Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

gajtox Creative Commons License 2011.09.01 0 0 11808

Kicsi Hello Kitty-s lett (csecse)

Előzmény: joebatyo (11804)
offroader Creative Commons License 2011.09.01 0 0 11807

Aranyos kisunoka színekben pompázik nagypapi gépe. :)

Néztem is a hírdetést, és a többit is, most mintha elárasztották volna az eladó UE-28-asok a netet. 3 hete, amikor az enyémet vettem semmi mozgás nem volt. Nem baj, legalább nem volt bőség zavara... Az nem jó, mert akkor mindig elbizonytalanodok.

Ma kiszedte a maradék 3 baracktuskót. Nem tudom említettem-e, de természetesen a gallyaprítót is gyönyörűen hajtja, ami az MT-8-nak sok volt. Így 10 m3 gallyat 2,5 óra alatt 3 személlyel le is daráltunk. A végeredmény pedig, hogy megpúpoztunk egy LISZ 501-es 750kg össztömegű felmagasított futót. Ezt felzsákolva 20 db gabonás zsákot töltöttünk meg aprítékkal.

Előzmény: joebatyo (11804)
joebatyo Creative Commons License 2011.09.01 0 0 11806

És Kossuth-díjban részesítik a magyarokat rasszistázó, pocskondiázó "írókat" . "filozófusokat" nagy "gondolkodókat".

akik a minket egyebesen röfögö, dagonyázó, moslékzabálónak(!!!) tartanak. Pedig ök is magyar állampolgárok.

Meg még van vagy 2 másik állampolgárságuk, az egyik jobbára amerikai, a másikat nem szabad kimondani, mert megbélyegeznek.

Köztársasági érdemrendet kapnak a hazaárulók, a nép vagyonát kiárúsítók, azt megnyomorítók, a szemkilövetök egytöl-egyig szabadjábon.

Csak a dolgozó, munkából ki nem látó, tisztességesen megélni vágyó van büntetve, indenféle módon.

Törlesztörészlettel, birsággal, adóval,járulékkal,illetékkel, és még lehetne sorolni.

Mindemellett még szégyellje is magát, hogy ilyen helyzetbe sodródott, és nem akarja (!!!) eltartani az élösködöket.

Nem toleráns, pedíg még mindíg türi, hogy naponta megalázzák, gyilkolják kedvükre (legtöbbször csekély vagy "ejnyebejnye" büntetéstöl sem tartva)

Lenácizzák, szélsöségesezik, fasisztázzák a polgáröröket, egyenesen bünözöknek kikiáltva öket.

Ezek egytöl-egyig  mind rágalmak, de nekik szabad, a szólás és vélemény-nyilvánítás jogán.

Próbálna meg bárki róluk kevésbbé súlyos rágalmakat rájuk nyilvánosan kimondani....

(Bocs az off-ért)

Előzmény: pléhúsz (11801)
peti ue50 Creative Commons License 2011.09.01 0 0 11805

Jó estét mindenkinek

 

üdv gajtox

 

Ha jól emlékszem neked is van egy 50-es dutrád,az Ezres mellett.

Nem tudom megoldódott e a gumiproblémád.Márhogy nem egyformák.

Nekem sikerült szereznem négy egyformát,így van kettő feleslegessé vált

16,9x28-as kb50-60%-os taurus gumim .

25000ft-os darabáron eladnám ha valakit érdekel

 

Más : Ha valaki szeretne a kisdutra után egy ekét,nekem maradt a 28-as után egy Szlovák kétfejes hattyúnyakas eke.Akár nagyobbra is cserélném,az 50-es után nem merem felakasztani.

 

 

Előzmény: gajtox (11802)
joebatyo Creative Commons License 2011.09.01 0 0 11804

Eddíg ez a legaranypsabb színkombináció, amit valaha is láttam :)))

http://www.expressz.hu/auto/haszongepjarmu/mezogazdasagi/traktor/hirdetes-27819235/

.búsmagyar Creative Commons License 2011.09.01 0 0 11803

Ma beszéltem az egyik ismerősünkkel, Ők is Mórakertesek. Az új répájuk hektárszám még a földben van, holott már júniusban ki kellett volna szedni.

