Keresés

Részletes keresés

satine Creative Commons License 2002.12.20 0 0 78
A ragyogó napsütés, a kellemes meleg garantált, a vizet nem tudom. Hurghadában már hideg volt, itt lehet, hogy melegebb.
Kíváncsi vagyok.
Mi is kacérkodunk a gondolattal, hogy visszamegyünk, pihenésre, kikapcsolódásra ideális!
Előzmény: Törölt nick (77)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.20 0 0 77
elképzelhető, hoggy mi megyünk, január második felében.
Előzmény: Törölt nick (76)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.20 0 0 76
Megy valaki januárban ?
satine Creative Commons License 2002.12.17 0 0 75
Bevallom, nem tudom.
Most Sharmban az összes magyar - különböző szállodákban laktunk a meghirdetett prospektus szerint - olyan szállodában lakott, ahol nagyon sok orosz volt.
Napi 7 charter szállt le és föl, tömve volt a váróterem, Naama Bay-n is csak orosz szót hallottunk.
Hurghadában nem most voltunk, megint ki kellne számolnom, hogy mikor, szerintem 97-ben, bocsánat, ha esetleg 98-at írtam korábban, a lényegen nem változtat.
Lehet, hogy szálloda-függő, ezek szerint, de a városban az árusok, az éttermekben az étlapok már nem oroszul voltak? Jé, lehet, hogy már átcsoportosították őket, és nekik is Sharmra szerveznek chartert?
Bár akkor H-án mi sem éreztük ennyire eloroszosodottnak a helyieket, mint most; hangsúlyozom, akkor épp szünetelt a turizmus.
Egyébként semmi gond nincs, ha nincsenek előítéletei az embernek...
Előzmény: m_anna (74)
m_anna Creative Commons License 2002.12.15 0 0 74
Most szeptemberben voltunk, de szerencsére nem találkoztunk oroszokkal. Én nem láttam orosz felíratokat sem, de ez persze nem jelent semmit. :) Nálunk tele volt az étterem, általában várni kellett, hogy le tudjunk ülni.

Nem lehet, hogy ők mondjuk csak 5* szállóba mennek? (Mi a Seagull-ba voltunk, az csak 4*-os.)

Előzmény: satine (73)
satine Creative Commons License 2002.12.15 0 0 73
Jé, de, valószínűleg, viszont a városban lépten-nyomon orosz feliratba kellett ütköznötök...
Mikor voltatok?
De mondom, akit ez nem zavar, akkor semmi gond, Hurghadán bennünket sem zavart, mert eszméletlenül kevesen voltunk turisták, velünke gy orosz és egy olasz páros volt, ennyi volt a vacsora-létszám - akkor....
Előzmény: m_anna (72)
m_anna Creative Commons License 2002.12.14 0 0 72
Nekünk akkor ezek szerint szerencsénk volt, mert Hurghadán nem találkoztunk egy orosszal sem. :))
Nem lehet, hogy ez szállodafüggő?
Előzmény: satine (71)
satine Creative Commons License 2002.12.12 0 0 71
Az utazási irodák most leveszik a fejemet,
sajnálom, de mindaz, amit írtam, igaz, vállalom,
viszont ezt természetesen senki nem mondja, hogy: figyelj, olyan lesz, mintha Szocsiban nyaralnál...
Aki volt Thaiföldön, tudja, milyen az, amikor mindenki németül akar beszélni.
Ez nem gond, csak jobb, ha tudja az ember, szerintem.
Ha voltál Hurghadán, akkor tudod...
Egyébként nagyon szép, nagyon érdekes, és én nem akarlak lebeszélni, sőt!
Pihenésre nagyon alkalmas, komolyan, sőt, úgy mondanam, hogy kifejezetten alkalmas!
Nekünk is ez volt most a célunk, a nyár kimaradt az életünkből a munkák miatt, és napozni, pihenni akartunk, hogy elénk tegyékaz ételt, hogy ne harsogjon a képembe a napi politika meg ilyenek.
Ha kérdésed van, szólj!
És már fél 8 körül ki lehetett feküdni napozni,
igaz, este 4-kor már lement a nap, a táj, a természet csodálatos,
az akvárium-tenger egyedi, szuper, gyönyörű!
Előzmény: ginaa (70)
ginaa Creative Commons License 2002.12.12 0 0 70
Kedves Satine!

