Keresés

Részletes keresés

580-Gábor Creative Commons License 2011.09.19 0 0 1454

PMR-topicban belinkeltem egy tesztet a TYT UV-F1, F2, F3-ról, kb 63 oldalas.

 

580

Előzmény: Radio1970 (1449)
Radio1970 Creative Commons License 2011.09.18 0 0 1453

Ránézek, köszi.

Előzmény: Törölt nick (1450)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.16 0 0 1452

Pontosítok, még mindig sz@r az S-mérője....  :(

(egyszer csak megtanulok mán olvasni...)

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.16 0 0 1451

Ezt pedig most magamnak válaszolom meg:

 


"S-meter still reads full scale.

Firmware has been updated with several operating improvements.  2D model has the newest firmware.

Low deviation has not been an issue since the original D1 model, it was fixed with D1P version and has not been an issue for a couple years."

Ezek szerint az "új" woxiban a KG-UV2D-ben már használható az S-mérő, meg új firmwarét is tettek alá...

 

Kíváncsi leszek majd az elő itthoni tesztekre is, Aki próbálta már vagy mostanában próbálja, kérem írjon majd egy pár szót róla, köszönöm!

 

 

73!

Előzmény: Törölt nick (1447)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.16 0 0 1450

Szia!

 

A PMR-es topikban válaszoltam...

 

73!

Előzmény: Radio1970 (1449)
Radio1970 Creative Commons License 2011.09.14 0 0 1449

Sziasztok!

 

Van valami lényeges különbség az "új" TYT TH-UVF2-es és a "régi" TYT TH-UVF1 között?

HG4I Creative Commons License 2011.09.14 0 0 1448

Erre nem is válaszolok. Tanulj meg olvasni.

Előzmény: Törölt nick (1445)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.14 0 0 1447

Sziasztok!

 

Írtam a woxinak de válaszra sem méltatnak...

 

Tehát:

 

Tudja-e Valaki, hogy mi az újítás a Wouxun KG-UV2D-ben az elődhöz képest (KG-UVD1P)?

(leszámítva a gumírozást, az 1700mA-es aksit...)

 

Lett már javítva a térerő kijelzése vagy pl. a moduláció?

(új firmware, stb...)

 

???

hejo Creative Commons License 2011.09.13 0 0 1446

OFF:

Na a példa nem annyira jó, mint gondolod!

A Merci se az, amiről a mendemondák szólnak, csak a megbízhatósági statisztikákat megnézed ( Ne a németet :DD)!

Esetleg ha be is ülsz egy Kiába, lehet, hogy meglepődsz...:O

ON!

De ezt egy más topicban szívesen bővebben is kifejtem...

Puxi Jézut is...

Előzmény: Törölt nick (1445)
HG4I Creative Commons License 2011.09.11 0 0 1444

Majdnem így van.

Amire gondoltál, az az OEM-ben történő gyártás.

 

1. Általában nem a nagy márka ruház be a gyárba.

2. Nem a nagy márka fejleszt, hanem a gyár és felajánlja a nagy márkának.

Ha elfogadja, szerződnek, a termék megkapja a nagy márka nevét, a gyár másnak nem adhatja el, csak a nagynevűnek szállíthat. Általában a dizájn részét a nagynevű "adja", vagy határozza meg... /Jellemzően ilyen a KENWOOD az alapkészülékek tekintetében. Tartozékok és kiegészítők esetében (akku, mikrofon, antenna, töltő, hordtok, stb.) minden márka ezt követi./

3. Ha ügyes a gyártó, olyan szerződést köt, hogy ugyanazt a terméket alacsonyabb minőségben (más készletben, esetleg apró módosítással, más dizájnnal) más számára értékesítheti.

4. A másik lehetőség a bérgyártatás. Ilyen esetben a nagynevű tervez és gyártat más tulajdonú gyárban. (Ezen termékeket szokták koppintani.) Általában ezt követi a YAESU és az ICOM egyes termékei - legfőképpen amatőr célú kézirádiók - tekintetében.

