Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.20 0 0 316

NA persze, már csak az hiányzik......

Előzmény: Danimani (314)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.20 0 1 315

A komolyabb összetetteb szerkezeteknél nyílván nem is a videós történet a cél, lehet félreérthető voltam....

 

De volt már szerencsém látni élőben is hasonlatos cuccot, amire ráfogták hogy vákkumenregia meg nullponti meg éppen micsoda a csoda. Alapjaiban hibák hibára voltak halmozva, a jelenségeket nem ismerve levont teljesen téves következtetések. Majd amikor elmondtad, akkor is tovább ragaszkodott az illető hozzá. Hiába próbáltad mondani, hogy ez és ez történik, komoly téveszme áll fent kognitiv disszobnanciával keveredve, ragasztkodtak hozzá továbbra is tántoríthatatlanul. Mintha mondanád, hogy 2+2az 4, és az ileltő akkor is állította hogy 5, de megmondani nem tudta hogy miért, sőt nem is 5 volt hanem 4, csak hinni akarta hogy 5 és nem volt hajlandó elhinni hogy 4. Ez viszont nem hit meg egyéb kérdése egy műszaki termék esetében, hanem mérhető leírható jelenség, így az ilyen útra való terelés az teljesen téves.

 

Persze szurkolunk, de általában ezek sajnos valamely ismeret hiányából fakadó téves értelmezések eredményei, mikor azt mondjuk hogy ebből abból ezt vagy amazt csináltak, ingyen energy jön.

 

Az egyszerűbb szerkezetű videóknál meg inkább a vicc kategórua, jó moka, kacagás (erre tökéletesen meg tud felelni), semmi több. Persze ettől lehet hiinni benne, de akkor ott azthiszem felül kell vizsgálni magunkat, tudásunkat, ismeretünket.

 

 

Előzmény: wasmacsek (313)
Danimani Creative Commons License 2015.01.19 0 0 314
CSP konverter is kellhet mint kiegészítőcuccos.
wasmacsek Creative Commons License 2015.01.13 0 0 313

Valamikor (~12-éve) egyenáramú (permanens) motorokat építettem, tekercseltem ill.

átépítettem klf. megvalósított bringahajtások céljára vezérlésestűl, mechanikástúl, s

valamennyire kapizsgálom amit mondasz. :) E kérdésben tehát nem feltétlen a "hit"

talaján szeretnék állni! :) Mindazonáltal már akkor tapasztaltam egy-két fura jelenséget, amiknek akkoriban nem volt időm (türelmem) utánajárni...De fogok!
A videon bemutatott egyszerübb szerkezeteknél még fel-fel merül az emberben némi

szkepticizmus. Mondjuk az én kőkorszaki tudásom szerint egy tekercsben fentartható

áramot váltakozó feszültség tud létrehozni ami vagy mozgási (mágneses) indukcióval, vagy a trafóelv(nyugalmi indukció) által valósul meg, de egy ilyen oldarára ragasztott állandómágnes, szóval.....Némely kísérletnél azonban a ráfordított több 10 vagy akár 100 ezrek, vagyis a jó tucatnyi drága mágnesre és az azokat kiszolgálóan összeállított és gondosan megmunkált mechanikus motorszerkezetekre fordított költségek...munka, szerintem messze nem állnak arányban a videok közzétételéből esetleg(!?) származó javadalmazással! Meg miért is pont ilyennel próbálná ezt elérni valaki, mikor azt sokkal közönségesebb, alantas bulvár dolgokkal is el lehet ..?

Előzmény: Törölt nick (310)
foveon Creative Commons License 2015.01.12 0 0 312

es az ilyen tiltva is vala anno.

 

Előzmény: Törölt nick (311)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.12 0 0 311

Ugyebár volt olyan időszak, amikor az adótornyok környékén ingyen világítottak fénycsövekkel Lakitelek környékén, sőt elég hosszú vezetékkel még normál izzó is pislákolt.

Előzmény: foveon (309)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.12 0 0 310

Sok sikert az építéshez, várunk az eredményekkel.

 

Konkrét tapasztalat: kár ilyenre vesztegetni az időt szerintem főleg annak aki napi szinten állít össze ennél különb dolgokat. . A bűvész el szokta árulni, hogy fér el a hóna alatt 40 db galamb? A különbség, hogy a bűvész bevallja, hogy trükk, és nem a  hóna alatt kelnek ki a tojások, míg itt elhitetésről és népszerűségi listás videókról van szó, amelyért javadalmat is lehet szerezni.....

