Keresés

Részletes keresés

furosdebrecen Creative Commons License 2010.01.09 0 0 5734
szia zigu és gamate olvassátok a 5679 es hozzászolásom
Innodrill Creative Commons License 2010.01.09 0 0 5733
Üdv Gamate ! Egy erős kézi fúrógép viszi a betont is.Lehet jó lenne a az alföldi"
technikához.Az ára 150 Euró
Üdvözlettel: NT
Előzmény: gamate (5728)
furosdebrecen Creative Commons License 2010.01.09 0 0 5732
hello zigu furd meg a forgatomü befogatásnál egy átmenö csavarral ,a csöbe pedig tegyél egy ugynevezett stücnit ezt a stücnit esztergáltatni kell ezáltal tudod rögziteni a forgatómübe a csövet igy nem szorul bele neked semmi keménynél sem másik tanács a forgatomüre  egy másik kar hogy két kézzel tud tartani a karra egy végálláskapcsolo és az ujjaddal tudod inditani
gamate Creative Commons License 2010.01.09 0 0 5731
Valahogy így képzeld el!

Én már láttam, 42m 40-es csövet egyben kiszedni...
Előzmény: gamate (5730)
gamate Creative Commons License 2010.01.09 0 0 5730
A hajtóműnél természetesen nem ragasztják, ott maga a szerkezet kiképzése olyan, hogy forgatásnál rászorul, de ha billegteted a cső végén a szerkezetet, akkor lelazul.
A csövet csak a fúrófejnél vágják, másutt nem. Ahogy emelik a csövet, egy bizonyos magasság után a cső visszahajlik a föld felé, ott egy ember igazítja, a másik emeli tovább.
Hihetetlen, hogy mit kibírnak azok a csövek.
Persze, ha kicsi a hely, akkor vágják több helyen is, majd a visszaépítésnél újra ragasztják, de a szakik inkább egyben hagyják az egészet, ha lehet.
Előzmény: zigu (5729)
zigu Creative Commons License 2010.01.09 0 0 5729

Köszi a leírást, de néhány dolog még nem tiszta.

 1. A forgatásnál, fenn az öblítőfejnél, hogy fogatják meg a PVC csövet, gondolam ott nem ragasztják.

 2. A ragasztott csöveket szétvágják kihúzásnál? Mert mondjuk 40-50méter kihúzása egyben nemigen lehetséges.

 Üdv és Jószerencsét!

Előzmény: gamate (5728)
gamate Creative Commons License 2010.01.09 0 0 5728
Talán most kép is lesz....


hajtomufurofejek
Előzmény: gamate (5727)
gamate Creative Commons License 2010.01.09 0 0 5727
Üdv!

Az alföldi technika szinte semmiben sem tér el az öblítőiszapos rotary fúrástól, sőt ugyanaz, csak a méretekben van eltérés. A fúrószár nem acél, hanem 32-63mm-ig pvc-cső, amit az egyik végén kitágítanak (tokot csinálna), majd a következő csövet beleragasztják. Ezek a csövek általában 1-2 m hosszúak. A cső alján van egy fém fúrófej, ami a főleg homokot lazítja. A "fúrószárat" egy kézi fúrógép forgatja egy lassítóműn keresztül, ami az öblítőiszap bevezetését is megoldja.
Ha elérték a vízadót, kihúzzák a csövet, levágják a fúrót a végérő, raknak a helyére szűrőt, majd vissza a lyukba. Innen már minden a szokásos módon megy. Kavicsolás, rétegzárás, kútfejkiképzés, tisztítás....

Hát röviden ennyi.
A képekből látszik, hogy nem egy nehéz terepre való szerkezetek, nem is véletlen hívják alföldi technikának.

Remélem tudtam segíteni!
gamate
Előzmény: zigu (5726)
zigu Creative Commons License 2010.01.09 0 0 5726

Helló Vizeslaci!

 Hogy áll a fúrófej projekt? Találtál megfelelő anyagot a fejeknek?

Másik dolog hogy szeretném ha esetleg leírnád nekünk azt a bizonyos alföldi tecnikás PVC csöves fúrást. Hogy van  megfogatva a forgatáshoz a cső? Hogy van megoldva a csövek összetoldása? stb...

 Úgyanis rengeteg helyen, persze ahol lehetséges a talajviszonyok miatt, alkalmazzák, és engem és lehet hogy másokat is,érdekelne ennek a viszonylag egyszerűbb technikának a működése.

 Üdv és, Jószerencsét!

Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 5725

 

Helló   Che-pel  kolléga !

