Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Gyurmó79 Creative Commons License 2011.11.21 0 0 3660

Szép napot mindenkinek!

 

Kérdésem lenne:

 

A közeljövőben tervezek aleko-t venni, de előbb ki szeretném puhatolni, mik azok a dolgok, amire oda kell figyelni vásárláskor.

 

Mi  különbség a két változat közt( azon kívül, hogy az egyik lada, a másik moszkvics motoros) menetteljesítmény és fogyasztás tekintetében?

 

Mennyire hiteles, vagy valós a Winkler-féle aleko-teszt?

Gyurmó79 Creative Commons License 2011.11.20 0 0 3659

Hali! Asszem a ford felni cserezabatos. Legalábbis valamelyik "vélemény-oldalon" ezt olvastam.

Ha viszont a gumiméret miatt kérdezed, szerintem minimum 175R14-est, vagy szélesebbet.

 

Így tudtam segíteni, ha ez sgítség volt.

Előzmény: dindi82 (3658)
dindi82 Creative Commons License 2011.11.11 0 0 3658

Heló mindenkinek!

 

Tudna valaki segíteni? Az Aleko 2141-es gyári felnijének az adatai kellenének... 4x108, 14", de a többit nem tudom... Elöre is kössz!

gacsat Creative Commons License 2011.09.30 0 0 3657

Ilyen rendőrautó áll az osonóúton az Egistől Rákosborzasztóra.

Előzmény: isty66 (3656)
isty66 Creative Commons License 2011.09.24 0 0 3656

Sziasztok!
Egy Moszkvics 407-eset, vagy egy Volga M-21 et keresek.

Moszkvics jó lenne 250'000 pénz alatt. Tudnátok segíteni?

A minap láttam egy volgát, mint taxi.OT-vel lehet taxizni?

 

Üdv: Beréti I.

totemxxxtotem Creative Commons License 2011.09.19 0 0 3655

Üdvözlet Mindenkinek!

 

Lenne egy eladó Tavriám. Remélem kell valakinek. Egyezkedni lehet :)

 

http://www.hasznaltauto.hu/auto/tavria/1102/tavria_1102-5096876

 

 

Üdv, s kösz elöre is!

Balázs

AVB Creative Commons License 2011.06.30 0 0 3654

....

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.26 0 0 3653

Egy kellemes hétvége képei!

 

   

AVB Creative Commons License 2011.06.23 0 0 3652

 

2. Szovjet Jármű Találkozó és Túra

(Veterán, oldtimer és nosztalgia járművek részére!)

 

 

 

Dátum: 

2011, augusztus 5. 12:00 2011 augusztus 7. 13:00

 

Helyszín:

Szolnok és környéke

Hungary 

 

Idén - eltérő időpontban a tavalyitól, elkerülve az árvízveszélyt - tartjuk második háromnapos találkozónkat. Várunk szeretettel minden Volga, Csajka, GAZ, UAZ, Moszkvics, Zaporozsec, ZAZ, Zsiguli, VAZ, KRAZ, Ural, Dnyepr, Izs, Riga, Verhovina és egyéb szovjet gyártású jármű tulajdonost, márkarajongót, klubot és érdeklődőt.

 

 

A program várhatóan az alábbiak szerint alakul:

(részletesebben a tájékoztatófüzetben a helyszínen)

 

 

1. nap: 2011. augusztus 5., péntek

 

Programterv:

 

           12:00-  Érkezés, szálláshelyek elfoglalása, ismerkedés, a tavalyiak felelevenítése.

                       Kluboknak, egyesületeknek termeket biztosítunk klubgyűlés céljából.

  15:00-17:00  Ingyenes, mobil közlekedés biztonsági járművizsgáló állomás.

            17:00  Levéltári látogatás.

            19:00  Vacsora.

                       Filmvetítés (tervezett).

                       Szabadprogram.

 

 

2. nap: 2011. augusztus 6., szombat

 

Programterv:

 

           7:30  Ébresztő, reggeli, eligazítás, felkészülés a túrára.

