Keresés

Részletes keresés

Bogie Creative Commons License 2005.02.28 0 0 298
Addig még lottózhatsz is:))
Előzmény: vájolet (297)
vájolet Creative Commons License 2005.02.28 0 0 297

Hát ahogy igy a z árakat nézem muszáj volt:)

Hát 2 hét múlva okosabb leszek.

Előzmény: Bogie (296)
Bogie Creative Commons License 2005.02.28 0 0 296
Látom, máris spórolni kezdtél ;)
Előzmény: vájolet (295)
vájolet Creative Commons License 2005.02.28 0 0 295
GEy, mert amásik csak beálló
Előzmény: vájolet (293)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.28 0 0 294

Kedves vájolet!

 

Én most építkezem mindent én intézek mindennek utána megye.

 

Egy hozzászólásban már le is írtam, hogy állunk, és mennyiből hozható ki, ha mindennel ügyeskedsz. Ésa mienk nem annyira luxusház.

 

És hidd el nem akarok kötözködni, da csinálj egy költségvetést. Ez nem egy alapszerű egyszerű ház. Mert rosszabb belefulladni a rosszul tervezett anyagi háttér miatt. Főleg ha szinte semmi önerő nincsen, mármint munkában.

 

A 30milliót én nagyon kevésnek tartom.

 

Csak tanácsolom, csinálj egy pontos költségvetést a saját érdekedben.

 

Attila

Előzmény: vájolet (290)
vájolet Creative Commons License 2005.02.28 0 0 293

Igaz van a két garázskapu.  

Nem is akarom hallani:)))))

Előzmény: Bogie (291)
Bogie Creative Commons License 2005.02.28 0 0 292

És még a szerelvényeket hozzá sem adta. Pedig sok kicsi sokra megy.  Az általad említett házban kb. 150 ezer lesz a szerelvény, ha valami olcsót választasz.

 

Ugyanakkor érdemes elgondolkodni azon, hogy az látszik és nem fogod lecserélni 10-15 évig. Szóval simán lehet akár 500 ezer is, ha valami minőségi német márkát kérsz és használsz fényerőszabályozókat, mozgásérzékelőket, időzítőkapcsolót stb.

 

 

Előzmény: vájolet (290)
Bogie Creative Commons License 2005.02.28 0 0 291

Ez sokkal, de sokkal több, mint 2,5 millió. Ráadásul mintha láttam volna két garázsajtót is...

 

Ha nagyon elszállnának az árakkal, akkor szólj, van egy nagyon tutti asztalos csapatunk. Bár vidékiek, de ugye téged nagyon nem érdekel, hogy hol gyártják le a nyílászárókat, ha a végén beállítják a házadban (SOFA minőség, ha kell, akkor jobb, csinálnak műemlék jellegűt is:)

Előzmény: vájolet (289)
vájolet Creative Commons License 2005.02.28 0 0 290

Jézusom, ez akkor minek az ára de most komolyan?A dróté (vezeték vagy mi a bánat)

No jó, átgondoljuk még ezt a  30 millát asszem. (Villanyról mondjuk ennyi eszembe nem jutott volna igaz még nem is tájékozódtunk a témában)

Előzmény: amator1 (288)
vájolet Creative Commons License 2005.02.28 0 0 289

horror:)

De ha te padlófőtésben otthon vagy kérdeznék.

Mennyivel drágább mint a hagyományos mert a fsz-re mi is gondolkodtunk rajta csak árat sehol nem találtam. (ILletve a szegélyfütés és padló radiátor is tervben de a gépésszel szerdán találkozunk, a kazán stb akkor kerül szóba)

Sok van mivel pont most kérjük az árajánlatot összeirtam:

Ablakok

Fsz

60*120 ablak 2 db

120*140 ablak 2 db

180*280 2 szárnyú ajtó 2 db (lehet hogy fix üvegfelület)

120*180 2 szárnyú ajtó 1 db

240*280 tolóajtó 1 db

200*280 2 szárnyú ajtó 3 db (lehet hogy fix üvegfelület)

