Keresés

Részletes keresés

Faterik Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1412

Ennek a kezelése ráadásul nehezebb mint a zajártalomé,ami nekem van,mert Baczonyi is irta hogy perceptiv halláscsökkenés után-főleg virus fertőzésnél ritkán látunk javulást.(Mindezeket egy nyilvános fórumról idézem)

 

T. Doktor Úr! 


Azt még csak értem, hogy nagyon sok minden tud fülzúgást okozni, de azt nem hogy ha alattomos bakteriális fertőzések is tudnak nagyon csúnya fülzúgást és akár siketséget is, akkor milyen alapon kezeli a fül orr gégész hosszú időn keresztűl (ill nem kezeli "mert vírussal nem tudunk mit kezdeni, ill. leckézetekek" ) követekezetesen vírusfertőzésnek vagy allergiának laporvizsgálat nélkúl? Ez szerintem elég felelőtlen dolog. 

Valaki, akit leckéztettek



Tisztelt Kérdező! 

- Ha netán DIREKT vírusfertőzés okozza a fülzúgást, akkor azt az ideghez kötődő (neurotrop) vírust kéne kimutatni, amely direkt idegkárosodást okoz. Ehhez, agyvizet kéne venni a betegtől a feltételezett fertőződés lappangási ideje (7-10 nap) utáni 4.-10. napja között. [Az agyvíz levétele, tehát a lumbálás, súlyos szövődményekkel járhat (pl. bénulások, tartós fejfájás, látászavarok, tudatzavarok), így csak kórházi körülmények között végezhető.] Ha a beteg ezen intervallumon túl jelentkezik a fülzúgásával vizsgálatra, akkor már teljesen felesleges az egész procedúra. Másrészt, nem lehet mindenkit meglumbálni, akinek fülzúgása van. 
- Ha a vírus nem direkt károsítja az ideget, hanem az ideg körüli burkok vizenyősödését okozza a körbefutó erek károsítása útján, akkor pedig az előbb említett vizsgálatok teljesen feleslegesek. 

A két károsítási mechanizmus között nem lehet klinikai vizsgálatokkal különbséget tenni. Vírusra gyanús esetben, csak vírusellenes gyógyszer és vizenyősödés elleni gyógyszer (szteroid) adása jöhet szóba. De melyiket válasszuk - tudniillik, a szteroid elősegíti a vírus tovaterjedését és bakteriális inváziót is okozhat; a vírusellenes gyógyszerek jelentősen károsíthatják az immunrendszert. 
Az összes többi körülményt is figyelembe véve ezt kell a kezelőorvosának néhány perc alatt mérlegelnie - ugye, hogy nem könnyű?!! 
[1. kérdés: Mivel ártok kevesebbet a betegnek? 2. kérdés: Mi az ami TALÁN használ is? 3. kérdés: Milyen összeférhetetlenség adódik az adott gyógyszerek, kezelések között? 4. kérdés:.......] 
És mindezt azalatt a 7-10 perc alatt kell eldönteni, ami egy betegre "jut". 
Így aztán nincs idő magyarázkodásra és a "felelőtlenség" kérdése is más megvilágításba kerül (mint, ahogy egy laikus beteg elképzeli). 

Faterik Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1411

Zéta!

 

Ajánlom elolvasásra:

http://www.vitalitas.hu/?ctype=3&todo=bet&id=5&showbet=657

 

Remélem nem ez áll fenn nálad,de bizony gyanús.

Vagy ilyen belsőfül gyulladás történt,vagy átment a virus a belső fülre a hurut után.

Faterik Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1410

És minden kibaszott napom erről szól,amióta csak megvan.

Lehetetlen felülirni.Néha már olyan ideges vagyok hogy hányingerem van miatta.

Minden szépet tönkretesz az ember életébe,egy idő után már a nők után se fordulsz meg,pedig tavasz van.....

Egész nap vagy a kertbe vagyok,vagy sorstársakkal levelezek,hogy tartsuk egymásba a lelket.

Vagy halkan hallgatok ilyen üvöltözös zenéket,hogy kiadjam a bennem lévő frusztrációt :D

zéta_ Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1409

Faterik!

 

Igen, én is a jövő héten megyek vissza a Bencsik doktornőhöz elújságolni neki a remek hírt, hogy ahogy leépült a szteroid amit kaptam, úgy erősödött vissza a tinnitus a fülemben :-( ezek szerint valamilyen neurogén gyulladás lehet a belső fülemben, úgyhogy gondolom a következő lépés nekem is a szteroid injekció lesz a dobhártyán keresztül. Kicsit tartok tőle hogy mennyire fog fájni, de én is be fogom vállalni, nincs mit tenni. Ha ez az állapot 27 éves létemre így marad, akkor legalább tudjam, hogy megpróbáltam mindent!!

