Keresés

Részletes keresés

twiaj Creative Commons License 2013.04.14 0 0 10900

A használatot illetően ugyanazokkal a jogokkal rendelkezel, ez igaz, de attól még a tulajdoni hányadod, a lakásod nagyságának megfelelő a közös részekben is.

Mi a konkrét probléma, ami miatt ez felmerült?

Előzmény: umea.. (10899)
umea.. Creative Commons License 2013.04.13 0 0 10899

Társasházi ügyben szeretnék tanácsot kérni. 6 lakásos tásasházban lakom vidéken. Az egyes tulajdonosoknak lakásuk alapterülete nagysága alapján van több vagy kevesebb szavazati joguk. A társasházi udvar használatában ugy tudom, mind a 6 tulajdonos egyenlő jogokkal rendelkezik, tehát ez független a lakásterületük nagyságához képest?!

Szíves választ előre is köszönöm.

matthiasii Creative Commons License 2013.04.12 0 0 10898

Azért 30 eft ért kár kockáztatni  egy lakást !

Előzmény: felültetett62 (10887)
matthiasii Creative Commons License 2013.04.12 0 0 10897

 Bizony bizony ez jogsértés !

 Az Őrnek biztosra kell menni. Mielőtt táskát nézne, meg kell mondania mit látott és ha nem talál semmit az rágalmazás!

ű A sorrend   Jegyzőkönyvfelvétel a gyanúsításról, majd aztán a táska vizsgálat. kissé macerás, de így kell lenni. 

 Ennyi erővel feljelenthetné az anyukád pl. fogdosás miatt, persze ha nincs alapja az is gyanúsítás. 

 Amúgy az Aldi nem egy rossz üzlet, igaz néha drága.

Előzmény: caterina3 (10896)
caterina3 Creative Commons License 2013.04.09 0 0 10896

Sziasztok! Fogyasztóvédelmi jellegű jogi kérdésem lenne.

 

Idős Édesanyám rendszeresen (naponta) vásárol többek közt egy Aldi üzletben. Mivel ez esik legközelebb a lakásunkhoz, ide többnyire már más helyen megvett termékekkel a húzókocsijában érkezik (nyilvánvalóan arra törekszik, hogy mindent ott vegyen meg, ahol az ár a legkedvezőbb). Valójában ez nem okozhat vitás kérdést, mert az Aldinak saját termékei vannak, mást pedig -- kevés kivételtől eltekintve -- gyakorlatilag nem is árusít. A bejáratnál (ha van ott éppen) Anyukám jelezni szokta az egyenruhás biztonsági őrnek, hogy van nála máshol vásárolt termék, és nem szokták ezt kifogásolni. Az üzletben sincs olyan felirat kifüggesztve, hogy ne vihetne be máshol vásárolt árut.

 

Mégis rendszeres, hogy az egyik civil ruhás biztonsági őr (konkrétan egy bizonyos személy), ha ő van ott, követi Anyut az üzletben, ma pedig azt is megtette, hogy amikor Anyukám ment fizetni, telefonon odaszólt a pénztáraknál lévő kollégájának, hogy nézze át Anyukámat, aki meg is nézte emiatt a nála lévő húzós bevásárlókocsit. Természetesen egyéb helyen vásárolt termékek voltak benne, amit blokkal is igazolni tudott, de az egész eljárást kifogásolom alapjaiban, mivel már a gyanúsítás is rendkívül megalázó és indokolatlan jelen esetben. 

 

Úgy vélem, önmagában az, hogy valakinél van egy teli szatyor vagy táska, nem lehet arra indok, hogy megnézzék, amennyiben nem követ el semit, nem tesz el valamit, stb. Mi a véleményetek erről? Nekem ez túlkapásnak tűnik, és panaszt szeretnék tenni. Persze a bizonyítása problematikus (mivel Anyu egyedül volt), de úgy vélem, ezt akkor sem lehet szó nélkül hagyni, annál is inkább, mert Anyu azt mondja, ez a biztonsági őr módszeresen követi őt mindig, ha ott van, ami már zaklatásszámba megy, és egyértelműen személyes ellenszenvről lehet szó.

 

Szóval: mi ennek a jogi héttere? Meddig mehet el egy biztonsági őr elvileg?

Törölt nick Creative Commons License 2013.04.09 0 0 10895

hát ki kell fizetni az x forintokat, és senki nem jön a házért...

Előzmény: Törölt nick (10894)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.09 0 0 10894

mégsem van ez így rendjén, nem jó ha x Ft tartozásért le lehet foglalni, elvenni valamit ami 100-szor többet ér.

