Keresés

Részletes keresés

Goldman Emma Creative Commons License 2001.07.12 0 0 99
Nem lehet, hogy az egyházi házasság tényére vonatkozik? Tehát hogy nem kötöttek polgári házasságot, csak egyházit. (Atájt vezette be Wekerle a polgárit, nem?)
Előzmény: Marx haza (98)
Marx haza Creative Commons License 2001.07.12 0 0 98
bocs, egy szó kimaradt...
megoszlása érdekes megyénként
Marx haza Creative Commons License 2001.07.12 0 0 97
Nem, nem... Ez a neve helyén áll, a foglalkozásnál azt hiszem, htb. volt (ami világos).
Maga az anyakönyvi bejegyző is idézőjelbe tette a kifejezést, tehát a századfordulón is "kissé szokatlan", de nyilván értelmezhető volt ez a kifejezés. Mit jelent, ez továbbra is kérdés...

Nem is emlékszem, hivatkozott-e valaki a http://www.bogardi.com/gen címre, különösen az ipari és kereskedelmi jegyzékben szereplők térképi megoszlása megyénként. Sajnos, csak az említett, akkori "yellow pages" tartalma van feldolgozva, így a földművelődéssel vagy éppen semmittevéssel (grófkodás, stb) foglalkozókról nem ad tájékoztatást, de így is nagyon tanulságos.

Előzmény: kerub (95)
Nerdy Creative Commons License 2001.07.11 0 0 96
Sziasztok!

Sajnálom, hogy csak most találtam Rátok.
Én már évekkel ezelőtt nekifogtam a családfának, el is jutottam valameddig, aztán beleuntam. De most ismét nekilátok. Az 1700-as évek végéig elég széles körben megvannak az adatok.
Én kikérdeztem a családból az összes idős nagynénit, rokont, hogy ki mire emlékszik, meg előkerült egy csomó régi irat. (költözködéskor).
Most végigolvastam amiket írtatok és csak gratulálni tudok, hogy sokan már milyen messzire vissza tudtatok menni. Az ajánlott lelőhelyeket mind meg fogom nézni, szükségem van rájuk.

További jó kutatást mindenkinek.

Nerdy

Előzmény: kerub (95)
kerub Creative Commons License 2001.07.11 0 0 95
Házi= Háziasszony
Földb= földbirtokos
stb
Előzmény: Marx haza (94)
Marx haza Creative Commons License 2001.07.11 0 0 94
Üdv a szakértőknek!

Szintén családfa-keresésben utazom, még kezdőként... A dédszülőknél találtam olyat, hogy a mama neve Sxxxx "Házi férjezett" Nxxx Jánosné (lehet, hogy nem Házi, hanem Hári, elég cirkalmas betűkkel volt. Bocs az x-ekért, privát adat ;-)

Szóval mit jelenthet ez a név? Máshol rendesen a leánykori név szerepel (1896-1903 közötti időszakban találtam ezt, több rokon születésénél)

kerub Creative Commons License 2001.04.30 0 0 93
trollcsi!

http://www.genopro.net
Itt találod és letöltheted a családfa szerkesztő progit amivel a elmondott korlátokat átlépheted.
A Program ingyenes viszont egy internetes reklámoldal be eszi magát a IE alá és kínálkozik feszt.

Üdv: Kerub.

Előzmény: trollcsi (92)
trollcsi Creative Commons License 2001.04.28 0 0 92
Sziasztok őskutatók!
Annyira élvezetes ez a fórum, hogy magam is nekiálltam a család felkutatásának. Most 1850 körül járok, de a genealogy.com-on csak negyedízigleni ősőkig tudom közzétenni az öszegyűjtött információimat, valamint a testvéreket, másodfeleségeket sem képes kezelni. Nincs valami más hely, ahol nincsenek ilyen korlátozások?
kerub Creative Commons License 2001.04.25 0 0 91
http://www.arcanum.hu/gesta/lpext.dll/nagyivan/1?fn=main-h.htm&f=templates&tc=toc&2.0

A Nagy Iván féle könyv összes kötete megtalálható itt!

kerub Creative Commons License 2001.04.24 0 0 90
Ez a genopro egészen jó játék köszi!
kerub Creative Commons License 2001.04.23 0 0 89
http://www.familysearch.com/Eng/Search/frameset_search.asp

Ez a Fedélközi utaslista a DAD-ból ingyen kutatható , nagyon jó.

Kerub

Radix Creative Commons License 2001.02.01 0 0 88
A magam reszerol egy apro hirrel jarulnek hozza az eleszteshez. A Teszt Magazin 2001. januari szama kozol egy cikket a csaladfakutatasrol. Szepen ossze van szedve nehany altalanos tudnivalo, es tobb profi kutato(iroda) is szerepel az osszeallitasban, tablazatba suritve.