           9:00  Szervezett túra:

                    Békésszentandrás - Horthy duzzasztómű, Ebéd,

                    Szarvas – Szabadprogram

                    Kunszentmárton – Polgárvédelmi kiállítás („tárlatvezetéssel”),

                    (Össz.táv.: 130 km/4 részletben).

 

        18:00-  Visszaérkezés a szállásra, vacsora.

                    Szabadprogram. Gyerekeknek esti mese: szovjet rajzfilm vetítés.

                    Kluboknak termeket biztosítunk klubgyűlés céljából:

                    (18:30 Veterán Zsiguli Egyesület 2011. évi közgyűlése)

        20:00   Eligazítás

        20:30   Meglepetés program (tervezett).

 

3. nap: 2011. augusztus 7., vasárnap

 

Programterv:

 

            7:00  Ébresztő, reggeli, eligazítás, felkészülés a „tájékozódási versenyre”!

    8:00-9:00  A „tájékozódási verseny” folyamatos indítása. 

 8:00-11:00  „Tájékozódási verseny” Szolnok városában.

 9:00-13:00   Kiállítás és közönség találkozó.

          12:30  Eredményhirdetés, díjátadó.

          13:00  Könnyes búcsú egymástól.

 

A találkozó alatt ajánlott az „alkalomhoz illő” ruházat viselése!!! :-)

 

A „műsorváltozás” jogát a rendezőség fenn tartja. :-)

 

Szállás a Szolnoki Gyermek és Ifjúsági Közalapítvány Turisztikai és Szabadidő Központjában, mely fás, ligetes területen helyezkedik el a Tisza partja mellett.

 

Amit nyújtani tudunk Nektek: szállást (térítés ellenében), szombati túrát duzzasztóműi bejárással (!), polgárvédelmi kiállítást, fürdőzést, egy vasárnapi játékos „tájékozódási versenyt”!

 

Amit Tőled várunk: Gyere el (családoddal, pároddal, barátokkal), túrázz egyet a csapattal, vegyél részt a „tájékozódási versenyen” és érezd jól magad hasonló érdeklődésű emberek közt!

 

Várjuk egyéb ötleteiteket is!

 

A tavalyi rendezvény alapján számíthatunk arra, hogy a szovjet járműipar szinte minden szeglete tiszteletét teszi - motorok, személyautók, katonai járművek, teherautók és munkagépek. Ez eddigi jelentkezők közül érdekességként megemlítve, korabeli rendőrautók, KRAZ túlméretes katonai teherautók is részt vesznek és a szovjet téma jegyében egy nagy vörös meglepetéssel is készülünk.

 

Várunk mindenkit, aki nem egy fesztivál jellegű találkozóra vágyik, mint inkább egy kötetlen, baráti jellegű, túrában bővelkedő eseményre, ahol szeretné barátokkal, a családdal jól érezni magát egy hétvégére. Aki szeretne új ismeretségeket kötni és a tavalyi ismerősökkel ismét találkozni, annak szinte kötelező a részvétel 2011-ben is. :-)

 

Jelentkezési határidő: 2011. július 23.


Infó és regisztráció: avb@freemail.hu

 

MINDENKIT SZERETETTEL VÁRUNK!

 

Elvtársi üdvözlettel!

 

ifj Kánya Zoltán,

Szolnoki Alföldi Veterán Börze Kulturális Bizottsága :-)

 

Szolnok, 2011. június 23.