Köszönöm az infókat.
Részemről, lehet, hogy akkor most Egyiptom ki marad. Minden eddigi gyakorlattal szemben - ilyet még nem csináltam - én most csak dögleni szeretnék a tengerparton, olvasni... Mi idén feb. végén márc. elején voltunk, és az első napok, igen hűvösek voltak. Szerintem ha hideg van, akkor nem nagyon lehet mit csinálni az üdülő központokban.
Plussz nem mondhatnam, hogy az orosz invázió is vonzóvá tenné számomra a helyet. Sajna Hurghadán nem voltak túl jó tapasztalataink velük.
Talán majd tavasszal... :)))

Üdv.

Előzmény: satine (69)
satine Creative Commons License 2002.12.11 0 0 69
Nem tudom, most hogy áll a kiutazás, ugye nem létezik, hog nem voltatok, nem vagytok, nem lesztek, nem akartok ott lenni????
satine Creative Commons License 2002.12.06 0 0 68
Szia, nem voltam decemberben - én febr. eleje-közepén voltam.
Szerintem attól függ, mit akarsz csinálni:
-napozni - lehet nem csak közvetlenül a tengerparton;
nekünk nov. közepén is volt két napunk, amikor nagyon "huzatos" volt a part mellett, bár 28-30fok volt, de az állandó szélben ezt kevesebbnek éreztük, aztán a többi napon leheletnyi légmozgás sem volt, csak maga a forróság.
Napozásra mindenképpen jó, az tuti, kirándulásra, mászkálásra is, hotelbeli egyéb programokhoz is, szauna, sportok, kajázás a szabadban - garantált.
Az esték hűvösek, amikor a nap lement, nov-ben a mi részünkön úgy 4 óra körül már a hegye mögé bukott, 5-re sötét lett, mint itthon, akkor már alkati kérdés, volt, aki dzsekit vett föl, volt, aki pólóban mászkált még éjszaka is, az éjjel langyos volt, úgy 22 fok körül.
Gondolom decemberben ez 3-4 fokkal kevesebb.
A tenger "pancsikálásra" amúgy is alkalmatlan, lásd előzmény, korallzátony stb; búvárkodásra, úszásra megint csak egyinésig kérdése.
Szerintem decemberben mindenképpen élmény elmenni egy kellemes nyárba az itthoni hidegből!!!
Előzmény: ginaa (67)
ginaa Creative Commons License 2002.12.05 0 0 67
Hello!

Tudna nekem valaki infóval szolgálni arról, hogy decemberben milyen idő van Egyiptomban?
(Február végén -nekem legalább is a tengerparton - hideg volt.)

Köszönöm.

Előzmény: satine (66)
satine Creative Commons License 2002.12.04 0 0 66
Szia, most esett le, hogy ti mentetek utánunk 23-án.
Voltatok végül?
És?
nektek akartam gyorsan üzenni azt, hogy vigyetek szúnyog- meg rovairtót meg ilyeneket, de lehet, hogy elkéstem.
Miért vagy ilyen szűkszavú? Nem tetszett?
Előzmény: Rli (60)
satine Creative Commons License 2002.12.04 0 0 65
Hosszas nézelődés után módosítom önmagam,
most még szebb a szálloda már, egymás mellé tettem a képeket, fantasztikus, hogy itt megvan minden, de most szerintem már még szebb minden,
de alapjábanvéve tényleg ilyen minden, csak az étteremből most másképp égnek a fények, az éttermekben más egy kicsit a dekoráció, modernebb, szebb, elegánsabb, de az értékét ez inkább növeli.
Én köszönöm, hogy ezt megtaláltátok nekünk, és remélem, lesz, aki a legrissebb élményeit is föl tudja majd rakni!!!!
Előzmény: satine (64)
satine Creative Commons License 2002.12.03 0 0 64
Hát ez nem igaz!
Honnan a manóból szedted????
Sehol nem találtam web-címet, ez fantasztikus!
Igen, mi itt voltunk, minden pont ilyen, komolyan!
És most ezt írták le 2 hétre 100 alá!
Kösz, ez nagyon szuper!!!!!!!!!
Előzmény: Rli (60)
satine Creative Commons License 2002.12.03 0 0 63
Nem hallottam még erről az irodáról, de ez nem mentesít..., attól még lehetnek jók.

