Keresés

Részletes keresés

Adrienm79 Creative Commons License 2016.08.04 0 0 14614

Amióta a nyakammal van baj én is meggörbültem.

Előzmény: majamaja (14613)
majamaja Creative Commons License 2016.08.04 0 0 14613

De azt irtam is, hoy amiota igy szenvedek az izmokkal a hatamban (fajdalmak) mintha elegge meggörbültem volna, de az is lehet, hogy regebben is meg voltam csak nem vettem eszre.

Előzmény: Törölt nick (14611)
majamaja Creative Commons License 2016.08.04 0 0 14612

A baratnöm hagyjuk. Majd en is ugy fogok  viselkedni, aogy Ö.

Ez a dr jobb is, ha elküldött. Messze van ez a tapasztalt sebeszektöl. Mondom alig vannak itt csak max4 en. Szerintem itt nalunk nem is mütenek gerinccel kapcsolatos betegeket.

Az infot pedig a fürdös fizikoterapias doki elbocsajto papirjarol olvashatta le.Mert ott ir arrol, hogy a fiziologias lordozis csökkent, a vallak elöre hajlitottak, meg valami kyphosis. Szoval utanna olvasgattam, ami azt jelentheti, hogy a normalis gerincgörbület nincs meg. De, hogy mennyire van az egesz elcseszve es, hogy rendbe hozhatattlan azt nem tudom.

Ott akkor a doki nem mondott erröl egy szot sem. Mondom, tesznek itt az emberre. Pedig oda is mennek gerincgörbülettel. Pont beszeltem ott egy növel, aki a gyereket vitte.

Pedig szerintem kellett volna, hogy szoljon, hogy hallo!!! tartason javitani kell, mert kesöbb több gond lehet.Ha lehet ezen egyaltalan javitani.

Előzmény: Törölt nick (14611)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.04 0 0 14611

Nagyon bosszantó!

A fájdalom nekik nem ok sürgősségre. A "beleérző képesség" meg úgy látszik nem az erősségük.😕

 

Előzmény: Adrienm79 (14609)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.04 0 0 14610

Egyre furcsább ez a történet.

Elmentél idegsebészhez, aki elküldött idegsebészhez.Miközben az a véleménye, hogy nincs szükség műtétre.

Azért, mert kiegyenesedett a nyaki gerinced, feltételezi, hogy a háti szakaszon is gond van a gerincgörbületeddel.Hm!

Jó lenne, ha nem elméleteket gyártana és nem feltételezne..Küldött volna inkább rtg-re amivel biztosra lehet menni.

 

A barátnőd meg tegye fel azt a kérdést, hogy: miben tudok segíteni? Csessze meg!

 

Előzmény: majamaja (14595)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.08.04 0 0 14609

Én ezek után egyáltalán nem hiszem el hogy jövő héten csütörtökön hívni fognak hogy be kell feküdnöm a műtétre. Valahogy oda veszett a hitem. Már két különféle indokot hallottam a miért nem -re és kétszer hallottam de a jövő héten tuti biztos szöveget....

Miközben én nagyon nem vagyok jól.. úgy érzem a kezem már nem sokáig bírja mint ahogy a fájdalmat én sem bírom már

majamaja Creative Commons License 2016.08.04 0 0 14608

se empatiat, se segitseget.

gombóc63 Creative Commons License 2016.08.04 0 0 14607

Ne várj az emberektől empátiát, önző világban élünk, mindenki csak saját magával van elfoglalva. És gondold át kit nevezel ezek után barátnőnek. Mellőlem elkoptak az emberek csak azért, mert együtt kell élnem bajokkal és ez nem mindig mosolyra derítő.

