Keresés

Részletes keresés

MALWIN Creative Commons License 2004.05.20 0 0 216
Attila,
a naszádoknak legkésőbb szombat délre kell befutni, hogy legyen táborhely, megismerjétek a helyet, stb.
Tökfőzeléket nem főzök, bográcsban pláne nem.
A halat meg lehet beszélni, alaphelyzetben 25 literes bográcsom van, az kb. 20fő.Akár kétszer egymás után is lehet főzni, ha megvan a hal, és elő van készítve, kb 1 óra alatt kész.
A gond a hal beszerzésével van, előre meg kell venni, mert a helyszínen képtelenség beszerezni.
Ezért tudni kellene, hányan esznek,mert nem mindenki szereti a halat.
Előzmény: kuhrner (215)
kuhrner Creative Commons License 2004.05.20 0 0 215
Nem lehetne Malwin urat megfűzni, hogy egy kicsit nagyobb kondérban főzze a halászlevet és csak kisebb mértékben foglalkozzon a tökfőzelékkel, hogy amikor az elcsigázott naszádok megérkeznek ( hosszú út, motorszerelés stb... után ) ne kelljen rögvest visszafordulnunk a sok tökfőzelék láttán?
Előzmény: Bócman (214)
Bócman Creative Commons License 2004.05.18 0 0 214
Hát Malwin Kibderfabrik főkuktaszajkácschef topiktársunk bográcsa már üresnek mondható...
Nem mondom meg, ki ette ki belőle a még el sem készült harcsaszörpöt!!!!!!! :-))
De hogy mit esznek a többiek, azt nem tudom...
Esetleg, ha Malwin főzne egy kondér tökfőzeléket (kicsit odébb, hogy ne kölljön szagulni...), akkor teljes bizonyossággal ki lehet jelenteni, hogy mindenkinek jut valami!!!
Előzmény: kuhrner (212)
MALWIN Creative Commons License 2004.05.17 0 0 213
Minden főzőhelyen egy bogrács van(általában)Minden helyen van egy sörpad, asztallal, ez kb 10 fő.
ez 2260x10 fő.Általában.Mi példul tavaly 22-en voltunk.
A szállást úgy tudod akkor megoldani,hogy:
1. a hajón alszotok( ez a legkényelmesebb)
2. ha hajlandóak vagytok a naszádot használni, akkor sátorozni is lehet, a Pandúr-sziget nevű helyen, ahol jól kiépített vadkempingező hely van kimondottan a hajós turistáknak.Innen viszont csak hajóval lehet megközelíteni a bulit, hacsak nem akartok kb 8 km-t sétálni az esti Baján..
3.Mostanában lefixálod a létszámot és lefoglaljuk a szállást.Aztán aki bújt, aki nem...
Előzmény: kuhrner (212)
kuhrner Creative Commons License 2004.05.17 0 0 212
Azannya! És azt 2260 bográcsnyi halászlevet kik eszik meg, és hogyan?
Előre is köszi, idegenvezetésedre feltétlenül számítunk, a szállásigény állandóan változik (a mai álláspont szerint családom nem jön, de ez minden nap máshogy alakul nálunk)

Üdv, Attila

Előzmény: MALWIN (211)
MALWIN Creative Commons License 2004.05.17 0 0 211
Szeva kuhrner kollega,
szívesen segítek, amiben tudok.
A buli igen nagy, ilyenkor kb 60 ezren nyüzsögnek az amúgy 40 ezres városban.2260 körüli számú bogrács alá raknak tüzet.
Kikötési lehetőség szinte mindenhol van, lévén homokos lankás a part.Szinte közvetlenül a buli közepe alatt kiköthettek.
Előzmény: kuhrner (204)
Bócman Creative Commons License 2004.05.17 0 0 210
A sors útjai kifürkészhetetlenek.

Hátha akad még némi vontatni való a Mi Jó Tigrisünknek Szögedébül lenek, oszt majd a Dunán meg fönek... :-)))

Előzmény: kuhrner (205)
MALWIN Creative Commons License 2004.05.16 0 0 209
Na jó, hogy érthető legyek, itt van Baja térképe:
< a href=http://www.terkepcentrum.hu/index.asp?go=map&pid=0&mid=3&tid=3522&lid=0&rid=0&sx=520&sy=520&cx=30&cy=-31&zoom=1.5&pcz=1.00&x=235&y=287> katt ide!

