Keresés

Részletes keresés

RebeccA Creative Commons License 2000.04.06 0 0 72
Sajnos úgy látom régóta halott ez a topic. Azért iderakok egy címet. Egy Daniel Morin nevű szimpatikus fickó zseniális GenoPro nevű free, alig több, mint egy megás programja tölthető le innen, olvasható egy indoklás is, hogy miért adja ingyen. Ezzel a programmal tökéletes családfát lehet alkotni, hála ennek a nagyszerű fickónak.
Szóval:http://www.genopro.net azoknak, akiket a progi, http://www.danmorin.com akiket a gentleman is érdekel.
rebecca
kisevet Creative Commons License 2000.01.17 0 1 71
Pontositom tovább:
kedd 16-20 óráig
csütörtök 16-20 óráig
szombaton 10-20 óráig
Bp. II., Hűvösvölgyi út 94.
Előzmény: kisevet (65)
Radix Creative Commons License 2000.01.10 0 0 70
retix:
>Látom, hasonlóan nyomozunk, ezek szerint mégis jó kutató
^^^^^
>vagy! :-)

eh :) vonta vki ketsegbe, hogy jo kutato vagyok? :)

Radix.

retix Creative Commons License 2000.01.10 0 0 69
OffTopicOn

Radix: én csak 20 órát vagyok online, néha aludni is kell, meg felvenni a fizetésem! :-)

OffTopicOff

Látom, hasonlóan nyomozunk, ezek szerint mégis jó kutató vagy! :-)

Radix Creative Commons License 2000.01.09 0 0 68
Aaaa, retix kollega meg ilyen kesoi oraban is a forumot bujja :)

Hat egen, a magyar csaladtortenetkutatas is sokat koszonhet nekik, hat meg az amerikai :)

Radix.

Radix Creative Commons License 2000.01.09 0 0 67
re stb.

retix: ad 1: rutin: igen, valoban vannak unalmas esetek, amikor az ember orakon keresztul a mikrofilmleolvaso elott mozizik, es igazabol nem bizik benne, hogy elobukkan a hon ahitott adat. De van aki becsuletesen szetuli a se*jhajat, es ha nem talal semmit, azt a megrendelo tudomasara hozza, es megprobal vmi mas iranybol kozeliteni. Igen, hallani olyan torteneteket, hogy nem mindenki veszi komolyan a tenyeket, es lustasagbol vagy mas okbol, hamis adatokat firkant az eredmenylistara ("amerikainak az is jo lesz" stb.). Ez azt hiszem etikai kerdes. ad 3: csak nem az osod volt az ellenseg tuzere aki egy kicsit Aronvonalassa tette Gaborunkat? na jo, nem akarok humorizalni.

kisevet: az altalad megadott tel.szam a http://www.matav.hu/tudakozo szerint a Mormon Egyhaz bp-i egyhazkozsege. Masokat is talan, engem mindenesetre erdekelne, hogy mit lehet naluk csinalni? Mi lenne, ha irnal errol a lehetosegrol egy kicsit bovebben itt a forumon is?

Udv.

Radix.

retix Creative Commons License 2000.01.09 0 0 66
kisevet:
Talán nem árt megjegyezni, hogy ez a Mormon Egyház telefonszáma volt.
Nekik nagyon sokat köszönhet a magyarországi családkutatás, mert nekik köszönhetően vannak meg az anyakönyvek mikrofilmen. Már a mai Magyarország területéről.
kisevet Creative Commons License 2000.01.09 0 0 65
Budapesti lehetőség:
200-2698 geneológiai kutatási kp.
kedd és csütörtök 16-20 óráig,
szombat (ha jól tudom) délelőttől kezdődően néhány órában.

Angol és magyarnyelvű kommunikációval pontos segitséget kaphatsz és nem vállalkozás jelleggel működik.

Ha részletesen érdekel, emilkézz!!

