Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.30 0 0 15796

szuper!

 

köszi!!

Előzmény: Antisystem (15795)
Antisystem Creative Commons License 2013.08.30 0 0 15795

OFF:... ja, ha meg a kutyán már kialakult seb van, nem megelőzésre kell, akkor a sebet mosd ki hyperollal a nyűvektől rendszeresen, a kutyát meg kezeld valami felszívódó spot-onnal mondjuk, mondjuk Frontline combóval... szóval tisztán megelőzésre tán jobb a gőztenzióval is bíró piretrines lemosás, a kezelésre viszont jobb az itt a nyak bőrére cseppentendő felszívódó cucc, pont ahogy az ON témáknál:)))

Egyébként csak féloff, a Frontline hatóanyaga növényvédő szernek indult Regent WG néven... ahogy a másik jó cucc - csak arra állatorvosi vény kell - a Selamektin (Stronghold) meg abamektin - Vertimec - rokonság.

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (15793)
Antisystem Creative Commons License 2013.08.30 0 0 15794

OFF: http://vetpluspatika.unas.hu/spd/vetplus751083/Neostomosan-oldat-5-ml-ampulla

De a sebbe magába ne, csak a kutya többi szőrzetére:)

Egyébként a veresegyházi medvemenhely farkas-kifutójában anno Actelliccel permeteztek, szerintem most ők is ilyesmit használnak.

 

ON: sajnos arra már idénre nem tudok megoldást, jövőre felszívódó szert (Mospilan, Actara, Calypso) kell használni...

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (15793)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.30 0 0 15793

OFF: Kedvesjó Antisystem!

         A kutyafülevő legyek ellen mit tudsz?!

         

ON: A berzencei szilvám is kukacos. -((((((((((((

triunguis Creative Commons License 2013.08.29 0 0 15792

Köszi Antisystem, megint tanultam valamit!

 

A Score egyébként megfogta a stigminiat, jövőre valami tervet eszelek hogy ez preventíven menjen.

 

Üdv

Előzmény: Antisystem (15786)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.29 0 0 15791

Bizony, elborzadnánk, ha pontosan tudnánk, mit etetnek meg velünk a kufárok. -((

Előzmény: Antisystem (15790)
Antisystem Creative Commons License 2013.08.29 0 0 15790

Igazán nincs mit:)

Egyébként érdekes - és érthetetlen - hogy az EU miért a növényvédelmi alkalmazásra ugrott rá antibiotikum-ügyben, amikor növény és ember között NINCS kórokozó-szambázás, egyetlen olyan bacit se ismerünk tán, ami növényben és emberben is szaporodik. (gombát igen).

Na, ehhez képest viszont állat és ember között jelentős az átjárás, amíg persze állatGYÓGYÁSZATI felhasználásról beszélünk, addig nincs ezzel semmi gond, a horror valójában ott indult el, amikor elkezdték az állati TÁPokhoz hozzákeverni állatTENYÉSZTÉSI célból, hozamfokozónak, hústartósítónak(:(!!) meg "előzzük meg a hasmenést" címmel... mert ennek evidens vonzata a hatásos terápiás küszöb alatti adagolás (pláne, ha spórolni is akar a gazda, és miért ne akarna), ami meg ugye maga a szelekciós tényező a kevéssé érzékeny törzsek kiválasztódásához... tehát a rezisztenciához.

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (15789)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.29 0 0 15789

Köszi!

Előzmény: Antisystem (15788)
Antisystem Creative Commons License 2013.08.29 0 0 15788