 

Igen, ez az  "öblités és forgatás"  nagy kérdés, de csak főleg nagyobb kőolaj és főldgázkutató fúrásoknál. Ugye ott már óriási a fúróiszap hidrosztatikai talpnyomása és a túlnyomás alatti olaj, vagy gázcsapdák fúrólyuk felé irányuló szivárgási lehetősége. Sekélyebb fúrásoknál is van természetesen jelentősége, de ez már nem olyan perdöntő. Nálunk, mint irod is, a legnagyobb figyelmet az azonos viszkozitás és fajsúly fenntartására kell forditani.  A másik téma, ha érdekel, tavaly ősszel megjelent a Vizpiac magazin és hirújság, amely kb.  2 hetente jelenik meg, amely Földünk összes vizzel kapcsolatos témájával foglalkozik,  Újság formájában, valamint megrendelhető ingyenesen Email -ban történő értesitésben is, a  "Vizpiac.hu" -n.  Jószerencsét !

Előzmény: Törölt nick (5722)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 5724
http://www.youtube.com/watch?v=E6aDUq

fúrás a 40-50-es években
gamate Creative Commons License 2010.01.08 0 0 5723
Üdv Freddy 4!

Megtisztel, hogy emlékszik még a problémámra...
Szóval a dolog odáig fajult, hogy beíratkoztam a Kovács Józsi-féle kútfúrósuliba. Márciusban vizsgázom...
Tavasszal tervezem a továbbfúrást. Remélem addig sikerül még elméleti- és gyakorlati tapasztalatot is gyűjtenem.
Esetleg nem fogadna kútfúrótanoncot maga mellé?
gamate
Előzmény: Törölt nick (5713)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 5722
freddy4

üdv

Ez az öblítés vagy forgatás ez komoly kérdés? Nekem már dugult el a fúró rudam és szerelhettem ki mert gondoltam ráérek azzal az öblítéssel, Igaz hogy nem is volt rendesen össze keverve az iszap és a sűreje próbált helyet cserélni a hígjával :) a toldás elött hígítottam és keveset járattam.

Előzmény: Törölt nick (5713)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 5721
egyszer már ki moderáltak ezért de neki futok mégegyszer.
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 5720
Üdvözlet a kollégáknak!

Ez a víz piac nekem vörös posztó, nem tehetek róla, én nem is annyira a kínaiak- tol féltem a vizeinket mert amíg mi szállítjuk (addig ok.) Viszont bizonyos közel keleti ország egyenesen a földalatti vízkészletekre próbál szert tenni, és majd ő szállít mi meg csak cimkézzük a jó kis vizeinket. Csak egyszer hallottam egy szedett vedett cáfolatot tavaj nyár végén a miniszterelnöktől személyesen egy esti híradóban (nem volt túl meggyőző és nem is voltak publikált hírek ezzel a témával kapcsolatban de ő cáfolt)és most nagy csend lett.
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 5719
addíg jó mig exportálunk és nem a kínaiak termelik ki a mi vizünket , mert itt minden eladó
Innodrill Creative Commons License 2010.01.08 0 0 5718


Tisztelt Freddy 4! Köszönöm válaszát nagy segítség volt sikerült az adatok alapján
beazonosítani a szivatyút jó pár gyártó van sőt találtam ami alkalmas
5/4-es fúrószárhoz is.Különben tényleg igaz,hogy ásványvizet exportálunk Kínába
mivel a nagymértékű környezetszennyezés miatt a ivóvizük nagyrésze ihatatlan
Üdvözlettel: NT
Előzmény: Törölt nick (5710)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 5717

 

Ok. semmi gond, azt a kutat még fúrjuk, bővitjük, mert sokat kellett állni az ünnepek miatt, még holnap is dolgozni fogunk sajnos. Amúgy ma is nagyon kemény hideg szeles és ónosesős időnk volt, de még birjuk.  Üdv.

Előzmény: korona75 (5716)
korona75 Creative Commons License 2010.01.08 0 0 5716
Freddy 4!

Elnézést a tegeződésért,de így könnyebb írni!
A tiszteletem továbbra is az öné!!!!!!

Üdv!
korona75 Creative Commons License 2010.01.08 0 0 5715
Üdv Freddy4
Köszönöm a kérdést,igen sikerültek a kutak!(hála a jótanácsoknak).És nektek az a 180-méteres amit az ünnepek előtt kezdtetek meg?Jelentkezem hamarosan a koronákért amit telefonon beszéltünk és remélem tudunk egy picit beszélgetni is.
Jó egészséget!

Üdv!Korona75.
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 5714

 

Helló   Bediii  !

 

Nagyon jó a kiindulási gondolatod, akár fúrós vagy akár nem. Mint irod, nem vagy kútfúró, tehát le a kalappal előtted !  Na, de biztosan emlékszel a tavaly őszi 08. 11. -ei  4261 sz. hozzászólásodra, amikor a Kinába szállitandó magyar vizekről volt szó. Akkor  "marhaságnak"  irtad le azt az előtte lévő irásomat, hogy mi oda vizet fogunk szállitani. Ehhez képest, most hogyis állunk ? Már két világhirű magyar ásványviz palackozó cég kinai cimkézéssel szállitja oda a magyar vizet.  ( Az Apenta és a Szentkirályi )  Sőt, most nemrégen nagy vizpiaci botrány is volt, mert  1 Kinai vállalat engedély nélküli szerződést kötött,  1 védett magyar vizbázisra.  (Szt. József forrás)  Üdv.