A Kairó-Hurghada vonalat a Best Reisennel csináltuk meg 5 éve,
most pedig az OTP Travelnek van ez a chartere, ami tegnaptól megint nagyon-nagyon akciós, komolyan, pedig nem vagyok érdekelt az irodánál, de most 5*-ba mehetsz 2 hétre annyiért, amennyiért mi 1 hétig voltunk a 4 *-ban...
A 3*-os pedig már tényleg olcsó...

Előzmény: Tuska (59)
satine Creative Commons License 2002.12.03 0 0 62
Ez az OTP-s charter csak Budapest-Sharmot jelenti, a Kairó az Sharmból fakultatív.
Mi voltunk Kairóban, de máskor, Hurghadával összekötve, ha Kairó érdekel, arról is vannak infóim, csak pár évvel korábbról.
Előzmény: m_anna (58)
satine Creative Commons License 2002.12.03 0 0 61
Szia, Anna,
mi most csak Sharm-ban voltunk, 1 hét épp elég valamire...
De innen is szerveznek programot Kairóba,
azt hiszem, ezt leírtam, vasárnap este 11-kor indul egy busz, kb. 6-7 óra busztúra, hétfőn reggel kezdődik az egynapos városnézés, majd indulsá vissza busszal.
Az ár kb. annyi volt, mint itthon,
azaz a kinti magyar idegenvezetők ugyanannyiért számolták, csak itthon forintban fizeted, ott dollárban, ott utolsó pillanataig eldöntheted.
Más irodák is szerveznek, tehát pl olaszok, oroszok, svájciak, ők más napokon, nem magyar idegenvezetéssel, nem magyarokkal, de az ő áraikat nem tudom.
A magyar vonatkozásban nincs különbség, a S árfolyama 1-2 nap alatt nem változik.
Itt nem érdemes hazardírozni, esetleg ha nem vagy biztos itthon abban, hogy akarod-e a programot, ráérsz kint eldönteni.
Előzmény: m_anna (58)
Rli Creative Commons License 2002.12.03 0 0 60
http://www.dreams-beach.com/
Előzmény: satine (57)
Tuska Creative Commons License 2002.12.03 0 0 59
Szia Mindenkinek!
Latom jo paran mar megjartatok Egyiptomot, viszont az nem mindig derült ki, melyik utazasi irodaval mentetek.
Kerdesem az volna, hogy utazott, vagy hallott e mar valaki a Zöld Ocean utazasi irodarol, mert van nekik egy nagyon kedvezö ajanlatuk?
Köszönöm segitsegeteket!
Üdv! tusi
m_anna Creative Commons License 2002.12.02 0 0 58
Köszi a beszámolót!

Ti csak Sharmba voltatok, vagy előtte Kairóba is?

Ott is úgy van, hogy a fakultatívokat érdemesebb, olcsóbb a helyszínen befizetni, mint itthon az irodánál?

Előzmény: satine (55)
satine Creative Commons License 2002.12.02 0 0 57
Kérdezz bátran!
És főleg nézd meg a tletextet, vagy hívd föl az OTP-t, mert minden nagyon le van értékelve, most 2 hétre lehet már 80ezerért menni!
Fantasztikusan olcsó, és nagyon leírták!
Előzmény: Traubi (56)
Traubi Creative Commons License 2002.12.02 0 0 56
Szia!