retix Creative Commons License 2000.01.09 0 0 64
Radix:
Na ez az. Nincs annál szórakoztatóbb, mint mikor az ősről olvasunk valamit!
Na de. Mi van akkor, ha nem saját örömére csinálja ezt az ember, hanem pontosan megadott árlista szerint kutat a megbízójának?
1. szerintem ez egyrészt rutinná válik, másrészt kevés a motiváció, harmadrészt az ügyfél bánja, hogy nem megy a kutató mindennek utána. Mert olvastam valahol ( :-) ) egy tételes árlistát... Bizony én annyiért nem csinálnám meg. Azonkívül pedig tudnék történeteket mesélni arról, hogy a sokat emlegetett mikrofilmtárban mit csinálnak bérkutatók. Tekerik a filmeket, aztán valamit beírnak, a megrendelőnek az is jó lesz.... Szóval ennyit a megbízhatóságról.
2. Sokkal jobb, mint te is írtad, ha az ember szórakozva kutat. Vagyis mindenkit ki kell "oktatni" arra, hogy hogyan induljon el és hogyan haladjon a családkutatás útján. Üzletet ebből legfelejebb ezen kiadványok, meg a hatalmas mennyiségű adatbázis kiadásából lehet(ne) szerezni. Mondjuk ez sem kevés, csak ehhez dolgozni kell.
3. Azért kell tudni, hogy melyik ősünk mit csinált, mert akkor büszként tekinthetünk pl. a kökös-uzoni csatára, amelyben az én egyik elődöm is részt vett. Hallottatok e csatáról? Biztos nem. Pedig ebben vitte el a felét Gábor Áronnak egy ágyúgolyó. És akkor már is ismerősebb lehet.
Radix Creative Commons License 2000.01.07 0 0 63
Sziasztok!

Kriszti na: pont elotted bokte ki mittudoméneztet :), szoval www.bogardi.com/gen/ .

valesz: engedelyeddel belinkelnem a site-ra az indexes cikket.

retix: hat, volt a szazad elso feleben olyan idoszak, amikor tetszett-nem-tetszett, ki kellett kutatni az osoket, legalabbis nehany generacioig visszamenve.

Legtobben tenyleg ugy vetik fel a kerdest, hogy meddig lehet visszavezetni a csaladjukat. Megis, en azt hiszem nem a generaciok szama szamit. Ha valaki beul vmi kutatohelyre (leveltar vagy konyvtar), es elkezd bongeszni a csaladja torteneteben, a legjobb benne szerintem az, hogy kezzelfoghato kozelsegbe kerul a tortenelem: ez nem az a szaraz torikonyves fajta unalom, hanem a mindennapok varazsa. Pl. ha valaki olvas korabeli tanuvallatasi jegyzokonyveket, jokat derulhet a jegyzokonyvbe mondott vaskos vallomasokon. Persze kevesbe vidam a dolog, ha az ember szepapja lett vegul a per vesztese. :o

retix: (46-hoz): hat akkor rajta, ismerkedjunk :)

Udv.

Radix

retix Creative Commons License 2000.01.07 0 0 62
Akkor hadd lendítsek is egyet a témán:
Szükséges egyáltalán tudnunk, kik az őseink? Vagy csak - mint alább említették - a pedigré és a vérfertőzés ellen/-ért kell tudni?
Egyáltalán. Minek ez az egész őskutatás?
És tudjátok, mikor halt meg Kocváxcs János? Ha nem, majd elárulom. Ez ugyanis szorosan a családkutatáshoz kapcsolódik.
Kriszti na Creative Commons License 2000.01.07 0 0 61
Haliho!

>Nem akarom itt a magam odlalat reklamozni, de
>ha rengeteg erdeklodo lenne :) feltarom a cimet ;)

Lehetne, hogy megis inkabb reklamozod? :o)

mittudoméneztet Creative Commons License 2000.01.07 0 0 60
Üdv!

Van még egy nagyon jó szájt: www.bogardi.com
Nagyon jó!!!

Gondolom némelyikőtöknek ismerős...

valesz Creative Commons License 2000.01.07 0 0 59
Sziasztok,
akit érdekel a téma,
az olvashat egy cikket
az Indexen. Ha mást nem,
legalább a linkeket
felhasználhatjátok.

Családfakutatás a weben

sziasztok,

-v-

retix Creative Commons License 2000.01.07 0 0 58
Radix: Megnéztem. Ügyes linkgyűjtemény...
retix Creative Commons License 2000.01.07 0 0 57
Csudi:

Most látom, hogy előbb ideírtál (értél), mint én.
A válasz: 1611. :-)
Addig vezette vissza a lányod. :-)

retix Creative Commons License 2000.01.07 0 0 56
Radix:
Veled örömmel megismerkednék, hiszen hozzáértőről van szó! :-) Persze csak itt a neten. :-)

Viszont: Hadd mondjam meg mindenkinek, hogy a családfakutatás legkönnyebb része az, hogy a már meglevő adatokat valamilyen látványos vagy/és rendszerező módon összegezzük. Sokkal nehezebb az adatokat kibányászni.
A legszórakoztatóbb, amikor az anyakönyveket böngésszük. ezek valóban a Magyar Országos Levéltár (MOL) Bécsi út 314-424 sz. alatt vannak. Viszont egy könnyebbség: az anyakönyvek teljes jegyzéke megtalálható a MOL honlapján (www.natarch.hu), tehát úgy lehet a helyszínre menni, hogy pontos filmszámot tudjuk. Ajánlom mindenki figyelmébe.