Jaco Pastorius Creative Commons License 2011.06.19 0 0 3651

Helló!
2 db Aleko váltó eladó, darabja 25.000 Ft. (kettő együtt 40.000 Ft.) + karosszéria elemek eladók.
Tel: 06-30-291-42-06
e-mail: mano333@citromail.hu

andraswb Creative Commons License 2011.05.15 0 0 3650

 !

jonnyfer Creative Commons License 2011.05.08 0 0 3649

Moszkvics 412, világoskék, 1.5 benzibes, 1970-es évjáratú,
70.000 kilométerrel, érvényes műszakival, első tulajdonostól
gyűjtőnek eladó. Rendszeresen szervizelt, igen megkímélt,
kitűnő állapotban, rozsdamentes, garázsban tartott.
Több mint 70 féle új és keveset használt alkatrész:
az eredeti motor (felújítható), valamint új karosszéria elemek,
fő darabok, kormánymű, sebváltó, hátsó híd,
új csapágyak tartoznak hozzá. 

 

Képek letölthetők:
http://melifer.atw.hu/Moszkvics.ZIP 

 

Érdeklődni: +36 76 471 093
jonnyferr@freemail.hu

Gyurmó79 Creative Commons License 2011.04.22 0 0 3648

Nekem az utolsók egyike "jutott", az SL előszele. Külsőre semmi szokatlan dolgot nem láttál, de meg lett "álddva" egy egészen más műszerpulttal( like samara). Viszont rendesen elnyűhetetlen volt. Fehérgyarmatról hoztam el Szolnokra, majd fel pestre, vissza szolnok, megint pest( eközben fokozatosan hangosodott valami hátul. rutin híján hozzáértőtől tudtam meg, hogy a difi "sír" olajért) és vissza szolnok.Ekkor már hangosabb volt a difi a motornál és szétszedtem.  difi belsejét kicserélte az előd, de olajat nem töltött bele. Két cspággyal megúsztam és csodálkozva néztem, hogy minden más épségben maradt odabent.

 

egyébként mennyit esznek a 12412-es alekók( "kockám" beérte7,5-8-körül, ha nem hajtottam)

Előzmény: Pitecus (3647)
Pitecus Creative Commons License 2011.04.22 0 0 3647

10 milliós autókhoz szokott embereknek fura ez a "puritánság".

Az a baj, hogy a 412-es blokk hengerfején néminemű módosítást eszközöltek, hogy belemenjen a talbot licencű kasztniba. Innentől kezdve ritka alkalom, hogy a 75 lóból mind a hetvenöt ott maradt volna. Átlag 65 lóerőre sikeredtek. Ettől független, ha volt 2140-ed (nekem is, mégpedig az angol feliratos és elefántfőles 1980-as) és tudsz szelepet, karburátort és gyújtást állítani ott lesz az a 75 paci. Pláne, ha egy 1200-as zsigakarbit felteszel és a rudazatos rendszert bowdenessé átalakítod.

Előzmény: Gyurmó79 (3646)
Gyurmó79 Creative Commons License 2011.04.22 0 0 3646

Megnéztem  Vinkler tesztet az alekóról. Szerintem elég leharcolt példányt fogott ki. Volt 2140-esem, izsem és nem hiszem el, hogy 90-nél nem megy többet a 412-es moci. Persze, lehet, hogy kicsit lomhább mint az 1.6, de annyira nem, mint ahogy Robi elmondta.

Előzmény: Pitecus (3645)
Pitecus Creative Commons License 2011.04.20 0 0 3645

Moszkvics motor kicsit gyengusz a 2141-es moszkvicsnak.

Javaslom az 1,6-es lada motort. Ha átalakítod szamara gyújtira a rendszert, akkor többet elektromos gondod nem lesz. A családban megfordult mind a 4 alekó át lett alakítva.

Ha a karbit jól beállítod, télen se megy 9 fölé városban, rövid távon.

Országúton meg nagy hajó 6 liter alatt.(Hálaneked 5. sebesség).

Ami hátránya az alekónak, az a rohadás. A kasztnit nézd meg nagyon.

JÓfajta kocsikat 150 körül már kaphatsz. 400-ért meg nem érdemes venni, mert alacsony fogyasztású hasonévjáratú suzukit kapsz az áráért.

 

Előzmény: Gyurmó79 (3641)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.20 0 0 3644

Néz be a Moszkvics 412 fórumra vagyunk ott egy páran márkabolondok.SEGÍTÜNK!!

