Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.03.14 0 0 3251

Hipóval szoktam fertőtleníteni, beleöntöm a házba, visszazárom, összerázom. Csak vigyázni kell, hogy a lyukon ne jöjjön ki, meg a hipó egyébként is kellemetlen, az ember ruháját is kiszívja. De ezt én megoldom a fürdőkádban, végül óvatosan lezuhanyzom (hogy ne fröccsenjen), utána meg már ártalmatlan, amikor felhígul.

 

Előszűrőket nyugodtan be lehet rakni, a membránt eleve nem is szokás ilyenkor. Ha láttad már az előszűrők első öblítővizét, akkor érthető lesz. Szénporos, homályos folyadék. Tehát előbb ezt kell kiengedni, a membránt csak utána beépíteni.

 

Membránhoz létezik fertőtlenítőszer, por formájában, de ilyennel nem foglalkoztam. Savas folyadék nem árt neki elvileg (ecetsav, sósav, citromsav?, ami egyúttal vízkövet is oldja. Lúg viszont tönkreteszi, azaz Hipóval sem érintkezhet a membrán.

Előzmény: tavas1 (3250)
tavas1 Creative Commons License 2019.03.13 0 0 3250

Sziasztok!

 

Egy kis segítségre lenne szükségem:

Van egy 4 lépcsős RO szűrőm. Kb 1 évig állt, így biofilm keletkezett a belső felületeken. Mindent kisúroltam amennyire tudtam, és vettem új szűrőket. 

Ha a szűrők behelyezése nélkül átöblítem a rendszert 15-20 percen keresztül, elegendő lesz ahhoz, hogy ne kerüljön olyan szemcse a membránra, amely esetleg eltömítheti azt?

 

Olvastam membrán konzerváló folyadékról is, ami megóvja azt hosszabb leállításkor. Valaki tud róla, hogy honnan lehet ilyet beszerezni?

DiamondL Creative Commons License 2019.02.19 0 0 3249

Köszönöm, akkor rendelek egy ilyen két utas szelepet ebay-en, már 1000Ft körül láttam.
És akkor ezek szerint a rajzod alapján bekötve nem kell a szűrő betáp főelzáróját zárva tartanom.

Előzmény: Törölt nick (3247)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.19 0 0 3248

Utána láttam, a kapcsolódó videóban mutatják a bekötést bővebben:

 

https://www.youtube.com/watch?v=i9CQ_tb3EQ0

Előzmény: Törölt nick (3247)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.19 0 0 3247

Igen, a kétutas szelepet azért találták ki, hogy egy kimeneti csapteleppel zárható legyen az RO-membrán bemenete. Így nem kell a betápszelepet zárogatni.

 

Nekem mágnesszelep van egyébként a bemeneten, amiből létezik DC 24 V és AC 230 V tekercselésű. Noha én egy elektronikus vezérlést is építettem hozzá, de kezdetben csak egy kapcsolóval indítottam, ezt azért említem, hogy ilyen egyszerűen is lehetséges.

 

Másik mágnesszelep az öblítőszelep nálam, ezt megoldja az elektronika, hogy óránként 20 másodpercig öblíti a rendszert automatikusan (ilyenkor egyszerre nyit a betáp- és öblítőszelep), ez nem jár sok vízfogyasztással.

 

A kétutas szelep belső működését megmutatják itt is:

 

https://www.youtube.com/watch?v=Hn7m0Xtvxeg

 

Nyomóágon nem számít az irány, másik ágon számít a bemenet-kimenet, de ha képen nem is látszik, valamilyen jelölés bizonyára van rajta. Próbával is be lehet azonosítani, átfújni rajta, vizet rákötni stb.

Előzmény: DiamondL (3245)
DiamondL Creative Commons License 2019.02.19 0 0 3246

"Ha viszont mindenképp zárva kell tartanom, akkor az útváltónak nincs is jelentősége?"

Kétutas szelepet akartam írni.

Előzmény: DiamondL (3245)
DiamondL Creative Commons License 2019.02.19 0 0 3245

Nagyon köszönöm, sokat segítettél.

Ezt hivatalos német cég forgalmazta így kompletten, számlával:

https://www.ebay.com/itm/3-Stufen-Umkehrosmosefilter-100-GPD-fur-Aquarium-small-mit-Spulventil/152618466770?hash=item2388c4fdd2:g:t94AAOSweD5ZrP7O:rk:22:pf:0

 

Mondjuk a pultra kivezető csapot már én vettem hozzá, nem volt tartozék, gondolván így kényelmesebb a vízvétel és elegánsabb is, laikusan azt gondolva, hogy amennyit használjuk, ez a szűrő is megteszi.

