Keresés

Részletes keresés

florg Creative Commons License 2012.11.25 0 0 30218

Utóbbi időben? Te külföldön éltél eddig? Amit a postán nem utánvéttel, értékbiztosítással, tértivevénnyel vagy valami hasonló extrával adsz föl, az vagy megérkezik a címre, vagy nem.

Ha meg 22 eurót nem haladja meg, és vámolják, reklamálni kell. A probléma az, hogy mindeg, mi van feltüntetve árként, a vámhatóságnak joga van vizsgálni a terméket, és saját értékmegállapítást tenni. (Baromira értenek is hozzá, így ugyanannyi eséllyel járhatsz nagyon jól, mint nagyon rosszul.)

Előzmény: ace22 (30217)
ace22 Creative Commons License 2012.11.25 0 0 30217

Az tényleg irreleváns, de az talán többeket érdekelhet, mi most a postán rendelt csomagok sorsa. Egyre többet hallom (és sajnos tapasztaltam is) hogy az utóbbi időben nem "registered"-ként feladott csomagok nem érkeznek meg, vagy csak nagy sokára és kibontva. :-( Ezenkívül még a 22 EUR-t meg nem haladó értékű csomagokat is jogtalanul vámeljárás alá vonják.

Előzmény: Longboat (30216)
Longboat Creative Commons License 2012.11.25 0 0 30216

Számodra valószínűleg tökéletesen irreleváns, hogy pappitohoz hogyan érkezett meg az áru.

Előzmény: l865449 (30215)
l865449 Creative Commons License 2012.11.25 0 0 30215

Gondolom sima postával jött. Semmi gond nem volt? Simán kihozta a postás? Azért kérdezem mert szoktam én is az ebay-ről rendelni de jártam már úgy hogy nem jött meg, főleg ha valami jobb dologot rendeltem illetve volt hogy dobtak rá vám kezelést meg ÁFA-t pedig nem érte el az összeg határt.

Előzmény: pappito (30214)
pappito Creative Commons License 2012.11.24 0 0 30214

ebay, usd 23.99+4 dollár posta

Osakában adta fel az eladó. van mindenféle más kése is

 

Előzmény: egg (30211)
xlsxls Creative Commons License 2012.11.24 0 0 30213
A késportál fórum adásvétel topikjában árulnak egyet.
bladehunter Creative Commons License 2012.11.24 0 0 30212

Adjon az isten pengetársak!Vásárolnék crkt m21 04g esetleg 02g típusú foldert  Újat, gyűjteményből  használtat,minden formáció érdekelne!Előre is Köszönöm.

egg Creative Commons License 2012.11.23 0 0 30211

hol, hogyan, honnan, mennyiert? :)

Előzmény: pappito (30111)
fenyooldrider Creative Commons License 2012.11.23 0 0 30210

Nekem is tetszik,azért foglalkoztat a téma!

Köszi a válaszokat mindenkinek!

Előzmény: pappito (30209)
pappito Creative Commons License 2012.11.22 0 0 30209

nekem érdekes, nekem tetszik és szerettem volna egyet, ráadásul az ára is nevetséges - tekintve, hogy ez egy egyszerű kis vacak, de a története megfogott.

 

Egyébként ez a zsebkéshordás megvolt európában is tudtommal, a felnőttéválás fontos lépése volt a bicska kapása apától v nagyapától. 

Előzmény: fenyooldrider (30206)
H_G Creative Commons License 2012.11.22 0 0 30208

Az alapanyagon pedig nem spórolnak, az enyém szinte a legjobb acélú bicskám, csak sajnos, ahogy P. is mondja, az élszöge miatt használhatatlan bármi másra famunkán kívül. Ahhoz pedig túl kemény, hogy házilag átprofilozd.

 

(Önmagamtól idézve:) laminált Hitachi "blue paper steel", de ez a legkevésbé praktikus EDC-re, mármint a mi korunkban. (Eredetileg pedig EDC bicska volt, a japán iskolásfiúké, délelőtt ceruzát hegyeztek vele, délután horgászbotot és állatcsapdákat fabrikáltak, akkoriban még a természetben szórakoztak videójátékok híján.) A penge nagyon vastag a keskenységéhez képest, így az élszög is nagy, ez a skandináv éllel párosulva remekül alkalmassá teszi famunkára és nagyon nehézkessé bármi más célra, tkp. olyan, mintha egy balta élét hordanád a zsebedben.

 

Az almát, ahogy a többi kaját, Ázsiában nem a fogyasztó vágja föl, hanem egy szakács :)

 

Előzmény: H_G (30207)
H_G Creative Commons License 2012.11.22 0 0 30207

A japánok sokkal drágább késeken is gyakran meghagyják a kovácsolás nyomait, így természetibb tárgynak látszik, amit általában preferál az ottani ízlés. Higonokamin meg kétszeresen hasznos, hiszen ez olcsó bicska, de japán bérekkel dolgozó mesterek állítják elő, akik amúgy sokkal igényesebb dolgokkal is tölthetnék a munkaidejüket -- csak úgy lehet olcsón kihozni, ha kihagyják a nem föltétlenül szükséges műveleteket.

