Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.12.25 0 0 5609

 

Egy régi, de igaz történet: -  pontosan 40 éve, 1969 -ben a Szigetvár melletti Péterfa pusztán fúrtunk vizkutat, a helyi Tsz. vizellátására. Ez egy nagyon kicsi hely volt, talán 100 lakossal, akik többségében a régi urasági cselédsorházakban éltek, nagyon szegény körülmények között. Jellemző, hogy egy helységben volt az Élelmiszerbolt és az Italbolt, csak 1 függöny választotta el a 2 helységet egymástól. Ebben a boltban sajnos nemsok mindent lehetett venni, pld. -ul a kenyeret is egyéni megrendelésre szállittatta le a boltos. Jöttek az ünnepek, leállt a fúrás, majd eztkövetően un. Őrséget kellett fentartani a fúróberendezésnél, ugye a gépek miatt. Kik maradtak ilyenkor őrségben, hát a fiatal családtalan és kezdő "versenyzők" ! Én és P. Pista barátom voltunk az "áldozatok" 1 helyi dolgozó mellett. Akkor 1 műszak, és az őrség is 8 órából állt. Na, hazament a Brigád, mipedig este mentünk az előző napon megrendelt kenyerünkért. Mondja a boltos, hogy már eladta másnak, mert Ő úgy gondolta, hogy mimár nem megyünk érte, -  és nehogy rajta maradjon. 1 régi épületben volt a szállásunk, amely akkoriban, csak vaságyakkal volt bebútorozva. Ülünk a Barátommal nagy szomorúan, mert a kenyéren kivül is nagy szükösségben voltunk élelemben, mégha pénzünk volt is. Egyszercsak kopogtattak, majd belépett az ajtón 1 kb. 8  -  10 éves kisleány, kezében 1 kettő kilós barnakenyér felével. Mondja, hogy az apukája küldi nekünk fúrósbácsiknak, mert hallotta a boltban, hogy nekünk nem maradt aznap kenyér. Sosem felejtem el, Ny. Istvánnak hivták apukát. Még megköszönni sem volt időnk és a kislány már elis tünt. Összenéztünk társammal, - és könnybe lábadtak szemeink. Nem akartunk hinni a szemünknek, csoda történt akkor velünk, amely csoda lehet, hogy évekkel meghosszabbitotta életünket. A kenyér árát, amely 3 forint volt, csak másnap tudtuk kifizetni, hosszas nyomozás után találtuk meg azt az emberfeletti Apukát, aki szinte a legromosabb sorházban lakott sokadmagával. Azóta is sokszor eltünődöm, hogy hány ilyen Apuka tenne hasonló cselekedetet vad idegen embereknek, főleg a mai Világban ???  Nem tudom, hogy él -e még, de a jó Isten áldja meg jóságáért !  További szép ünnepet !

Törölt nick Creative Commons License 2009.12.25 0 0 5608
Békés boldog Karácsonyt kívánok mindenkinek !
banános joe 70 Creative Commons License 2009.12.24 0 0 5607
Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Kívánok Mindenkinek.
Hirsch Imre Creative Commons License 2009.12.24 0 0 5606
Már Novemberben jó pihenést és kellemes ünnepeket kívántam mindannyiótoknak, ezt most megismétlem
krazi Creative Commons License 2009.12.24 0 0 5605
BÉKÉS BOLDOG KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK MINDEN KEDVES KÚTFÚRÓNAK ÉS FÓRUMOZÓNAK!!
bogarász 60 Creative Commons License 2009.12.24 0 0 5604
Békés Boldog Ünnepeket kívánok minden vizfakasztónak és olvasóiknak 1 olvasó
oljeg12 Creative Commons License 2009.12.24 0 0 5603
Karacsony
zigu Creative Commons License 2009.12.24 0 0 5602
Kellemes, boldog karácsonyt, és sok sikeres fúrást minden fórumozónak és látogatónak!
vizeslaci Creative Commons License 2009.12.24 0 0 5601
Békés, boldog karácsonyi ünnepeket kívánok minden kútfúrónak és fórumozónak!
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.23 0 0 5600

Miközben 1000-rel tombolnak az ünnepségek, kérdezném:

 

Fúrna nekem valaki Kónyban? Győrtől 20 km?

 

Köszi!