Akinek kedve van, es teheti, nezze meg.

Udv!

Radix.

Unikornis Creative Commons License 2001.01.28 0 0 87
Bizom benne, hogy ez a fórum egyszer ujból
életre kel.
Addig is ajánlom a legújabb - a mormonok által ingyenesen terjesztett - kitünő programot:

http://www.ldscatalog.com/cgi-bin/ncommerce3/CategoryDisplay?Krypto=0xTbhRcOn6d2ypSTFtyq6qPjT%2FVrsqAumYjNqwQ7di8l9Xm56%2BvSXoRdhdQdXuaz00T5ksVC84TfglB40xm6%2BGj91o7CNxYgg1Q2Tum6qm0ED%2FTCkwEzdqvpPGm%2BldOq%2Fd2FSmiWEFuw8rSTcppOAvin6smVYPB7nP%2FwLn%2FLZViscRYnJE6wsbuNZfVTWBYJu7slb0QmogyTmHpoXjm1eMwci%2B7L43NVb11eitSBcDpCsczLUYpSWw%3D%3D

A véleményeket várom ide, vagy magánba!

--Géher Ferenc--
geher@mail.datanet.hu

Edison Creative Commons License 2000.11.06 0 0 86
retix

" Családtörténeti útmutatót a Magyar Országos Levéltár honlapján olvashattok. "
Ez a webcim nekem sajnos nem mukodik, illetve sehova nem jutok tovább arról az oldalról, amelyiken a levéltár épulete van.

Edison

Előzmény: retix (78)
Ril Creative Commons License 2000.04.18 0 0 85
Megjott, koszi, holnap jelzek.
Előzmény: RebeccA (83)
Ril Creative Commons License 2000.04.18 0 0 84
Koszi!
Bepottyant.
Holnap fel is installalom.
Előzmény: RebeccA (83)
RebeccA Creative Commons License 2000.04.18 0 0 83
Neked is masodik cimre progistul. Remelem becsapodott.
Előzmény: Ril (77)
retix Creative Commons License 2000.04.17 0 0 82
kilgoretrout:
1. retix, ha kérhetném, ezt más topicban, ahol egyébként te is megfordultál, már sikerült érvényesíttetnem. :-)
2. Idegesnek tűntem volna? Rossz a hallásod.
Szemezgető tanácsokat adtál a családkutatáshoz. Az általam említett oldalon viszont egész részletes és sok irányú tájékoztató van a családkutatók számára. Bocs, hogy felhívtam rá a figyelmet. Megjegyzem, ha az emilcímemet - a hivatalost - tudnád, talán megértenéd, miért mondtam, hogy "szóljatok nekem". Ez nem kizárólagosság volt, hanem lehetőség. Inkább te reagáltál kissé idegesen. :-)
De, hogy Pósalaki bácsit idézzem: ugorgyunk.

Így megy ez. Valójában.

Előzmény: kilgoretrout (80)
kilgoretrout Creative Commons License 2000.04.16 0 0 81
Rebeka,

én örültem, hogy segíthettem. Máskor is. Ígérem, hogy néha ezeken az oldalokon is közkinccsé fogok tenni hasznos információkat, amelyek a kutatást megkönnyítik.

Szevasz.

Előzmény: RebeccA (76)
kilgoretrout Creative Commons License 2000.04.16 0 0 80
Kedves Retix,

„...ha van kérdés szóljatok nekem.” Nem kívánok konkurenciád lenni. Ezt csak megnyugtatásként közlöm... Kár volt ennyire idegesen reagálnod...

Így megy ez.

Előzmény: retix (78)
simson Creative Commons License 2000.04.16 0 0 79
Ez biza csak offline munkát tesz lehetővé. Arra még várni kell, hogy a neten keresztül otthoról végezhessünk kutatást. Én megvárom azt, van még időm. :)
Előzmény: retix (78)
retix Creative Commons License 2000.04.16 0 0 78
Családtörténeti útmutatót a Magyar Országos Levéltár honlapján olvashattok. Ugyanitt interneten elérhető 3 adatbázist is találtok, ajánlom ezek közül az anyakönyvek adatbázisát. Minden, a mai Magyarország területén található település valamennyi fennmaradt anyakönyvét kutathatjátok itt mikrofilmen, 1895-ig (utána bevezették az álami anyakönyvvezetést, tehát az egyházi anyakönyvek jelentősége csökkent). Az adatbázisból megtudható, hogy mely településen milyen típusú anyakönyvek maradtak fenn, milyen évkörből.
Ha van kérdés, szóljatok nekem! :-)
Ril Creative Commons License 2000.04.16 0 0 77
Mail ment
Előzmény: RebeccA (74)
RebeccA Creative Commons License 2000.04.16 0 0 76
Köszönöm az értékes infokat, én csak most kezdek utánajárni az ősöknek, rengeteget segített a hozzászólásod. Ennek a kutatási ágnak sajnos eléggé kiforratlan a módszertana és nem is nagyon vannak elérhető, használható és feldolgozható adatok. Máris elkezdem a még élőkkel, bár elég távoliak. Még egyszer kösz kilgoretrout!
Előzmény: kilgoretrout (75)
kilgoretrout Creative Commons License 2000.04.14 0 0 75
Persze, több lehetőség van elkezdeni, de első lépésként azt ajánlom, hogy a még élő rokonokat (nagyi, dédi) kérdezzétek meg.