5. Megesik, hogy saját gyárat létesít a nagynevű, de ekkor más célra nem gyártanak, csak saját márkanévvel. Tehát ez nem OEM, hanem saját gyártás olcsóbb munkaerővel.

 

Tapasztalataim szerint a mai új kínai gyárak minden tekintetben (méret, költségszint, technológiai színvonal, szellemi potenciál, gyártókapacitás) MESSZE felülmúlják a híres, nagynevű ismert márkák hazai gyárait, tervező irodáit.

A Yeasu (ezt "belülről" ismerem) már 20 éve az USA-ban tervez, Japánból kereskedik és az olcsó termékeket már 10 éve Kínában (saját üzemben) gyártja. A kiegészítőket Tajvanból, Kínából, korábban HK-ból (ma Senzen) hozza, OEM-ben gyártatja.

A Motorola is ezt az utat járja, saját üzemeket létesített Malajziában és Írországban.

A Kenwoodnak as gyártanak Senzenben, de háztartási gépeket még Manila mellett is.... a Kenwood abban is nagy.

 

Egyszóval: tarka a kép.

Előzmény: Terjedés (1438)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.11 0 0 1443

Sziasztok!

 

Mi az újítás a Wouxun KG-UV2D-ben az elődhöz képest (KG-UVD1P)?

(leszámítva a gumírozást, az 1700mA-es aksit...)

 

Lett már javítva a térerő kijelzése vagy pl. a moduláció?

(új firmware, stb...)

 

Van már erről tapasztalata valakinek?

Viktor34 Creative Commons License 2011.09.07 0 0 1442

Szia!

 

A 400-480 az UHF tatomány, ha a tiéd VHf-es akkor sehogy nem fogja bevenni, mert az csak 136-174- ig működik. Ha UHF kell, pl. PMR frekikre, akkor próbáld meg elcserélni valakivel, akinek pont ilyen kell.

Előzmény: Törölt nick (1441)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.07 0 0 1441

Sziasztok !

 

Van 1 Puxing PX888-as rádióm . Az lenne a kérdés, hogy hogy tudok megadni rajta 400-480 közötti MHZ-et? Vagy itt típustól függ hogy VHF vagy UHF a rádió ?

Előre is kösz az infót.

Lassujármü Creative Commons License 2011.09.02 0 0 1440

Az autó kicsit árnyaltabb, de nagyon hasonlít. Három fő eset van:

1. megveszik a gyárat a kínaiak szőröstül-bőröstül, aztán esetleg dolgozhat tovább, de ami kell belőle kínába viszik (Saab)

2. az eu vagy ami gyártó közös vállalatot alapít kínában (ld. franciák), a típusválasztékot oda igazítva, sok helyi beszállítóval.

3. saját gyárat alapítanak, és ott megjelenik igazi kínai márkanéven - valami ismert típus klónja.

Valamint ezek tetszőleges keveréke.

 

Ugye, hogy ismerős esetek ezek? Szinte minden haladó üzletágra... (És akkor még Dél-Koreáról szó se volt!)

Tudomásul kell venni, hogy ott a lóvé.

Előzmény: Törölt nick (1439)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.01 0 0 1439

Így van. Ez megy az autóiparban is. Sok, az eredeti gyártónál már kifutott típus más néven egy kis kozmetikázással újraéled a régi (leharcolt) szerszámokkal. Már saját beszállítóktól való apróanyagokkal.

 

Előzmény: Terjedés (1438)
Terjedés Creative Commons License 2011.09.01 0 0 1438

De azt sem szabad elfelejteni, hogy például egy neves XY világmárka befektetéséből létesült kínai gyárban egész egyszerűen elnézi azt japán vagy amcsi anyacég, hogy mást is gyártanak a gépsorokon, vagy egyszerűen ugyan azt a terméket, de teljesen más forrásból származó alapanyagokból, nagyon alacsony minőségi követelményekkel és más márkajelzéssel. Természetesen ezekhez a cuccokhoz a nagy márkának és az anyacéget a gyárban képviselő mérnököknek (minőség ellenőröknek) semmi köze, ez amolyan fusi meló. Ennek az üzleti modellnek van valami neve is, most nem jut eszembe. Lényege röviden, hogy a nagy cég inkább ezt is "lenyeli", csak hogy minél olcsóbban tudjon tömeggyártani.

