Keresés

Részletes keresés

Diótörő Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18518

Sziasztok!

65 éves vagyok és ha jól emlékszem, akkor vagy két éve csípett meg kétszer is egymás után kullancs.

Valamilyen nagyságú bőrpírra is emlékszem, de aztán semmi következménye nem volt.

 Komoly gerinc csigolya problémáim az idén tavasszal jöttek elő, de ezek röntgennel jól körülírhatóak voltak ( spondylosis, arthrozis ).

Vagyis nehezen tudok Lyme-kórra gondolni. Aztán meg a térdembe nyílalt bele egy lépésnél a fájdalom és az azóta sincs rendben, pedig ott a röntgen nem mutatott ki  semmit, egyszerűen csak járás közben. Egyik lépés még sikerült, a másiknál meg térdre rogytam a fájdalom miatt.

 Szóba jöhet a Lyme az esetemben ? Ennyi idő után ér-e valamit egy Lyme gyorsteszt?

Érdemes ez ügyben tovább lépnem a dokik felé?

Előre is köszönök minden jó tanácsot.

milla10 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18517
Neem gariniim van.
Előzmény: Törölt nick (18506)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18516

De igen, jó a neurológia, menj csak el oda is. Mivel a lyme idegrendszeri elváltozásokat okoz, egy jó neurológus látni fogja az összefüggéseket (hogy jóhoz kerülsz-e, az persze majd kiderül). Mókinál is a neurológián állapították meg a lyme-ot, amikor a reflexek nem voltak rendben.

S az is fontos, hogy más betegségeket ki lehessen zárni, s megnyugodhass.

Neurológust még én is akarok majd keresni, de magánban, mert attól tartok, hogy az sztk-s szakrendeléssel nem fogok menni semmire.

Előzmény: Törölt nick (18507)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18515

Ez is olyan dolog ám azért, hogy egyénfüggő. Ott volt Móki, ő pl. tök simán bírta. Előre sosem tudhatod, nálad ez milyen lesz.

Előzmény: hornet599 (18513)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18514

Az a rezgő érzés, mint amikor a mobiltelefon rezeg a zsebedben, na az már tényleg lyme tünet, mert itt azt többen is írták már régebben. Na, nekem ez a rezgő mobil van sokszor, meg egy-egy izomrost ugrik egyet. Ezek a fertőzés miatti idegrendszeri tünetek. A másik, amiről beszélsz, az csak az ártalmatlan myoclonus, amiről Melpoma is mondta, hogy a legtöbb embernek van. Azt pedig vitaminokkal lehet kordában tartani.

Előzmény: Törölt nick (18509)
hornet599 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18513

Mindenki ezt mondja, hogy veszélyesebb, de miért??? Max azt tudom elképzelni, hogy ha vki allergiás rá, ú gázosabb. De egyébként nem hiszem.

Előzmény: Törölt nick (18503)
Melpoma Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18512

Az elalvás előtti izomrángás természetes. Az nekem is van, szerintem a legtöbb embernek.

Előzmény: Törölt nick (18507)
Rita2222 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18511
Mintha az előbb tök véletlenül ráéreztem volna a szem mikrotezegtetésére!jól csinálom?:becsukom de nagyon pici rest hagyok amin kicsit homályosan látok es akkor szinte magától elkezd rezegni,rezeg a kép amit nézek,ill azon a kis résen amit látok belőle.ha Szerinted ok így akkor ezt felveszem a gyakorlatok koze.ez nem is feszíti a szememet.
Előzmény: ghepard (18471)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18510

Rita:-)

 

Tudom, tudom.:-) Azért adok egy esélyt nekik. Legalább innen is meglesz a papírom, hogy semmi bajom.

Előzmény: Rita2222 (18508)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18509

Nekem nem az ideg ráng ahogy írod, hanem a lábam vagy kezem rángat be elalváskor félálomban. Vitaminhiányom tuti nincs, nagyban nyomom a vitamin komplexeket, nyers ételt. Belülről is van egyfajta rezgésem, így tudom a legjobb szóval leírni, de az testszerte jelentkezik néha, főleg felső testben medencénél, hasban. Ma is volt. Fura érzés.

