Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.12.23 0 0 5596

 

Csatlakozom  Che-pel kolléga jókivánságaihoz.     Én is örömteli, vidám és boldog Karácsonyi ünnepeket kivánok minden kedves kútfúró barátunknak és olvasónknak !

Előzmény: Törölt nick (5592)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.22 0 0 5595
Nem csak tetszik nekem is
Előzmény: oljeg12 (5594)
oljeg12 Creative Commons License 2009.12.22 0 0 5594

Hello Che-pel!

Tiéd ez a CSEPEL?

(Régi szépidők, mikor még a dongók "száguldoztak" az utakon.)

Előzmény: Törölt nick (5593)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.22 0 0 5593
Csepel
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.22 0 0 5592
Békés és boldog karácsonyt, jó egészséget és boldog új évet kívánok mindenkinek
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.20 0 0 5591

 

Helló  Zigu kolléga !

 

Köszönöm jókivánságaidat és elismerésedet munkánkkal kapcsolatban. Sajnos a feltett kérdéseidre csak privát úton tudok válaszolni, vagy kérlek, hogy nézd meg az "expresz.hu" -n, a kútfúró szó alatti hirdetéseket. Főleg ott hirdet a   "Kútszikla" eladó kútfúró gépeket és szerszámokat. Egyébbként jól ismerem őt.  Most széles nála a választék, jó böngészést, -   és  Jószerencsét !

Előzmény: zigu (5590)
zigu Creative Commons License 2009.12.20 0 0 5590

Helló Freddy 4!

 Gratulálok a téli munkákhoz, és sok sikert és szerencsét hozzájuk!

Két kérdésem is lenne hozzád, mivel gondolom te mindenkit ismersz a szakmában aki számít, megtudnád nekem mondani esetleg hogy a magát Kútsziklának nevező fórmáció kit vagy kiket takar?

 Több fórumon is hirdetnek kútfúró szerszámokat és gépeket, itt is árultak Pl egy R-200-ast.

 A másik hogy tavaly télen nem fúrtatok Esztergomban a vízműtelepnél? Mert visszagondolva hasonló gépet láttam ott mint az egyik tiétek.

 Jószerencsét!

Törölt nick Creative Commons License 2009.12.20 0 0 5589

 

Jószerencsét  Lalibátyó !

 

Ez a  180,0 m. -es kút most nem  1 új golfpálya öntözésére kell, hanem  1 nagy Mezőgazdasági és élelmiszeripari beruházás ivó -  és öntözőviz ellátására szolgál majd. Erről többet sajnos nem irhatok, mert titoktartási kötelezettség terhel  5 millió forint erejéig, szerződésünk alapján. Egyébbként mostanában ez a  "divat", nem is értem, hogy miért titkosak ezek a beruházások, -  és miért, vagy mivel kapcsolatban érné károkozás a T. Megrendelőt ? Köszönöm elismerésedet a  "Csapatommal" kapcsolatban, de tényleg jó brigádom van, főleg a fúrómester barátom, aki a saját  "nevelésem",  aki nagyon szereti munkáját, -  és nemcsak a pénz miatt végzi el feladatát, hanem nála ez már szinte presztizs kérdés is. A szive és a szakma szeretete hajtja őt, úgy mint engem is. Itt már nem csak a pénz dominál, hanem a nemes szakmai kihivás igazából, amely lelkesit és gerjeszti tevékenységünket. További szép és kellemes napot kivánok ! Üdvözlettel : Freddy 4.

Előzmény: Törölt nick (5587)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.20 0 0 5588
üdv mindenkinek

nálunk komoly háború folyik a galambok és a cinkék meg a fenetudja miféle kis madarak között az etetőnél. sajnos a galambok ráülnek az etetőre és riogatják a kicsiket több kevesebb sikerrel.

üdv
Előzmény: Törölt nick (5587)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.19 0 0 5587

Jószerencsét Freddy4 !

Azért jó kis csapatod van büszke lehetsz rájuk. Igazi fúrós az aki ezt ilyenkor bevállalja. A lakócsis történeted egyből beugrott,gondolom a tanulságát ismeri mindenki aki veled dolgozik. Úgy gondolom meg is érdemlitek azt az extra pénzt ilyenkor. Recesszióban kell beruházni okos dologba. Biztosan megmaradt az el nem költött pénz ami az idén még megvan jővőre meg vagy lesz vagy nem aztán már csak pár nap az év, talán ezért ez a sietség a megrendelőidnél. Aztán csak nem valami golfpálya készül?

Üdv !

Előzmény: Törölt nick (5586)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.19 0 0 5586

 

Jószerencsét  Lalibátyó !

