Keresés

Részletes keresés

Koleno Creative Commons License 2013.04.01 0 0 17239

Ha segítenek letenni az autót, akkor minden rendben. Metróval egészen a Husova utcáig menni kockázatos volna, szegény prágai Óváros bedőlne az alagútba. Például a Google Map-be üsd be a szállás címét, és rögtön kidobja a tömegközlekedési lehetőségeket. Ha metróban gondolkoztok, akkor első ránézésre az "A" (zöld) vonal "Staromestská", ill. "B" (sárga) vonal "Mustek" megállója van a legközelebb. És ezek Prágában már egyáltalán nem távolságok. A Husova utca már bőven sétáló/taxi zóna, de a taxizást nem ajánlom.

Előzmény: lukitics (17235)
Koleno Creative Commons License 2013.04.01 0 0 17238

Szép, tavaszias időtök volt...

Előzmény: Hobbi-Fotós (17236)
Hobbi-Fotós Creative Commons License 2013.03.31 0 0 17237

Fotó: mind mobillal készült.

Előzmény: Hobbi-Fotós (17236)
Hobbi-Fotós Creative Commons License 2013.03.31 0 0 17236

Sziasztok!

 

Este megjöttünk Český Krumlov-ból a haverokkal.

Szombaton átugrottunk České Budějovice-be a sörgyárba is. 

 

Hó az esett ezerrel, de szerencsésen visszaértünk.

Alaposan betáraztuk a csomagtartót. + rekeszeket is kellett vennünk. :-)




lukitics Creative Commons License 2013.03.31 0 0 17235

kocsival megyünk!

a szállásadóink segítenek a külvárosban való parkolót megtalálni.

egyből parkoló,kocsi leadva utána metróval a Husovára!?

Előzmény: Koleno (17227)
Koleno Creative Commons License 2013.03.31 0 0 17234

Az ORW busznak csak egy megállója van Prágában, a Florenc pályaudvaron. Onnan vjano topiktárs útmutatása alapján simán eljutthattok a szállóig tömegközlekedéssel. Ha leteszitek az autót Opatovban, az I.P. Pavlováig metrózzatok, onnan kb. hatszáz méter gyalog a Jecna 12-es cím. Gyalog a Vencel-tér, a Táncoló-ház, a Nemzeti Színház és az Óváros látnivalói 10-15 perces sétával kényelmesen elérhetők, legalább felfedezitek Prágát. Viszont a Moldva túlpartján lévő Várnegyedbe már nem biztos, hogy felsétálnék a Jecnáról. A szomszédos Karlovo námestí-ről bárhova eljuthattok tömegközlekedéssel, és megállnak ott éjszakai járatok is. Személyes tapasztalatom nincs a szállóról, és nem tudom, családi nyaralás lesz-e a Tiétek, de ajánlom figyelmedbe az alábbi linket, különös tekintettel a szálló itt említett vendégkörére: http://www.booking.com/hotel/cz/club-praha.hu.html?aid=319854;label=club-praha-TiZK4tptBWnrSN4iyXGbNQS21980371449:pl:ta:p1:p2:ac:ap1t1:nes;ws=&gclid=CPWb8bu2prYCFchc3godCSwAHA

Előzmény: Csuti5916 (17233)
Csuti5916 Creative Commons License 2013.03.31 0 0 17233

Köszönöm szépen a gyors és alapos választ. De lenne még néhány kérdésem.

Jól értettem, hogy ha busszal megyünk van megállója a szállodánk mellett (Stepanska) és nem kell elmenni a Florenc buszpályaudvarig? Ahogy nézegettem a lehetőségeket az Orange Ways a legkedvezőbb árban és ha a szálloda mellett megáll az a legideálisabb.

Ha kocsival mennénk semmiképp nem mennénk be a városba. Ha jól gondolom, ahogy  beérünk az autópályán Prágába le lehet hajtani a C metró Opatov megállójánál és van egy P+R parkoló ott parkolnánk és a C jelű metróval kellene utaznunk 8 megállót és onnan már gyalog sincs talán messze. Azt olvastam, hogy a parkolóba be kell mutatni a metró jegyet úgy lehet leparkolni. Nem értem, a parkolás menetét. Prága térképén megnéztem a szállodánkat és 2-3 km-re van a központtól, lehet, hogy gyalog el lehet jutni minden látnivalóhoz?.