200*280 tolóajtó 1 db

60*60 ablak 3 db

60*150 ablak 2 db

Emelet

120*210 teraszajtó 3 db

120*210 ablak 2 db

78*140 velux ablak 6 db

55*78 velux ablak 2 db

180*210 tolóajtó 1 db

60*120 ablak 2 db (össz:4 db)  31 db

 

Ajtók

150*240 bejárati ajtó

75*210 7 db

90*210 10 db

100*240 3 db

 

Üvegházban fogunk lakni:)

Előzmény: MZ/Y (287)
amator1 Creative Commons License 2005.02.28 0 0 288

Nekünk 190 nm2 hasznos alapterület 750 E Ft a munka és anyagdíj ÁFA nélkül a villanyra.

 

Ez nem tartalmazza a lámpákat, kapcsolókat, konnektorokat.

 

A fűtés anyag díja 1 M Ft. munkadíj 250 E Ft. (Ez komplettgépészettel)

 

Amator

Előzmény: vájolet (285)
MZ/Y Creative Commons License 2005.02.28 0 0 287
Ajtókat-ablakaidat most nincs kedvem megszámolni, de nálunk val'szeg kevesebb lesz és 2 milla alatt nem ússzuk meg. Igaz, nem a legolcsóbb, de szerintem nektek sem az lesz.
Kazán: a mi 24 kW-os turbós SD-nk 400 fölött van, az lehet (sőt!), hogy nálatok kevés lenne.

Víz-gázra ajánlatunk (a munkadíjra): gáz-csatlakozónként 15e, radiátor 15e, padlófűtés nm-e 2e, víz kiállásonként 5e (külön kiállás a meleg, külön a hideg). Nettó árak, ebben a csatornázás, csapok, szaniterek szerelése benne van.
Előzmény: vájolet (285)
Bogie Creative Commons License 2005.02.28 0 0 286
A kazán teljesítménytől függően változó, de 7-800 ezerrel biztosan számolhatsz, plusz még egyéb gépészeti elemek és a munka. Ez is több milliós tétel lesz.
Előzmény: vájolet (285)
vájolet Creative Commons License 2005.02.28 0 0 285

Nálunk 6 pici mancs van tervben, ebből 2 már megvan.

MI pont azért választottuk a  bőr garnitúrát mert ha ezt összefogdossa a ded, akkor le lehet törölni.  A szönyeg szizál vagy tengerifü, egyrészt mert nem koszolható másrészt mert amúgy se volt más ami tetszett.Nálunk most is az összes falfelület gyerek és kutya magasságban mostható festékkel van festve (ugyanazon oldal józsef attila ltp-ben a képek). Nxilászárók, igaz, az sincs benne.

Arra is most kérünk ajánlatot majd, de nem lesz annyira gáz,úgy 2,5 milla körül saccolom.

(mondjuk mivel a kőnél 4200 ft-os kővel kalkulált a bácsi, ott jön még valamennyi le...

Szóval 20 mft,5,5 mft 2,5 mft és marad 2 milla a viz-gáz-fütés, villanyra?

Fogalmam nincs mennyi egy cirkó kazán..... Fütőtest is egyelőre alulra kell.

 

Előzmény: Axióma (281)
Bogie Creative Commons License 2005.02.28 0 0 284
Szerintem Vájoletnek mindenképpen résen kell lennie, hogy a kivitelezési tervben a kerti grill sütő az elején szerepeljen, hogy mire kisüt a nap, már tudjuk használni:)))
Előzmény: Axióma (282)
Bogie Creative Commons License 2005.02.28 0 0 283

A tapasztalatom az, hogy minél nagyobb hely áll rendelkezésre, annál könnyebb rendet tartani. Egyszerűen azért, mert mindennek van bőven helye.

 

Szerintem 2-300 nm-es családiház, nem kellene, hogy a luxus kategórába tartozzon, csak sajnos az árak és a fizetések nálunk nem a megfelelő arányban vannak.

 

Minden esetre tetszik a terv.