 

Előzmény: Faterik (1391)
Faterik Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1408

Kick 75

 

"Minden embernek van egy magas hang a fejében ami természetes".......hát ezzel vitatkoznék,nekem évekig semmilyen hang nem volt a fejemben :D A mi helyzetünk a szarabb,mert a belső fülbe van a probléma vagy a hallóidegben,lehetetlen hogy nem gyógyulsz meg a fülkürthurutból,meg fogsz gyógyulni.Egyébként-ez az egyetlen betegség,ahol majdnem sirtam hogy nincs akusztikus neuronimám az MRI-n,mert azt gamma késsel kiműtik és biztos hogy megszűnik a zúgás.....

 

Egyébként ez olyan betegség hogy az orvostudomány mindennel próbálkozik:Cink,Benzok,Botulinom toxin,agy újrainditás,intravénás Lidocain,CR-neuromoduláció.Elvileg vannak egyébként neuron tüzelést leállitó gyógyszerek,csak még nagy a kockázatuk.

 

Szóval kicsit olyan ez mint a kelés,kacsazsirtól kezdve az értágitóig mindenki próbálkozik kievickélni belőle.

 

 

kick75 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1407

Tudom és teljesen igazad van! Akinek nincs ilyen problémája az nem is fogja megérteni, hogy min megyünk keresztül és mennyire kihat ez a mindennapjainkra. A nap minden másodpercében megélni és együttélni nagyon nehéz ezzel.

Azt ,hogy állandóan kínozza az embert szünet nélkül csak az tudja, hogy milyen szar aki benne van. Bárhova mész bármerre jársz, bármit csinálsz ez veled van és rombol másodpercről másodpercre!!

Ilyen gondolatai mindenkinek voltak már sztem aki benne van, ami a végén írtál.

Előzmény: Faterik (1405)
Faterik Creative Commons License 2013.04.13 0 0 1406

  de aztán úgygondoltam,igy fogok küzdeni ellene,ilyen vehemenciával :D

Faterik Creative Commons License 2013.04.13 0 0 1405

Nézd,Kick 75

 

Igen,szerintem akinek ilyen betegsége van az mind elvetemült.

Nekem 25 éves koromig semmi bajom nem volt,csak volt egy párkapcsolati válságom,és Baczonyi is irta,hogy igenis a feszült állapot közrejátszhatott egyrészt az egyik fülem romlásában,másik fülem zajérzékenységében.

 

Ahol vettem föl az infuziot jött egy pali,azután csengett a füle hogy felesége kórházba került.

A stressz pusztán roncsolhatja a belső fület.

 

És jött a feleségével,kézen fogva mint egy óvodás,meg kérdezgette szegény-sorstárs-na milyen az infuzió? Cseng még? Cseng?

Ebbe mindenki megbolondul,mindegy hány éves,meg mi miatt van.

 

Kezdetben Rivotril is kellett nekem meg Cipralex,meg olyan gondolataim voltak hogy leugrok valami tetőről.....

Faterik Creative Commons License 2013.04.13 0 0 1404

Persze megosztom majd a tapasztalatokat.

Azt mondta doktornő nem szentirás,de nagyon sokaknak segit.

De neked nem kell ilyenre járnod.

 

kick75 Creative Commons License 2013.04.13 0 0 1403

És ettől várható a zúgás megszünése, mit mondott a dokinő?

Előzmény: Faterik (1399)
kick75 Creative Commons License 2013.04.13 0 0 1402

dobhártya bocsánat, nem doghártya :-O

Előzmény: kick75 (1401)
kick75 Creative Commons License 2013.04.13 0 0 1401

Látom hasonlóan elvetemült vagy te is a témában, akár csak én. :-) Nekem volt nemrég a doghártyámban szellőző tubus is, az sem volt vmi kellemes bár kibírható volt.

Megosztod velünk majd a tapasztalatod a szteroidos szurival és hatásával kapcsolatban?

Előzmény: Faterik (1399)
Faterik Creative Commons License 2013.04.13 0 0 1400

Úristen,Baczonyi mit szörnyülködne,hogy fülkürthurutra Betasercet irnak,egész máshol van a baj mint nálunk.

Ezek tényleg bolondok,minden fülzúgásra ezt irják,tán még a fülzsir miattira is......

Faterik Creative Commons License 2013.04.13 0 0 1399

Én már eljutottam oda,hogy semmitől nem félek....tudom hogy nem kellemes,felkészitett aki már volt.

