Keresés

Részletes keresés

romesz Creative Commons License 2011.10.28 0 0 2034

"nelkule osszeomlana az egesz koceraj"

 

Vagy munkat talalna a jelenleg munka nelkuliek 50%-a 

Előzmény: sani07 (2033)
sani07 Creative Commons License 2011.10.28 0 0 2033

Elmeletileg igen, gyakorlatilag viszont mire megy a munkanelkuli ha kiutazik? Pont ugyanarra, amire az estaval valo utazaskor. Ez nem tartja vissza a feketemunkat, de mondjuk ha megnezzuk mit muvelnek az amerikaiak, akkor nem is akarjak visszatartani, nelkule osszeomlana az egesz koceraj. Ha kivonnad azt a 15-20 millio illegalis melost megallna az elet.:)

 

Kanadaba is kiment egy rakas kokero es azzal a lendulettel haza is jottek.

 

 

 

Romesz 

 

Koszonom szepen az infot, igy mar tiszta!:) De hat azt vizum nelkul is tudjak.:) Ha belepsz a hataron akkor bent vagy egeszen addig, amig ki nem jossz, rogztive van az ujjlenyomat, arckep stb, ehhez nem kell vizum.:)

Előzmény: Törölt nick (2029)
romesz Creative Commons License 2011.10.28 0 0 2032

A reklam jo, de semmi koze a topichoz. 

Előzmény: Andika76 (2031)
Andika76 Creative Commons License 2011.10.28 0 0 2031

Állás ajánlat ITT

romesz Creative Commons License 2011.10.28 0 0 2030

I want to cross the border by car from Canada. Do I need ESTA?


No, you will not need an ESTA to cross the northern border - but you will need to fill out an I-94W form at the border.

 

 

" turistavizumos cirkusz meg az esta mire jo a hatalomfitogtatason kivul"

 

Pontosan azert kell, hogy tudjak kik vannak illegalisan az orszagban, vagyis kik maradnak tovabb mint az engedelyezett ido.

Előzmény: sani07 (2028)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.28 0 0 2029

Elmeletileg azert van a vizum,hogy ne induljon meg a hajlektalan,munkanelkuliek aradta...gyakrolatilag van mogotte 1000 mas dolog is...

Ha most azt mondjak,hogy ok,turistaknak semmi nem kell,akkor hany ember vallana be,hogy amugy feketen akar melozni?:)) mindenki azt mondana,hogy en csak turistanak megyek,ahogyan azt teszik most is....

 

buszkesegi alapon lehet sokfelekeppen latni a dolgot...valoszinuleg,ha az amerikaiaknak kellene atesni a neha nem eppen udvarias vizum proceduran,akkor nagyon fel lenenenk haborodva.....

Előzmény: sani07 (2028)
sani07 Creative Commons License 2011.10.28 0 0 2028

Ok ertelek es koszonom! Az utlevelet nem scanneltek, csak a reagenen huzta le a csaj a becsekkolaskor, de onnan 10 meter a kijarat, szoval akkor biztos nem leptettek ki. Inkabb a beszallokartya alapjan, de vegulis nekem mindegy, biztos meg van ez oldva.:)

 

A gyalogos hataratkelon hogy hogy nem kell vizum? Ott nem derul ki a dolog? Elvileg globalis az informacioaramlas mar a hatarokon. Nem ertek hozza azert kerdem.

 

Na latod ez a problema. Munkahoz, minden egyebhez kelljen vizum, de turitaskodni ne! De probalj elvonatkoztatni attol, hogy ott elsz es gondold at, hogy ez a turistavizumos cirkusz meg az esta mire jo a hatalomfitogtatason kivul es azon, hogy rettegesben tartsa az odaerkezot, h vajon beengedik-e.

Tenyleg erdekel a velemenyed!:)

 

 

Előzmény: romesz (2027)
romesz Creative Commons License 2011.10.28 0 0 2027

Valojaban 100% hogy kileptettek es nyilvantartasban van, hogy felultel a gepre is. Elhagytad kesobb az orszagot.

 

A helyzet az, hogy az utleveled scanneltek es evvel latjak meddig tartozkodtal az orszagban. 

A beszallo kartya is bemutatasra kerult es hiaba mondod, hogy mikor visszament a gep a kapuhuz mar nem ellenoriztek es mehettel volna amerre akarsz. Mert ha nem szalltal volna vissza a gepbe akkor a gep nem indult volna nelkuled. Tehat megint csak tudtak volna, hogy nem hagytad el az orszagot. Ha vissza akarsz jonni majd evek mulva akkor megtudod mi a helyzet. Mikor az ESTA-t kered ujra lehet megkapod, de a belepesnel kiderul a turpissag es egybol visszakuldenek. 

A legegyszerubb ha a Canadaba probalsz beutazni es valamelyik gyalogos hataratkelon probalkozol. Ott nem kell ESTA es ha nem engednek meg sem be valamilyen oknal fogva azert meg a kontinensen maradhatsz es bejarhatod azt az orszagot is.