Radix: Az oldaladat majd megnézem, hátha (biztos) tanulok belőle.

Radix Creative Commons License 2000.01.06 0 0 55
Hello Delfina es Péter!

Delfina, az Orszagos Leveltar egyhazi anyakonyvekrol keszult mikrofilmjei most mar nem a Becsi kapu teren kutathatok a leveltar foepuleteben: tavaly ev elejen at lettek szallitva a leveltar uj epuletebe, a Becsi utra, a varos szelere.

Akiket erdekel, egy ideje rakosgatok ossze egy website-ot, magyar csaladfakutatas temaban. A celba vett kozonseg amerikai, ezert az oldalak nyelve angol. A keves szamu magyar nyelvu ismerteto kozul figyelmet erdemel a mar emlitett osszeallitas az Orszagos Leveltar szerveren: http://www.natarch.hu , ill. egy szinten iden indult, de talan befejezett kezdemenyezes: http://www.genealogia.info.hu .

Nem akarom itt a magam odlalat reklamozni, de ha rengeteg erdeklodo lenne :) feltarom a cimet ;)

Orulok neki hogy indult egy ilyen tema az index-en. Eddig csak olvasoja voltam a forumoknak.

Udv.

B. J. ugyismint Radix.

Ril Creative Commons License 2000.01.06 0 0 54
És hogyan kell letölteni?
Nekem nem sikerült használható módon tennem.
Nyomsz egy mélt?
Előzmény: Törölt nick (53)
Törölt nick Creative Commons License 2000.01.06 0 0 53
Nem vagyok nagy spiler genelogyaban, de ajanlhatom szinten a www.familysearch.org ot es onnan lehet letolteni a PAF ot ami egy angol nyelvu geneolgyaai progi. a 4,0 win95 alatt is megy. Az alacsonyabb verziok csak dososak...egyebkent erdemes a mormon egyhaz adatbazisaba belenezni ha valaki Utahban, Salt Lake Cityben jar a vilag legnagyobb mikrofilmes adatbazisa.

Illetve itt magyarorszagon is van egy kis helyi adtbazis a 06-1-397-48-93 as telefonon lehet erdeklodni.

Horasz

Ril Creative Commons License 2000.01.06 0 0 52
Luksz intresting,
thx
Előzmény: retix (51)
retix Creative Commons License 2000.01.06 0 0 51
Egy kis szakmai, hogy ne kelljen angol szótárral dolgozni:

a Magyar Országos Levéltár honlapján egyrész családtörténeti útmutató is van, másrészt pedig részletes útmutatás a levéltári anyag használatához. + adatbázisok.

www.natarch.hu

Ril Creative Commons License 1999.12.30 0 0 50
Nekem nem muködött.
Nem tudom mit toltam el.
Előzmény: Ati-pati (49)
Ati-pati Creative Commons License 1999.12.30 0 0 49
http://www.familysearch.com/
kémember Creative Commons License 1999.12.30 0 0 48
Én pedig a frank kereskedőig, Samo (Sabo)ig. Ő gründolta az első szláv országot a mai Csehország területén, kb. 600-ban.
Előzmény: Törölt nick (0)
Ati-pati Creative Commons License 1999.12.29 0 0 47
http://www.familysearch.com/
Ril Creative Commons License 1999.12.29 0 0 44
Ajánlom mindenki figyelmébe az ANCESTRY.COM oldalt és a MYFAMILY.COM-ot. Meg még van valami FAMILYTREEMAKER.COM.

Ezzel kapcsolatban: ha valaki járt arra vagy esetleg hallott róla, honnan lehet szerezni free családfa építo progit, vagy GEDCOM-ot. Ha nem konvertálom át az online családfámat valamely fenti software-re, nem tudom kietenni. Márpedig a lényeg, hogy távoli rokonok jelentkezzenek.

Hja: "Az az ember aki csak az oseire büszke olyan mint a krumpli. A java a föld alatt van." (Goethe-asszem)
De engem ugyanúgy érdekel mint bárki mást.

Előzmény: fülöp (36)
juci Creative Commons License 1999.09.29 0 0 42

Majd lekközelebb!
Előzmény: Vanek (41)
Vanek Creative Commons License 1999.09.29 0 0 41
Pedig nem is beszéltünk össze. :))
fülöp Creative Commons License 1999.09.29 0 0 36
Üdvözöllek! Milyen módszerrel, hol lehet kideríteni, honnan származom? Meddig lehet visszamenni? Neked már sikerült?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!