Előzmény: Törölt nick (1437)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.31 0 0 1437

Akkor abba gondolj bele, az igazi minőséget gyártó cégeknek milyen precíz szerszámaik lehetnek.

A kínainál nagyon hasonló a helyzet, mint az orosznál volt anno. Szinte tök ugyanazt a terméket pár kisebb külső eltéréssel rengeteg kisebb cég gyártja.

Inkább az a nagy durranás, hogy képesek manufakturális módszerekkel tömegtermelni.

A belső szoftveres tartalom méginkább nagyon hasonló a fizikai felépítésen túl.

Kéz van doszt, ész már ritkásabb.

Ebben az árkategóriában!

Előzmény: emberevics (1435)
Lassujármü Creative Commons License 2011.08.31 0 0 1436

http://data.hu/get/4188689/repe_pmr_sota_x.tw

 

Javított, kiegészített tartalom KG-UD1P (vagy ilyesmi) Wouxunhoz.

Benne van a 70 centis új Széchenyi hegyi átjátszó is!

 

Előzmény: emberevics (1435)
emberevics Creative Commons License 2011.08.30 0 0 1435

Köszönet!

A minap azon elmélkedtünk, hogy a kínai tömegtermékeket gyártó gépeknek milyen komoly minőségűeknek kell lenniük, hogy az óriási darabszám legyártható legyen velük. Nyilván a gépnek nem szabad gyakran meghibásodni, mert az drágítja a termelést.

Előzmény: Lassujármü (1434)
Lassujármü Creative Commons License 2011.08.29 0 0 1434

Sztem ez a 10% belül van a kínai gyártási hibahatáron. Az igaz, hogy nagy stabil antennán nem jól viselkednek ezek a rádiók, mert a szelektivitásuk sokkal gyengébb, egy 15 éves típusnál (pl.: Standard, Yaesu, Icom, Kenwood típusok), melyek az amatőr tartományban (pl. 144-146 MHz) penge érzékenyek voltak (0.2 körül), és még a nagy jellel (stabil antenna) is hellyel-közzel megbírkóztak. Igaz, hogy ezek kiterjesztett freki esetén a sávon kívül rohamosan gyengülő érzékenységet produkáltak... na, ettől voltak jók.

Sztem a mostani kínaiak is jól használhatók, de CSAK hordozható üzemben, saját (esetleg kicsit hosszabb, nyereségesebb) antennával. Stabil üzem felejthető.

Előzmény: emberevics (1433)
emberevics Creative Commons License 2011.08.29 0 0 1433

Köszönöm az infókat. 0,2 és 0,18 uV vételi érzékenység, az mekkora különbségnek számít? (Már ha valós az adat, nem parasztvakítás.)

Előzmény: Törölt nick (1432)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.28 0 0 1432

Ja és a vételi érzékenység minden rádiónak az adatai közt fel van tüntetve. A receiver Sensitivy részénél lehet megnézni, uV mértékegységgel megadott szám.

Előzmény: emberevics (1430)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.28 0 0 1431

Minden az antennától függ. Első a jó antenna mindkét oldalon, aztán lehet gondolkodni a teljesítményben. Mondok egy példát erre. Én felrakhatom például a Motorola GM300-amat 40 Wattra, hallanak tőlem 150 kilométerre is, de ha az antennám gyenge, akkor én nem fogom meghallani ugyanazokat, akik engem olyan messze hallanak. A nagy antennákat  és a gumiantennákat is általában egy adott frekire húzzák be, tehát pl egy gumiantenna jobban teljesít 146 MHz-en, míg 160 körül már tök süket is lehet és fordítva. A kínai rádióknak általában jó a vevőjük addig, amíg külső antennára nem teszed és akkor úgy viselkednek, mint a 90-es években a lengyel piacos CB walkie Talkie-k, csatornát se kellett váltani, mert jött mind a 40 csatorna egyszerre. Kínaiak is ilyenek, pl Budapesten ahol sok frekit használnak kiteszed külsőre, aztán hallasz kb 15 diszpécserközpontot a környező frekiken, holott nem is azon a frekin van. Az meg hogy egy rádióból nagyobb teljesítmény megy ki, nem teszi jobbá a vevőjét. Nekem volt egy Baofeng UV-3R-em, ez 2W-os volt és mellette egy KG-689-em (5W), mindkettő ugyanott és ugyanúgy vette a jelet. Tehát ez mind a kisugárzó és a vevő antenna függvénye, ha az egyike semmir se való, már ugrott is a kommunikáció.