Mára befejezem a bénázást..

kuhrner Creative Commons License 2004.05.16 0 0 205
Szia Bócman!

Szép lenne, az biztos.
Mit gondolsz, van realitása egy ilyen túrának valamikor?

Üdv, Attila

Előzmény: Bócman (198)
kuhrner Creative Commons License 2004.05.16 0 0 204
Szia Malwin!

Én mindenképpen jövök + 1-2 barátom. Vercsájjal azt beszéltük, hogy elvileg velem jön, hacsak nem akar Ő is saját hajóval jönni. Tayfun azt mondta, hogy sajnos egyidőben van a nagymarosi veterán hajó találkozó és ők még nem tudják, hova mennek.
( Tayfun szólj bele, ha már kialakult a programotok!!! )
A többi hajóról nem tudok, de jó lenne, ha ők is bekapcsolódnának a tervezgetésbe, hiszen milyen jó lenne 3-4 hajóval megjelenni, ahogy februárban erről ábrándoztunk.
Mivel nem ismerem a várost, azt szeretném kérdezni, hogy milyen kikötési lehetőség van, illetve tudnál-e segíteni szállás foglalásban, ha családom esetleg utánam jönne autóval?
Továbbra is július 2. szombatja az időpont?
Mivel ( szégyenlem ) nem voltam még ilyen bulin, nem tudom, mekkora, egy biztos, hogy 1 nap lefelé és 1 nap vissza.

Üdv, Attila

Előzmény: MALWIN (201)
MALWIN Creative Commons License 2004.05.16 0 0 203
Kösz, 12 perces duma után rájöttem, hogy te lehettél...
Naná, hogy mozgóképes vagyok, fényképezni is tudok, viszont a közzététellel kis baj van, mert ugye a Tár.hu...
Előzmény: Bócman (202)
Bócman Creative Commons License 2004.05.16 0 0 202
Most beszéltem a 41-es naszád boldog tulajdonosával. Rövid helyzetjelentése:

A 41-es a Tiszán van, a tiszayachtnál újítják fel.
A hajó korlátot kapott, hátra pedig egy "csomagtartó" került. A lejárók fölött a könnyebb mozgás érdekében kivágták a tetőt. A teljes külső felületet homokfújták, és új festést kapott.
A belső tér felújítása még hátra van.
Olajcsere lezajlott.

A jövő hétre tervezik, hogy a hajóval felmennek a Tisza-tóra.

MALWIN nagypapa, ha esetleg mozgóképes vagy, szívesen látnak az indulásnál!! Telcsiszámodat megadtam...

MALWIN Creative Commons License 2004.05.15 0 0 201
Szeva Kuhrner kollega,
én júliusban Baján ott vagyok.
A kérdés az, te jössz-e?? Vagy inkább, jöttök-e??

Jó lenne tudni, mert akkor olyan helyet lehetne szerezni, ahova be lehetne menni a naszáddal, max.10 métert kellene evezni, plusz az egésznek központjában van.

Előzmény: kuhrner (197)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2004.05.15 0 0 200
Így, a két Csepellel, kb. mennyi gázolajat iszik az aknász óránként?

LUCzI FERencz Creative Commons License 2004.05.15 0 0 199
Azt már én is megnézném, sőt elétek is mennék az alucsónakkal. 8-))
Előzmény: Bócman (198)
Bócman Creative Commons License 2004.05.15 0 0 198
Képzeld el, a "Sopron" terelgeti a kiscsibéket a Tiszán fölfelé!!!!

:-))

Előzmény: kuhrner (197)
kuhrner Creative Commons License 2004.05.15 0 0 197
Háát... ha majd egyszer néhányan összefognánk, én benne lennék egy áthajózásban. Addig is gyere Bajára júliusban!!!
Előzmény: MALWIN (196)
MALWIN Creative Commons License 2004.05.13 0 0 196
Szeged felé nem jössz? :-))))))
Előzmény: kuhrner (195)
kuhrner Creative Commons License 2004.05.13 0 0 195
Szasztok!

A River klub - Újpest vonalon személy és teherszállítást vállalok. Már baromira megy, a hajó magától odatalál a 014-eshez, illetve a 037-eshez.