Sancika1 Creative Commons License 2009.12.23 0 0 5599
Sancika1 Creative Commons License 2009.12.23 0 0 5598
.
Sancika1 Creative Commons License 2009.12.23 0 0 5597
Békés boldog karácsonyi ünnepeket szeretnék kívánni minden kedves kútfúró fórumtársannak!!!
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.23 0 0 5596

 

Csatlakozom  Che-pel kolléga jókivánságaihoz.     Én is örömteli, vidám és boldog Karácsonyi ünnepeket kivánok minden kedves kútfúró barátunknak és olvasónknak !

Előzmény: Törölt nick (5592)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.22 0 0 5595
Nem csak tetszik nekem is
Előzmény: oljeg12 (5594)
oljeg12 Creative Commons License 2009.12.22 0 0 5594

Hello Che-pel!

Tiéd ez a CSEPEL?

(Régi szépidők, mikor még a dongók "száguldoztak" az utakon.)

Előzmény: Törölt nick (5593)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.22 0 0 5593
Csepel
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.22 0 0 5592
Békés és boldog karácsonyt, jó egészséget és boldog új évet kívánok mindenkinek
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.20 0 0 5591

 

Helló  Zigu kolléga !

 

Köszönöm jókivánságaidat és elismerésedet munkánkkal kapcsolatban. Sajnos a feltett kérdéseidre csak privát úton tudok válaszolni, vagy kérlek, hogy nézd meg az "expresz.hu" -n, a kútfúró szó alatti hirdetéseket. Főleg ott hirdet a   "Kútszikla" eladó kútfúró gépeket és szerszámokat. Egyébbként jól ismerem őt.  Most széles nála a választék, jó böngészést, -   és  Jószerencsét !

Előzmény: zigu (5590)
zigu Creative Commons License 2009.12.20 0 0 5590

Helló Freddy 4!

 Gratulálok a téli munkákhoz, és sok sikert és szerencsét hozzájuk!

Két kérdésem is lenne hozzád, mivel gondolom te mindenkit ismersz a szakmában aki számít, megtudnád nekem mondani esetleg hogy a magát Kútsziklának nevező fórmáció kit vagy kiket takar?

 Több fórumon is hirdetnek kútfúró szerszámokat és gépeket, itt is árultak Pl egy R-200-ast.

 A másik hogy tavaly télen nem fúrtatok Esztergomban a vízműtelepnél? Mert visszagondolva hasonló gépet láttam ott mint az egyik tiétek.

 Jószerencsét!

Törölt nick Creative Commons License 2009.12.20 0 0 5589

 

Jószerencsét  Lalibátyó !

 

Ez a  180,0 m. -es kút most nem  1 új golfpálya öntözésére kell, hanem  1 nagy Mezőgazdasági és élelmiszeripari beruházás ivó -  és öntözőviz ellátására szolgál majd. Erről többet sajnos nem irhatok, mert titoktartási kötelezettség terhel  5 millió forint erejéig, szerződésünk alapján. Egyébbként mostanában ez a  "divat", nem is értem, hogy miért titkosak ezek a beruházások, -  és miért, vagy mivel kapcsolatban érné károkozás a T. Megrendelőt ? Köszönöm elismerésedet a  "Csapatommal" kapcsolatban, de tényleg jó brigádom van, főleg a fúrómester barátom, aki a saját  "nevelésem",  aki nagyon szereti munkáját, -  és nemcsak a pénz miatt végzi el feladatát, hanem nála ez már szinte presztizs kérdés is. A szive és a szakma szeretete hajtja őt, úgy mint engem is. Itt már nem csak a pénz dominál, hanem a nemes szakmai kihivás igazából, amely lelkesit és gerjeszti tevékenységünket. További szép és kellemes napot kivánok ! Üdvözlettel : Freddy 4.

Előzmény: Törölt nick (5587)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.20 0 0 5588
üdv mindenkinek

nálunk komoly háború folyik a galambok és a cinkék meg a fenetudja miféle kis madarak között az etetőnél. sajnos a galambok ráülnek az etetőre és riogatják a kicsiket több kevesebb sikerrel.

üdv
Előzmény: Törölt nick (5587)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.19 0 0 5587

Jószerencsét Freddy4 !

Azért jó kis csapatod van büszke lehetsz rájuk. Igazi fúrós az aki ezt ilyenkor bevállalja. A lakócsis történeted egyből beugrott,gondolom a tanulságát ismeri mindenki aki veled dolgozik. Úgy gondolom meg is érdemlitek azt az extra pénzt ilyenkor. Recesszióban kell beruházni okos dologba. Biztosan megmaradt az el nem költött pénz ami az idén még megvan jővőre meg vagy lesz vagy nem aztán már csak pár nap az év, talán ezért ez a sietség a megrendelőidnél. Aztán csak nem valami golfpálya készül?