Előzmény: majamaja (14604)
majamaja Creative Commons License 2016.08.04 0 0 14606

A ferjed is lehet beteg. Ne adja isten, de ki tudja, akkor majd megtudja milyen is ez az egesz. Sajnos halottam mar olyat, hogy a nagy trutyiba fogjak is kivonjak magukat a forgalombol. Az is lehet, hogy tehetetlen, marmint segiteni nem tud, hogy neked jobb legyen, ne fajon es ezert viselkedhet maskent.

majamaja Creative Commons License 2016.08.04 0 0 14605

What goes around comes around. Ez olyan ki mint veti agyat ugy alussza almat szolas. Elöbb vagy utobb mindenkin vissza csattan az, amit valaha Ö csinalt. Akar jot, akar rosszat. Meg fognak müteni, csak szerintm az a baj, hogy az auguszt az egy kedvenc szabadsagi honap.

Előzmény: Adrienm79 (14603)
majamaja Creative Commons License 2016.08.04 0 1 14604

Nalam sem erdekel senkit a bajom. Mondom, hogy mit kaptam az egyetlen baratnömtöl. Meg is mondta, hogy mindenkinek van sajat baja es azzal van elfoglalva, Kar, hogy nem lat, amikor dülöngelek. Vagy el kellene mennie az orvoshoz, hogy elmondjak neki is, amit nekem. Akkor megneznem mennyire futna a mütetre. meg, hogy ott lenne melettem utana?? Nagy turot. Szenvedhetnek itthon magam.

Ugyhogy most en csak sajat bajommmal vagyok elfoglalva. Mas ugysem foglalkozik vele, aki igen annak nagyon halas vagyok. Es jol irrta itt az egyik forumozo. Soha nem lehet tudni a masik is beleesht valamilyen betegsegben vagy akar ebbe aztan majd tölem is ugyanezt a hozzaalast fogjak kapni. Meg az ilyeneknek mindig azt mondom csak azt kivanom nekik, amit ök velem csinaltak, amikor a trutyiba voltam, vagyok.

Előzmény: Adrienm79 (14601)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.08.04 0 0 14603

A mai nap fejleménye után már nem tudom hogy megműtenek e valaha. Már második alkalommal hallom hogy két hét múlva biztos 

 Megingott a bizalmam.  A férjem pedig?  Inkább hagyjuk.... 

Előzmény: majamaja (14602)
majamaja Creative Commons License 2016.08.04 0 0 14602

Neked szerintem ebben a honapban meg lesz a müteted. Csak azt remelem, hogy valami jo doki fogja csinalni es, hogy most minden sikerül majd. Remelem, hogy utanna rendbejössz amennyire csak lehet Kivanom, hogy teljesen.

En is szeretnek gyereket. Parom nincs, de igy hogy lesz? Az agybol sincs kedem kikelni, mert annyira beleestem a .... abba a trutyiba.Meg gyereket nem hordhatok ki lyricaal meg fizikoterapiaval meg hasonlo finomsagokkkal.

Nalad hamarosan VEGE ennek a remalomnak!!!

Előzmény: Adrienm79 (14601)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.08.04 0 0 14601

Én nem szedhetek akármit nekem itt a 6 éves gyerek. marad a szenvedés és a várakozás hátha valaki segít.

csak úgy érzem jelenleg hogy senkit sem érdekel a bajom és senki sem segít, egyedül vagyok a nagy világban.....

majamaja Creative Commons License 2016.08.04 0 0 14600

a mütet az en esetemben csak ideig oraig lenne megoldas. ha a gerrincem ilyen ..... allappotban van.

majamaja Creative Commons License 2016.08.04 0 0 14599

meg a növer jött itt ma a rendelöben, hogy az 1 es ajton menjek majd ki. jol van megyek mondtam. meg se varta, hogy befejezzem a drral a kommunikaciot. rugjal mar ki, vagy dobjal ki a rendelöböl, gondoltam magamban. ne hogy valamit meg kerdezzek, de ettöl nem is lett volna ertelmes.

majamaja Creative Commons License 2016.08.04 0 0 14598

Nalam is mar unjak az allando panaszkodast. irtam is megmondta a baratnöm, Miert nem mesz mar idegsebeszhez? latod, hogy a torna nem segit. Ja igen, mert ez olyan egyszerü.. ja meg miert nem vetted mar meg a fajdalom csillapitot es szeded. Hat megvettem, es szedem, A drogot, mert olyan hatasa van ram. Azota nem is beszeltem vele.