De a pokoli hangok mérséklése-eltakarodása miatt még egy nyitott agyműtéttől se félnék,érzéstelenités nélkül.....

De jólesik,hogy féltesz :D Biztos rossz lesz,tudom.

kick75 Creative Commons License 2013.04.13 0 0 1398

Betasercet szedtem egy ideig de már nem szedem. Most csak vitaminok mennek dögivel...

Előzmény: Faterik (1396)
kick75 Creative Commons License 2013.04.13 0 0 1397

Faterik!

 

 

A belsőfül steroidos injekciótól nem tartasz? Tudtommal azt a dobhártyán keresztül adják, nem lehet valami leányálom!

Faterik Creative Commons License 2013.04.13 0 0 1396

Hidd el,el fog múlni,erre nem jó az értágitó meg az infuzió kúra.

Egyáltalán van erre valami gyógyszer a nyomáskiegyenlitésen kivül? Kaptál valamit?

kick75 Creative Commons License 2013.04.13 0 0 1395

Ismerem, már beszéltem vele én is telefonon, és türelemre intett, meg 1-2 tippet adott. Viszont a vihar sem gondolná, hogy ez ilyen sokáig is eltarthat.....

Előzmény: Faterik (1394)
Faterik Creative Commons License 2013.04.13 0 0 1394

Kick 75!

 

Szerintem keresd meg legalább irásban orvostudakozo.hu-n Baczonyi Miklóst,hogy miért nem gyógyul a fülkürthurutod,miért nem tudják meggyógyitani.Nagyon preciz orvos,valakinek azt irta a gyógyulás akár fél év is lehet,biztos tud hasznosat mondani!

kick75 Creative Commons License 2013.04.13 0 0 1393

Na ja, pedig "csak" egy fülkürthurut és még mindig szívok vele. Most egyre több külföldi oldalt olvasok és olyan gyógyszerek nevei bukkannak fel lehetőség gyanánt amit itthon még csak nem is hallottam, de más se sztem a fórum tapasztalatokból kiindúlva. Ez is elég érdekes sztem!!!!

Előzmény: Faterik (1391)
Faterik Creative Commons License 2013.04.13 0 0 1392

Szóval valahol tragikomédia,hogy a beteget nem világositják fel a betegségről,másrészt elküldtek idegi halláscsökkenéssel koleszterin szint vizsgálatra.

 

De csak megnéztem mit kell szedni-magamnak kutatom fel a gyógyszereket...-,és muszáj reszkirozni az orvosokat mert annyit tökölnek a vizsgálatokkal hogy lemegy a Nap.

Meg hogy a beteg maga irassa ki a gyógyszereit,amik hasznosak,különféle orvosokkal....

 

Le a kalappal a neurologusom meg a vezető fülészorvosom előtt,de az összes többi fülész egy nagy 0-át ért ebben az esetben.

Orvosból kétfajta van:vagy tesz az egészre,vagy nagyon alapos,közepes szintű ellátás nincs.

Faterik Creative Commons License 2013.04.13 0 0 1391

Zéta!

 

Én is készülök majd Bencsik Doktornőhőz,iszonyú rendes én már ugrot-berket bejártam,mondta ez teljesen normális,hogy inditsuk a szteroidos injekciot a belső fülbe.A Chinotal meg a Nootropil azért hasznos,de hogy a Betasercet miért erőltetik nem tudom.

Emlitettem a doktornőnek hogy halláscsökkenésem is van némelyest,mondta hogy engem úgyis a zúgás zavar,nem az hogy 85% a hallásom.A legelképesztőbb az a történetben hogy nekem Sztk fülészeten senki se mondta hogy elsődleges az infuzio kúra-vidékről szaladtam fel magánorvoshoz -8 fokban januárban hajnalban,hogy legyen eredmény.

 

És hogy nekem kell utánanéznem hogy csipke van-erre ráirják ép hallás,hetekig hülyitettek a helyi körzetben,meg biztos huzatot kaptam,meg stresszelek,Zuglóban vette át a kezelésemet vezető főorvos,és csak szörnyülködött.És én még hálát adhatok az égnek hogy mozdult az audiometria.

 

Akut esetben sürgőséggel küldtek neurologiáról a pszichiátriára,mert azt hittem meg fogok bolondulni.

Engem csak érdekel az orvostudomány,azt se tudták a helyi körzetben,hogy mi az a Chinotal,számitogépen nézte a fülész-jaj,ez már régi szer,nem alkalmazzuk,az segitett a legtöbbet-tettem  a véleményükre,kiirattam neurologussal,és az a fülész is ajánlotta ahol saját zsebből nekem kellett infuziot felvennem.