Üdv !

Előzmény: Törölt nick (5586)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.19 0 0 5586

 

Jószerencsét  Lalibátyó !

 

Igen, igazad van, nagyon Embert próbáló volt az időjárás ezen a héten, de kibirtuk. Megfelelő védőruha és védőital használatával azért lehet ám még dolgozni ebben a kemény téli időben is. Igy volt ez régebben is, mint pld. irtam a "kapcsoló állásos" történetemben. Pedig akkor körfűtéses lakókocsink sem volt, mint most van. Én nem tudom, hogy miért, de akár gazdasági válság van, akár nem, most jönnek sorban a sűrgős megrendelések, szinte válogatni lehet a leendő munkák között. Ráadásúl, ilyenkor télen, legalább 50 % -al többet is fizetnek a  T. Megrendelők a munkáinkra. Persze ez nem házikútfúrás éppen, amit most fúrunk, sőt ! Nálunk az  "asszony" a nagy madárbarát, Ő is kirak az éhező madaraknak külömböző magvakat naponta többször is, de ha nemtenné, akkor én pótolnám azt. Ideis szokott már hozzánk rengeteg madár, amely sok örömet is okoz, de ezt csak az tudja és érzi, aki "benne" van.   Üdv. 

Előzmény: Törölt nick (5585)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.19 0 0 5585

Jószerencsét Freddy4 !

Gondoltam nagy munkában vagy mert nem tudtalak elérni. Azért ez már elég komoly amiről írsz. Ekkora mélység és ebben a kutya időben már emberpróbáló nagyon. Azt hiszem nekem is a K2 est ismét be kell vetnem.

Egy kis  OFF érdekesség, ebben a kutya időben napi fél liter napraforgót hordanak el a madárkák itthon. Ha esetleg valaki kedvet kapna csináltam ma pár videót az éhes csapatról. http://videa.hu/videok/allatok/madarkak-madar-madaretetes-cinegek-fUxiUqcYDN0tsx1f 

 

Szép estét jó kakasolást :) !

Előzmény: Törölt nick (5584)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.19 0 0 5584

 

Jószerencsét  Lalibátyó !

 

Megérkeztek a  "Kakasok", épségben, erőben és egészségben. Köszönöm szépen! Tényleg úgy van ahogyan előzőleg irtad is, az egyik fütyűl, a másik pedig kukorékol. Hát ez ritkaság, mert fütyűlni sosem hallottam kakast. No, főhogy túlélték ezt a zord téli időt, főleg ami éppen most van. Kiteszem disznek a karácsonyfára ezeket a kakasokat, ott aztán annyit kukorékolnak és fütyűlnek amennyit akarnak, csak nehogy megzavarják a Jézuska érkezését. Na, tél ide, vagy oda, mi éppen ezen a héten álltunk neki egy  180,0 m. mély kút fúrásához, kedden. A keresőfúrás már megis volt, lefúrtuk 145 mm. átmérővel azt a   -182,0 métert.  Már a karotázs geofizikai mérések is megvoltak a fúrólyukban. Ha meglessz a vizadó rétegek kiértékelése, akkor folytatjuk, persze az ünnepek után. Szerencsére a Karácsony után már nagyon jó időt mondanak a meteorológusok, már  + 13 C-fokról is beszélnek. Igy tehát a hóhányást addig megoldja a természet addig a fúrásnál, itthon pedig a  K - 2  -es masina, , (2 kezüleg én) !  További szép estét kivánok, üdvözlettel : Freddy 4.

Előzmény: Törölt nick (5580)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.19 0 0 5583
Néha megy ez a hóhányás hó nélkül is :)
Előzmény: oljeg12 (5582)
oljeg12 Creative Commons License 2009.12.19 0 0 5582
Úgy tűnik, hogy én is megfagytam egy kicsit és elírtam a hóhányók helyett hóhányák-at írtam.
Előzmény: oljeg12 (5581)
oljeg12 Creative Commons License 2009.12.19 0 0 5581

Azt hittem, hogy oda fagytatok a kúthoz. De amint kiderült, a kútfúrókból, hóhányák lettek.:-))))))))

Bocsi.

Előzmény: Törölt nick (5580)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.19 0 0 5580
Havat lapátolunk.
Előzmény: Törölt nick (5579)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!