Keresés

Részletes keresés

violini Creative Commons License 2007.12.11 0 0 451
Lehet!!!Már alig várom,hogy kipróbáljam,még sosem varrtam fémszállal.
Előzmény: sunbonnetsue (450)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.12.10 0 0 450
Ezt hívják női megérzésnek?! :o)))

Sue
Előzmény: violini (449)
violini Creative Commons License 2007.12.10 0 0 449
Ez jó hír,mivel pár napja ott variáltam a boltban,hogy a karácsonyi dolgokhoz melyik arany cérnát válasszam,és Madeirára esett a választásom.Mondjuk nem állítom,hogy a 6. érzékem súgott,egyszerűen csak jobban tetszett a színe meg a fénye: tompább picit a fénye és az árnyalat is finomabb.
Előzmény: katafa (446)
Márta néni Creative Commons License 2007.12.10 0 0 448

Na igen, de ha sokezret már elköltöttem ilyen Mettler cérnára, amit pedig te írsz az innen kb a Holdban van, akkor az ember azt szeretné használni, ami van. De most már így a takaró második negyedének tűzése óta nem is tört tűm.

Sue! Jól van, nem hisztis dög. De nőnemű, met mind a két neve A-ra végződik. Ez már elég.

Előzmény: katafa (446)
36évi Creative Commons License 2007.12.09 0 0 447
Én pl. a sima orsózásnál is fékezem két ujjal a cérnát a cérnatartó után, mert egyébként elég lazán tekeri és abbból csak a baj van. Ja, és megállok, mielőtt megtelne, mert akkor meg szorul a bobinban. Apróságok... jó, ha hozzászokik az ember lánya. :)))
katafa Creative Commons License 2007.12.09 0 0 446
Itt is belepofáznék::( Madeira fémszálas cérnát kell használni. De tényleg - azzal úgy varr, mintha normál cérna lenne. Valószínűleg sokkal jobban össze van sodorva, mint a  többiek. 
Előzmény: sunbonnetsue (445)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.12.09 0 0 445
Sia Márta néni!


Nincs teljesen igazad! (csak hogy védjem ezt a super masinát) Csak saját lelkivilága van!:o))))

Én is vettem és elhasználtam már jó néhány előre feltekert alsószálat. Két féle létezik, amelyik papir korongra van tekerve és amelyik nem.
A papirosról le lehet szedni a papirt és már bele is fér. Az igaz, hogy a másik is kicsit nagy, de pár méter letekerése után ( hát igen ez a veszteség!) már használható is!!!
Nekem működött.

A metál szállal való hímzés, tűzés tényleg nem a legegyszerűbb. Vigyázni kell, a lehető leglassabbra kell állítani a gépet. és nagyon figyelni arra, hogy hátul fent (a cérna bevezetésénél) ne hogy rátkeredjen arra a fémre, ami irányítja.

Sue
Előzmény: Márta néni (442)
lean Creative Commons License 2007.12.07 0 0 444

bocs, szócsere volt :)))))

 

Szóval: pontosan ezzel szembesültem én is!

Előzmény: lean (443)
lean Creative Commons License 2007.12.07 0 0 443

Tegnap pontosan én is ezzel szembesültem!

Előzmény: violini (439)
Márta néni Creative Commons License 2007.12.07 0 0 442
Na akkor mondom én is a kínjaimat. Fémszálas cérával tűzök, na ugye azt már megtanultam, hogy metallikus tűvel, de hogy a szálszorítást nullára kell venni, azt csak a magam kárán tapasztaltam meg. Na de még így is eltört egy tűt, na és miért? Direkt vettem olyan kis előre csévélt orsókat alsó szálnak. Naná nem megy bele a bobinomba. Nem baj, átcsévéltem. Kiderült, hogy éppenhogycsak fér rá,így viszont feltekeredik a bobinban, néhányszor csak a felső szálat szakította el, aztán a tű is tört. Tanulság? Két orsóra kell egy olyan kis előregyártott orsót felcsévélni, mert csak úgy hajlandó rendesen dolgozni. Elég hisztis dög.  
36évi Creative Commons License 2007.12.06 0 0 441
Más ötletem sajna nem nagyon van, mivel már mindent megpiszkáltál. Esetleg lehet még cérnacsere :) Na jó, nem vicc, lehet, hogy a tű+cérna párosítást utálja, bár azt sehogy sem értem, hogy próbavarrás (feltételezem, uyganazopn az anyagon) után miért van rosszul a munkán. Lehet, hogy az uccsó mondatban van a lényeg... :)))