 

Akkor ha jól értem, ha beteszek egy kétutas szelepet, akkor nem kell a főelzárót zárva tartanom? Ha viszont mindenképp zárva kell tartanom, akkor az útváltónak nincs is jelentősége?
Egyébként néztem ebayon ezeket az általad javasolt szelepeket, de nem látok jelöléseket rajta, melyik lyuk hova, így a rajzod alapján nem tudom beazonosítani.

Előzmény: Törölt nick (3244)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.19 0 0 3244

Olyan készleteket forgalmaznak akvárium stb. célokra, de az nem arra való, hogy konyhába beépítsék, kimenetét lezárják.

 

Ha ahhoz az eladó mellékelt egy kimeneti zárószelepet, illetve útváltót, azt szakszerűen nem tehette volna meg, avagy nem értett hozzá.

 

A képen szereplő útváltó szelepet ismerem, átfolyó víztisztítók tartozéka, mármint azoké, aminek szabad lezárni a kimenetét. Olyat mellékelnek sok egyszerű, aktív szenes víztisztítóhoz (RO-membrán nélküli szerkezetekhez).

 

Ezen az oldalon szerepel egy rajz: http://www.reefaquarium.com/2012/rodi-units/

 

 

Ha törlök belőle, így néz ki:

 

Itt már vízszintes irányban működik a kétutas szelep, ez lehet típusfüggő.

 

Az öblítőszelep nálad már adott, a fojtószelepet (Flow Restrictor) hidalja át.

Előzmény: DiamondL (3243)
DiamondL Creative Commons License 2019.02.19 0 0 3243

Nagyon köszönöm, erre eddig sehol nem találtam utalást. Amúgy eddig nem károsodott, tette a dolgát, a 250-es vízből 20-ast csinált.
Meg az is megtévesztett, hogy akkor minek a tisztavíz kifolyó csapra tekerő, ha úgy is a főcsappal kell nyitni, zárni?

De akkor fojtó közvetlenül a membrán kimenetére csatlakozik? (flow/420), hova kell öblító csap? És nekem nincs puffertartályom, így a membránon sincs neki csatlakozó, és akkor a szelep ezen ágával mi lesz?

Ez esetben hogyan módosítsam, hogy a főcsapot ne kelljen elzárnom, de ne is szivárogjon?

Előre is köszönöm a további sebességet, esetleges Móricka-rajzot, mit hogyan módosítsak.

Előzmény: Törölt nick (3241)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.19 0 0 3242

Vagy így inkább:

Előzmény: Törölt nick (3241)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.19 0 0 3241

Ez végig így ment, mióta 1 éve be lett üzemelve?

 

Mert az elég súlyos hiba, egy ilyen RO-membrán tisztavíz-kimenetét szimplán elzárni nem is szabad. A membrán így nem csak folyamatosan átengedi a vizet, de még károsodik is, mert nem erre lett kitalálva, hanem csak a membrán felülete mellett áramló folyadékból átszivárgó víz elvezetésére.

 

Passzív (nem elektromos) rendszerben a linkelt kétutas szelepet szokták alkalmazni, ami a kimeneti csaptelep zárásakor előálló nyomás hatására zárja a másik ágat, amit a membrán elé kell bekötni. Tehát így lesz lezárva a membrán bemenete:

 

A képen piros nyilakat rajzoltam be, hogy egyértelműbb legyen a betápvíz haladása (nem "keresztben" kell elképzelni).

 

Öblítőszelep a fojtószelepet hidalja át, ezáltal a membránra ható nyomás csökken, a víz nagyrészt elfolyik a membrán mellett és leöblíti azt.

Előzmény: DiamondL (3240)
DiamondL Creative Commons License 2019.02.19 0 0 3240

Vagyis nem is szelep, rosszul írtam, hanem egy váltó csap, amivel át lehet hidalni egy fojtót, vagy nyomáscsökkentőt, nem tudom a hivatalos nevét.
Ilyen a szerkentyű kompletten:

Előzmény: Törölt nick (3238)
DiamondL Creative Commons License 2019.02.18 0 0 3239

Nem ilyen szelep van benne, nem igényel áramellátást, csak egy öblítő szelep van rajta, ami alapesetben zárva van, nyitott állapotában pedig a membrán kihagyásával a két előszűrőt öblíti át.