Ez aztán bőséges volt, egy csomó minden eszembe se jutott volna.
Azért ha komolyabbra fordul a dolog, még lehet, hogy kérdezek! :)

Előzmény: satine (55)
satine Creative Commons License 2002.11.30 0 0 55
Kérdés nem lévén, még 1-2 gondolat, amit fontosnak tartok:
Sharmnak nincs semmi egyiptomi hangulata, vagy legalábbis nem sok. Egy mesterségesen felépített üdülőparadicsom, tele turistákkal. A turistál 985-a orosz, 15-a olasz, és a maradék 15-ban előfordul néhány német vagy svájci, esetleg lengyel, ill. most már magyar. Naponta (!) min. 7 nagy gép száll le Oroszor-ból, a módosabbak a drága luxushotelekbe megy, de az összes 4*-os is tele volt velük, itt már a kevésbé módosak. Nagyon jutányos áron tudnak ide utazni, és jönnek Szibériából is jócskán. Számunkra ez csak azért érdekes, mert mindig mindenütt mindenki először oroszul szólal meg, s ha azt nagyon nem érted, akkor próbálkozik az olasszal, némettel, majd az angollal is. A hotelekben az animátorok orosz lányok és fiúk, a programok orosz nyelven zajlanak, a modern zeneszámok közé minden másodiknak minimum becsempésznek valami orosz számot, az éttermekben orosz zene szól, az ének orosz nyelven, a bazárban oroszul alkudhatsz, az étkezésben az orosz ízléshez is alakulnak, azaz káposztaféleség pl. mindig van, a kínai étteremben is orosz nyelvű étlapot tesznek eléd, minden felirat orosz, a giccses sharm-i pólókon, ha nem vagy éber, orosz feliratot hozol haza magaddal; az esti műsorok nagy része oroszul zajlik. A városban, azaz a Naama Bay-n van néhány olasz étterem is, olasz zenével, olasz kajákkal, mert ők jönnek még elég tömegesen Sharm-ra, de az oroszokhoz képest elenyészőek. A magyaroknak itt még nem keltették rossz hírét, sok arab még nem is találkozott magyarral.
Ha a szállodában voltunk, szinte egyáltalán nem is éreztük, hogy Egyiptomban vagyunk. A kirándulások közben, a tájat látva néha az eszünkbe jutott, de amikor a tevések vagy a beduinok, vagy a Mózes-hegyen a kisgyerekek is oroszul kínálták portékáikat, vagy a tevét, bizony eléggé furcsa volt. Az OTP-nek két telepített idegenvezetője van kint, akik magyar nyelven adnak tájékoztatást, és kísérik a csoportot.
A városnak nincs igazi, ősi , történelmi városmagja, a luxushotelek tövében van a bazár, kanyargó sikátorai fölött egy csillogó bevásárlőközponttal, ahol számtalan üzlet van.
A legócskább kacattól a legdrágább, legdivatosabb menő cuccokig minden megvásárolható. Természetesen a bazárban alkudni kell, aki ezt élvezi, jól elszórakozhat... Pl. a piramis formájú kis üveg-micsodát a bazárban 25 LE-ért kínálják, örülsz, amikor 15-re lealkudod egy félóra alatt, bemégy az első szupermarketbe, ahol ezt 13-ért adják, szó nélkül, díszdobozban...
Ami számomra megfoghatatlan, hogy a csillogó arany-boltban is lehet alkudni, sőt kell is, igaz, itt csak kisebb tételt sikerül lealkudni, de lehet!
A Naama Bayn drágábbak a szállodák, viszont itt akad homokos tengerpart is, és ez már egy igazi tengerpart, ahol szorosan egymás mellett vannak a szállodák, éttermek, parti sétány, üzletsorok, mulatók, minden, ami kell. A mi szállodáink 7-10 km-nyire voltak ettől, a 4*-os hotelekből ingyenes busszal be lehetett menni: ez naponta 4 alkalommal, fix időpontban ment, a Dreams-ből 11-kor, 21-kor, 21.30-kor és 22-kor, és vissza is 4 fix időpontban jön. Kb. 14-16 ember fér föl a buszra, és előre föl kell iratkozni, ami jó móka, mert csak aznap reggel lehet az aznapi járatokra, s ha csak 9-re érsz a portára, már tele volt az összes hely. Taxival bármikor lehet közlekedni, úgy 15-16 LE-re lehet lealkudni a bevitelt, kb. 7 km, és ugyanennyi vissza. A 3*-ból nem tudom, volt-e buszjárat.
ATM elég kevés van, Naama Bay-n lehet pénzt kivenni, és a Dreamsben is volt, kártyával a nagyobb üzletekben lehet fizetni.
A hotelek boltjaiban többnyire szuveníreket, mütyüröket, képeslapot, könyveket lehet vásárolni, élelmiszert, pl. rágcsálnivalókat, vizet nem, erre ott van a minibár, ill. az éttermek. A képeslapok rendben megjönnek (pár éve Kairóból egy db sem jött meg), 7 nap alatt itt volt az első. Búvárkodáshoz, helyesebben sorkelezéshez minden kapható, jópofa műanyag cipők, papucsok is, picit drágább, mintha itthon veszed meg, de nem vészes a különbség. Naama Bayn azonban mindent megvehetsz, ha valamit itthon felejtettél, minden kapható. Jégkrém, fagylalt, fagyikehely is van, Naamán van egy spéci Eis Corner fagyizó is. Vízipipázni is lehet. Az éttermekben van alkohol, de utcán, boltban nem vehetsz, sört is csak alkoholmenteset, Naamán mi láttunk 1 boltot, lehet, hogy több is van, ahol külföldieknek szeszet árultak, de mi nem mentünk be, nem tudom az árakat.
Hazafelé a reptéren tömegnyomor volt, káosu, lépni sem lehetett az emberektől, igaz, közrejátszott az is, hogy le volt zárva 1 órán át a légtér, mert pont ott volt az elnök, láttuk a díszsorfalat, a limuzint, a díszszázadot, a fegyveres őröket, amikor felszállt az elnök külön gépe, nos a turisták meg csak hömpölyögtek be a kis váróba, nagyon nagy káosz volt, ennek ellenére a csomagjaink rendben megjöttek. A Duty Free-üzlet nagyon kicsi és nagyon gyenge, felejthető, és árban sem éri meg semmi, ki is volt fosztva, ajándéküzletek is vannak.

