉG MINDIG NINCS KÖZVILÁGÍTÁS!!!

 

Jobb napot! Üdv.: Kitty

Előzmény: kerekhegy (186)
szkitty Creative Commons License 2006.02.03 0 0 187

Sziasztok!

 

Aki esetleg elfelejtette volna...  Találkozunk holnap, 10h-kor a Templom téren! Gyertek!!!

 

Üdv.: Szkitty

 

 

GYERTEK VELÜNK KIRÁNDULNI!  

A Nagycsaládosok Országos Egyesületének Solymári Csoportja és a Solymári Környezetvédők Egyesülete

hagyományteremtő téli kirándulást szervez

 

2006. február 4-én (szombaton)

 

Találkozunk: 10.00 órakor Solymáron, a Templom téren

 

Úti cél: Zsíros-hegy, Gondolkodó-sarok

 

Visszaérkezés: előreláthatólag 13.00 óra körül

 

Szeretettel várunk Nagyokat és Kicsiket, Fiatalokat és Időseket egyaránt!

 

 

 

kerekhegy Creative Commons License 2006.02.03 0 0 186

Sziasztok!

Tegnap reggel kellemetlen meglepetésre ébredtünk. A testvérem kocsijának ablakát betörték, és a magnót kilopták belőle. Mindenki vigyázzon az értékeire!

saabi Creative Commons License 2006.02.03 0 0 185
Lehet, én telepi vagyok és harminc körüli, az eset gyerekkoromban esett meg, iskolából hazafelemenet, tehát a '80-as évek első felében valamikor.

Telkes járat, már el is felejtettem hogy volt olyan. :-D

A kép nem ismerős, mondjuk ez nem meglepő az elmúlt évtizedben, amikor Solymáron laktam, akkor is főleg aludni jártam haza. :-)

Ave, Saabi.
Előzmény: regisztrálatlan (184)
regisztrálatlan Creative Commons License 2006.02.03 0 0 184

Üdv!

 

Lehet, hogy egy buszon utaztunk? Nekem is volt pont ugyanilyen élményem egy Solymáron még sosem járt buszsofőrrel, aki útba szíveskedett ejteni a vasútállomást is. Egyszer meg egy T2-essel jöttem úgy haza, hogy én voltam az egyetlen utas, a sofőr pedig valószínűleg világéletében csak pesti járatokon volt korábban: már a Moszkva tértől arra kért, hogy navigáljam, merre is kell neki mennie. Ha akartam volna, elirányíthattam volna akár a Váci Mihály utcába is, hogy a házunk előtt tegyen ki :-)

 

Megint nagyon leült a fórumozókedv... Emlékeztetek mindenkit arra, hogy holnap kirándulás (Zsíroshegy, NOE-SKE közös szervezés, találka 10h Templom tér). Gyertek!

 

Ja és még azt sem próbálta kitalálni senki, milyen fényképet tettem fel vagy tucatnyi hozzászólással ezelőtt...

 

András

Előzmény: saabi (183)
saabi Creative Commons License 2006.02.01 0 0 183
Még gyerekkoromban egy helyettesítő sofőr megoldotta a kérdést. Csórikámnak nem mondták el, merre kell mennie és lement a vasúthoz. Akinek arra volt dolga örült, mi meg megmondtuk merre kellene inkább mennie...
Szóval szerintem a 164-es tehetne egy kunkort a vasút fele, csak a megfordulása nehéz, mert ott még parkolni sincs nagyon hely.
Viszont a PEMÜ-n túl nem nagyon látom, hol tudna egy busz visszafordulni. Hacsak nem PSzentivánon, de abba nem hiszem hogy belemenne a BKV. Bár egy próbát megér. :-)

Ave, Saabi.
Előzmény: perszy (177)
saabi Creative Commons License 2006.02.01 0 0 182
Eh, bénázok...

Ave, Saabi.
Előzmény: saabi (181)
saabi Creative Commons License 2006.02.01 0 0 181
Minek másolsz be cikket? Add meg az URL-t oszt majd akit érdekel, az megnézi.

Ave, Saabi.
Előzmény: regisztrálatlan (179)
saabi Creative Commons License 2006.02.01 0 0 180
Minek másolsz be cikket? Add meg az URL-t oszt majd akit érdekel, az megnézni.

Ave, Saabi.
Előzmény: regisztrálatlan (179)
regisztrálatlan Creative Commons License 2006.02.01 0 0 179

Érdekes, ez a cikk az előbb még hosszabb volt, amikor ide bemásoltam... na próbáljuk meg még1x.

 

Gulyás Dénest indítja a Fidesz Pilisvörösváron

január 27. 20:01

[MTI]

 

Gulyás Dénes bírja a választókerület polgárainak bizalmát, és a Fideszben is erős támogatottságnak örvend, ezért esett a nemzetközi hírű operaénekesre a választás - mondta Navracsics Tibor pénteken Pilisvörösváron, amikor bemutatta Pest megye 10. számú választókerületének fideszes országgyűlési képviselőjelöltjét.