Annak idején senki sem vert szét egy telefonfülkét mert elnyelt egy százast, ma sem szedem szét a kávéautomatát ha beragad a 200 Ft-os és baszik kijönni az üzemeltető, pedig akár ebben a jogrendszerben megtehetném

Előzmény: Törölt nick (10888)
_lala_ Creative Commons License 2013.04.06 0 0 10893

Értékbecslés készül, lakóingatlannál az érték 70%-áig tudnak lefelé menni, ha ennyiért sem kell senkinek, akkor sikertelen az árverés. A bennelakónak nyilatkoznia kell, hogy hajlandó-e hozzájárulni, hogy nem lakott állapotban árverezzék (azaz vállalja-e, hogy nem tart igényt a használati jogra, és az árverezés után kiköltözik), ebben az esetben tehermentes, szabadon felhasználható ingatlanként kell felbecsülni, azaz piaci áron. Ha ezt nem vállalja a bennelakó, akkor joga lesz továbbra is benne lakni, de az új tulajdonosnak használati díjat kell fizetnie. Emiatt viszont lakáshasználati joggal terhelt ingatlanként becsülik fel, ami alacsonyabb értéket jelent, hiszen ki akar venni egy olyan lakást, amit más használ, és nehéz onnan kirakni.

Előzmény: GeriSoft07 (10892)
GeriSoft07 Creative Commons License 2013.04.06 0 0 10892
Nyilván legkésőbb az árverésig, de a határozatban biztos le van írva
Egyébként úgy tudom ilyenkor készül egy értékbecslés, az alatt sikertelen az árverés, de ez ha 2m akkor annyi, ha az a legmagasabb licit, akkor annyiért kelt el, de nem 30.000-ért
Előzmény: felültetett62 (10891)
felültetett62 Creative Commons License 2013.04.06 0 0 10891

Köszi   így már nyugottabb vagyok,KB.  mennyi időm van ennek a rendezésére??? Meg tudod mondani??,

Előzmény: GeriSoft07 (10890)
GeriSoft07 Creative Commons License 2013.04.06 0 0 10890

ki lehet fizetni a 30.000et

 

mellesleg nem 30.000-ért fog árvereződni a lakás. ha elkel 5m-ért, akkor kifizetik belőle a 30-at, meg a végrehajts és árverezés díját a maradék a tied

kb így kell elképzelni

Előzmény: felültetett62 (10889)
felültetett62 Creative Commons License 2013.04.06 0 0 10889

Köszi nagyon elszomorítottál a válaszoddal  ,  ez így törvényes és igazságos?, Mi a teendő   , mit lehet tenni??,

Előzmény: Törölt nick (10888)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.06 0 0 10888

lehet.

Előzmény: felültetett62 (10887)
felültetett62 Creative Commons License 2013.04.06 0 0 10887

Üdv Mindenkinek..  Egy kérdésem lenne és aki tud tanácsot adni azt szívesen veszem,,  Bíróság álltal megitélt (jogerőre emelkedés 03.15.)tartozása van a fiamnak. A z összeg 5 számjegyű volt melynek felét már befizette ,  Sajnos álláskereső ellátáson van abból nagyon nehéz egy összegbe kifizetni, Befizetés után két nappal megkapta az ingatlan árverési   határozatot.  Kérdésem a következő.  Lehet egy 5 milliós lakást   elárverezni 30 ezer Ft tartozásért???, Hova fordúlhatok segítségért ,  Várom válaszotokat...

interm Creative Commons License 2013.04.04 0 0 10886

Sziasztok!

 

Kérdésem lenne.

 

Jelenleg álláskereső vagyok, már nem kapok semmilyen ellátást. Megbízási szerződés alapján ügyfeleket fogok keresni egy építőipari kivitelező cégnek. Ez a dolog akkor kezdődik, amikor bejelentem hogy kereső tevékenységet kezdek x naptól, mert aláírtuk a szerződést. Innen kezdve milyen havi, illetve éves költségekkel kell számolnom? Ft-ban vagy %-ban.