Előzmény: Gyurmó79 (3641)
Gyurmó79 Creative Commons License 2011.04.20 0 0 3643
Előzmény: feketefold (3618)
Gyurmó79 Creative Commons License 2011.04.20 0 0 3642

Hali!

 

Én is inkább egy csacsit javaslok. Nekem volt 2 is.: az első egy 5gangos  5ajtós volt, a másik 3 jtós 4 sebességes( mindkettő 1.3-as), de egyik se fogyasztott többet 7-nél. Bár a könyv szerint az 5-ös váltó hosszabb az 5-össel(a többi fokozat ugyanaz), valójában én másképp érzékeltem. a 3 ajtósom fürgébb volt és 6-6,5-el beérte. egy a lényeg: nem kell kitaposni a lelkét. Ja és "doboz" legyen mindíg nálad tartalék( doboz alatt azt a modult, vagy vezérlőelektronikát- ki minek mondja- hívom, ami váratlanul el tud szállni.( legalább is én így jártam)

 

Ettől függetlenül jó kis gép.

 

A másik tippem( ha mindenképp igazi orosz vasat szeretnél),  hahu-n láttam egy 1500-as moszkvát 100e-forintért, most lejárt müszivel, horoggal.

 

Szép napot!

Előzmény: feketefold (3618)
Gyurmó79 Creative Commons License 2011.04.20 0 0 3641

Szép napot mindenkinek!

 

Két dolog lenne, ami miatt ide "sodródtam" :

 

Az egyik dolog, hogy szomorúan konsttáltam a tényt, hogy eltűntek az Izs kisteherautók( és ha lelni, akkor is csillagászati áron).

 

A másik kicsit egyszerűbb: Mennyire megbízhatóak a moszkvics- mocis aleko-k? Mennyi lehet egy ilyen fogyasztása? S ha arra szánnám magam, hogy vegyek, mire kell odafigyelni(persze az apapvető dolgokon kívül)?

 

 

Ja, még valami:

 

A hahu-n láttam egy sárga zapit(a kopoltyús típus) erősen feújításr szoruló állapotban. Az ember azt mondta, hogy nem sokáig árulgatja, mert útban van neki. Ha senkinek sem kell, leadja vasba( ezt azért írtam, hátha valaki érez affinitást hozzá)

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.18 0 0 3640

Egy kicsi baleset után a javitott állapot   .

 

 

A bűnös fékszervó  ez már az új kompletten cserélve lett.

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.13 0 0 3639

Kedves Bajtársak! Mint értesültetek április 15-17 közt rendezik meg a budapesti Vasúttörténeti Parkban, az V. Oldtimer Expo-t, melyen mi is kiállítóként szerepelünk!Sajnos a napokban az egyik kiállítandó jármű, szerencsétlen balesetet szenvedett! A helyreállítás folyamata gőzerővel ment, de sajnos a kiállítás magnyitójára nem készül el!Amennyiben valamelyik kartárs úgy érzi, hogy szívesen megmutatná járművét az OT Expo látogatóinak, annak jelentkezését szívesen vesszük. Mivel a fő kiállító a Veterán Zsiguli Klub és a területükön szép számmal szerepelnek Ladák és Zsigulik és a járműveink közt már van Zaporozsec, így ami szóba jöhet: Moszkvics, Gaz, Volga, Latvia, stb!A járművet legkésőbb csütörtök 18 óráig a területre be kell állítani!Aki úgy gondolja, hogy van tulajdonában olyan Szovjet jármű, ami a kiállításon megállja a helyét, az keressen SOS az alábbi számon: 30/23-33-193! Előre is köszönöm! Üdvözlettel:Alföldi Veterán Börze Kulturális Bizottsága

 

Sürgős!!

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.11 0 0 3638

Nem gond!!

 

De hogy teljes legyenmég egy  pár kép!!