Elindulásnak az is nagyon fontos, hogyha csak neveket mondanak. Ettől kezdve következtessetek (mikor és hol születhetett. A vallás fontos.

Ezután persze az országos Levéltárba is el lehet menni mikrofilmeket nézegetni, de szerintem sokkal izgalmasabb, ha ahhoz az egyházközséghez mentek, ahol születhetett (ha elérkeztél 1895-ig, akkor más lehetőséged úgysem nagyon lesz). Én ezt alkalmaztam már töbször is. A lelkészek, rabbik nagy szeretettel fogadnak (előtte telefonon egyeztess).

Izgalmas forrás még (bár nem sok helyen maradtak fenn) pl. az 1858-as és az 1869-es népszámlálás házankénti felvételi ívei. Előbbi Kassán a státny oblastny archív-ban (abaúj vármegye), utóbbi pedig a sátoraljaújhelyi Kazniczy Levéltárban (Zemplén vármegye) maradéktalanul megvan. Egyik szegény ősanyámról 1869-ben megjegyezték, hogy „hülye, fél kezére nyomorult”.

Tovább keresgélhetsz a különböző adóösszeírások között is. 1828-ban pl. országos adóösszeírást tartottak. Ennek anyaga teljese egészében megtalálható az OL-ban, de előtte az illetékes megyei levéltárban érdeklődj.

Lennének még ötleteim, de most nincs kedvem tovább írni.

Üdv Mindenkinek.

RebeccA Creative Commons License 2000.04.14 0 0 74
Ril! Én próbáltan neked elmélezni a progit (GenoPro), de visszapattant. Kaptam egy szerverhiba-üzenetet. Jó a címed? Holnapután újra megpróbálom.
Rebe
Előzmény: Ril (73)
Ril Creative Commons License 2000.04.14 0 0 73
Te küldtél mailt?

Ril

Ps.
Én mindenféle adminisztratív okokbol nem tudok letöltenio.
Amennyiben meglenne valakinek a progi,
átmélezné?

Előzmény: RebeccA (72)
RebeccA Creative Commons License 2000.04.06 0 0 72
Sajnos úgy látom régóta halott ez a topic. Azért iderakok egy címet. Egy Daniel Morin nevű szimpatikus fickó zseniális GenoPro nevű free, alig több, mint egy megás programja tölthető le innen, olvasható egy indoklás is, hogy miért adja ingyen. Ezzel a programmal tökéletes családfát lehet alkotni, hála ennek a nagyszerű fickónak.
Szóval:http://www.genopro.net azoknak, akiket a progi, http://www.danmorin.com akiket a gentleman is érdekel.
rebecca
kisevet Creative Commons License 2000.01.17 0 1 71
Pontositom tovább:
kedd 16-20 óráig
csütörtök 16-20 óráig
szombaton 10-20 óráig
Bp. II., Hűvösvölgyi út 94.
Előzmény: kisevet (65)
Radix Creative Commons License 2000.01.10 0 0 70
retix:
>Látom, hasonlóan nyomozunk, ezek szerint mégis jó kutató
^^^^^
>vagy! :-)

eh :) vonta vki ketsegbe, hogy jo kutato vagyok? :)

Radix.

retix Creative Commons License 2000.01.10 0 0 69
OffTopicOn

Radix: én csak 20 órát vagyok online, néha aludni is kell, meg felvenni a fizetésem! :-)

OffTopicOff

Látom, hasonlóan nyomozunk, ezek szerint mégis jó kutató vagy! :-)

Radix Creative Commons License 2000.01.09 0 0 68
Aaaa, retix kollega meg ilyen kesoi oraban is a forumot bujja :)

Hat egen, a magyar csaladtortenetkutatas is sokat koszonhet nekik, hat meg az amerikai :)

Radix.