 

Az, hogy milyen sok penzt koltottel el senkit nem erdekel. Az sem erdekelne oket ha tobb 100ezer dollart pengettel volna ki valamire. 

Előzmény: sani07 (2023)
sani07 Creative Commons License 2011.10.27 0 0 2026

Nem rossz otlet, de szerintem a kutyat sem fogja erdekelni a betegsegem, ami szerencsere nincs is.:) Hosszan tudnam fejtegetni, hogy ez miert bukos, de valoszinuleg ezt Te is pontosan tudod, termeszetesen megkoszonom a javaslatod.:)

Az a helyzet, hogy mivel most nem is erzem az usa hianyat, tehat nem igazan huz vissza a szivem, ezert nem hinnem hogy 1-2 even belul vissza fogok oda menni. Ami meg erdekelne es lehetosegem lesz ra majd megnezem, az new york (voltam ugyan, de csak futtaban), los angeles, florida/orlando kornyeke, california, grand canyon/las vegas es a kornyezo parkok. Ha ossze tudom magam kapni anyagilag, majd megprobalom az estat, ha megadjak es be is engednek ok, ha nem adjak meg kerek vizumot, amivel be is fognak engedni. Ha egyik sem megy, akkor csak sajnalni tudom oket. Tobb ezer dollart elkoltottem azalatt az egy honap alatt, amit pluszban ott voltam, motelre, utazasra, kajara meg minden szarra ami jott, namost ha ez olyan nagy problema es ennek jelet is latom olyan formaban, hogy nem engednek be, akkor elkoltom azt a penzt olyan helyen, ahol szivesen latjak es nem szarakodnak vizumokkal, vagy nem ilyen formaban. Nem latom semmi ertelmet, csupan hatalomfitogtatas. Na de milyen hatalome? Ez itt a kerdes.:)

Előzmény: Törölt nick (2024)
sani07 Creative Commons License 2011.10.27 0 0 2023

Az majd a jovo zeneje lesz, egyelore nem is vagyom oda vissza, mondjuk ennel objektivebb valaszt vartam az a helyzet. Nem cseszegeteskeppen irtam ezt most, de ugy erzem normalisan kerdeztem es vazoltam fel a tortenteket.:)

Előzmény: romesz (2022)
romesz Creative Commons License 2011.10.27 0 0 2022

"most ilyenkor mivan?:)"

 

Probalj meg ujra beutazni az orszagba es egybol megtudod mi van...

Előzmény: sani07 (2021)
sani07 Creative Commons License 2011.10.27 0 0 2021

Tulajdonkeppen lehuztak, de nem ilyen egyszeru a helyzet. :)))

 

Eleve egy oraval kesobb szalltunk be a gepbe, mert mar valami gebasz volt akkor is, aztan kigurultunk a palyara es majd 2 ora varakozas utan visszamentunk a terminalba, mert a jfk nem fogadta a gepeket. Mikor kiszalltunk a gepbol senki sem csekkolta, hogy most ki mit csinal es hova megy, ergo hiaba leptettek ki, en megint ott voltam ahonnan indultam. Aztan egyszer csak megint visszaszalltunk a gepbe, ujbol lehuztak a beszallokartyakat majd bo 4 oras kesessel megerkeztunk a kennedyre, ahol lohalalaban futva ertuk el a bp-re tarto jaratot, ott csak lehuztak a chipen a beszallokartyat, nem teptek le belole, itt van nalam most is.:) Elottem egy vizumos csaj szallt be, neki elvettek a feher kartyat, de tolem semmit, se pecset se semmi, most ilyenkor mivan?:)

Előzmény: Törölt nick (2020)
romesz Creative Commons License 2011.10.26 0 0 2017

szomoru :D

Előzmény: Törölt nick (2016)
sani07 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 2014

Sosem jartam a dulles-on, olv asd el legyszives amiket irtam. Amikor beszalltam a jfk-n a gepbe, ugyan lehuztak a beszallokartyat, viszont nem teptek le belole semmit, no es amugy sem jelent ez semmit, mert washiongtonban is visszahivtak a gepet a terminalba, majd ha lesz netem leirom mi tortent. Le merem fogadni hogy ezek ki sem leptettek.:)

Előzmény: Törölt nick (2002)
elle#10 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 2013

lol. sajnos nem. :)

a barátom egyik -hosszabb ideje meglévő- vállalkozását veszem majd át.  -remélem 

Előzmény: Ramon Salazar (2011)
elle#10 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 2012

Köszönöm mindenkinek a választ! :)

 

tulajdonképpen talán még jó is,hogy a 3hó letelte után hazajövök. egyrészt mert a jegyem már megvan a hazaútra is és nem mellesleg így tudok egy kis időt itthon tölteni,mielőtt hosszabb időre lelépek :)

Ramon Salazar Creative Commons License 2011.10.25 0 0 2011

A cegalapitast az allamtol fuggoen 500 ezer - 1 millio USD-s befektetesre es 10 nem rokon alkalmazasara erted? Bar ilyen problemaim lennenek :)

Előzmény: elle#10 (2005)
romesz Creative Commons License 2011.10.25 0 0 2010

Megjottem :)

Most Cheyenne, WY-ban vagyok.