 

 

 

Előzmény: Taxxi (3637)
Taxxi Creative Commons License 2011.04.11 0 0 3637

Üdv.!

A honlapomra (http://www.oldtimer-info.fw.hu) feltöltöttem pár új képet egy Moszkvics 412-ről! Gondoltam szólok!
Remélem nem haragudtok!

Takács Zoltán - Taxxi - http://www.oldtimer-info.fw.hu

 

AVB Creative Commons License 2011.03.23 0 0 3636

Az idei évi (2011) Szovjet Járműves programtervezetünk, egy kiállítás, egy túratalálkozó és egy kirándulás:


Április 15-17.       OT Expo kiállítás

Itt külön standdal jelenünk meg, mint Szovjet Járművek Találkozója, a "75 Éves Szovjet Járműgyártás" tiszteletére (első önálló fejlesztés: GAZ M2 teherautó, 1936).
Minden előzetes jelentkezőnek engedményes belépőt (-30%) biztosítunk a kiállításra és még egy ajándék találkozómatrica a gyűjteménybe. ď04A
És ne felejtsük el, hogy â01EA Zsiguli 40 éve Magyarországon!â01D, a Veterán Zsiguli Egyesület rendezésében, ugyanitt az OT Expo-n.


Augusztus 5-7.       2. Szovjet Jármű Találkozó és Túra!

Programtervezet.
Péntek: Ismét levéltári látogatás (I. világháborús kiállítás)
Szombat: A békésszentandrási duzzasztó megtekintése most már közelről és belülről is!, egy nem mindennapi meglepetéssel; Szarvasi látogatások (arborétum, KM Nemzeti park, szárazmalom) és "Légoltalomtól a katasztrófavédelemig" című kiállítás.
Vasárnap: érdekes "tájékozódási verseny" Szovjet Járművek részére :-).
Mivel nyár lesz, mert lesz, az biztos (és árvíz nem), strandolási lehetőség is! És már a tavalyról ismert jó kis társaság, kiegészülve az új érdeklődőkkel.
(Részvételi, szállás és étkezési díjaink a tavalyi árakon!)


November 6.       Nagy Októberi Szovjet Járműves Kirándulás

Mivel 7-e hétfői napra esik, így az azt megelőző vasárnap tartjuk kulturális összejövetelünket (délelőtt Terror Háza múzeum látogatás, majd a további program) valószínűleg a Volga klubbal közösen!


Bajtársi üdvözlettel! :-)
Az Alföldi Veterán Börze Kulturális Bizottsága - Szolnok

110206R Creative Commons License 2011.01.15 0 0 3635

Nagy itt a csend! :-(

gacsat Creative Commons License 2010.11.11 0 0 3634

Rég porosodó, 90%ban kilakatolt, felújított motorú Moszkvicsommal baszakodtam 1 kicsit.

 Sikerült beindítani. 1el odébb voltak a vezetékek az elosztóban. Látod, romlik a memóriám. Azért hanyagoltam, mert rosszul lett összerakva a motorja. Olyan hangja van, hogy max 1 órát jósolnék neki. Erre pár hónap után már nem emlékeztem. Több mint 100ezret költöttem rá. Ráadásul a vízpumpa talptömítésénél a fagyálló is folyik belőle. Háború esetét kivéve evvel se fogok már járni.

110206R Creative Commons License 2010.10.16 0 0 3633
Sziasztok! Keresek tavria NAGY javitási könyvet. Köszi.
gacsat Creative Commons License 2010.10.01 0 0 3632
Taxxi Creative Commons License 2010.09.23 0 0 3631
Hello mindenki! :)

Gondoltam beszólok, hogy a honlapomra (www.oldtimer-info.fw.hu) nem régen töltöttem fel egy Moszkvics 412 felújítási fotósorozatát néhány régi képpel, korhű Autó-Motor cikkekkel! :)

Takács Zoltán - Taxxi
www.oldtimer-info.fw.hu
taxxi@citromail.hu



Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!