Keresés

Részletes keresés

gargoyle Creative Commons License 2000.01.04 0 0 119
"Tegnap este a fürdőkádban egy hihetlen rossz könyvet olvastam, van néhány szörnyű limonádé, amit agymosásnak használok. Minden alkalommal újra ecsodálkozom hogy lehet ilyen sémákat leírni, majdnem olyan rosszak, mint a Dallas."

sej, előbb utóbb leesem a székről a röhögéstől...:))))))))))))))))))))))))))))))))))))

rice Creative Commons License 2000.01.04 0 0 118
Az elso olvasásom olyan jól sikeredett, hogy segített Neked takarítani Faddon:-))))))))))))
Anyám mindig mondta, hogy tanuljak nyelveket-((((
Előzmény: hirvike (116)
gargoyle Creative Commons License 2000.01.04 0 0 117
komolyan láttam már felfújható könyveket, (egyfajta silány bazári termék) amelyek az igazi könyveket imitálva az olvasás illúzióját hivatottak közvetíteni a betűéhes felhasználók felé... az ilyesmit többek között a tengeri fúrótornyokon szolgálatot teljesítő, de a napi munkától a művelődésre kihegyezett személyek vesznek igénybe
Előzmény: Nyikoláj (114)
hirvike Creative Commons License 2000.01.04 0 0 116
Azt nem felejti el az ember (leánya). De én kb. a 8. könyvnél kezdtem rájönni, hogy milyen is egy jó olvasás. Azóta szerepelt egy pár külföldi könyv is, és már le sem lehetne beszélni a jó olvasgatásokról. :-)
Előzmény: rice (111)
gargoyle Creative Commons License 2000.01.04 0 0 115
Olvasni mindenhol lehet. Én ifjabb koromban mindig olvastam a metrón.

illetve

Ennél csak egy rémesebb van. Amikor 5 év után előkerülnek a könyveid egy pincéből és kiderül, hogy 6 doboz könyv megpenészedett.

Kékszakál!!!!

hihihihihihihiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!! this is cool

Nyikoláj Creative Commons License 2000.01.04 0 0 114
Na, ja csak jól fel kell fújni...
Előzmény: rice (113)
rice Creative Commons License 2000.01.04 0 0 113
Gumimatracon kell olvasni a vízben:-)))) Külön jó a tenger ringatása:-)))))))))))
Előzmény: Nyikoláj (112)
Nyikoláj Creative Commons License 2000.01.04 0 0 112
És mi van akkor, ha kavicsos a part?:)))
Előzmény: ds9 (110)
rice Creative Commons License 2000.01.04 0 0 111
Emlékeztek az elso könyvre, amit elolvastatok?
ds9 Creative Commons License 2000.01.04 0 0 110
Szerintem a tengerparton is nagyon jól lehet olvasni ad neki egy olyan kis nem mindennapi hangulatot, csak vigyázni kell, hogy a könyv ne menjen tele homokkal, mert az olyan idegesítő.
Ha a könyv egy kicsit nedves lesz az még nem olyan nagy baj mert azzal még később lehet kezdeni valamit.
Kádár Mónika Creative Commons License 2000.01.04 0 0 109
Annak idején elég problémamentes válásunk egyetlen neuralgikus pontja (a gyerekek és a ház kapcsán teljesen egyetértettünk) a könyvek szétosztása volt. Bizonyos példányok hovatartozását lehetetlenség volt megállapítani, így vitte el exférjem az _összes_ Galaktikát és Hrabalt. Azóta egyet visszaloptam.
Nem meglepő módon (itt mindenkinek van valami fejlövése) elég elszánt könyv gyűjtő vagyok amerikai novellairodalom és filmes témájú könyvek terén. Ja, és asszem megvan minden, ami magyarul Maugham-tól, Fitzgeraldtól és Durrelltől megjelent, valamint most kezdtem bele Agatha Christibe, szigorúan antikvár változatban (fekete-fehér vagy sárga borító). Pfuj bevásárlóközpont, de a dumaplaza virginben igen olcsón lehet nagyon szép angol nyelvű könyveket találni sok filmes képpel. A Bazilika mellett pedig angol nyelvű szépirodalmat, egész sorozatokat, tisztára rulez.
Tegnap este a fürdőkádban egy hihetlen rossz könyvet olvastam, van néhány szörnyű limonádé, amit agymosásnak használok. Minden alkalommal újra ecsodálkozom hogy lehet ilyen sémákat leírni, majdnem olyan rosszak, mint a Dallas.
Szeretek néha belefirkálni a könyveimbe, bejelölöm a szép leírásokat és a találó mondatokat, élvezem, hogy a tulajdonomban vannak.
Előzmény: Odin (101)
Nyikoláj Creative Commons License 2000.01.04 0 0 108
Most szólt James Bond barátom, hogy Pint topikot indított a szilveszteri író-olvasó találkozóról szóló riportfilm folyományaként...