 

(itt azért felfedezhető ez az, ha valaki éles szemmel figyeli, hol és miként vágták össze a videót különböző felvételekből)

 

Persze hinni szabad, azt nem tiltja senki.

Előzmény: wasmacsek (308)
foveon Creative Commons License 2015.01.12 0 0 309

hat ja egely gyuri ba tanai nem hullottak termektelen talajra... de egyebkent egyszeru epits egy ilyen drotosat aztan menj ki a mezore egy multimeterrel (persze adotorony, magasfesz kabel meg gsm antenna nem baj ha van a kozelben ;)

 

 

Előzmény: wasmacsek (308)
wasmacsek Creative Commons License 2015.01.12 0 0 308

Veszteség ide, veszteség oda, azért vannak elgondolkodtató, különös dolgok!:)
A jó öreg Tesla bá.nak, ha nem is pont az alábbiak miatt, de nem véletlenűl titkosították jó pár felfedezését...
Pár érdekes "megoldás", ha még néhányan nem szembesűltek vele :-:-:

 

https://www.youtube.com/watch?v=yoCBORXzOqU

https://www.youtube.com/watch?v=7PDeK6rprA4

https://www.youtube.com/watch?v=OBGJnG-00Gc

https://www.youtube.com/watch?v=lBB8puMtwJM

 

No persze, hogy semmi nem állandó, és minden mágnes előbb-utóbb lemágneseződik, de nagyon nem mindegy, hogy valami mennyi ideig tart..!  Ezek a neodymium (Nd2Fe14B) mágnesek az 50-60-as években még nem igazán voltak használva, s konkrét adatról sem tudok időtállásukra vonatkozóan...Meg ott van ugye a viszonylag gyenge hőtűrésük (80-120 °C) és korrozió érzékenységük...Ennek ellenére döbbenetes ugrás a hagyományos ferritekhez viszonyítva!

Lehet, hogy előbb-utóbb kipróbálom valamelyik megoldást. :) Van amúgy valakinek

ezekről konkrét tapasztalata is?

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.10 0 0 307

:-)

 

Jaja, csak sajna megint az az átok fizika.....

Előzmény: foveon (306)
foveon Creative Commons License 2015.01.10 0 0 306

ejj mar, mindik ez a ckepticimuscinizmus, kakan is csomot kereses :) pedig meg szelesgabi is kapott volna a zotlet utan, suritetett levegos perepetummobiles energijacella....

 

Előzmény: Törölt nick (305)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.09 0 0 305

"Első indításnál a rendszert külső áramforrásról fel kell tölteni nyomással a kompresszorral.

Majd a nyomást szabályozott körülmények között 2 bár (amennyiben a mértezés elegendővé teszi) a dugattyús motorra engedni

a motor megforgatja az áttételezésen keresztül a generátort

a generátor áramot ad (remélhetőleg jó méretezés mellett elegendőt)

 

az áram felhasználása:

egyrészt vissza a kompresszorhoz az elfogyott levegő pótlására

másrészt arra használom amire akarom"

 

Hát ebben azért pár láncszem erősen hibádzik.

 

Szerinted egy adott nyomásról megjáratott levegős motor ugyanannyi levegőt visszanyom a tartályba, mint amennyit felhasznált plusz még egy generátort is meghajt mellékesen áramtermelésre?

 

Érdekes egy légmotor lehet 130% körüli hatásfokkal. Persze az köztudott, hogy az egyik legrosszabb hatásfokú forgó gép épp a légmotor a maga 30% körüli hatásfokával (+-10%). Akkor már legalább munkahengereket használnánk fel és egy nagyságrenddel jobb eredményt kapunk...... (csoda akkor sem lesz)

 

Még azt a levegőt se tudja visszarakni a tartályba, amit önmaga működésére elhasznált, nemhogy pluszba "mellékesen" még egy generátort is hajtson.....

 

 

Előzmény: Bearni74 (303)
blaskojanos Creative Commons License 2015.01.09 0 0 304

Üdvözöllek!

Ez elgondolkodtató, sajnos haldoklanak a 2 éves akkuim és valami hasonlót kellene megvalósítani. Kérdés, hogy házi körülmények között, hogy lehet megvalósítani. Kellene egy nagynyomású kompresszor, a légmotor az kialakítható egy kiszuperált 4 ütemű kerti gépből. Ezt már a napenergiás oldalon felvetettem de halott ötletnek tartották. Nyári időben a napelemem bőven teljesít amit az akkuk nem tudnak teljes egészében eltárolni. Ekkor mehetne a kompresszor és ezt este lehetne visszatermelni. A hatásfok egyenlőre mellékes. Kicsiben ki kellene próbálni, hogy egyáltalán mire képes a rendszer. Van 2db hidrogénpalackom amiket 150 bár nyomásik lehetne tölteni, a kompresszor a kérdés, hogy meddig bírná. Azt tudom, hogy a hűtőkompresszorok 30-35 bárig terhelhetők, csak a kísérletre kellene, hogy megbizonyosodjak, hogy egyáltalán mit várhatok teljesítményben.