OFF: Szerintem pont azért adták ki a streptot a 70-es években növényvédelmi célokra is, mert a multirezisztens tbc-re már rég nem hatott... ugye az volt az első, az ős-vegyület... akkor a tüdőgyógyászok már rég Neomycint meg később Kanamycint használtak, amik továbbfejlesztett származékok, főleg az utóbbit, mert az előbbi még az eredeti streptónál is toxikusabbnak bizonyult, úgyhogy a 80-as években aztán be is tiltották az injekciós alkalmazását... de lokális kezelésre (szemcsepp, fülcsepp és tsai) még mindig abszolút "slágercikk"... aztán a fejlődés további útja az volt, hogy a tüdőgyógyászok átszoktak egy másik, hosszú kezelésben jóval kevésbé toxikus és szájon át is hatásos antibiotikum-csoportra, a makrociklusos rifamycin-rifampicin körre, a streptók (aminoglikozidok) fejlődési sora is tovább haladt a gentamycin (azt ma már vény nélkül osztogatják sebkenőcsnek azonos néven), brulamycin, netilmicin, amikacin sorban, és inkább olyan rizikóbacikra fenntartott, mint a pestis pl. (időszerű kirgizéknél:() multirezisztens klebsiella, és tsai...

A kanamycint meg a neomycint pl. 5-100 grammos dobozban utánad vágják angolszászéknál akváriumi halgyógyszernek vény nélkül pl:

http://www.americanaquariumproducts.com/Seachem.html#kanaplex

http://www.americanaquariumproducts.com/Seachem.html#neoplex

ezek a humán gyógyászatban - a helyi kezelést leszámítva - már nagyából kifutott dolgok, vannak fejlettebb, kevésbé toxikus, jobb hatásszélességgel bíró, hatékonyabb változataik.

 

Persze a rezisztencia az egy komoly/valós/nagy probléma, de spec a mycobacteria-kör nem tenyészik almafán, tehát az nem igazán éríntette sem az M. Tbc. sem az M. avium, sem az M. leprae (stb) rezisztenciáját, hogy nálunk a hatóság szóratta a streptot tűzelhalás ellen almafára. Na, az annál inkább, hogy állati tápokba is keverték hasmenés megelőzésére meg ilyenekre, mert az állatokban viszont tenyészik ezek egy jó része... tán a leprán kívül mindegyik...

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (15787)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.29 0 0 15787

Streptomycin a faágakon!

Szegény orvosok meg nem tudják mirevélni a sok multirezisztens tébécét! -((((

Előzmény: Antisystem (15786)
Antisystem Creative Commons License 2013.08.29 0 0 15786

A Kasumin nevű antibiotikum, ami viszont csak I. kategóriában érhető el ideiglenes engedéllyel manapság - pár éve még szabadforgalmú cucc volt.

Az efozid-Al (epal) valamennyire, de inkább csak megelőzési célra, az szabadforgalmú Aliette néven, illetve a II. kat. Previcur Energy egyik összetevője.

Meg a réz.

 

(ha a muskátlidnak kell a balkonládában vagy a begóniádnak cserépben, akkor a Doxycyclin kapszula feloldva az öntözővízben, ha a családban senki sem allergiás rá persze:))) - az EU-ban egyébként tiltott az antibiotikumok növényvédelmi felhasználása, de pl. az amcsik kiterjedten használják a tetran-származékokat ilyen célra, fa-injektálásos technológiával. Elvileg(!) a tetraciklinek meg az aminoglikozid-antibiotikumok jönnek szóba, a kaumin is az utóbbi csoportba tartozik, meg ide tartozott a tűzelhalás ellen a hatóság által osztogatott Erwin - streptomycin tkp - is. 

 

ÜdV

Előzmény: triunguis (15785)
triunguis Creative Commons License 2013.08.28 0 0 15785

Hogy én erre nem gondoltam!

 

Köszi Antisysem!

 

Tudsz még olyan szert ami baktériumok ellen jó?

 

 

Üdv

Előzmény: Antisystem (15784)
Antisystem Creative Commons License 2013.08.27 0 0 15784

Miért van a réznél a kezeléseknek maximális száma, ha nem szívódik fel és nincs ellene rezisztancia?

Mert ugye ha nem felszívódik, és nem lebomlik akkor bemosódik a talajba a növény alatt nyilván...

