Keresés

Részletes keresés

cath555 Creative Commons License 2008.08.29 0 0 177
majd rajon, aki itt el..
Előzmény: totomen (176)
totomen Creative Commons License 2008.08.27 0 0 176

Mire gondolsz ezzel a kartelezessel ? leirnad?

rezan semmi kul csak nyugi , ugy viselekednek mint a magyarok a toluk meg keletebrol erkezokkel...

 

Előzmény: cath555 (175)
cath555 Creative Commons License 2008.08.23 0 0 175
...es a kartellezesrol meg nem tudsz...
Előzmény: rezan (174)
rezan Creative Commons License 2008.08.23 0 0 174

Tegnap olyan szepen hajitottak ki egy utepitessel foglalkozo cegtol, hogy a labam sem erte a foldet. Rogton te jutottal eszembe. Uristen, egy hamar nem fogom elfejteni az a lenezo nezest, amit sikerult begyujtenem, mint egyszeru csoringer laborans.

Norvegok es az emberseg az valahol ket kulon fogalom...

Előzmény: cath555 (170)
totomen Creative Commons License 2008.08.21 0 0 173

chalmers
rezan

Nagyon jol irtatok eddig azt hittem ,hogy csak en latom igy a dolgokat.Nagyon sok idombe es energiaba kerult , hogy csak egy sima allast megkapjak itt , de nem a jol keresok kozott.

Most is ha vegig futom az expresszt tele vannak oljafuro tornyos munkakkal itt Norvegiaban,az egesz csak egy nagy delibab...

 

totomen Creative Commons License 2008.08.21 0 0 172

hello van valaki itt eszakon Sortland kozeleben?

En itt vagyok lassan 2 eve se hire se hamva a magyaroknak...

 

row Creative Commons License 2008.08.18 0 0 171
Több okból sem sorolom fel, meg aztán minek is fantáziáljon egy magamfajta halászfiú....;-o
Előzmény: cath555 (170)
cath555 Creative Commons License 2008.08.18 0 0 170
Micsinalnal vele, utilaput kotnel a talpara meg joidoben, nehogy a fejedre nojon? ;)))
Előzmény: row (168)
row Creative Commons License 2008.08.18 0 0 169
...álló...
row Creative Commons License 2008.08.18 0 0 168
...egyszer találnék csak egy ilyen nőt, aki alláfűtésért alkudozik egy márkaszervízben, nem a letörött műkörmén siránkozik, miközben a teavizet is leégeti.....;-)))
Előzmény: cath555 (167)
cath555 Creative Commons License 2008.08.18 0 0 167
Egyszerubb az elet Svedben. Szamomra. Persze masnak lehet maskepp jon le.

Mondok peldat. Nyertem legutobb a hivatalos sved Volvo-szerviznel egy ingyenszervizt legkozelebbre 3000 koronaig. Kisorsoltak par embert azok kozul, akik aprilis-majusban jartak naluk szervizen. Mar eleve a nyeres tenye, hogy nem huztak ujat, hanem kiraktak egy bevandorlo akarki nevet a harom sved nev koze, mikozben en meg nem is tudtam a sorsolasrol, magyar esszel felfoghatatlan. :) 3000 SEK az kb. egy normalis szerviz kb. ara, ami 15.000 km-enkent van (nem nagyszerviz).

Namost eloalltam ma reggel a szervizvezetonek (Kiruna), hogy mi lenne, ha nekem azer´ a penzer´ motorvärmare - állófûtés - kene a Vasba. Mer´a legkozelebbi szervizig meg van 8e km-em, tehat az most nem aktualis.. Hat Luleåban a teli honapok atlaghomerseklete -10 alatt van, ugyhogy az allofutes jobban kene, hamarosan. Aszongya hozzam, anytime. Welcome. 3300-ba kerul, 300-at fizetek. Rugalmasak. Ezt birom bennuk. (Jozanul vegiggodolva, ok se a beepitett anyagon ernek el sok nyereseget, hanem a munkadijjal tudnak jatszani, ehhez kepest a motorvärmare foleg anyagkoltseg lesz nekik, ugyhogy ez igen nemes gesztus toluk.)