Előzmény: Bediiii (5702)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 5713

 

Helló   Gamate !

 

Itt nincsen semmi beugratás. Arról van szó, hogy megy a fúrás, levan fúrva a  "kiállás"  és az új toldó fúrószár elhelyezése után mi a teendő a fúrás folytatásakor.  Forgatással indit a fúrómester, vagy pedig az öblitőkör ráadásával.  Egyúttal én is érdeklődnék, hogy sikerült - e  Őrbottyán -ban megcsinálni azt a bizonyos kutat ?  Üdvözlettel: Freddy 4

Előzmény: gamate (5712)
gamate Creative Commons License 2010.01.08 0 0 5712
Üdv Mindenkinek!

Ha jól értem Freddy4 feladványát, akkor most kezdjük a fúrást, és a szerszám 2500m mélyen van?

Beugratós mentőkérdés? ;-))

Vagy ez egy félbemaradt fúrás folytatása, vagy menteni kell?

gamate
Előzmény: Törölt nick (5695)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 5711

 

Helló   Korona75  kolléga !

 

Köszönöm kedves szavaidat és jókivánságaidat az Új esztendőre, amelyeket viszont kivánok.  Mi lett azokkal a Somló -i fúrásokkal, sikerült megcsinálni azokat ?   Jószerencsét !

Előzmény: korona75 (5704)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 5710

 

Helló   Innodrill  kolléga  !

 

Sajnos a tegnapi fúrási kérdésemre most még nem adhatok választ, mert még sokan nem olvasták azt.  A dugattyús szivattyúknál az általad leirt paraméterek esetében kb.  400 l./ perces teljesitményűt javasolok, minimum  40 bár végnyomással. Amelyek ugye a hatásfok és a folytódások miatt gyakorlatilag mindig kevesebbet tudnak  10  -  20 % -al. A hazai gyakorlatban ezek pld. -  a  11GRI orosz, a  Wirt - 2 osztrák, és a  K - 4 magyar tipusú szivattyúk, vagy hasonlóak felelnek meg.  Ezeknek sajnos több hátrányuk is van, ilyen pld. -ul  a nagy össztömeg, amely kb.  750 kg.  és  960 kg. között van,  +  még a meghajtómotoré, valamint azok teljesitmény szükséglete, amely minimum 20  -  24 kw.  Nem beszélve, a bekerülési és az üzemeltetési költségekről. Éppen ezért manapság egyre nagyobb tért hóditanak az úgynevezett csavarszivattyúk, amelyek jelentősen kissebb súlyuak, meghajtásigényük és az áruk is jelentősen alacsonyabb.  Hallottam már olyan tipusút is, amelyik 350 litert nyom percenként, max. végnyomásuk pedig 36 bár. Ráadásúl a kissé homokos és sűrübb iszapot is birja elég hosszú ideig, különösebb karbantartás nélkül. Ettől függetlenül én maradok a dugattyús szivattyúknál, amelyek főleg a gyárilag készitett fúrókocsikra lettek telepitve és ezáltal a szállitásuk is eleve megvan oldva.  Jószerencsét !

Előzmény: Innodrill (5709)
Innodrill Creative Commons License 2010.01.08 0 0 5709

Tisztelt Freddy 4!
Érdekes kérdésre egy egyszerű válasz:Szerintem a mélységből ítélve forgással.
Szeretném megkérdezni Öntől,hogy egy átlag 100m-es vízkútfúráshoz 2 zollos
fúrószárakkal végzett mukához 160mm-es furatátmérőhöz mekkora teljesítményű
dugattyús vízszivattyút kellene alkalmazni?/ilyent szeretnék vásárolni/
Üdvözlettel : NT
Előzmény: Törölt nick (5695)
teveful Creative Commons License 2010.01.08 0 0 5708

Jogos, igazad van! :)

 

Akkor tulajdonképpen egy ásott kút is megfelelő tud lenni használati víznek, hiszen van a családban vagy 6-7 db 200 literes műanyaghordó is...

 

Egy ásott kút kiásásának milyen feltételei vannak?

 

Honnan, milyen engedély kell hozzá?

Időben mennyi az átfutás, amíg neki lehet állni dolgozni?

Maga a munka kb. mennyi idő? Anyagilag az nagyságrendileg mit jelent?

Előzmény: Törölt nick (5706)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 5707
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 5706

Kevés olyan nap van, azért amikor tényleg

több köbméter víz kell egy építkezésen...

 

Egy néhány liter/perces kútból is

kijön óránként 0,1-0,5 köbméter

Ami 10 órás műszakban 1-5 köbméter...

 

Szóval pár nagyobb káddal, vagy simán egy

fóliával bélelt gödörrel megoldható a pufferelés

...azon a néhény napon ...amikor a sok víz kell.

 

Előzmény: teveful (5703)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 5705

...hamár van víz, abból

ihatót csinálni már "könnyű".

 

pl. biológiai tisztító medencével

Előzmény: teveful (5703)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!