 

 

Előzmény: Axióma (281)
Axióma Creative Commons License 2005.02.28 0 0 282

A topictali tok jo otlet, mindenki akinek elkeszul a haza tarthat egy osszejovetelt! Na jo, aki a telkenek orul az is, csak ne telviz idejen... Remelem osz vegen nalunk is talalkozhatunk:)

Előzmény: Bogie (277)
Axióma Creative Commons License 2005.02.28 0 0 281

Na jo, lehet, hogy elobb magamra talalnek, de nem tartana sokaig - mondjuk amig a 4 pici gyerekmancs mindent szetszed, megfogdos, maszatol... bar ha egy szemelyzet is jar hozza, akkor biztos kibirnam:))

Komolyabban: egy ilyen stilusu haz kisse elhanyagolva sokkal csunyabbnak tunik, mint egy kozepesebb kozepesen rendben tartva, pedig ez kb. hasonlo hazimunkaval erheto el. Eletstilus is jar egy ilyen hazhoz! Nekem a sajatunkon is az az egyetlen negativum, hogy pontosan ketszer akkora lesz a lakott resz mint eddig (es akkor meg garazs meg kert is...) - de hat pontosan ezert koltozunk, mert mar kifolyt a cuccunk az ablakon. Viszont soha nem rendeznem be uvegfeluletekkel, borbutorokkal, draga szonyeggel, meg ha pillanatnyilag szep is. Ezzel meg az se ellentetes, hogy megcsodalom ha masnal latom - mint ahogy a ruha is tetszhet mason, meg ha tudom hogy nekem elonytelen akkor is.

Előzmény: Bogie (276)
MZ/Y Creative Commons License 2005.02.28 0 0 280
Kőművesnél benne vannak a nyílászárók?
Előzmény: vájolet (278)
vájolet Creative Commons License 2005.02.28 0 0 279

Ja, most esett le, a belső berendezést nem terveztettük meg (ezt az élvezetet magamnak tartogatom:)

Szóavl a belső terek csak bútorozásilag stimmelnek. Rusztikus és mediterrán jelleget képzelj el.

bArnás bőr ülőgarnitúra, fa és kő kandalló, diófa pácos picit paraszti bútorok, ugyanilyen szinő ablakok és keretek.

Előzmény: Axióma (275)
vájolet Creative Commons License 2005.02.28 0 0 278

Nem haragszom:)

Még nincs kültségvetés, mivel még nincs engterv (statikus most babrálja) ezért csak körülbelüli árajánlatot kaptam.

MOndom eddig mit és hogy kb. hogy kalkulálunk, (lehet hogy teljesen rosszul)

Szóval a kömüves mondott 20 milla körül (ebben anyagár is minden benne van)

Ebben benne a kőmüves munka, festések, hidegburkolás, földmunka van benne.

Az ács-tetőfedő mondott kb 2,5 millát anyagár nélkül, itt csak tippelni tudunk mennyi lesz az anyag 335 nm a tetőnk, itt olyan 3 milla körül tippeltük az anyagokat.

A fennmaradó pedig a viz, gáz-villany és szaniterek,.

Első körben valószinüleg csak az alsó szinten lakunk (burkolásokat, festést megcsináltatjuk felül. A fürdőben egy brico store-os 10 000 ft-os zuhanyzó, wc, mosdó lesz, és vagy használtaqn veszünk egy konyhabútort vagy lapszabászatnál a legolcsóbb vacakból veszünk anyagot és a férjemék összerakják.

Tapasztaltabbak hol sántit?

30 millában nincs saját munka áfa tartalom az összes anyagon lesz, munkadijaknál pedig az ács, kőmüves munkákon kivüli melóknál

 

Előzmény: Axióma (274)
Bogie Creative Commons License 2005.02.28 0 0 277

"Ismerős" a srác, még nagyon kezdő korában összefutottam vele, üzletkapcsán. Már akkor is látszott, hogy nem egy elveszett ember. Látom, elég szépen előrehaladtak az elmúlt 4-5 évben a párjával.