Még azt tudnám elképzelni, hogy aláteszel skiccpauszt, az valamennyire stabilizálja. Vagy ha van, igazi stabilizátort (vékony vetex rag. nélkül).

És ezután megáll a todomán...
Előzmény: Zsuzsuci (433)
violini Creative Commons License 2007.12.05 0 0 440
Bocs,most látom,a tűcsere nem hozott eredményt.
Előzmény: Zsuzsuci (436)
violini Creative Commons License 2007.12.05 0 0 439

Lényeg,hogy megvan! Tök jó,amit Évi mondott,mert máskor ,máshol jártam így már én is,és fogalmam sem volt,mi lehet a baj.Zsuzsuci!Azért azt megírod,hogy tűcsere után működik-e,illetve hogy ezzel a tűvel más anyagot szeret-e cikcakkolni? Csak hogy tudja az ember,miheztartás végett.Mert nincs annál bosszantóbb,mint ha a technika nem működik úgy,ahogy mi szeretnénk :-) (aztán lehet,hogy neki van igaza)

És ha már applikációnál tartunk,kérdeznék én is valamit: van a 45. és 46. program,amivel gyönyörűen dolgozott,amikor egy alapra applikáltam vele. De ha megpróbáltam 2 réteg anyag szélét elszegni (gondoltam,ha már pelenkaöltés-szerű) , akkor ezt nem szerette, megcsinálta ugyan,de sem a színén,sem a visszáján nem öltött vissza egyenesen a kiindulási pontokba,kicsit terpeszállásban állnak itt-ott a pálcikák,a visszája meg cikcakk-jellegű. Tudtok esetleg valami beállítási trükköt,vagy ezt nem erre találták ki?

Előzmény: Zsuzsuci (433)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.05 0 0 438
becsülöm is!! ;-))
Előzmény: Zsuzsuci (437)
Zsuzsuci Creative Commons License 2007.12.05 0 0 437
Cic! Becsüld meg a Pfaffodat, én is azt teszem.
Előzmény: Törölt nick (435)
Zsuzsuci Creative Commons License 2007.12.05 0 0 436

 

A tűt is kicseréltem.A helyzet ugyanaz.

De Te, mint szakértő, még mit tudsz felhozni mentségére?

 

Előzmény: 36évi (434)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.05 0 0 435
Bűvössárkánynak is voltak kihagyásai, le is főttem rendesen, hogy mi a fenyő van, végső kétségbeesésemben tűt cseréltem és láss csodát! :-))
Előzmény: 36évi (434)
36évi Creative Commons License 2007.12.05 0 0 434
lehet a tű is. Tudom, kicsit földöntúli, de könnyen kihagy, ha törött a hegye...
Előzmény: Zsuzsuci (433)
Zsuzsuci Creative Commons License 2007.12.05 0 0 433

 

Helyette csak úgy varrogat egyenesen, és néha csinál egy kis hiányos cikkcakkot, megint egyenesen van kedve varrni, néhány öltést cikkcakkban. De több az egyenes.

Polárra applikálnék polárt, tehát lényegében a szélét szeretném cikkcakkozni.

 

Végül is a Pfaffal meg tudtam csinálni, amikor az Aurorától  már tajtékoztam.