 

Előzmény: Adrienm79 (14594)
majamaja Creative Commons License 2016.08.04 0 0 14597

a mütet nem indokolt. Tehat nem sürgös. Ezt mondta.

majamaja Creative Commons License 2016.08.04 0 0 14596

most mehetek az allt dr hoz, hogy irjon ki az idegsebeszetre a masik varosba. setalgatok, setalgatok. Ping pong labda erzes. en vagyok a labda. -:(

Ezek az orvosok ITT sz.....t se ernek. ugyhogy irany a masik varos, onnan meg majd küldenek a Fövarosba.

Nekem is pszichikailag mar nagyon nehez. Tegnap nappal is bevettem azt a vaczak lyricat, aztan aludtam egesz nap, ha felkeltem akkor meg dülöngeltem.

 

majamaja Creative Commons License 2016.08.04 0 0 14595

kivetelesen ez megnezte aZ MR felvetelt. Onnan latta, hogy a nyaki lordozis kiegyenesedett. Ezert mondta, hogy, ha a nyaknal akkor biztos mashol is. Aztan kiirt a massik varosban levö idegsebeszetre, mert, hogy Ök foglalkoznak mütettel (nyakival) vagy csak ez mar neki "magas" lett volna. Ez itt egy kis hely össz vissz van 3 idegsebesz a korhazba.

Előzmény: Törölt nick (14593)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.08.04 0 0 14594

Sajnálom, hogy ilyen a helyzet veled is. Tudom milyen borzalmas érzés:-(

 

Sajnos én ráadásul egyedül vagyok még beszélni sem tudok senkivel arról amit érzek. Már nem csak fizikailag hanem lelkileg is rámegyek erre az egészre.

Előzmény: majamaja (14591)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.04 0 0 14593

Sokra nem mentél vele.

Ha nem vizsgált meg, honnan veszi, hogy ferde a gerinced? Rtg?

Ha így lenne, akkor azt az ortopédus a múltkor csak látta volna.Vagy ő sem vizsgált meg?

Remek orvosok!

Torna ügyben ne az orvosokat kérdezd, nem az ő asztaluk.

Milyen beutalót akarsz kérni, hova?

Előzmény: majamaja (14591)
majamaja Creative Commons License 2016.08.04 0 0 14592

az nem lehet, hogy mindig valami elromoljon. marmint a gerincbe.

majamaja Creative Commons License 2016.08.04 0 0 14591

Okosabb nem lettem. Max. 5 percet voltam bent.

Elküldött masik varosba, ahol vegeznek ilyen müteteket. De csak akkor menjek, ha mütetröl akarok beszelni nem tabletakrol. Szerinte miert mentem hozza? Unalombol? Valami fiatal. Ezert erdemes volt 1h varni .

Azt mondta, hogy ferde a gerincem. Azt mar tudom , hogy a nyaki resz egyenes, de, hogy mi ahelyzet a hati resszel fogalamam sincs. Megkerdeztem, hogy a hati is erre meg se nezett, valasza ha a nyaki akkor biztos a hati is. Meg egesz eletemben fogok szenvedni a gerincemmel. Marmint mivel görbe vagy egyenes vagy ki tudja, hogy mi van, mert lusta volt meg azt is megnezni.  

KERDES: Ferde gerinccel, kiegyenesedt nyaki gerinccel lehet valamit csinalni? Nem akarom elfogadni, hogy eletem vegeig gerinc problemaim lesznek. A dr kerdeztem valasz a kedvenc tornagyakorlat volt. Hogy ...

Uszas meg persze munka, ami megfelel a gerincemnek. Amin gondolkozhatom, hogyy mi lehetne, mert fizikai munka nem jo, de ülö munka sem jo hatnak meg persze a nyaknak sem. Allandoan görnyedni es fökepp bamulni a monitort.

