Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

exrészletjankó Creative Commons License 2014.02.07 0 0 141483

Nem érdekel, hogy olvassák, a kérdés az, hogy mire használják fel. Arra, hogy fejlesszék a szolgáltatásukat, felmérjék az igényeket vagy arra, hogy megszívassanak, ha esetleg odatévedek. Igazából a rutin melókon kívül nem is nagyon csináltak meg semmit.

szorult a bal első ajtóm  -  toljam előre a iilincset 1mm-t és úgy nissam + befújták wd 40-el. Ekkora barmot...

Amikor már nem nyílt az ajtó, megcsináltam magam.

 

Bal első ablak nem mozdult - laza testelés. Nagy lófa..t. Akkor miért kattog?

Megcsináltam ezt is.

 

Az ajtó csere után 2x mentem vissza, utána már feladtam és újra magamnak kellett megcsinálni.

 

Olajcsere után minden olajos.....

 

Szerintem a szerviz van értem és nem én érte. Ő szolgáltat.

Előzmény: zgi521 (141477)
-carcass- Creative Commons License 2014.02.07 0 0 141482

Ne viccelj már. A gyárival azonos méretű akksit kicserélni nem egy nagy dolog. Amilyen könnyen kijön a régi a helyéről, olyan könnyen be is megy az új.

És a merevítőt se kell hozzá kiszerelni...

Előzmény: t04cdb (141452)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.07 0 0 141481

Én már egyszer leírtam itt korábban a márkaszervíz tapasztalaimat. Porsche Győr, Opel Nádor. Sajátom sosem vinném egyikbe  se. Itt a környéken sajna ez a helyzet.

 

Itt most nem az a kérdés, hogy elcseszhet a márkaszervíz egy szerelést, hanem ha elhozom a kocsit és nem jó akkor visszaviszem és csinálják meg úgy hogy jó legyen, mert annak az árát fizettem ki.

 

 

 

Előzmény: bajan122 (141466)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.07 0 0 141480

Értelek, de a kocsit csak most hozta el a szervízből és már rossz, alap esetben nem oda vinnéd vissza ahol szerelték?

 

Persze el lehet vinni más szerelőhöz megnézetni, hogy mit mond rá, de aki szerelte csinálja meg garanciában, úgyhogy ne kattogjon.  Persze szerencsétlenség az esetben a hozott lengéscsillapító.

 

Előzmény: -ikszipszilonze- (141467)
GazCamp3r Creative Commons License 2014.02.07 0 0 141479

Nekem egy régi jó barátom a Peugeot Sárkányt ajánlja nagyon. Márkafüggetlenek már egy ideje, csak megtartották a nevet. 6ezres órabérük van, haverom oda jár vagy 10 éve minden autójával, és nagyon dicséri őket. Mindig viszi az alkatrészt, és elhozza a régit. Nem akadékoskodnak, lehet nézni, stb.

 

Ki fogom próbálni legközelebb, csak legyek túl ezen a lengéscsillapító mizérián.

 

Anno amúgy a nérónál kaptunk egy 65 ezer ft + áfás ajánlatot a gyári lengéscsillapítóra...  helyette vettem most a Bilsteint 28-ért (áfával). Ha a Mercikbe jó, akkor csak jó a Fiatba is :D

Előzmény: exrészletjankó (141476)
GazCamp3r Creative Commons License 2014.02.07 0 0 141478

A hozzáállásom pont az ellenkezője, és ez a baj. Úgy voltam vele, hogy a márkaszervíz az isten, és én vigyázni akarok az autóra, ezért csak odaviszem. De ezek után nem tudom mit gondoljak. Vigyem vissza a Néróba? Tuti rávágják, hogy szar a Bilstein...

Előzmény: zgi521 (141475)
zgi521 Creative Commons License 2014.02.07 0 0 141477

persze, pro és kontra mindig van..  :)

csak halkan mondnom, hogy anno asszem a Best-ben láttam, hogy a mf olvasgatja a fórumokat..

az opelnél ösmerösöm is van , aki hozzá is szól(t).. 

Előzmény: exrészletjankó (141476)
exrészletjankó Creative Commons License 2014.02.07 0 0 141476

Első féktárcsa+betét:

Kérdezem a márkaszervízt, hogy mennyi?

a gyári 100-150e ft + munkadíj

utángyártott 60e ft + munkadíj

 

Újabb kérdés:

 Ha én viszem a cuccot, akkor mennyi?