Figyelmeztetés:
A látszólagos zűrzavar és oda nem figyelés ellenére is kiszúrtak két honfitársunknál két kagylót, és nagy hercehurca lett belőle, merthogy tilos bármi ilyesmit a parton megfogni, letörni, tilos a korallokra menni, tilos tapogatni, tördesni őket, tilos hazahozni bármi ilyesmit, 1000 S-ra is büntethetnek, itt persze valmivel kevesebbel megúszták, de kinek kell az a cécó, hogy arab rendőrök, reptéri biztonsági emberek hurcoljanak ide-oda, a végén a pénzt persze zsebbe elteszik, semmi nyoma nincs, de azért mégis...

Na jó, kicsit túltengtem, pedig lenne még miről írni bőven,
várom a kérdéseket, ha tudok, segítek, de én sajnos csak 1 hétig voltam, és töredékét sem éltem át mindannak, amit Sharm adni képes.

Sziasztok!

Előzmény: satine (54)
satine Creative Commons License 2002.11.30 0 0 54
Szia, most jutok el odáig, hogy válaszoljak a félpanziós kérdésedre - de gondolom, nem késő, ha még halogatod az utazást.
Nos mi a Dreams Beach Resortban voltunk, benne van az OTP-s prospiban, itthon 4, ill 4+, kint 5*-osnak adják. Az ár eleve félpanziós volt, és más szállodáknál hirdették az a.i-ot. Nálunk az ellátás szuper volt, bőséges, változatos,mindig midenből min. 4-féle volt, igaz, levesből csak kettő, de mondjuk natúr saláta néha több is, öntetek, kevert saláták, köretek, hús-főételek, süteményből sokszor 10-félét is megszámoltam, szóval tényleg 4*-os volt. A 3*-osról hallottam, hogy a szobák jók, ott volt pl. nagy hűtőszekrény is, nem csak minibár, nálunk, a 4*-osban pl. nem volt senkinek nagy hűtőszekrénye, és bérelni sem lehetett, holott a prospiban a hűtő és a hajszárító van kiemelve, mint plusz szolgáltatás.
No de vissza a kajához: Sokféle, véltozatos és bőséges, a 3*-osban pl. egy hétig nem láttak felvágottat, nálunk mindennap volt 2-féle. Természetesen mindenféle italért fizetni kell a vacsinál, még a vízért is, de ez mindenütt így van, kivéve egy országban, ahol az étkezéshez automatikusan letettek mindig egy literes üveg ásványvizet, először tiltakoztunk, h. mi üditőt kértünk, aztán értettük meg, hogy abban az arab országban ez természetes. Itt a sima víz 3-4 LE volt, ami 1Le kb. 51 ft-nak felel meg.
Amikor ATM-ből 100 LE-t vettem ki, 5144 ft-ot számoltak érte, a dollár átváltásánál is ez jött ki természetesen, 1 S kb. 5 LE.
Mások mesélték, hogy az all.i. egy másik szállodában +30 ezer/fő/hét, gyakorlatilag az ebédre jogosít föl, azaz naponta 3x ehetsz, adott időben, a helyi üditők, vizek és a helyi sör van benne, a többiért fizetni kell. Ha te valami mást szeretnél, akkor vedd meg magadnak, ha máskor, mint a megadott időpontban, akkor fizetned kell, és persze ha elmégy kirándulni, és ott eszel-iszol, fizetned kell.
Mi amolyan átlagos fogyasztóknak tartjuk magunkat, söröztünk ettünk kalamárit, rákot, homárt, halat, mindennap kajáltunk napközben valamit, ennek ellenére kevesebb volt a számlánk, mint fejenként 30 ezer, márpedig hiába vagy all.i-os, ha 5 órakor homárt szeretnél enni a tengerparton, akkor azért külön kell fizetned.