Mit mondjak? Repedtre röhögtem magam!!!
Ez topik egyszerűen zseniális, már csak azt várom, hogy beinduljon a "Ha mindent tudni akarsz az olvasásról" című topik, ahol csokorba gyűjtve minden könyvbarát leírná kedvenc olvasási technikáját, illetve tapasztalatait. Bár lehet, hogy a dolog kétértelműségét így már nem lehet fokozni. Ötlet?

Nyiki

Nick Grabowsky Creative Commons License 2000.01.04 0 0 107
Azért az is nagyon izgalmas, ha egy könyvvel teljesen sötétben ismerkedsz...az ujjad hegyével végigsimítod a borítót, a gerincét....majd kinyitod, és a lapjait is megcirógatod...kóstogatod az illatát. Hmmmmmm.......

Nick

Előzmény: Angi (105)
Rettenet Creative Commons License 2000.01.04 0 0 106
Mindkettőnek meg van a maga varázsa szerintem. Egyértelműen nem lehet meghatározni, hogy melyik jobb. De végülis a lényeg maga az olvasás ténye úgy hiszem és az, hogy örömmel csináljuk.
Előzmény: Nick Grabowsky (104)
Angi Creative Commons License 2000.01.04 0 0 105
Teljesen világosban nem igazán szeretek olvasni. Sötétben nem látom, amit olvasok, így marad a félhomály, esetleg hangulatvilágítás.

Angi

Előzmény: Nick Grabowsky (104)
Nick Grabowsky Creative Commons License 2000.01.04 0 0 104
Ti világosban vagy sötétben szerettek olvasni?
Bacardi Creative Commons License 2000.01.04 0 0 103
Én csak olvasok, meg nézek nagyokat, meg ámulok, hogy ti mi mindent tudtok, hogy milyen műveltek és széleskörű tájékozottsággal bírók vagytok az olvasás terén... Nahát, leesett az állam...
:-)))))

Bacardi

ds9 Creative Commons License 2000.01.04 0 0 102
off

azért együtt már képviselünk egy amolyan alulmúlhatatln színvonalat :)))

off
itt hagyjuk abba

Előzmény: Rettenet (100)
Odin Creative Commons License 2000.01.04 0 0 101
Teccik, amit eddig írtatok. Néhány reagálás és vélemény.

Ha jól emlékszem a List F. téren az írók könyvesboltjában is lehet olvasgatni. Sajnos nekem annyi időm még sosem volt, hogy egy könyvesboltban leüljek olvasni.
Az utcai árusítás igenis jó. Egyrészt szoktak ott komoly könyvek is lenni. Nagyon sok ember nem veszi a fáradságot arra, hogy elmenjen egy könyvesboltba. Így legalább valamilyen könyvet vesz. Még az is jobb mint ha tévét néz vagy iszik. Legalább nem felejt. :-))

Olvasni mindenhol lehet. Én ifjabb koromban mindig olvastam a metrón. Napi 2*20 perc! Ez min 50 oldal. Mostanában piros lámpáknál szoktam olvasgatni. Bár már inkább csak folyóiratot.
Ifjabb koromban hetente cseréltem a max. kivehető 6 kötetet a könyvtárban. Aztán elkezdtem a saját gyüjtést. Időnként úgy érzem túl is lőttem a célon.
A legrémesebb dolog szétosztani egy könyvtárat. Amikor elköltöztem otthonról, az öcsémmel két napig osztozkodtunk, veszekedtünk a könyveinken. Mit vihetek, mi maradjon. :-((( Még szerencse, hogy csak a város másik végére mentem.
Ennél csak egy rémesebb van. Amikor 5 év után előkerülnek a könyveid egy pincéből és kiderül, hogy 6 doboz könyv megpenészedett. :-(((((((((( ezt még az ellenségeimnek sem kívánom. Köztük a nagyapám által gyüjtött teljes világjáró sorozat néhány 50-60-as évekbeli kötete! :-(((((((((((((((

Jó olvasást!