Namost a réz ugye egyfelől növényvédőszer, másfelől létfontosságú nyomelem is... tehát ha el akarod kerülni, hogy a növényed alatti terület elmérgeződjön rézzel, akkor úgy kell meghatározni az éves felhasználást, hogy azzal egyensúlyt tartson kb a növényzet rézfelhasználása és a kimosódás összege. Megadhatod azt is, hogy max hányszor használd, vagy azt is, hogy egy év alatt hány kg/ha vagy gramm/m2, vagy egyszerűen ültethetsz pár kardvirágot is, az érzékeny indikátora a réz felhalmozódásának, rezes talajon satnya a virágzata... igazándiból illene figyelembe venni a talaj minőségét meg a növénykultúrát is, de átlag értéknek a 8-10 kg/ha/év (1 gramm/m2/év) biztosan nem fog gondot okozni, azt gondolom.

 

ÜdV

Előzmény: triunguis (15783)
triunguis Creative Commons License 2013.08.27 0 0 15783

Antisystem!

 

Miért van a réznél a kezeléseknek maximális száma, ha nem szívódik fel és nincs ellene rezisztancia?

 

Van még a rézen kívül ami viszi a baktériumokat?

 

Köszi

 

Üdv

borsika79 Creative Commons License 2013.08.27 0 0 15782
Szia. Ha jól értelmezem Szolnoki vagy?
Előzmény: budai2 (15779)
Antisystem Creative Commons License 2013.08.27 0 0 15781

Köszi, de ennél azért bonyolultabb picit a helyzet, próbálj meg patikai paraffinolajat és Agrol pluszt összerázni vízzel... szóval az Agrolban van gyárilag hozzáadott emulgeáló szer is (az MSDS szerint 2%), ami biztosítja, hogy a vízzel keveredve aránylag stabil emulziót képezzen, ne 1 perc alatt váljon szét két rétegre, olajra meg vízre, mint a patikai paraffinolaj. Növényi olajoknál  (étolaj:)) beválik a semleges mosogatószer ennek pótlására - meglepő, mi:))) - paraffinnál még nem próbáltam... 

 

ÜdV

Előzmény: budai2 (15779)
Csarli1 Creative Commons License 2013.08.27 0 0 15780

Évente 25-30 litert használok belőle tankkeverékbe.

Előzmény: budai2 (15779)
budai2 Creative Commons License 2013.08.27 0 0 15779

Az Agrol plusz hatóanyaga parafinolaj.

Ez gyógyszertárban korlátozás nélkül kapható, és nem is túl drága. Én korrozióvédelemre használom záraknál, lakatoknál szabadtéren, mert nagyon jól kúszik a fémek felületén és alig párolog.

A szolnoki kénsavgyár igencsak korroziv levegője ellen is megvédte a rozsdásodástól az eszközöket.

Ha tudod, mi az Agrol pluszban a maradék 10 százalék, akkor kiskertben nem kell spejzolni belőle, mert a gyógyszertári beszerzés lehetősége kis mennyiségek esetén (2 -3 dl) nem gond.

Előzmény: Antisystem (15770)
Dolmi mackó Creative Commons License 2013.08.26 0 0 15778

Kicsit kutakodtam a Vegyépszeres permetező után, mert a munkahelyemre szerettem volna végre egy használható kézi permetezőt, még a solo kézi permetezőivel szemeztem.

 

 

"A Tigép Kft-t 2007-ben 100%-ban felvásárolta a nemzetközi technológiai konszern, az ANDRITZ GROUP. Jelenleg a vállalat, az ANDRITZ GROUP és más nemzetközi cégek gyártó cégeként működik ANDRITZ Kft néven."

 

 

2007 óta ANDRITZ Kft.  

1993–2007 Tigép Kft  

1972–1993 Vegyépszer Rt.  

1965–1972 Vegyiműveket Szerelő Vállalat  

1929–1965 Tiszakécskei Permetező Gépgyár

 

 

 

Jelenleg a Jankovics és Jankovics gyártja még Kecskeméten J&J márkanév alatt (14 és 18 lieteres változatban), egyébként nem meglepő módon Kecskeméten lehet beszerzni a legolcsóbban.

Sajnos a honlapjuk nem működik www.jankovicskft.hu

alfi13 Creative Commons License 2013.08.26 0 0 15777

Ma megjött Honkongból a mikroszkópom. Ma ki is próbáltam nagyon jó ezért az árért (10USA Dollár) Nagyon jó hogy lehet vele zumolni. Most már csak azt kell megtanulnom melyik az élő atka melyik a lárva és hogy néz ki ha elpusztult. Egy atkát sikerült elkapnom sétálgatott egy uborka levélen. Illetve a pokháló szerű szövődményeket láttam.