Egyébként mindenki saját magát ismeri, ha képes vagy mondjuk az ebédhez 5-6 sört is meginni, akkor persze megéri. Arról nem tudok azonban, hogy ez vajon limitálva van-e. A 4*-os szálloda árairól: az üditők 6 LE, ha helyi, akkor 3,33-as, ha import, akkor 2 dl-es az üdiítő ennyiért. A sör: 16 LE, a helyi Stella és a Meister 0,5 l-es, vagy a Carlsberg 0,33-as kerül ennyibe. Csak érdekességképpen: a 4. napon elfogyott a Stella, az 5. napon elfogyott a Meister, és innentől kezdve csak a drágább sör volt a szálloda területén... itt-ott azonban még felbukkant a félliteres üveg egyesek előtt, gyorsan pohárba töltötték, és már vitték is az üveget el, az utolsó napon megtudtuk, hogy némi baksis ellenében kaphatsz az olcsóbb sörből; ami csak úgy volt olcsóbb, hogy ugyanazért az árért nem 0,33-at, hanem 0,5-öt kaptál... Elmagyarázták, hogy "szekretno" hova kell elmenni, ahova odatelefonálnak, és hozzák nekünk a Stellát... Így lehet az olcsóbb sörből drágábbat csinálni...
Persze a helyi üditők helyett is rendre a külföldit hozzák, úgyhogy nagyon aprólékosan meg kellett magyarázni, hogy mi pl. helyi sört szeretnénk, mellesleg nem az ára miatt, hanem nekünk tényleg az ízlett a legjobban.
Egyébként a szállodában a rendeléseddel együtt hozzák rögötn a számlát, ha te közben meggondolod magad, és még kérsz valamit, esetleg később még, akkor a végére jó kis számlahalmaz lesz előtted, mindent rögtön leadminisztrálnak. Amikor eléd teszik a számlát, otthagynak, bízva abban, hogy kp-vel fizetsz, és nincs türelmed kivárni a visszajárót, azaz jó kis borravalót hagysz. Tollat valahogy mindig elfelejtenek adni, hogy gyorsan aláírhasd a számlát, amit aztán a portán összesítenek, és kicsekkoláskor egy összegben lehet kifizetni. Megértem őket, ebből élnek. Természetesen visszaadni sem tudnak, vagy órákon át kell várnod, hogy hozzák a visszajárót. Ezeket nem negatívumokként akartam írni, mert ezeken simán túl kell tudni lépni annak, aki tudja, hogy Egyiptomban van. Egyébként a turistáknak fémpénzt nem adnak, a papírpénzünk meg annyira gyűrött és szakadozott, hogy sokszor alig látszik, hogy mennyit is ér. A szállodában lopásról nem hallottunk, de azért nagyon kényelmes dolog, ha a parton megiszol egy sört, és nem kell szorongatnod a pénztárcádat, hanem csak aláírod, és a végén rendezed a cehhet, ez már szinte mindenütt így van a nagyobb szállodákban. Persze a 2%-os adót még ráteszik a végén.
Egy pohár bor pl. 21 LE volt, kis pohár, meleg borral, nem ajánlom. A pohár sokkakl drágább, mintha kérsz egy üveggel, a helyi borok úgy 60 LE körül kezdődtek, a külföldiek 90 LE körül voltak. Pezsgőből nem volt túl nagy választék, de úgy
200 LE körül volt, és persze kérhetsz röviditalokat is, az valahogy 60-70 LE körül kezdődött, de nem emlékszem, mert mi nem ittunk, voltak alkoholos koktélok is, és voltak gyümölcskoktélok, a sima gyümikoktél úgy 12 LE körül volt, de semmi különös, egy gyümölcs turmixolva, semmi csicsamicsa, díszítés, gondolom, ez bárban lenne, és jóval drágábban.
A kaják: a mi szállodánkban volt pool-bár, de senki nem iszogatott a medencében, mert hideg volt a víz; 3 éttermecske volt, nagyjából hasonló kínálattal, saláták, édességek, burgerek, szendvicsek, sült halak. Az adagok nagyok, rengeteg sült krumpit adnak, mindig szépen dekorálják. A fish and chips pl. 18 LE volt, a burger szezámmagos zsömlében, mint itthon, vastag húspogival, mellé szalmakrumpli, paradicsom, kb. ugyanennyibe került, a szendvics pl. stangli, kettévágva, benne vékony szelett rántott csirkemell, szalmakrumplival, salátával, szintén kb. ennyi. Emellett többnyire gyors grill-kajákat csinálnak, hal roston, fűszerekkel, hamar megvan, és nagyon szeretik a fokhagymás önteteket, ízesítőket, az egyik medence 12-3-ig folyamatosan fokhagymaszagban úszott.