Radix Creative Commons License 2000.01.09 0 0 67
re stb.

retix: ad 1: rutin: igen, valoban vannak unalmas esetek, amikor az ember orakon keresztul a mikrofilmleolvaso elott mozizik, es igazabol nem bizik benne, hogy elobukkan a hon ahitott adat. De van aki becsuletesen szetuli a se*jhajat, es ha nem talal semmit, azt a megrendelo tudomasara hozza, es megprobal vmi mas iranybol kozeliteni. Igen, hallani olyan torteneteket, hogy nem mindenki veszi komolyan a tenyeket, es lustasagbol vagy mas okbol, hamis adatokat firkant az eredmenylistara ("amerikainak az is jo lesz" stb.). Ez azt hiszem etikai kerdes. ad 3: csak nem az osod volt az ellenseg tuzere aki egy kicsit Aronvonalassa tette Gaborunkat? na jo, nem akarok humorizalni.

kisevet: az altalad megadott tel.szam a http://www.matav.hu/tudakozo szerint a Mormon Egyhaz bp-i egyhazkozsege. Masokat is talan, engem mindenesetre erdekelne, hogy mit lehet naluk csinalni? Mi lenne, ha irnal errol a lehetosegrol egy kicsit bovebben itt a forumon is?

Udv.

Radix.

retix Creative Commons License 2000.01.09 0 0 66
kisevet:
Talán nem árt megjegyezni, hogy ez a Mormon Egyház telefonszáma volt.
Nekik nagyon sokat köszönhet a magyarországi családkutatás, mert nekik köszönhetően vannak meg az anyakönyvek mikrofilmen. Már a mai Magyarország területéről.
kisevet Creative Commons License 2000.01.09 0 0 65
Budapesti lehetőség:
200-2698 geneológiai kutatási kp.
kedd és csütörtök 16-20 óráig,
szombat (ha jól tudom) délelőttől kezdődően néhány órában.

Angol és magyarnyelvű kommunikációval pontos segitséget kaphatsz és nem vállalkozás jelleggel működik.

Ha részletesen érdekel, emilkézz!!

retix Creative Commons License 2000.01.09 0 0 64
Radix:
Na ez az. Nincs annál szórakoztatóbb, mint mikor az ősről olvasunk valamit!
Na de. Mi van akkor, ha nem saját örömére csinálja ezt az ember, hanem pontosan megadott árlista szerint kutat a megbízójának?
1. szerintem ez egyrészt rutinná válik, másrészt kevés a motiváció, harmadrészt az ügyfél bánja, hogy nem megy a kutató mindennek utána. Mert olvastam valahol ( :-) ) egy tételes árlistát... Bizony én annyiért nem csinálnám meg. Azonkívül pedig tudnék történeteket mesélni arról, hogy a sokat emlegetett mikrofilmtárban mit csinálnak bérkutatók. Tekerik a filmeket, aztán valamit beírnak, a megrendelőnek az is jó lesz.... Szóval ennyit a megbízhatóságról.
2. Sokkal jobb, mint te is írtad, ha az ember szórakozva kutat. Vagyis mindenkit ki kell "oktatni" arra, hogy hogyan induljon el és hogyan haladjon a családkutatás útján. Üzletet ebből legfelejebb ezen kiadványok, meg a hatalmas mennyiségű adatbázis kiadásából lehet(ne) szerezni. Mondjuk ez sem kevés, csak ehhez dolgozni kell.
3. Azért kell tudni, hogy melyik ősünk mit csinált, mert akkor büszként tekinthetünk pl. a kökös-uzoni csatára, amelyben az én egyik elődöm is részt vett. Hallottatok e csatáról? Biztos nem. Pedig ebben vitte el a felét Gábor Áronnak egy ágyúgolyó. És akkor már is ismerősebb lehet.
Radix Creative Commons License 2000.01.07 0 0 63
Sziasztok!

Kriszti na: pont elotted bokte ki mittudoméneztet :), szoval www.bogardi.com/gen/ .

valesz: engedelyeddel belinkelnem a site-ra az indexes cikket.

retix: hat, volt a szazad elso feleben olyan idoszak, amikor tetszett-nem-tetszett, ki kellett kutatni az osoket, legalabbis nehany generacioig visszamenve.