Előzmény: fenyooldrider (30206)
fenyooldrider Creative Commons License 2012.11.22 0 0 30206

Igen láttam a portálon,csak a kidolgozás durvasága ott a fotókon nem látszott!

Gondolom érdekes jószág ez a bicskakülönlegesség?

Előzmény: pappito (30205)
pappito Creative Commons License 2012.11.21 0 0 30205

"A Higonokami alapelve az egyszerűség: U-alakban hajlított sárgaréz- vagy acélmarkolat, magas széntartalmú acélpenge, kiváló élezhetőség és vágási képesség, kis tömeg, lapos forma, alacsony ár (erre mondjuk ma, hogy „besztbáj”). 1910-ben a Higonokami bejegyzett márkanévvé is válik, amelyet azóta is kizárólag a miki kovácscéh tagjai használhatnak. Készül persze Sekiben és máshol is, csak nem Higonokami, hanem valami más néven." - írja róla a Késportál vonatkozó cikke

 

Ez egy hétköznapi zsebkés, egyszerű, olcsó, semmi csillivilli meg finomítás. Szerintem egyébként a penge sokkal vastagabb az ideálisnál, fele is bőven elég lenne. (tegnap játszottam vele sokat)

 

Egyébként szépen vág, de almát mondjuk nem.

Előzmény: fenyooldrider (30203)
ace22 Creative Commons License 2012.11.21 0 0 30204

Itt a hivatalos a Vajdahunyad várában rendezendő december 1.-i késkiállitásról:

 

http://kesportal.hu/2012/11/20/vajdahunyadvar-2012/

 

"Ahogy már megszoktuk, a román szárny lovagtermében (a főkapun túl, de még Anonymus-on innen, bejárat a kerengőből) gyűlik össze december elsején a Céh tagjainak színe-java, hogy az év ezen jelentős késes programján találkozót adjon számunkra. Igaz, az idei, ünnepekkel kapcsolatos szabad- és munkanap átrendezések okán ez a december elsejei szombat végül munkanap lesz, de remélhetőleg így is minél többen tudjuk majd úgy intézni, hogy 10 és 17 óra között odajuthassunk, vásárolhassunk, nézelődhessünk és beszélgethessünk.
 Belépő nincs. Kés lesz."

fenyooldrider Creative Commons License 2012.11.21 0 0 30203

Érdekes drab!

Mondjuk nem sokat pöcsöltek a finomítással,lehet,hogy direkt?

Milyen acél a penge lehet tudni?

Előzmény: pappito (30202)
pappito Creative Commons License 2012.11.20 0 0 30202

na megérkezett, nagyon vicces jószág :)

 

 

black79 Creative Commons License 2012.11.20 0 0 30201

Oda akartam tenni, csak ide sikerült. : )

Előzmény: fenyooldrider (30200)
fenyooldrider Creative Commons License 2012.11.20 0 0 30200
Előzmény: black79 (30199)
black79 Creative Commons License 2012.11.19 0 0 30199

Van egy Spyderco Roninom eladó, ha valakit érdekel.

-penge anyag VG10 (kicsivel 8cm alatt)

-markolata micarta

-gyári tokkal

Ár: 30E Ft.

 

Anno a moskitónál 80 körül volt az új ára.

 

Érdeklődni: 06309735574

VargaDrakon Creative Commons License 2012.11.19 0 0 30198

Nha sikerült egyeztetni Vanadis23 ügyben, és csak megkell rendelnem, kilágyítva érkezik megmunkálásra készen. Köszörűvel megkapja az alapformát majd a finomítást, majd egy laza élköszörülés, és megy vissza a forgalmazónak hőkezelésre.

Kap egy karbon markolatot, csavarrögzítéssel hogy tisztítható legyen alatta is.

Elleszek vele a télen :)

 

Üdv.

 

A készítésről természetesen készítek fotókat amiket közzé teszek majd itt is...

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.19 0 0 30197

Tökéletesen igazad van, annyi különbséggel, hogy a szüleim szerintem egyetlen napot sem töltenének el az erdőben. :-)

Ezért írtam, hogy az ő túlélésük más terepen zajlik.

Előzmény: theraphosa (30195)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.19 0 0 30196

Na ez egy jó kis írás.

Előzmény: ace22 (30194)
theraphosa Creative Commons License 2012.11.19 0 0 30195

Szüleid az a korosztály aki nem fog 2-3 bapot az erdőben tölteni persze kivételek vannak, kemping, szálloda stb. Egy jobb vadászkéssel sokmindent meg lehet oldani.

Előzmény: Törölt nick (30193)
ace22 Creative Commons License 2012.11.19 0 0 30194

Itt egy filozófikus eszmefuttatás a "túlélés" jelentéséről:

 

"Mit él túl a túlélő?"