Szoval baratom mar szept. 2-vel koltozik, en meg ahogy tudok. Remelem szept. folyaman. 3 honap felmondasi idom van a lakasra ugyanis.., es ha a ceg senkit nem talal a helyemre, akkor van egy picike gond. :)
Előzmény: rezan (166)
rezan Creative Commons License 2008.08.18 0 0 166
Huhhh... szoval megis lelepsz? Azert tartsuk a kapcsolatot, hatha a vegen en is svedbe kotok ki. :) Vagy ki tudja. A norvegok eleg szorozos tipusok, ezt mar en is tapasztaltam. Ha valami van irok, meg ott a skype is, de te is irj! :)
Előzmény: cath555 (165)
cath555 Creative Commons License 2008.08.18 0 0 165
Ide eszakra valoban lasszoval fognak sok embert, mert "ennyire eszakra" mar senki se akar jonni. Allitolag. Orulnek, ha valaki idejott valahogy, megvetette a labat es maradni van kedve. Nekem is volnanak ajanlataik.
Am en most lepek, egyelore. Svedorszag tobbet iger, vagyis inkabb kenyelmesebben. Az egyik fo okom, ahogy a norvegok az autokerdeshez allnak, lenyulnak az autom, vagy befizettetnenek velem egy olyan 170 ezer NOK-ot regado cimen. Vagy szerintuk adjam el, es vegyek masikat itt. Vegyen a halal, ilyet nem tudnek venni, csak evek mulva, annyiba kerulne itt. Nem adom fel ilyen konnyen azt, amit mar sikerult elerni. Bekaphassak. Talan sose tudnek itt mobilis lenni, annyira mobilis, mint svedeknel.
cath555 Creative Commons License 2008.08.18 0 0 164
meg komp, meg minden... en Mediterranianak hivom azt, ahol Te vagy :))))
Előzmény: row (163)
row Creative Commons License 2008.08.17 0 0 163

"annyira északra"

Ez aranyos volt. Itt az Oslo- Aalesund távolság megfelel egy otthoni Bp.- Fehérvárnak... Az észak innen még két napi autóút...

Válasz elment.

Előzmény: rezan (162)
rezan Creative Commons License 2008.08.17 0 0 162

Most adtam be egy ålesund-i allasra a palyazatomat. Abban remenykedem, hogy masok nem akarnak annyira eszakra menni, illetve, hogy eleg jo vagyok nekik az allasra. Tudod a remeny hal meg utoljara.

Motorozni en is szeretek, csak szigoruan hatul ulve utaskent. Kicsi vagyok, egy nagy motor siman elrantana. :) Azert az Ålesund-Budapest ut nem lesz semmi, garantalt nagy elmeny. :)

 

 

Előzmény: row (161)
row Creative Commons License 2008.08.17 0 0 161

1. Aalesund

2. Mert több eszem van (volt), mint a tájékozatlan honfitársaimnak, akik Angliában kergetik az álmaikat...

3. Mindíg ráfáztam mikor előre terveztem. Többet nem teszem, max. 1-2 hónapra... Pillanatnyilag csak az érdekel, hogy motorra üljek még idén egy Aalesund-Bp. retúron... Nüanszok hiányoznak csak: egy motor meg a szabadidő...

Előzmény: rezan (160)
rezan Creative Commons License 2008.08.17 0 0 160

Ohhh... ez most igazan kedves toled. Az elmult par napban olyan szinten van masok ele kiteritve a maganeletem, hogy nincs is. :)

 

Inkabb kerdezek jo? Te akkkor most merre is vagy? Miert pont Norvegia? Tavolabbi terveid?

Előzmény: row (159)
row Creative Commons License 2008.08.16 0 0 159

Drága vagy, de nem akarok vájkálni a magánéletedben.

Legalábbis így nem, hogy tudsz róla....