Várom az ötleteke, de csak pozitív gondolatokat. Arra nincs szükség, hogy hülyeség, ha abból indulnánk ki, hogy nem lehet megvalósítani akkor soha nem lenne semmi.

 

Előzmény: Bearni74 (303)
Bearni74 Creative Commons License 2014.01.06 0 0 303

Sziasztok!

 Egy kis elgondolkodtató.

 

Energia tárolás otthon sűrített levegővel. Lehetséges? 

Naná hogy az hiszen nagyban is működik. A világon már 3 db ilyen erőmű is létezik. http://www.omikk.bme.hu/collections/mgi_fulltext/energia/2004/02/0202.pdf

 

Miért ne lehetne ezt kicsiben otthon a ház egyik mellék épületének szobályában megvalósítani.

 

Alap elv: (Szabadalmi oltalom alatt 2035 ig.)

 

anyag igény:

1 db sűrített levegős tartály 6-10 bár kb (1000 liter ami 90 cm D, és 150 cm L)

1 db sűrített levegős motor (gőzgép elv, nem turbinás mint a caes rendszereknél)

1 db kompresszor

1 db generátor a benzin motortól megfosztva

1 db speciális áttételezés a sűrített levegős motor és a generátor közzé (szabadlami oltalom alatt 2035 ig.)

 

Első indításnál a rendszert külső áramforrásról fel kell tölteni nyomással a kompresszorral.

Majd a nyomást szabályozott körülmények között 2 bár (amennyiben a mértezés elegendővé teszi) a dugattyús motorra engedni

a motor megforgatja az áttételezésen keresztül a generátort

a generátor áramot ad (remélhetőleg jó méretezés mellett elegendőt)

 

az áram felhasználása:

egyrészt vissza a kompresszorhoz az elfogyott levegő pótlására

másrészt arra használom amire akarom

 

A megfelelő méretezés fontos!

 

Ami adott: 

- x generátorhoz X fordulat szükséges

- y sűrített levegős motor (kellő nyomaték miatt) y fordulatszám, y lökettérfogat y nyomás - esetünkben 2 bar - (a generátorhoz méretezve)

 

Amit méretezni kell:

- A tartály mérete ( elég hosszú ideig legyen megfelelő nyomás tartomány benne, hogy a kompresszor ne menjen állandóan )

- A kompressszor fordulatszáma, és löükettérfogata (se a lökete sem a fordulatszáma nem lehet kisebb a dugattyús motorénál, hogy többlevegőt toljon a tartályba mint ami eltávozik onnan )

- a speciális áttételezés áttételei (hogy kellő fordulatszám és nyomaték jelenjen meg a generátor főtengelyén)

Makkoscipo Creative Commons License 2012.09.30 0 0 302

Csak annyira, mint az örökmozgók.

Előzmény: foveon (297)
Bubus1111 Creative Commons License 2012.09.29 0 0 301

Bocsi, nem ide akartam az előző hozzászólást.

Bubus1111 Creative Commons License 2012.09.29 0 0 300

Valami ilyesmit láttál?

Bubus1111 Creative Commons License 2012.09.29 0 0 299

Nekem úgy tűnt a videó alapján, hogy lehetséges. De mivel eddig még nem foglalkoztam ilyesmivel csak azt tudom, hogy elméletileg a fizika törvényei szerint ez  nem lehetséges.

foveon Creative Commons License 2012.09.29 0 0 298

szerinted? :)

 

Előzmény: Bubus1111 (296)
foveon Creative Commons License 2012.09.29 0 0 297

hat ez a topik se nagyon porog...

nyaron furtam egy lukat, kb arasz magas es fel arasz szeles. rohadt vastag a fal, iszonyat volt kivesni, kegyetlen kemeny, ket betonhejbol all, kozte egetett tegla. 2nap csinaltam reggeltol estig vestem, szomszedok oromere:) lenyeg hogy most van egy szep hosszu luk. persze tiszta gocsort az oldala, igyekeztem szabalyos teglalap keresztmetszeture csinalni, de hat kegyetlen hosszu, fel meteres furoszar vege epp kier a nagy bontogepen, ugy hogy azt is felig betolom a lukba.

most jonne a tukrozes. mert azt gondoltam hogy igy mar jobb lenne mint napelemezni. meg ki kell mernem a tukroket, biztos szabalytalan alakuak lesznek. ugy gondolom hogy purhabbal kinyomom a tukor es a fal kozott, az kitolti es odaragasztja. meg valami ablak felet is kene csinalni hogy a meleg ne menjen ki. az eso nem hiszem hogy nagyon beesne, max a tukor vegere, olyan hosszu.