 

Igen, igazad van, nagyon Embert próbáló volt az időjárás ezen a héten, de kibirtuk. Megfelelő védőruha és védőital használatával azért lehet ám még dolgozni ebben a kemény téli időben is. Igy volt ez régebben is, mint pld. irtam a "kapcsoló állásos" történetemben. Pedig akkor körfűtéses lakókocsink sem volt, mint most van. Én nem tudom, hogy miért, de akár gazdasági válság van, akár nem, most jönnek sorban a sűrgős megrendelések, szinte válogatni lehet a leendő munkák között. Ráadásúl, ilyenkor télen, legalább 50 % -al többet is fizetnek a  T. Megrendelők a munkáinkra. Persze ez nem házikútfúrás éppen, amit most fúrunk, sőt ! Nálunk az  "asszony" a nagy madárbarát, Ő is kirak az éhező madaraknak külömböző magvakat naponta többször is, de ha nemtenné, akkor én pótolnám azt. Ideis szokott már hozzánk rengeteg madár, amely sok örömet is okoz, de ezt csak az tudja és érzi, aki "benne" van.   Üdv. 

Előzmény: Törölt nick (5585)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.19 0 0 5585

Jószerencsét Freddy4 !

Gondoltam nagy munkában vagy mert nem tudtalak elérni. Azért ez már elég komoly amiről írsz. Ekkora mélység és ebben a kutya időben már emberpróbáló nagyon. Azt hiszem nekem is a K2 est ismét be kell vetnem.

Egy kis  OFF érdekesség, ebben a kutya időben napi fél liter napraforgót hordanak el a madárkák itthon. Ha esetleg valaki kedvet kapna csináltam ma pár videót az éhes csapatról. http://videa.hu/videok/allatok/madarkak-madar-madaretetes-cinegek-fUxiUqcYDN0tsx1f 

 

Szép estét jó kakasolást :) !

Előzmény: Törölt nick (5584)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.19 0 0 5584

 

Jószerencsét  Lalibátyó !

 

Megérkeztek a  "Kakasok", épségben, erőben és egészségben. Köszönöm szépen! Tényleg úgy van ahogyan előzőleg irtad is, az egyik fütyűl, a másik pedig kukorékol. Hát ez ritkaság, mert fütyűlni sosem hallottam kakast. No, főhogy túlélték ezt a zord téli időt, főleg ami éppen most van. Kiteszem disznek a karácsonyfára ezeket a kakasokat, ott aztán annyit kukorékolnak és fütyűlnek amennyit akarnak, csak nehogy megzavarják a Jézuska érkezését. Na, tél ide, vagy oda, mi éppen ezen a héten álltunk neki egy  180,0 m. mély kút fúrásához, kedden. A keresőfúrás már megis volt, lefúrtuk 145 mm. átmérővel azt a   -182,0 métert.  Már a karotázs geofizikai mérések is megvoltak a fúrólyukban. Ha meglessz a vizadó rétegek kiértékelése, akkor folytatjuk, persze az ünnepek után. Szerencsére a Karácsony után már nagyon jó időt mondanak a meteorológusok, már  + 13 C-fokról is beszélnek. Igy tehát a hóhányást addig megoldja a természet addig a fúrásnál, itthon pedig a  K - 2  -es masina, , (2 kezüleg én) !  További szép estét kivánok, üdvözlettel : Freddy 4.

Előzmény: Törölt nick (5580)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.19 0 0 5583
Néha megy ez a hóhányás hó nélkül is :)
Előzmény: oljeg12 (5582)
oljeg12 Creative Commons License 2009.12.19 0 0 5582
Úgy tűnik, hogy én is megfagytam egy kicsit és elírtam a hóhányók helyett hóhányák-at írtam.
Előzmény: oljeg12 (5581)
oljeg12 Creative Commons License 2009.12.19 0 0 5581

Azt hittem, hogy oda fagytatok a kúthoz. De amint kiderült, a kútfúrókból, hóhányák lettek.:-))))))))

Bocsi.

Előzmény: Törölt nick (5580)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.19 0 0 5580
Havat lapátolunk.
Előzmény: Törölt nick (5579)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.19 0 0 5579
hát jól magállt a dolog itten
kamugabesz Creative Commons License 2009.12.17 0 0 5578

Köszönöm a válaszokat.

 

Meg lett kompreszorozva, igazából nem hozott fel semmit csak egy kis zavaros vízet.

Bele lett téve a buvárszívattyú 3,3m3/h ALKO tisztíto szivattyúzásra, és kb. 5 perc alatt ismét letisztúlt a kút víze. Egy órán keresztül lett járatva a szívattyú és végig kristály tiszta vízet nyomott. Vissza lett kötve fütés nyomócsőve és el lett indítva. A vízszint fel jött -2,5 m-re a -7m-ről de igy nyelte. Valoszinü az lesz a vége, hogy tavasszal kell fúrni még egy nyelő kútat.

Zapod Creative Commons License 2009.12.17 0 0 5577
Igazából én ilyen rendszerekhez szoktam ásott nyelő kutat készíteni. Területtől függő méretekkel és ki alakítással. Pl. alul téglázva. Vagy a kút mellé még darain csövezéses kiegészítő nyeletéssel stb. Ez mindig az adott vízmennyiségtől illetve talajtól függ.