Előzmény: vjano (17229)
vjano Creative Commons License 2013.03.30 0 0 17232

Erős a gyanúm, hogy navigációt használt...:)

Előzmény: OPi (17231)
OPi Creative Commons License 2013.03.30 0 0 17231

Ez nem biztos hogy kellett, de hát kanionsofőr meg magyar is, biztos úgy gondolta, hogy a Malá Strana szűk kisutcáin a korlátozó tábla csak a mazsolák miatt van kinn, de ő a trükkös magyar sofőr majd megmutatja ezeknek . . .

http://index.hu/kulfold/2013/03/29/a_cseh_miniszterelnok-helyettes_egy_magyar_kamiont_uldozott_pragaban/

 

 

( csak zárójelben hívnám fel a figyelmet a cseh miniszterelnökhelyettes és a magyar közti esztetikai különbségre :- )

Hobbi-Fotós Creative Commons License 2013.03.30 0 0 17230
Ma ebéd České Budějovicében.

Tycho Brache zöld pecsétjeit lefestették Krumlovban több helyen, de azért átüt. :-)
vjano Creative Commons License 2013.03.29 0 0 17229

Én mentem Prágába kocsival, busszal és vonattal is, de újabban egyre inkább vonattal megyek.

 

A döntés a Tiétek...

 

Kocsi:

Ha van magyar pályamatricátok ezen kívűl még szlovák és cseh matricát is kell venni, a cseh rész nagy része a régi M7-esre hajaz, a külső sávon nagyon, a belsőn kevésbé; de eléggé rázós.... Prága belvárosában körülményes és kissé drága a parkolás, vezetés közben figyelni kell, fárasztó (és  közben még sörözni sem lehet)

 

Buszra, vonatra : ld DVB topiktárs 17211 sz. hozzászólását lentebb.

 

Én újabban vonattal szoktam menni: pihentem érkezem, nem kell a parkolással foglakozzak stb.

 

Amúgy a tömegközlekedés nagyon jó és olcsóbb Prágában mint Bp-en.

 

Ha busszal mentek Prágába:

Florenc (buszpályaudvar) - Stepanska  (ez a megálló van a szállodátok mellett)

Florenctől a 3-as villamossal a Karlovo námestiig onnan vagy gyalog vagy a 22-essel

 

Ha vonattal mentek:

Hlavni nadrazi (Főpályaudvar) - Narodni trida a 9-es villamossal, onnan a Stepanskáig a 22-essel.

 

Mindkét villamos útra, ha addig nem emelik az olcsóbbik - 24 koronás - jegyet kell venni - ami átszállásra is jó,  és kb 15 perc alatt ott is vagytok.

 

...és még egy jótanács:

Étlap és kocsmaszinten ismerkedjetek a cseh nyelvvel, valamint ajánlott jelen topik visszaolvasása,  megéri.....

Előzmény: Csuti5916 (17228)
Csuti5916 Creative Commons License 2013.03.29 0 0 17228

Sziasztok!
Augusztus elején először utazunk Prágába így teljesen tanácstalanok vagyunk. A Club Hotel Prahába szállunk meg és nyilvános parkolási lehetőség van 15 euró/nap. Félünk az autó feltörésektől, lopástól mivel olvastuk, hogy gyakran előfordul. Melyik külvárosi metró P+R lenne a legközelebb a szálláshoz, vagy honnan lehetne a legegyszerűbben eljutni a szállásunkhoz, és ott maradhat 3 éjszakára az autó? Olvastam az alábbi parkolási lehetőséget:
Prága 2
Central Parking Prague
Karlovo náměstí 292/15
ez közel van a szállásunkhoz, (bár nem olcsó) telefonon érdemes foglalni itt parkolót vagy nem szükséges?

 

Szeretném megtudni, hogy ha a parkolási nehézségek miatt busszal utazunk /OrangeWays/ a busz a Florencre érkezik, hogyan jutunk el a szállodáig /Jecna 12/ a legyegyszerűbben. A szállodát készpénzben cseh koronában kell fizetni, érdemes itthon váltani és annyit vinni, hogy mindenre elég legyen? Vagy lehet bankkártyát használni?