Előzmény: janijani (15649)
Antisystem Creative Commons License 2013.08.26 0 0 15776

Fuzárium/Verticillium ügyben én tök véletlen bukkantam az Eclair WG-re, az történt, hogy tavaly az egyik trombitavirágunk megadta magát, és hervadni kezdett, ott meg - nem lévén ÉVI meg fogyasztásból eredő veszély - kísérletezni kezdtem, ott kezdve, hogy burgonya-paradicsom rokonság, tehát ezek a sanszos okok. És végülis az Eclair beöntözve meggátolta a baj rosszabbodását... aztán idén már olvastam szakcikkben is, hogy dinnye-palánta verticilliuma ellen ajánlják is az Eclairos beöntözést 2,5 g/10 liter dózisban. És hát idén tökéletesen megvédte a most már termő 2. adag paprikánkat a teljesen kipusztult első etap után... na az Eclairnak meg paprikára nincs ÉVI-je, de úgy voltam vele, hogy az a minimum 60 nap, amíg a palántából termő növény lesz, tutin elég.

 

ÜdV

Előzmény: hoffmann eta (15774)
hoffmann eta Creative Commons License 2013.08.26 0 0 15775

Hozzáteszem, hogy annyit azért okultam a történtekből, hogy jövőre megelőző célzattal fogom bevetni mindhárom növénynél a Score-t, legalábbis a legelső tünet  megjelenésekor, s nem várom meg, hogy betegek legyenek. Ők is jobban járnak, hát még én. És így nem lesz gond a várakozási idő sem.

Előzmény: pacsepa (15769)
hoffmann eta Creative Commons License 2013.08.26 0 0 15774

A fuzárimuról jut eszmbe: a téli kelkáposztáim a szokásos módon kezdenek sárgulni. Kivételesen vettem a fáradságot, és utánanéztem a bajnak: fuzáriumos sárgulásnak nevezik, de égen-földön nem találni rá orvosságot, az angol nyelvű oldalak is bőven írnak róla, de semmi ellenszerre nem bullantam. (Tavaly is buzgón takarítgattam a sok elszáradt levelet, de a növények életben maradtak.)Ellenálló fajtát kell vetni, ez amegoldás. Na, ez még nem tudom, mi lenne...Addig is kínomban megszórtam Champion és Thiovit Jet keverékkel, locsolom, és várom a hűvös időket, állítólag az lassítja a kór előrehaladását.

Előzmény: Antisystem (15771)
hoffmann eta Creative Commons License 2013.08.26 0 0 15773

Egyelőre nincs ilyen gondom, mert ahogy írtam is, nálam a szokásos halálközeli élményben volt része a néhány uborkatövemnek, ezért már alig teremtek. Most viszont  kezdenek újból virágozni. Majd ha lesz termés, ráérek gondolkozni azon, hogy mennyi legyen az évi. Antisysem infója szerint - közönet érte - van választék az évi-ből. Igaz, az uborkát nem látom itt sem.

Előzmény: pacsepa (15769)
Antisystem Creative Commons License 2013.08.26 0 0 15772

Hát igen, az Amistar + Score gyári keverékének, az Amistar Top-nak meglehetősen széles a felhasználási köre, jóformán az áll rá, hogy "a konyhakert"

http://www3.syngenta.com/country/hu/hu/cp/Termekeink/Gombaolo-szerek/Pages/Amistar-Top.aspx

 

(csak valami érthetetlen okból a III. kat Amistar meg a III kat Score összekeverve már II. besorolást kapott, és a 250 ml-es a legkisebb kiszerelése...)

 

ÜdV

Előzmény: hoffmann eta (15768)
Antisystem Creative Commons License 2013.08.26 0 0 15771

De azt kérdezném, hogy az uborka nálam vadul terem, 2-3 naponta szedem.  Gondolom máshol is hasonló a helyzet.