 

Köszönöm a választ.

kacamak Creative Commons License 2013.03.27 0 0 10885

T. Fórumozók!

A januárban lefoglalt és 100%-ban kifizetett 4 napos szállásunk elfoglalása a jövő héten aktuálissá vált volna. A szállásadó cég telefonon értesített, hogy az időjárásra való tekintettel nem fogadnak vendéget és visszautalják a  már kifizetett összeget. Nagyon sérelmesnek találom, hogy az elutazásunk elötti héten értesítenek amikor már átfoglalásra sincs lehetőségem ezen az áron, hiszen azért fizettem két hónappal előre, hogy kedvező árat kapjak. A pikáns a dologban, ha én mondtam volna le a foglalást egy fillért sem kaptam volna vissza. Felháborítónak tartom és nem akarok belenyugodni, hogy egy telefonon közölt pár mondattal lerázzanak bennünket, mert sok egyeztetés kellett, hogy három kislányom iskolai szünetére össze tudjuk hangolni a feleségem és jómagam szabaságát.  Kérdésem, hogy számíthatok vagy követelhetek-e valamilyen fájdalom díjat, ha a már kifizetett áron nem tudnak szállást biztosítani?A válaszokat megköszönve,

üdv kacamak

Törölt nick Creative Commons License 2013.03.26 0 0 10884

hogy a bűncselekményt megvalósítottad-e, azt a bíróság fogja megállapítani.

távollevők közötti szerződés: az az eset, amikor nem találkozol a vevővel, a dolog postán vagy futárral utazik, a pénzt pedig elektronikusan küldöd. ha személyesen találkoztatok, és úgy hoztad el az állatokat, akkor nem voltatok távollévők"

nem vagy köteles tűrni a viselkedését, és ő sem a tiédet. hogy erre mi a megoldás, szintén a bíróság fogja kideríteni.

az ellened levő vádakat elnézve javaslom ügyvéd megbízását...

Előzmény: Magánattila (10883)
Magánattila Creative Commons License 2013.03.26 0 0 10883

Egyrészt szeretném tudni, hogy mi a véleményetek az eljárásról? Másrészt, szerintetetek megvalósítottam e a magánokirathamisítás, becsületsértés bűncselekményét, vagy a Ptk 211§ szerintiszerződés jött létre közöttünk, ahogy én vélem? Köteles voltam-e tűrni a rendőr viselkedését? Egyelőre ennyi röviden!

Törölt nick Creative Commons License 2013.03.26 0 0 10882

és mi a kérdés?

Előzmény: Magánattila (10881)
Magánattila Creative Commons License 2013.03.26 0 0 10881

Üdvözlök mindenkit! Új felhasználó vagyok. Egy folyamatban lévő bírósági ügyben kérném a segítséget! Olvassátok el érdekes.

 

Egy debreceni bíróságról van szó és egy debreceni nyomozó hölgyről, akinek mondjuk legyen a monogrammja M.T.

 

Van egy vállalkozásom, ami zöldség nagykereskedéssel foglalkozik! Tudni kell, ha én mint kereskedő termelőtől vásárolok, nem a termelő ad számlát, hanem létezik egy úgynevezett felvásárlási jegy, mely tulajdonképpen számla, csak nem az eladó, hanem a vevő állítja ki, szerepeltetve abban az eladónak 12 féle személyes adatát. Adóazonosító, adó, őstermelői, TAJ szám, lakcím, anyja neve, stb. Ezt általában a termelők nem nagyon hordják magukkal, hisz őstermelőként csak évi 600,000,- Ft bevételig adómentesek. Nem szeretnek ilyen felvásárlási jegyet kiállítani. Én egymás után 3 alkalommal vásároltam egy termelőtől! Erről elkészült a felvásárlási jegy, de nem tudtuk a személyes adatokat kiállítani, mert természetesen a termelő harmadszorra sem hozta el a dokumentumokat. Megállapodtunk, hogy telefonon keresztül bediktálja azokat. A f.jegy aug.17,-én készült. A NAV felé leadási határideje okt.1. Nagy nehezen sikerült az eladót elérnem, szeptember 30,-án, (kiderült, hogy addig börtönbe volt) aki fel is diktálta az adatokat, emlékeztettem az összegre is. Ő tőlem több száz kilométerre tartózkodott. Tudta ő is és én is, hogy ezt neki alá kellene írni, de másnap volt a határidő. Mivel a telefon ki volt hangosítva, mert a mellettem lévő hölgy írta fel az adatokat, rajtam kívül még hárman voltak jelen, amikor határozottan kijelentette, hogy az aláírás helyére írjam oda a nevét, majd küldjem meg neki az őt megillető példányt postán ajánlva. Így is tettem. Meg is kapta. Majd 2,5 hónap múlva találkoztam vele a nagybani piacon, amikor beugrott a kocsimba, közölte vagy fizetek neki 500,000,- Ft.-ot, vagy feljelent magánokirat hamisításért?  Kizavartam a kocsimból. Közben december 28,-án megkeresett a telephelyen, de nem voltam ott. Az ott lévő könyvelő hölggyel kiabált, ordítozott, hogy keressen meg engem, két órát ad arra, hogy kifizessem neki az 500,000,- Ft.-ot. Következő év február 11.-én feljelentett, mivel nem fizettem.