Előzmény: pléhúsz (11786)
gajtox Creative Commons License 2011.09.01 0 0 11802

Hát igen sajnos magyarországon ez így megy, és a fejétől bűzlik a hal (pártoktól függetlenűl /szerintem/).

Előzmény: pléhúsz (11801)
pléhúsz Creative Commons License 2011.09.01 0 0 11801

 

Ebben az országban nagyon érdekesek a törvények, s még érdekesebb annak az értelmezése. Felelősséggel ki merem jelenteni, hogy az MVH apparátusa teljesen ellenünk épül fel. Én kis naiv gondolnám, azért van hogy értünk küzdjön. Kirúgták a régieket, új friss diplomások, mint a bak húszárok járnak vidékre sanyargatni. Még nem kaptam meg a 2010-es AKG pénzemet. Pedig tankolni kell a Dutrába, a melósok munkáját is ki kellene fizetni, stb.

A lengyelek, románok elhúztak mellőlünk. Mi már nem gyártunk semmit, csak büntetésből él a kormánygépezet. Büntetik az autóst, a rokkant nyugdíjast, a parasztot, a pedagógust.

Megkoronázzák a drog terjesztőket, hamisítókat, csempészeket, spasszerokat, fosztogató cigányokat, sikkasztó értelmiséget.

Még véletlenül sem fognak a körmére nézni a durung labancnak, mert leosztotta a baksist a kispénzű hivatalnokoknak.

Nem kell a zöldség, Ócsáról, Csányból, Makóról. Natura 2000-es Őrségből, idegentől ó je.

A vadgazdálkodás az meg a másik. Nálunk is a házak mögött, olyan gyakori az őz, mint a házi macska. Nem is volt a diótelepítésemben egyetlen csemete sem, amit nem metszett vissza.

 

Előzmény: gajtox (11799)
tisosz Creative Commons License 2011.09.01 0 0 11800

Dutra 1000 traktorhoz van még egy garnitúra azaz 26m új gumikéder feszítőszívvel eggyütt.450ft/m,ha valakit érdekel

kérem jelezze,Szigethalmon átvehető.Továbbá 1db motopal 6-os traktoradagolót elcserélnék 28-as vagy 1000-es alkatrészre.

gajtox Creative Commons License 2011.09.01 0 0 11799

Üdvözlet!

 

Kissé megdöbbentett a hír Viszák meletti falu határában van a földterületem, de még én nem halottam erről a zöldség termesző cégről. De most minden képpen utána fogok nézni a dolgokna, ill utána kérdezek a Nemzeti Parkos ismerősömnél. Nem igazán értem ilyen célra miért pont az Őrséget választották arrafele elég agyagos a talaly, ráadásul még nitrát érzékeny is (nekem talaj mintát is kelett vinnem Tanakajdra). Ha a Nemzeti Park azt hogy mi folyik ott akkor nem értem miért engedi, elvileg ők az MVH-n vagy FVM-en keresztűl tudnának ellene tenni szerintem. Ha nem vittek talajmintát bevizsgálásra akkor elvileg bűntetést kelett kapniuk (szerintem ott is meg van fizetve valaki). A kerítéseknek meg szívből örülünk a többi termelővel együtt, a vadak addig is a mi kukoricánkon híznak, a külföldi vendég vadászok örömére.

Előzmény: pléhúsz (11785)
pléhúsz Creative Commons License 2011.09.01 0 0 11798

Bemutatnék egy nagyon "olcsón" szállítok szolnoki céget, aki az agroinformot borította be magával.

 

Dömperesöreg ritkáját szeretném elhozni a Dutra talira, hát rámentem az olcsó cégre. Írtam, hogy 60 q a gép. SI-ben vannak, nem tudják mi az hogy mázsa.