Kis optimista:(

http://www.karpatinfo.net/hetilap/gazdasag/mitol-kap-infarktust-az-uborka

Nálunk pl. ez a helyzet... ugyanaz a fuzárium vagy verticillium, ami nyár elején a sok esőben vitte a paprika-palántát, mostanra megkezdte a kártételt az uborkában is... ez egy "poénos" dolog, z uborka ettől nem egyből szárad ki, hanem ez(ek) a gomba(k) a talajban várakozik a megfelelő növényre, azt megfertőzve a gyökéren át a szállító edénnyalábokban elszaporodik, és azt elfásítva meg fokozatosan eltömítve tényleg ugyanazt a helyzetet hozza létre, mint a szívbeteg ember koszorúsere, úgyhogy először csak azt látod, hogy délben lóg füle-farka, aztán ahogy növekszik és egyre több víz kellene, viszont egyre szűkebbek az "erei" a benne szaporodó gombától, már reggel-este is lóg, aztán egyszer csak nyikk...  ezek közül a verticillium albo-atrum egy mandulát vagy pl egy mandulát vagy kajszit is kivisz pár szezon alatt, mint a szél... állítólag a magyar fajta kajszik ellenállóbbak, de a bergeront meg a francia eredetűeket irtja... olyan 200 különféle növényfajta érzékeny rá, paprika, paradicsom, uborka, csonthéjasok, stb.... csak mivel gyorsabban, mivel lassabban végez..... én meg szimplán hülye voltam, hogy miután láttam, hogy hogy pusztul ki az első adag paprika-palánta az utolsó szálig, nem locsoltam be a második adag paprika-palántával együtt az akkor még tünetet nem mutató uborka-palántákat is, most meg szívok rajta, minden nap kidől 1-2 újabb növény...

ÜdV

Előzmény: pacsepa (15769)
Antisystem Creative Commons License 2013.08.26 0 0 15770

Na ya, csak hát ugye Csarli a körténél ajánlotta:) 

Lágyszárú növényeknél (paprika, paradicsom, uborka) fázok az Agroltól vegetációban... szőlőben még tán megkockáznám a 0,25 Agrolt, de a szőlő meg annyira nem szokott atkásodni, hogy kelljen...

 

(egyébként meg spájzoljatok az Agrolból, mert már kimondták rá az ítéletet, jövőre megszűnik...)

 

ÜdV

Előzmény: alfi13 (15764)
pacsepa Creative Commons License 2013.08.26 0 0 15769

Köszi a tapasztalatok leírását!

De azt kérdezném, hogy az uborka nálam vadul terem, 2-3 naponta szedem. Gondolom máshol is hasonló a helyzet. A gyümölcsöknél 14 nap az ÉVI, zöldségre nem tudjuk, de általában nem kevesebb. Ezt a kérdést hogyan kezeled?

Előzmény: hoffmann eta (15768)
hoffmann eta Creative Commons License 2013.08.26 0 0 15768

Sokszor volt már szó a Score-ról, és nem tudom, van-e valakinek az alábbiakhoz hasonló hasonló tapasztalata vele, mindenesetre megosztom.

Szilvafa levéllikacsosodás ellen vettem, és meggyógyította azonnal.

A maradékból egyéb szer híján a sárgarépára szórtam alternária ellen (már alig voltak levelei) – előtte lepucoltam az elszáradt részt. Egy hét eltelt és szépen kivirult, új hajtásokkal.

A már végét járó, sárga-foltos uborkáimat is leszórtam vele, s ezek is jobban vannak. Friss zöld leveleket hoznak és virágoznak – ilyen még nem fordult elő a szezon végén, sőt, azt hiszem, semmikor sem. Úgy értem, ha az uborka megbetegszik, annak vége szokott lenni, azt olvastam, hogy "rossz a regenerációs képessége".

Csarli1 Creative Commons License 2013.08.26 0 0 15767

A Neonikotinodokra már rezisztensek, csak a pénzed pocsékolod velük. Nálam tavaly az apacs, csak 40%-körüli hatékonysággal dolgozott, pedig az  Arysta képviselői hozták a szert és ők állították be a dózist. 

Előzmény: gaabre (15762)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!