emberevics Creative Commons License 2011.08.28 0 0 1430

Üdv!

Én meg egy olyat kérdeznék, hogy egy nagyobb teljesítménnyel adni tudó rádió (pl Puxing-777) nagyobb vételi érzékenységgel is rendelkezik, mint egy kisebb teljesítménnyel adó (pl.: NKT-R3), vagy nincs ilyen összefüggés? Mert gondolom, ha nagyobb teljesítménnyel ad, akkor némileg messzebb hallatszik, de a távolabbi adást ha nem veszi jobban, akkor nem jön össze a kommunkáció.

Esetleg az adás távolságában minimális a különbség, esetleg homályban tapogatózom?

gbg Creative Commons License 2011.08.27 0 0 1429

Üdv.

Amennyiben bejegyzett polgárőr szervezet vagytok érdemes felvenni a kapcsolatot a megyei vagy az országos szövetséggel.

Ebben az esetben van lehetőségetek legálisan használni a kijelölt polgárőr frekvenciákat.

Ez a vhf sávban van és nem jó a pmr rádió.

Legalább ti ne kövessetek el szabályszegést.

Jó munkát.

Előzmény: stgm (1427)
Sanya_002 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 1428

Üdv!

E-mailba válaszoltam.

Előzmény: stgm (1427)
stgm Creative Commons License 2011.08.26 0 0 1427

Sziasztok!

Teljesen láma vagyok a rádióelektronikához és segítséget ill. tanácsot szeretnék kérni.

Vas megyei (dimbes-dombos) kis falunkban megalakítottuk a polgárőrségünket. Elég nagy távolságokat 4-5 km kellene áthidalnunk szolgálatban, és ahogy olvastam itt ez a kereskedelemben kapható PMR rádiókkal szinte lehetetlen. A topicban felsorolt Puxing, WOUXUN, stb.. rádiókkal ez szerintetek lehetséges lenne??

Tudom, hogy ez nem legális, de még az jutott eszembe, hogy mind ezt úgy oldanánk meg, hogy a "legális " PMR frekvenciák valamelyikén forgalmaznánk. Tudja-e valaki mérni azt, hogy a készülékem output teljesítménye nem 0,5 W, hanem monbjuk 4 W?? (Pl. a NHH)

Nagyon várom válaszotokat! Köszönöm!

Lassujármü Creative Commons License 2011.08.23 0 0 1426

Igen, sztem is nagyon megéri a PC-kábel!Sok billentyűzéstől megment! Ráadásul olcsó is nagyon: most 12 USD a 409.com-on az USB-s változat!

Megcsináltam én is a repsávot is (120Mhz-től megy felfele), de FM-ben nemigen érteni az AM adást.

Szerencsére ehhez van egy öreg C188-am :-)

Előzmény: LacRep (1422)
HA117 Creative Commons License 2011.08.23 0 0 1425

Nagyon köszönöm, biztosan ez az, csak nem olvastam vissza itt, csak a pmr index fórumon.Lustaság fél egészség :-)

További szép napot kívánok minden kedves fórumozónak!

Üdv: 109HA117 Istvánpapa

Előzmény: Törölt nick (1424)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.23 0 0 1424

Ha azt fedezted fel amiről a fórumban szó volt, akkor katt ide: http://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=112075261&t=9068948

Előzmény: HA117 (1423)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!