 

"Kedves uram ha ez a gép 6 tonna és nem 60 tonna akkor ez a fuvar 90ezer forint nettó lenne üdv.     ha kérdése merülne fel hívjon 06 70 6 277 772 számon nonstop"

 

 Jászboldogházáról Szigethalomra az út 107 km. 90 000 Ft : 2x107 km=420 Ft/km. Ekkoráról még nem hallottam, azért csak ennyi, mert most akciósak.

Ha innen küldök trélert és négyszer járja meg, akkor is majdnem csak fele, az olcsó szolnokiaknak.

Világos meg kell fogni a munkát mégha most a válságban kicsit nehezebb is.

pléhúsz Creative Commons License 2011.09.01 0 0 11797

Sohasem zártkörű! Kapuk tárva nyitva.

A saját szórakoztatásunkon túl, azért csináljuk, hogy aki magyar létére még nem tudja, mi az hogy DUTRA, lássa, érezze meg. Sajnos vagy nem, az eddigi munkánk lemérhető a kis Dutrák mai eladási árain.

Előzmény: Laliapus (11793)
csokas_rich Creative Commons License 2011.09.01 0 0 11796

Ugyan ez itt is:

 

http://www.hermuz.hu/php/_hom_data/program/2011/gepesztalalkozo/meghivo.pdf

 

Elnézést hogy ennyire szétszabdaltam. Nagy hévvel estem a feladatnak :) és csak utánna néztem szét.

csokas_rich Creative Commons License 2011.09.01 0 0 11795

sajnos a program nehezen olvasható de itt is elérhető:

 

http://www.hermuz.hu/php/_hom_data/program/2011/gepesztalalkozo/program.pdf

 

 

csokas_rich Creative Commons License 2011.09.01 0 0 11794

Nagy Vilmos kérésére feltöltöm a programot.

Laliapus Creative Commons License 2011.09.01 0 0 11793

Szia! Zártkörü buli lesz vagy betévedhetnek az utcáról is az emberkék?

Előzmény: pléhúsz (11792)
pléhúsz Creative Commons License 2011.09.01 0 0 11792

Most a szántásról szól az összejövetel. A találkozóim eddig sem falunap, majális, lángos, ropi jellegűek voltak. Tisztán Dutra és magyar gép. Ezért nem nagy méretű, nincsenek annyian, mint az oroszok.

Remélem 10 db gép összejön, együtt fognak szántani 28-asok és 1000-ek, s lesz még enyhe szántóverseny is. Úgymond az első Dutra szántóverseny. Továbbá, a tavalyi traktor pulling ismételten.

Nagy arccal mondhatnám, nemzetközi Dutra nap körvonalazódik. 3-4 Dutrást várunk Angliából, Svédországból, Németországból.

 

Nagy szeretettel várunk mindenkit, s még azokat sem zavarjuk el, akik esetleg Dutrával+ekével állítanának még be.

Előzmény: pléhúsz (11791)
pléhúsz Creative Commons License 2011.09.01 0 0 11791

IV. Dutra találkozó !!!

 

2011. szeptember 18 vasárnap 9-órától 17-ig. Szigethalom Hunyadi út 8.

 

 

Előzmény: offroader (11790)
offroader Creative Commons License 2011.09.01 0 0 11790

Kedves Pléhúsz!

Lesz idén IV. DUTRA (-P20) találkozó Szigethalmon?

Nem hagynám ki semmi áron...

Köszönöm!

offroader Creative Commons License 2011.09.01 0 0 11789

Szóval ilyenek: (az elsők is) 

Előzmény: offroader (11788)
offroader Creative Commons License 2011.09.01 0 0 11788

0 km-es ugye? Még szőrös! :) Ez téged kiszolgál. Közben nekem is megoldódott a hátsó gumi kérdés, 2db Semperittel és egy T25 CCCP gumival. Előbbiek olyan 50-es utóbbi 70-es állapotban. A napokban felrakatom a két egyformát. Muszály, mert kilóg a belső, és az úgy érzékeny egy picit. :)

Előzmény: hotib (11783)
offroader Creative Commons License 2011.09.01 0 0 11787

Erről nem beszélnek a reggeli hírekben, csak a Tocckáról már két hónapja, hogy az agyam ne durranjon el már a méregtől... komolyan mondom..