Legtobben tenyleg ugy vetik fel a kerdest, hogy meddig lehet visszavezetni a csaladjukat. Megis, en azt hiszem nem a generaciok szama szamit. Ha valaki beul vmi kutatohelyre (leveltar vagy konyvtar), es elkezd bongeszni a csaladja torteneteben, a legjobb benne szerintem az, hogy kezzelfoghato kozelsegbe kerul a tortenelem: ez nem az a szaraz torikonyves fajta unalom, hanem a mindennapok varazsa. Pl. ha valaki olvas korabeli tanuvallatasi jegyzokonyveket, jokat derulhet a jegyzokonyvbe mondott vaskos vallomasokon. Persze kevesbe vidam a dolog, ha az ember szepapja lett vegul a per vesztese. :o

retix: (46-hoz): hat akkor rajta, ismerkedjunk :)

Udv.

Radix

retix Creative Commons License 2000.01.07 0 0 62
Akkor hadd lendítsek is egyet a témán:
Szükséges egyáltalán tudnunk, kik az őseink? Vagy csak - mint alább említették - a pedigré és a vérfertőzés ellen/-ért kell tudni?
Egyáltalán. Minek ez az egész őskutatás?
És tudjátok, mikor halt meg Kocváxcs János? Ha nem, majd elárulom. Ez ugyanis szorosan a családkutatáshoz kapcsolódik.
Kriszti na Creative Commons License 2000.01.07 0 0 61
Haliho!

>Nem akarom itt a magam odlalat reklamozni, de
>ha rengeteg erdeklodo lenne :) feltarom a cimet ;)

Lehetne, hogy megis inkabb reklamozod? :o)

mittudoméneztet Creative Commons License 2000.01.07 0 0 60
Üdv!

Van még egy nagyon jó szájt: www.bogardi.com
Nagyon jó!!!

Gondolom némelyikőtöknek ismerős...

valesz Creative Commons License 2000.01.07 0 0 59
Sziasztok,
akit érdekel a téma,
az olvashat egy cikket
az Indexen. Ha mást nem,
legalább a linkeket
felhasználhatjátok.

Családfakutatás a weben

sziasztok,

-v-

retix Creative Commons License 2000.01.07 0 0 58
Radix: Megnéztem. Ügyes linkgyűjtemény...
retix Creative Commons License 2000.01.07 0 0 57
Csudi:

Most látom, hogy előbb ideírtál (értél), mint én.
A válasz: 1611. :-)
Addig vezette vissza a lányod. :-)

retix Creative Commons License 2000.01.07 0 0 56
Radix:
Veled örömmel megismerkednék, hiszen hozzáértőről van szó! :-) Persze csak itt a neten. :-)

Viszont: Hadd mondjam meg mindenkinek, hogy a családfakutatás legkönnyebb része az, hogy a már meglevő adatokat valamilyen látványos vagy/és rendszerező módon összegezzük. Sokkal nehezebb az adatokat kibányászni.
A legszórakoztatóbb, amikor az anyakönyveket böngésszük. ezek valóban a Magyar Országos Levéltár (MOL) Bécsi út 314-424 sz. alatt vannak. Viszont egy könnyebbség: az anyakönyvek teljes jegyzéke megtalálható a MOL honlapján (www.natarch.hu), tehát úgy lehet a helyszínre menni, hogy pontos filmszámot tudjuk. Ajánlom mindenki figyelmébe.

Radix: Az oldaladat majd megnézem, hátha (biztos) tanulok belőle.

Radix Creative Commons License 2000.01.06 0 0 55
Hello Delfina es Péter!

Delfina, az Orszagos Leveltar egyhazi anyakonyvekrol keszult mikrofilmjei most mar nem a Becsi kapu teren kutathatok a leveltar foepuleteben: tavaly ev elejen at lettek szallitva a leveltar uj epuletebe, a Becsi utra, a varos szelere.

Akiket erdekel, egy ideje rakosgatok ossze egy website-ot, magyar csaladfakutatas temaban. A celba vett kozonseg amerikai, ezert az oldalak nyelve angol. A keves szamu magyar nyelvu ismerteto kozul figyelmet erdemel a mar emlitett osszeallitas az Orszagos Leveltar szerveren: http://www.natarch.hu , ill. egy szinten iden indult, de talan befejezett kezdemenyezes: http://www.genealogia.info.hu .

Nem akarom itt a magam odlalat reklamozni, de ha rengeteg erdeklodo lenne :) feltarom a cimet ;)

Orulok neki hogy indult egy ilyen tema az index-en. Eddig csak olvasoja voltam a forumoknak.

Udv.

B. J. ugyismint Radix.

Ril Creative Commons License 2000.01.06 0 0 54
És hogyan kell letölteni?
Nekem nem sikerült használható módon tennem.
Nyomsz egy mélt?
Előzmény: Törölt nick (53)
Törölt nick Creative Commons License 2000.01.06 0 0 53
Nem vagyok nagy spiler genelogyaban, de ajanlhatom szinten a www.familysearch.org ot es onnan lehet letolteni a PAF ot ami egy angol nyelvu geneolgyaai progi. a 4,0 win95 alatt is megy. Az alacsonyabb verziok csak dososak...egyebkent erdemes a mormon egyhaz adatbazisaba belenezni ha valaki Utahban, Salt Lake Cityben jar a vilag legnagyobb mikrofilmes adatbazisa.