 

Kick 75-hát sajnállak téged,pedig neked fülkürthurut miatt van,azt se gondoltam volna hogy ilyen nehéz kikezelni....

kick75 Creative Commons License 2013.04.13 0 0 1390

Én is ebben reménykedem, hogy egyszer csak már nem hallom. Valahol pedig megrémíszt a dolog egy parányit, hogy nincs rá se gyógymód se gyógyszer.

Istenre vagyunk bízva miként dönt felettünk!!!!

Előzmény: zéta_ (1389)
zéta_ Creative Commons License 2013.04.13 0 0 1389

Halláscsökkenésem nincsen, maximum azon a frekvencián egy minimális, ahol ezt a rohadék tinnitust hallom.

Sajnos amióta épül le a szteroid és egyre kevesebbet szedek, azóta megint mintha visszaerősödött volna... :-(

én először önmagában kaptam meg a 10 ampulla Nootropilt, és sajnos csak 1 hónap múlva adták a Solu-medrolt, külön.

Azt kellett volna rögtön, minél hamarabb, de sajnos csak 1 hónap után jutottam el a Bencsik doktornőhöz. Ő azt mondta, hogy 1-2 héten belül már ezt indítani kellett volna... :-(

 

A Betaserc a belső fül mikrokeringését fokozza, de a törzskönyvezésekor csak zárójelben szerepelt (!) az indikációk között a fülzúgás, az elsődleges javallata a szédülés ill. a Meniére-betegség. A Nootropil, Cavinton, Chinotal, Trental, Ginkgo biloba és társaik is csak azoknak segítenek, akiknek keringési probléma áll a háttérben. Nekünk fiataloknak nyilván nincs otosclerosisunk és épek az erek a belső fülben, tehát más lehet az ok, arra viszont nem nagyon van gyógyszer, ill. én még nem találtam rá...

Azért remélem meggyógyulunk!!

Előzmény: Faterik (1388)
Faterik Creative Commons License 2013.04.13 0 0 1388

Zéta!

 

Én is tudnék mesélni,röhögtem a Cavinton Fortén,az infuzios kezelést csak utolsó pillanatban emlitették.

Én infuziomban Nootropil volt meg kortizon.

Van hozzá halláscsökkenésed?

 

Olyan gyógyszereket irtak a helyi Sztk-ban mint egy 80 éves érelmeszesédeses fülzúgósnak.

Holott fiatal vagyok. Az is vicces hogy a harmadik doki mondta hogy szedjem a Chinotalt,meg a Nootropilt,

mert először elintéztek a Betasercel.

 

Remélem meggyógyulsz!

 

 

 

 

zéta_ Creative Commons License 2013.04.12 0 0 1387

Sziasztok, én egy szakgyógyszerész vagyok, tavaly szakvizsgáztam gyógyszerhatástanból.

A tüneteim febr.21-én kezdődtek: féloldali arcüreggyulladás (jobb oldali igen erős torokfájás, jobb oldali orrváladékozás és jobb oldali enyhe fülfájás és füldugulás). Azonnal elkezdtem antibiotikumot szedni és fülcseppet használni. A felsőlégúti tüneteim gyorsan javultak, de 2 nap után egy nagyon idegesítő, 4-5-6000 Hz-es fülsípolást vettem észre a jobb fülemben. 1 hete tartott már a sípolás, amikor Nootropilt kaptam infúzióban 10 napig - erre meg sem mozdult - tehát nálam valószínűleg nem keringési zavar áll(t) a háttérben (hanem vírus- és/vagy bakteriális fertőzés.)

 

Sajnos csak 1 hónap után jutottam el a Bencsik Beáta doktornőhöz, aki a budapesti Tinnitus Ambulancia vezetője, rendel a Szigony utcai Fül-Orr-Gége Klinikán és a IX. ker. Mester utcában is + magánrendelése is van. Javaslom minden budapestinek, akinek már legalább 1 hete zúg/sípol a füle, hogy Hozzá forduljon, neki valóban ez a szakterülete. Én előtte 2 másik fül-orr-gégésznél is jártam, mindketten csak széttárták a karjukat a problémámra, egyéb épületes ötleteikről nem is beszélve... Vidékiek szerintem innen válogassanak: http://tinnitus.hu/kihez-forduljak/

 