Előzmény: pléhúsz (11786)
pléhúsz Creative Commons License 2011.09.01 0 0 11786

Nekünk Európa zöldséges kertjének nem éri meg termelni?

Előzmény: pléhúsz (11785)
pléhúsz Creative Commons License 2011.09.01 0 0 11785

 

SOS kérés - osztrák intenzív zöldségtermelő az Őrségi Nemzeti Parkban ENGEDÉLY NÉLKÜL!!!

Kérek MINDENKIT, hogy lehetőségei szerint segítsen! *Minden felelős magyar civil szervezetnek!* Az Őrségi Nemzeti Park területén egy *osztrák nagyüzemű zöldségtermelő cég kezdett illegális* és a helyi hagyományos (és ezáltal védett) kisparcellás művelési móddal szöges[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

joebatyo Creative Commons License 2011.08.31 0 0 11784

Jól néznek ki!

De még jobban fog állni a gépen, az eredeti felnivel együtt ;-)

Előzmény: hotib (11783)
hotib Creative Commons License 2011.08.31 0 0 11783

A belső meg a szerelés a jövőévre marad lehet.

joebatyo Creative Commons License 2011.08.31 0 0 11782

Szia.

Köszönöm szépen a felajánlást, de a szállítását "nehézkes" megoldani Nógrádba.

Csak úgy elkocsikázni érte, kimerítené a leves és hús közmondásának lényegét.

Persze ebben az üzemanyag ár a ludas.

Egyébként apám méhész, azok az ö cuccai.

Csak a háttérben látható vas az enyém :)

Mégegyszer köszi a felajánlást, még átgondoljuk, hogyan lehetne megoldani.

 

Üdv.

Előzmény: farmerfülke (11780)
endrebá Creative Commons License 2011.08.31 0 0 11781

Iszonyú utolsó pillanatok lehettek ott a bálázónál....

Nagyon fontos hogy a szalmát ma már nem száz ember kell hogy villázza-kazlazza hanem bálázva sokkal kezelhetőbb, de az a szalmaevőgép van olyan veszély mint régen a cséplőgép volt.

 

Legyen neked sikerélmény a tárcsa, de ezek jóféle kubikusnépség, itt minálunk a reggel betiport lyukat délutánra szabaddá tették....

Előzmény: pléhúsz (11776)
farmerfülke Creative Commons License 2011.08.31 0 0 11780

Üdvözöllek Joebatyó.

 

A képen láttam a méhkaptárokat. Én is méhész vagyok. Érdkelne hogy Ki foglakozik méhekkel. Nekem 42x32-es keretméretű bukómézteres rakodó kaptárak vannak rendszeresítve, de jónéhány évvel ezelőtt vettem Piliscsabán félkeretest hat darabot,

de már csak négy van belőlle nem használom ha érdekel elviheted.

 

Minden jót.

 

Előzmény: joebatyo (11763)
dbazsi74 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 11779

Az az igazság, hogy én sem a szüreti felvonulásra vettem a gépet de azért megérdemli, hogy rendbe rakjam. Hát igen a kisbálázó kutya egy masina bár még sok tapasztalatom nincs vele hiszen csak a tavaszal került hozzám és nem ütöttem be vele csak kb. 3000 bálát, viszont egy biztos, még legalább egy de innkább két ember kell mellé aki gyalogol. A balesettel kapcsolatban meg annyit, hogy a baj sajnos nagyon hamar megvan. Én is csak a dagidutrással való beszélgetés során jöttem rá, hogy felelőtlen módon ki ugrálok a traktorból úgy, hogy a bálázó üzemel és a kardánon meg nincsen védőburkolat.  Egyébként biztos a Szentendre? Nem Pomázon történt? Vagy csak én emlékezem rosszul?

Előzmény: pléhúsz (11769)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!