 

 

Előzmény: Törölt nick (18501)
Rita2222 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18508
Borítékoljam a diagnózist es a kezelést?��pszichoszomatikus minden bajod es szedjél antidepresszánst.ill lehet hogy előtte meg futtatnak veled egy kört de kb erre számíts!de a listára meg sok orvos neve felfer....:):):)
Előzmény: Törölt nick (18507)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18507

Na már meg is jöttem a reumatológiáról. Ahogy sejtettem is, nincs semmiféle reumatológiai probléma, tovább küldött neurológiára. November 10-re kaptam időpontot, nagy könyörgésre, februárra akart adni.

 

Igazából nem tudom minek megyek neurológiára, mert a lyme-al nem tudnak mit kezdeni, de kíváncsiságbl elmegyek.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18506

Gondolom ez alfajtól is függ, hogy egyes borrelia alfajra melyik készítmény lesz a leghatékonyabb, van, akinél a penicillin a tuti.  De az pl. nem a legjobb afzeliire. Én  már valami húgyúti nyavalyára ezt szedtem, és jól toleráltam, úgyhogy most nagyon reménykedek, hogy ezúttal is fogom.

Előzmény: milla10 (18505)
milla10 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18505
Nekem az azi vitte el a neuros tuneteim.sajna a penicillin nem volt opcio. Pedig gyerekkoromban marokszamra szdtem bronchitisre.
Előzmény: Törölt nick (18503)
Rita2222 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18504
Hu ghepard ez nem semmi,amit a szem dolgokról írsz!!!es most látom van tipp könny fokozasra is,mindjart meg is nézem azt a topicot mindjart!!
a szemtornarol kérdeznek annyit,hogy Szerinted normális hogy olyan feszültséget csinal a szemben hogy utana faj a fejem?meg befeszül a nyakam.az a baj hogy alapallapotban is ugye kényes téma most a fejem,könnyen megfajdul.szóval Szerinted ez a feszüles szükséges velejáró?
egyébként a torna iszonyat hatásos!2hete csinálom es mar vannak tartós tisztulasaim,de olyan szellemkepes,duplán látósan éles.most cserélem le a -4 dioptriamat -3ra mert a 4essel Elkezdtem borotvaelesen latni sőt mar fárasztja a szemem.azt tanácsolja a könyv amit olvasok hogy kalibráljuk alul a dioptriat es az a szemtornaval nagyon hatásos.ill szemüveget mar csak akkor hordom ha nagyon muszaj.na megyek elolvasom a szemes hszeidet:)
Előzmény: ghepard (18462)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18503

Az iv veszélyesebb, nem? Meg durvább herxeket csinálhat szerintem, mert ott hirtelen jön az anyag. Hát azt én sem merném.

 

Most majd azyval lesz kúrám, bizakodó vagyok, mert úgy tudom, hogy makrolidok közül a legjobb.

Előzmény: milla10 (18502)
milla10 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18502
Mas forumokrol,honlapokrol olvasok. De Szemelyes tapasztalat:a nemetek azitrot.adnak ivben es melle minot vagy doxyt,plusz artemisiat. Le tudom irni a kezelest,mert nekem 8 hetre adtak a tervet. Az azitrot mas amerikai honlapon is latom iv kezelesnek es errol is jokat irnak.en nem maradtam kint,igy maradt a tabletta ,de aki penicillin erzekeny,annak ezzel nyitnak.Sztem az van itthon ivben, ha nem birod a cefit es.mindenaron ivt szeretnel. Kulfoldon sokszor inkabb adjak az ivt,igy kikeruli a gyomrot es.nem megy tonkre. En sose kaptam ivt.mindig.gyava voltam hozza.
Előzmény: hornet599 (18480)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18501

Attól függ, hogy milyen rángásról beszélsz. A myoclonus az az, amikor elalváskor szemmel láthatóan rándul egyet főleg a lábfej. Ez általában vitaminhiányra vall, és vitaminokkal kezelhető. Persze gyanítom, hogy nem erről a rángásról beszélsz. Ellenben a fasciculatio szabad szemmel nem látható belső rángás, na nekem ez van. Időnként egy-egy ideg ugrál úgy, hogy szemmel is látni. Valamelyik nap az arcomon ugrált az ideg, a tükörben láttam is. Szóval nagyon nem mindegy, milyen fajta rángásról beszélünk. A fasciculatióra nemigen hatnak a vitaminok. Nekem eddig csak az AB hatott rá. A fasciculatióval az a baj, hogy als-ben is van, ugyanakkor az ártalmatlan BFS-ben (benignus fasciculatio syndrome) is. A lényeges az, hogy milyen más tünetekkel van jelen.