Nálunk volt egy ún. Fish Market nevű étterem, itt jégtömbök közé kirakták a különböző tengeri herkenytűket, és te választottad ki, hogy melyiket kéred, az árak 10 dekára voltak megadva, együtt lemértük a dolgokat, ha kisebb kellett, kerestünk kisebbet, de pl. én 35 dekás homárnál nem tudtam akkor kisebbet kiválasztani, mind bazinagy volt, gyorsan le is csaptam a picikére, a homár 10 dekája 35 LE volt, így aztán 100-valamennyi LE-ért ettem aznap homárt, a párom meg valami halat (dennisse) választott, és valahogy megbírtuk enni... Nos mi így dőzsöltünk, ennek ellenére kevesebbet fizettünk a végén, mintha all.i-ra fizettünk volna, be, no és ez az élmény pl. abban nem is lett volna benne. Volt valami varázslatos abban, hogy kiválasztottuk, mit kérünk, kiültünk a partra, néztük a hajókat, amíg a kerti konyhában elkészítették az ételünket, és nagyon szépen díszítve, hatalmas tálon hozták ki az egészet. Valószínűleg lehettt volna előzetesen alkudozni, hogy hogyan is kérjük, hogyan készítsék el, de ők nem nyaggattak, mi pedig nem akartuk a saját elképzelésünket rájuk erőltetni, hagytuk, csinálják úgya, ahogyan akarják. Így ért aztán az a meglepetés egyszer, hogy a kiválasztott kalamárit, nem a megszokott módon, karikára vágva, panírozva, ropogósra sütve kaptuk, hanem téglalap alakú csíkokban, ujjnyi vastagon, meggrillezve, kicsit megpirítva, valami jó fokhagymás szósszal kenegetve, nyakon öntve kaptuk. Érdekes volt, eszembe sem jutott volna, hogy így kérjem..., hiszen még nem is láttam így.
És bocsánat, de ugye arab országba mindig vinni kell Imodiumot, nos mi pl. bontatlanul hoztuk vissza, pedig ettünk mindent, igaz, utcán nem, bár ott nem is volt módunkban.
A búcsúestét mi Naama Bay-n töltöttük, részben azért, mert a szokásos szuveníreket is meg kellett venni az itthon maradottaknak. Állítólag 11-ig vannak nyitva a boltok, nos mi 11 után huppantuk le a főutca egyik csendes kis éttermének teraszára, a párom nagyon szomjas volt, kért egy nagyon hideg sört, én vörösbort szerettem volna, így aztán kértünk egy egész üveggel, majd otthagyjuk alapon... A pincér nem azt mondta, hogy már zárnak, hanem azonnal hozott mindent, kicsit összekeveredett a sörrel és a borral, nem értette, hoztak a végén egy halom poharat, mondtuk, hogy mi sem csináltunk még ilyet... A bor egészen jó volt, 59 LE-be került, Egyiptom rózsája volt a neve, és helyi bor volt.
A tiszteletünkre gyorsan lecserélték a kellemes arab zenét egy orosz kazettára, ez egy más téma, hogy miért, és aztán vígan borozgattunk, a Katyusára és a Podmoszkovnije vecserákra, nem néztek ki bennünket, nem sürgettek, ha kiürült a poharunk, azonnal ugrottak újratölteni. Fél 1-kor elindultunk haza, az étterem teljes személyzete kiszaladt elköszönni, nagyon aranyosak voltak, ekkor mondtuk meg, hogy ez volt a búcsúesténk...