Illetve itt magyarorszagon is van egy kis helyi adtbazis a 06-1-397-48-93 as telefonon lehet erdeklodni.

Horasz

Ril Creative Commons License 2000.01.06 0 0 52
Luksz intresting,
thx
Előzmény: retix (51)
retix Creative Commons License 2000.01.06 0 0 51
Egy kis szakmai, hogy ne kelljen angol szótárral dolgozni:

a Magyar Országos Levéltár honlapján egyrész családtörténeti útmutató is van, másrészt pedig részletes útmutatás a levéltári anyag használatához. + adatbázisok.

www.natarch.hu

Ril Creative Commons License 1999.12.30 0 0 50
Nekem nem muködött.
Nem tudom mit toltam el.
Előzmény: Ati-pati (49)
Ati-pati Creative Commons License 1999.12.30 0 0 49
http://www.familysearch.com/
kémember Creative Commons License 1999.12.30 0 0 48
Én pedig a frank kereskedőig, Samo (Sabo)ig. Ő gründolta az első szláv országot a mai Csehország területén, kb. 600-ban.
Előzmény: Törölt nick (0)
Ati-pati Creative Commons License 1999.12.29 0 0 47
http://www.familysearch.com/
Ril Creative Commons License 1999.12.29 0 0 44
Ajánlom mindenki figyelmébe az ANCESTRY.COM oldalt és a MYFAMILY.COM-ot. Meg még van valami FAMILYTREEMAKER.COM.

Ezzel kapcsolatban: ha valaki járt arra vagy esetleg hallott róla, honnan lehet szerezni free családfa építo progit, vagy GEDCOM-ot. Ha nem konvertálom át az online családfámat valamely fenti software-re, nem tudom kietenni. Márpedig a lényeg, hogy távoli rokonok jelentkezzenek.

Hja: "Az az ember aki csak az oseire büszke olyan mint a krumpli. A java a föld alatt van." (Goethe-asszem)
De engem ugyanúgy érdekel mint bárki mást.

Előzmény: fülöp (36)
juci Creative Commons License 1999.09.29 0 0 42

Majd lekközelebb!
Előzmény: Vanek (41)
Vanek Creative Commons License 1999.09.29 0 0 41
Pedig nem is beszéltünk össze. :))
fülöp Creative Commons License 1999.09.29 0 0 36
Üdvözöllek! Milyen módszerrel, hol lehet kideríteni, honnan származom? Meddig lehet visszamenni? Neked már sikerült?
Rémusz bácsi Creative Commons License 1999.07.27 0 0 35
Family Tree Kft. lyó drágáér kinyomozza neked...
PETYUS Creative Commons License 1999.07.27 0 0 31
1. Saját rokonságodban kikérdezel mindenkit, mit tud a család eredetéről
(nevek, lakóhely, vallás)

2. Az adott helyek megfelelő felekezetű egyházi hivatalaiban kikeresteted a megadott nevekre vonatkozó keresztleveleket, abból kiderülhetnek a további felmenők, és egy-két nemzedékig visszakereshetők.

3. A "kiki" vagy más egyéb internetes névgyűjteményekben rákeresel a kérdéses nevekre, és a gyanúsabb egyedekkel felveszed az e-mail kapcsolatot.

gezah Creative Commons License 1999.07.27 0 0 29
Arra gondoltam, megkeresem, honnan jöttünk. Mármint a családunk.
Viszont nem tudom hogyan fogjak hozzá?
Várom az ötleteket, tapasztalatokat, esetleg konkrét segítségfelajínlásokat!
Delfina Creative Commons License 1999.02.27 0 0 28
Szia Péter!
A legegyszerűbb, ha körülbelülre tudod a családod származási helyét, aztán pedig elmész a Magyar Országos Levéltárba, ahol kapsz egy látogató-jegyet és kutathatsz a családod után az anyakönyvi okmányok közt.
1014 Bécsi kapu tér 2/4 Tel.: 356 58 11
Jó böngészést!