 Úgy nem vállalják, 5000e ft-ért nem éri meg. Ugye megértem?

 

Nem, nem értem. Annyi a meló, hogy már  másnap reggel vihetem, mert ráérnek, de akkor se vállalják.

35-ért hozott Vinjo, én meg kicseréltem.

 

A vezérlés cseréhez is meg van már a cucc, de azt nem vállalom be itthon. Érdre viszem, mert Ők megcsinálják úgy is, hogy én viszem a cuccot.

 

Amúgy én az érdiektől sem vagyok elájulva, de a hatalmas választékban még elökelő helyen vannak. :-(

 

Néróban 1x voltam, még 2008-ban, azóta nem, annyira beletiport a bunkó/nagyarcú iq bajnok munkafelvevő a lelki világomba. 

Előzmény: zgi521 (141475)
zgi521 Creative Commons License 2014.02.07 0 0 141475

nekem nem ez a tapasztalatom :) mivel céges autóink is odajárnak (nem is csak fiatok) hogy bizony van melo.

sztem az a szervíz , aki ma talpon marad(t) az letett már vmit.

az, hogy hozott anyagból nem dolgoznak? cégesnél lehet, de a saját autónál a bejelentéskor szokta kérdezni a srác hogy hozom a cuccot?  faterom is maximálisan elégedett, pedig izgulós, még erősen merkúros generáció. :)

 

lehet a hozzáállásod alapból kicsit tüskés, bizalmatlan? már ne vedd magadra.. :)

Előzmény: GazCamp3r (141471)
Bravósgábor Creative Commons License 2014.02.07 0 0 141474
Udv ! A Szabo olcsobb oradijba , menj hozzajuk .
Előzmény: GazCamp3r (141471)
bajan122 Creative Commons License 2014.02.07 0 0 141473

Én sajnos nem tudok, mert nem volt ilyen típusú gondom.

 

"Nem szólok, hogy új a lengéscsillapító, stb."

 

Szerinted 1 vagy esetleg 2 másodperc kell majd neki hogy lássa?!

Előzmény: GazCamp3r (141470)
zgi521 Creative Commons License 2014.02.07 0 0 141472

én meg oda vinném, ahol csinálták. lehet csak apróság..

 

ha elviszed valahova és láthatóan belebarkácsolnak nero jogosan hajt majd el.

 

az hogy nem szólsz? szted hozzáértőnek nem jön le azonnal, hogy zsír új a két telo??

Előzmény: GazCamp3r (141470)
GazCamp3r Creative Commons License 2014.02.07 0 0 141471

Ha kiderül, hogy a szerelésnél basztak el valamit, vagy vmelyik alkatrészt ki kellett volna cserélni, de nem tették meg, akkor visszamegyek, és elbeszélgetek a Nérósokkal. Értem én, hogy nem szeretnek hozott anyagból dolgozni, de ott panaszkodik nekem az ürge, hogy alig van munkájuk (látszik is, mert gyakorlatilag bármikor lehet vinni autót, és azonnal van kapacitás megcsinálni), akkor szerintem a 12 ezres órabérnél örüljenek, hogyha legalább hozott anyagból van munka, és ne a szájukat húzzák.

 

Eleve azon a véleményen voltam, hogyha következőleg csinálni kell valamit az autón (remélem nem mostanában lesz), akkor bepróbálom a Fiat Szabót. De ha ott is húzzák a szájukat, és nem képesek megérteni, hogy vannak olyan emberek is, akiknek anyagilag talán még belefér a 12 ezres órabér, de a pofátlanul drága gyári alkatrész már nem, akkor én is befejeztem a márkaszervizesdit.

Előzmény: zgi521 (141469)
GazCamp3r Creative Commons License 2014.02.07 0 0 141470

Nekem most a "vigyem el egy futóműveshez" ötlet tetszik a legjobban. Tudtok esetleg ajánlani egyet, akihez ti jártok, és megbízható, jó munkát végez? Úgy vinném be, hogy csak hallgassák meg, és mondják meg mi a baj. Nem szólok, hogy új a lengéscsillapító, stb.