Esetleg szállt e már meg valaki a Club Hotel Praha-ban, ha igen milyen tapasztalata van?
Mennyibe kerül egy átlag ebéd?
Bármilyen hasznos egyéb információnak, fontos tudnivalónak, tanácsnak nagyon örülök. Szeretném, ha nem érnének kellemetlenségek,jól sikerülne a Prágában töltött 4 napunk.

A hasznos információka, tanácsokat, előre is nagyon köszönöm.

Koleno Creative Commons License 2013.03.29 0 0 17227

Ha nem autóval mentek, akkor jó. A közelben sehol nincs ingyenes prakolóhely, mivel abszolút Prága Óvárosában van a Husova utca. (Plusz éjjel figyelni kell, nehogy rálépj az utcán heverő (sör)turista-kollégákra... Ez persze költői túlzás.)

Előzmény: lukitics (17225)
vjano Creative Commons License 2013.03.27 0 0 17226

Egy szempontból határozottan jó: közel van a Tigris...

Előzmény: lukitics (17225)
lukitics Creative Commons License 2013.03.27 0 0 17225

sziasztok!

a Husova utcában van az apartman ajánlatunk júniusban hosszú hétvégére,az jó környék?

Koleno Creative Commons License 2013.03.27 0 0 17224

De-de!

Előzmény: OPi (17222)
POANDI Creative Commons License 2013.03.27 0 0 17223

Tisztelt Fórumozók , 

 

Nagy kéréssel fordulok Önökhöz .
A Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola végzős hallgatója vagyok . Szeretném megkérni Önöket , hogy szánjanak pár percet alábbi ,a  záródolgozatomhoz szükséges kérdőív kitöltésére. 
A kérdőív kitöltése névtelen és önkéntes. Az adatok csak összesítve és a kutatás céljára használom fel. 

A közreműködést előre is köszönöm! 


https://docs.google.com/forms/d/1tugOxATJnXAFN-dwk4ZlcSHsSrI2lus3b1o74r3avqI/viewform

OPi Creative Commons License 2013.03.27 0 0 17222

"Bizonyára már holnap lehetne gyártani egy másik hasonló tudományos igényű kimutatást, ami éppen az ellenkező végeredményt hozná."

- Csak abban a statisztikában hiszek, amit én magam hamisítok, by Sir Winston Leonard Spencer Churchill

             ( vagy nem? )

Előzmény: Koleno (17221)
Koleno Creative Commons License 2013.03.26 0 0 17221

Sztem is sok sebből vérzik ez az egész... Végigfutottam a táblázatot, és úgy tűnik, az egyetlen lényeges árelőny a szállásoknál van Budapest javára, minden egyéb területen olcsóbb, vagy csak hibahatáron belül drágább Prága. A szállás ár (2 éjszakára) viszont annyira megnyomja az összpontszámot, hogy a cseh főváros hátrébb sorolódik. (Még Dubrovnik is olcsóbb e szerint...) Bizonyára már holnap lehetne gyártani egy másik hasonló tudományos igényű kimutatást, ami éppen az ellenkező végeredményt hozná.

Előzmény: vjano (17219)
gw Creative Commons License 2013.03.26 0 0 17220

Hát Vilniusban egy üveg sor a boltban 200-250 Ft, étteremben sem több 300-nál, úgyhogy a lista hihetősége itt számomra megdőlt :)

Előzmény: Koleno (17218)
vjano Creative Commons License 2013.03.26 0 0 17219

Mivel az én prágai "fogyasztói kosaram" nem nagyon hasonlít az átlagos brit turistáéra ezért számomra nem...:)

Előzmény: Koleno (17218)
Koleno Creative Commons License 2013.03.26 0 0 17218
Lawn Creative Commons License 2013.03.25 0 0 17217

Sziasztok,

 

2013. ápr. 12.-én 8:00-kor indulunk Prágába Budapestről és 14-én 11:00-kor indulunk vissza. Van 2 szabad helyünk, aki jönne oda vagy vissza  írjon egy mailt. Az útiköltség 5000Ft/út/fő.

 

Üdv,

 

Szabi

DVB Creative Commons License 2013.03.19 0 0 17216

Prága tipikusan az a távolság, ahova a repülő mindennel együtt 4-5 óra alatt visz el, a vonat meg 7-8 óra alatt, harmad áron. Igazán csak üzleti utasoknak éri meg.