 

http://mtp.info.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=118:mit-el-tul-a-tulel&catid=38:tulelesi-technikak&Itemid=77

Előzmény: Törölt nick (30193)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.19 0 0 30193

Nem piszkálódásnak szánom, de szerintem az igazi nagy magyar "túlélők"-nek esélyük sincs, hogy ilyen-olyan késeket vegyenek.

Gondolok pld. a szüleim korosztályának nyugdíjasaira. Persze nem szeretném senki lelkiismeretét bolygatni és nem is lenne fair, hiszen éppen ma mutattam be nektek a bicskáimat. Viszont az tényleg érdekes jelenség, amikor valaki az egyébként nem kényelmetlen életéből kiugrik az erdőre egy kicsit "túlélni". Aztán meg hazamegy, vissza a kényelembe. Azt hiszem, hogy a szóhasználat az ami zavaró, mert tényleg mit is kell túlélni, miközben magunknak rendezzük meg a kalandot? Ha viszont egy másik szemszögből nézem, akkor mégis csak igaz a kifejezés, hiszen az általatok is idézett szanaszéttechnicizált, high-tech agymosást sem lehet másként "túlélni", mint úgy ha tudatosan, legalább rövid időre kiszakad belőle az ember és olyan helyre megy, ahol még néhány dolog valódi. Pld. ezért szeretek én is gombászni vagy madárlesre járni. Persze az már egy másik kérdés, hogy erre a nagyon is mély emberi igényre is agresszíven rátelepedik az üzlet és így könnyen lehet, hogy ami elől menekülsz, ugyanabba esel bele csak más módon. Na én csak félhangosan gondolkozom.

 

Előzmény: VargaDrakon (30192)
VargaDrakon Creative Commons License 2012.11.18 0 0 30192

Köszönöm.

 

Látom talán érted mégis mire gondolok, amikor azt mondom túlélni :)

Tavasszal az első túránk az Bélapátfalva-Miskolc lesz de még nem nem "választottunk" útvonalat, de kezdésnek egy éjszakás kalandnak jó lesz. Állatokat nem láttunk eddig esténként, mindössze motoszkálát lehet hallani de elég távol.

Van bevált út, mert ahogy a szavaidból kiveszem te/ti is töltesz estéket erdőben, tisztás szélén stb.

A velencei tó környékét már bejártuk, igazából ott kezdtükl mert ott van nyaraló, így ismert a környék.

 

A mai napot már lezárom :)

Üdv.

Előzmény: theraphosa (30191)
theraphosa Creative Commons License 2012.11.18 0 0 30191

kb. 15 éve túrázgatom, érdekel ez a téma és szeretem is. Tele van a hócipőm a szürke hétköznapokkal stb, kimegyünk legtöbbször két napra, megtisztulunk aztán hétfőn kezdődik elölről minden. Manapság az összes fotelrambó( nem rád értem) túlélni akar mert divat és egy csomó cucc eladható túlélés címszóval. 

 

Az állatok nagy ívben ki fognak kerülni főleg éjszaka, nem igazán kedvelik a szagunkat. Az emberek rosszabbak bár ha megefelelő helyen vered fel a sátradat nincs probléma. és , hogy legyen egy kis túlélés is, ajánlom a legjobb( szerintem) túlélési könyvet, szinte mindent leír rédszletsen mi ehető mi nem stb. :

 

http://www.polc.hu/konyv/sas__tulelesi_kezikonyv/192510/

Előzmény: VargaDrakon (30190)
VargaDrakon Creative Commons License 2012.11.18 0 0 30190

Igen amúgy értem a kérdést, bocs az előző hozzászólásért. Nem, viszünk vizet sőt még enni is konzerves kaját.

Mi túlélésnek hívjuk mert mindannyiunknak elege van egy kicsit a túlcivilizált életből, a facebookból, a tvből, és az egyéb agymosó szarból...

Ténylegesen nem vagyunk életveszélyben, és nem fenyőből főzünk teát, még a vadállatoktól sem kell tartanunk, de mégis hogy nevezzem azt amikor 2-3 éjszakára kint maradunk az erdőben eldugott helyen, "távol" mindentől már amennyire itthon ez lehetséges.

Vadkemping a jó szó de direkt úgy szervezzük hogy csak a kiindulási pont civilizált és az érkezési pont, közte ne legyen falu stb.

Víz annyi van amennyit elbír az ember utána forrás stb, tűzgyújtás hagyományos módon, felváltva "őrködés" éjszaka, mert hallottunk már kirabolós történetet, meg az állatokat is figyeljük nehogy gond legyen, bár próbálunk nem a csapásra letelepedni.

 

Üdv.

Előzmény: theraphosa (30187)
theraphosa Creative Commons License 2012.11.18 0 0 30189

Nem értem, hogy mit szeretnél túlélni? 

Előzmény: VargaDrakon (30188)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!