Erre a "szivárgásra" sehol nincs utalás, azért kérdezem, más is tapasztalt-e ilyet. Havi 6 ezer forintot dobtam ki az ablakon emiatt.

Előzmény: Törölt nick (3238)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.18 0 0 3238

Ilyen előfordulhat sajnos a kétutas szelep hibája miatt, ha van benne:

 

https://www.ebay.com/itm/162562479616

 

Tévesen nevezik négyutasnak is, mert négy csatlakozója van, de az nyilván csak két ágat / utat alkot benne.

 

Az áramellátást nem igénylő szerkezetekben található ilyen, de ezzel talán ki is merült az összes előnye.

Előzmény: DiamondL (3237)
DiamondL Creative Commons License 2019.02.18 0 0 3237

Üdv!

Egy éve használok 3 részes RO víztisztítót, puffertartály nélkül, alapvetően a vasalóba és a 3 db szobai párásítóba.

Aktuális volt az éves vízóra leolvasás, és brutális lett a konyhai hidegvíz fogyasztásom, havi 2 köbméter helyett durván 8 köbméterre jött ki.

Jóllehet RO vizet átlagban havi 20 liternél többet nem használtunk el (a párologtatók csak a fűtési szezonban mentek).

Alaposan alánéztem a vízórának, kiderült, hogy a tisztított víz csapjának elzárt állapotában is átengedi valahogy a szűrő a vizet, 1 litert kb. 3 perc alatt, ami persze megy a lefolyócsőbe.

Nyilván a szűrő főelzáróját nem tartottam zárva, és átöblítést kéthetente-havonta végeztem.

Ez normális jelenség, vagy mi lehet az oka? Most elzártam a szűrőbe bemenő hidegvíz főelzáróját, de elég macerás lenne minden használatkor 60 évesen letérdelnem és bebújnom a mosogató alá.

BéDéKá Creative Commons License 2019.02.12 0 0 3236

Az egyik legrégebben ismert ivóvíztisztítási eljárás az adszorpció. Időszámításunk előtt 450-ben Indiában már alkalmaztak homokot és faszenet a víz tisztítására. A modern korban Európában, 1930-40 között kezdték el alkalmazni az aktív szenet, a víztisztítás során visszamaradó klórszármazékok eltávolítására az ivóvízből. Az 1960-as évektől az aktív szénszűrők feladata a kellemetlen szagok és mellékíz kiszűrése a tisztított vízből. Részletek: Adszorpciós fertőtlenítési eljárás + klór-diox használata vízkezeléshez

BéDéKá Creative Commons License 2019.02.08 0 0 3235

A víztisztítás folyamatainak optimalizálása okos berendezésekkel. A számítógépes irányítás nemcsak biztonságossá teszi az kitermelt és kezelt ivóvizet, de megnöveli a gépek és berendezések hatékonyságát, csökkenti a felhasznált adalékanyagok és energia mennyiségét, tehát mérsékeli a költségeket is. Futurisztiku elképzelések is léteznek: >> A víztisztítás jövője

xXxSuraxXx Creative Commons License 2019.02.01 0 0 3234

Köszi szépen ! :D

 

ilyen leírást találtam ADWA  mérőműszernél:

 

nagyon lágy  0-40ppm  /      0-4 német keménységi fok

 

lágy   40-80ppm           /   4-8       

 

közepesen kemény  80-180ppm  /8-18

 

kemény  180-300ppm      /  18-30

 

nagyon kemény 300ppm-től     / 30tól-

 

 

Lenne egy kérdésem hozzád ill.  a többi fórumozóhoz is ebben a témakörben    :

 

A 19L ballonos vizen miként van jelölve vagy honnan lehet tájékozódni hogy melyik fajta / márka az ami RO eljárással tisztított ?    -    Köszönöm előre a választ ! :D  

 

A közeljövőben szeretnék valamelyik fajtából választani  :  vagy átfolyós RO víztisztitó  vagy  RO eljárással  tisztított 19L ballonos víz megoldás  

 

Ha már tudom melyik fajtát és márkát válasszam , akkor össze tudom hasonlítani az árakat és dönteni melyik éri meg jobban számomra .