 

A Fidesz elnöki kabinetfőnöke a sajtótájékoztatón úgy fogalmazott: "a 2002-es választási vereség után arra a döntésre jutottunk, hogy jelöltjeinket felül kell vizsgálni, és olyan embereket kell találni az egyéni választókerületekbe, akik nem csak jó eredményeket érnek el, hanem valóban bírják a választókerületben élők bizalmát".

 

"A Fidesz belső közvéleményében elsöprő támogatottságot élvez Gulyás Dénes" - mondta Navracsics Tibor. Bár Frajna Imre, a választókerület jelenlegi képviselője is sikeresen szerepelt, Gulyás Dénes az, aki elfogadott, részben ismertsége, részben szervezőkészsége révén - tette hozzá.

 

Gulyás Dénes bemutatása alkalmából azt mondta: "van bennem energia, hogy valami újat is csináljak (...), hogy próbáljak meg tenni valamit azért a közösségért, amelyikben élek".

Előzmény: regisztrálatlan (178)
regisztrálatlan Creative Commons License 2006.02.01 0 0 178
Gulyás Dénest indítja a Fidesz Pilisvörösváron

Gulyás Dénes bírja a választókerület polgárainak bizalmát, és a Fideszben is erős támogatottságnak örvend, ezért esett a nemzetközi hírű operaénekesre a választás - mondta Navracsics Tibor pénteken Pilisvörösváron, amikor bemutatta Pest megye 10. számú választókerületének fideszes országgyűlési képviselőjelöltjét.

Gulyás Dénes bemutatása alkalmából azt mondta: "van bennem energia, hogy valami újat is csináljak (...), hogy próbáljak meg tenni valamit azért a közösségért, amelyikben élek".

(www.index.hu - nem mai cikk, de most sem késő)

perszy Creative Commons License 2006.01.31 0 0 177

Azon én is gondolkodtam, hogyan lehetne a kékbuszt levinni az állomásra, de nem jutott eszembe tűrhető megoldás, tűrhető kompromisszumokkal. Esetleg itt lenne értelme a 18-as busznak. De az is hova, illetve nem tudom hol lehetne végződtetni.

Pedig arccal a vasút felé, éljen minden kötöttpályás!

Vissza a 164-re: süríteni kellene a 64 rovására, mondjuk minden 2. lenne 164-es. És csak éjszaka menne a Templomtérig föl a Pemü előtt (mivel akkor nem lenne 64-es), a végállomása meg valahol a Mészégető-Cseresznye környéken lenne. ;-)

Persze természetesen a 157 számú midibus is Kerekhegyig járna.
Van még ötlet ...

A Volánnal nem kell foglalkozni, éljen a távolabbi szállításból.

Előzmény: saabi (175)
regisztrálatlan Creative Commons License 2006.01.31 0 0 176

Üdv mindenkinek!

 

Ha minden igaz, már gőzerővel szervezik, hogy kijöjjön Aba Botond Solymárra, hogy egy tematikus lakossági fórum keretében megválaszolja a solymáriak neki szegezett kérdéseit (ld. 130. hozzászólás!). Lehet gyűjteni a panaszokat, kérdéseket, például a buszaink útvonalára vonatkozóakat is. Gondolom, a szervezők felteszik majd az e-mailben, vagy a helyben, papíron (akár névtelenül) feltett kérdéseket is. Legalábbis én majd törekedni fogok, hogy ez így történjék.

 

András

Előzmény: saabi (175)
saabi Creative Commons License 2006.01.31 0 0 175
A 164-es, amint végigrobog a Mátyás K. úton a temetőig és továbbmegy a Tersztyánszkyn, visszafordul a PEMÜnél és egyenest megy Hűvösvölgybe. Kihagyva a Templom teret. Józan ésszel nézve nem hülyeség, de szerintem a falubeliek nagyon reklamálnának ha ez így lenne. Hiszen akkor le kellene sétálni a Mátyás K. útig. Igaz, amilyen ritkán jár a 164-es, nekem sokkal többet kellet másznom a telepről a J.A. utcáig, de ez csak egy telepi problémája volt, senkit nem érdekelt.
Viszont a Templom tér forgalmán sokat javítana, ha _nem_ menne fel a busz odáig.
Viszont érdekes lenne rávenni a BKV-t, hogy a 64-es vagy a 164-es lemehetne a vasúthoz is, nem? Persze ez meg a Volánnak fájna nagyon, azt hallottam hogy már a 164-es is fáj nekik nagyon.

Ave, Saabi.
Előzmény: perszy (174)
perszy Creative Commons License 2006.01.31 0 0 174

Ez a 64-es busz a budai oldal legroszabb járata. Csúcsidőben tömött, nem szolgálja ki a falu felét sem, olyan utcákon halad, ahol normális buszközlekedést nem lehet csinálni. A ritkán járó 164-esnek sokkal több értelme van. Csak nem tudom mért megy be a Templom térre? Illetve tudom, de ez többet ront rajta, mint amennyi haszna van.
Egyébként ilyen utca-szerkezettel áldozatok nélkül nem lehet normális forgalmi rendet kialakítani. Nem foltozgatni kellene, hanem gyökeresen átalakítani. Csak az egy kicsit drága játék a kisajátítások miatt.

 

Előzmény: regisztrálatlan (167)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!