Üdv, Attila (023)

jakyg Creative Commons License 2004.05.11 0 0 194
A festést már próbáltátok levakarni? Ha igen, áruld el kérlek, hogyan csináltátok?
Előzmény: James Wagner (192)
Bócman Creative Commons License 2004.05.10 0 0 193
Hmmm...

Hát MALWIN topiktársunk Csepelben verhetetlen!!

Ha rámcsörögsz, megadom a telefonszámát:
20-552-84-94

Előzmény: James Wagner (192)
James Wagner Creative Commons License 2004.05.10 0 0 192
Sziasztok!

Tegnap nagy buli volt a River Clubban, de a vendégsereg fele kifutott a partra megbámulni az előttünk parkoló aknász indulását. Sajna a miénk már két hete betegeskedik, az egyik motort kicseréltük, utána elszállt az adagolónk, most éppen az eddig teljesen tuti bal motor önindítója adta meg magát, de nagyon. Állítólag hét végére lesz önindítónk, de ha valaki tud egy jó forrást, máris rárepülnénk. Ha valakinek van tartalék darab és kölcsönadná egy hétre, az is nagy segítség lenne, mert legalább el tudnánk hozni a hajót a csepeli duna ágból a szervízből.
Mindenkinek szép hajózást!

hajóvontató Creative Commons License 2004.05.08 0 0 191
láttam egy naszádot mint partra vettet halat az 51 számú ut melet valami vendéglőnél Dömsöd és Lacháza között
LUCzI FERencz Creative Commons License 2004.05.07 0 0 190
Ha esetleg a naszádba valaki szeretne egy komolyabb hűtőgépet beépíteni
(a hajózó személyzet hideg sör adagjának biztosítására) vagy bármilyen
célla 220 V fedélzeti feszültségre lenne szükség, ehhez igen komoly,
megbízható, a legnagyobb hűtőgép terhelését is elbíró 12/220-as
invertereket gyárt az egyik barátom, bár sajnos nem "sporttársi" áron.

Jellemzó adat: Fagylaltos kocsi fagyasztóját is bírja működtetni sőt
erre lett tervezve, pedig itt a hűtőkompresszor _indulásakor_ az 1 kW-os
aggregátor lehidalt.

A naszád fedélzeti feszültsége 12 vagy 24 V?

Ha lenne igény inverterre, megkérdezem a srácot, 24 V kivitelben tudja-e
szállítani?

Ha valakit érdekel, kizárólag privát mailben keressetek: radios@satrax.hu

Zoltika Creative Commons License 2004.05.03 0 0 189
Naszádos képek szombatról.
muggli Creative Commons License 2004.05.01 0 0 188
Szasz Attila!
Mi is próbáztunk ma, Neszmély-Bp vonalon, Pilismarótnál találkoztunk a szobi 010-essel, meg vagy kétszer kerülgettük egymást a nagymarosi átépített naszáddal. Később lesznek képek is.
Üdv: muggli© 014 (10%)
Előzmény: kuhrner (187)
kuhrner Creative Commons License 2004.05.01 0 0 187
Sziasztok!

Szeretném Veletek örömömet megosztani.
Ma sikeres próbamenetet hajtottunk végre (sajnos csak bal géppel ). Hatalmas út volt: River klub - Északi összekötő híd viszonylatban 2 kört mentünk, de így is katarzis volt. Vercsáj volt a főgépészem. Köszönet neki, meg a partról drukkoló barátainknak is.

Üdv, Attila

Bócman Creative Commons License 2004.04.26 0 0 186
Prímás-sziget a böcsületes neve.
Előzmény: TAYFUN (184)
muggli Creative Commons License 2004.04.26 0 0 185
Javítok:
TAYFUN fordulózik, én meg fogom a kormányt és nincs mit csináljak!:-))))))
Az nem volt egy kispályás forduló! Nekem legalábbis nagyon tetszett és CSAK a két géppel kormányozva (by TAYFUN)!
muggli©
Előzmény: TAYFUN (184)
TAYFUN Creative Commons License 2004.04.26 0 0 184
Múlt hét vasárnap, Esztergom, Táti-szigeti kiságban fordulózunk éppen
Előzmény: jakyg (183)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!