Előzmény: rezan (158)
rezan Creative Commons License 2008.08.16 0 0 158

Je, tenyleg. Tok kis fiatalka vagyok. :)

De inkabb keress ugy, hogy Rezangyal bloggerina es akkor megtalalsz az iwiwen. Meg a neten is, sot, ha ugyes vagy akkor skype-on is.

 

 

 

Előzmény: row (157)
row Creative Commons License 2008.08.16 0 0 157
...csak okosnak akartam tűnni... Ha rákeresel az email-címed első felére az iw..-en mint skype vagy msn azonosító, akkor láthatod a kis húszéves alteregódat...
Előzmény: rezan (156)
rezan Creative Commons License 2008.08.16 0 0 156

Most is melle nyultal. :)

Gondolom a naivsagom miatt kerdezed. Most kerultem olyan helyzetbe otthon, hogy se elore, se hatra, szoval tettem egy lepest az almom fele. Egyebkent 30 eves vagyok.

Előzmény: row (155)
row Creative Commons License 2008.08.16 0 0 155
...jól sejtem, hogy nem vagy még 20?
Előzmény: rezan (154)
rezan Creative Commons License 2008.08.16 0 0 154

Most rohogok ezerrel, hogy pasinak neztek, ilyen sem fordult meg elo velem. Hozza kell tenni, hogy bar lany vagyok siman kifestek egy lakast, nem nagy cucc, az otthoni sajat lakasomat is magam festettem. Szoval nem vagyok egy elveszett ember, meg ha lany is vagyok.

Jelenleg eppen valamilyen takaritonoi allas utan nezek, ami itt eleg sok van. Hetfon is megyek ket helyre. Meg most mar talaltam olyan ismerosoket, akik a kommunben dolgoznak, hatha igy kozelebb kerultem a tuzhoz.

A meg mindig igen naiv kijovoknek a kovetkezo epkezlab tanacsom: beszeljenek minnel tobb helybeleivel, az sem baj, ha csak kezzel-labbal, mert itt is a kapcsolatok reven jutsz elore. Szoval az angol, hogy ugy mondjam alap. De ha potyogsz egy kicsit norvegul a vilag nyilik meg elotted.

Előzmény: row (149)
cath555 Creative Commons License 2008.08.16 0 0 153
...mondjuk nalam ez szinten arrol szol, hogy az index-forumozok jelentos resze nem olvas/informalodik/keres, csak ir. Az elejen meg felkaptam a vizet, mikor valakinek a nevem alapjan sem esett le, plane a stilisztikai hmmm.. vonatkozasok miatt ;) (egyesek szamara eros hozzaszolasiam rendre olyan bunko valaszokat valtanak ki, amiket mint no nagyon nem szivesen olvasok)
Előzmény: cath555 (152)
cath555 Creative Commons License 2008.08.16 0 0 152
Rendre catnek meg anyamtyukjanak neznek es hivnak, miert talan Azemah asszem ugy szolt hozzam, mint egy normalis ember egy nohoz/lanyhoz ugy alapbol? Asszem o is siman lecatezett.
Előzmény: row (151)
row Creative Commons License 2008.08.16 0 0 151

...azért az kellően hülye, aki a nicked után férfinak hisz ;-)

Előzmény: cath555 (150)
cath555 Creative Commons License 2008.08.16 0 0 150
Nekem se esett volna le, ha nem tudtam volna rola mar mas csatornan. Valoban "ferfiasan" ir (akarcsak - azt hiszem- legtobbszor en is, legalabbis a visszajelzesekbol es privat levelekbol itelve;).
Előzmény: row (149)
row Creative Commons License 2008.08.16 0 0 149

Húúúú, nekem nem esett le, hogy Ő lány....:o)))

Talán mert nem úgy ír : nincs tele pink meg neon kijelölőfilccel....

Előzmény: cath555 (148)
cath555 Creative Commons License 2008.08.16 0 0 148
Csak row Te ferfiu vagy. :-)
Előzmény: row (147)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!