Előzmény: Törölt nick (18500)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18500

Nekem a rángás éjjel van amikor próbálok elaludni. Gyakran amiatt nem tudok, mert beráng valamim. Eddig nappal nem rángtam. De nem mindennapos, nem minden éjjel jön.

 

 

Előzmény: Törölt nick (18498)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18499

Az mi?

Előzmény: One of the millions (18497)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18498

Így én is voltam. Biztosan lyme-od van. Ámbár a rángás - főleg reggelente - nagyon jellemző bartonellában is.Én nappal is rángok, de ahogy ébredezem hajnalban, olyankor szinte mindig, és mindenem, s akkor marad abba, amikor már normálisan felébredtem. S ez még most is van, hiába volt a kúra, igaz amikor intenzíven szedtem a gyógyszereket, akkor mintha csökkent volna.

Előzmény: Törölt nick (18496)
One of the millions Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18497

Szia!

 

Pl. MTHFR is lehet! +ba

Előzmény: Törölt nick (18494)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18496

Köszi. Ijesztő ez az izomgyengeség, mindig attól félek, hogy nem tudom felemelni a karom, vagy felállni hirtelen. Még jó, hogy irodában dolgozom, pihen a karom az asztalon.

Előzmény: hornet599 (18495)
hornet599 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18495

Lehet ez is, az is. De simán beleillik csak a borreliában is. 

Előzmény: Törölt nick (18494)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18494

Szerintetek ha a reumatológiai bajokhoz (izom, ízület) egyéb idegrendszeri dolgok is társulnak, pl. rángás, izomgyengeség, légszomj, akkor ez nem szimplán borelia? Van társfertőzés is?

 

Köszi,

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18493

Nem szedek be semmit, főleg mert nem reumatológiai a problémám. A nyakmerevség, ide oda sajgó ízületi fájdalmak, hol kar, ujjak, csukló, lábujj stb. egyértelmű a lyme-tól van. A bal lapocka környéki zsibbadás, és a nyakmerevség is. Ja és persze van tenyér és talp fájás, bizsergés is. Tuti hülyének fog nézni. De mostmár a reumatológiai problémák a legkevesebbek nálam, leginkább az izomgyengeség, légszomj, szapora pulzus és az alvásképtelenség nehezíti meg az életemet. Mivel 1 hónapja kértem az időpontot, elmegyek hozzá, hátha mond valami okosat. Milgamma Neuro-t tud ajánlani esetleg, de azt szedtem, amikor még nem tudtam, hogy lyme.

Előzmény: Törölt nick (18470)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18492

Én az Istenhegyin voltam, de csak jövő héten lesz meg az eredmény. De egyértleműen lyme-on van. 4 hónapja jött elő, és az utóbbi egy hónapban rohamosan leromlott az állapotom, a reumatológiai problémától eljutottam teljesen az idegrendszeri tünetekig. Október 30-án megyek Esztóhoz, az AB kúrát kiíratni.

Előzmény: Melpoma (18469)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18491

Még eztán jön meg nekem is. Akkor szükséged lenne valami fecskendőfélére, amibe felszívod először, és onnan cseppented.

Előzmény: bob87 (18489)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18490

Nem tudom mekkora a birka pöcse? Nem volt még szerencsém..... :)

Előzmény: bob87 (18484)
bob87 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 18489

németből persze. felfordítottam, ráztam. semmi cseppet nem láttam, mint mondjuk egy béres cseppnél, ott rendesen lehet számolni, csak azt, hogy mozog a víz :D a kis verziót vettem, nem tudom a nagy más-e?!

Előzmény: Törölt nick (18485)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!