 

 

Előzmény: mitvisz1 (3233)
mitvisz1 Creative Commons License 2019.01.30 0 1 3233

Én régebben mértem . Az ásványvizekre 300 körüli a csapvízre és a nagy palackosra 100 körüli értékre emlékszem. Ami nálunk van 19l-es az RO-val tisztított.

 

A szűrő vásárlást eddig halasztgattam. Én Nano membrán átfolyóst akarok öszerakni alkatrészekből vagy az Excito valamelyik típusán gondolkozok ami jóval egyszerűbb és gyorsabban adja a vizet csak azt nem tudom hogy a vízlágyitó meg ilyen-olyan gyanták nem adnak-e hozzá a vízhez olyan dolgokat ami nem tesz jót a bendőmnek. A mai világban már nem lehet tudni mi kerül ezekbe a szűrőkbe  a gyártás során.

 

Most tipródok , nincs sok kedvem időzítőket barkácsolni de ez tűnik a jobbnak. Vagy csak az első lépcsőt rakom össze 5mikron  -szén -1mikron és a membránt csak később ,csak itt meg az egylépcsős szénszűrés lehet hogy kevés.

 

Lenne egy kérdésem . Ha gyorscsatis betétet veszek és idomok nélkül csak csövekkel dugom össze , a cső mekkora hajlítást bír el megtörés nélkül illetve ha oldalirányban feszíti  a csatlakozót az mekkora probléma ?

 

Előzmény: xXxSuraxXx (3232)
xXxSuraxXx Creative Commons License 2019.01.24 0 0 3232

Sziasztok ! :D

 

Lenne pár kérdésem hozzátok :  -  Milyen ill. mekkora  ppm értéke a tisztított víznek?

 

Ezt a ppm értéket mérte ill. készített valaki összehasonlítást a következőkkel ?  :  csapvíz ppm értéke , 

ugyonolyan márkán belül ásványvízből szénsavas és mentes víz  ppm értéke

 

Nekem sajnos nincs ilyen mérőműszerem  , de bennem felmerült az ha tudnám megmérném ezeket is kiváncsiságból : a  19L ballonos vizet is  és PI vizet is milyen értéket mutatnak  .  Elég jó összehasonlítási képet adna szerintem. 

 

Melyik átfolyós RO víztisztító ajánlott ivóvízhez és főzéshez használva ?  Durván napi  maximum 12-15L lenne használva.

 

Válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm ! :D

BéDéKá Creative Commons License 2019.01.08 0 0 3231

Az ivóvíz tisztítási eljárások biztonsága és egészségi befolyásoló tényezői

 

Fertőtlenítési eljárás adalékanyagokkal. A vállalkozások, szolgáltatók és otthoni felhasználók számára biztonságos, hatékony és takarékos megoldást kínálnak a klór-dioxid tartalmú fertőtlenítő szerek. tovább >> Az ivóvíz tisztítási és fertőtlenítési eljárások biztonsága

Kata` Creative Commons License 2019.01.07 0 1 3230
ITsFater Creative Commons License 2018.11.30 0 0 3229

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni teljesen laikusként. 

Pult alá szerelhető minőségi víztisztítót keresek otthonra. 

A fő cél egészségmegőrzés lenne, próbáltam utánaolvasni, sajna kevés sikerrel. 

Sokszor előkerül az "igényes, jobb gyártó" fogalma, aki nagyon jó cuccokat gyárt, igényes minőségben de a fórumokon jellemzően nem társul hozzá konkrétum, a forgalmazók pedig mind az általuk forgalmazottra használják. 

Ha van itt olyan, aki ért hozzá, akkor szívesen vennék tanácsot, hogy melyik gyártótól lenne érdemes nézelődni, ha tartály nélküli RO készülékben gondolkodom, és ivó/főző víz készítése lenne a cél.

Előre is köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2018.11.13 0 1 3226

Igen, sajnos a tartály agyonvágja az egészet, a membrán kapacitása is sovány, így lassan csordogál majd a tartályba, amire épp ezért van szükség, hogy legyen puffer.

 

A megadott névleges kapacitás ugyanis a gyakorlatban kevesebbre jön ki. Szerintem célszerűbb átfolyós rendszerben gondolkodni, ami tartály nélkül is kellő mennyiségben termel, úgy az UV-fertőtlenítés is feleslegessé válik, mert nincs tartály, amiben poshadna a víz.

 

Az RO-membrán kimenete nagyon korrekt vizet ad, hosszabb távon is, azt már nem kell külön fertőtleníteni.