Előzmény: Traubi (47)
satine Creative Commons License 2002.11.28 0 0 53
Bocs, elragadt a munka,
a hétvégén mindent leírok!
Ha valaki most szombaton indul, szóljon,
ha esetleg valami sürgős, fontos kérdés van.
Előzmény: Traubi (47)
satine Creative Commons License 2002.11.26 0 0 52
Szia, Bea, egyfelé jár az eszünk, de az jó, ha te ismered is őket.
Szerintem Sharm sokkal jobb búvárkodásra, szebb, biztosan a víz is melegebb.
Szia!
Előzmény: peeee (51)
peeee Creative Commons License 2002.11.26 0 0 51
Szia! En vagyok Bea aki Satine-nal is irogattam, mielott kiment. Nekunk azt az informaciot adtak, hogy januar elejen van a 'leghidegebb', utana, elotte lehet furdeni. Irtam mar, hogy a Sinai korul a sok korallpad miatt melegebb a viz. Kapcsolatban allunk egy kinti magyar buvarklubbal is, ha gondolod, megadom a telefonszamukat!
Előzmény: viczki (49)
satine Creative Commons License 2002.11.26 0 0 50
Fogalmam sincs, de mondjuk 18. Hurghadán hideg volt. Biztosan búvárkodtak igazi búvárok szerelésben meg minden, de snorkelezni nem vittek ki, azaz egy szál fürdőpendelyben, és elég nagy hullámok voltak.
Sharmban biztosan jobb a helyzet, vannak kint valami hajón magyar búvárok, velük kellene fölvenni a kapcsolatot, a mostani kinti idegenvezetők tel.számát meg tudom adni, ha gondolod, ők lehet, hogy tudják a kinti búvárok számát, ha tudsz erre áldozni, próbálj velük beszélni. Szólj, ha kell a tel.szám, külön megírom neked.
Februárban tűzött a nap, szélvédett helyen simán lehetett napozni, de árnyékban már elkelt a pulcsi...
Előzmény: viczki (49)
viczki Creative Commons License 2002.11.26 0 0 49
Hány fokos az a "hideg" víz? Biztos melegebb, mint Adrián...
Vizsgák után ki kellene kicsit pihennem, de hogy kihagyjam a búvárkodást?! Szó sem lehet...
Előzmény: satine (48)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!