Előzmény: -ikszipszilonze- (141467)
zgi521 Creative Commons License 2014.02.07 0 0 141469

szeretik a szerelők más xarját helyretenni, igen.

sztem a neronál sem lesz jogalap hisztizni ez esetben.

 

a spórólás végett ez most kényelmetlen..

Előzmény: bajan122 (141466)
zgi521 Creative Commons License 2014.02.07 0 0 141468

egy gyertya volt.

Előzmény: Törölt nick (141464)
-ikszipszilonze- Creative Commons License 2014.02.07 0 0 141467

van ket vitas szituaciod (lengelcsillapito vs beszereles), te nem ertesz hozza es nem akarsz ket olyan velemeny kozott orlodni, amihez nem tudsz hozzatenni, mert nem ertesz hozza. kovetkezeskepp kell lennie egy harmadik kvazi fuggetlen es donto velemenynek, aki vmelyik iranyba billenti azt a bizonyos serpenyot, ami mellett allast foglalhatsz te is, ha ervenyesiteni akarod a garanciat vagy a lengescsillapitora vagy a szerelesre.

 

 

szerencses helyzetben van az, akinek megbizhato (es normalis aron) szakik allnak rendelkezesere, az kincs ilyen helyzetekben.

en szemely szerint ha csak lehetoseg van, a latokoromben levo elobb emlitett szakikhoz jarok. pl.: futomu ugyben biztosan nem markaszervizbe viszem. a terelomotorok szerelese pl. kivetel, de az is csak azert, mert a legtobb fiat szerviz (nero m5, szabo erd) mar annyit csinalt koszonhetoen a bravonak, hogy hatrakotott kezzel is megcsinaljak. ez pedig jelentos helyzeti elony, meg akkor is, ha amugy nem sci-fi.

aztan vannak olasz autokra specializalodott szervizek is.

vegul pedig, attol meg, aki bemegy a markaszervizbe es mindent ott csinaltat, ottani alkatreszbol, az is teljesen ertheto.

Előzmény: Törölt nick (141459)
bajan122 Creative Commons License 2014.02.07 0 0 141466

Ennyire ne misztifikáljuk már azt a lengéscsillapítót. Kvázi tök mindegy hogy hol rakják be, mert nem egy agysebész feladat. Ugyan akkor nehogy már egy márkaszerviz ne tudjon berakni egy méretazonos más márkájú lengéscsillapítót.

 

A kérdés szerintem inkább az, hogy össze rakás után jó volt e?

 

 

Amúgy pedig én ixy álláspontján vagyok, elvinném egy az esettől független futóműveshez mert a márkaszerviz jó eséllyel azt fogja mondani, hogy a csillapító a rossz (még ha nem is úgy van) és ki fogják fizettetni a kiszerelés és újbóli beszerelés költségét. Aztán a kiszedett csillapítóra a forgalmazó azt fogja mondani hogy nem szakszerűen lett beszerelve azért ment tönkre. Ezek után majd lehetne pereskedni, de mi értelme, ennyi pénz miatt nem éri meg.

 

Aztán ha nem is a csillapító a rossz a márkaszerviz akkor is igyekszik majd úgy eljárni, hogy fizetős legyen a munka. 

 

Nagyon kíváncsi leszek mi lesz az ügyből. Persze remélem, hogy csak valami nagyon egyszerű gond, pl egy elnyírt gumibak okozza a hangot és fillérekből megoldódik neki a gond.

Előzmény: Törölt nick (141465)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.07 0 0 141465

Nem fikáztam a szervízt, csak én drágállom, ennyi.

 

Az hogy pénztártól való távozás.... bocs.

 

Egy ilyen eset után én tuti nem mennék ebbe a szervízbe többet. Ha szétszedéskor más hibát is feltárnak, akkor szóljanak hogy cseréljék e vagy sem. és döntök. Előtte nem kattogott, most kattog, nyilván van összefüggés. De hozzáteszem én nem vittem volna márkaszervízbe lengéscsillapítót.

 

 

Előzmény: zgi521 (141461)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.07 0 0 141464

csak 15 ezer a gyertyacsere? nekem valahonnan úgy rémlik hogy valami drága gyertya való bele

Előzmény: zgi521 (141461)
exrészletjankó Creative Commons License 2014.02.07 0 0 141463

Így van, azt a merevítőt simán ki lehet venni. Én ki is szoktam, pár perc az egész. 