 

Kíváncsi vagyok, hogy 30 millióból meddig lehet eljutni ezen a projekten. Muszáj lesz nálatok topiktalit tartani a nyáron :))))

Előzmény: vájolet (273)
Bogie Creative Commons License 2005.02.28 0 0 276

Ó, nagyon gyorsan magadra találnál hidd el:)

 

Előzmény: Axióma (275)
Axióma Creative Commons License 2005.02.28 0 0 275
Felreertes, nem a tervezes extraira gondoltam (nehany nagyon is hianyzik abbol a reszletessegbol, lesz most egy masik aki kicsit helyre rakja azokat a nem mindegy 10-20 centi jobbra vagy balra dolgokat), hanem a stilusabol kovetkezo epitesi koltsegben levo extrak. Na meg lakberendezesileg is puritanabbak vagyunk, es nem csak a zsebunk miatt. Ha nem haragszol meg, en elveszettnek ereznem magam egy ennyire nagyvilagi villaban - de hat emberek vagyunk es szerencsere nem egyformak!
Előzmény: vájolet (273)
Axióma Creative Commons License 2005.02.28 0 0 274
Ize, bocs, kevertem a szocpol a masik topicban volt. A 30M-ban mennyi sajat munka es mennyi AFA-tartalom van kalkulalva? Nagyon szukosnek tunik, foleg hogy ezeket csak jo szakember tudja a pontosan a terv alapjan megcsinalni, es mi se valoszinu hogy 20M alatt tabori korulmenyekbe bekoltozhetunk... pedig kisebb es egyszerubb. Majd beszamolsz, hogy hogyan alakul?
vájolet Creative Commons License 2005.02.28 0 0 273

Igen, láttam hogy feltette:)

Valóban nem olcsó de azt hiszem nekünk nagyon sok helyen segitett a 3 d-s program használata falak ki-be -át helyezésnél. Meg nén olyat szerettem volna aki lakberendezővel együtt dolgozik, hogy minden klappoljon. Ugye ez nála benne van az árban:)

Előzmény: Axióma (272)
Axióma Creative Commons License 2005.02.28 0 0 272
A szocpol viszont erre a hazra eleg eselytelen... bar persze attol is fugg hanyan koltoztok. Idokozben pedig - valahogy ismeros is volt:) - kiderult hogy az epiteszeteket mashonnan mar ismerem... fent van mar az o weblapjan is a hazatok. Nekunk mondjuk megse o tervezett, mert nem is nagyon ert ra akkortajt, na meg nekunk ilyen szinvonalra, extrakra nincs keretunk.
Előzmény: vájolet (269)
vájolet Creative Commons License 2005.02.28 0 0 271

Tanulmányt (közben eszembe jutott:)

Egyet had kérdezzek még, az épitőipari költségvetési segédletről lenne szó.

Szóval a tájékoztatóban azt irják ezek komplex árakat tartalmaznak, és hogy ezek tartalmazzák a beszerzási árakat. Majd amikor konkrétan amikor részletezi a munkjadijakat, ott már nem sorolja fel hogy tartalmazná az anyagkültséget....

Most akkor vlaki mondja meg, hogy tartalmazza vagy sem?!!!!!

Előzmény: vájolet (270)
vájolet Creative Commons License 2005.02.28 0 0 270
Kaptunk benapozási akármit, csupa üvegfelület az egész nem lesz sötét fent pedig  szintén teraszajtók vannak ill ahol normál ablak nincs, ott tetőablak van.
Előzmény: sacperkb (266)
vájolet Creative Commons License 2005.02.28 0 0 269

Köszi:)))

Az alsó szint 140 nm körüli, a tető kb 100 nm. K9ltségbecslés még newm készült, de most úgy néz ki, hogy 30 millából ha nem is teljesen befejezve, de lakhatóan megleszünk:)

A telek majdnem 1600 nm, amit szintén olcsón (5,2mft-ért) vettünk.

A tájolása az dk-i, a nagy nyitott hátsó terasz néz keletre

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!