De kis hozamú fúrt forrás kúthoz létesítettünk már ásott kutat rásegítésnek fűtéses rendszerhez. Nagy menyiségű vizek elnyelére általában ezek az alkalmasak.

 

Csocsantó. Zapod.

Előzmény: kamugabesz (5571)
Mcgaiver Creative Commons License 2009.12.16 0 0 5576

ÜDV

Nagyin ritka az mikor 1 kút eltudja nyelni . Próbálkoztunk sok féleképpen, a kényszer visszatáplálással  eredményesen ( visszasajtoltuk, túlnyomással)

Előzmény: kamugabesz (5571)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.16 0 0 5575

Hali !

Ha lecsökkenti az áramló mennyiséget akkor az a teljesítmény és a hatásfok rovására fog történni szerintem. Azzal viszont egyet értek hogy a sikeres kompresszorozás ideiglenes megoldás. Én inkább még egy nyelő kutat javasolnék mint amit említett is az elején. Persze ha lehet akkor 110 nél vastagabbat.

Üdv !

Előzmény: Törölt nick (5574)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.16 0 0 5574
kamugabesz


üdv
egy golyós csappal le tudod csökkenteni az áramló víz mennyiségét, vagy tudsz 3-5 kút gyűrűt leásni a fúrt kút köré,(rá) vagy furatni kutakat. a kompresszorozással, ha meg is oldódik a probléma akkor az csak ideig óráig

üdv
Előzmény: kamugabesz (5573)
kamugabesz Creative Commons License 2009.12.15 0 0 5573

Elöször is köszönöm a választ som57.

 

A kérdésedre válaszolva ezek a kútak szürke homok és sóderba vannak fúrva.

 

Meg próbáltam délután, de sajnos nem sikerült. A 110-es csövet kompreszoroztam telibe de sajnos nem jött fel a víz, kevés volt a teljesítmény. Holnap megprobálom 50-es csővel. Ha nem jön össze akkor kell fúrni még egy nyelőkútat és a kettő majd csak elbírja. 

 

Az az igazság, hogy rosszul rendelte meg a fűtéskivitelező a kűtat, mert ő 2-3m3/h kért nyerő kútnak és nyelő kútnak is. És a ház alapterülete kb 350m2. És szerintem a szivattyú amit letett az tud 4-5m3/h.

 

 

 

 

Előzmény: som57 (5572)
som57 Creative Commons License 2009.12.15 0 0 5572

Hali

Véleményem szerint igen.Tavaly tisztitottunk 3 ilyen nyelő kutat Vecsésen, ami
kavicsra épült,feltételezem hogy a tiéd is azon van.A tisztítószivattyúzástól
visszaálltak a készítéskori paraméterek.Úgyanannyit elnyelt mint új korába.A víz szabadeséssel folyt vissza.
Szerintem az egy nyelőkút elég sovány,minimum2-3 kell, de ez attól függ mennyi
vízet akarsz elnyeletni.Az is lehet hogy a kútad még jó, csak a hőszivattyúd több vízet használ.


som57
Előzmény: kamugabesz (5571)
kamugabesz Creative Commons License 2009.12.15 0 0 5571

Üdvözlök mindenkit egy kis segitséget szeretnék kérni.

 

Van egy hűtő fűtő rendszer ami 2db kúttal üzemel. A nyerő kúttal nincs semmi baj az birja 2-3 m3/h, de a nyelőkút nyáron birta a klimát de most a fütésnél keletkezett vízet nem tudja elnyelni. A kút adatai 14m mély, átm 110mm, a dunátol kb 200m van. Azt szeretném kérdezni kompreszorozással lehet-e rajta javítani?

 

A vállaszokat előre is köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2009.12.15 0 0 5570
nam a többektől hanem a többiektől szép az élet :)
Előzmény: Törölt nick (5569)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.15 0 0 5569
Na meg a többektől szép az élet
Előzmény: Törölt nick (5568)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.15 0 0 5568

Jószerncsét oljeg12 !

Így igaz becsület beli ügy, de jól gondolod inkább a humorról van szó. Mégis csak a humor és a hökgyek az élet fűszerei.

Üdv !

Előzmény: oljeg12 (5565)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.14 0 0 5567

 

Jószerencsét kedves Kútfúró kollégák !

 

Úgy néz ki, hogy elmegy a hire ennek a leendő kútfúró találkozónak, mert ma is  3 barátunk jelezte résztvételi szándékát, privát vonalon. Ezzel már majdnem  10 -en vagyunk, amely létszám nemsokára elérheti a  20 főt is, -  és akkor úgy vélem, hogy érdemes ezt a rendezvényt megszervezni és lebonyolitani. Ráadásúl, ha pld. -ul mindenki hoz magával  + 1 társat, akkor ez már nem is olyan kis Társaság volna. Várom a további jelentkezőket erre a jeles eseményre, valamint a hozzászólásokat, a lebonyolitást illetően.  Köszönöm !  Üdvözlettel :  Freddy 4.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!