Előzmény: -ikszipszilonze- (141453)
seewer Creative Commons License 2014.02.07 0 0 141462

A 3000 bruttó nagyon kevés. Ebből nem lehet áfát, adót fizetni, szerszámot, villany, viz, fűtés számlát, esetleg bérleti díjat egyéb költséget kiadni. Ami meg marad, az a bruttó fizetés, aminek van adó,tb tartalma:-)))

Előzmény: Törölt nick (141459)
zgi521 Creative Commons License 2014.02.07 0 0 141461

csere után kipróbálták, akkor jó volt. pénztártól való távozás után..

spec. nekem sok más mellett ez (is) az a kategóra,  amit nem vinnék sk a szervízbe vagy csak gyárit.

 

ugyanez a szervíz, fateromnak a vinjo olajcsere pakkot 3500 -ért tette be! (olvass vissza..)

nemrég egy ismerősőm (hölgy, 150-es bravo) check engine lámpával random állított be hozzájuk. eslő alakalom ismeretlenül, bejelentkezés nélkül safe mode -ban. egy óra alatt megcsinálták. (diag, csertyacsere 15k)

 

én kizárólag márkaszervízbe járok x éve több autóval és típussal a márkán belül is. nekem spec, nincs rossz tapasztalatom a márkaszervízekkel (SPQR Vác, Schiller Újpest, Fiat Esztergom, Nero M5, Fiat Miskolc) ha lesz , nyilván többet nem látnak. nem vagyok túl érzelmes ez ügyben.

 

sztem látatlanban ne fikkantsunk.. :-)

Előzmény: Törölt nick (141459)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.07 0 0 141460

3 ezret  bocs :D

Előzmény: Törölt nick (141459)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.07 0 0 141459

Miért menjen máshoz? kifizetett 25 ezret csak a munkadíjra, ami túlzott ár szerintem is, bár én is el vagyok kényeztetve a helyi szerelősrác áraival (kb 3000 ezret számol óránként)

 

Simán visszavinném azonnal és nézzék meg mi a gond, és csinálják meg. A munka ki lett fizetve, de  szar a kocsi.

 

Viszont mivel hozott anyagból dolgoznak, simán ráfoghatják majd, hogy biztos a nem gyári alkatrész a szar, aztán bizonyítsd be hogy nem. kiszerelni beszerelni, megint lóvé.

 

Ezért nem tetszik nekem ez a viszek anyagot egy márkaszervízbe. Én is viszem az alkatrészt a szerelőmhöz, de nem 10 ezer / óráért dolgozik, és nem néz hülyének.

Előzmény: -ikszipszilonze- (141456)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.07 0 0 141458

Én pár hónapja cseréltem otthon akksit, még az eredeti volt benne, nekem nem volt annyira para a kivétel-berakás, ha jól emlékszem megdöntöttem egy bizonyos szögben, és simán kijött, csak kicsit macerás szerintem. Az új akksi viszont alacsonyabb lett, így nem tudtam simán megfeszíteni a szalaggal, ezért hirtelen nem tudtam mást kitalálni, raktam az aksira lépésálló hungarocell darabot, így kipótolva a különbséget.

Előzmény: t04cdb (141452)
bajan122 Creative Commons License 2014.02.07 0 0 141457

gratulálok, jjó egészségét mindenkinek!

Előzmény: mcI_2.0 (141379)
-ikszipszilonze- Creative Commons License 2014.02.07 0 0 141456

> és a gyárinál nincs jobb

:halk kuncogas a hatso sorbol, harsany rohoges az elsobol:

 

ar: lehet en vagyok elkenyeztetve, de az a 25e, az durva.

bilstein: igy latatlanba jo valasztas, a b4 szeria a gyari karakterisztikat koveti, csak kozben ugy stabliabb, hogy nem kenyelmetlenebb. gyarinal csak jobb lehet.

zorges: irany egy rendes futomuves, majd megmondja, ki volt a balfax.

Előzmény: GazCamp3r (141409)
t04cdb Creative Commons License 2014.02.07 0 0 141455

Igen, arra a merevítőre gondoltam. Köszi! :)

Előzmény: -ikszipszilonze- (141453)
-ikszipszilonze- Creative Commons License 2014.02.07 0 0 141454

gratula, udv a ketgyerekesek taboraban! :)

Előzmény: mcI_2.0 (141379)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!