 

A rendőrség nyomozást rendelt el magánokirat hamisítás miatt. Kifogtam egy nyomozó hölgyet, akinek olyan mocskos szája volt, hogy az udvari kocsisok nyugodtan mehettek volna hozzá tanfolyamra! Engem ordítozva bűnözőnek, adócsalónak, hazugnak nevezett. Kijelentette, tehetek bármit ő akkor is vádemelési javaslattal fogja átadni az ügyet az ügyészségnek. Kijelentette, hogy teljesen hülye ügyünkhöz, nem érti, hogy mi az a felvásárlási jegy, hogyan működik? Kértem, hogy rendeljen ki szakértőt, aki megállapítja, hogy nem követtem el magánokirat hamisítást, mert véleményem szerint ügyünk egy távollévők közt létrejött szerződés (Ptk.211.§). Ekkor kijelentette, hogy nem rendel ki szakértőt, itt ő rendelkezik szakértelemmel, én meg menjek a picsába a panaszommal együtt! Bár semmit nem értett, de szakértő lett belőle. Olyan hülyeségeket mondott ülőhelyből, mint más 100 méteres nekifutásból, de nem tűrte az ellentmondást. Én ott akartam hagyni, mondtam, hogy nem tűröm ezt az alpári stílust! Erre megfenyegetett, hogy megbilincseltet, lecsukat.  Ezek után természetesen panaszt tettem ellene, mire megkaptam a választ. Parancsnoka meghallgatta és ő neki azt mondta, hogy ő nem követte el a cselekményeket. Megfellebbeztem, az ügyészség a parancsnok elutasító dokumentumára hivatkozva elutasított. Feljelentést tettem ellene rágalmazás becsületsértés miatt, idéztem a trágárságaiból, de ellene nem indult eljárás. Engem ez ügyben senki nem hallgatott meg.

 

Közben a rendőr hölgy ellenem feljelentést tett rágalmazás becsületsértés miatt, mert idéztem amit nekem mondott, hogy hülye az ügyünkhöz, amire természetesen ellenem megindult az eljárás. Az ügyészség ezt lefordította, a bíróságra úgy adta be a vádiratát, hogy én lehülyéztem a nyomozót! Én semmit nem állítottam, hogy pl. hülye lenne, csak leírtam, hogy egyetértek vele, nevezetesen, hogy hülye ügyünkhöz! Vagyis egyetértettem a hatóság megállapításával, ezzel elkövettem a becsületsértés bűncselekményét.

 

Az, hogy a nyomozó hölgy bűncselekményeket követett eljárása során, senkit nem zavar. Túl vagyunk az ötödik tárgyaláson. Indítványoztam, hogy én készíttetek szakértői véleményt, annak megállapítására, hogy ügyünk polgári, vagy büntetőügy. A bíróság egyértelmű álláspontja az volt, hogy nem fogja figyelembe venni. Kértem, hogy ők rendeljenek ki szakértőt, amire még csak nem is válaszoltak, szerintük ez már lefutott téma, mert büntetőeljárás folyik! Megkérdeztem, hogy a nyomozó miért nem szembesített engem a feljelentővel arról, hogyan is történt ez a zsarolás? Neki hivatalból észlelnie kellett volna ezt a köztörvényes bűncselekményt! Ezért feljelentettem a nyomozót! Erre a bíróság az ügyész javaslatára (senki ne kérdezze miért?) elrendelte elmeorvosi vizsgálatomat. Ott két és fél óráig várakoztattak, ahhoz az időponthoz képest amire berendeltek. Megállapították, hogy feszült vagyok de normális! 14 percig vizsgált egy dr hölgy és asszisztense. Leszámláztak a vizsgálatért 52,400,- Ft.ot, de azon már az szerepelt, hogy két orvos is több órán keresztül vizsgált. Úgy gondoltam, ha már lúd, legyen kövér. Készíttettem egy IQ tesztet saját költségemen. Az átlagot jóval meghaladó volt. Ezt még ajándékba megküldtem a bíróságnak, bizonyítsam olcsóbban is meg lehet valakiről tudni, hogy nem hülye. (Bár tudom, hogy a vizsgálatot azért végezték, hogy büntethető vagyok e? Számomra ez lefordítva azt jelenti, ha valaki egy munkájához nem értő nyomozót feljelent, arról azt tételezi fel az ügyészség a bírósággal együtt, hogy az az ember nem normális.) Az utolsó tárgyaláson legalább tíz kérdés tettem fel a bírónak és az ügyésznek is, hogy ők mit tettek volna az én helyemben. A válaszuk az volt, hogy „szerencsére nem voltak az én helyemben, nem tudják mit tettek volna?”