 

A talpnyomást minimálisra állítva se változott semmi.Meg játszottam a szálfeszességgel is.Amikor próbaanyagon ment, visszatértem a munkámra, megint hol ezt, hol azt csinált.

Öntörvényű hisztis dög.

.

 

Előzmény: violini (432)
violini Creative Commons License 2007.12.05 0 0 432
De mit csinál helyette?Vagy mit nem csinál?Szélén eldolgozol, vagy díszíteni akarsz a cikcakkal?
Előzmény: Zsuzsuci (431)
Zsuzsuci Creative Commons License 2007.12.04 0 0 431

 

Segítsééég!

Van annak valami trükkje, hogy az Auróra 2-3 rétegű polár anyagot cikkcakkozzon?Már borzasztó dühös vagyok rá, tegnap egész este, ma délelőtt azzal szórakoztam, hogy egy mikulásos kispárnát varrjak polárból.

Eladó az Aurórám!

 

 

sunbonnetsue Creative Commons License 2007.12.02 0 0 430
Szia Metyi,

Roppant egyszerű, csak az 'A' betűt kell nyomogtni, hogy a 3 közül a kívánt típust kiválaszd. Utána a betűkhöz pedig a jobbra vagy balra nyilakat.
De ezek előtt persze a 'mem' billentyűt, amivel a gép tudtára hozod, hogy mit is szeretnél.

Sue

Előzmény: metyi (429)
metyi Creative Commons License 2007.12.01 0 0 429
Szeretnék segitséget kérni,betűtipust akarok váltani,de nem sikerül.Olvasom a haszn.utasitást,de mégsem.Örültem,mint a kisiskolás,hogy a nevemet letudtam irni,a memóriával próbálkoztam.
boszi99 Creative Commons License 2007.11.27 0 0 428

Köszönöm!

előbb utóbb biztosan sor kerül rá!!::-))

Előzmény: sunbonnetsue (424)
boszi99 Creative Commons License 2007.11.27 0 0 427

Metyi!

nagyon jó táskát varrtál, jó látni az ismerős tűzésmintát!::-)) A héten én is varrok, több dolgot meg szeretnék valósítani.

Jó varrogatást kívánok Neked is!!

Előzmény: metyi (425)
violini Creative Commons License 2007.11.27 0 0 426
Szép! :-)
Előzmény: metyi (425)
metyi Creative Commons License 2007.11.27 0 0 425
Köszönöm,már próbálkozom a használatával.Első táskám amit vele varrtam,felteszem.
Lassan ismerkedem vele,okos kis gép,rengeteg újdonság van benne számomra.Mindennap varrok vele egy keveset.
Előzmény: sunbonnetsue (424)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.11.27 0 0 424

Szia Boszi

Csak írál nyugodtan, ha tudunk segítünk.

Metyi

Ugyan mi még személyesen nem ismerjük egymást( szerintem) de ez nem akadályozhat meg abban, hogy gratuláljak a kiváló döntésedhez!

Én csak azt nem értem, miért nem vettem hamarabb ilyen masinát...!?

Remélem sok szépet fog vele alkotni .

 

Sue

Előzmény: boszi99 (422)
metyi Creative Commons License 2007.11.27 0 0 423
boszi99!Nagyon örülök az Aurórámnak,egyenlőre én is ismerkedem a lehetőségekkel.Azért már varrtam vele egy táskát,este felteszem.Kissé bátortalan vagyok még,de a sok biztatás jól jött és remélem lassacskán merek vele még többet varrni.A sok-sok diszitő öltés egyszerüen lenyügöz.Jó,hogy van ez a fórum is,mert segitségre biztosan lesz szükségem.
Előzmény: boszi99 (421)
boszi99 Creative Commons License 2007.11.26 0 0 422

Szia Sue  és Többiek!

 

böngészem a tanácsaitokat, ami nagy segítség nekem is. Engedelmetekkel Hozzátok fordulok én is, ha valamivel elakadok!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!