 

Viszont továbbra sem tudok típusokat ajánlani, nem csak azért, mert nem akarnék reklámozni, de nem is követem a piacot.

Előzmény: fobiss (3225)
fobiss Creative Commons License 2018.11.11 0 0 3225

Sziasztok!

 

Kinéztem magamnak egy ilyen rendszert:

https://www.viztisztitomarket.hu/purepro-ro-105

Minden kiegészítővel:

https://www.viztisztitomarket.hu/PurePro-AIFIR-energetizalo-biokeramia-egyseg-InLine-2-d73.htm

https://www.viztisztitomarket.hu/BCpH-lugosito-pH-emelo-egyseg-InLine-2-d74.htm

https://www.viztisztitomarket.hu/PurePro-UV-lampa-keszlet-viztiszitohoz-6W-d23.htm

https://www.viztisztitomarket.hu/AIMRO-visszasozo-egyseg-asvanyi-anyag-visszapotlo-patron-InLine-2-d68.htm

 

A kérdésem az lenne, hogy mi a véleményetek a fenti konstrukcióról? 

Ezen felül olvastam, hogy a tartály elvileg nem a legjobb dolog, mert a tartályban a víz telítődhet baktériumokkal, tehát amennyire fellelkesültem, annyira el is bizonytalanodtam. 

 

Teljesen laikus vagyok, viszont szeretnék végre tiszta vizet önteni a pohárba :)

 

Ha ez egy kevésbé preferált konstrukció, akkor tudnátok egy olyan rendszert ajánlani, ami olyan szűrt vizet ad, amit bátran adhatok a három, 6 év alatti gyerekemnek?

 

Segítsetek kérlek, kb 2 hét múlva kerülne beszerelésre. 

 

 

mr.tanka Creative Commons License 2018.10.19 0 1 3224

Sziasztok!

 

Sajnos nincs időm visszaolvasni több oldalt, hogy volt e már ezekkel a termékekkel kapcsolatban kérdés.

A vezetékes víz nem ízlik, van némi mellékíze, ezért évek óta mizse vizet iszunk, ezen szeretnék változtatni, mert utálom a vele járó nyűgöt, savas víz helyett meg jó lenne egy sodaco, vagy sodastream gép.

A kiszemelt víztisztítók a következők:

- blue ups 2, az ára elég bolt függő, ahogy a neve is mert valahol 25ezer, máshol megkapni 13ezer körül is megkapni, a neve meg valahol aquafilter, sőt van hely ahol 17ezer a 3szűrős változat, 25ezerért már a 4szűrős kapilláris memránosat adják, szóval elég zavaros ez nekem.

https://www.vizetiszom.hu/ivoviztisztitok_204/blue_ups_2_premium_beepitheto_viztisztito_akcios_csomagban_242

 

http://www.krimmler.hu/viztisztito-berendezesek-79/viztisztito-berendezes-fp3-k1-329

 

http://www.krimmler.hu/viztisztito-berendezesek-79/takarekos-viztisztito-berendezes-330

 

 

http://www.protfilt.hu/index.php?mod=kinalat&task=show&kategoria=konyhai_alkalmazasu_szurok

 

 

https://viztisztitodepo.hu/termekek/367-vizszuro-berendezes-ultraszurovel-economy-water-4-lepcsos.html

 

Ahogy nézegettem a szűrőbetéteknél is nagy a szórás ár tekintetében.

 

-aquaphor crystal solo, ennek az árazása már egyértelműbb, kb 25ezer mindehol. Erről minden féle jókat írnak, hogy van benne az a spéci aqualen szál és magába köti a szennyeződéseket és ki sem engedi, ha telítődik akkor sem, aztán, hogy ez mennyire igaz azt nem tudom eldönteni, mert a legtöbb víztisztítós cég azt állítja, hogy az ő szűrője a legjobb. Ami ennél a típusnál tetszik, hogy gyorsan cserélhető a szűrő, házzal együtt, így a szűrőház tisztításával nem kell vesződni. Bár a szűrő elég drága, ha igaz elvileg csak évente kéne cserélni. Ezüstöt is tartalmaz a szűrője, ez nem tudom mennyire jó pl 10hónapos gyereknek, vagy felnőtteknek is tartós fogyasztásra?