Delfina
Előzmény: Péter (19)
Rosencrantz Creative Commons License 1999.02.27 0 0 27
Mifelénk az egyik ágon találtam egy Almásit (Almássy), de nem tudom van-e köze az Angol beteghez. Érdekes lenne. A másik oldal nehezebb, mert Erdélyből származnak, ráadásul izraeliták is, nem sok dokumentum maradt fenn. Múlt századi nagyváradi kereskedelmi iratokban nagymamám rábukkant egy rokon nevére, de semmi több. Igaz, különösebben nem jártam utána. Ha sok pénzem lesz majd elutazom Romániába, addig marad a nagyi emlékezete.
Oborzil Creative Commons License 1999.02.25 0 0 26
Nem hinném ,hogyha olyan távoli a rokonság ,hogy nem tudsz róla családfakutatás nélkül ,akkor az negatívan befolyásolná az utódok génállományát. Vagy te arra gondolsz ,hogy nem adod máshoz a lányodat ,csak kékvérűhöz?
Előzmény: Jenwho (25)
Jenwho Creative Commons License 1999.02.25 0 0 25
Az alábbi dolgokra használható - azon kívül, hogy lóg a falon: Ha nagyszerű utódaid esetleg távoli rokonnal lépnének kacsolatba gyermeknemzésileg (pedigréellenőrzés)
pl.
Oborzil Creative Commons License 1999.02.23 0 0 24
Szerintem az lényegtelen, hogy jelenlegi énemnek kik voltak a vér szerinti ősei 1000 évvel ezelőtt ,különben is azon a fokon már több ezer (kettő a negyvenediken az mennyi?) őssel kéne számolni. A lényeg ,amit jó lenne tudni ,hogy én ki voltam abban az időben ,nem?
Nos Creative Commons License 1999.02.23 0 0 23
Én is visszavezettem, nem volt kis meló. Így is csak a keresztneveket tudtam meg. Apai ágon valami Ádám, anyain meg Éva. Nekik is volt valami felmenőjük, csak azt nem tudtam elolvasni. Vmi Úr, azt hiszem. Persze a hivatalban azt is mondták, hogy az egész ellenőrizhetetlen, lehet, hogy valójában Nagy Bumm Evolúciónak hívták. Ez esetben közös ősünk Dr. Kovács Csita lenne, nemes urak.

Na jó kutatást... 8-D
jégtörő Creative Commons License 1999.02.23 0 0 22
Szerencsés ember...Akkor ti az Aranybullából bújtatok ki.
Előzmény: abra (17)
Dun Ringill Creative Commons License 1999.02.23 0 0 21
Dehogynem, csak örömmel olvastalak, kivált hogy több év után újra találkoztunk a Találkozó6on. :-)
Előzmény: Csudi (12)
Csudi Creative Commons License 1999.02.23 0 0 20
Péter,
Archivumok (leveltar), anyakonyvi kivonatok, keresztlevelek, egyhazak adminisztracios irodai...no meg a padlas.
Előzmény: Péter (19)
Péter Creative Commons License 1999.02.23 0 0 19
Röpködnek itt az 1600-ak meg az 1400-ak... Én tudom a nagyapáim nevét meg 1-2 dédapámét, és kész. Hogy kell ehhez hozzákezdeni? Hol vannak a többiek nyilvántartva, ha ugyan vannak...?

P.
himfy Creative Commons License 1999.02.23 0 0 18
Rendkívül lusta családomból utoljára a század elején próbálkozott valaki, hogy utánajárjon a szóbeli hagyományoknak, amely szerint az első rokony Károly Róberttel jött volna be olaszbó'. A végén csak 1532-ig visszamenőleg talált írásos nyomokat, amikor a nemességet megerősítették egy oklevélben. Ez azért érdekes, mert akkor valami bibi lehetett a pedigrével, ha már udvari igazolást kértek. Kár, hogy a digó dologról nincs papír, mert visszakövetelhetnék valami tengerparti birtokot.
abra Creative Commons License 1999.02.23 0 0 17
A mi családfánkat 1222-ig lehet visszavezetni. (ne tessék gratulálni nem enyém az érdem). Ebben csak egy a bökkenő, nem tudhatom, ki és mikor lépett félre 750 év alatt...
Anyai ágon viszont körülményesebb a kutatás.
bcsi Creative Commons License 1999.02.23 0 0 16
Szegény családból származom. Mert - szegény nagyapámnak öt kocsmája és kilenc bérháza volt,azután ebből már apámtól elvettek hatot. Úgyhogy szegény annyit dolgozott...)))))
(Ne dőlj be, plágium - Alfonzó )
eMM Creative Commons License 1999.02.23 0 0 15
Gawain!
Na és a kerekasztal az már semmi?
Tudod Sir Gawaine! :-)
Előzmény: Gawain (5)
Kitty Creative Commons License 1999.02.22 0 0 14
Nekunk (ill. az elodoknek) 1640-ig sikerult visszavezetni, meg is van rajzolva valami pewrgamenszerusegre, mugonddal, szerintem meg libatollal kovettek el. Apukam nagyon boszen kutatja a mellekagakat mai napig is. nem ecceru dolog, az biztos...
Csudi Creative Commons License 1999.02.22 0 0 13
Jenwho,

Valaszoltam a mail-edre. Az emlitett sogor egyebkent a leveltarban dolgozik, mert ilyen ize... bolcsesz.