 

Ha nyáron utaznál és a cél a 19 Eurós jegy, akkor rögtön akkor foglalnám, amikor nyílik a lehetőség, legelőször 3 hónappal utazás előtt - legalább 3 nappal előtte lehet ilyet venni. De ezt ugye nem lehet visszaváltani vagy cserélni.

Előzmény: Wilzon (17214)
Hobbi-Fotós Creative Commons License 2013.03.19 0 0 17215

Húsvét Prágában még 2004-ben.

Wilzon Creative Commons License 2013.03.18 0 0 17214

persze, csak amikor a 4-7000ftos repülőjegyek korszakát éljük, több 2x messzebb lévő célállomásra akkor valamilyen szinten elvárnám hogy a vonat is valami ilyesmi áron legyen ha már repülő nincs, de lehet pont ez az oka a vonatjegy árának, hogy nincs igazán konkurencia, ha valaki el akar jutni Prágába, legkényelmesebben ( repülő hiányában, most a nemzeti, CSA tól eltekintve) vonattal teheti meg.

 

Mindegy, mivel érdekel a város, és még Csehországban nem voltam szerintem marad a vonat nyáron. Tapasztalatod szerint mennyivel a tervezett indulás előtt érdemes megvenni a vonatjegyet? 2 hónappal előtte elég ?

Előzmény: DVB (17213)
DVB Creative Commons License 2013.03.18 0 0 17213

Ez relatív 4-5 évvel ezelőtt nem igazán voltak ilyen jegyek se. Anno 2001-2002 körül 20ezer forintba fájt egy Bp-Prága retúr, a normáláras ma is ennyi. Szóval ehhez képest nem olyan rossz az.

 

Kellemes időtöltést.

Előzmény: Wilzon (17212)
Wilzon Creative Commons License 2013.03.16 0 0 17212

köszi a választ, valójában a mávot már néztem, csak sokallom a 38 euró retúr, az 12 000ft

 

A buszokat még nem, így annak a két cégnek amit írtál mindenképpen utánanézek. Bár Orangewaysről emlékeim szerint nemsok jót írtak az emberek, lecsengőben van a cég.

 

Mindenképpen nyugis hostelt szeretnék, mert csak aludni kellene 1 napra, elmentettem amit ajánlottál.

Előzmény: DVB (17211)
DVB Creative Commons License 2013.03.16 0 0 17211

Vonat és a busz nagyjából egyárban van. Vonattal egy irányban 19 Euró (retúr 38) nem visszaváltható nem cserélhető jegy. Ha rugalmasabb kell akkor van kirándulójegy 49 Euróért és 59 Euróért tömegközlekedéssel. (Ez 4 napig érvényes). Van éjszakai vonat is, arra is vannak mindenféle olcsójegyek. Itt kell nézelődni, online is lehet venni jegyet.

http://www.mav-start.hu/utazas/cseh_praga.php

 

Busz 2 cég is van Orangeways és Studentagency - oda vissza 8-9000forint. Talán a vonat kényelmesebb és a busz a cseh autópályán megy, ami a régi M7-es színvonalát hozza, nem nagy élmény ha az út felén szétrázódik az agyad. De kinek mi tetszik.

 

Szálláslehetőségek végtelenek minden kategóriában. Kérdés, hogy milyen hostelt szeretnél, ahol van élet, ahol nyugi van stb.

 

Nekem anno ez megfelelt - nem volt zajos (bár nyáron volt és akkor jóval több hostel van nyitva + egyetemi koleszek):

http://www.pension15.cz/index_gb.html- Árban sem egy gyilkos - villamossal 1 megálló a főpályaudvar és 3-4 a belváros. Sok olcsó kocsma is van és ha szerencséd van még a Zizkov is otthon játszik :)

Előzmény: Wilzon (17210)
Wilzon Creative Commons License 2013.03.15 0 0 17210

üdv

Tervezek egy utat Prágába, az érdekelne hogy mivel tudok menni legolcsóbban, vonat vagy busz? Valakinek esetleg személyes tapasztalat?

Valami jó, kipróbált Hostelt tudna vki ajánlani?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!