 

https://www.vizetiszom.hu/ivoviztisztitok_204/aquaphor_crystal_solo_beepitheto_viztisztito_keszulek_365

 

Tehát, összefoglalva, melyik marketing szövegnek lehet hinni, melyik terméket és melyik üzletből érdemes választani? Az első linkeknél található termékek ugyanúgy néznek ki csak más név alatt futnak?

 

Soma.01 Creative Commons License 2018.10.16 0 0 3223

Sziasztok!

Arról van információtok vagy tapasztalatotok, hogy az üledékszűrők közül a sodrott/száltekert polipropilén (yarn/string/wound) szűrőket, vagy a préselt polipropilén rost (melt-blown) szűrőket érdemes használni RO berendezések szűrőiként alkalmazva? Én eddig úgy olvastam, hogy a száltekercselt jobb valamivel, de ott nem RO berendezésekről volt szó, de gondolom, vizet szűrni ugyan úgy kell mindenhol. Hosszas keresgélés után találtam csak összehasonlító leírást amúgy.

Törölt nick Creative Commons License 2018.09.17 0 0 3222

Az amerikai piacon, ahol a régi ólomcsövek miatt sok helyen ez probléma, szokták ajánlani az Aquasana AQ-4000 típust, ami nálunk is beszerezhető, ha jól tudom.

 

Vagy fel lehet szerelni standard poharas, többlépcsős szűrőt is, aminek egyik betétje nehézfémeket megkötő ioncserélő legyen.

 

http://www.kormanyhivatal.hu/hu/komarom-esztergom/hirek/lakossagi-tajekoztato-az-ivovizben-levo-olom-egeszsegi-kockazatairol-csokkentesi-lehetosegeirol

 

Elsősorban a zeolitot, egyes ioncserélő műgyantákat és a fordított ozmózis membránt tartalmazó kisberendezések lehetnek alkalmasak az ivóvíz ólomtartalmának megfelelő mértékű csökkentésére. Fontos, hogy kizárólag OTH engedéllyel rendelkező kisberendezést alkalmazzunk, az alkalmazási feltételek betartása mellett.

A kisberendezések alkalmazásával kapcsolatban részleteket az Országos Tisztifőorvosi Hivatal honlapján (www.antsz.hu) olvashat, illetve további tájékoztatás kérhető az Országos Közegészségügyi Központ Vízhigiénés osztályának munkatársaitól (telefon: 1/476-1173 ; e-mail: vizosztaly@oki.antsz.hu).

viktor.zsiros Creative Commons License 2018.09.17 0 0 3221

A környékünkön nemrég előjött olyan probléma, hogy túl sok ólom volt a vízben, a nagyon régi vízvezetékek miatt. Van iskola és óvoda ahol pl. tilos vezetékes vizet itatni a gyerekekkel... Ezt hallva, gondoltam fel kellene szerelni valami víztisztítót itthonra is, ami az ólmot kiszűri. Vajon melyik az ami erre jó?

Törölt nick Creative Commons License 2018.09.10 0 0 3220

Nem ír a tartály tisztíthatóságáról, amiben egy gumiballon vagy gumimembrán szokott lenni, az szorítja ki belőle a vizet. A gumifelület nyálkásodásra hajlamos, melegágya a baktériumok szaporodásának.

 

Azt írja, hogy ezüstözött előszűrő van, ami viszont nem olyan lényeges. Igaz, hogy 6 hónap után szaporodhatnak a baktériumok a normál szénszűrőben, vagy annak gumigyűrűjén, de ezek a membrán résein úgysem férnek át.

 

Tapasztalat, hogy 1 év, vagy a karbantartás elodázása esetén több idő után, mi minden képződhet az előszűrőkben és az ember észre sem veszi, mert az RO-membrán olyan hatékony, hogy tiszta vizet varázsol még a rozsdás löttyből is. Aminek még szaga, aromája sincs a kimeneten, pedig utószénszűrő sincs.

 

Nem szerepel a membránkapacitás, a veszteségi arány. Rásegítő szivattyú nélkül mindkét paraméter lehet csalódás forrása esetleg.

Speciális betétek miatt kötött a beszerzési forrás, bár előnyös az egyszerűbb csere.

 

https://www.agriaaqua.hu/szurobetet-cserebetet/ozmozis-membran-ro-101s-keszulekhez

 

2017 08 01 után kompatibilis a membrán, de mi van a régebbi készülékekkel? Mi van, ha egyszer ehhez sem lesz?

Előzmény: atos80 (3218)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!