Csudi
Előzmény: Jenwho (11)
Csudi Creative Commons License 1999.02.22 0 0 12
Dun Ringill,


En tenyleg en vagyok. Miert? Nem szabad?
Előzmény: Dun Ringill (10)
Jenwho Creative Commons License 1999.02.22 0 0 11
Csudi
Csudi jó ez az FTM 5.0

Amennyiben ráérsz olvasd el, küldtem egy mailt.

Maradok továbbrai is nagy családfakutató.

Figyelmébe ajánlom minden témában érdeklődőnek az Országos Levéltár geneológiával (családfakutatás) foglalkozó oldalait.

Örülök, hogy van, akinek tetszik ez a topic. Csak írjatok.
Dun Ringill Creative Commons License 1999.02.22 0 0 10
Helló Csudi,

ez tényleg te vagy?
Előzmény: Csudi (7)
bubu Creative Commons License 1999.02.22 0 0 9
esetleg probalkozzzatok viagraval, ha maskent mar nem megy ...
Előzmény: Törölt nick (8)
Csudi Creative Commons License 1999.02.21 0 0 7
Gawain,

1411... lassuk csak. Zsigmond ul a tronon, mar megszilarditotta hatalmat, mivel maga melle allitotta a varosokat. A huszitakkal meg nem gyult meg a baja, a barok lenyugodtak, azaz belenyugodtak, hogy o a kiraly. Kivel is csetepatezhatott a te Jakab atyad????? Azert sajnalom. Nem lehetett kellemes erzes. Vagy igen? :-)))))))))))

Fentieket keretik nem nagyon komolyan venni.
Előzmény: Gawain (5)
Csudi Creative Commons License 1999.02.21 0 0 6
A lanyom 1600 valameddig, mert a sogorom igencsak szorgalmas. En is az vagyok, de nekem csak 1700-as evek vegeig sikerult. A legjobb eszkoz szerintem itt van:
http://www.familytreemaker.com egy 45$-os sw, ingyenesen letoltheto egy demo. Kulonben Broderbund sw, tehat nagyon szep a felhasznaloi felulet. En megvettem online, csak az a baj, hogy ha maganszemelykent behozol valamit az orszagba, mindenfele vam meg afa meg kezelesi ktg. utan 90$ lett a vege. Ha talalsz disztit a Broderbundokhoz, akkor sokkal olcsobb. Nem beszelve arrol, hogy talan nem szakitja szet a Magyar Posta a kezikonyvet, meg nem tori ossze a CD boritot.

Egyebirant, javaslom az egyhazakat, altalaban keszsegesen beengednek az anyakonyvi kivonatokhoz az archivumokba, ha azt mondod, hogy tori OKTV-t irsz.
Előzmény: Gawain (5)
Gawain Creative Commons License 1999.02.21 0 0 5
Hideghéthy Jakab ősapámat seggbenyilazták valami kis Visegrádi csetepatéban 1411-ben. Akkoriban ennyi elég volt egy köznemesség eléréséhez.
Gyedmaroz Creative Commons License 1999.02.21 0 0 4
Csak óvatosan, mert akkor a paritás elvén vissza kell adnod a fehér lovat, leszármazottaival, családfailag. :-)
Előzmény: Törölt nick (0)
bambi Creative Commons License 1999.02.21 0 0 3
Hella
Jó a topic, pont benne vagyok a témában.
...bambifinek akarom felaállítani a családfáját és én is szívesen hallanék pár szakavatott szót.
üdv
bambi
kerenyitomi Creative Commons License 1999.02.21 0 0 2
na végre egy normális topic!!!!
mi a családfánkat a múltszázad 7oes évekig vezettük vissza...
zsellérek vagyunk:)))))))
apámnak van egy elmélete, miszerint török eredetuek vagyunk, a családnevünk Kraszlán, és az azt jelentheti, hogy Kara Arszlán, tehát Fekete Oroszlán.
margitka Creative Commons License 1999.02.21 0 0 1
Próbáltam megtalálni a családfámat. Sajnos a rokonságból még sokan fönn ülnek. : )
Jenwho Creative Commons License 1999.02.21 0 0 topiknyitó
Kérném az üggyel foglalkozó T. kollégákat, nyilatkozzanak, ők meddig tudják visszavezetni őseiket az időben?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!