 

Köszönöm, hogy végigolvastátok, természetesen ez csak egy összefoglalt változat! Ha valakinek valami tanácsa van szívesen veszem. Ugyanakkor, ha valakinek hasonló tapasztalata van arról is szívesen olvasok!

 

 

Sándor Holló Creative Commons License 2013.03.25 0 0 10880

Tisztelt fórumozók!

Segítségeteket kérném ebben: tanuló vagyok, a második szakmám megszerzésén fáradozom. Az iskolával kötöttünk tanulószerződést, és kaptunk havonta kb. 14.000 Ft-ot ösztöndíjként. Mivel már van egy OKJ-s szakmám és ez is az, így évente 180.000Ft-ot kell befizetnünk. Eddig nem is volt baj, de megvonták az ösztöndíjat, arra hivatkozással, hogy ez a második szakmára irányuló képzés. Felbontották a tanulószerződést. Lehet ilyet jogszerűen csinálni? 

 

Veisace Creative Commons License 2013.03.23 0 0 10879

Sziasztok!

 

Van nekem egy lezárt munkabalesetem. A társadalombiztosítótól ki akartam kérni az anyagot. Falakba ütköztem. Tud valaki egy jogszabályt mondani ami kimondja hogy az ügyben illetékes személyeknek kötelesek azt hiánytalanul biztosítani? Köszönöm.

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.03.22 0 0 10878

Üdv,

 

az lenne a kérdésem, hogy egy gondnokság alá helyezési ügy mennyi ideig húzódhat el?

Az érintett esetben több mint másfél éve húzódik, meghallgatás volt, de a birósághoz még nem került a dolog, tehát áll egy éve. Ezt milyen módon lehet megsürgetni?

TZiky Creative Commons License 2013.03.21 0 0 10877

Ja, akkor nem szóltam...

 

Üdv:

TZiky:-))

Előzmény: Tankos G (10876)
Tankos G Creative Commons License 2013.03.21 0 0 10876

beszéltem már ezekkel a szórólaposokkal, az a baj, hogy sokan és sokfélét hordanak, ráadásul hiába van kirakva a falra egy sokfiókos tartó erre a célra, azt mondták, hogy kötelező nekik bedobni, mert ellenőrzik...

Nem szólva az ügynökökről, stb... szóval, ez kihordó szinten nem nagyon lehet elintézni, sajna. 

A matricázás nem lenne rossz, csak akkor körbe kellene ragasztgatnom vagy 10 félével...:)

Előzmény: TZiky (10875)
TZiky Creative Commons License 2013.03.20 0 0 10875

Amikor egyik ismerősöm volt reklámújságkihordó, akkor meséltettem erről...

 

Azt mondta, hogy náluk létezik olyan matrica - amit a főnöküktől kell a kihordónak kérni -, amire valami olyasmi van írva, hogy "nem kérek reklámújságot", és ezt kell kiragasztani a postaládára.

 

Szóval szerintem egyszer - vagy többször - beszélj a reklámújságkihordóval és kérd meg, hogy tegyen ki a postaládádra ilyen matricát. ( Ha nem alapból antiszociális, akkor az alap udvariasságért is hálás szokott lenni. )

 

Üdv:

TZiky:-))

Előzmény: Tankos G (10874)
Tankos G Creative Commons License 2013.03.20 0 0 10874

Ööö izé, félreértettük egymást, a FIZIKAILAG létező panelházi postaládámról van szó, amit tömködnek! :D

Előzmény: Törölt nick (10872)
Blazs_OmegaC20NE Creative Commons License 2013.03.19 0 0 10873

Kedves szakértők!

 

Egy olyan elméleti kérdésem lenne, hogy egy gyámság alá helyezett személy korábbi tartozásával (pl. személyi kölcsön) mi történik?

 

Köszönöm szépen!

Törölt nick Creative Commons License 2013.03.17 0 0 10872
Előzmény: Tankos G (10870)
Tommy37 Creative Commons License 2013.03.17 0 0 10871
Üdv. Mindenkinek!
Tudja esetleg valaki, hogy a MediaMarkt-ban rögzítik a kamerák felvételeit, és meddig?? Tegnap előtt a lányom az egyik polcon hagyta a pénztárcáját, a biztonsági őr azt mondta, hogy nem tudjàk vissza nézni, mert nincs rögzítve.. ??

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!