A doktornő szerint már 1 hónap is sok időnek számít fülzúgás tekintetében (!), de azért elindítottuk a szteroid lökésterápiát szintén infúzióban (Solu-medrol 250 mg 3 napig, 125 mg 3 napig, stb.) Nem akarom elkiabálni a dolgot, de én már az első nap után jelentős halkulást/javulást érzékeltem, mintha teljesen letekerték volna a hangerőt, habár most, hogy már csak 4 mg-ot szedek tablettában, mintha megint kezdene süvíteni... :(

 

Sajnos az Anyukám révén eléggé képben vagyok tinnitus ügyileg, pláne hogy most engem is utolért. Ismerem az erre használatos forgalomban lévő gyógyszereket, a noisereket (maszkolókat) és a CR-neuromodulációt is végigcsinálta az Anyukám a Corvin-negyedben. A keringési eredet eldöntésére egy egyszerű próba: 3-4 emelet lépcsős megmászása utána megnő a pulzus és a vérnyomás -> ha a fülzúgás ekkor néhány percre lehalkul, akkor valószínűleg keringési eredetű. Ez a szerencsésebb eset, könnyebb gyógyszerelni.

 

Mindannyiunknak kitartást és mielőbbi gyógyulást kívánok!

Faterik Creative Commons License 2013.04.10 0 0 1386

No emberek, beálltam én is a sorba.

Tavaly novemberben kezdődött a fülzúgás a jobb fülemben,egy párkapcsolati válság után.

Sokáig nem foglalkoztam vele,aztán ellátogattam fülész orvoshoz,aki felirt Cavinton Fortét.

Meg ráirta a papirra:ez egy ép hallás.Zúgás nem múlott,elmentem a vezető főorvoshoz

aki idegi eredetű halláscsökkenést állapitott meg 4000 Hz-nél.Mondta,ha egyből odamegyek

beutal infuziora,meg mondta Jézusisten milyen kegyszereket kaptam,minimum szájon át Nootropil.

Aztán amilyen szerencsétlenség történt,januárban elkezdett a másik fülem is zúgni,ott erős hanghatás

miatt,de arra felvettem infuziot és jelentősen jobb lett.

 

Ami érdekes az egészben,hogy az infuzio hatására a másik fülemben eltűnt a zajcsipke,azonban

a zúgás ha kisebb intenzitással is,de fennáll.

 

Ami nekem nagyon bevált,az a Chinotal nevezetű gyógyszer,sokáig ezt adták infuzioban is.

Ezt a neurologusom irta ki,és a fülészme is jóváhagyta a szedését.

 

Meg persze,tömöm magamba a Nootropil 1200-at (Betasercet elhagytam,mert mint megtudtam

az szédülésre van),kezdetben psychiáter,neurologus,MRI,temérdek hallásvizsgálat,főorvos biztatása:

mozdult az audiometria,ez még javulhat.....

 

Szóval a szokásos köröket járom én is,de sokat javultam.

ghepard Creative Commons License 2013.04.08 0 0 1385

Hát, ha már ennyit él vele talán megszokta és nem annyira zavaró. A kezdő csengés ha nem múlik el, akkor nagyon bekavarhat az embernek. Ez igaz. Nekem se volt mindegy, mikor csengett meg zúgott búgott. Akkor volt a legrosszabb, mikor már semmit se csináltam és hallottam azt a hangot - nehéz volt nem gondolni rá. Olyankor nagyon nehéz volt aztán elaludni stb. De akkoriban az eszembe jött, hogy lehet a fülhallgatókon (vagy előtte a hallóka) keresztüli hallgatás miatt cseng a fülem. Abbahagytam és aztán a csengés is abbamaradt.......

Előzmény: kick75 (1384)
kick75 Creative Commons License 2013.04.08 0 0 1384

Az lehet, hogy 32éve cseng neki de lehet nem zavaróan, vagy figyelnie kell azért, hogy meghalja a fülében. Más az mint új versenyzőnek az elején még jóval hangosabb cseng a füle és nyilván nehezebben tudja megszokni vagy nem figyelni rá. Egyébként minden ember fejében van egy alap magas hang ami természetes, csak az agy azt kitudja zárni.

Előzmény: ghepard (1383)
ghepard Creative Commons License 2013.04.08 0 0 1383

Van olyan is, akinek kb 32 éve cseng (ide is irogat) és elvan vele. De a legtöbb ember ettől kiborul, ami tovább viszi a fonalat..... Hát igen, a pozitív szemlélet mindenképp hasznos lehet. Ha minél többet megpróbál az ember másra gondolni, mással törődni - akkor azon az útvonalon keletkeznek összeköttetések (neuronkapcsolatok) az agyban és a zúgásal kapcsolatosak eltompulhatnak, idővel persze.....

Előzmény: pret 34 (1380)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!