 

Előzmény: Barret02 (295)
Bubus1111 Creative Commons License 2012.09.29 0 0 296

A videóban szereplő örökmozgók tényleg müködhetnek?

Barret02 Creative Commons License 2012.07.20 0 0 295

Ilyen gondom nekem is volt,egy nagy tükörlappal oldottam meg.

Pedig van napelemmel töltött akksim:)

De így több fényt sikerült koncentrálnom!

Előzmény: foveon (293)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2012.06.15 0 0 294

Ez taszító mágnessel kiegészítve működhet?

foveon Creative Commons License 2012.06.11 0 0 293

hat ezt se ma kerdeztem:)

 

szoval ablak nagyitas eselytelen. szaloptika jo lenne de barom draga azt se tudom honnan lehetne szervalni. meg mindig a napelem fele tendalok.

letezik a fenyvezeto cso, a velux is csinal, de ekkora lukat nem tudok csinalni.

 

Előzmény: Maketheworldabetterplace (292)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2012.06.11 0 0 292

Én is gondoltam rá,  de egyszerűbb és olcsóbb volt ablakot nagyobbítanunk. Esetleg valami tükrös száloptikás fényvezető rendszer is szóba jöhet számodra.

Előzmény: foveon (291)
foveon Creative Commons License 2011.09.02 0 0 291
Mesterek! Olvasgattam a totyikot es latom ertetek a napelemekhez es egyeb elektronyos cuccokhoz. Namarmost en nem de elkepzelesem azert lenne hogy mire hasznaljam...
Adott egy olyan tarsashazi lakas ahol eleg keves az ablak es ami van az se delre nez. Ezert szinte mindig vilagitani kell. Folyamatosan egnek a csillarok mezei izzokkal. Robalkoztunk energiatakarekossal de nem jott be, savos mint a fene, es a rendesebje rohadt draga. A reklamokkal ellentetben eleg hamar megadtak magukat. Volt keverve is, izzo meg cso vegyesen de visszaltunk az izzora.
namost a kovetkezore gondoltam. Feltenni valami napelemet kintre a delejt bevezetni es ledes vilagitast hajtani rola. Nem kell hogy kivilagitson mindent eleg ha rasegit a meglevore es nappal nem kell egetni az osszeset. Sot ugy gondolom hogy tarolni sem kell eleg ha direktben hajtja a ledeket. Ha besotetedik akkor meg felkapcsoljuk az osszes lampat. Kvazi a napfenyt bevezetni a szobakba. Nagy hulyeseg? Merre induljak a temaban? Minel egyszerubben kene megoldani. Napelemtablabol annyit tudnek feltenni amennyi felmegy a delre nezo falra kivulre es meg el is erem az ablakbol (mert ugy 4m magassagagba kellene tenni). Persze van meg ar szempont de ezek az alapgondolatok...
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2011.08.30 0 0 290

Annyira le van rendezve, hogy ha többet termelsz, mint a fogyasztásod, székletért vizeletért veszi át a szolgáltató, és még abból is adóznod kell.

A szolgáltatónak nem érdeke, hogy te áramot termelj. az az érdeke, hogy vásárold meg az ő áramát. És 0, azaz nulla fogyasztás esetén is fizess rendszerHASZNÁLATi díjat.

Ha 0 a fogyasztás, mire használtam a rendszert???? Madárülőnek?

Előzmény: yxc432 (289)
yxc432 Creative Commons License 2011.08.19 0 0 289

Ezt nem nagyon értem. Csak annyit tudsz termelni, amennyit fogyasztasz, vagy letárolsz valahova.

Ha arra gondolsz, hogy szerződést kötsz valakivel, és transzverteren keresztül visszatáplálod a hálózatra, akkor pedig mérőórát kell felszerelni, és attól kezdve minden le van rendezve.

Előzmény: t.zsolti (284)
t.zsolti Creative Commons License 2011.08.17 0 0 288

még nem érint, sajna

Előzmény: Maketheworldabetterplace (285)
t.zsolti Creative Commons License 2011.08.17 0 0 287

válasz még nem jött,  jól meggondolják

Előzmény: Törölt nick (286)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!