Holnap megyek megint beutaloert es most jön az. amin Portug csodallkozott. Mikor kapok  majd idöpontot.

A bal kezem es vallam azert faj, mert a porckorong ott is kint van, de a jobb oldalon jobban. Fantasztikus.

 

Előzmény: Törölt nick (14586)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.08.04 0 0 14590

Én nagyon kiborultam. Felhívtam őket és azt mondták hogy a jövő héten sem lesz műtét mert akivel műtene az nincs a jövő héten. De két hét múlva már tuti biztos.
Mondom neki hogy a múlt héten is ezt mondták. Meddig várjak? már nem bírom tovább....
Teljesen tanácstalan vagyok és kiborultam....

noncsi2004 Creative Commons License 2016.08.04 0 0 14589

Szia,remélem hivnak ma! A leszázalékolásodra mennyi esélyt mondot a körzeti orvosod?Az enyém nem tud semmit mondani mert nem volt ilyen betege elégé fiatal a doki?

Előzmény: Adrienm79 (14588)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.08.04 0 0 14588

El sem tudom mondani mennyire ideges vagyok. Remeg a gyomrom....

Adrienm79 Creative Commons License 2016.08.04 0 0 14587

nekem a januári műtétnél slégan megemelték az egyik csigolyámat fél cm-el hogy ettől lesz szép íves a gerincem. nem jött össze mert ugyanúgy ki van egyenesedve:-(

majd a mostani műtét után sokkal komolyabban veszem a tornát.

Törölt nick Creative Commons License 2016.08.03 0 0 14586

Értem, de a csodálkozásom arra vonatkozott, hogy:

"Ja fej hátra hajlitása nem túl okos dolog!"

 

Esetemben két Mckenzies gyógytornász is ragaszkodott ehhez.Nálad nem?

 

Az első mr leletemen: díszharmonikusan kiegyenesedett lordosis, sőt 3-6 között egy enyhe ellentétes irányú görbület, kyphosis volt.

Bene tanácsa az volt, hogy ezt a "kunkort varázsoljam ki". Akkor ez volt a feladat!

A második mr leletemen már nem volt kyphosis (ezt megerősítette az ortopédus is egy rtg-vel), és egy protrusio visszahúzódott.

Nálam a porckorong nem komprimálja a gyököt, viszont az V-ös discus benyomatot képez a gerincvelőn és a durazsákon.Nincs végtagi fájdalmam, nyak, lapocka, hát.

Szóval van még mit csinálnom!

 

 

 

 

Előzmény: noncsi2004 (14585)
noncsi2004 Creative Commons License 2016.08.03 0 0 14585

Diszharmonikusan kiegyenesedet nyaki lordosis.Spondylosis Polydiscopathia.Clll-lV csigolyák közti subligamentalis prostrusio látszik,mely modellája a myelont a gyökök kifutása szabadCIV-V ben hasonló a helyzet,CV-Vl ban jobb domináns porckorongsérv látszik,mely a myelont és jobb dominanciával a gyököket kompromitáljaCVI-VII ben myelont modelláló kompromitáló porckorongsérv látszik de itt egy 3,3mm nagyságu sequnder darabka látható  ezt sürgösségel  mütöttel mütét utánni mr :CIl discus szabályos Clll szintben porckorong előboltusolás,megnyúlt peremszélek bal oldaliforamen bemenetett szükiti.Subligamenter kis fragmentum követhető dorsomed caudalisan.ClV elülső liquortér szükebb,foramen szükület compressio nem látszik.A CV szinten jobb oldalon a gyökmkilépésének megfelelően egy kiszakadt 5x4 mmporckorong fragmentum látszik,mely a jobb oldali foramen bemenetett obliterálja.A gyököt nyomja.CVl szintben műtét utánni állapot cage beültetéssel  

 

Előzmény: Törölt nick (14582)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!