Rettenet Creative Commons License 2000.01.04 0 0 100
OFF
nálad jobban már én sem tudnám lerontani:-)

OFF OFF

Előzmény: ds9 (97)
Angi Creative Commons License 2000.01.04 0 0 99
:-)))))))))))))))))))
Előzmény: Rettenet (98)
Rettenet Creative Commons License 2000.01.04 0 0 98
Nade ami késik az nem múlik........:-)
Előzmény: Angi (96)
ds9 Creative Commons License 2000.01.04 0 0 97
off

annak ellenére, hogy írsz bele :))))

off

Előzmény: Rettenet (90)
Angi Creative Commons License 2000.01.04 0 0 96
Bizony, bizony... :-)
Előzmény: Rettenet (93)
Angi Creative Commons License 2000.01.04 0 0 95
Zseniális ez a topic :-)
Rég röhögtem ennyit - főleg munkaidőben.

Csak olvasom a hozzászólásokat és annyi, de annyi minden jut eszembe...
Nem említettétek az állatokról szóló könyveket még, a gyerekkönyveket, a horrornovellákat...

Káposzta,
elképzellek a Nemzeti Múzeum lépcsőjén ülve, amint olvasol... Háááááát... ha megbocsátod, nem csatlakoznék hozzád. Bár lehet, hogy a pszichológiai témájú könyvekkel kapcsolatban vannak ellenérzéseim.

Azt hiszem, leginkább én is a 60-as, 70-es évek irodalmát kedvelem. A 80-as, 90-es éveké még nem elég kiforrott számomra.

Tényleg, mi lesz a megunt könyvek sorsa? Zúzdába kerülnek? Vagy ritkábban ugyan, teljesen más hangulatban, más gondolatokkal néha-néha újra előveszitek őket?

Mi a véleményetek az elektronikus irodalomról? A neten több helyen lehet találni nagyon érdekes, szórakoztató és izgalmas olvasmányokat. Vannak olyanok, melyek - talán igényesebb tartalmuk miatt - pénzbe kerülnek, de egyre többen kezdik felismerni a kultúra terjesztésének fontosságát, mindenki által hozzáférhetővé tételét, így nagyon sok jó könyv immáron ingyenesen letölthető.

Angi

gargoyle Creative Commons License 2000.01.04 0 0 94
köszönöm, imádok enyhe képzavarokkal élni...

Rettenet - szvsz az is sirály, ha valaki nem olvassa végig, aztán nagyon "ontopic" ír, és akkor te ezt "offtopic" elolvasod, és ez tök jópofa...:)))

egyébként emberek még egy nagyon fontos kérdésről nem ejtettünk szót, hogy ti. ki mennyit bír egyszerre olvasni....természetesen a korral fárad az ember szeme, a látása is megromlik, aztán a fiatalkorban oly természetes vehemens kötet/nap vagy hasonló teljesítmények szerény 1-2 oldalra csappannak, megaztán az ember ekkor inkább már a virágkertészetről vagy címerekről, semmint a legújabb filmekről vagy éppenséggel sportkocsikról szóló könyveket böngészi...persze könyve válogatja, a téma nagyban függ a könyv korától, a korábbi olvasók könyvhöz való hozzáállásától, szellemi színvonalától stb...

másik érdekes kérdés az, hogy jó dolog-e egyszerre két vagy több könyvet olvasni...mármint párhuzamosan, külön időpontokban és/vagy helyszíneken illetve egyszerre, egyidőben...szerintem az előbbi szervezési az utóbbi pedig mennyiség-menedzselési korlátok közé szorul a mindennapi élet által felkínált megpróbáltatások közepette...de azt hiszem mindannyiunkban van hajlandóság az olvasás megszokottól eltérő módozatainak kipróbálására

Előzmény: platina (84)
Rettenet Creative Commons License 2000.01.04 0 0 93
csak itt offolok, ahelyett, hogy olvasnák egy jót:)
Előzmény: Rettenet (90)
ds9 Creative Commons License 2000.01.04 0 0 92
Angi, welcome to the real world :))))
Előzmény: Angi (87)
rice Creative Commons License 2000.01.04 0 0 91
KB. a felénél felvilágosított az apám /dj / és Angi:-))))Kicsit késon éro típus vagyok:-)))
Előzmény: Rettenet (85)
Rettenet Creative Commons License 2000.01.04 0 0 90
OFF
Azért lássuk be, hogy a Törzsasztal fennállása óta ez az egyik legjobb topic.
pint kollégát külön elismerés illeti meg a bevezetőért:-)
OFF OFF
Előzmény: Angi (87)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!