 

ESTA-t tovabbra sem lehet atvaltani legalis statuszra.

Csak vizummal lehet statusz cseret kerni. 

Előzmény: Törölt nick (2008)
Lola99 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 2009

Nem kell felhivni, mindent el lehet olvasni itt:

http://hungary.usembassy.gov/visa_waiver.html

 

nem csak az ESTA dolgot, hanem az összes más lehetőséget is. Garantáltan nem lehet ESTA-val tovább maradni legálisan, semmilyen módon. Lehet viszont kérni visumot.

Előzmény: Törölt nick (2008)
elle#10 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 2007

igen,olvastam,hogy többször,több topikban is hangoztatta már,hogy az esta státuszt nem lehet "átváltani",csak ha ki és belép az ember újra,de talán a cégalapítási verzió még nem szerepelt a kérdések között :)

mindenesetre köszönöm! -mindkettőtöknek :)

Előzmény: Törölt nick (2006)
elle#10 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 2005

Sziasztok!

 

olyanról hallottatok,hogy valaki estával megy Amerikába,majd cégalapítással 6hónapos tartózkodásit (aka vízumot) kap? vagy ez is csak úgy lép érvénybe,ha a 90nap lejárta előtt hazamegy,majd az új engedéllyel újra belép?

Trinity26 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 2004

Szia, jelenleg gyerekekre vigyázok, úgyhogy valami ilyesmire gondoltam..

Előzmény: Ramon Salazar (2003)
Ramon Salazar Creative Commons License 2011.10.24 0 0 2003

Ne vard, hogy barki is valaszol amig azt sem irod meg mihez ertesz...

Előzmény: Trinity26 (1999)
sani07 Creative Commons License 2011.10.23 0 0 2000

Azt washingtonban huztak le, nem a jfk-n es nem teptek le a beszallokartya felet, ezert nem ertem en se. Na ehhez mit szolsz?:)

Előzmény: romesz (1997)
Trinity26 Creative Commons License 2011.10.22 0 0 1999

Sziasztok,segítségre lenne szükségem.Vegasban lenne szükségem bentlakásos melóra, ha valaki tud valamit , küldjön már egy maillt ( a.molnar21@freemail.hu )..Előre is nagyon köszi és szép napot..

romesz Creative Commons License 2011.10.22 0 0 1998

az igaz, hogy barhova mehettel volna, de a beszallo kartyat vagy a felet elvettek a beszallasnal. Tehat azt scannelve latjak, hogy felultel a gepre es elhagytad az orszagot. 

Előzmény: sani07 (1996)
romesz Creative Commons License 2011.10.22 0 0 1997

ott huzta le az utlevelen azt az oldalso kodot a kodot a holgy a becsekkolasnal, 

 

 

az volt az amirol beszelek.

azzal a koddal azonositottak

Előzmény: sani07 (1996)
sani07 Creative Commons License 2011.10.22 0 0 1996

Nem scanneltek be semmit, nem is ertem hogyan leptetnek ki ilyenkor. A ronald reagan washingtoni repteren kaptam meg a beszallokartyakat, ott huzta le az utlevelen azt az oldalso kodot a kodot a holgy a becsekkolasnal, aztan mentem a csomag/szemelyvizsgalatra, de ott aki volt TSA-s, az nem is nezte az utleveleket, csak a beszallokartyat, aztan a jfk-n mar csak kiszalltam az egyik gepbol, 10 kapuval arrebb beszalltam a masikba, szoval a kutya sem kerte. A becsekkolasnal biztos nem jelentettek ki, mert onnan meg barhova mehettem voilna, utana meg elo sem vettem az utlevelet. Erdekes.:)

Előzmény: romesz (1993)
sani07 Creative Commons License 2011.10.22 0 0 1995

Ertem, de vegulis miert engednenek be a niagaranal, ha a jfk-nel nem? Azt nem dobja aki a gep, illetve ott nem? Egyebkent koszi a tippet.

Előzmény: Törölt nick (1992)
romesz Creative Commons License 2011.10.22 0 0 1993

Rágd át magad ezen. neked már csak vizumos bejövetel lehetséges.

Kivéve ha beküldöd postán az I95W a bevándorlási hivatalnak valamilyen bizonyítékkal, hogy te már egy ideje elhagytad az országot, bár az útleveled scannelték a reptéren, igy tudják, hogy mikor léptél ki. 

Előzmény: sani07 (1991)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!